Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γεια σας!

Μη μου χρεώσετε απουσίες! Δεν φταίω εγώ αλλά ο αντρούλης μου που έχει πάρει το λάπτοπ στο μαγαζί και δεν έχω για να μπω να δω τα νέα σας! Μόνο στου πατερούλη μου το λάπτοπ μπορώ αλλά μόνο τα απογεύματα που γυρίζει από τη δουλειά!

Βλέπω γεννήσαν δυο κοριτσάκια μας! Μικρούλα να σας ζήσει η Ελενίτσα! Ντόρα μου να σας ζήσει ο μπεμπάκος! Καλή λοχεία να έχετε κοριτσάκια!

Εμείς είμαστε καλά! Αν εξαιρέσετε ότι μέχρι προχθές έβλεπα λίγο αιματάκι, κατά τ'άλλα μια χαρά! Βέβαια μπεμπουλίτα μου έχει στριμωχτεί εκεί μέσα και κάνει πολύ σιγανές κινήσεις! Δεν μπορώ άλλο κορίτσια, έχω κουραστεί! Άντε να δούμε την Παρασκευή θα πάρω τον γιατρούλη μου να μου πει πότε θα με δει μέσα στο σ/κ! Λέτε να φάω χεράκι και εγώ?

Περαστικούλια ανλού και μαριασο!

Σταγονίτσα τι κάνετε? Τα παιδάκια καλά? Περιμένουν πως και πως να γεννηθεί το αδερφάκι τους?

Ναι ήταν πολύ ωραίο πάρτυ! Και ειδικά όταν το κάνουν για εσένα ένας λόγος παραπάνω!

Σας χρωστάω φωτογραφιούλες! Δεν το έχω ξεχάσει! Θα σας βάλω!

Κοριτσάκια θα βρω τη λιστούλα μας και θα σας τη βάλω αύριο! Την έχω αποθηκευμένη σε ένα stick που έχω.

Άντε κοντεύουμε σιγά σιγά! 2 βδομαδούλες μου έχουν μείνει το πολύ! Άντε γιατί δεν αντέχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαμουνάκι εγώ θα πω στην αδερφή μου να μπει στο face όταν γεννήσω και να το βάλει στο προφίλ μου και από εκεί όλο και κάποια από εσάς θα το δει!

Οι γονείς μου έχουν σαν συνήθεια σε κάθε γέννα που έκαναν οι αδερφές μου να τους παίρνουν δώρο κόσμηματα! Λέτε να είναι γαϊδουριά να τους πω να μου πάρουν ένα λάπτοπ για να μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ....

ΣΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!!

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ!!! :cry::cry:

ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΗ ΦΑΓΟΥΡΑ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟ ΣΚ ΕΙΧΑ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ. ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ "ΑΑΑΑ, ΔΕ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΑ!!!", ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΓΩ. :evil::evil: ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΩ ΠΡΗΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙΩΘΕΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ. ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΣΙΧΤΙΡ...

ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ 50 ΕΥΡΩ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΛΟΙΠΟΝ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stagona den nomizo na eimai ego i epomeni ego eimai 35 proeigounte kati koritsakia ton 37 kai 38 evdomadon kale ante na genisete na genisoume kai emeis ;)

barbie kala sou leei to mamounaki i texnologia einai xrisos pes tous na sou paroune ena... skepsou aurio me to moro pou tha trexeis ston patera sou me neogenito ninaki???

koritsia pigame gia kafe kai xtipisa kai to glikaki mou ekana pali tin gourounia mou :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbiepa ψηφίζω λαπιτόπι δαγκωτό!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Μικρούλαχρήστος στα είπα και στο θεματάκι που άνοιξε, στο λέω και εδώ να σου ζήσει και να'ναι τυχερό στη ζωή του!!

Κορίτσια βλέπω να τον τρώω όλο το μήνα. Σαν να βολεύτηκε ο πιτσιρίκος μου. Αφήστε που πρι 4 μέρες που είχα γιατρό είχε φτάσει σχεδόν τα 3 κιλά κ τρομάξαμε. Δηλαδή πόσο θα βγει;; Και το κακό είναι ότι δεν εμπεδώθηκε ακόμα στη λεκάνη. Ο γιατρός είπε ότι θα αφήσουμε καμιά 10ριά μέρες να περάσουν κ βλέπουμε. Καισαρική υποψιάζομαι και δε θελω καθόλουου :(:(

Για να δούμε την Τετάρτη πάλι, πόσο θα φτάσει το θρεφτάρι μου;; Σκέφτομαι κ τα ρουχαλάκια που του πήρα. Θα του κάνουν άραγε;;;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα γιατί τρόμαξες που είναι 3 κιλά; Εγώ λέω άντε να φτάσει τα 3,5! Μη γεννηθεί νωρίτερα! :D

Να έχει δυνάμεις στο ξεκίνημα. Σκέψου ότι χάνει και λίγο τις πρώτες μέρες... Άστο να πάρει βάρος.

Και γιατί καισαρική;

Εμενα όλο στριφογυρίζει. Εννοείται πως δεν έχει πάρει θέση. Την έχει καταβρεί και πηγαινοέρχεται μέσα στην κοιλιά μου. Από την άλλη μπορεί απλά να μη βολεύεται.

Κοίταξα τα κορμάκια που έχω και έχω 6 μακρυμάνικα και 9 κοντομάνικα. Δεν θέλω να κάνω εναλλαγές Νοέμβριο μήνα. Είναι και η περιόδος που αρχίζει το κρύο και νομίζω τα κοντομάνικα είναι λίγο άχρηστα και τα μακρυμάνικα λίγα στον αριθμό. Είχα την πεποίθηση ότι δεν θα κάνω άλλο παιδί και τα έδωσα τα περισσότερα ρούχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK δε λέω εγώ για καισαρική ο γιατρός το άφησε να εννοηθεί λόγω του ότι ήμουν ακόμη 37 βδομάδες, αυτό 3 κιλά και ακόμη ψηλά αν και η θέση του είναι σωστή. Επιπλέον λόγω του ότι είναι από εξωσωματική έχει ακόμα έναν λόγο να σκέφτεται την καισαρική. Δε λέω ότι συμφωνώ, θέλω πάαρα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά... πάνω από όλα όμως σκέφτομαι την ασφάλειά του ...και τη δική μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa exe empistosini ston giatro sou kali mou;) athinoula pare akomi liga formakia me makri maniki nomizo einai liga kai min akoute auta pou lene oti tha feroune kai dora auti pou tha feroune tha einai gia ligo pio megali ilikia 3-6 nomizo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.BARBIE NAI NAI NA ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΛΑΠΙΤΟΠΙ..ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ.ΣΤΑΓΟΝΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!!!ΝΤΡΙΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ!!!ΚΑΤ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ..ΔΕΝ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΑΝ ΛΕΕΙ...!! :evil: ΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΚΙΑ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΙΠΛΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ Κ ΤΩΡΑ..ΑΧ ΚΑΛΕ ΠΩΣ ΠΑΧΥΝΕΣ ΕΤΣΙ???ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΑΩ..ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΓΩ ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ..ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΙΓΟΥΜΕ!!!ΤΖΙΤΖΙΚΑΚΙ ΕΣΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ?ANLOU??ΠΕΡΑΣΕ Η ΦΑΓΟΥΡΑ?ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙΑ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ??ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑΘΕΣΗ.ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΕΙΞΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΔΕΞΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΩ ΕΝΟΧΛΕΙΤΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ Ο ΠΟΠΟΣ ΜΟΝΟ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ!ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!ΚΑΤ6 ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ Ο ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΒΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗ ΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΑΛΙΣΤΑ!!!ΕΝΩ Ο ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΟΠΟΤΕ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΜΑΚΡΙΑ!!!ΛΕΝΙΤΣΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΑΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑΞΕ ΘΕΣΗ!ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ!ΑΛΛΙΩΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Κορίτσια τι γίνεται με το 184 του ΙΚΑ για τηλεφωνικά ραντεβού;; Τους τελευταίους μήνες κάνω 3 μέρες να πιάσω γραμμή. Έχω φρικάρει. Ποτέ δεν υπάρχουν διαθέσιμοι εκπρόσωποι να σου μιλήσουν. Κ άμα πας κ χωρίς ραντεβού, έστω κ για μια απλή συνταγογράφηση, σου τη λένε κιόλας κ η δουλειά σου δε γίνεται. Δεν ξέρω κ ποιόν να βρίσω... Όλοι είναι αναρμόδιοι σ'αυτό το κ@λοδημόσιο... :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa καλημερα. ψαξε να βρεις στην περιοχη σου ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ ειναι ΙΚΑ που εξυπηρετει εγκυους και μανουλες.βρες που ειναι το πλησιεστερο της περιοχης σου. συνταγογραφουν και εξεταζουν χωρις αναμονη..γιατι ειναι ειδικα για μας...ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΠΟΚΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ. :P ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΧΑΜΕ ΑΓΙΑΣΜΟ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΤΟΥΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ.ΤΟ ΕΝΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΡΩΤΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ.ΜΠΑΡΜΠΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΣΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΜΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΕΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΟΣΜΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΡΟΠΟΥΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΙΔΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΝ(ΦΟΥΣΚΩΣΕΣ Ε?ΕΚΑΝΕΣ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ.ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ?ΑΑΑΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΛΑ.)ΛΕΩ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.(ΑΑΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ ΕΥΚΟΛΑ)ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ 31 ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ 50. :oops::oops: ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΠΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΠΙΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :evil::twisted::twisted: ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ERI ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΙΑΣΜΕΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΝΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΑ 38 ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΒΡΗΚΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ;ΑΣ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ!! : :lol: ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ: ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΦΤΑΝΕΙ!ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ!ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΣΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalimeraaaaa :) xalaroste kai min akoute kanena ego apo to ena vazo apo to allo vgazo ama mou pei kaneis oti paxina pou siga diladi to poso paxina 4 kila evala ola ki ola tous leo oti eimai egkuos den efaga fasolada kai fouskosa :mrgreen: ti erotisi einai auti pou kanoun meriki meriki oooooo :o eisai egkuos se rotane kai sto meta3i na eisai me tin kilia tourla oxi kale den eimai apla efaga ligo perisotero kai fouskosa :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επανηλθα..καλη εβδομαδα ναευχηθω!!

ΣΤΑΓΟΝΑ και απο μενα πολλες ευχες για καλη σχολικη χρονια και μη σε νοιαζει τι λενε οι κακοβουλες μαμαδες...εισαι μονο 31 και εχεις κανει 2 αγγελουδια και με το καλο το 3ο..εννοειται οτι ζηλευουν! ας χρησιμοποιουμε το χιομορ μας για να τους απανταμε καταλληλα!

ΛΕΝΙΤΣΑ για τα κιλα το μωρακι σου ειναι στο φυσιολογικο. κοντευεις 38 εβδ. και ειναι 3 κιλα. εμενα στις 36 εβδ ηταν 2800..απο δω και περα παιρνει 30 γρ. τη μερα!!!

marylou καπου διαβασα οτι καλο ειναι να μην κοιμομαστε ανασκελα γιατι πιεζεται η αορτη και η φλεβα που στελνει αιμα στην καρδια..προσπαθησε στα πλαγια..

ΚΑΤ6 ενημερωσε μας πως πηγε καρδιοτοκογραφημα και ποσο σου στοιχισε...

εγω απο βδομαδα θα κανω την εξεταση αυτη..

ρε κοριτσια παροτι κανω 1 βδομαδα διατροφη χωρις αλατι το βραδυ τα χερια και τα ποδια μου ηταν τοσο πρησμενα που τρομαξα... :(:( εχω αρχισει και αγχωνομαι σε συνδιασμο και με λιγο πιεση που χω ανεβασει..ευχομαι να μην εχω τρεχαματα τωρα στο τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμουνάκι η αύξηση της πίεσης προς το τέλος της εγκυμοσύνης θέλει παρακολούθηση.

Για να πρησμένα άκρα δυστυχώς δεν υπάρχουν και πολλά να κάνεις. Υπομονή, λιγότερο αλατι, περισσότερα υγρά και μπάνιο με χοντρό αλάτι. Τα πόδια ψηλά και μετράς μέρες! :lol:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν αλλος άνθρωπος! Αγνώριστη! Τα παπούτσια δεν χωρούσαν! Μπήκα σε νούμερο 40 από 38,5! Καλά και τώρα ειναι πρησμένα αλλά όχι και έτσι. Καμιά φορά φοράω αντιθρομβωτικές κάλτσες για να μη με πονάνε και πραγματικά ανακουφίζομαι. Μόλις όμως βάλω στενό παπούτσι........ Κάθε 3 λεπτά παθαίνω κράμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΡΩΤΟΥΣΕΣ ΤΙ ΜΩΡΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ

38 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΑΝΑΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΗΤ 25/9

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...