Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

εγώ πάντως κορίτσια συνεχίζω ΄να παίρνω κάτι χάπια πολύ βιταμινούχα που περιέχουν επίσης φολικό. Θα σας πω αύριο που θα πάω αν μου δώσει κάτι άλλο.

Πολύ ζηλεύω που νιώσατε τα ζουζουνάκια σας. Εγώ τίποτα ακόμη.

Εμένα β επιπέδου μου έκλεισε στις 5 Νοέμβρη και τις αιματολογικές 2 βδομάδες πριν. Θα τον ρωτήσω αύριο γιατί πρέπει να τα κάνω με 2 βδομάδες διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κορίτσια ανάσκελα κάνει να κοιμόμαστε/ξαπλώνουμε ή πρέπει μόνο στο πλάι και καλύτερα από την αριστερή πλευρα? έτσι διάβασα σε ένα άρθρο τι να πω? Πάντως εγώ ότν βλέπω τηλεόρασση κάθομαι ανάσκελα και προσπαθω να κοιμάμαι στο πλαι αλλά δεν τα κατα φέρνω πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω καθολου Βασια, αλλα εμενα αριστερα με βολευει ετσι κι αλλιώς.

Αν ξαπλωσω τελειως ανασκελα νιωθω να εν α τραβηγμα κατω στη κοιλιτσα μου κ με ενοχλει. Σαν να τσιτωνει το δερμα, οχι εσωτερικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι μαου κανετε?Το θεμα υπνος ειναι μεγαλο θεμα η μονη σταση που με βολευει ειναι μπρουμυτα,ανασκελα μονο να ξαπλωνω και καποιες φορες που πιανομαι αναγκαστηκα ξαπλωνω και στα αριστερα,παντως τον γιατρο που ρωτησα μου ειπε πως το σωμα μας μας μιλαει απο μονο τουυ,αν δεν μας βολευει μια σταση δοκιμαζουμε πια μας βολευει καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα τι κάνεις? Εσύ γενικά πως αισθάνεσαι? Εγώ από την Κυριακή με την ίωση που πέρασα δεν μπορώ να κοιμηθω. Ελπίζω να επανέλθω στους κανονικούς μου ρυθμούς γιατί νιώθω τελείως πτώμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?παλι εχασα πολλα επεισοδια ...λοιπον 1 εμενα η κοιλια μου εχει πεταχτει πολυ και μαλιστα απο νωρις ,δεν ξερω αν φταιει το οτι εχω ξαναγεννησει και εχει ανοιξει το σωμα μου .παντος κιλα δεν εχω παρει,2 :D οσο αφορα το μαγνησιο μου εδωσε και εμενα ο γιατρος μου αλλα καθε φορα που το επαιρνα εκανα τρελους εμετους και οταν ημουν εγκυος στον γιο μου και τωρα οποτε το εκοψα απο μονη μου......α!εκλεισα και ραντεβου για β επιπεδου στης 20 οκτωμβρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasia μου αισθανομαι γενικοτερα πολυ καλα δεν εχω καθολου συμπτωματα αναγουλες τετοια πραγματα,η μεση μου με ποναει αρκετα καποιες μερες και λιγο ζαλαδες,παντως λενε οτι,οτι συμπτωματα ειχε η μαμα σου οταν ηταν εγκυος τα ιδια εχεις και εσυ,σε εμενα συμβαινει αυτο η μαμα μου ηταν οπως εμενα στηις εγκυμοσυνες της..Σε καταλαβαινω για το θεμα υπνος εχω και εγω ενα προβληματακι,αντε που θα παει ολα θα μας περασουν μολις πιασουμε τα μπεμπακια μας στα χερια!Μamys love που να δεις την δικη μου κοιλια,για το μηνα μου ειναι τεραστια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααα

Κοριτσια αλλαξα γιατρο και ειμαι ηρεμη τωρα.Τελικα ευτυχως που δεν εκανα την τροφοβλαστη,μου ειπε οτι κατα 70% βλεπουν τι λεει η αυχενικη.Το papp a δεν ειναι αξιοπιστο. :D

Οσο για τον υπνο και εγω μονο μπρουμυτα μπορω και τελευταια ξεχναω την κοιλιτσα μου και κοιμαμαι μπρουμυτα ,λετε να υπαρχει προβλημα για το μωρακι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!!!! οχι βρε φραουλινο αφου η αυχενικη ειναι καλη, και μενα αυτο μου ειπε ο γιατρος. δεν θα κανεις παρακεντηση δηλαδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κανω spirtouli αλλα μου ειπε οτι λογικα δεν θα υπαρχει προβλημα.Του ετυχε περιπτωση λεει που ηταν και η αυχενικη και το papp χαλια και τελικα στην αμνιοπ.ολα οκ και το παιδι γεννηθηκε χωρις κανενα προβλημα.Εδειξε οτι ξερει και ακομα και εκει που ειχε αμφιβολια για την θρομβ/λια τηλ/σε την ιδια στιγμη στον αιματολογο για να μας πει τη γνωμη του ενω ο αλλος ου τε που ειδε τις εξετασεις ,απλα η μαια μου ειπε να κανω καθε ημερα ενεσεις ,μπορει και να τις κανω αλλα αυτο θα μου το πει ο ειδσικος οχι η μαια ,ετσι δεν ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελούδες τι κανετε?φραουλίνο κι εμενα ετσι μου ειπε ο ντοκτορ για το παπ α οτι δεν ειναι αξιόπιστο κ δεν το εκανα ουτε τωρα ουτε στην προηγούμενη εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω tesh γιατι μια φιλη μου τον Ιουνιο πηγε και εκανε τροφοβλαστη και τελικα εκανε αποξεση μετα ,τωρα σκεφτομαι οτι τελικα μπορει το παιδακι της να ηταν οκ.Η εξεταση αυτη ειναι εδω και λιγα χροναι ,2 νομιζω οποτε ισως και να μην ειναι ακομα τοσπο αξιοπιστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Τι μου κάνετε σήμερα? Ελπίζω όλα καλά :)

Φραουλίνι κ Σπιρτούλι, μην ανησυχείτε. θα γίνει η αμνιο (περισσότερο για να φύγει η αμφιβολία) κ τα μωράκια θα είναι τέλεια! Το θέμα του γιατρού τελικά είναι βασικότατο! Δόξα τω Θεώ, δεν έχω κανένα παράπονο από τον δικό μου κ ελπίζω έτσι να συνεχίσω.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γω.... λοιπον και γω απο το γιατρο μου δεν εχω παραπονο και μου ειπε και μενα να μην αγχωνομαι και ολα θα πανε καλα. η αυχενικη ειναι μια χαρα και δεν πρεπει να αγχωνομαστε,μου ειπε οτι αν ηταν η αυχενικη κακη τοτε θα ανησυχουσαμε.εκλεισες ραντεβου για την παρακεντηση? ποτε? ο γιατρος που βρηκες θα στην κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Κίνηση βλεπω έχουμε σήμερα!!

Φραουλίνο έκανες το καλύτερο που άλλαξες γιατρό!!

Σας το φώναζα τόσο καιρό ότι η papp-Α δεν είναι τόσο βασική!! :lol::lol::lol: καλέεεε δεν ακούγατε που φώναζα :D:D:D

Λοιπόν εγώ κοιμάμαι στο πλάι (αριστερά ή δεξιά) αλλά το καλύτερο είναι στο πλάι και αριστερά γιατι έτσι βολεύει καλύτερα διάφορες λειτουργίες του σώματος μας...το διάβασα σε ένα βιβλίο, δεν θυμάμαι πιο..αλλά έλεγε ότι από την μία πλευρά (δεξιά) είναι κάποια όργανα που πιέζονται...Όπως και να έχει αυτό είναι κυρίως για αργότερα που το μωράκι θα είναι πολύ πιο μεγάλο...Επίσης στο πλάι βολεύουν πολύ και αυτά τα μαξιλάρια εγκυμοσύνης που τα βάζεις ανάμεσα από τα πόδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια η Lollipop που χάθηκε?

Συνήθως μπαίνει κάθε μέρα!! Μιλάει καμία μαζί της?

ααα εγώ μίλησα μια μέρα με την Άννα Μαρία 'Θέλω να Γίνω Μαμά' και μου είπε ότι μετακόμισαν και δεν ΄έχουν ιντερνετ και θα μπαίνει μόλις το βάλει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω?? Ποιες από εσάς έκαναν εξετάσεις ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ κα γιατί?

Ο γιατρός μου επιμένει να μην κάνω...μου λέει μετά τις 3 αποβολές κάνουμε...ΣΩΠΑ δεν ήξερα να κάνω 3 αποβολες για να κάνω μετά τις εξετάσεις...

Εάν κάνατε, μπορείτε μήπως να μου πείτε (περίπου) το κόστος και αν γίνονται σε δημοσια νοσοκομεία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κουκιδα!!!!!!!!! εγω ειμαι στη δουλεια...... μα τι εχουν παθει βρε παιδια ολες οι εκπομπες και ασχολουνται με μωρα, εγκυμοσυνες κτλ? :-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...