Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Μπράβο Μπουνίτα! Έτσι, έτσι! Δεν θα μας κάνουν αυτά ό,τι θέλουνε!! χιχιχι!! ;)

Κάθε φορά που θα τρώει θα κάνεις κι ένα γλυκό ή τώρα πανηγυρίζεις για την πρωτιά; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:P:P

εαν ειναι να φτιαχνω γλυκό καθε φορα.. αλιμονό μου! θα γινω μπουνίτα χ3! :: :mrgreen:

μαρβελ και εγω καθε μέρα τη βαζω τη μικρη να καθετε αλλά ακόμη παλαντζαρη στο πλάι! :roll:

μπρουμητα τις αρεσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!Έχουμε ήλιο!!! [smilie=sunny.gif][smilie=sunny.gif]

Χρόνια πολλά σε όσους και όσες γιορτάζουν ή έχουν δικούς τους που γιορτάζουν!!! :D:D

Δεν κοιμήθηκα καλά χτες...κάτι άσχημα όνειρα έβλεπα...άυπνη είμαι.Ο μικρός μια χαρά από τις 9 μέχρι τις 8.30.Σήμερα που κοιμήθηκε παραπάνω,δεν κοιμήθηκα εγώ... [smilie=violent1.gif] :cry:

Θα πάω στη μαμά μου σήμερα!!!Γιούπι!!!!Και επειδή ο άντρας μου είναι εκτός σήμερα,θα περιμένω και την αδερφή μου,να κρατήσει η μαμά τον Βελισσάριο να πάμε γυμναστήριο!!!Την Παρασκευή θα ζυγιστώ!!!! :mrgreen::mrgreen: Ωχ,ωχ! :oops::oops::oops::oops:

Μπουνίτα,στείλε κέικ! 3 και ο κούκος είμαστε!!!! :lol::lol: Εγώ,εσύ και το Πεπιτάκι!!! :lol::lol:

Εγώ ακόμα περιμένω τα δείγματα από τη βάπτιση...λογικά αυτή την εβδομάδα!Άντε να δούμε!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια! :D

αχ τι ωραία μέρα! :geek::geek:

το κέικ τελειο... το μισο το φαγαμε χθες!

Μαρβελ εσυ εχεις τον Νουσια να πάρεις... χιχι

Ελάτε για καφε και να σας κεράσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος είναι ο Νούσιας; :?:

Μπουνίτα, να κάνεις παράπονα στη συμπεθέρα σου που σε άφησε μόνη με δυο αγορομάνες...θα τη χάσει τη νύφη της πες της! :lol::lol::lol:

Ο δικός μου σήμερα μου έκανε ακόμα περισσότερο τον δύσκολο. Ανάποδο αυτό το παιδί, ξεκινάει με όρεξη και τη χάνει μέρα με τη μέρα! :roll: Έφαγε πάντως. Είχε και λίγο κλαψογκρίνια σήμερα. Άντε να δούμε κανα δόντι για να δικαιολογηθεί η γκρίνια επιτέλους! Μέχρι τώρα μόνο γκρίνια, δόντι πουθενά!

Εγώ έκανα τυρόπιτα χθες. Ωραία βγήκε! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρααα!

Χαιρετώ τις τρεις και τον κούκο!

Πεπίτα φυτίλια βάζεις εεε?

Πάντως με τέτοια υποψήφια νύφη, όντως ένα ξεμάλιασμα το αξίζει!! :lol::lol::lol:[smilie=boxing.gif][smilie=tongue3.gif]

Κάναμε εμβόλιο εχθές...σήμερα φάγαμε μοσχαράκι...δόντια ακόμα τίποτα...ουφφφ...!

Κατά τ΄άλλα καλα..

τώρα περιμένω να ξυπνήσει να φάει πάλι.Αυτή η κουζίνα μόνο με δυναμίτη θα συμαζευτεί..! [smilie=bom.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίτηδες τα λέω, είδες που έπιασε; Αμέσως φάνηκες!! :))

Ε, μα είμαστε όντως τρεις... [smilie=3some.gif] ούτε κούκο δεν έχουμε! [smilie=duckie.gif]

Κι εγώ αυτό το πράγμα με την κουζίνα...πω πω. Και πού να αρχίσει και σουπίτσες! Δεν θα προλαβαίνω!

Ακόμα δεν κατέβασα τα χειμωνιάτικα....έχω μια βαρεμάρα!! :yawn:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι εσύ μιααααααα!! :lol::lol::lol:;) [smilie=notworthy.gif] [smilie=angel4.gif]

θα τον έκανα τον κούκο φίλη, αλλά φοβάμαι την πάπια μην ορμήσει!!!! :lol::lol::lol::lol:

χειμωνιάτικα και που κατέβασα....ποιος τα τακτοποιεί μου λες?????Αστα εκεί που είναι...καλά είναι!!!!

Πάω για τρίτο γύρο στην κουζίνα....Απογευματινό....Ωχχχχχχχχχχχ θέλω ένα διάλειμμα ρε κορίτσιαααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jona!!!Εμφανίστηκες?? :D:D

Εμείς σήμερα το απόγευμα ήπιαμε γάλα!!!Αύριο θα φάμε κοτόπουλο!!!Για να δούμε!!! :shock::shock:

Νούσιας Πεπίτα,είναι ζαχαροπλαστείο!!!!Πολύ καλό!!!!! :D:D:D:D:D

Χειμωνιάτικα ούτε εγώ κατέβασα...ουφ!Βαριέμαι!!!Έχω και πονοκέφαλο τώρα... :(:(

Πάω να πιω έναν καφέ να συνέλθω,πήγα γυμναστήριο,έβαλα πλυντήριο,σκούπισα!!

Βαριέμαι..θέλω να κοιμηθώωωωωωω :?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπά-μπά!τί βλέπουνε τα ματάκια μου?!Συμπεθερα που είσαι?θα την χασεις την νύφη!

Μπραβο Πεπίτα....είδες μόλις το είπες πως πετάχτηκε η οχιά πεθερα....χαχαχα!

Μαρβελακι ελα να μου κάνεις και εμενα καμια δουλίτσα μωρε!

Μη μιλήσω για τα δικά μου τα ρουχα....

Το Σάββατο εχουμε ένα γάμο και δεν ξέρω τι να κάνω!Να πάω ή η μικρη δεν θα καθετε στο τραπέζι μετα?

και δευτερον σκεφτομαι και το τι φοραμε?ειδικα τακουνι να εχω βαλω....σαν λατερνα θα πηγαινω! :D

πεπιτα και εγω αυτες τις ημερες πιτες σκεφτομαι...κολοκυθοπιτα...εχω να φάω κατι χρονια και μου έχει κοληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

έβαλα τη μικρη για ύπνο....

έβαλα μπριζόλες στο φούρνο για εμάς....

έβαλα πατάτα-κολοκύθι να βράζουνε για τη μικρή...

έβαλα σκούπα...

...μπαίνω για μπάνιο τώρα που προλαβαίνω.... πριν ξυπνηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο την βροχερή Θεσσαλονίκη!

Θα μουχλιάσουμε με τόσες βροχές...

Ο μικρός τέζα...η μαμά τι να πρωτοκάνει...!Σίδερο, βράσιμο τα λαχανικά, σκούπα και σφουγγάρισμα, φαί για εμάς, και μια μπουγάδα στο πλυντήριο....Ποιά θα με οργανώσει???? :lol::lol::shock::shock:

Αχ συμπεθέρα....Θέλω να κάνω ένα μπάνιο που θα κρατήσει μία ώρα....να μουλιάσω...να παπουδιάσουν τα χέρια μου....! :ymdaydream::ymdaydream:

Και μετά..ξύπνησα!

Φιλάκιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια!!! :D

Εμείς καλά!!Δουλειές πάλι έκανα,σκούπισα,σφουγγάρισα,έβαλα φαγητό και για εμάς και για τον μικρό!Σήμερα θα φάμε κοτόπουλο πρώτη φορά!!!Για να δούμε τι θα δούμε! :?:?

Τώρα κοιμάται!Από τις 8 το πρωί,τώρα κοιμήθηκε!Και τώρα έκατσα και πίνω καφεδάκι! ~o)

Jona,εσένα που τρώει πιο πολύ καιρό,πόσο περίπου τρώει??Εμένα επειδή έκανε κακά 6-7 φορές μου είπε να μειώσουμε την ποσότητα.Του έκανα 150-200 και τώρα μου είπε 150 το περισσότερο!Ελπίζω να πάρει βάρος... :?:? Σήμερα έφαγε μισό μήλο-μισό αχλάδι και δεν το έφαγε όλο. :o Τι να πω!Εσείς πόσα κιλάκια είστε?? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!!! Να΄μαι και εγώ!!! Καλέ, τι βροχή είναι αυτή;;;;

Χθες γιόρταζε ο μπαμπάς μας και... ο Χαρουλίνος μου που έγινε 7 μηνών!!! Μεγαλώνει η καρδούλα μου...

Γιούπι!!!! Αύριο αργία!!! Θα ξυπνήσω αργάαααααααααααααααααααααααααααα!!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! :D

Όλγα, να χαίρεσαι τον άντρα σου και το γιο σου!!! 7 μηνών, ε;;;; κοντζάμ άντρας! Σε λίγο θα κυνηγάει κοριτσάκια!! Μάλλον θα τον κυνηγάνε αφού είναι ομορφόπαιδο! ;)

Σήμερα θα πάμε στη μαμά μου να φάμε αφού δε βρέχει. Ελπίζω να μη χαλάσει ο καιρός.

Ο μικρός μου έκανε πυρετό προχθές, 37,8. Δεν ξέρω από τι. Μάλλον από τα δόντια; Αν και δεν έχουμε ακόμη τίποτα.

Αυτά! Χρόνια πολλά στη Θεσσαλονίκη! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια?Εμείς καλά!Πήγαμε για φαγητό με φίλους και μετά θα πάμε για καφέ!! :D

Δεν κοιμήθηκε από το πρωί καθόλου ο μικρός,ευτυχώς είναι ήσυχος! ;)

Όλγα,να τον χαίρεσαι!

Η Ιζάκι πού είναι?? :roll::roll:

Φιλάκια!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello girls!

Καλά τι ξαφνικό κρύο είναι αυτό! :?

Όλγακι να χαιρεσαι τα αντράκια σου. :P

εμείς χθες το απόγευμα,με αυτή τη βροχη,πηγαμε βόλτιτσα σε κατι φίλους και μας πήρε ως αργα.

Η μπέμπα κυρία ήτανε...στο αυτοκίνητο όμως εκλαιγε μέχρι να φτάσουμε!

Και σήμερα λέγαμε να πάμε στην κουνιαδα μου αλλά εχει τη 5χρονη μικρη της λιγο μπουκωμένη και δεν το ριψοκινδυνευω.

Πεπιτακι ο μικρος ενταξη τωρα με τα δέκατα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! :D

Το μάτιασα χτες το αντράκι μου...στον καφέ ήταν πολύ ήσυχος!Αλλά το βράδυ δεν μπορούσε να κοιμηθεί... :?:(

Πάντως κοιμήθηκε μέχρι τις 9!!!Έχεσε,έφαγε και τώρα κάθεται και παίζει στο πάρκο :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Μαρβελάκι στην καφετέριαδεν είχε κάπνα από τσιγάρα?

Πως τα πήγατε με το κοτόπουλο?

εγώ πρόβλημα έχω ακομη με την φρουτόκρεμα... δεν την θέλει.

Χθες που τις προσθεσα και καρότο μαζι με την πατατα και το κολοκυθι πάλι δεν ανοιγε το στόμα.

Δεν ξέρω τι τρικ να κάνω! Εχω και τον άντρα μου να μου λεει οτι κάνω σαν τις γιαγιαδες... με το ζόρι να φάει :D:D

Πεπιτακι μας προετοιμάζεις το έδαφος που θα γυρίσεις για δουλίτσα και δεν μας λες καλημέρα? :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!!

Ρε κορίτσια τι γίνεται πάλι?

Δεύτερη φορά που γράφω, γράφω, γράφω και μόλις πατάω υποβολή, μου ζητάει να συνδεθώωωω!!!! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάμε πάλι απο την αρχή....

Ολγάκι μου!!Αν και καθυστερημένα, να χαίρεσαι τους άντρες σου και να τους καμαρώνεις!!!!

Μαρβέλ...

Δεν ζυγίζω τίποτα εκτός απο το ρυζάλευρο.Του δίνω 120-150 μλ, ανάλογα τι έχει φάει πριν και πόση ώρα έχει περάσει.

Τα λαχανικά τα ζύγισα εχθές έτσι για να δω και βγαίνουν 220-250μλ.Αυτά τα τρώει όλα!Βάζω 1 μέτρια πατάτα, δύο κολοκυθάκια, ένα καρότο μεγαλούτσικο, λίγα φασολάκια και το κρέας.

Φρούτα τρώει σίγουρα 2 την ημέρα.

Γάλα δεν ξέρω πόσο πίνει...δεν έχω θήλαστρο.

Μην αγχώνεστε κορίτσια με τις τροφές, ακόμα μαθαίνουν γεύσεις.Και ο δικός μου κάνει νούμερα καμιά φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερούλα τι μου κάνετε?

τι αλλά φρουτα του έχεις δώσει εκτος μπανανα-αχλάδι-μήλο?

σήμερα με πονάει όλη η πλάτη μου... λές και έφαγα ξύλο!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...