Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο8


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 936
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε κοριτσια ειστε κορυφαιες....απιστευετες ολα τα λευτα :D

το εστειλα τα καταφερα....το κορυφαιο ειναι οταν θα με παρει τηλ να μου πει την γνωμη του...τι θα καταλαβω.... :oops::oops::oops:

θα μου λεει κατι κ αλλο θα καταλαβαινω....ευτυχως εδωσα τον αριθμο του συζηγου κ θα βγαλουμε ακρη.... :lol:

φαναταζεστε να μιλαω με τον γιατρο κ να ψαχνω εκεινη την ωρα λεξικο..... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια!Νανα2 κι εγω ειχα κυστικο μορφωμα για το οποιο ομως αναγκαστικα χειρουργηθηκα αφου ηταν 92 χιλιοστα!!!οποτε δε νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχιας.λογικα με τα χαπια που σου εδωσε ειναι αρκετα μικρο για να απορροφηθει.Υπομονη θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!!!!me lene rozi kai prin 1 xrono ,12 octobrioy eixa ksekinisi me tis eneseis !!kai simera exw mwraki 2,5 minon!!!!!eimai poli eytixizmenoi-allo poy den to exw pistepsi akwma!!!!sas eyxome oti kalitero koritsia -sas nio8w kai sas katalavenw apolita,otan skeftome to anxos poy perasa -anatrixiazw!!!alla eytixos eimoyna tyxeri kai emena me tin proti prospa8ia!!!!koritsia exw 6 koytia-MENOPUR,kai 2-CRINONE an ta xriazete kamia apo sas as moy steili pm.aaa ew kai ena kouti PUREGON 900 alla ayto 8elei psixio...ayta!!!!

KALI TYXI!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στα κορίτσια που προσπαθούν και που ηρθε ο καιρος να τα καταφέρουν.

Ειμαι και γω μια εγκυούλα απο εξωσωματικη- :)

παραθετω ενα αρθρο που αφορα όλες μας:

http://www.e-kavala.eu/index.php?sec=13&cid=11262

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

σας γραφω παρεα με τα δυο μου τα μικρακια στην κοιλιτσα :roll::roll::shock::shock:

ολα πηγαν φανταστικα...μου εβαλαν 2 βλαστοκυστες η μια αριστης ποιοτητας κ η 2η παρα πολυ καλη...ο γιατρος ηταν αρκετα αισιοδοξος...

ειμαι πολυυυυ χαρουμενη κ λιγουλακι αγχωμενη.....νομιζω πως δεν θα το αντεξω εαν δεν βγει θετικο....μην πειτε τπτ γι'αυτο που λεω...απλα σας λεω τι αισθανομαι...

εχω ενα φουσκωμα κ μια ενοχληση στην κοιλιτσα...ευχομαι μονο να ναι για καλο...

εσεις τι μου κανετε???Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω..

εννοειται πως ειμαι ξαπλα κ μ'αρεσειιιιιιιιιιιιιι πολυυυυυυυ......

αααα...κατι αλλο...τελικα την χοριακη θα την κανω στις 20 του μηνος οπως μου ειχαν πει αρχικα??ξεχασα να ρωτησω...αλλα νομιζω πως δεν παιζει ρολο που εγιναν βλαστοκυστες...

μετραμε 14 μερες μετα την ωοληψια...

φιλακια πολλαααααα σε ολες σας....

υ.γ μαμα παναη εισαι σκετη γλυκα κ εσυ κ ο γιος σου...σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια....φιλαακια πολλααααα...με το καλο κ συ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου!

Marilouououou τελεια!!!! Χαλαρωσε τωρα και προσπαθησε να μην αγχωνεσαι!!!! Αχ μακαρι κοριτσακι μου να μας ανακοινωσεις οτι εισαι εγκυος σε μια εβδομαδα!!!

Αχ εμενα μου εχουν σπασει τα νευρα. Περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινησω και τιποτα ακομη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεεραααααααα τι κανετε?

Αυριο κατεβαινω θεσ/νικη να μου παρουν τα αυγουλακια :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Marilou αει με το καλο με ενα τερααααααστιο ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Καλημερα

Καλημερα

Καλες αυγουλομαζωξεις

Καλες μπεμπεδομεταφορες

Καλα αποτελεσματα

ΥΠΟΜΟΝΗ-ΗΡΕΜΙΑ-ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!!!

Πολλα πολλα φιλακια και ευχουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεεεερααααα!μαριλουυυ καλοστεριωτα!!!! ντοιν...ακου ευχη...

με το καλο να στησουν σκηνη στην μητρα σου...και να γινουν ωραια και γερα μωρακια!!!

ευχομαι κι εγω ολο ++++++++++++++++++++++++++++

τσουπρες τι κανετε?

καλη επιτυχια και στο καινουριο μας κοριτσι!!! καλη αρχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo para polu koritsia!!einai i proti mou..tha ithela na sas rotiso an me vlastokusti einai kalutera??o giatros mou eipe oti exei megalutera pososta epituxias alla an apotuxei den tha mporo mallon na katapsukso!!poia i gnomi sas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo para polu koritsia!!einai i proti mou..tha ithela na sas rotiso an me vlastokusti einai kalutera??o giatros mou eipe oti exei megalutera pososta epituxias alla an apotuxei den tha mporo mallon na katapsukso!!poia i gnomi sas?

Εγω ειχα 8 γονιμοποιημενα ωαρια τα οποια τα αφησαμε να εξελιχθουν σε βλαστοκυστες.....χασαμε τα 2 (δεν αντεξαν) και τελικα μας εμειναν 6 βλαστοκυστες.

Απο αυτες τις 6 χρησιμοποιησαμε τις 2 και τις υπολοιπες τις καταψυξαμε.....δυστυχως με τις 2 "φρεσκες" βλαστοκυστες δεν ειχαμε θετικο αποτελεσμα και αργοτερα χρησιμοποιησαμε τις κατεψυγμενες και πηραμε τα ευχαριστα νεα!

Συνηθως αν δεν εχουμε αρκετα ωαρια δεν το ρισκαρουν για βλαστοκυστες γιατι ισως να υπαρξουν "απωλειες" (νομιζω δηλ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Μαριλου σου ευχομαι καλη επιτυχια!Κι εγω ξαπλα ειμαι και τεστ κανω τη Δευτερα 18.Μακαρι να μας πανε ολα καλα. :D feniael καλη επιτυχια σκ σε σενα κ μην αγχωνεσαι!οσο για τις βλαστοκυστες και παντα με βαση αυτα που ο γιατρος μου, μου ειπε εχουν μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας αλλα πολλα απο τα γονιμοποιημενα ωαρια δεν τα καταφερνουν να φτασουν σε αυτο το σταδιο.οποτε κ παλι ρισκο ειναι.Εγω ειχα 18 ωαρια απο τα οποια τα 10 ειχαν αριστη εξελιξη μετα τη γονιμοποιηση,top quality,οπως μου ειπαν αλλα εμβρυομεταφορα εκανα την 4η μερα ωστε να μη ρισκαρουμε να εκφυλιστουν.Τα υπολοιπα τα κατεψυξα.Στην πορεια και σε συννενοηση με τον γιατρο σου θα παρετε τη σωστη αποφαση.ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!!!

Υ.Γ.Αντιμετωπισε καμια σας συνδρομο υπερδιεγερσης ωοθηκων? Τα 18 μου ωαρια ηταν σχεδον ολα απο τη μια ωοθηκη,η αλλη εγχειρισμενη,και ο κινδυνος τωρα ειναι μεγαλος μου ειπε ο γιατρος μου.Αν ηταν δεν θα επρεπε να ειχε ομως ηδη εκδηλωθει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo para polu koritsia!!einai i proti mou..tha ithela na sas rotiso an me vlastokusti einai kalutera??o giatros mou eipe oti exei megalutera pososta epituxias alla an apotuxei den tha mporo mallon na katapsukso!!poia i gnomi sas?

κοριτσάκι βλαστοκύστες αφήνουν να γίνουν όταν υπάρχει απόθεμα ωαρίων, υπάρχουν σίγουρα απώλειες γιατι στο εργαστήρι δεν καταφέρνουν όλα να εξελιχθούν ενω ισως κάποια στη μήτρα να μπορούσαν. Ναι μεν είναι καλύτερα(είναι πιο κοντα στη φυσιολογική σύλληψη) αλλα και όχι, είναι πολύπλοκο θέμα....το μόνο σίγουρο είναι ότι αν σε θέλει θα γίνει...............Δες το Lolipop που τα καταφερε με παγωτίνια ενω άλλοι τα καταδικάζουν!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Μαριλου σου ευχομαι καλη επιτυχια!Κι εγω ξαπλα ειμαι και τεστ κανω τη Δευτερα 18.Μακαρι να μας πανε ολα καλα. :D feniael καλη επιτυχια σκ σε σενα κ μην αγχωνεσαι!οσο για τις βλαστοκυστες και παντα με βαση αυτα που ο γιατρος μου, μου ειπε εχουν μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας αλλα πολλα απο τα γονιμοποιημενα ωαρια δεν τα καταφερνουν να φτασουν σε αυτο το σταδιο.οποτε κ παλι ρισκο ειναι.Εγω ειχα 18 ωαρια απο τα οποια τα 10 ειχαν αριστη εξελιξη μετα τη γονιμοποιηση,top quality,οπως μου ειπαν αλλα εμβρυομεταφορα εκανα την 4η μερα ωστε να μη ρισκαρουμε να εκφυλιστουν.Τα υπολοιπα τα κατεψυξα.Στην πορεια και σε συννενοηση με τον γιατρο σου θα παρετε τη σωστη αποφαση.ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!!!

Υ.Γ.Αντιμετωπισε καμια σας συνδρομο υπερδιεγερσης ωοθηκων? Τα 18 μου ωαρια ηταν σχεδον ολα απο τη μια ωοθηκη,η αλλη εγχειρισμενη,και ο κινδυνος τωρα ειναι μεγαλος μου ειπε ο γιατρος μου.Αν ηταν δεν θα επρεπε να ειχε ομως ηδη εκδηλωθει???

Ειχα πάθει στην σπερματέγχυση, με πόνους ,κρύο ιδρώτα, υπόταση κ σχεδόν λυποθυμία. Ομως όμουν όλη μέρα ορθια σε υπηρεσίες με στρες ..........θέλει ξεκούραση κ αν νοιώσεις το παραμικρό τηλ. το γιατρό..........μόλις ξάπλωσα κ σήκωσα ψηλά πόδια άρχισα να νοιώθω καλύτερα. Πιστευω οτι θα είσαι καλά ...............Εσυ να σκέφτεσαι ότι θα πάνε όλα τέλεια.....................με το καλό μαμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...