Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011 !!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Πριν λίγο επέστρεψα απ' τον υπέρηχο και ευτυχώς ακούσαμε την καρδούλα του και είδαμε το εμβυάκι μου! Είμαι επτά εβδομάδων είπε ο γιατρός. Βέβαια μου είπε και κατι όχι ιδιαίτερα ευχάριστο. Ότι οι παλμοί της καρδούλας του είναι κάπως βραδείς και ότι ο σάκος θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερος. Πρόσθεσε όμως ότι αυτά δεν σημαίνουν απαραίτητα κάτι κακό, διότι στην εγκυμοσύνη υπάρχουν διακυμάνσεις. Έχουμε ξανά ραντεβού σε δύο εμβδομάδες. Εύχομαι μέχρι τότε να δυναμώσει κι άλλο η καρδούλα του!!! Έχω κι ένα μωράκι ενός έτους και περιμένει το αδερφάκι του! Χριστέ κάνε όλα να πάνε καλά και χάρισε μου ένα κοριτσάκι!

Ελενάκος εύχομαι τώρα να βλέπεις το ζουζουνάκι σου και να είναι υγιέστατο. Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη και όπως είναι φυσικό αγχώνεσαι περισσότερο. Πάντως οι πόνοι στην κοιλιά είναι φυσιολογικοί. Μάλιστα έχω την εντύπωση πως δείχνουν ότι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται σωστά γιατί μεγαλώνει η μήτρα. Όσο για τις αναγούλες εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου, ούτε τάση για εμετό. Ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα. Μόνο κάποιες μέρες σποραδικά το πρώτο τρίμηνο. Μια φίλη μου ξερνούσε μέχρι την προηγούμενη του τοκετού. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.

Με μέρα τελευταίας περιόδου 4/8 πότε είναι καλά να κλείσω ραντεβού για αυχενική; Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι 7 εβδομάδων. Στις 27/10 είναι καλά; Ελενάκος εσύ πότε πας που είχες 5/8;

Φιλιά και να είστε κάθε μέρα και καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mellouses manoules :D kalimera..K egw x8es piga k eida tin koukiditsa mou..EYTIXWS einai mesa stin mitra k o giatros mou eipe pws einai stin 8esi pou eprepe na einai k einai ola kala,ola pane opws prepei..Mou edwse simvoules ti na prosexw, ti na trww, ti farmaka na pinw (foliko,progesteroni)..Iremisa pou eidame pws ola proxwrane telea..Sas euxaristw olous k oles pou eisaste sto plai mou..Oti kalitero se olous mas !!!!

Ta filia mou

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σας διαβαζω που εχετε ιδιες ανυσηχιες με εμένα ;) εμεις δευτερα περιεμνουμε να ακουσουμε την καρδουλα του..προσευχομαι να ειναι καλα ;):) Καλη τυχη σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια στα κοριτσια με τα ευχαριστα νεα :):):)

Καλη επιτυχια σε ολες και στον Ανεμο- σημερα θα πατε Ανεμε???

Ελενα περιμενουμε κοριτσακι μου :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapes mou eimai eutuxismeni!!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] to mwraki mou einai panemorfo!!! :lol::lol: eidame k akousame ti kardoula tou k egw k o antras mou dakrusame apo ti xara mas!!!Popo!!einai mia stalitsa alla exei kefalaki k kormaki to nini mou!!!O sakos mas einai megaloutsikos k auto einai kalo mou eipe!! :D Vre paidia akouste k to allo!O giatros mou,ekane kati metriseis,afaireseis apo monos tou k mou eipe oti 8a einai k agori!!! \:D/ \:D/ \:D/ k otan ton rwtisa pws to kserei mou eipe:gia na sto lew egw kserw k den exw pesei pote eksw!!! EIMAI MIA EUTUXISMENH MELLOUSA XAZOMAMA!!!!TO LATREUW TO MIKROULI MOU OTI K AN EINAI AS EINAI GERO!!!

Loipon as arxisw me auta pou mou eipe gia tin egkumosuni mou mexri to telos..afou me zugise k exw parei 700gr k eimai 56 kila mou eipe oti nai men eimai adunati-kanoniki alla mexri to telos mou apagoreuei na parw panw apo 9 kila akoma!sunolo mexri 65... :roll: Pros8ese oti ean ston 7 mina paw k exw kseperasei to orio tote n'allaksw giatro! Episis mou edwse kati fulladia me simeiwmenes tis imerominies pou prepei na kanw tin auxeniki diafaneia-PAAP-A,to b-epipedou k oti allo kaneis mexri na genniseis!Mou eksigise ti prepei k de prepei na trww(austira),mou eipe diafora gia tin psuxologia pou prepei na exw k gia tis makrunes metakiniseis pou mporw na kanw mono an einai aparaitito mono me aeroplano. :P kai polla alla.. Simera mou eipe na parw til k ekleisa rantevou gia auxeniki k PAAP-A stis 21/10 sto Attiko nosokomeio pou einai o giatros mou.Paei k auto!Ante na pane ola kala mexri tote Panagitsa mou!

Eseis ti kanete???Simera exoume mpolikous uperixous e???? euxomai gia ola ta sporakia na einai dunata!!!Despoinaki to prwi den 8a pigaines an 8umamai kala???ti egine me to zouzouni sou?? Euxomai ola na einai uperoxa!!!kalwriziko to tickeraki sou! :D

Giwrgaki mou ante agori mou simera 8a niwseis polu eutuxismenos!!!!perimenoume analutika ta nea sas!!!kali epituxia!!!H Panagia mas k i Agia Eirini na sas exei kala to mwraki sas!!!

ΜΑΙΡΗ80 Polu xairomai pou einai ola kala k etsi 8a sunexisei!!!min stenaxwriesai gia tipota!! Emena opws elega prin mou edwse peri8wrio apo 27/10 mexri 10-11! mou eipe omws k nwritera mia evdomada an paw pali 8a deiksei,opote k esu me emena eisai stis imerominies!Meneis A8ina??an 8es na sou edina to til gia na kleiseis rantevou.

Andria mou mpravo koukla mou!!etsi na megalwnei k na einai gero to sporaki sou!!!Pote 8a ksanapas me to kalo?

touristria mou k esu me to kalo koritsaki mou!!!na einai ola kala k geri i kardoula tou!!

newmama prosoxi twra k me to mikrouli sou..mi kourazesai polu!!esu eksallou ksereis kalutera apo auta!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

39368n1b2x3prdz.gif

Γιουυυυπι!!! μπραβο Ελενα!!

πολυ καλος ο γιατρος σου πάντως- σε ενημερωσε για ολα!! μπραβο του!!!υπομονη τωρα μεχρι την αυχενικη!!!!ολα τελεια θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melouses manoules KALHSPERA SAS !!!! EIMAI KAI EGW STHN PAREA SAS EDW KAI 3 MHNES MONAXA POU DEN EIXA Y/H KAI DEN MPOROYSA NA MPW !!! EMENA MOU EXEI EIPE O GIATROS MOU EWS 4/4/2011 THA KRATAW TO MIKRO AGGELODI MOU STA XERIA MOU !!! OSO APO EMETOYS ,ZALADES, KOYRASI,YPNO MIA MERA THA EIMAI XALIA KAI MIA MERA THA EIMAI KALA !! TO STIHOS MOY TOUMPANO KORITSIA !!! :lol::lol: STIS 30 TOU MHNA THA PAW STO LITO NA KANW AFXENIKH MAKARI NA PANE OLLA KALA ... EUXOMAI SE OLLES MAS NA PANE PRWTA O THEOS OXI MONO KALA ALA TELEIA :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ!!!!!ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΛΟΝΗΣΤΙΚΟ!!!!ΕΙΝΑΙ 7,8 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ 120-127 ΠΑΛΜΟΥΣ Ο ΣΑΚΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΜΕΤΟ!!!!ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ!!!!ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΗΤΑΝ ΕΣΕΝΑ???ΚΑΛΗΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑΚΑΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koikida mou s'euxaristw!!ontws polu kalos o doctor k de to perimena!!fainetai epeidi ton lene Xari san ton antrouli mou einai kalos!!hahaha! Makari ola na pane teleia gia oles mas!!ola ta mwrakia mas na ta exei i Panagitsa mas gera!!

Despoinaki mou mpravo!!!!xairomai gia to mwraki sou!!!! :D Aperigrapto pragmatika!! Emena to mikro mou einai 9mm k eixame gurw stou 135 xtupous!! [smilie=love4.gif] Ax!!exoume 2 kardoules twra mesa mas pou xtupane!!! :D:D:D

Aneme????mallon twra 8a einai sto giatro!As einai to sporaki tous kala!!!Sto euxomaste Giwrgo!! Perimenoume nea!!!Eimai sigouri oti 8a dakruseis...mono gia kalo!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειτέλους τέλειωσα με τις εξετάσεις του προγενητικού... όλα καλά φαίνονται εκτώς από λίγο πεσμένο σιδηρο.... δεν τις έχω πάει ακόμα στον γιατρό θα κλείσω ραντεβού αρχες του μήνα. Αυχενική εκλεισα για 18/10 και παπ Α....

Ελένα, Δέσποινα,τουριστρια, τουλίνα, κουκίδα.....μπραβο για τα ευχαριστα νέα... πάντα τετοια να ακούμε....

τι σας είπαν να πρεσέχεις στην διατροφή? εγώ γλυκά κομμένα , αλάτι λίγο και δεν πρέπει να πάρω κιλά αλλά μέχρι στιγμής έχω πάρει 3!!!! Δεν νομίζω ότι τρώω περισότερο απλώς έχω μειώσει κατα πολύ τις κάυσεις αφού όλη την ώρα την περνάω ξάπλα... το στομάχι μου είναι μονιμως χάλια και που και που τα βγάζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Despoina mou sou eipe tipota gia auxeniki?pote na kanoniseis ktl?

ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΙΜΑΤΟΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ.ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ!!!

Ο ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΒΕLLE ΠΣΟ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΗΡΕΣ 3 ΚΙΛΑ @-) ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΙΣ ΜΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ!!!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a!k mi ksexname!de trwme gia duo!! ta mwrakia mas oti einai na paroun 8a to paroun apo auta pou hdh exei o organismos mas de xreiazetai kati na fame epipleon gia na megalwsei,eksallou gi'auto pairnoume mia xoufta xapia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια 3 κιλά εβαλα τον Αυγουστο που δεν ήξερα οτι ήμουν έγκυος γιατι ημασταν γαμήλιο ταξίδι ....και έτρωγα ότι έβρισκα στους τεράστιους μπουφέδες οτυ ξενοδοχέιου μας... όταν γυρισαμε η πρώτη που με ζύγισε ήταν η γυναικολόγος και έπαθα το σοκ....από 59 πριν φύγω για διακοπές τώρα ζυγίζω 63 Δεν ξέρω ποια κιλά έβαλα πριν την εγκυμοσύνη και ποιά μετά!Θεωρητικά όλα είναι μετά γιατί εμεινα εγκυός στις πρώτες μέρες του ταξιδιού μας!!!!

και με τους εμετούς τίποτα δεν έχω χάσει.... καλά δεν βγάζω μεγάλες ποσότητες όμως... ίσα ίσα να μου ανακατεύουν το σοτμάχι και να γίνομαι χάλια....

πάντως και τώρα τρώω οχι πολύ αλλά συχνά γιατί όταν είναι άδειο το στομάχι μου ανακατεύουμαι περισσότερο....

πρωι :τοστ με τυρί ,και πορτοκαλάδα

μετά ένα αχλάδι,

μεσημεριανο με σαλάτα ότι έχω

απόγευμα φρούτο

ελαφρύ βραδυνό, με γάλα ή γιαούρτι

συνήθως έτσι τρώω....

τα κρακεράκια και οι φραυγανιές δεν λείπουν όταν αισθάνομαι αναγούλες ισως εδώ να πρεπει να κάνω περικοπές... τα τρώω με το κιλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακια να ρωτησω? Διαβαζω οτι ειστε 7 εβδομαδων και ακουτε την καρδουλα του.... εμενα μου εκλισε ραντεβου την δευτερα για να τηνακουσουμε που θα ειμαι 6 εβοδμάδων και 3 ημερων..μηπως θα ειναι νωρις? να μου πεις ηξερουν οι γιατροι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μου ανεμε κ γλυκα μου κοριτσακια μπραβο πολυ χαρηκα με τα νεα σας :ymapplause::))[smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=angel4.gif](*) \M/ :ympeace: ομορφα συναισθηματα!!!!!!ελενακι αντε με το καλο ο μπεμπηδες μας βρε!!!!αγορομανες χα χα τουλαχιστον ξερουμε απο τωρα αλλα ας περιμενουμε την αυχενικη να βεβαιωθουμε σιγουρα οτι εχουμε τσουτσουνακια!!!!εμεις βρε παιδια σχεδον ολες μαζι θα γεννησουμε με κατι μερες διαφορα θα γεμισει απριλιο μαιο καινουργιες ιστοριες τοκετου!!!!να μας πανε ολα δεξια!!!!!!

τουριστρια κ εγω στις εξι εβδομαδες το ακουσα απλασ οσο πιο αργα πας τοσο καλυτερα γιατι μερικες φορες αργει να ωχτυπησει η καρδουλα κ για να μην απογοητευομαστε οι γιατροι το τρεναρουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακια να ρωτησω? Διαβαζω οτι ειστε 7 εβδομαδων και ακουτε την καρδουλα του.... εμενα μου εκλισε ραντεβου την δευτερα για να τηνακουσουμε που θα ειμαι 6 εβοδμάδων και 3 ημερων..μηπως θα ειναι νωρις? να μου πεις ηξερουν οι γιατροι ...

το δικο μου πρωτο ραντεβου στον γιατρο ηταν την 6η εβδ+4 μερες και ακουσαμε τιςε καρδουλες των μωρων κανονικα! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΩΩΩΠΩΩΩΩ!! ΑΜΕΝΕ!!συγχαρητηρια!!

τι χτυποι ειναι αυτοι!!!μπραβο!!!! καλα πρεπει να χαζεψες κ συ κ η μανουλα ετσι??

λενε οτι τα εμβρυακια με τους πολλους χτυπους ειναι κοριτσακια!!!λες?????

με το καλο ολες οι κοπελες που εχουν ραντεβουνα μας πουν τα ευχαριστα!

εμεις καρδουλα ακουσαμε στις 7 εβδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...