Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

κουκιδα μου,θα σε στενοχωρησω...μπεμπεκαρος!επεσες λιγο εξω.ενα μοριο εξω!μια χαρα ολα,αραχτος ηταν,με ανοιχτα τα ποδια και το ενα χερι πισω απο το κεφαλι του.ετοιμος πασας!ηταν τελειος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

περιμενω τον γιατρο μου να με κανονισει. πιστευω οτι και γω σε καμια 2 βδομαδες θα τον κανω!

ΡΑΝΙΑ!!!ΧΑΛΑΛΙ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ !!!!!ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ!!!ΧΑΧΑΧΑ

Α ΡΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΙ!! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΡΟ [smilie=blob3.gif][smilie=fish.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κοριτσια...γεμιζει η λιστα! συμπληρωνεται!!! αχ...οταν πρωτομπηκαμε στο ποστ ακόμα μια τελιτσα ηταν τα μωρα μας...και εχουν γινει ολοκληρα ανθρωπάκια... @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια τελεια νεα...αγορινα μπραβο και ηταν αραχτος ο μαγκας ε??? [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif] [smilie=icon_king.gif] [smilie=icon_king.gif] [smilie=icon_king.gif] γερο να ναι μωρε,πες μας και αλλα?Ποσο υψος εχει,κιλα?Πως ενιωσες? :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην παιδευτηκαμε τοοοσο πολυ να δουμε το τσουτσουνι του...ηταν ο πλακουντας μπροστα και εκρυβε το μωρο.με χτυπαγε ο γιατρος στην κοιλια,τπτ..και μαλιστα μου αφησε και μια πολυ μικρη πιθανοτητα ο γιατρος μηπως δεν ειναι αγορι και ηταν ο ομφαλιος.μας δυσκολεψε ο πασας..ειναι 9 εκατοστα,για βαρος δεν ξερω...εγω παντως 4,5 εχω παρει γμτ...βεβαια ξεκινησα ψιλοδιατροφη.

μου εκανε εντυπωση πως καθοταν οπως κι εγω ακριβως!ημουν ξαπλα,με ανοιχτα τα ποδια(μου εκανε και κολπικο,να το δουμε καλυτερα) και το χερι μου πισω απο το κεφαλι.και βλεπω το "ψαρακι" μου στην ιδια σταση!τρελαθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα εδώ για να σας ευχηθώ με το καλό!!! Αυτό που θα ζήσετε είναι απλά η

Υ-Π-Ε-Ρ-Τ-Α-Τ-Η ΕΥΤΥΧΙΑ!!! Σαν πέρυσι είχα τις ίδιες αγωνίες με εσάς κ φέτος έχουμε την μικρή μας νεραιδούλα να γεμίζει τις ζωές μας ανείπωτη χαρά!!! Είχα πιθανή ημερομηνία 18/3/2010 κ γέννησα στις 10/3!!! Χαρείτε την εγκυμοσύνη σας κ με το καλό να αγκαλιάσετε τα μωράκια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρε το μαναρακι!! ξαπλωνε κ χαλαρωνε σαν τη μαμα του!! ετσι γερο κ δυνατο ναναι πάντα Ρανια μου το αγόρι σου!! :D

anthropaki να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!!! ετσι, σιγα σιγα να ερθουμε κα ιμεις στη θεση σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antropaki ευχαριστουμε πολυ και εσυ να χαιρεσαι την πριγκηπισσα σου..Για πες μας εμπειριες απο την γεννα σου?Γεννησες φυσιολογικα?Πως ητανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια άντε μπράβο μπέμπης τι καλά, τον άντρα της ζωής σου σε λίγους μήνες θα τον έχεις αγκαλίτσα.

Ανθρωπάκι σε ευχαριστούμε για τις ευχές και εσυ να χαίρεσαι τη κορούλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες ευχαριστα πολλα διαβαζω,ετσι μπραβο πεταει η ομαδα με το καλο ευχομαι σε οσες μαθανε το φυλλο του μωρου τους και γρηγορα νεα για της υπολοιπες...εγω ειμαι λιγο αρρωστουλα με κολλησε ο γιοκας μου γιατι κοιμομασταν αγκαλιτσα οσο ηταν και εκεινος χαλια αλλα την παλευω ,ελπιζω μονο να μην χρειαστω αντιβιωση γιατι εκτος απο μπουκομα με ποναει ελαφρως και το αυτι μου,θα δειξει....ειναι καμμια εδω? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!! :D:D:D

ρανια μουυυυ!!!!! κι αλλος παιδαρος στην παρεα!! θα τρεκαθω!! :ymparty::ymparty: επεσα μεσα στην προβλεψη μου!! να με παρουν τα κοριτσια βοηθο στο μαγαζακι τους! ;););)

λοιπον νενακι 3 νοεμβριου παω κι εγω για β επιπεδου και λεω αντε να τελειωνουμε! το καλο ειναι επειδη μενω επαρχια κ θα πρεπει να ανεβουμε αθηνα για τον υπερηχο, θα το συνδυασουμε με βολτουλα, θα παμε θεσσαλονικη στους κουμπαρους μας για 5 μερουλες και μετα με αεροπλανο θα κατεβουμε αθηνα για την εξεταση. την αλλη παρασκευη φευγουμε και δεν κρατιεμαι!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

παιδια χτες πηγα στο γιατρο να μου γραψει κι αλλη αναρρωτικη κ μετα πηγα μια βολτα απο τα mothercare. λοιπον εκει βρηκα το πιο απιστευτο κορμακι για μωρουδακι... ηταν χρωματιστο κ εγραφε "daddy you are my hero... but my heart belongs to mammy"!!! τρελαθηκα σας λεω!! μονο τα κλαματα δεν εβαλα!! αυτο θα ειναι το πρωτο που θα του αγορασω μετα την εξεταση μας!

ηρθαν προχτες κ τα αποτελεσματα απο το Ατεστ και ηταν ολα πολυ καλα. κανατε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααααααααα

Σημερα ειμαι πιο πρωινη απο ποτε :lol::lol::lol::lol:

ΡΑΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τσουτσουνακι εχετε;;; Τι ωραιαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οντως φουσκωκοιλιτσες μου οι μερες δεν περνανε με τιποτα!!!! Ελαγα οταν οσο περνανε οι μηνες η αναμονη για τον επομενο υπερηχο θα ηταν καλυτερη αλλα....λαθος εκανα!!!

Εγω εχω ραντεβου στις 29 Οκτ για να τσεκαρουμε τραχηλο κ μπεμπεκια κ οπως υπολογιζω η Β-επιπεδου θα γινει το 1ο δεκαπενθημερο του Νεομβριου.....

Αληθεια, στην Β-επιπεδου τι κοιταμε; :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!!!τι καλή δηλαδή? λαιμός λες και εχω καταπιεί σόλα, καταροή, βήχας και ενας πονοκέφαλος να με τριγυρίζει. πως θα την βγάλω την μερα δεν ξερω :cry: τι καλά που ξερετε τι έχετε?εγω ακόμα δεν ξερω αν πρεπει να ονειρεύομαι πρίγκηπα ή νεράϊδα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollaki καλημερα. Απο οσα και οτι ξερω, η β επιπεδου ειναι η πιο σημαντικη εξεταση στην εγκυμοσυνη. Κοιταει τα παντα στο μωρο, απο γεννετικες ανωμαλιες, ανατομια, καρδια, πνευμονες, τα παντα. Θυμαμαι ενα χρονο περιπου πριν μεινω εγκυος, πηγε η κολλητη μου αθηνα για την εξεταση αυτη. ο γιατρος τοτε της ειχε πει οτι η κορη της ειχε μια πολυ μικρη κυστη στις οωθηκες της!!!!!! ειχα παθει σοκ!!! δε μπορουσα να συλλαβω το μεγεθος της μπεμπας ακομα, σκεψου τις οωθηκες του μωρου, ποσο μαλλον μια κυστη!!!!!! :shock::shock::shock: ειναι πραγματικα απιστευτο!!! απλα ενα μικρο παραδειγμα για να καταλαβεις την ακριβεια και τη σημασια της εξετασης αυτης! ;) η κυστη απορροφηθηκε στο πρωτο εξαμηνο ζωης της μπεμπας οπως της ειχε πει τοτε ο γιατρος της.... τι να πει κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια χτες πηγα στο γιατρο να μου γραψει κι αλλη αναρρωτικη κ μετα πηγα μια βολτα απο τα mothercare. λοιπον εκει βρηκα το πιο απιστευτο κορμακι για μωρουδακι... ηταν χρωματιστο κ εγραφε "daddy you are my hero... but my heart belongs to mammy"!!! τρελαθηκα σας λεω!! μονο τα κλαματα δεν εβαλα!! αυτο θα ειναι το πρωτο που θα του αγορασω μετα την εξεταση μας!

:):):):):):):):):):):)

εγω ειχα δει ενα φορμακι ροζ που εγραφε: <Σου αρεσω;;; Που να δεις τη μαμα μου!> :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι θεσσαλονικιές απο που προτείνουν ψωνια για τα μπεμπακια?ακουσα οτι το jumbo δεν εχει και τόσο ποιοτικα ρουχαλάκια.

Σιγουρα η ποιοτητα δεν ειναι κορυφη αλλα σκεφτομαι σοβαρα να παρω τα καθημερινα φορμακια απο εκει,γιατι τα μπεμπακια τα λερωνουν συνεχεια.....πλυνε-βαλε και οσο αντεξουν.

Ασε που τα ρουχαλακια στα μωρα ειναι για 1-2 μηνες το πολυ,γιατι μετα δεν τους κανουν ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δίκιο λολι,ασε που εσυ θα χρειαστεις μια στρατια ρούχα για τις μπουμπουκες σου ;) κι εγω σκεφτόμουν τα πρώτα που ισως δεν τα βαλει και καθολου - 0-3 να τα πάρω απο εκει και για πιο μετα να παρω και πιο καλα. Ας κάνουμε τον β επιπέδου να ξερουμε και τι εχουμε και μετα ψωνακια.εκτός απο jumbo και λητώ υπάρχει και κάποιο άλλο που μου διαφεύγει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δεν με αγχωνουν τα ρουχαλακια αλλα τα επιπλακια!!!!Εκει θα φυγουν τα ευρωπουλα και θα ξεπατωθουμε στο ψαξιμο:?:?:? Κουνιες,αλλαξιερες,ριλαξ,πορτ μπεμπε κτλ κτλ

Ξερεις κανενα site να χαζεψουμε λιγακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια τι κάνετε?

Είχα χαθεί για λίγο αλλά με τις περισσότερες τα λέγαμε απο το chat!

Πώς είστε? μεγαλώνουν τα μωράκια σας?

Εγώ χθες γύρισα από τον γιατρό όπου είδαμε την ΜΠΟΥΜΠΟΥ μας (κατά 80% είναι κοριτσάκι :D:D:D ) και για πρώτη φορά συγκινήθηκα τόσο πολύ και άρχισα να κάνω όνειρα για...τις δυο μας :lol::lol::lol: (μην με ακούσει ο πατερας της χιχι). Και σήμερα ακόμα είμαι πολύ συγκινημένη! Από την πρώτη στιγμή που έμαθα ότι είμα έγκυος έκανα όνειρα για ροζ κορδελίτσες ...Μακάρι να πάνε όλα καλά και στο μέλλον!

Είναι υγιέστατη και όλα πάνε πάρα πολύ καλά και ο υπέρηχος κράτησε αρκετή ώρα καθώς από ότι μου είπε ο γιατρός κάναμε και το 70% της β' επιπέδου, είδαμε νεφράκια, καρδούλα και άλλα πολλά πολλά...αυτό που μου είπε για την β' επιπέδου με ησύχασε πάρα πολύ αν και ποτέ λέει δεν είμαστε 100% σίγουροι για τίποτα!!!!

Εύχομαι σε όλα τα κοριτσάκια και ειδικά σε εκείνα που περιμένουν αποτελέσματα από αμνιο να πάνε όλα υπέροχα και να αφήσουμε σιγά σιγά το άγχος πίσω!!!

Τα δύσκολα πέρασαν! (Μέχρι να έρθουν τα επόμενα δύσκολα :D:D:D )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μελλουσες μανουλες!

ρουχαλακια ε? εχει εδω ενα μαγαζι που ανοιξε πριν λιγο καιρο- εχει τα πιο ομορφα ρουχα που εχω δει και σε τιμες zara.! εχει μια γαλλικη ονομασια τρενο- δεν το θυμαμαι- αλλα πραγματικα δεν υπηρχε κατι που ειδα κα δεν μου αρεσε!!Du Ρareil au Μeme ---> εψαξα τωρα -αυτο νομιζω ειναι

εγω εχω κ πολλλα να παιρνω απο την αδερφη μου που εχει ενα κάρο ρουχαλακια απο την μικρη της :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τι μου κανετε μολις γυρισα πηγα να κανω την αντι-χα την παρασκευη θα εχω τα αποτελεσματα.ΡΑΝΙΑ δεν επεσα εξω ημουν πολυ σιγουρη οτι θα εχεις εναν αγοραρο στην αγκαλια σου διαβαζα κ μου ερχοταν να κλαιω πως ξεκινησαμε κ πως ειμαστε κ πως θα ειμαστε ολα καλα να πανε μεχρι το τελος.στις 27 εχω τριπλο τεστ κ με κανετε μαυτα που γραφετε να θελω να παω πιο νωρις να δω αν ειναι καλα γιατι εχω ενα αγχος κ επιπλεον να μαθω τι εχω επιτελους οι περισσοτερες μαθατε ζηλευω.ΒΑΣΙΑ κοριτσακι κ συ νομιζω πως εχεις αντε να μαθουμε παντως σκεφτομαι ολα καλα να ειναι αλλα να παω κ να μου πει δεν ειμαι σιγουρος η δεν μπορω να δω ποιος θα περιμενει τον επομενο μηνα στον μεγαλο υπερηχο :(:( ολα τα νεα σας ευχαριστα μπραβο σε ολες.για το ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ δεν μαθαμε νεα ε?ξεκουραζεται το κοριτσι κ καλα κανει ετσι νομιζω οτι ειναι το σωστο.

Καποια κοπελα ρωτησε εμεις απο θεσ/κη απο που ψωνισαμε τα μωρα εγω στην κορη μου τα πηρα ολα τα jumboειχα δωσει 300 ευρω οτι μπορειτε να φανταστειτε θα σας φερουν κ τοσα δωρα που θα χρειαστει να τα γιρισετε κιολας γιατι θα ναι ανοιξη κ μετα απο 2-3 μηνες τα μωρακια σας θα μεγαλωσουν κ θα θελουν καλοκαιρινα.θα τα δειτε στην πορεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...