Μετάβαση σε περιεχόμενο

..ενοχλητικοι γειτονες ...


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα !

Δεν ξερω τι αναλογες εμπειριες - ιστοριες εχετε απο ενοχλητικους γειτονες ..Εμεις καταλαβαινετε με τρια παιδια προσπαθουμε οσο το δυνατον να μην ενοχλουμε κ μερικες φορες ειναι δυσκολο ..

Δυστηχως στην γειτονια μας εχουμε οικογενειες οι οποιες ειτε πρωι ειναι , ειτε μεσημερι , ειτε μεσανυχτα , τρωνε πινουν στα μπαλκονακια τους , φωναζουν και γελανε μεσα στην μαυρη νυχτα , τα παιδακια τους ορθια στα μπαλκονια να στριγγλιζουν γιατι νυσταζουν τα καημενα ...

Δεν ειμαι παραξενη απλα νομιζω οτι οι χαρες και τα πανηγυρια ειναι για ολους μας αν σεβομαστε λιγακι τον χωρο του αλλου ..

Πεστε μου οτι δεν ειμαι η μονη που σκεφτεται ετσι , βρε παιδια ..Ειναι δυνατον να κρατησω το δωματιο των παιδιων με κλειστα παραθυρα γιατι ουρλιαζουν και φωναζουν μεσα στην νυχτα ?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! πόσο σε καταλαβαίνω.Έχεις απόλυτο δίκιο.Τουλάχιστον ας τηρούν τις ώρες κοινής ησυχίας.Αλλά που...Είμαστε στενό και επειδή δεν περνάνε πολλά αμάξια,μαζεύονται όλα σ' εμάς-χωρίς υπερβολές 20 με 30 παιδιά- και όπως καταλαβαίνεις...

Το μεσημέρι τα απέναντι δεν συμμαζεύονται αν δεν πάει 3:30 και στις 5 παρά είναι κάτω αν έχουν το Θεό τους.Ποιός φταίει;φυσικά οι γονείς.δε τους νοιάζει.Άσε που τους βολεύει το σκαλοπάατι μας και δε φτάνει που κάθονται όλα εδώ αφήνουν και τα σκουπίδια τους χαρτια απο σοκολάτες,καραμέλες μέχρι και λιωμένα παγωτά το καλοκαίρι.

Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά δεν μπορούν να παίξουν ήσυχα,αλλά και το μεσημέρι;Λεώ παιδιά είναι αλλά όλα έχουν ένα όριο.

Μπορεί να ακούγομαι υπερβολική,πιστέψτε όμως είναι πέρα για πέρα αλήθεια και μάλιστα είναι λίγα αυτά που λέω.Α! κι αν τα πεις να μάσουνε τα χαρτιά σε ειρωνεύονται κιολας.Τι να κάνω όμως...Είμαι πολύ χαρούμενη που επιτέλους άνοιξαν τα σχολεία.

Όπως κατάλαβες δεν είσαι η μόνη που έχεις προβλημα και δεν είσαι καθόλου παράξενη.

Εύχομαι να μην κάνει και το παιδί μου τα ίδια,στο χέρι μου είναι άλλωστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω βρε παιδια !

και μεις με τρια παιδια ειναι λιγο δυσκολα ορισμενες φορες αλλα ελεος πια ! Αυτο που με ενοχλει δεν ειναι τα παιδια , θεος φυλαξει , οπως λες και συ αυτα ουτως η αλλως δεν εχουν καμια ευθυνη .Με ενοχλει που οι γονεις θεωρουν δεδομενο οτι βγαινω στο μπαλκονι μου , σπιτι μου ειμαι βρε παιδι μου οτι θελω κανω ! και θα φωναξω και ..και ..και ...

ειναι για γελια και κλαματα η κατασταση που αντιμετωπιζει η ξαδερφη μου η οποια νοικιαζει το διαμερισμα ακριβως απο πανω απο το δικο της .Ο νοικαρης της βγηκε τρομερα ερωτυλος και το τι ακουει η δολια καθε βραδυ δεν λεγεται..Ματι δεν κλεινει ..Αφου μου λεει το πως τα καταφερνω στην δουλεια ειναι αξιο αποριας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω εναν αχροίο γειτονα με το μπαλκονι του στο ιδιο υψος με το δικο μας- φατσα καρτα...

Εχω ενα σκυλάκι...το οποιο ειναι 'βουβο' απο τη ρατσα του- δεν γαυγίζει δλδ...το σκυλι οποιος δεν το ειδε -δεν ξερει οτι υπαρχει ....

ειχαμε ομως κ ενα σκυλο απο κατω μας, τελειως παρατημενο το φουκαριαρικο το ζωντανο- σε ενα χωρο 2χ3- ολη μερα εκλιπαρουσε για λιγη προσοχη,,πως αλλιως- γαυγίζοντας....

καναμε απειρες παρατηρησεις για την καταντια του ζωου στον απο κατω- ωστόσο- σαν φοιτητης που ηταν μας ειχε γραμμενους στα ...@@ του...

ποσο το λυπόμουν αυτο το πλασμα ...ποσο μου σπάραζε την καρδια σαν τον ακουγα να κλαιει και να γαυγιζει...

Το θεμα ειναι ομως ο απέναντι..ο οποιος ενα ωραιο μεσημερι Σαββατου- αποφασισε να 'παρει την κατασταση στα χερια του'...τι εκανε??

γεμισε σακουλες με νερο και τις πεταξε στο σαλόνι μου- στοχευοντας τον δικο μου σκυλο- γιατι ειπε τον 'ενοχλουσε'!!!

Ρε Μ@λακα..το σκυλι ειναι βουβό!! :shock::shock:

δεν σας περιγραφω την κατασταση μας οταν αντικρυσαμε το σκυλι να τα εχει κανει πανω του απο τον φοβο του και το σαλονι -τραπεζαρια μουσκεμα!!!!!ευτυχως δεν ημουν εγκυος ακομα...

αποφασισε που λετε μαυτον τον τροπο να μας εκδικηθει γιατι καποτε που επιασε τον αντρα μου και του παραπονεθηκε για τον σκυλο απο κατω- ο αντρας μου πολυ απλα του ειχε πει 'μιλα με τον ιδιοκτητη - το σκυλι δεν ειναι δικο μου'!!

κοριτσια του το χρωσταω ομως ακομα.....του την φυλαω μια χαρα- απλα περιμενω να ξεχαστει το θεμα- και θα τουρθει απο κει που δεν το περιμενει....εχω καταστρωσει σχεδιο..χεχε :twisted:

ασε που εμαθα οτι ειναι κ δασκαλος...(αν εχουμε τον Θεο μας δλδ)....

Α! το σκυλακι απο κατω 'φυγαδευτηκε' σε οικογένεια που το αγαπαει...ο φοιτητης ακομα ψάχνεται... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια τι να πω ..ο κοσμος τελικα ειναι παλαβος ..ο καθενας ζει στον κοσμο του ..

Koukida, τι να πω..το κακομοιρο το ζωντανο ..και να την πατησετε και μ'αυτον τον τροπο , τι βλακας !!! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι σε σχετικα ησυχη γειτονια

αλλα και αυτοι οι λιγοι που ειναι εδω ειναι 'βλαμενοι' εντελως!!!!!!

3 γειτονους εχω 2 μονιμους και 1 που ερχεται αραια και που γιατι ειναι εξοχικο το σπιτι αυτο

οι μονιμοι ειναι μια γιαγια που ειναι ησυχη,δεν μπορω να πω,σεβεται τις ωρες κοινης ησυχιας και κατι αλλοδαποι που με αυτους ειχα τρομερο προβλημα!!!!

εβαζαν τερμα την μουσικη μεσημερι,βραδυ οτι ωρα τους ερχοταν

τους το ειπα μια,τους το ειπα δυο,ευγενικα παντα τιποτα αυτοι στον κοσμο τους!!!!!

ε καποια στιγμη κι εγω σταματησα να ειμαι ευγενικη και εβαλα τις φωνες οτι υπαρχει και μικρο παιδι εδω και πρεπει να σεβαστουν καποια πραγματα

αρνακια τους εκανα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα !

Δεν ξερω τι αναλογες εμπειριες - ιστοριες εχετε απο ενοχλητικους γειτονες ..Εμεις καταλαβαινετε με τρια παιδια προσπαθουμε οσο το δυνατον να μην ενοχλουμε κ μερικες φορες ειναι δυσκολο ..

Δυστηχως στην γειτονια μας εχουμε οικογενειες οι οποιες ειτε πρωι ειναι , ειτε μεσημερι , ειτε μεσανυχτα , τρωνε πινουν στα μπαλκονακια τους , φωναζουν και γελανε μεσα στην μαυρη νυχτα , τα παιδακια τους ορθια στα μπαλκονια να στριγγλιζουν γιατι νυσταζουν τα καημενα ...

Δεν ειμαι παραξενη απλα νομιζω οτι οι χαρες και τα πανηγυρια ειναι για ολους μας αν σεβομαστε λιγακι τον χωρο του αλλου ..

Πεστε μου οτι δεν ειμαι η μονη που σκεφτεται ετσι , βρε παιδια ..Ειναι δυνατον να κρατησω το δωματιο των παιδιων με κλειστα παραθυρα γιατι ουρλιαζουν και φωναζουν μεσα στην νυχτα ?!

Αχ!ποσο σε νιώθω!!!!!!!!!!μα πόσο..................Γι'αυτο και διαφερουμε απο κάποιους ανθρωπους.Γιατι προσπαθουμε να μην ενοχλουμε ενω οι αλλοι οχι.

Κι εγω ενω μένω σε ησυχη(υποτιθεται)γειτόνια,αρχικά αντιμετωπισα το γιο του ιδιοκτητη(γιτι νοικιαζουμε)ο οποιος μετα τη 1 το βραδυ εως ότι ωρα του κάπνιζε ακουγε μουσικη στο τερμα....ειδαμε κ πάθαμε με παρατηρησεις να το σταματησει.Τώρα εχουμε τα τσοκαρακια της κυριας απο πάνω,περα δωθε,περα δωθε......Ελεος ρε κοριτσια.....Δυο παιδακια εχω κ το ενα μωρο,5 μηνων,δεν μπορει να τοκαταλάβει?κι όπως λες έχω κατι καταπληκτικους γείτονες,που επειδη έχουν μονοκατοικια νομιζουν πως ειναι κ μονοι τους στην περιοχη.Κ γω την κορουλα μου την έχω ταραξει στο μη φωναζεις,μην τσιριζεις,ειναι μεσημερι,κοιμουνται....Ε!οχι.Τέρμα!

Να μαζευτουμε σε μια γειτονια οι ησυχουλες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω εναν αχροίο γειτονα με το μπαλκονι του στο ιδιο υψος με το δικο μας- φατσα καρτα...

Εχω ενα σκυλάκι...το οποιο ειναι 'βουβο' απο τη ρατσα του- δεν γαυγίζει δλδ...το σκυλι οποιος δεν το ειδε -δεν ξερει οτι υπαρχει ....

ειχαμε ομως κ ενα σκυλο απο κατω μας, τελειως παρατημενο το φουκαριαρικο το ζωντανο- σε ενα χωρο 2χ3- ολη μερα εκλιπαρουσε για λιγη προσοχη,,πως αλλιως- γαυγίζοντας....

καναμε απειρες παρατηρησεις για την καταντια του ζωου στον απο κατω- ωστόσο- σαν φοιτητης που ηταν μας ειχε γραμμενους στα ...@@ του...

ποσο το λυπόμουν αυτο το πλασμα ...ποσο μου σπάραζε την καρδια σαν τον ακουγα να κλαιει και να γαυγιζει...

Το θεμα ειναι ομως ο απέναντι..ο οποιος ενα ωραιο μεσημερι Σαββατου- αποφασισε να 'παρει την κατασταση στα χερια του'...τι εκανε??

γεμισε σακουλες με νερο και τις πεταξε στο σαλόνι μου- στοχευοντας τον δικο μου σκυλο- γιατι ειπε τον 'ενοχλουσε'!!!

Ρε Μ@λακα..το σκυλι ειναι βουβό!! :shock::shock:

δεν σας περιγραφω την κατασταση μας οταν αντικρυσαμε το σκυλι να τα εχει κανει πανω του απο τον φοβο του και το σαλονι -τραπεζαρια μουσκεμα!!!!!ευτυχως δεν ημουν εγκυος ακομα...

αποφασισε που λετε μαυτον τον τροπο να μας εκδικηθει γιατι καποτε που επιασε τον αντρα μου και του παραπονεθηκε για τον σκυλο απο κατω- ο αντρας μου πολυ απλα του ειχε πει 'μιλα με τον ιδιοκτητη - το σκυλι δεν ειναι δικο μου'!!

κοριτσια του το χρωσταω ομως ακομα.....του την φυλαω μια χαρα- απλα περιμενω να ξεχαστει το θεμα- και θα τουρθει απο κει που δεν το περιμενει....εχω καταστρωσει σχεδιο..χεχε :twisted:

ασε που εμαθα οτι ειναι κ δασκαλος...(αν εχουμε τον Θεο μας δλδ)....

Α! το σκυλακι απο κατω 'φυγαδευτηκε' σε οικογένεια που το αγαπαει...ο φοιτητης ακομα ψάχνεται... ;);)

μα καλα.....στο σαλονι?????μεσα στο σπιτι?????εριξε νερο μεσα στο σπιτι????????????????????????ειναι πολυ μα@@@@@ ο ανθρωπος!κ δασκαλος!!!!!!!!!!ωραιους τροπους εχει σπουδαγμενος ανθρωπος κ ωραιους τροπους θα μαθει στα παιδακια.....τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δυστηχως ξαναλεω ετσι ειναι η κατασταση ..ο καθενας θεωρει οτι μπορει να κανει οτι θελει σπιτι του μεχρι κ να το γκρεμισει ασχετα αν μενουν διπλα του αλλοι ανθρωποι που δεν ειναι αργοσχολοι , εχουν μωρα - παιδακια και γενικα ειναι πιο νορμαλ , δεν νοιαζει πλεον κανεναν αν ενοχλει η οχι , δεν μπαινει καν στην λογικη να σκεφτει οτι ε δεν ζω μονος μου σ'αυτον τον κοσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ETSI!Συνφωνω!Είναι τρείς και κατι το μεσημερι και το βλαμμενο απο πάνω εχει μουσικη κ ακουγεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κι επειδη δεν θελει να κοιμηθει εγω τι του φταιω???????ε??????μου λέτε?ετσι μου ρχεται να παω να πειραξω το ρολοϊ απο κατω κι ας μην εχω ουτε κ γω ρευμα!!!!μη γελατε!το σκεφτομαο σοβαρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι σε πολλύ κόσμο συμβαίνει αυτό! Εγώ στο πατρικό μου γειτόνευα με έναν ηλίθιο που ήταν και θείος μου και πάντα τον έπιανε όρεξη να μαστορεύει μες στο μεσημέρι! Του είχαμε κάνει άπειρες παρατηρήσεις, μέχρι και την αστυνομία φωνάξαμε για να σεβαστεί την ώρα κοινής ησυχίας!

Τώρα που παντρεύτηκα, είναι πολύ πιο ήσυχα δε λέω, αλλά το καλοκαίρι πάλι έχω πρόβλημα. Δε με νοιάζει η φασαρία, δεν φωνάζουν πολύ, αλλά βρε παιδιά ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ να ψήνουν;;;; Και με μωρό παιδί να μην μπορώ να ανοίξω παράθυρο μες στον καύσωνα;;;; Μιλάμε, σαν τα ποντίκια νιώθαμε!!! Δεν ανάβαμε κλιματιστικό τη μέρα και το ανάβαμε το βράδυ επειδή μας έπνιγαν οι καπνοί κι η τσίκνα!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleniF., ειδες , αυτο που λεγαμε..φαντασου οτι κατω απο το σπιτι μου υπαρχει καφενειο , ο προηγουμενος νοικαρης λοιπον ηταν ενας [smilie=violent1.gif] μ@@@@ς ο οποιος ειχε μονιμως τερμα την μουσικη , τοτε ημουν εγκυος στις διδυμες κ ενα βραδυ κοντεψα να γεννησω γιατι του ηρθε η ταπεροκρανιωση - μερακλωμα στις 3 το πρωι να βαλει στα καλα καθουμενα τερμα την μουσικη .Πεταχτηκα με την κοιλια στο στομα και λεω γενναω δεν το γλιτωνω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleniF., ειδες , αυτο που λεγαμε..φαντασου οτι κατω απο το σπιτι μου υπαρχει καφενειο , ο προηγουμενος νοικαρης λοιπον ηταν ενας [smilie=violent1.gif] μ@@@@ς ο οποιος ειχε μονιμως τερμα την μουσικη , τοτε ημουν εγκυος στις διδυμες κ ενα βραδυ κοντεψα να γεννησω γιατι του ηρθε η ταπεροκρανιωση - μερακλωμα στις 3 το πρωι να βαλει στα καλα καθουμενα τερμα την μουσικη .Πεταχτηκα με την κοιλια στο στομα και λεω γενναω δεν το γλιτωνω ...

Σχεδόν το ίδιο έπαθα οπότε σε καταλαβαινω.

στο προηγουμενο σπίτι που έμενα,πριν γεννησω την πρωτη μου κορη,από κατω ηταν ενα σουβλατζιδικο.Εκανα υπομονη με τη μουσικη...Ηταν κ τσιγκανοι,όχι ότι με πειραζε αυτο,ίσα ισα που αγοραζαμε κ σουβλακια από αυτους....Ενα βραδυ λοιπον,15 ημερων το μωρο,τρεις τα ξημερωματα τι κλαρινο,τι τουμπερλεκια.....δε λεγεται....δεν περιγραφεται....τους καναμε παρατηρησεις...τιποτα.Μέχρι κ στην ιδιοκτητρια εκανα παραπονα(γιατι κ αυτοι το νοικιαζανε από την ιδια)κ της ειπαν ότι ειμαι υπερβολικη από τις ορμόνες τις γεννας κ τετοιες μπουρδες....περιττο να σου πω πως αλλαξα σπίτι...η θα κλεινομουν σε νευρολογικη κλινικη η θα εκανα φόνο....κι εφυγα.....αλλα ειμαι ατυχη φαινεται γιατι κι εδω εχουν τις μονοκατοικιες τους κι οπως λες ειναι σαν να ειναι μονοι τους.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η "απο κατω" μας ειναι τρελη εχει τσακωθει με ολο τον κοσμο και περιμενει στο παραθυρο να δει καποιον να κανει κατι για να παει στην πολεοδομια, στην αστυνομια κτλ.Αυτος που λυπαμαι πιο πολυ ειναι ο αντρας της που πρεπει να τρωει και τις ψιλες του!!!

Οι "αγαπημενοι" μου βεβαια ειναι αυτοι που τσακωνονται καθε μερα, οταν λεω καθε μερα ομως το εννοω!Μαμα-γιος-κορη!!Να ακουσετε το παλικαρακι 25 χρονων να βριζει τη μανα του με το χειροτερο τροπο!Με τον αντρα μου μια φορα τσακωθηκα πολυ γιατι ηθελε να παει να τους χωρησει(εκεινη τη μερα επαιζαν κανονικα μπουνιες)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τραγελαφικό είναι που εμείς έχουμε απέναντι σχολή καράτε και τα καημένα τα μωρά πετάγονται τρομοκρατημένα από τον ύπνο τους με τα α, ου.

Έλεος μα τέτοια πόρωση;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τραγελαφικό είναι που εμείς έχουμε απέναντι σχολή καράτε και τα καημένα τα μωρά πετάγονται τρομοκρατημένα από τον ύπνο τους με τα α, ου.

Έλεος μα τέτοια πόρωση;;;;;;;;;;;;

με ανοιχτα τα παραθυρα "πορώνονται"?ειναι υποχρεωμενος να τα εχει κλειστα νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που να δείτε εδώ που μένουμε εμείς.έχουμε 2 πολυκατικοίες με φοιτητές που οτι ώρα τους θυμηθεί βάζουν τέρμα μουσική και φωνάζουν (ευτυχώς φέτος προς το παρόν ειναι ήρεμοι)

στη πολυκατοικία που μένουμε εμείς ειναι αστα να πάνε,κοπανάνε συνέχεια τις πόρτες,οτι ώρα να ειναι,μας κόβουν το αίμα μέσα στη νύχτα,κοπανάνε,γκρεμίζουν τρυπάνε δεν υπάρχει ηρεμία ποτεεε :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις μενουμε σε πολυκατοικια που οοοοολοι εχουν μωρα!!! :D Τα κλαμματα και οι στριγγλιτσες ειναι αναμενομενες και φυσικα δεν μας ενοχλουν.Ολοι εχουν μωρα... εκτος απο εναν! :? Τον απο πανω μας!Ο οποιος προφανως κανει πολλες προβες για την συλληψη του εμβρυου και με διαφορετικα ταιρια καθε μερα!! :shock: Το τι ακουγαμε δεν περιγραφετε.. και ολες τις ωρες και τοσο δυνατα που μας επαιρνε τηλεφωνο κοσμος και τους ακουγε!!! Αφου ρωταγανε.. -ε να παρω αργοτερα? Διακοπτω? :oops:

Με τα πολλα αφησα ανωνυμο γραμμα στην εισοδο που μιλαγε για σεβασμο και προσωπικες στιγμες και καπως ηρεμισαν τα πραγματα... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμεις οσες φορες ετυχε να κανουμε καποιο ειδος παρατηρησης περασε απο απαρατηρητη ως εξαφανιζολ .Σαν να μην ειπωθηκε τιποτα ...Δεν θελω να δημιουργω φασαριες δεν ειναι στον χαρακτηρα μου να τσακωνομαι για του καθενος το κουφιο μυαλο ομως φανταστειτε οτι επειδη για παραδειγμα τσακωθηκαν λιγακι οι κορες μου το απογευμα μας χαιρετησαν εκ του μπαλκονιου τους κ μας ειπαν κιολας πω πω φωνη που εχουν οι κορες σας ε ?

Λεω δεν παμε καλαααααα , σου την λενε κ απο πανω και μενεις παγακι να λες τωρα θα το παθω το εμφραγμα δεν το γλιτωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμεις οσες φορες ετυχε να κανουμε καποιο ειδος παρατηρησης περασε απο απαρατηρητη ως εξαφανιζολ .Σαν να μην ειπωθηκε τιποτα ...Δεν θελω να δημιουργω φασαριες δεν ειναι στον χαρακτηρα μου να τσακωνομαι για του καθενος το κουφιο μυαλο ομως φανταστειτε οτι επειδη για παραδειγμα τσακωθηκαν λιγακι οι κορες μου το απογευμα μας χαιρετησαν εκ του μπαλκονιου τους κ μας ειπαν κιολας πω πω φωνη που εχουν οι κορες σας ε ?

Λεω δεν παμε καλαααααα , σου την λενε κ απο πανω και μενεις παγακι να λες τωρα θα το παθω το εμφραγμα δεν το γλιτωνω

Κ συ καθεσαι κ στεναχωριεσαι???αστα ελευθερα τα κοριτσακια σου...κι αυτα παιδακια ειναι κι οχι αψυχες κουκλες...οταν δεν καταλαβαινουν οι μεγαλοι τι πρεπει να περιμενουμε απο τα μικρα παιδια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο εμενα και καλως σας βρηκα

καταλλαβενω απολυτα

μενουμε στο πρωτο οροφο μιας δυοροφης οικοδομης.απο πανω μενει ο θειος του αντρα μου και απο κατω στο εισογειο ο αδερφος του

και αυτη την στιγμη που απανταω αν και δεν ειναι πολυ αργα ακουγονται απο τον κατω μπαμ-μπουμ σαν να τα κανει επιτιδες ενα πραμα!!!!ενω γνωριζει οτι εχουμε μωρο σπιτι και προσπαθουμε οσο μπορουμε κι εμεις και το μωρο να μην κανουμε θορυβο τουλαχιστον ωρες που δεν πρεπει.

οι δε απενατι διπλα και τα λοιπα δεν το συζητω.......καθε βραδυ μεχρι τις 2-3 το ιδιο βιολι.

και η πλακα ειναι οτι αυτοι οι ιδιοι που ενοχλουνε οταν θα ενοχληθουνε απο καποιον γειτονα η' περαστικα παιδια που θα φωναζουνε βγιενουνε και κανουνε φασαρια.τοοοοοοοοσο θρασος!

τι να πω?

υπομονη

ο χειμωνας ειναι κοντα και θα κλειστουνε ολοι μεσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΑΚΙ , αυτο περιμενουμε κ μεις καλη μου , να ερθει επιτελους ο χειμωνας να κλειστουμε κ μεις κ αυτοι μεσα , για να ηρεμησουμε ..Με το που ανοιγει ο καιρος καθε χρονο με πιανει υστερια για το τι θα τραβηξω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω οτι λοι πρεπει να σεβομαστε το διπλανο μας και να μην ειμαστε ετοιμοιγια καβγα , κακα τα ψεματα ο γετονας ειναιαυτος που θα τρεξεο στη πρωτη δυσκολια και η καλη γειτονια ειναι σημαντικο .

Μεγαλωσα σ εεγατικες κατικιες μεσα σε μια πολυκατικοια 12 οικογενειων με πολλα παιδια και ποτε δν εειχαμε ενοχληθει ουτε ενοχλησει .

Δεν με χαλαγε αν τομωρο απο κατω εκλαιγε γοερα ηο φοιητητης εβαζε μουσικη - δνε τους πειραζε αν ο πατερας μου εψηνε ουτε αν οι κρητικοι στο διπλανο μας διαμερισμα ειχαν καθε Σαββατο βραδυ γλεντι με ρακι και ενω τα ελεγαν ολη την ωρα παντα οταν εφευγαν οι επισκπεπτες τους μπορει να καθοντουσταν και καμια ωρα να χαιρετιουντε .Απλα μας εγεινε συνηθεια και οταν εφυγαν μας κακοφανηκε .Εδω που μενω εχω τα παιδια του γειτοα πουβγαινουν στις 5 παρα και παιζουν μπαλα εκεινος υποστηριζε πρι 2 χρονιαοτι οταν θαμεγαλωνεο Σταυρος θα εκανε το ιδιο τι δνε θα μπορουσα να τον ελεγξω -ο Σταυρος μεγαλωσε και ναι θελει να βγαινει νωρις εγω ομως δνε τον αφηνω ας γκρινιαζει τη γκρινια του ας την ακουω μονο εγ ω.Αν καποιος δνε μπορει να ελεγξει το παιδι του ας μην το αφηνει να γινετε βραχνας σε καποιον αλλον .Υπαρχει ομως και εκεινη η περιπτωση της τυπισσας που επειδητην ενχλειη φασαρια βγαινει και βριζει τα παιδια 7 το απογευμα παιδια απο 6-12 που παιζουν και βριζουν καποιες φορες και εκεινη βγαινει και τους λεει :σκαστε κολοπαιδα δεν μπορω να ακουσω τηλεοραση ,,,,εμενα με ενοχλει αυτη και οχι το παιδι, οπως ο γερος απεναντι που μπεκροπινει και αρχιζει να βηχει απο της 5 τα ξημερωματα μεχρι το βραδη και φτυνει ενω εσυ εκεινη την ω ρα μπορει να τρως .

Προτιμω να εχω μικρα παιδια που ειναι χαρουμενο να ακους τις φωνες τους μαλιστα εμενα με ενοχλει η ησυχια αλλα αυτο δνε σημαινει οτι θα αφησω το παιδι μου μεσημεριατικα κατω υπαρχουν ωρες κοινης ησυχιας αλλα και τις υπολοιπες προσπαθεις να μην ενοχλεις αλλα συγνωμη σε ποια γειτονια ψηνουν καθε μερα; :P ετσι για να περασω καμια μερα ... παρτε το στη πλακα και μην ψαχνεστε παρακαλεστε να βαλουν τη ψηστρια λιγο πιο περα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δυστυχως ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του!και εμεις εχουμε προβληματα με εναν συγκεκριμενο ενοικο της πολυκατοικιας!ο πανιβλακας στις 8 παρα τεταρτο το πρωι περνουσε θερμοσιφωνα ακριβως πανω απο την κρεβατοκαμαρα μου ( μενω σε ρετιρε) και μιλαμε για τρυπανια που δονουσαν ολο το σπιτι!ειχα και την αδερφη μου στο σαλονι και πεταχτηκαμε μες στον υπνο μας!εγω η καημενη λογω εγκυμοσυνης το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω και κοιμαμαι την μερα.τουλαχιστον να ειδοποιουσε ρε παιδι μου αφου ξερει οτι υπαρχει εγγυος, λιγος σεβασμος δεν βλαπτει.δεν με πειραξε η ωρα αλλα ο τροπος του και το οτι εγω επειδη πεταχτηκα μεσα στον υπνο μου πονουσε ολη μερα η κοιλια μου.αν παθαινα κατι θα τον σκοτωνα αλλα τελικα δεν μιλησα!

μετα απο λιγες μερες του ηρθε στις 1 το βραδυ να βαλει τερμα την μουσικη και να χορευει παραδοσιακα!!! :twisted: αυτος μενει στον 2ο και εγω στον τεταρτο και τα χοροπηδητα του τα ακουγα λες και ηταν διπλα μου!!!!!δεν μιλησα ουτε για αυτο.

και παμε στην τριτη και φαρμακερη!!!κυριακη 07,00 ακριβως!!!ο μ@@@@@ας περναει nova και εγω ειχα γυρισει απο ταξιδι, το βραδι δεν κοιμηθηκα το βραδι και το πρωι ειχαμε δουλευαμε με τον αντρα μου στο οδοντιατρειο!!ε τοτε τα πηρα κανονικοτα!ειναι δυνατον στις 7 το πρωι κυριακατικα να μας ξεσηκωνεις????εεε μεχρι τις 9 παρα βαρουσε και μετα σταματησε.αφου τελειωσε του τα χωσα και απο τοτε εγινε αρνακι!ξερει οτι τωρα τον περιμενω στην γωνια!την επομενη φορα αστυνομια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλοι έχουμε δικαιωματα αλλα και υποχρεωσεις.Δυστυχώς,οι περισσότεροι μένουμε μόνο στα δικαιώματα κ ξεχναμε τις υποχρεώσεις....Ναι κ θα γλεντησουμε,κ θα βαλουμε κ μουσικη,κ θα καλέσουμε κ κοσμο κ θα γελάσουμε κ δύνατα αλλά με ένα όριο πιστεύω....όσο για τα παιδάκια φυσικά κ δεν φταίνε όταν απλά παίζουν.Φταίνε όμως οι γονείς,όταν 3 το μεσημέρι,καλοκαιριάτικα αφήνεις το παιδί σου έξω να ωρύεται...Επειδή δεν μπορούν να το ελέγξουν,επειδή θελουν την ησυχία τους ή κ γω δεν ξέρω τι άλλο....Τι φταίει ο άλλος που θέλει 2-3 ωρίτσες να ξαπλώσει να ηρεμήσει το κεφάλι του?Δεν χρειάζεται κατανόηση και από τις δύο πλευρές?Ε?τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Τα γράφεις πολύ όμορφα και με εκφράζουν όλα.Εχω σκαμπανεβάσματα αρκετά.Προσπαθω όμως....Καλή επιτυχία και σε σένα.Ποτε θα κάνεις χοριακη σου είπε;Σε 11 μέρες ;
    • Καλησπέρα κοριτσαρες! χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍 εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια! Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου! εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο! εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα! αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει; εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷 σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε; η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..
    • Κουράγιο Μαριλου μου! Την έκανα κ εγώ χτες την ΕΤ. Όλα καλά πήγαν κ ξεκίνησε και η δική μου αντιστροφή μέτρηση. Μέχρι τώρα είμαι καλά. Αλλά ξέρω πως όπως περιέγραψες τα σημερινά σιυ συναίσθηματα, θα μοι έρθουν κ εμένα. Όπως πάντα. Είναι τόσο δύσκολο να προσπαθούμε να ελέγχουμε το ίδιο μας το μυαλό. Αλλά πάντα να κερδίζει..  Έχω στο μυαλό μου ότι θα τα περάσω όλα αυτά τα σκαμπανευασματα κ έτσι προετοιμαζομαι αρχικά στο να τα αποδεχτώ και Κ να μη νιώθω άσχημα ακόμα κ για τις άσχημες σκέψεις μου. Όλα τα συναισθήματα μας είναι δικά μας και είμαστε εμείς. Είναι μέρη του εαυτού μας κ τα αγαπάμε. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι είναι οκ να σκέφτεσαι αρνητικά κ να πέφτεις. Είναι οκ κ να ξυπνάς πλυμμηρισμενη από ελπίδα..  Ας μην ενιχοποιουμε κανένας μας συναίσθημα! Ειμαστε εδώ να ακούσουμε τα πάντα κ να τα αποδεχτούμε! Καλα έκανες και εκφράστηκες εδώ!  Πάμε γερά!!!! Ελπίδα! 🤞🤞
    • Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣 @Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες…. Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...