Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

εχω λιγο μέλλον ακόμη... μέσα Μαίου επιστρέφω Πεπιτάκι. :(

όλγακι αντε και εσυ καλό κουράγιο.

ποσο στοιχιζει ο παιδικος του μικρου το μήνα? να ξερω...α! και τι ωρες θα τον

πηγαινεις και θα τον παραλαμβάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mpounita στοιχίζει 350 Ευρώ το μήνα και οι ώρες είναι 8 το πρωί με 2 το μεσημέρι!!

Αχ, ο Χαρουλίνος μου! Δεν τον έχω αφήσει ούτε λεπτό μακριά μου! Πώς θα του φανεί άραγε τώρα ο βρεφικός;;; Εχω μια αγωνία ρε κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο εμενα!!!

Κι εμεις την αλλη εβδομαδα χορτοσουπα!!!!!!Τωρα φρουτοκρεμα κ βανιλια. Για κρεας δε μου ειπε ακομα.Στο μεταξυ χθες πρωτη μερα μπανανα και σήμερα με το ζόρι έκανε κακακια!!!!!Αν συνεχισει θα τηλ το γιατρο.

Εγω απο Γεναρη δουλεια....έχουμε ακομα.Ολγα καλο κουρααγιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bambina μου, σε ευχαριστώ πολύ!

Ρε γαμώτο και εμένα με την μπανάνα είχε να κάνει κακάκια του 2 μέρες και σήμερα ήταν πολύ δυσκοίλιος! Έλα όμως που την φρουτόκρεμα δεν την τρώει αλλιώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marvel, να ξέρεις ότι ένας λόγος που δεν έχει όρεξη πολύ είναι γιατί δεν έχει κάνει κακάκια του και είναι φουσκωμένη η κοιλίτσα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marvel, να ξέρεις ότι ένας λόγος που δεν έχει όρεξη πολύ είναι γιατί δεν έχει κάνει κακάκια του και είναι φουσκωμένη η κοιλίτσα του!

Λες Ολγάκι???Σφίγγεται,κοκκινίζει...τίποτα....σταματήσαμε και το ρυζάλευρο,για να δούμε πως θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, σίγουρα αυτό είναι! Το ίδιο έκανε και ο δικός μου πριν 10 μέρες! Δεν έτρωγε πολύ και είχα ανησυχήσει!! Μόλις όμως έκανε κακάκια και ξελάφρωσε... άνοιξε πάλι η όρεξη του!! Χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εδώ είμαι κι εγώ! Μαρβέλ, γιατί σταματάτε το ρυζάλευρο; Λόγω δυσκοιλιότητας; Εμένα χθες έκανε 2 φορές και σήμερα πρωί πρωί. Μάλλον επανέρχεται, για να δούμε. Αλλά όταν κάνει μόνο 1 φορά μιλάμε ότι γεμίζει τον τόπο!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεπιτάκι,το έγραψα και στο face.Ναι,λόγω δυσκοιλιότητας,εσένα μια χαρά,φτου!!!!! :D:D:D

Θα ξεκινήσουμε την Δευτέρα φρουτόκρεμα και βλέπουμε!

Μου είπε αν θέλω να δώσω κρέμα δημητριακών με μέλι,αλλά δεν θέλω.Φοβάμαι.Το μέλι μετά το χρόνο δεν λένε?? :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, αυτό με το μέλι το διάβασα νομίζω. Κι εγώ έχω ακούσει το μέλι ότι μπορεί να προκαλέσει σοβαρή αλλεργία. Πώς και στο είπε; Μη δίνεις καλύτερα. Να δω και σήμερα, θα φάει το ρυζάλευρο; χθες καλά πήγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα πάλι στο μαγαζί που πήρα το καρότσι....Ακόμα περιμένω το ανταλλακτικό!! :evil::evil::evil::evil:

Όλο μου λένε 2-3 μέρες, όλο ότι θα με πάρουν τηλέφωνο κι ακόμα περιμένω!!! :ymtongue::ymtongue::ymtongue:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλι κι εγώ!

Διάλειμμα για ανάσα!

Ολγάκι μου καλά έκανες και του έδωσες βρε κρεατάκι.Αφού δεν έχεις και πολύ χρόνο στην διάθεση σου για να το πας πιο αργά.Και εμείς που το καθηστερούμε είναι και καλά για την προσαρμογή.Αχ πες μας οταν θα πάει ο Χαρούλης πρώτη μέρα στον βρεφικό!Δεν ξέρεις πως σε σκέφτομαι...Σαν να πηγαίνει το δικό μου νιώθω!Και σημείωσε οτι ούτε εγώ τον έχω αποχωριστεί για περισσότερο απο λίγες ωρίτσες!Αχ τι θα κάνουμεεεεεε!!

Κορίτσια εγώ σταμάτησα να του βάζω μπανάνα στη φρουτόκρεμα για τον ίδιο λόγο που λέτε, και ακόμα να επανέλθει...Κάνει δηλ ακόμα σφιχτά κακάκια..Εχει λίγες μέρες που βάλαμε σταφύλι και ροδάκινο.Ελπίζω να βοηθήσουν λίγο την κατάσταση γιατί πάνε κι αυτά...του χρόνου πάλι!

Συμπεθέραααα!Πατάτα και καρότο σήμεραααα!Αμα δεν στουμπώσει το παιδί τυχερή θα είμαι!!χαχαχαα!

Αν του αρέσει θα του βάλω και κολοκύθι αύριο..

Πεπίτα κουράγιο!Να πέρνουμε δύναμη κι εμείς που έχουμε σειρά σε λίγο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρβέλ κι εγώ το ξέρω αυτό για το μέλι, οτι δεν κάνει δηλαδή.

Δεν ρωτάς καλύτερα μήπως δεν πειράζει αυτό που περιέχουν οι κρέμες στο κουτί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμήθηκαένα 2ωρο αγκαλίτσα με την μικρή και επανήλθα φρεσκαδούρα τώρα! [smilie=tongue11.gif]

και εγώ την ζοουζουνα ποτε δεν την εχω αφήσει αλλά όταν θα ερθει και η δική μου ώραγια τη δουλειά θα είναι δράμα. [smilie=toothy5.gif] αφήστε που εγώ έχω και το αρνητικο οτι δουλεύω με βάρδιες !το απογευμα ή τις νύχτες τι θα κάνω ενας θεος ξέρει! [smilie=tard.gif] μη τα θυμάμαι καλυτερα ακόμη!

για το μέλι κα εγω μετα τον πρωτο χρονο ξέρω αλλά να πω την αλήθεια ο αντρας μου τις εχει δώσει 2-3φορες τις μικρης μου :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jona,φοβάμαι να του δώσω...δεν πειράζει...θα φάει φρουτόκρεμα σε λίγες μέρες και ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα. :shock::shock::shock: Για να μου το είπε ακίνδυνο θα είναι,αλλά δεν θέλω με τίποτα. :roll::roll::roll:

Μπουνίτα,είναι δύσκολα τα ωράρια σας....έχεις καιρό ακόμα!Μην το σκέφτεσαι! ;);)

Εγώ πάω οδοντίατρο για καθαρισμό και να αγοράσω σουτιέν!!!Κατά τα άλλα σχεδόν έτοιμοι είμαστε!!!

Ακόμα δεν έκανε κακά..... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pw pw vlepw arxisate kai soupitses...emeis se 8meres...ante na doume!!!!emena koritsia ola kala me ta kakakia tou...tou dinw axladi milo mpanana apo ena frouto apla me eipe i paidiatros an dw oti zwrizete na vazw ena kommati mpanana miso milo kai ena olokliro axladi...tou dinw k portokali.......

jona??tou exeis ksanadwsei stafuli??emena i paidiatros einai katheti mou eipe stafuli k fraoula meta to xrono gti prokaloun allergies....

aaaaa katevainw tin paraskeui......ante na kanonisoume kai me ta alla koritsia na pame gia kafedaki!!!

olgaki pw pw plisiazoun oi meres...mporw na fantastw ti agxos exeis g ton stathmo pou tha afiseis ton mikrouli.......tha sunithisete k oi duo i prwti mera tha einai duskoli pisteuw!!!!!!

georgia mou kai egw tha fovomoun na tou dwsw krema me meli alla ontws gia na to leei paidiatros isws na mi peirazei mesa se krema alla afou de thes mi tou dineis..............

filakiaaaaaaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιαααααααααααααααααααααα!!!

Ελενίτσα, έρχεσαι Αθήνα;; Πότε;;

Αχ, μακάρι να είναι ΜΟΝΟ η πρώτη μέρα δύσκολη και μετά να συνηθίσουμε! Πάντως νομίζω η αναμονή για κάτι "άσχημο", είναι το χειρότερο...

Ρε γμτ, ούτε εμένα μου έκανε κακάκια! Ζοριζόταν, ζοριζόταν... και τελικά ένα... βοτσαλάκι!!

Δεν θα του δώσω ούτε εγώ ρυζάλευρο σήμερα!

Βρε κορίτσια εσείς δίνετε γιαουρτάκια;;; (δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναρωτήσει!). Εμείς ξεκινήσαμε το Σάββατο και του αρέσουν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...ξύπνησε στις 7.30 γιατί σφιγγόταν και έκλαιγε,έκανε πάλι σήμερα αλλά σαν καρύδι(σας έπρηξα,το ξέρω....) :cry::cry::cry: Έφαγε στις 8 και μετά ξαναέκανε 2 μικρά πάλι... :cry: αυτό είναι βελτίωση??Δεν τα κάνει κανονικά...μπορεί αύριο να στρώσει...αμάν...Κατά τα αλλα καλά,θα κάνω σήμερα τα γλαστράκια,γιατί χτες δεν είχα όρεξη και χρόνο.

Ολγάκι,θα δεις όλα καλά θα πάνε!!!!Θα του αρέσει ο παιδικός!!!Μην αγγώνεσαι!!! ;););) Τι ώρα θα τον πηγαίνεις και θα τον παίρνεις?Το είχες πει,δεν το θυμάμαι?? :roll:

Εμείς φρούτα θα ξεκινήσουμε τη Δευτέρα και χορτόσουπα μετά τις 13 Οκτώβρη,γιαούρτι δεν ξέρω,δεν ρώτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Ολγάκι, μόλις πρόσεξα τη φωτογραφία...καλέ, ο ρεβυθούλης έγινε ολόκληρος άντρας!!!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Μαρβελάκι, κουράγιο, ελπίζω να επανέλθει! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olgaki oxi athina!!!THESSALONIKI katevainw!!!!epitelous.........na sou pw tin alitheia athina tha to skeftw polu na ksanapaw.....ase ena xaos psuxoplakoma me epiase.....ase pou einai kai i petheroula mou k exw enan logo parapanw na mi mou aresei...xixixixixixiixiixixi.......valtou perisotero axladi stin krema egw etsi kanw k prwtou kan teleiwsei to geuma kanei kaka....to idio ginete k me to ruzaleuro!!prwtou teleiwsoume kanoume ena daileimma gia na ksexskatistoume kai meta sunexizoume.....xixixixixiixxiixi!!!!

poia marka ruzaleuro pairnete??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα! Ναι Pepitaki μεγαλώσαμε! Και να φανταστείς η φωτογραφία αυτή είναι από το Καλοκαίρι, ένα μήνα πριν! :-) Αφού ώρες ώρες και εγώ τον αντιμετωπιζω σαν παιδάκι πια, όχι σαν μωρό! Αχ, ρε γαμώτο μεγαλώνουν τόσο γρήγορα και στεναχωριέμαι τώρα που θα πάω στην δουλειά μπας και δεν τον χορταίνω όπως τώρα!

Elenitsa μέχρι χθες τρώγαμε το ρυζάλευρο της Nestle, αλλά είπα για αλλαγή να δοκιμάσω της Γιώτης! Χθες λοιπόν που του έδωσα, του άρεσε ΠΟΛΥ περισσότερο! Μάλλον γιατί αυτό έχει ζάχαρη, ενώ της Nestle όχι! Πάντως σίγουρα οτιδήποτε χωρίς ζάχαρη είναι πιο υγιεινό! Φοβάμαι ότι τώρα που δοκίμασε το πιο νόστιμο δεν θα ξαναφάει της Nestle!

Ρε κορίτσια, άσχετο, αλλά εμένα τα +10 κιλά παραμένουν γαμώτο! Ίσως έχω χάσει πόντους γιατί σαν να με βλέπω λίγο πιο αδύνατη... αλλά η ζυγαριά κολλημένη με την μπάλα! Άλλο άγχος εκεί! Την φοράμε την Πέμπτη στην δουλειά που δεν μου μπαίνει τίποτα οεο;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να΄μαι και εγω.Ολγα εσυ εισαι τσιληβιθρα και δεν σε φοβάμαι στα κιλά! ευκαιρια να αλλάξεις την καρταρόμπα! ;)

σήμερα πήγε ο συζηγος Σκλαβενίτη και ειχανε μισή τιμή τα libero.μου πήρε 2 μικρες συσκευασιες αλλά δεν κατάλαβε οτι ειχανε μιση τιμη για να μου πάρει κι αλλές! τα νευρα μου!! :-o

δεν ξέρω εαν θα ισχυει και αυριο η προσφορα για να τον στείλω...γνωριζει καμιά σας κάτι? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκι,είσαι πολύ αδύνατη!!!Μην ανυσηχείς!!!! :D:D Τι να πούμε εμείς.... :lol::lol:

Μπουνίτα,δεν ξέρω να σου πω!!Άντρες παιδί μου!!!Να σου πω και να πάτε αύριο θα έχουν μείνει?? :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Εμένα κοιμάται από τις 9.15!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...