Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

samanthaκι τελευταια φορα πηγα 2 του μηνα,ακριβως πριν 2 βδομαδες δηλαδη και δε φαινοταν καθαρα το φυλλο, και ξαναεχω ραντεβου στις 4 οκτωβριου... :?:? παντως δε νομιζω οτι ο υπερηχος κανει κακο ρε συ... πρωτη φορα το ακουω... εξαλλου δε νομιζω να ξαναχρειαστει κι ολας. αυριο κλεινω τη 15η εβδομαδα κ μπαινω στη 16η!! οποτε λογικα μεχρι αρχες οκτ.που ειναι το επομενο ραντεβου μας, ευελπιστω να το εχω ηδη νιωσει!!!!! Θα ειμαι 18 εβδομαδων πρωτα ο θεος! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν κάνει κακό όπως πχ η ακτινογραφία (προφανώς...) αλλά θερμαίνεται το μωρό με τη υπεριώδη ακτινοβολία...κανονικά καλό είναι να πηγαίνουμε 1 φορά τον μήνα...αλλά μέχρι να αρχίσουμε να το νοιώθουμε το μωρό θα έχουμε πολύ αγωνία....τι λέτε να πάω ή όχι??? ήδη έχω κάνει πριν από 1 μήνα εναν 'κρυφό' υπέρηχο από τον γιατρό μου :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ο υπερηχος δεν εκπεμπει ακτινοβολια αλλα ηχο....κυματα ηχου "χτυπανε" το εμβρυο κ μετατρεπονται σε εικονα. Δεν απορροφανε ακτινοβολια τα ζουζουνια!

Δεν το εχω διατυπωσει και πολυ επιστημονικα αλλα σε ελευθερη μεταφραση αυτο ειναι!

Οταν μπεις στον μηνα σου κανεις υπερηχο καθε βδομαδα...αλοιμονο αν εβλαπτε το μωρο!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω κανει κανενα κρυφο υπερηχο ακομα και να σου πω την αληθεια δε νομιζω καν να εμπαινα σε μια τετοια διαδικασια.. απλα τωρα... ειναι και η γιορτη μου... το σκεφτομουν σαν δωρο στον εαυτο μου... και να βρω εναν ωραιο τροπο να το ανακοινωσω και στον αντρα μου εκεινη τη μερα... αχ...δεν ξερωωωω... χαχαχχα... σα βλαμενα κανουμε :lol::lol::lol:

παντως δε με βλεπω να κρατιεμανι τελικα! :oops::oops:

πηγαινε παρασκευη κι εσυ!!!

lolli μου κι εγω αυτο λεω... δεν το επηρεαζει!! θα παω.τελος. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν δεν κάνει κακό να πάω να κάνω!!!!! αλλά γιατί ο γιατρός μου είπε ότι θερμαίνει το μωρό και δεν κάνει???

Sofouki εγώ δεν θα κρατιόμουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μηπως ειχε καυσωνα τη μερα που στο ειπε;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν ξερω ρε κοριτσαρα μου τι να σου πω....σιγουρα δεν παυει να ειναι μπανιστηρι μεσω τεχνολογιας...αλλα δεν νομιζω να ειναι τοοοοοσο τραγικο για το μωρο! Μαλλον ενοχλητικο θα ειναι παρα επιβλαβες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα κ Χρόνια πολλά ! Θα σας πω σύντομα ότι όλα πήγανε πολύ καλά στην αυχενική μας! Μας βγήκε 1.9 ! Σε καμιά βδομάδα θα βγει κ το papp-A. φιλάκια! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά άσχετο ξέρετε ότι στην Αγγλία κάνουν 4-5 υπερήχους συνολικά σε όλη την εγκυμοσύνη???

Τον 1ο στην 8η-10η εβδομαδά, τον 2ο στην 20η...κοκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις φυσιολογικες εγκυμοσυνες δεν υπαρχει λογος να κανεις υπερηχο καθε 3 και λιγο. αν η εγκυμοσυνη εινα ιυψηλου κινδυνου- κα ισυνηθως ετσι ειναι απο εξωσωματικη- πηγαινουν συχνοτερα. μολις στρωσουν τα πραγματα- αραιωνουν οι υπερηχοι.

DEmi συγχαρητηρια!!!! τελεια θα ειναι όλα και με την αιματολογικη!

Σοφουκι εφτασε ο καιρος!! αφου το εβαλες στο μυαλο σου να το κανεις ετσι :καντο! θα φανει σιγουρα το φυλο!!! πωπω θα τον τρελανεις τον αντρα σου! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλώς στην Αγγλία οι περισσότεροι δεν έχουν την ευκαιρία να πάνε σε ιδιώτη γιατρό γιατί πρέπει να πληρώνουν πανάκριβες ασφάλειες όλο τον χρόνο... Και έτσι περιμένουν και πάνε σύμφωνα με τα πρωτόκολλα των νοσοκομείων...

Για παράδειγμα δεν μπορεί κάποιος να πάει να κάνει τσεκ απ επειδή έτσι του κάπνισε...Πρέπει να τον καλέσουν ή να έχει ιστορικό ασθένειας. η φίλη μου για παράδειγμα που μένει εκεί και μου τα έχει πει, μου είπε ότι για τεστ παπανικολάου πρέπει να έχουν κλείσει τα 25 για να τις καλέσουν...

Αλλά επίσης επειδή κάνουν πολύ μικρές παιδιά (16-25) ίσως ο οργανισμός είναι πιο ανθεκτικός και δεν έχουν τόσα προβλήματα!!! κάνουν πολλά παιδιά πάντως εκεί...είναι ο σκοπός της ζωής τους :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα οντως ετσι ειναι στην αγγλια. Ωστοσο, κανουν παιδια νωρις γιατι συγνωμη κιολας..σκυλο...@@ στα μπαρ απο τα μικρατα τους και δεν ξερουν κ τι θα πει προφυλακτικο!! :o αν δεν κανω λαθος παιρνουν και επιδομα αγαμης μητερας-οποτε ειναι κ μια λυση στην ανεργια. ... :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ymparty::ymparty::ymparty: συγχαρητήρια demie !!! αντε και στα δικά μας!!!

σύμφωνώ με την Κουκίδα...

παντως για το Εκουαδόρ που ειναι η κολλητούλα μου μπορώ να σας πω οτι κανουν υπέρηχους σαν και εμάς... πιο πολλούς στην αρχή και λιγότερους μετά... αλλα για το συνολικο συστημα υγειας τους εκεί περα μπορώ να πω οτι ειναι μαύρα χάλια... κοντεψαμε να την χάσουμε στον τοκετό απο προεκλαμψία!

μα καλά... ΤΙΠΟΤΑ δεν ειχε δει η γιατρός της τόσο καιρό !!!;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ακριβώς για αυτό και παρότι είναι στην ουσία σαν παντρεμένοι, δεν παντρεύονται για να μην χάσουν τα επιδόματα...επίσης αν μείνουν στα 16 τους, παίρνουν ακόμη μεγαλύτερα επιδόματα...η φίλη μου το βλέπει κάθε μήνα που της κόβουν τον μισθό για τα επιδόματα..

Εντάξει δεν λέω, αυτό το μέτρο ήταν σωστό στην αρχή γιατί έγινε για να καταπολεμηθούν οι αμβλώσεις και καλά έκαναν ....απλώς από ένα σημείο και μετά έγινε μοδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι ενα τεραστιο κοινωνικο προβλημα αυτό πάντως- απο την μια σωστα αποφευγονται οι αμβλώσεις αλλα απο την άλλη εχουν μεγαλο προβλημα με το αλκοολ ρε παιδι μου...κρίμα...και τελικα αυτο το επιδομα το παιρνουν οι ανεργες μητερες - οχι οι ανυπαντρες- ετσι δεν ειναι Σαμανθα?

σαν να ειμαστε καλα στην ελλαδιτσα μας κοριτσια τελικα ε? :D:D

ΜΑρακι αντε! αυριο η μεγαλη μερα!!! [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε κουκιδίτσα !!! αντε να δω και γω γιατί στον τελευταίο υπέρηχο την πάτησα! δεν πολυκοίταζα γιατί νομιζα οτι η φωτό που θα μας εδινε θα ηταν καθαρή πια, αλλα τζίφος! τιποτα δεν καταλαβαίνω απο την φωτό και δεν το ειδα που εκανε και σβούρες το γλυκουλι ! αυριο ελπίζω να παω και να το ευχαριστηθώ !!! [smilie=clock.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif]

καλέ τι ωραία αυτά τα smilies !!!!!?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά βρε Κουκίδα το μωράκι σου είναι 9 εκατοστά!!! ουαου!!!!!

μια παλάμη δηλαδη!!!!..

ναι οι Άγγλοι έχουν μεγάλο πρόβλημα με το αλκοολ...Δεν την παλεύουν γενικά...είναι και πολύ επιθετικοί...Ο καλός σου δεν είχες πει οτι σπουδαζε Αγγλια?? Σε ποια πόλη ήταν??

Καλά εμένα δεν με νοιαζει και τόοσο να το βλέπω...Αρκεί να είναι καλά!!!

Εχει έρθει η γυναίκα που καθαρίζει τώρα και έχω θρονιαστεί στο κρεβάτι με το λαπτοπ και δουλεύω...έφτιαξα και το τσαγάκι μου με μήλο και κανέλα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera mprabo DEMIE ΟΛΑ ΚΑΛΑ η σειρα μας αυριο!λοιπον σημερα γιορταζει ο μπαμπας μου κ θα βγουμε για φαγητο τυχαινει να εχουν κ επετειο γαμου πρεπει να κλεινουν 30 χρονια αν δεν κανω λαθος.θα ειμαστε αδερφια συμπεθερια κ καθε χρονο παιρνουμε τα παιδια μια τουρτα κ σβηνουν κερακια.η αναστασια εχει τρελλα με τις τουρτες κ τα γεννεθλια σημερα θα χαρει εκατσα λοιπον κ εκανα ΜΩΣΑΙΚΟ οσε ειναι λατρεις της σοκολατας ας το φτιαξουν ειναι πανευκολο.

ΣΥΝΤΑΓΗ 2 πακετα παπαδοπουλου τα σπαμε με το χερι σε κομματια οπως κανουμε τον κορμο στο σκευος που θα κανουμε το γλυκο εγω το κανω σε πυρεξ.

Σε μια κατσαρολι βαζουμε ενα ΝΟΥ ΝΟΥ μεγαλο το ανοξειδωτο κ με αυτο μετραμε 1 κ μισο κουτι νερο.προσθετουμε 1 κουβερτουρα,8 κουτ σουπας ζαχαρη .6 κουτ σουπας κορν κ φλαου κ ανακτ σενεχεια μεχρι να πηξει αργει λιγο αλλα ειναι ωραια.αν δειτε οτι ειναι λιγο νερουλη προσθετετε λιγο ακομα φλαου.οταν πηξει κατεβαζετε απο την φωτια κ ριχνετε 2 κουτ σουπας βιταμ μεχρι να λιωσει οπως ειναι ζεστο το ριχνετε στα μπισκοτα κ ανακ μενα κουταλι να το ρουφηξει ολο.αφηστε να κρυωσει εγω βαζω μεσα καμια φορα κ καρυδια μεσα στα μπισκοτα.

Η σαντυγη ειναι ενα μορφατ μπλε κ ενα ζαχαρουχο χτυπηστε καλα κ βαλτε στο ψυγειο μολις κρυωσει το μειγμα με τα μπισκοτα βαζετε απο πανω την σαντυγη απλωνετε παντου κ τρουφα απο πανω.

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία να χαιρεσαι τον μπαμπακα σου και τους 2 γονεις σου μερα που ειναι και εχουν κ επετειο!!

πολυ ωραια συνταγουλα=- γιαμυ!!!!

σαμανθακι στο Coventry :shock:

και στο Portsmouth

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα με περισσότερα νέα! Κατ'αρχάς εύχομαι καλές υπόλοιπες αυχενικές! \:D/ [smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif]

Το μωράκι μας το χορτάσαμε καλά σήμερα γιατί το πετύχαμε ξύπνιο κ ήταν απίστευτα κινητικό!!! Έχει φτάσει τα 10 εκατοστά το μανάρι μας κ μάλλον είναι αγοράκι! Νομίζω το έγραψα κ παραπάνω ότι η αυχενική ήταν 1.9 και ο γιατρός μας ήταν πολύ ευχαριστημένος. Τώρα ξαναπάμε σ'εναν μήνα στο ιατρείο για επόμενο υπέρηχο. Μου είπε μόνο να κάνω γενική αίματος κ ούρων κ να του πω αποτελέσματα. Αυτά τα νεότερα ;)

Εις αύριον τα άλλα σπουδαία. Ποια κοριτσάκια πάτε? Μαρία κ Γεωργία??? Όλα με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...