Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia ena grigoro geia ki apo mena!perastika sta arrostoulika morakia ki emeis akoma to paleyoume!eimai ptoma kai ayrio exo kai agona :roll: to despoinaki mou einai diarkws mesa logw iosis kai exei neyrakia :x opote exoun klatarei ki emena ligaki alla ipomoni!!!!thelw ki egw ki allo paidaki alla o antras mou den thelei na to sizitaei kan...kai logw oikonomikou alla kai logo eleytherias kinisewn...ego pantos thelo!hehhehe bebaia apo tin alli skeftomai oti kalo tha itan na xarw akoma to despoinaki mou opote apo tou xronou isos na exei allaxsei gnomi kai o antroulis mou!filoures!kalo sabbatokiriako!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τρέχω και δεν φτάνω περαστικά σε όσους είναι αρρωστούληδες και υπομονή. Εμείς καλά αν και ο παππούς στο νοσοκομείο εγώ δουλέυω απίστευτες ώρες πιο πολύ απόγευμα σε ραντεβού κι έτσι βλέπω την μικρούλα μου που ευτυχώς είναι μια χαρα. Χαρα μου έχεις δίκιο για το ρυθμο ανάπτυξης του κάθε παιδιού.

Πολλα φιλιά σε όλες ! Δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε; Ειχα πάλι μέρες να μπω αλλά επικρατεί ένα χάος με το σπίτι-μάστορες-φασαρία... Ο Γιάννης μου είναι πολύ καλά. Έβγαλε και τα 2 πάνω δόντια και σήμερα έκανε ένα βήμα μόνος του μέσα στο πάρκο!!! Έξω όταν είναι δεν κάνει βήμα αν δεν με πρατάει από το ενα χέρι. Φοβάται ακόμα.

Χαρά περαστικά σας. Έχεις δίκιο για τον ρυθμό του κάθε παιδιού. Κι εγώ στην αρχή τα σκεφτόμουν αλλά τώρα όχι. Όλα θα μιλήσουν, θα περπατήσουν, θα βγάλουν δόντια κτλ. Αλλά όποτε θέλουν αυτά!!!

Ελινάκι περαστικά και σε σας! Βλέπω όλα αρρωστησαν. Τι εποχή ρε παιδί μου; Μ'αυτές τις ιώσεις δεν ξέρεις πως να φυλαχτείς.

Λαμπρινούλα υπομονή με τη δουλειά. Τουλάχιστον έχεις χρόνο για την κορούλα σου. Ο παππούς τα ίδια; Δεν καλυτερεύει η κατάσταση;

Ιωάννα φιλιά στο Δεσποινάκι!

Ανθρωπάκι μου φιλιά στη νύφη μου! Θα σε παρω κάποια στιγμή.

Για 2ο μωρό...δεν θέλω ακόμα εν'ώ ο Γιώργος το έχει ήδη βάλει στο πρόγραμμα!!! θέλω λίγο ακόμα να περάσει καιρός...

Όσο για την πεθερά μου(δεν θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε) είναι όντως άλλη περίπτωση...σαν μια μεγαλύτερη φίλη είναι παρά σαν πεθερά. Δεν έχω πρόβλημα. Απλά είναι και η γιαγιά στο σπίτι (η δική της πεθερά οπότε ξέρει καλά τα μείον και δεν τα κάνει!!!) και μιλάει πολύ...η γιαγιά εννοώ.

Δήμη φιλιά και σε σένα!

Αν ξεχνάω κάποια συγνώμη, απλά ξυπνησε και πρέπει να φύγω.

Μακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλομανουλίτσες!!!

Ιωάννα καλή δύναμη κ περαστικά!!!

Πόπη δεν σε παρεξηγώ, ξέρω οτι εχεις μπλέξει με το σπίτι τώρα ;) . φιλάκια στον γαμπρούλη μου!!!

Λαμπρινή πράγματι πολύ τρέξιμο βρε κορίτσι, πρέπει να εισαι δουλειά- νοσοκομείο - σπίτι.. Υπομονή κ δύναμη

Και εμεις καλά είμαστε. Τρέχω με την βάπτιση κ διάφορα άλλα. Τελικά θα την βαπτίσουμε 1 Μαιου, σε μια πολύ όμορφη εκκλησία με μεγάλοο κήπο! Οπως σας ειχα πει λογω πένθους ειχα ακυρώσει το μαγαζί που ειχα κλείσει για τραπέζι. Δεν ήθελα γλέντη μετά απο αυτο που έγινε. Απλά θα πέρναμε γονεις κ αδέλφια εξω για ενα φαγητό. Τελικά όμως θα κάνω ενα μπουφέ εξω απο την εκκλησία με finger food κ γλυκάκια για το καλό. Δεν ενιωθα καλα για γλέντη αλλά δεν ήθελα να φύγει κ ο κόσμος ετσι απλά μετά το μυστήριο. Οπότε κάπως ετσι νομίζω οτι θα είναι όμορφα κ καλά!

Η Νεφελίτσα είναι ολο τραγουδάκια κ χορους αυτόν τον καιρό :D κ μας εχει χαζέψει τελείως!!! Την κοιτάζω πολλές φορές κ νομίζω οτι απλά θα σκάσει η καρδιά μου.. Ξερετε ακριβώς πως είναι ;)

φιλάκια σε εσας κ στα μπεμπάκια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλιτσες μου?

Ελειπα Θεσ/κη 3 μερες και επιστρεψαμε το Σαββατο αργα το βραδυ..Την Κυριακη λειπαμε ολη μερα στην πεθερα μου,πηγαμε να φαμε εκει αφου τρομαξε να μας κανει το οριστε που στην ουσια δεν το εκανε αυτη αλλα η κουνιαδα μου αλλα τελοσπαντων..

Κοριτσια να σας πω οτι ο Θανος περπατησε!!Ολες αυτες τις μερες εκανε 2-3 βηματακια αλλα απο τοτε που τον πηραμε παππουτσακια απο το Μουγιερ που ειναι σταθερα εκανε περισσοτερα και ολο και πιο καλα..Κανει βεβαια 6-7 και πιανεται μετα..Εχει πολυ πλακα!!

ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ ΜΟΥ πολυ ωραια η ιδεα σου με τον μπουφε και η εκκλησια με τον κηπο ακουγεται ονειρεμενο..Τα υπολοιπα τα βρηκες?Ρουχα κτλ?Με το καλο να βαφτιστει και η Νεφελιτσα μας!!

Ιωαννα,Χαρα και Ελινακκι μου περαστικα σας..Ευχομαι να αναρρωστε γρηγορα!!

Λαμπρινη μου υπομονη κοπελα μου,τι να κανεις?Κουραγιο..Φανταζομαι κομματια θα εισαι,ε?

Ποπη μου φανταζομαι και εσυ θα εισαι πτωμα με τους μαστορους και ολα αυτα,αλλα θα ειναι γλυκια κουραση,ε?

Gai μου κριμα που δεν θελει ο αντρας σου ακομα 2 μπεμπακι..αλλα μην στεναχωριεσαι,ισως ειναι και καλυτερα..Το καλυτερο θα ηταν να ερθει αφου το θελετε και οι 2!!

Κοριτσια σας αφηνω γιατι νυσταξα και παω να κοιμηθω..

Σας φιλω ολες και περαστικα στα αρρωστουλικα μωρακια..Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσια και καλο μηνα!

αντε και αυτο το μηνα θα αρχισουν να γιορταζουν τα πρωτα τους γενεθλια καποια μωρακια απο δω περα... και θα συνεχισουμε και τον επομενο μηνα βεβαια...!!!

Ποπη μου υπομονη με τους μαστορους...οσο γινεται βεβαια...!!!

μεγεια τα 2 σας δοντακια!

Η Ναγια ολο ταλαιπωρειται τελευταια με τα δοντακια της, καποιες νυχτες ξυπναει και καταλαβαινεις πως βασανιζεται απο τα δοντακια της, βαζει μανιωδως εκεινα τα μασητικα στο στομα και τα μασαει με τοοοση δυναμη... αλλα ακομη να εμφανιστουν καινουρια δοντακια!

Τζενη μου τελεια η ιδεα σου περι βαπτισης,...εκκλησιας-κηπου και φαγητου!

βεβαια το "πακετο" παει περι τα εθιμα του καθε τοπου,...

πχ εδω περα οταν σε καλεσουν για βαφτιση ειναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ πως εισαι καλεσμενος και για φαγητο σε κεντρο/εστιατοριο. στενου κυκλου βαφτιση=80-100 ατομα.... ανοιχτου κυκλου βαφτιση=300 και ανω!

ΤΑ ΠΑΝΤΑ .....ΟΛΑ τα αγοραζει η νονα, (εκτος τα εξοδα του κεντρου, φωτογραφου, διακοσμησης, λουλουδια, τουρτα και κεραστικα)

.... εθιμα του καθε τοπου!

Λαμπρινη μου υπομονη... φαση ειναι και θα περασει! ελπιζω ο παππουλης να ειναι καλυτερα, να βελτιωθει η κατασταση του!

Ιωαννα και Ελινακι μου περαστικουλια!

Η Ναγια ειναι καλα τωρα,... εφυγε επιτελους η ιωσουλα!

Δημη μου περπατησατε ε! τελεια φαση! κι εγω ολο λεω να παω να της αγορασω απ'αυτα τα παπουτσια που λες, τα σταθερα και ορθοπεδικα και ολο κατι τυχαινει και δεν τα καταφερα ακομη!

οσο για 2ο μωρακι, μιας και ανοιξα(με) αυτο το θεματακι,... πιστευω καταρχην πως φυσικα και ειναι οκ να μην κανει καποιος 2ο μωρακι...

φυσικα το θεμα με το 2ο μωρακι, σιγουρα ειναι πρωτα απ'ολα το οικονομικο, αλλα επισης να μπορεις, να εισαι ικανος να τα φροντισεις,... και τα 2 μωρα... να εχεις την ωρα...αλλιως τα χρηματα αφου θα τα προσεχουν και τα 2... να το μεγαλωσεις "σωστα" και "καθως πρεπει" αλλιως αν δεν μπορεις να φροντισεις ταυτοχρονα και τα 2 μωρα, τοτε το αναβαλλεις για λιγακι αργοτερα που το 1ο μωρακι θα ειναι λιγο πιο ανεξαρτητο (πχ δεν θα θελουν ταυτοχρονα και τα 2 γαλα απο το μπιμπερο, δεν θα θελει το πανι αλλαγμα ταυτοχρονα κτλ)

μεγαλο ρολο επισης παιζει και η ψυχολογια των γονιων...φυσικα ...αλλα πανω απ'ολα της μανας... παλι φυσικα... που θα εγκυμονει και ολα τα μετεπειτα σχετικα!

στην τελικη,... το καθε ζευγαρι αποφασιζει για 2ο οταν ειναι ετοιμο πρωτα ψυχολογικα και μετα θα σκεφτει τα μετεπειτα ολα... "πρακτικα"!

βεβαια μεγαλο ρολο παιζει και αν υπαρχει βοηθεια απο τον συζυγο, μαμα και πεθερα.... κακα τα ψεματα ... μεγαλο ρολο η βοηθεια!

οσοι γονεις εχουν παιδια με 2 χρονια διαφορα, οοοολοι μου ειπανε (ειτε ειχαν βοηθεια ειτε οχι) πως στην αρχη... για 6-8 μηνες ειναι πααααρα πολυ δυσκολο.... τελεια φαση τα μωρουλινια αλλα θελουν κι αυτα την φροντιδα τους, την αγαπη τους...τον χρονο τους...!!!

πολυ φιλοσοφια επεσε πρωι-πρωι!!! αντε αρκετα!

Τζενη μου αυτο που ειπες ..."μας εχει χαζέψει τελείως!!! Την κοιτάζω πολλές φορές κ νομίζω οτι απλά θα σκάσει η καρδιά μου.. Ξερετε ακριβώς πως είναι".........

πραγματι....... ξερουμε ολες μας ακριβως πως ειναι!!!

να χαιρομαστε ολες μας τα μωρουλινια μας!

φιλακια σε ολες τις μανουλες και τα μωρουλινια!

ΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou , sxolasa k perimeno ton andra mou na girisoume parea , na min paro k simera taxi. 3h mera xoris sigkoinonia k xaos i a8ina. o mikros einai kalitera alla ego den exo sinel8ei. 3 nixtes tora ksipnaei k klaiei mou eipe i pe8era mou oti eide dontaki pano , elpizo na einai afto. oxi tipota sikonetai k or8ios k xtipietai stin kounia.

xara mou, gia 2 moraki 8elo dioti eimai k 34 eton k de 8elo an to argiso poli opote to skeftomai gia amesa. epipleon eixa efkoli egkimosini k genna opote to exo parei poli sta xalara. o andreas , an exairesoume ta teleftaia ksenixtia einai kalos ston ipno apo to 2 mina opote exo antoxes bebaia einai diskolo me ti douleia alla pistevo kalitera na ksemperdepso tora para argotera ola apo tin arxi.

episis tora mporei na me boi8ane ki oi giagiades sto mellon den ksero ti ginetai.

dimitra mpravo sto 8anouli kalo kinigi tora

gai perastika k mas efage i kleisoura

an8ropaki me to kalo , poli oraia idea ki ego etsi i8ela na to kano alla stin a8ina to apagorefsan stis ekklisies.

popi kala mastoremata!

lamprini kalo kouragio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Απο ότι διαβάζω καλά είμαστε όλες με τα ζουζουνάκια μας το μονο που μας βασανίζει είναι αυτά τα δοντάκια αχ αλλα θα περάσουν κι αυτά εμένα έβγαλε 3 μαζεμένα επάνω και έχει φάει τα χέρια της όλο στο στόμα. Επίσης τώρα άρχισε να μπουσουλάει και στέκεται γύρω γύρω απο το τραπέζι αλλα φοβάται να περπατήσει μόνη της ακόμη το κάθε παιδί θέλει το χρόνο του αρχίσαμε και ψαρόσουπα και αυγό σιγά σιγά. Κατα τα αλλα ο παππούς τα ίδια μπαινοβγαίνει στο νοσοκομείο και η δουλεια τα ίδια. Κέρδισα και το φλουρί στη εταιρία μακάρι να είναι για καλό και να μου φέρει τύχη το 2011 μια εγκυμοσύνη ακόμη εχω βάλει σκοπό να κάνω την επόμενη ivf τον Αύγουστο πρώτα ο θεός.

Χαρά μου υπομονή με τα δοντάκια κι εμένα πονάει η καημένη βάζεις καμιά αλοιφή ; εμενα η παιδίατρος είπε όχι.

Dimi μπράβο στο Θανούλη μας αντε καλό κυνήγι.

Elinak σου εύχομαι μια γρήγορη και ευκολη εγκυμοσύνη όπως η πρώτη κι εγώ 32 είμαι νιώθω κι ετοιμη αν προλάβει κι ο παππούς θα είμαι πολύ χαρούμενη.

Ποπη με το καλό να τελειώσουν οι εργασίες και με γεια τα δοντάκια τυχερή είσαι με την πεθερούλα έχεις και βοήθεια είναι πολύ σημαντικό.

Τζένη μου με το καλό η βάφτιση εκπληκτική ιδέα θα είναι όλα όνειρο.

Φιλια σε όλες sorry αν ξέχασα καμιά αλλα γράφω στα κλεφτά.

ΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera , poios paei avrio douleia? o andreas einai kala alla ego akomi metria. k plako8ika simera stis douleies den epairnan anaboli. o andreas sikonetai k perpata piasmenos sto parko, den ton blepo na mpousoulaei mia ki exo, mono otan 8elei na piasei kati, lamprini na eisai panta tixeri k to 2011 na sou ferei ki allo moraki. polla filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?Εμεις μετα τα γεννεθλια του Θανου,ειμαστε μ'εναν βηχα...Σιγουρα κολλησε απο το παρτυ γιατι οι πιο πολλοι αρρωστοι ηταν..Ευτηχως σημερα ειναι πιο μαλακος ο βηχας του..Τελικα τα εκανα στον παιδοτοπο και περασαμε μια χαρα..Μ'αρεσει που ηθελα να τα κανω και στο σπιτι,δεν προκειται να χωρουσαν με τιποτα!!Ο Θανος τον αρεσε πολυ η φαση της τουρτας,γελουσεκαι χαζευε με τα πυροτεχνηματα,μετα σηκωνε το χερακι του και εκαμνε 1!!Ωραια ηταν..

Ηαρουλινι μου παντως ειδα μεγαλη διαφορα στα παππουτσια που τον πηρα,κατευθειαν ενιωσε πιο πολυ σιγουρια και εφυγε..Τωρα φυσικα δεν σταματιεται με τιποτα!!

Ελινακι μαλλον ετοιμαζεται και ο Αντρεας σιγα σιγα να φυγει και αυτος..Κουραγιο για την δουλεια,θα ερθει η Παρασκευη συντομα!!Ευχομαι να εχεις ενα σπορακι μεσα στην κοιλιτσα σου συντομα και να κανει παρεα στον Αντρεα..Ειναι πολυ καλο να εχεις βοηθεια απο τις γιαγιαδες,πολυ σημαντικο..Εγω ειχα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη και γεννησα με καισαρικη..

Λαμπρινη μου και εμεις ταλαιπωρουμαστε με τα δοντια αυτες τις μερες,δεν εχει ορεξη να φαει,με το ζορι τον κυνηγαω ολη την μερα..Μακαρι κοπελα μου να σου φερει το 2011 ενα μπεμπακι να κανει παρεα στην ζουζουνα σου..Και εγω 32 ειμαι αλλα θελω να χασω ακομα 10 κιλα τουλαχιστον,αλλα περα απο αυτο δεν νιωθω ακομα ετοιμη,θελω να χαρω και να ευχαριστηθω τον Θανο αλλα οχι και πολυ ενταξει,δεν μας παιρνει και για πολυ..Μην αγχωνεσαι,θα περπατησει οταν νιωσει ετοιμη,αν και δεν την βλεπω να αργει πολυ..Ο παππους πως ειναι?

Ποπη πως παει το σπιτι?Αργει ακομα?Υπομονη κοπελα μου θα τελειωσουν και αυτοι και θα το ευχαριστηθεις μετα..

Κοριτσια σας αφηνω γιατι ξυπνησε και κλαιει..Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά.

Dimi πολύχρονος να τον χαίρεσαι και να είναι πάντα ευτυχισμένος γερός και τυχερός, θα πάρουμε κι εμείς παππουτσάκια μήπως και περπατήσουμε μόνες μας αν και είμαστε παραπονιάρες και φοβόμαστε. Ωχ εχουμε και εμβόλιο μόλις χρονίσουμε και δεν θελω καθόλου. Εμείς τα γενέθλια θα τα κάνουμε σπίτι και του χρόνου πρώτα ο θεός μάλλον σε παιδότοπο υπολογίζω καμιά 30αριά άτομα να δω πως θα τα καταφερω.

Ελινακ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια πλησιάζει και ο Ανδρέας να περπατήσει μονος σιγα σιγά αντε με το καλό. Όσο για την δουλεια αστα απο την μια όσο έχουμε καλά είναι αλλα για ποσο με την παλιοκρίση.

Φιλακια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ena geia apo mena kai to despoinaki !den sas exoume xsexasei apla den exoume xrono gia tpt pia afou to despoinaki den exei isixia!!!!!filakia se ola ta morakia kai stis iperoxes manoules tous!ta genethlia mas tha ta kanoume maske!molis organotho tha sas steilo leptomeries!filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules, pira simera adeia. to moro ki ego den exoume sinel8ei mas plakosan stis antibioseis,. Simera eimaste kalitera pigame k kounies k efxaristi8ike o andreas k exei pesei gia ipno. Mas exei xalasei o bradinos ipnos sikonetai k klaiei k 8elei na ton paro. eseis koritsia pou exete diabasei to biblio gia ton ipno doste please kapoia simbouli.

gai oso megalonoun 8a mas trexoun oli tin imera!! de 8a menei xronos gia tipota, oraia idea to maske!

dimitra polixronos me igeia o 8anoulis

lamprini kalo parti k kalo kouragio ego skeftomai liga atoma , den antexo.

xara, popi, an8ropaki polla filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ετοιμαζόμαστε για τα γενέθλια και είμαι πολύ χαρούμενη, δεν μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε κι όλας ένας χρόνος με το λατρεμένο μου παιδάκι, πήγα στα Prenatal και πήρα ότι έβρισκα μπροστά μου της πήρα και παππουτσάκια crocodilino πολύ ωραία αλλα ακόμη να περπατήσιε η τεμπελίτσα μου. Τώρα τελευταία είναι και ζουζούνα στο ύπνο ξυπνάει και πάλι ζητάει αγκαλιές εχθές προσπάθησα να την αφήσω να κλάψει αλλα τίποτα αρχισε πάλι αρα ελινακι ότι και να σου πω για το βιβλίο πρέπει να το διαβάσεις και να το κάνεις κατα γράμμα αν αντέχει η ψυχή σου. Εγώ θα αρχίσω να το διαβάζω και πάλι. Περαστικά και στους δυο σας ελπίζω τώρα που γράφω να εχετε γίνει εντελώς καλά.

Χαρα μου πολλα φιλιά στην Νάγια μας ευχομαι να τα περνάτε τέλεια και να είστε πάντα καλά.

Πολλα φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!! Πως είστε; Πάλι είχα μέρες να μπω... μου λείψατε!! Το σπίτι προχωράει με γοργούς ρυθμούς και ευτυχώς μας βοηθάει πολύ ο καιρός. Κάνει κάτι μέρες, χαρά Θεού. Μόνο από χθες έχει συννεφιά και λίγη ψύχρα παραπάνω.

Εμείς είμαστε λίγο μπουκωμένοι με τον αντράκο μου. Ο καημένος ταλαιπωρείται πολύ πάλι με τις μύξες. Ευτυχώς δεν έχει κάτι παραπάνω. Τώρα κάθεται στο πάρκο του και μουρμουράει.

Το κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό, άλλο περπατάει νωρίτερα, άλλο μιλάει νωρίτερα κτλ. Δεν χρειάζεται να ανησυχούμε. Πάντως είναι όντως μια τρέλα αυτή η ηλικία. Κάθε μέρα και κάτι νέο!

Πήγαμε προχθες στην παιδίατρο. Είμαστε 9 κιλά και 77,5 πόντους. Είμαστε στα 4 δόντια, περπατάμε λίγο (5-6 βήματα και μετά πέφτει) και έχουμε μανία με τα ντουλάπια!!! Τα ανοίγει και μετά τα κοπανάει, κάνουν θόρυβο και γελάει! Ευτυχώς πάει μόνο εκεί που έχουν ρούχα μέσα.

Κι εμείς έχουμε ένα θεματάκι με τον ύπνο. Κλαίει μέσα στη νύχτα και πρέπει να τον πάρω για να ηρεμήσει. Τι θα κάνω μ'αυτό; Δεν μπορώ να τον αφήνω να κλαίει...ούτε γίνεται όμως να τον παίρνω συνεχώς μαζί μου... Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει γιατί δεν γίνεται κάθε βράδυ. Ίσως τα δόντια...δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Άρχισαν τα πρώτα γενέθλια ε; Πέρασε κιόλας ένας χρόνος... χρόνια πολλά σε όλα τα μπεμπάκια που είχαν ή θα έχουν γενέθλια αυτες τις μέρες. Εγώ δεν ξέρω ακόμα που θα τα κάνουμε, σπίτι ή παιδότοπο. Είμαι σε δίλημμα...

Λαμπρινή, Ιωάννα, Τζένη, Ελινακι, Δήμητρα, Χαρά και όποια άλλη ξεχνάω, σας φιλώ εσάς και τα μωράκια σας και σας στέλνω τις πιο όμορφες ευχές... από μένα και τον Γιάννη!!!

Θα ξαναμπώ όσο πιο σύντομα μπορέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!! Πως είστε; Πάλι είχα μέρες να μπω... μου λείψατε!! Το σπίτι προχωράει με γοργούς ρυθμούς και ευτυχώς μας βοηθάει πολύ ο καιρός. Κάνει κάτι μέρες, χαρά Θεού. Μόνο από χθες έχει συννεφιά και λίγη ψύχρα παραπάνω.

Εμείς είμαστε λίγο μπουκωμένοι με τον αντράκο μου. Ο καημένος ταλαιπωρείται πολύ πάλι με τις μύξες. Ευτυχώς δεν έχει κάτι παραπάνω. Τώρα κάθεται στο πάρκο του και μουρμουράει.

Το κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό, άλλο περπατάει νωρίτερα, άλλο μιλάει νωρίτερα κτλ. Δεν χρειάζεται να ανησυχούμε. Πάντως είναι όντως μια τρέλα αυτή η ηλικία. Κάθε μέρα και κάτι νέο!

Πήγαμε προχθες στην παιδίατρο. Είμαστε 9 κιλά και 77,5 πόντους. Είμαστε στα 4 δόντια, περπατάμε λίγο (5-6 βήματα και μετά πέφτει) και έχουμε μανία με τα ντουλάπια!!! Τα ανοίγει και μετά τα κοπανάει, κάνουν θόρυβο και γελάει! Ευτυχώς πάει μόνο εκεί που έχουν ρούχα μέσα.

Κι εμείς έχουμε ένα θεματάκι με τον ύπνο. Κλαίει μέσα στη νύχτα και πρέπει να τον πάρω για να ηρεμήσει. Τι θα κάνω μ'αυτό; Δεν μπορώ να τον αφήνω να κλαίει...ούτε γίνεται όμως να τον παίρνω συνεχώς μαζί μου... Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει γιατί δεν γίνεται κάθε βράδυ. Ίσως τα δόντια...δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Άρχισαν τα πρώτα γενέθλια ε; Πέρασε κιόλας ένας χρόνος... χρόνια πολλά σε όλα τα μπεμπάκια που είχαν ή θα έχουν γενέθλια αυτες τις μέρες. Εγώ δεν ξέρω ακόμα που θα τα κάνουμε, σπίτι ή παιδότοπο. Είμαι σε δίλημμα...

Λαμπρινή, Ιωάννα, Τζένη, Ελινακι, Δήμητρα, Χαρά και όποια άλλη ξεχνάω, σας φιλώ εσάς και τα μωράκια σας και σας στέλνω τις πιο όμορφες ευχές... από μένα και τον Γιάννη!!!

Θα ξαναμπώ όσο πιο σύντομα μπορέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια?Εχω μερες να μπω αλλα δεν πρρολαβαινω,διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν προλαβαινω να γραψω..Κατεβηκαμε και 2 μερες Θεσ/κη και ψωνισα κι ολας και πολυ χαρηκα!!Να ανεβει και λιγο η ψυχολογια μου..Σας ευχαριστω και για τις ευχες σας για τον Θανο!!

Λαμπρινη μου ετοιμαζεσαι και εσυ σιγα σιγα,ε?Τελικα αποφασισες που θα τα κανεις?Αχ και εγω αυτο το διλημμα ειχα και τελευταια στιγμη αποφασισα στον παιδοτοπο και παλι καλα γιατι και δεν θα χωρουσαν με τιποτα αλλα και θα αγχωνομουν παρα πολυ και δεν θα τα ευχαριστιομουν..Ενω ετσι μια χαρα περασαμε και χαρηκα και εγω και ο Θανος φυσικα!!Φανταζομαι θα ειναι τελεια τα παππουτσακια της,ε?Μην αγχωνεσαι,ισως η ζουζουνα φορωντας τα παππουτσακια της νιωσει σιγουρια και περπατησει..

Ελινακι μου περαστικα σας κοπελα μου..Ευχομαι να γινετε συντομα καλα!!

Gai μου πολυ ωραια η ιδεα σου για μασκε παρτυ..Θα ειναι τελεια σιγουρα!!

Ποπη μου αντε κανε λιγο υπομονη και θα τελειωσει και το σπιτακι σας και μετα θα το ευχαριστηθειτε!!Παντως με τον υπνο και μενα μου εκανε τα ιδια και αναγκαζομουν και τον επαιρνα στην αγκαλια η ακομα και στο κρεβατι και αγχωνομουν,δεν ηθελα να μην μαθει ετσι..Ασε που ΄μ'αρεζε τρελλα,ειδικα οταν ξυπνουσε και με χαιδευε τα μαλλια και με φιλουσε,αλλα νομιζω οτι ειναι μια φαση και αυτη που την περνανε..Τωρα τον εχω παλι στο κρεβατι του,παλι κλαιει αλλα οχι οπως πριν και τον αφηνω εκει και την παλευουμε..

Ανθροπακι μου τι κανεις εσυ?Πως ειναι ζουζουνα σου?Δωσ'την πολλα φιλακια..

Αυτα κοριτσια τα νεα μας,ακομα ζοριζομαστε πολυ στο φαι,με το ζορι τον ταιζω,αλλα ελπιζω να ειναι περαστικο και αυτο το σταδιο γιατι μ'εχει αγανακτησει!!

Φιλακια πολλα σε σας και στα μπεμπακια..Καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!

Λαμπρινή μου ετοιμάζεσαι κ εσυ για την υπέροχη ημέρα :ymparty: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλε βάλτε τικεράκια να βλέπουμε ακριβώς την ημέρα που έχουν γενέθλια τα μωράκια μας.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγω είμαι απίστευτα ενθουσιασμένη απο τώρα :D , θα τα γιορτάσουμε στο σπίτι με πολλά πολλά παιδάκια κ ήδη έχω αρχίσει κ προμηθεύομαι τα απαραίτητα, ρούχα - παπούτσια, μπαλόνια, πιατάκια, δωράκια για τα παιδάκια κτλ κτλ (χαζεψα τελείως, αλλα δεν κρατιέμαι :lol: ).

Όπου κ να γιορτάσετε θα είναι υπέροχα γιατί πολύ απλά θα είστε χεσμένοι απο την χαρά σας :lol: !!!!!!!!!!

Βρε δεν είναι τεμπέλα η μικρή σου, να ξέρεις οτι τα περισσότερα παιδάκια περπατάνε μετά απο τα πρώτα τους γενέθλια. Μην βιάζεσαι, ολα θα γίνουν στον καιρό τους. Να μου την φιλήσεις!!!!!!!!!!!!!!!

Σχετικά με τον ύπνο κ το Νεφελίδιο ξυπνάει πολλές φορές, κλαίει κ θέλει αγκαλίτσα ή μεμε. Τα περισσότερα βράδια καταλήγουμε να κοιμόμαστε μαζί κ είμαστε όλοι χαρούμενοι :roll: !!!!!!!!!!!!!! Αχχχ αυτή η φάση της προσκόλλησης..

Κατά τα άλλα μας εχει χαζέψει τελείως, είναι πολύ μεγάλο θεατράκι.

Πόπη μου περαστικά στο Γιαννάκι, να μου τον φιλήσεις!!!!!!!!!!

Τα γενέθλια μας θα τα γιορτάσουμε την ιδια ημέρα με το Γιάννο, γιατί 10 Μαρτίου πέφτει Πέμπτη, οπότε θα κάνουμε το πάρτι στις 12 που είναι Σάββατο κ πέφτουν κ τα γενέθλια του Γιαννάκι!!!!!!!!!!!!!!!!! Αχ θυμάσαι πριν ενα χρόνο...μου φαινεται απίστευτο!!!!!!!!!!!!!

Καλά κορίτσια άσχετο αλλά εφτιαξα κάτι μπιφτεκάκια σήμερα με βρώμη κ κολοκύθι μέσα, σκέτος αφρός έγινα, μούρλια κ τα τσάκισα!!!! Σήμερα είχα τρελό πονοκέφαλο κ τελικά ήταν επειδη ερχόταν η περίοδος. Εσας πότε εφτιαξε μετά την γέννα? Μου ηρθε με 12 ημέρες καθυστέρηση κ ειπα μπας κ ειχα κανένα σποράκι στο κοιλάκι, αλλά μπα :( .. Λέτε να μην ερχεται κανονικά επειδη θηλάζω ακόμα ή στην αρχή ετσι κ αλλιώς δεν ερχεται σταθερα :? ?? Αυτή ειναι η 2η φορά που μου έρχεται μετά την γέννα. Εσας πότε έφτιαξε?

Dimi 150, υπομονή με το φαγητό, οπως λες κ εσυ φάση είναι θα περάσει ;) .

elinakki, gai filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα είμαι πολύ συγκινημένη απο το πρωί ετοιμάζουμε και στολίζουμε το σπίτι αχ αναπολώ την μέρα της γέννας μου φαίνεται απίστευτο ότι πέρασε ένας χρονος. Στο σπίτι θα μαζευτούμε αλλα μου έχουν ακυρώσει πολύ λόγω ιώσεων δεν πειράζει του χρόνου που θα καταλαβαίνει περισσότερα θα πάμε παιδότοπο. Με εχουν πιασει και τα υπαρξιακά μου μερα που είναι αλλα δεν το συζητώ το μωρουλίνι ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ και δεν με τρομάζει τίποτα. Πολλα φιλάκια σε όλες με το καλό όσες ετοιμάζεστε.

Να τα χαιρόμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsares!lamprini mou xronia sas polla!!!kai sta 100!annthropaki i periodos sou tha ftiaxsei pali otan stamatiseis ton thilasmo...ego eixa apo ton trito mina pou thilaza kai stin arxi itan akanonisti meta ton 7o pou ekopsa ton thilasmo mou erxetai akribws tin idia imerominia!se osa morakia exoun genethlia xronia polla!megalwsame kale!!!emeis ftiaxnoume tis proskliseis me ti nona tis mikris giati douleyei se paidiko stathmo kai pianoun ta xeria tis se ayta kai opos sas eipa tha ginei maske!to despoinaki tha ntythei tigraki!ego den xserw akoma!:P to despoinaki exei arxisei kai katalabainei ta panta kai kanoume aperantes sizitiseis oli mera!!koutsompolitsa!!!koulou koulou einai i kiria omilia mas!filakia koritsia mou filiste mou ta moroudia sas!kala na pernate!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

μπηκα μερικες φορες κ διαβασα τα νεακια σας αλλα δεν καταφερα να σας γραψω!

Τζενη μου μην σε ανησυχει η περιοδος, θα στρωσει, ετσι ειναι στην αρχη!... για μεγαλο διαστημα! προσεξε μονο τον σιδηρο σου!... αν εχεις μεγαλη "αιμορραγια"...

Λαμπρινη μου χρονια σας πολλα και ευτυχισμενα!!!

Ποπη μου υπομονη με τους μαστορες!

Ελινακι ... αν θυμαμαι καλα, και Λαμπρινη, καλη επιτυχια με το "νεο" σπορακι!!!

μεγαλωνουνε τοοοσο πολυ τα μωρακια μας! αυριο, σαββατο ειναι τα γενεθλια της Ναγιας μου, 11 μηνων... ειμαστε απο τις μικρες της παρεας!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια..Τι κανετε?

Λαμπρινη μου χρονια πολλα!!Πολυχρονη να ειναι η μπουμπου μας!!Να'στε γεροι να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!Πως τα περασατε?Ειναι πολυ συγκινιτκη στιγμη..Πως περασε ενας χρονος..χαμπαρι δεν πηραμε..

Gai moy θα ειναι πολυ γλυκα το Δεσποινακι ντυμενη τιγρης!!Ποτε θα ειναι το δικο σας παρτακι?Θα τα κανεις στο σπιτι η στον παιδοτοπο?

Αnthropaki moy η περιοδος αργει να στρωσει,μην αγχωνεσαι,φυσιολογικο ειναι αυτο..Απλα αν εχεις πολυ αιμα,μην τρομαξεις γιατι εγω στην αρχη τρομαξα,ειχα παρα πολυ οπως και τις επομενες φορες αλλα ειναι οκ..Πως παει τα βραδια με τον υπνο,συνεχιζει η Νεφελη?Τι ρουχα την πηρες?Θα την ντυσεις καρναβαλακι?

Ποπη πως ειναι ο Γιαννακης?Ειναι καλυτερα?

Κοριτσια με την απργια ειμαστε λιγο καλυτερα αλλα παλι ζοριζομαι..Δεν τον πιεζω ιδιαιτερα γιατι ανοιγει το στομα του αλλα παλευει..Τι να πω..Κοριτσια σας αφηνω γιατι κλαιει..Φιλακια πολλα και καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου τώρα είδα οτι ήταν εχτές :ymparty::ymparty::ymparty: !!!.

Χρόνια Πολλά και Υπέροχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας Εύχομαι Υγεία, Καλοτυχία, και πολύ Αγάπη να εχει πάντα στην ζωή της η μικρούλα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να την χαίρεστε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας εχτές εγινες μανούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πως περάσατε στο πάρτι???

Dimi pira ενα πολύ όμορφο φορεματάκι απο τα Νεχτ ειδικά για τα γενέθλια!!! Θα τα γιορτάσουμε μετά τις αποκριες οπότε δεν θα είναι αποκριάτικο το παρτι. Για το καρναβάλι δεν ξέρω αν θα την ντύσω ακόμα.. Εσεις τι θα ντυθήτε? Υπομονή με το φαγάκι, φάση ειναι θα περάσει ;) ..

Χαρούμενα 11μηνακια γενέθλια στην Νάγια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ιωάννα ακόμα το ψάχνω το face, κολησα με το farm vill :lol:

filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...