Μετάβαση σε περιεχόμενο

..ενοχλητικοι γειτονες ...


Recommended Posts

eleniF, θα συμφωνησω μαζι σου ..Εμενα δεν με πειραζει το παιδακι του γειτονα οταν στριγγλιζει η ουρλιαζει για να το παρει χαμπαρι η ηλιθια για να μην την πω αλλιως μανα του κ σηκωθει απο την τηλεοραση ..Δεν με πειραζει ουτε το παιδακι του αλλου γειτονα που καθεται κ αυτο στο μπαλκονι τους κ φωναζει επισης γιατι η μαμα κ ο μπαμπας αποφασισαν να του κανουν αδερφακι μερα μεσημερι και με το παιδι μεσα στο σπιτι ..

Με πειραζει που καποιοι γονεις αφηνουν τα παιδια τους στο ελεος του θεου , με πειραζει γιατι επιμενουν να ενοχλουν παρα την καλη σου διαθεση να δειξεις την στοιχειωδη κατανοηση , και εν τελει με τρελαινει γιατι πλεον δεν νομιζω οτι ο καθενας μπορει ετσι απλα να καταπαταει την ησυχια του αλλου στα καλα καθουμενα .. Αν εγω την ωρα που κοιμασαι αμολησω τα τρια μου πιτσουνακια να οργωσουν το μπαλκονι , τσακωθω με τον μπαμπα τους μεσα στα μαυρα μεσανυχτα με υπονοουμενα του στιλ ελατε γειτονοι να δειτε τον αχρηστο ...Ε ...ΕΛΕΟς ΠΙΑ !!

Που πας ρε καραμητρου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleniF, θα συμφωνησω μαζι σου ..Εμενα δεν με πειραζει το παιδακι του γειτονα οταν στριγγλιζει η ουρλιαζει για να το παρει χαμπαρι η ηλιθια για να μην την πω αλλιως μανα του κ σηκωθει απο την τηλεοραση ..Δεν με πειραζει ουτε το παιδακι του αλλου γειτονα που καθεται κ αυτο στο μπαλκονι τους κ φωναζει επισης γιατι η μαμα κ ο μπαμπας αποφασισαν να του κανουν αδερφακι μερα μεσημερι και με το παιδι μεσα στο σπιτι ..

Με πειραζει που καποιοι γονεις αφηνουν τα παιδια τους στο ελεος του θεου , με πειραζει γιατι επιμενουν να ενοχλουν παρα την καλη σου διαθεση να δειξεις την στοιχειωδη κατανοηση , και εν τελει με τρελαινει γιατι πλεον δεν νομιζω οτι ο καθενας μπορει ετσι απλα να καταπαταει την ησυχια του αλλου στα καλα καθουμενα .. Αν εγω την ωρα που κοιμασαι αμολησω τα τρια μου πιτσουνακια να οργωσουν το μπαλκονι , τσακωθω με τον μπαμπα τους μεσα στα μαυρα μεσανυχτα με υπονοουμενα του στιλ ελατε γειτονοι να δειτε τον αχρηστο ...Ε ...ΕΛΕΟς ΠΙΑ !!

Που πας ρε καραμητρου ?

:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και χαρα σας !!

λοιπον ..ταπεροκρανιωση με τον γειτονα Νο 1 για σημερα ..

Η μια γειτονισσα μας , κολλητο το μπαλκονι της με το δικο μου απο την πλευρα του υπνοδωματιου μας , στοιβαζε χτες χαρτια , τσαντες , σκουπιδοσακουλες στο εκει ολη μερα ..Τα παραταει στο μπαλκονι ..Φυσηξε ο αερας γιατι τις τελευταιες μερες στα μερη μας ενας νοτιας μας ξεκουτιανε λιγακι , και το μπαλκονι μου απο την πλευρα αυτη εχει γεμισει με ολων των ειδων τα σκουπιδια μεχρι και σερβιετες ...

Θα το ξαναπω ...ΕΛΕΟς ΠΙΑ !!!!! μα τους τραβαω τους παλαβους ολους ???

Της την ειπα δεν αντεξα και μου λεει και τι να σου κανω εγω που φυσηξε ο αερας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και χαρα σας !!

λοιπον ..ταπεροκρανιωση με τον γειτονα Νο 1 για σημερα ..

Η μια γειτονισσα μας , κολλητο το μπαλκονι της με το δικο μου απο την πλευρα του υπνοδωματιου μας , στοιβαζε χτες χαρτια , τσαντες , σκουπιδοσακουλες στο εκει ολη μερα ..Τα παραταει στο μπαλκονι ..Φυσηξε ο αερας γιατι τις τελευταιες μερες στα μερη μας ενας νοτιας μας ξεκουτιανε λιγακι , και το μπαλκονι μου απο την πλευρα αυτη εχει γεμισει με ολων των ειδων τα σκουπιδια μεχρι και σερβιετες ...

Θα το ξαναπω ...ΕΛΕΟς ΠΙΑ !!!!! μα τους τραβαω τους παλαβους ολους ???

Της την ειπα δεν αντεξα και μου λεει και τι να σου κανω εγω που φυσηξε ο αερας ..

να ρθεις να τα μαζέψεις!!!!Αυτό να της πεις!Ακου εκεί?τι φταιω εγώ.....Αλλά τι λέω?Εσύ φταις που το μπαλκόνι σου ειναι δίπλα στο δικό της....Ε!ρε ξύλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον eleniF , με καταλαβαινεις και θα σε κανω φιλεναδα !

Πηρα υπογλωσσιο και της ειπα με ωραιο τροπο οτι ειναι απαραδεκτο κατι τετοιο και στην τελικη θα κολλησουμε κ τιποτα με ολα αυτα ..

Μου ειπε επι λεξη " εγω εκανα γενικη στο σπιτι μου , αν εσυ δεν κανεις στο δικο σου με τον νοτια δεν σου φταιω .."

Θα ξαναπαρω υπογλωσσιο και θα βγει απο μεσα μου η μαγισσα μαντζικα θα αρπαξω την σκουπα και θα της την φερω κολαρο !!!! Θα της πηγαινει κιολας τωρα που το σκεφτομαι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ναι ..και εκει ειναι που φρικαρω κοπελια ! Εκατσα και τα μαζεψα εριξα την χλωρινη μπορει να ξοδεψα κ ολο το μπουκαλι αλλα δεν πειραζει και χεεεχεε τα εβαλα μπροστα απο την εισοδο του σπιτιου τους .

Την ειπα κ στον σπιτονοικοκυρη τους ο οποιος ο καημενουλης δεν φταιει αλλα κ γω αφου δεν μπορω να βγαλω ακρη μ'αυτη την lady Gaga , τι να κανω ..Η αληθεια ειναι οτι με την συγκεκριμενη μανταμ εχει υπαρξει προβλημα κ απο την αλλη μερια του μπαλκονιου της με ενα αλλο ζευγαρι αλλα αυτη τον χαβα της ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κρατάει βλέπω το θέμα με τους γείτονες.Και δυστυχώς δεν είναι το θέμα τα παιδιά, γιατί αυτά παιδιά είναι θα παίξουν,θα φωνάξουν κλπ.Οι γονείς τους τι κάνουν;

'Οσο για το ότι πρέπει να κάνεις δουλειές όταν έχει νοτιά....δεν το ήξερα.Είδατε τι μαθαίνουμε;Αυτό με το να τους πας τα σκουπίδια το κάναμε κι εμείς αλλά ποιος να καταλάβει....

Επείδή αναφέρθηκαν και σκυλάκια στο θέμα.Εντάξει παιδιά όταν δεν ενοχλούνε,αλλά είναι και κάτι (μη παρεξηγηθούν αυτοί που έχουν σκυλιά) που θέλει περιποίηση.Στην πολυκατοικία που μένει ο αδερφός μου στο ένα διαμέρισμα έχουν δύο σκυλιά -που πολύ αμφιβάλλω αν τα κάνουν ποτέ μπάνιο.Ε λοιπόν φυσικό είναι να τα βγάζουν και στο μπαλκόνι.Κορίτσια το τι τρίχα πετάει δε λέγετε.Ξέρετε με τον αέραπηγαίνουν παντού.Κι άντε τώρα να έχεις μικρά να τα βγάλεις στο μπαλκόνι να παίξουν, να φάνε.Όσο κι αν το καθαρίζεις σε λίγη ώρα γεμίζει, αλλά μιλάμε για απεριποίητα σκυλιά.

Λίγο προσοχή όλοι μας και να προσπαθούμε να μην κάνουμε ότι δε θέλουμε να μας κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γαμ...μου τη δίνει αυτό το τσουκου τσουκου από τα τσόκαρα όλη την ώρα από πάνω....Πέρα-δώθε....Πέρα-δώθε....Ε Λ Ε Ο Σ!!!!!!!!!!!!Τα νεύρα μου!Έτσι μου ρχεται να πάω επίσκεψη καμμιά μέρα και να πάρω δώρο παντοφλίτσες!Αθόρυβες,νορμάλ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα ..

Ελενη αυτο με τα τσοκαροτακουνακια με τρελαινε παλιοτερα οταν με τους γονεις μου μεναμε στο παλιο μας σπιτι ..Ειχαμε στον απο πανω οροφο μια μανταμιτσα η οποια πρωι μεσημερι βραδυ τσακα τσουκα τσοκαρα περα δωθε μας ειχε κανει τον βιο αβιωτο..Η ευγενικη χειρονομια - δωρο για παντοφλακια δεν ειναι κακη ...που ξερεις μπορει να το παρει το μηνυμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

και να που ήρθε η ώρα να ξαναγράψω!Είναι 11 το βράδυ,έχω βάλει το 7 μηνών μωρό μου για ύπνο κ προσπαθεί να κοιμήσει την τρίχρονη κορη μας ο μπαμπας της.Έλεγα να ξάπλωνα νωρίς απόψε κι εγω,να ξεκουραστω,πήρα νωρίς κ τα φαρμακάκια μου αλλά....υπάρχει αυτό το ΑΛΛΑ!Ο γιος του ιδιοκτητη εχει κέφια απόψε αλλά δυστυχώς είπε απόψε να μείνει σπίτι.Οπότε κι εμείς αναγκαστικά ακούμε την σπαστική μουσικούλα του!Η οποία έχει ''καταστέψει'' μέχρι κ τη δράση των φαρμάκων!Αχ!πως θα περάσει το βράδυ?Αρχισανε οι παλιές καλές του συνήθειες?Τα ίδια θα τραβήξω?Οι γονείς του πως το ανέχονται?κ καλά αυτοί,εγω τι φταίω η ερμη από κατω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρα σας !

λοιπον τωρα που σας γραφω η ωρα ειναι τεσσερεις παρα εικοσι το απογευματομεσημερο κ ο ηλιθιος ο χαζογειτονας της γωνιας ειναι ακριβως απο κατω απο το μπαλκονι μας κ φτιαχνει την μηχανη του ..Το τι μαρσαρισμα εχει ριξει δεν μπορειτε να φανταστειτε , το τι καπνους κ μυρωδια καμενου μυριζει ειναι απιστευτο ...Μα ειναι δυνατον πια ...και καλα να ηταν κανενα σβουρακι πιτσιρικι κτλ αλλα αυτος ειναι 40 χρονων μαντραχαλος , πρεπει να το φιλοσοφισει αρκετα οτι συνηθως τετοια ωρα ο κοσμος ηρεμει ..Θεε μου παναγια μου μεσα στην καλη χαρα ξαφνικα πριν μια ωριτσα ακουμε κατι αγρια μαρσαρισματα λεω αμαν καποιον πατησαν δεν γινεται ..

Κοιτα βρε παιδι μου τι μυαλο κουβαλαει ο αλλος ..ενηλικας σου λεει ..Την μηχανη του την φτιαχνει τον χαζοεγκεφαλο ποτε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...