Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συγκρισεις


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια...τι μου κανετε?θα μπω κατευθειαν στο θεμα...ειστε νονες?εχετε νιωσει ποτε να αδικειστε?οταν η μια νονα μπορει να προσφερει πιο πολλα απο εσας στο παιδι που εχει βαφτισει,και τα παιδια ειναι αδελφια,σας εχει τυχει να νιωθετε συγκριση?και κυριως απο την πλευρα της μητερας των παιδιων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα...ναι κατσε....λοιπον εχεις ενα βαφτηστηρι....και αυτο το βαφτηστηρι εχει αδελφο η αδελφη....ενταξει μεχρι εδω?η αλλη νονα λοιπον παιρνει πιο πολλα δωρα απο εσενα η πιο ακριβα η γενικα επιδεικνυεται πιο πολυ....βλεπεις αυτη τη διακριση και στη μητερα των παιδιων..προτιμαει δηλαδη την αλλη νονα που κανει πιο πολλα δωρα....αν το εχεις νιωσει και τι κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry για την αναμονή αλλά είμαι γραφείο και είχα λίγη δουλίτσα.

Δεν έχω βαπτιστήρι αλλά πολύ θα το ήθελα!!! Περιμένω πως και πως να παντρέψουμε ένα ζευγάρι και να κάνουν και παιδί.

Κοίτα σε καταλαβαίνω ότι νοιώθεις μειονεκτικά που δεν μπορείς να κάνεις πιο ακριβά δώρα αλλά μπορείς να κάνεις το εξής για να της μπεις και εσύ στο μάτι. Αφιέρωσε περισσότερο χρόνο στο βαπτιστήρι σου. Πόσο χρονών είναι?? Τα παιδιά αυτό θέλουν περισσότερο. Εγώ της μικρής μου συνήθως της παίρνω ακριβά παιχνίδια και έχει πάρα πολλά τον τελευταίο καιρό είμαστε οικονομικά πολύ δύσκολα της παίρνω όμως πιο οικονομικά και πάλι χαίρεται.

Τώρα όσο για την μαμά είναι λίγο στόκος αν το κάνει αυτό. Εγώ πάντως θα προτιμούσα η νονά του παιδιού μου να αφιέρωνε περισσότερο χρόνο παρά ακριβά παιχνίδια ή ρούχα.

Ελπίζω να σε βοήθισα λίγο... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω βαφτίσει ένα κοριτσάκι που είναι 8 χρονών, οταν μπορώ εκτός από γιορτές και γενέθλια παίρνω και κάποιο δώρο επιπλέον όχι για να φανώ στους γονείς της αλλά επειδή το αισθάνομαι.Έχει ένα αδερφάκι 5 χρονών που βαφτίστηκε τώρα τελευταία, η αλήθεια είναι ότι σύγκριση γίνεται αλλά είναι υπέρ μου γιατί προς το παρόν οι άλλες νονές (δύο νονές το βάφτισαν το αγοράκι) δεν έχουν δείξει μέχρι στιγμης και ιδιαίτερο ενδιαφέρον.Να ξεκαθαρίσω όμως ότι η σύγκριση γίνεται όχι για τι δώρα παίρνω αλλά το ότι έχω σχέση με το παιδί που θεωρώ ότι είναι και το πιο σημαντικό. Θα μιλήσω όμως και σαν μαμά που έχω δύο παιδιά και παραδέχομαι ότι και εγώ συγκρίνω τις νονές των παιδιών μου.ΟΧΙ όμως για τα δώρα που δίνουν.Ποτέ δε με ενδιέφεραν τα υλικά και δε το λέω επειδή ειμαι πλούσια,γιατί αν ήμουν δε θα δούλευα και θα βρισκομουν σε εξωτικά νησιά.Εχει τύχει να έρθει η νονά στα γενέθλια του μικρού μου χωρίς δώρο γιατί δεν πρόλαβε να αγοράσει και δεν με πείραξε. Της είπα θέλω να έρθεις και χωρίς δώρο για να σε δει το παιδί.Αυτό όμως που με πειράζει πραγματικά είναι όταν δεν περνάει η νονά χρόνο με το βαφτιστήρι και ειδικά σε ηλικίες μέχρι τα 12 γιατί μετά τα παιδιά δε θέλουν και πολλά πολλά με τις νονές τους.Σε αυτό έχω κάνει συγκρίσεις και έχω θυμωσει και έχω μιλήσει και και και.......Είναι λοιπόν κρίμα που η κουμπάρα σου σκέφτεται έτσι γιατί τι αξία έχει να κάνεις πανάκριβα δώρα και να είσαι ψεύτικος και ουσιαστικά αδιάφορος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...