Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!! ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΖΑΜΠΑ Η ΛΑΧΤΑΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΘΛΑΣΗ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. :D ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΣΑΣ ΛΕΩ!!!!

ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ. ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΝΗΣΙ! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ, ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΔΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΑ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΣΤ. ΝΑΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΓΙΑΤΙ 9,5/10 ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ, ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΤΗΣ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΝΟΥΝΟΥ. ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ;;; ΜΟΝΟ ΔΕΛΤΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΚΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ. ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΝΟΥΝΟΥ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ. ΝΑΝΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ. ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ 10 'Η 11 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΑΛΑ. ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΠΕΙΝΑΕΙ. ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΙΝΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

ΣΗΜΕΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑΜΕ ΑΥΓΟ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ! ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΟΛΟ, ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΣΚΑΣΜΕΝΗ :lol::lol: ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ :lol: ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΨΙΧΑ ΚΕΪΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΕ ΣΑ ΤΡΕΛΗ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ!

ΚΑΠΟΙΑ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΤΑΪΖΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ. ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΞΩ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΦΟΡΗΤΟ. ΑΝ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΪΖΩ, ΤΡΩΕΙ 2-3- ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ, ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΣΟΦΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΠΛΗΓΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ;;;;; ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ, ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ. ΟΠΟΤΕ, ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ :( ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΣΕΙ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΣΙΜΠΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.....ΟΛΟ ΠΑΜΕ ΕΔΩ ΚΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΦΑΪ. ΑΜΑΝ!!!!! Ο, ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΝΩ ΟΛΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΤΟ ΣΚ.

ΕΥΑ ΚΑΙ ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ 3ΗΜΕΡΟ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ. ΕΔΩ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΦΛΙΠΑΡΩ! ΑΦΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΘΟΡΥΒΟ ΞΥΠΝΗΣΕ. ΤΟΤΕ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΩ. ΠΑΝΙΚΟΣ!!!! Ο ΚΩΣΤΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ, ΑΥΤΗ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ....ΣΟΥΡΕΑΛ ΣΚΗΝΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΛΥΠΗΘΗΚΑ, ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!!!! ΗΡΩΙΔΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΗ ΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερούδια στις όμορφες...Αθηνούλα είδες που δεν ήταν τίποτα τελικά??? Άντε, όλα καλά....

Χθες ο γιός μου με βοήθησε να του τακτοποιήσω τα καλοκαιρινά και τα χειμωνιάτικα :lol::lol: Πολύ γέλιο. Τον είχα στο δωμάτιό του στο πάτωμα με το τρενάκι του και το σκύλο του, αυτός άνοιγε τα συρτάρια και πέταγε έξω ό,τι έβρισκε (η χαρά του) και εγώ καθάριζα και έβαζα τα χειμωνιάτικα. Έκανα πολύ γούστο γιατί του έλεγα "Άνοιξε Γιώργο μου το συρταράκι να βάλει η μαμά τα ρούχα" κι αυτός ο χάχας έσκαγε στα γέλια, στηριζόταν στα πόμολα και άνοιγε! Ευτυχώς γιατί με το παιχνίδι και τη χαζομάρα έκανα και τη δουλειά μου. Άντε, άλλη μία ντουλάπα και μία συρταριέρα και είμαι κομπλέ για φέτος.

Εμείς από γιαουρτάκι τώρα τρώμε το Όλυμπος με μία μπανανούλα λιωμένη μέσα (γιατί η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά ξυνό). Κόψαμε σχεδόν τελείως την απογευματινή κρέμα γιατί αφενός ο Γιώργος δεν την πολυθέλει και αφετέρου καλύτερο είναι το γιαουρτάκι. Έχω βέβαια στο ψυγείο και 2-3 Advance σε περίπτωση που πάμε στην παιδική χαρά ή καμιά βολτίτσα και βολεύουν γιατί τα παίρνω μαζί μου. Αλλά σε γενικές γραμμές τρώμε το στραγγιστό Όλυμπος.

Το φρούτο το δίνω το πρωί γύρω στις 11:30 - 12 (ανάλογα τί ώρα θα ξυπνήσει ο αγάς και θα πιεί γάλα). Δεν του δίνω συμπλήρωμα γάλα γιατί τρώει 4-5 φρούτα. Αλλά ούτε και το απόγευμα δίνω γάλα γιατί τρώει το γιαούρτι κατά τις 6:30 και 9 πίνει το βραδυνό γάλα. και για να είμαι ειλικρινής, δε φαίνεται να πεινάει κιόλας (δεν είναι και πολύ φαγανός, γνωστό αυτό ;) ). Με το αυγό εμείς έχουμε θέμα. Σκέτο με λαδάκι δεν το τρώει (αίσχος) και το ανακατεύω μέσα στη σούπα το μεσημέρι. Δεν ξέρω αν κάνω καλά, μάλλον έτσι δε θα μάθει να το τρώει ποτέ. Ίσως ξαναπροσπαθήσω να του το δώσω σκέτο μπας και το φάει αλλά.....χλωμό το βλέπω.

Έλενα, πλάκα μου κάνεις?? Δεν έχεις παραπανίσιο κιλό πάνω σου καλέ, μια χαρά είσαι. Και καλά κάνεις και τρως ότι θέλεις, με το θηλασμό χάνεις απίστευτες θερμίδες. Εγώ τα κιλά της γέννας (13) τα έχασα με το θηλασμό μέσα σε 2 μήνες. Αυτά που έχω (το τάληρο που σας έλεγα) είναι παλιές αμαρτίες στην Αμερική με ποοοοοοοολλά μπέργκερ και ποοοοοοοοολύ φαί γενικότερα. Φανταστείτε ότι τα καβάντζωσα σε 19 μέρες που έκατσα εκεί.....Απαράδεκτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

αντε Αθηνακο ειδες που ειναι ολα μια χαρα!! μπραβο κοπελα μου!! οσο για την αυπνια ειναι δυσκολο πραγμα..ασε! ξερεις ποσες φορες αρπαζομαι κ τσακωνομαι με τον Κωστα γιατι καπου πρεπει να ξεσπασω κ εγω κ φυσικα δεν μπορω στο παιδι...πολλες φασαριες αλλα ευτυχως με καταλαβαινει οτι ειμαι κομματια κ οι τσακωμοι ειναι της στιγμης!αλλα ειναι υπερβολικα δυσκολα γιατι εδω κ 8,5 μηνες κοιμαμαι περιπου 4-5 ωρες καθε νυχτα κ αυτες οχι συνεχομενες φυσικα...τεσπα τα εχω ξαναπει αυτα..

εγω αυγο θα του ξεκινησω τον αλλο μηνα μου ειχε πει ο παιδιατρος αλλα τωρα που πρεπει να βρω αλλον φανταζομαι οτι θα μου λεει αλλα κ τρεχα γυρευε...

κοριτσια μου εφτιαξα τραχανα με δικα μου υλικα γιατι αυτος που φτιαχνει η γιαγια κ η μητερα μου εχει αλατι μεσα κ πηγα σε καποιον που βγαζει βιολογικα προιοντα κ ζυμαρικα κ εχει τα μηχανηματα κ μου ειπε τι χρειαζεται κ τα πηγα.εφτιαξα κ με αλευρι ολικης κ με ασπρο κ εφτιαξα τραχανα κ με λαχανικα,του πηγα κοκκινη πιπερια,κρεμμυδακι,ντοματα κ καροτο! τρελενεται τοσο καιρο για τραχανα,νομιζω το εχω ξαναπει,δεν τρωει σχεδον καθολου φαγητο αν δεν εχει τραχανα μεσα,πολυ δυσκολα κ ετσι πηγα εφτιαξα κ εγω γιατι δεν ξερω τι αλλο να κανω...εχτες του εδωσα κ σταφυλι το ξεφλουδισα κ εκοβα ετσι κομματια με το χερι κ του εδινα κ μασαγε κανονικοτατα ο κυριος!! εβλεπες την γλωσσιτσα να πηγαινει το σταφυλι στην ακρη κ να μασαει κανονικα!! εφαγε 3 μεγαλες ρωγες παρακαλω!! :D

Ελενα 9,30 με 8????? αχ.....ενα ονειρο τρελο!! ονειρο απατηλο!!!

εγω δεν τον αλλαζω το βραδυ εκτος κ αν αργησει να κοιμηθει μετα το μπανιο του οποτε εκει τον αλλαζω κ μετα κατευθειαν το πρωι!

σημερα ξυπνησε 7 το πρωι κ δεν μπορουσα να κουνηθω καθολου απο την κουραση κ φωναξα τον Κωστα κ του λεω παρτον δεν αντεχω, να κοιμηθω εστω μιση ωρα! τον πηρε ο καημενος κατεβηκανε στο σαλονι τον εβαλε καροτσι κ κουνα κουνα κοιμηθηκανε κ οι δυο 1,5 ωρα!!! κ εγω φυσικα!!! κ τωρα κοιμαται ο βυζακιας μου παλι!! αλλα για λιγο!!

ααα δεν σας ειπα!! φτου φτου το μαναρι μου κατι εχει παθει εδω κ τρεις μερες κ τρωει ολη του την φρουτοκρεμα!!! με διαφορετικα φρουτα καθε μερα κιολας!! πολυ χαρηκα επιτελους!! σημερα εφαγε μια μικρη μπανανα ενα μικρο δαμασκηνο 2-3 ρωγες σταφυλι κ ενα κομματι μανγκο σαν να λεμε περιπου νισο μηλαρακι σε μεγεθος!! καλα δεν ειναι???

παω να μαγειρεψω κοριτσια μου! θα κανω μοσχαρακι σουπιτσα να φαμε σημερα!!!

αν μπορεσω θα ξαναμπω..φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Αχ βρε Φιρφιρίκο πώς αντέχεις!!!??? ΗΡΩΑΣ!!!! Προσπάθησε να κοιμάσαι όταν κοιμάται ο μικρός. Μέχρι 2 μηνών και ο δικός μου ξύπναγε το βράδυ 1-2 φορές και όσο το θυμάμαι απελπίζομαι!! Ο τραχανάς είναι τρέλα και μου αρέσει ο γλυκός βρασμένος με γάλα και με φέτα μέσα!! Τώρα που κρυώνει ο καιρός πάει πολύ!!!

Κική η Αμερική με κατέστρεψε και εμένα με τα 3 κιλά τα παραπανίσια! Μιλάμε για πολύ burger και πατάτες και γενικά πολύ φαγητό 20 μέρες τα Χριστούγεννα του 2008.

Αθηνά είδες όλα καλά!!! Και ο δικός μου είναι βαρύς και ξέρω πως είναι!!! Βέβαια δεν εχω πάθει οτι και εσύ. Περαστικά!!! Όσο απο κιλά είσαι ok!

Κορίτσια μην είμαστε και τόσο απαιτητικές με τους εαυτούς μας. Έχουμε παιδιά και πρέπει να τρέχουμε και γι' αυτό χρειάζονται δυνάμεις!

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμας

firfiriko , σε συμπονω κ σε καταλαβαινω ..Καπως ετσι νιωθω κ γω ..σκεφτομαι να παρω τιποτα βιταμινες για να την βγαλω καθαρη ..

athinouli , ευτυχως ολα καλα με τον γιατρο σου , απλα πηρες την τρομαρα ..

κοριτσια εμενα δεν το καλοθελει το γιαουρτακι , εχουμε αλλαξει αρκετες μαρκες της παιρνω παντα σκετο εννοειται κ προσθετω ποτε μπανανα λιωμενη , αλλωτε μια κουταλιτσα κρεμα βανιλια , η καμια φορα λιωνω λιγο μπισκοτακι .Τιποτα ομως περα απο 4 κουταλιες δεν εχει παει ..

Σημερα εφαγε λιγακι κ ετσι πιστευω οτι θα εγκαταλειψει το σκεπτικο της απεργιας φαγητου ..Τουλαχιστον επινε γαλα αλλα φοβαμαι μην της γινει συνηθεια κ θελουμε αλλη προσπαθεια απο την αρχη για τις στερεες τροφες ..Τι να πω , αυτο το μπουλουκακι θα με βγαλει νοκ αουτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ :) ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΡΕΧΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΥΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑ. ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΝΕ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :evil: ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΚΕΤΑΡΩ!

ΣΗΜΕΡΑ Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΕΙΠΕ "οχι" :D ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ. ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΗ ΣΗΚΩΣΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΓΡΑΠΩΘΗΚΕ. ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΞΑΝΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΗ ΡΩΤΑΩ " ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ;" ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΟΓΙ"!!! ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ "Χ" ΑΚΟΜΑ. ΕΣΚΑΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ!!!!! ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΤΟ ΦΟΥΣΚΑΛΑΚΙ :lol:

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ. ΜΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΡΑΧΑΝΑ;;; ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΝΙΩΘΩ ΔΕΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΟΥΖΙΝΑ :D ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΚΑΝΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ. ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....

ΕΥΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΣΕ ΕΧΕΙ ΞΕΚΑΝΕΙ. ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΔΙ :roll: ΜΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ; ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΟΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!

ΚΙΚΗ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ 4-5 ΦΡΟΥΤΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΑ;;; ΤΙ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ; ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΜΙΣΑ ΑΠ'ΟΛΑ. ΜΙΣΟ ΜΗΛΟ-ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ-ΑΧΛΑΔΙ-ΜΠΑΝΑΝΑ. ΑΥΤΑ. ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΑΛΛΑ.

ΤΟ ΑΥΓΟ ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΟΤΕ ΔΙΝΕΤΕ; ΕΝΝΟΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΩΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ; ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ν'ΑΠΟΤΕΛΕΣΕΙ ΓΕΥΜΑ 1 ΚΡΟΚΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνουλι εμεις το αυγο το τρωμε μεσα στην φρουτοκρεμα η μεσα στο μεσημεριανο της ..

αχ ναι θα με ξεκανει το μπουλουκακι ..το ξερω το εχω αποδεχτει πλεον ..Δεν ειναι οτι δεν εχει προγραμμα , το τηρω με θρησκευτικη ευλαβεια μπορω να πω..Τρωει τα γευματα της σε συγκεκριμενες ωρες , το ιδιο συγκεκριμενη ωρα το μπανακι της , το ποτε παει για υπνο κτλ. Το μεγα προβλημα μας δεν ειναι το πως θα παει για υπνο αλλα το να παραμεινει ..κοιμησμενη..Ξερω οτι εγω φταιω γιατι μονη μου εβαλα τα χερακια μου κ εβγαλα τα ματακια μου που επεμεινα να της μαθω την πιπιλα .Αυτη δεν την ηθελε ομως εγω εκει..Απο τοτε εγιναν για μας χειροτερα τα πραγματα ..Τωρα οποτε γυρναει πλευρο ξυπναει ..Θελω να πιστευω οτι την ενοχλουν ισως τα δοντακια , λιγο κ ο νοτιας που μας εχει τρελανει εδω ..

Ομως εχω παρατηρησει οτι οταν περναει δυο βραδυα αυπνιας με πολλα ξυπνηματα , ακολουθει ενα πιο ηπιο με μαξιμουμ ενα με δυο φορες κλαψουρισματος Μετα φτου κ απο την αρχη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΛΙΑ Η ΜΕΡΑ

Η ΜΙΚΡΗ ΦΟΥΛ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΦΑΓΙΑ ΚΤΛ

ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΗΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΕ ΤΠΤ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕ ΤΠΤ!!!

ΠΕΛΑΓΩΝΩ!ΚΛΑΙΕΙ !ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΥ, ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ?Η ΠΑΛΙ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ?

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΩΡΛ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΑΛΙ!ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΝΑ ΓΕΜΙΣΕ!

ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΦΙΑΛΤΗΣ

ΗΡΘΕ Κ Ο ΝΟΝΟΣ ΤΗΣ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΚΡΙΝΙΕΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕ!!!

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanabill, υπομονη καλη μου , ισως κατι την ενοχλει ..δωσε της λιγο ντεπονακι ισως ανακουφιστει καπως ..

ευχομαι μια καλυτερη νυχτα για ολα τα ζουζουνια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΤΙ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΟΛΑ,ΜΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ,ΜΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ,ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ..ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΞΑΝΑ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΦΑΣΗ?[bΑΤΗΙΝΟULI] ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ..ΕΧΕΙ ΡΗΜΑΞΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..

ΜΑΜΑ ΕVA ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΑΥΓΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ?ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΤΟ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΩ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΥΓΟ?ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΑΥΓΟ..

ANYWAY ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΑ ΕVA ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΑΥΓΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ?ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΤΟ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΩ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΥΓΟ?ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΑΥΓΟ..

dimi150, τρωμε τον κροκο απο το αυγο μεσα στην φρουτοκρεμα γιατι σκετο δεν θελει ουτε να το μυριστει..Το δοκιμασα αρκετες φορες αλλα τζιφος ..Τουλαχιστον ετσι το τρωει οποτε ειμαστε καλυμενοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ! Η ΓΛΥΚΕΡΙΑΝΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ.

ΕΥΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ. ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΠΟ ΔΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΥΠΝΑΝΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΦΕΥΓΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΤΗ ΔΩΣΕΙΣ ΞΑΝΑΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΤΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΑΖΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑ, ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΕΙ. ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ, ΔΕΝ ΤΗΣ ΦΤΑΙΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΥΤΟ.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΓΙΑ ΠΙΠΙΛΑ, ΟΣΕΣ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ;; ΤΑ 2 ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΤΗΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΑΙΑ. ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΥΣΗΧΗΣΕΙ ΜΗΠΩΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ ΤΟ ΚΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ. ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΑ ΚΟΛΛΗΤΑ. ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ Η ΠΙΠΙΛΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΟΣΟ ΚΕΝΟ;;;; ΣΑΝ ΚΑΡΤΟΥΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ. :( ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΥΤΡΩΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΕΧΟΥΝ ΣΚΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΜΥΤΗ, ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΑ. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΩΣ.......ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟ. ΣΙΓΟΥΡΟ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ :?

ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΑΥΓΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΡΟΥΤΟ Ή ΤΗ ΣΟΥΠΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΙΩΣ.

ΧΤΕΣ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΥΣΚΟΥΣΑΚΙ. ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΜΑΓΕΙΡΙΣΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ. ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΚΑΝΩ; ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΟΥΠΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ Ή ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΝΤΑΓΗ;;; ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ.........ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!!!!! ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλημερα μανουλιτσες,πως εισαστε?Εμεις ξυπνησαμε και βλεπουμε παιδικα..

ATHINOULI MOY ΤΟΝ ΤΡΑΧΑΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΠΑ ΦΥΣΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΚΕΤΟ,ΔΗΛ.ΒΡΑΖΕΙΣ ΝΕΡΟ,ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΝΟΥΝΟΥ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΣΚΟΥΣΑΚΙ..Η ΒΑΖΩ ΜΙΣΟ ΚΥΒΟ ΚΝΟRR ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΚΕΤΟ..ΠΡΟΣΕΧΕ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΞΕΓΕΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΦΙΧΤΟ,ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΔΕΑ..ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΙΔΕΑ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..

ΜΑΜΑ ΕVA AFOY DEN TO TRΩΕΙ,ΚΑΤΑΛΑΒΑ..ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΣΥΝΤΑΓΗ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ..ΒΕΒΑΙΑ ΚΟΥΤΟΥΛΟΥΣΑ ΧΘΕΣ..

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΣΕ Ο ΘΑΝΟΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ!!ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΟΥ. ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΥΒΟ ΚΝΟΡ ΣΤΗ ΣΟΥΠΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ; ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΑΝΤΩΣ :YMHUG:

ΜΟΛΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑDVANCED. :?::?::?: ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ;;;;; ΘΑ ΠΑΩ CAREFUR ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΞΙΝΟ :sick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια...Όλο το πρωί προσπαθώ να μπω και έχω πρόβλημα, οπότε νά' μαι τώρα....

Εύα μου, μάλλον δοντάκια είναι το πρόβλημα με τον ύπνο της Αριάδνης ή απλά (όπως αρκετά μωράκια) δεν εχει καλές σχέσεις με τον ύπνο. Ακόμη κι αυτό να είναι, είναι κάτι παροδικό οποτε υπομονή. Θα στρώσει το πράγμα και δε θα το θυμάσαι ;)

Αθηνά, όταν λέω ότι ο Γιώρος τρώει 4-5 φρούτα εννοώ 1 μήλο, 1 αχλάδι, 1 μπανάνα, 1 βανίλια (όσο υπάρχει ακόμα) και το χυμό από 1 πορτοκάλι. Εάν δε βάλω μπανάνα και βάλω 1 φέτα αβοκάντο, του δίνω τη μπανάνα το απόγευμα μέσα στο γιαουρτάκι αλλιώς δεν το τρώει - είναι πολύ ξινό το άτιμο το στραγγιστό. Μακάρι να έτρωγε την ίδια ποσότητα και στο φαγητό, αλλά είπαμε....παιδί από τα Μάταλα. Επίσης, αυτό με τα δοντάκια που είναι αραιά, μη σε ανησυχεί καθόλου. Έτσι βγαίνουν τα πρώτα δόντια, αραιά. Μετά όταν βγουν και τα άλλα, "σπρώχνουν" λίγο τα υπάρχοντα και έρχονται στη θέση τους αλλά και πάλι λίγο αραιά σε σχέση με τα μόνιμα δόντια. Δε φταίει η πιπίλα, don't worry.

Ήθελα να ρωτήσω και κάτι για τον τραχανά, μια που το συζητάτε. Είστε σίγουρες ότι δεν έχει μέσα αλάτι? Το λέω γιατί διάβασα στο parents.gr ότι πολλές μαμάδες κοιτάζουν να αγοράσουν ανάλατο τραχανά ή αν φτιάχνουν οι ίδιες να μη βάλουν αλάτι (όπως έκανε η Σοφία-Φιρφιρίκος). Και όντως, συμφωνώ με την Αθηνά για το κνορ, νομίζω πως απαγορεύεται στα φαγητά των μωρών για τον ίδιο λόγο - έχει αλάτι. Και γιατί να βάλεις κνορ τελικά αφού μπορείς να κρατάς το ζουμάκι από το κρέας ή το κοτόπουλο σε ένα βαζάκι και να το χρησιμοποιείς και σε άλλες σούπες που δεν έχουν κρεατάκι μέσα??? Το ίδιο δεν είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KIKH MOY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!! ΜΕ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΥΣΗΧΙΑ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ ΦΥΤΡΩΝΟΥΝ ΑΦΥΣΙΚΑ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΥΛΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΝΑΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ. ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΦΑΕΙ ΤΟ ΟΛΥΜΠΟΣ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΡΑΧΑΝΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΛΑΤΙ, ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝ ΤΟΝ ΤΡΑΧΑΝΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΓΛΥΚΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια???

εμεισ υποφερουμε...νομιζα ηταν τα δοντια αλλα μεγα λαθοσ σημερα που πηγαμε ωρλ ειδε τον λαιμο μασ κ ειναι κατακοκκινος γι αυτο δεν τρωει!!!αντε το φαγητο αλλα κ ο υπνος χαλια!!!

τι περναει κ αυτη αραγε κ δε μπορει να το πει???

τεσπα...

αθηνουλα αυτο με τα αραια δοντια μη σ ανησυχει!αυτο που πρεπει να μας ανησυχει αλλα αργοτερα ειναι η παρατεταμενη χρηση του μπιμπερο μετα τα 2 η 3 δε θυμαμαι , σαπιζουν τα δοντια!εμεις ακομη ειπαμε,δεν εχουμε ουτε δειγμα!

δημητρα τους κυβους απεφευγε τους γενικωσ ,ποσο μαλλον για το μωρο!εχουν παρα πολυ αλατι κ παρα πολλα συντηριτικα!!!αν παλι θεσ να χρησιμοποιεισ παρε απο τα βιολογικα!

ξερει καμια εκτοσ απο υγρα τι πρεπει να κανω για να γιανει γρηγορα το λαιμουδακι μασ???

ευα κ εγω νομιζω οτι δεν ειναι η πιπιλα!η δικια μου κ με πιπιλα κ χωρισ ωρεσ ωρεσ ειναι παναγια μου βοηθα!!!

τραχανα μου εφτιαξε η πεθερα μου κ μου εβαλε ελαχιστο αλατακι,ισα ισα!!!

να σασ πω κατι για το αυγο???λαδακι βαζετε απο πανω???θυμηθηκα τωρα οτι η βαφτιστηρα μου δε το ετρωγε κ εριξε η κουμπαρα μου λαδακι κ το ετρωγε καλυτερα!!!

σασ αφηνω, κανει κακα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!Τι μου κανετε???Εμεις σημερα ειπαμε γαλα!!!!! [smilie=blob9.gif] Επεισης το μαμουνακι αφου πιαστει και σηκωθει ορθια αφηνει τα χερια και για 10 περιπου δευτερολεπτα στεκεται μονη της και ξαναπιανετε και παλι τα ιδια!!Χαχαχαχαχαχα εχει πολυ πλακα!!!Με εχει φαει περα δωθε ολο θελει να την κραταμε και να περπαταει!!Εχω αρχισει απο χθες την ωρα του μεσημεριανου και την δινει πατατουλα, κολοκυθακι κτλ σε κομματακια!!Η χαρα που κανει δεν λεγεται!!

Να ρωτησω κατι βρε κοριτσια!Τη μυτουλα καθε ποτε την καθαριζεται?Μου ειπε η κουνιαδα μου πως αυτη την καθαριζε στα παιδια της μονο οταν ηταν κρυωμενα!Τοση αποστειρωση λεει δεν κανει!

Νανα μου περαστικα στο μπιζου! :( Το γιαουρτακι ειναι πληρες, με λιγοτερα λιπαρα δεν κανει κ εμενα μου το ειπε!

Δημητρα μου βαζεις νουνου??Κανει???Παντως το knorr σταματα το asap!!!

Αθηνα τραχανα σου ειπε η παιδιατρος η θα δωσεις απο μονη σου???Θελω να δωσω και εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια

sophiak , μπραβο σας αντε κ σε περισσοτερες λεξουλες και βηματακια με το καλο !

Την μυτουλα την καθαριζουμε κ μεις οταν εχουμε μυξουλες . Το παραπανω νομιζω ειναι υπερβολη ..

nanabill , περαστικα σας , μου φαινεται οτι και οι μεγαλες μου δεν θα την γλιτωσουν την ιωση της εποχης ..Ακουσα το απογευματακι κατι αψου αψου συνεχομενα , ας ελπισουμε οτι ηταν τυχαιο..

athinouli, θα συμφωνησω κ γω οτι τα δοντακια οταν πρωτοφυτρωνουν φαινονται λιγακι αραια αλλα μεγαλωντας οταν φτασουν εν τελει στην ..θεση που πρεπει δεν φαινεται αυτο το κενο στην μεση ..Η μεγαλη μου κορη ηταν ετσι και τωρα δεν εχει καμια σχεση με πριν..

dimi150 , εχεις συζητησει με τον παιδιατρο για το αν μπορεις να βαλεις κνορ η κατι αναλογο ? Νομιζω οτι δεν γινεται κατι τετοιο για τα οσα συντηρητικα περιεχει χωρια το αλατι ..Εγω κραταω παντα λιγο ζωμο απο τις σουπες της Αριαδνης στην καταψυξη στα απλα σακουλακια για παγακια κ τα χρησημοποιω με διαφορους τροπους , για δοκιμασε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!

καταρχην Αθηνα γελασα παρα πολυ!! εισαι λιγο τσακωμενη με την κουζινα ε?? αλλο επιπεδο ο σπιτικος τραχανας?? χα χα χα που να σου πω οτι φτιαχνω κ σπιτικες πιτες!! :o

να σας πω κοριτσακια μου για τον τραχανα επειδη τον φτιαχνουμε απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου κ ξερω σχεδον τα παντα..λοιπον ο γλυκος με τον ξυνο διαφερουν στο γαλα,δηλαδη στον γλυκο το γαλα μπαινει οπως ειναι ενω στον ξυνο αφηνετε να ξυνησει κ μετα χρησιμοποιητε. επισης ενας τραχανας μπορει να περιεχει αυγα οποτε καλο ειναι να κοιτατε απο τι φτιαχνεται,αναλογα τον τοπο κ την νοικοκυρα διαφερει.επισης μπορει να εχει αλευρι κανονικο η ολικης οπως εκανα κ εγω αλλα μπορει κ να μην εχει αλευρι κ να εχει σιμιγδαλι κανονικο η ολικης.αλατι εχει παντα στο εμποριο κ δυστυχως κανει κακο στα νεφρακια των παιδιων μας,ειναι αρκετα σοβαρο δηλαδη,απλα δεν εχει πολυ,εχει περιπου 1% επι του συνολου κ μπορει να χρησιμοποιηθει.επισης κατα 90% εχει γαλα προβειο η κατσικισιο που ειναι καλυτερα απο τα αγελαδινα.

Σοφακι μην τον φοβασαι ειναι πολυ ωραιο φαγακι για τα μικρα κ συνηθως τους αρεσει παρα πολυ!εγω ρωτησα κ τον παιδιατρο κ μου λεει φυσικα να δωσεις κανενα προβλημα που εμενα δεν μου εχει επιτρεψει ουτε αυγο ακομα...επισης:καλη αρχη!!! με το καλο τα πρωτα σας βηματακια!!!κ οι πρωτες σας λεξουλες!!

κ εγω μονη μου φτιαχνω σπιτικους ζωμους απο λαχανικα κρεατακια κλπ κ πολλες φορες του βαζω ενα μαγαλο παγακι απο ζωμο κ λιγο αστερακι με μια ντοματα κ ειναι πολυ νοστιμο η τραχανα που εχει τρελη αδυναμια ο μικρος μου.ειδικα ο ζωμος απο το μοσχαρακι τα κανει ολα πιο ωραια!

αυριο θα του δοκιμασω πρωτη φορα κ τον τραχανα με λαχανικα που εφτιαξα να δω αν θα του αρεσει γιατι δεν το αραιωσα καθολου το αλευρι κ ειναι σκετο ολικης αλεσεως..ευχομαι να του αρεσει...

Ελενα μου σ'ευχαριστω πολυ...

κοριτσια μου εμεις ακομα δοντακι δεν εχουμε αλλα κ εγω αυτο ξερω οτι συνηθως βγαινουν αραια κ μετα φτιαχνουν!στα πιο πολλα νινακια ετσι γινεται!!

Νανακο περαστκα κοπελα μου! να μου φιλησεις κ την νυφουλα!!!

Ευα εχω εχω βολευτει σακουλες καταψυξης που εχει στα λιντλ κ φτιαχνω ζωμο σε κατι πολυ μικρα ταπερ που εχω κ σε μια παγοθηκη που εχει καπακι κλεινει κ μετα τα βαζω σε αυτην την σακουλα.νομιζω θα σε βολεψει καλυτερα απο τις σακουλες για παγακια,αν θες δοκιμασε να δεις!

Δημητρα δεν νομιζω οτι ειναι σωστο καλη μου να δινεις τετοιο ζωμο στο παιδι.καταρχην εχουν πολλα αυτα μεσα..αστο για αργοτερα...φτιαξε δικο σου οταν βραζεις το κρεατακι κ ετσι θα εχεις παντα σπιτικο!

Ευα μου σου συνεχιζει ακομα το ξενυχτι??

εγω το εκανα κ σημερα αυτο στον Κωστα,τον φωναξα κ τον πηρε κ κοιμηθηκα 1 ωρα σχεδον!! οταν δεν δουλευει νωρις το πρωι θα το κανω! πολυ ξενυχτι ρε κοριτσια...

παω να ξαπλωσω αγαπες..συγνωμη αν κατι ξεχασα :oops: αλλα ειχα παλι να μπω δυο μερες τα διαβασα στα γρηγορα κ για αυτο ειπα κ πολλα..αλλιως ξερετε!! εγω δεν μιλαω καθολου!!! :lol::lol:

αντε φιλακια πολλα καληνυχτα...κ ευχομαι να κοιμηθω σημερα...κ η Ευα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα φιλες!!Παλι βροχη :( σημερα!Θα παρω τραχανα το σκ να της φτιαξω!Να τον δινω για απογευματινο?Απ'οτι καταλαβα καλυτερα να παρω το γλυκο ε?Βρε κοριτσια ειλικρινα, φτου φτου βεβαια, δεν ξερω πως στο καλο το τρωει αυτο το παιδι το βιολογικο το ολυμπος!Ειπα να φαω ενα χθες το βραδυ(διαιτα :lol::lol::lol: ) και δεν μπορουσα...τελικα εβαλα μια μπανανα σε κομματακια και δημητριακα!!!Α, τωρα που ειπα δημητριακα..μπορουμε να ριχνουμε δημητριακα εμεις στο γιαουρτι?Αν ναι πια?

Ευα μου ελπιζω να μην ειναι αρρωστουλα η μεγαλη σου(αληθεια μεγαλη πια λες, αυτη που γεννηθηκε πρωτη?? :lol: )Καληιδεα αυτη με την καταψυξη, θα το κανω και εγω!

Νανα πως ειναι το Σισσακι μας??

Α, ξεχασα ποσες μερες μπορω να διατηρησω τον τραχανα!Γινεται 2 οπως το φαγητο?

Σοφουλα ουτε μεσω fcb μπορω να μπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ;

ΝΑΝΟΥΚΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!! ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΛΑΙΜΟ, ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ, ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΓΛΙΤΩΣΕΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΧΙ ΡΙΧΝΩ ΟΡΟ. ΠΟΤΕ ΑΛΛΟΤΕ. ΓΙΑ ΟΡΟ ΔΕ ΡΩΤΟΥΣΕΣ;

ΣΟΦΟΥΛΑ ΜΕΓΕΙΑ Η ΛΕΞΟΥΛΑ!! ΠΟΣΟ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΛΕΞΙΑ :lol: ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΜΑΜ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΜΕ. ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΥΤΟ. ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ, ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΑΧΑΝΑ, ΟΧΙ, ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΡΕΠΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΑΝ ΚΑΡΓΑ ΣΟΥΠΑ ΜΕ ΤΡΑΧΑΝΑ. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ. ΒΡΩΜΟΥΣΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ :shock:

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΕΠΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η MASTER CHEF ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ :D ΕΓΩ ΠΙΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΦΥΛΛΟ ΧΡΥΣΗ ΖΥΜΗ ΚΑΝΑΚΗΣ. ΤΙ, ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ;;;;;; ΜΟΝΟ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΠΛΩΝΕΙ ΦΥΛΛΟ ΚΑΙ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΩ. ΠΟΛΥ ΣΑΛΑΜΟΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. ΟΤΑΝ ΘΑ 50ΑΡΗΣΩ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΛΑΣΤΗ :lol:

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΖΩΜΟ....ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΛΙΓΟ. ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ;;; ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΒΡΑΖΩ ΤΗ ΣΟΥΠΑ, ΒΑΖΩ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΣΤΟ ΜΟΥΛΤΙ ΚΑΙ ΡΙΧΝΩ ΛΙΓΟ ΖΟΥΜΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕΥΣΤΗ. ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΕΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ. ΑΡΑ, ΑΝ ΚΑΤΑΨΥΞΩ ΤΟ ΖΟΥΜΙ, ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΕΙ, ΑΦΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ;;;;;;;; ΤΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Είμαι ψιλοάρρωστη, είπα να κάτσω σπίτι να μη γίνω χειρότερα και με πήραν από το γραφείο να τσακίστώ και να πάω για κάτι σούπερ επείγον, μια κωλοσήραγγα πέφτει. Ε, δεν παει να πέσει, εγώ θα την κρατήσω??? Και τσακίστηκα....Ήμαρτον....Κουτουλάω από πονοκέφαλο, δεν μπορώ να πάρω ανάσα αλλά η δουλειά-δουλειά. Τί να πεις, εδώ με στέλνανε 8.5 μηνών έγκυο μέσα στον καύσωνα με τα πόδια από το γραφείο (στο Πολυτεχνείο) στο Μοναστηράκι για δουλειά... :evil::evil::evil:

Τεσπα, οι καιροί είναι δύσκολοι και κάνουμε υπερβάσεις όλοι μας.

Σοφάκι μου, πολύ σουρλουλού η Αλέξια :P Θέλει να περπατήσει μόνη της η γλυκιά μου. Κι εμένα αν αφήσει τα χεράκια, κάθεται όρθιος για λίγα δευτερόλεπτα...Αλλά μόνο μέσα στο πάρκο (νομίζω φοβάται λίγο ενώ στο πάρκο πέφτει στα μαλακά και νιώθει ασφαλής).

Νανά περαστικούλια στο Σισσάκι...Κρίμα μωρέ το μικράκι να είναι αρρωστούλι.Δεν ξέρω να σου πω για το λαιμουδάκι της τί να κάνεις, ρώτα παιδίατρο, ίσως να επιτρέπεται λίγο ζεστό χαμομηλάκι π.χ. Πάντως βάζε στη φρουτόκρεμα πορτοκάλι και στο φαγητό μπόλικο λεμονάκι για βιταμίνη c που είναι ένα κι ένα για γρίπες, κρυώματα κ.λπ.

Σοφία και Εύα ελπίζω να κοιμηθήκατε καλά απόψε..

Όσο για τραχανά και λοιπά....Εμάς η παιδίατρος δε μας έχει πει τίποτα πέρα από τα γνωστά λαχανικά μέσα στη σούπα. Ούτε για ζυμαρικό ούτε τίποτα...Μήπως είναι λίγο συντηρητική με το φαγητό??? Αφού σκέφτομαι από μόνη μου να βάλω τίποτα έξτρα στη σούπα για πιο θρεπτική..

Ρε κορίτσια, ο Γιώργος είναι πολύ λίγα κιλά....Εχτές τον ζύγισα με το βρεφοζυγό που έχω σπίτι (δεν πολυχωράει αλλά κάτι γίνεται) και είναι 8800. Και να πω ότι δεν τρώει...Μόνο στο φαί κάνει λίγο σκόντο στην ποσότητα, αλλά δε μπορώ να πω ότι δεν τρώει. Τί στο καλό, μήπως επειδή κινείται πολύ δεν παίρνει κρέας πάνω του???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ! Ο ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ :evil: ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ....

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΡΙΧΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΡΙΖΑΚΙ ΣΤΗ ΣΟΥΠΑ; ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΙΓΩΝ ΚΙΛΩΝ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩ. ΒΑΖΩ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ. ΕΣΥ ΚΑΝΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ. ΑΠΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΑ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΟΥ ΤΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΚΑΡΙ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΙ ΕΣΥ ΑΔΥΝΑΤΗ ΕΙΣΑΙ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ. ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΦΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΠΑΧΥΝΕΙ. ΚΙ ΕΓΩ ΩΣ ΠΑΙΔΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΗ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΤΩΡΑ :lol::lol: ΜΕ ΠΗΡΕ Η ΚΑΤΩ ΒΟΛΤΑ :lol: ΟΠΟΤΕ ΜΗ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΧΥΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΤΕ. ΕΔΩ ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΤΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΤΙΣΟΥΜΕ....ΜΗ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...