Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!!

Διάβασα το θέμα και είπα να μπω και εγώ στην συζήτηση.

Είναι λίγο περίπλοκο το θέμα της φιλοξενίας αν έχεις παιδιά. Γιατί τα παιδιά έχουν το πρόγραμμά τους και όταν τους το χαλάς μετά δεν μαζέυονται με τίποτα.

Βέβαια σημαντικό ρόλο παίζει και αυτός που φιλοξενείς και ο χώρος αλλά και αν δουλεύεις.

Εμείς συνήθως δεν φιλοξενούμε πολύ σπάνια αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσια όσο και να τον αγαπάς τον άλλον αν δεν είναι πολύ κοντινός σου πχ. αδερφή σου και μητέρα σου κάποια στιγμή νοιώθεις ξένος μέσα στο σπίτι σου. Άσε που πρέπει όλη την ώρα να μαζέυεις όταν είσαι μόνη σου αφήνεις και κάτι για την άλλη μέρα. Εμάς είχε έρθει για 2 -3 μέρες ένας φίλος του άνδρα μου που είχε πρόβλημα με την αραβωνιαστικιά του και τον φιλοξένησα με όλη την χαρά αλλά κάπου μετά τις 2 μέρες τα έφτυσα.

Υπομονή. :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koριτσια εχθες εφτασα στα ορια μου...

Ο μικρος 39 πυρετο και εγω πανικοβλητη να του κανω κομπρεσες. Ερχετε και μου λεει παμε για καφε. Της λεω οχι γιατι ειναι αρρωστο το μωρο και επειδη ειχε χαρα απο την δουλεια αρχισε να τον πειραζει. Της λεω αστο το καυμενο το επρηξες... Αρχισε κι ελεγε μουσικη δεν βαζετε σ αυτο το σπιτι? Και παει στο φβ και βαζει τεεεεεερμα Μαζωνακι! :shock: Της εξηγησα οτι εχει πυρετο το μωρο και ποναει και πως το ενοχλει τοσο δυνατα η μουσικη. Τελος παντων παει στο σαλονι και φτιαχνει καφε και παφα πουφα τα τσιγαρα... Κι ο μικρος γκουχου γκουχου... Ανοιγω τα παραθυρα αλλα εκανε ρευμα. Της λεω να βγει εξω μου λεει ειναι το σκυλι...

Τελικα τον πηρα και πηγαμε στην κρεβατοκαμαρα!!!

Δεν ειναι κακο κοριτσι απλα λιγο αμυαλη και κολλημενη με την δουλεια. Αλλα εγω δεν αντεχω αλλο!!!! 8-} Θελω να ερθει η παρασκευη επιτελους!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανως η κουμπαρα επειδη δεν εχει παιδια, δεν μπορει να κατανοησει καθολου την κατασταση!!!Υπομονη Αννουλα μην παιξουν τελειως να νευρα σου!!!

Ασχετο....Μαζωνακη εβαλε?????Τι deckadance!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!καπνισε μεσα στο σπιτι??με μωρο ?καλα τα εχω παρει με την γαιδουρια της!κ εγω οταν δεν ειχα μωρα κ καπνιζα οταν πηγαινα σε σπιτια ειχαν δεν ειχαν παιδια παντα ρωτουσα που μπορω να κανω τσιγαρο!ελεος!καλα τη μουσικη τερμα δε το σχολιαζω...το οτι δεν εχει παιδια δε τη δικιολογει!αν η ιδια της ειχε 39 πυρετο θα της αρεζε να της βαζει καποιος μουσικη τερμα ?αυτο δε μπορει δηλαδη να το σκεφτει?ποσες μερες θα κατσει ακομη?ποπο εγινα τουρμπο!εχω κ τις ορμονες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι να μη σου φαινεται???τωρα εμαθες!αν σου πει για φιλοξενεια...πες οτι θα πατε διακοπες στα ιμαλαια και θα λειπετε κανα χρονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axoυ!!!!Χαρα στο κουραγιο σου!!!!Τωρα διαβασα το θεματακι και να με συγχωρεις....θελω να τη [smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif] την κουμπαρουλα σου!!!! Εγω αν ανεχομουν ολα τ'αλλα....το να αναψει τσιγαρο μεσα στο σπιτι με το μωρο (και χωρις να ειναι αρρωστο) θα το θεωρουσα αιτια λυσης της κουμπαριας μας!!!!ΤΕΛΟΣ!!!!! :evil::evil::evil:

Ελπιζω ο μικρουλης σου να ειναι καλυτερα και καλο υπολοιπο!!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά θα σου δώσω απάντηση στον τίτλο που έβαλες. ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΥΑΛΟ.

[smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] Συμφωνώ με τα κορίτσια και με την Μάτα και με την Δήμητρα.

Αν θέλεις άκουσε μια συμβουλή. Τα παιδιά μας είναι ακόμα μικρά και δεν μπορούν να προστατευτούν από τέτοιους είδους ανθρώπους εμείς είμαστε εκείνοι που τα προστατεύουμε, τώρα σκέψου το και πράξε αναλόγως.

Εγώ έχω κόψει παρέα για χάρη της μικρής μου και δεν νοιάζει και καθόλου αν το έχουν καταλάβει ή όχι εμένα αυτό που νοιάζει είναι το καλό του παιδιού μου και η ψυχική του ηρεμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο....Μαζωνακη εβαλε?????Τι deckadance!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

χαχαχα!!! Σωστη!!

Κοριτσάκι μου γλυκό, έτσι και αναβε τσιγάρο σπίτι μου, θα την εβγαζα έξω με τη μια.

Δεν καταλαβαίνω πως θα γίνετε κουμπάρες .. Πάντως θα έπρεπε να της τα πεις εξω απο τα δόντια, δεν ειναι καλό να υποχωρείς και να κρύβεσαι.. Μια μέρα εμεινε πάντως.. καλό κουράγιο!

Και περαστικά στο παιδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με το τσιγαρο ηταν οντως το αποκορυφωμα...δε θελει να εχεις μυαλο ουτε κ παιδια για να σκεφτεις οτι δεν πρεπει να αναψεις τσιγαρο μεσα σε ενα σπιτι χωρις να ρωτησεις εχει δεν εχει παιδια αυτος που σε φιλοξενει!προφανως εκανε την ''χαζη'' .αντε αυριο κ φευγει.θυμιθηκα εναν φιλο του αντρα μου που ηρθε μια φορα κ παω να του κανω καφε κ γυρναω κ τον βλεπω στο σαλονι με το τσιγαρο!ο αντρας μου ντραπηκε να του πει οχι!του λεω '''Γιαννη αν θες τσιγαρο να βγεις στο μπαλκονι'' κ μου απανταει ''ελα μωρε...ενα...''

ανοιγω την μπαλκονοπορτα ''ΓΙΑΝΝΗ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ'' :evil: ο αντρας μου δεν ειχε το θαρρος αλλα εγω το ειχα κ το παραειχα!μια χαρα βγηκε στο μπαλκονι κ εκανε.κ μετα του ειπα.εμεις ποτε δε καπνισαμε στο σπιτι μεσα κ θα καπνισει ο καθε επισκεπτης?κ παιδια να μην ειχα δεθα μου αρεζε να καπνιζω οπου να ναι μεσα στο σπιτι κ να βρωμαει παντου τσιγαρο!μακαρι να μη το ξανααρχισω μετα τη γεννα το ατιμο.

αλλα οντως μεγαλη γαιδουρια αυτη που εκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΚ μπορεί να μην έχει ακόμα παιδιά,όμως όποιος έχει λίγο μυαλό μπορεί να καταλάβει ότι όταν ένα μωρό έχει πυρετό και μάλιστα 39 δεν πρέπει να είναι μεσα σε φασαρία και δυνατή μουσική.Όπως δεν είναι σωστό και να καπνίζουμε μέσα σε ένα σπίτι με παιδιά. Εγώ αν ήμουνα στην θέση σου,όταν άναψε τσιγάρο, θα της έλεγα με καλό τρόπο αλλά χωρίς να αφήσω περιθώριο, ότι δε καπνίζουμε με το παιδί μου μέσα.Η συμπεριφορά της δεν έχει καμία λογική και δε δείχνει ότι σκέφτεται εσάς ή το παιδί σας, παρά μόνο πώς θα περάσει αυτή όσο το δυνατόν καλύτερα.Θεωρώ ότι είναι εγωιστική και απαράδεκτη.Καλή καλή η κοπέλα αλλά που είναι το πραγματικό ενδιαφέρον της; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα

ετσι ειναι κοριτσια οταν καποιος κοιταει μοναχα να εξυπηρετησει τον εαυτο του γιατι τελικα αυτο ειναι που ισως τον νοιαζει ? Στην συγκεκριμενη περιπτωση νομιζω οτι η κοπελα αυτη , και συμφωνω με οσα εχουν πει τα κοριτσια μεχρι τωρα , μπορει να μην εχει παιδια και να μην κατανοει καποια στοιχειωδη πραγματα για την καθημερινοτητα ενος παιδιου . Αυτο δεν σημαινει οτι αποκλειουμαι και το ενδεχομενο της βλακειας .Γιατι για μενα μονο βλακεια ειναι να εισαι σε ενα σπιτι για τοσες μερες , να βλεπεις οτι το παιδακι αρρωστησε και να μην ρωτησεις εστω αν ειναι καλυτερα η αν χρειαζεται κατι ,απο την στιγμη που θεωρεισαι και κουμπαρα ..Αυτο με το τσιγαρο με αποτελειωσε δεν το συζητω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω...διαβασα το τι συνεβη κ αυτο που καταλαβα οτι δεν έχει το κορίτσι καθόλου τρόπους ούτε συναίσθηση του τι συμβαινει γυρω της....εχω φρίξει....

περαστικά σου φιλη μου...

163425ru7w2k3fa5.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεερα!!!! ΕΦΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! Ζητω η ελευθερια!!! \:D/ Ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ημαρτον, ελεος και δεν ξερω τι αλλο να γραψω.Που πας βρε στοκε στο ξενο σπιτι 2 εβδομαδες? Και θα ειχα παιδια και θα αναβε ο οποιοσδηποτε τσιγαρο.....ωρε θα γινοταν αναστα ο κυριος.Ξουτ ξουτ!!!

Καλη ξεκουραση φιλαναδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...