Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσάκια!!

Επιτέλους ανοιξε (για πόσο άραγε;;;) το site. Πάντως μου λείπει το παλιό ήταν πιο ευανάγνωστα όλα. Ελπίζω να μπουν σύντομα τα τικεράκια αλλιως θα πρέπει να υπενθυμίζουμε συνεχώς μεταξύ μας σε ποιά βδομάδα είμαστε :cry:

Εγώ είμαι αρκετά στενοχωρημένη. Μου εμφανίστηκαν εντελώς ξαφνικά συμπτώματα μαστίτιδας!! Ναι ναι από τώρα χωρίς να έχω ακόμα γάλα. Το αριστερό μου στήθος πονάει α-π-ι-σ-τ-ε-υ-τ-α!!!!! Ο γιατρός με ψηλάφιση κατάλαβε ότι είναι γαλακτοφορίτιδα (αρχικό στάδιο της μαστίτιδας) και δυστυχώς μου έδωσε αντιβίωση zinadol. Αναστατώθηκα πολύ γιατί πρόσεχα τόοσο πολύ σ'ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και τώρα στο τέλος τα έπαθα όλα μαζεμένα. :x

Το καημένο το μωρό τι μου φταίει;; Χτες που διαγνώστηκε κ έκανα καρδιοτοκογράφημα είχε ταχυπαλμία λόγω δικού μου άγχους αλλά κ γιατί είχα ανεβάσει κ λίγο πυρετό.

Τι να πώ ένα μάτσο χάλια είμαι κ αισθανομαι. Απογοητευτηκα... :?

Υ.Γ. Α ξέχασα... είμαι στην 37+ 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΓΩ ΕΓΡΑΦΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΘΟΤΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΙΔΑ ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ΔΩ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ.ΠΕΜΠΤΗ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ 20 -25 ΘΑ ΧΕΙ ΒΓΕΙ ΕΙΠΕ ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΑΛΕ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΣΚΛΗΡΟΣ.ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕΞ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ!!!!ΑΝΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΝΟΒΟΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΑ ΧΑΛΙΑ, ΜΕΤΑ .... ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΛΕΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΣΟΥ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΣΑΣΕΙ ΟΛΑ!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΜΙΑ ΦΟΒΙΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥΚΗΝΥΓΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΙΩΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΡΙΜΩΧΝΑ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΑΡΧΕΣ ΕΚΤΟΥ ΞΕΡΝΟΒΟΛΑΓΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΑ ΓΑΤΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΧΕΙ 100.000 ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΗΜΕΣΗ ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΙΑ ΣΑΝ ΡΑΜΟΛΙΜΕΝΤΟ ΟΛΗ ΜΞΕΡΑ ΝΑ ΣΕΡΝΟΜΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΘΡΕΦΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΞΥΡΑΦΑΚΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΤΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ Η ΜΑΜΑ Η Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΝΑ ΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΡΘΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΙ ΣΕ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ.ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ?ΚΑΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΝΤΟΡΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ 27/9 ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΗΤ ΑΠΟ ΟΣΟΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΑΚΟΜΗ ΕΣΥ,ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ .ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΗ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΜΟΝΗ..

ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ??ΕΓΩ ΣΤΟ ΓΑΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Έγραψα ολόκληρο μήνυμα και εξαφανίστηκε!!!!Τα νέυρα μου.....Δεν μου πολυαρέσει το καινούριο φόρουμ,προτιμούσα το παλιό.Νομίζω ότι ήταν πιο εύχρηστο,μπορεί βέβαια απλά να το έιχα συνηθίσει περισσότερο.Εδώ ο καιρός είναι χάλια,όλη μέρα βρέχει... :(:( .Πάω να φάω και θα επανέλθω αργότερα να διαβάσω και να σχολιάσω.Ελπίζω να είστε όλες καλά.Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ Η ΓΥΝ/ΓΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΟ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΟΖΥΓΩΝΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P κοριτσακια μου τι κανετε?εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα σας διαβαζω συχνα .εγω χθεσ πηγα αθηνα στον γιατρο μου και θα μπω στο "ελενας"5 και θα γενησω 6 :D .μακαρι να πανε ολα καλα γιατι εχω πολυ ανχος λογο 4 καισαρικης ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα :cry: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia ti kanete?? epitelous ani3e to mammy poli mou elipse :D

koritsia den einai dynato auto pou zo me exoune piasi 3ana i nauties pou eixa mexri ton tetarto mina kai den 3ero ti na kano :(:( xthes to vradi nomiza oti den tha ante3o mia eixa anagoules tin alli me ponouse frixta i mesi mou kai i kilia mou :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιρια γεια σου..υπομονη και ενημερωσε το γιατρο σου..ισως σε συμβουλεψει κατι να ανακουφιστεις!

μανιανα με το καλο και το 4ο βρε! ολα καλα θα πανε! ;)

τζιτζικακι γεια σου! καλη ορεξη!!

ματζικαλ με το καλο και συ να κανεις το μωρακι σου. τι ειναι?? το γαια εχω ακουσει τα καλυτερα και απο αποψη δωματιων, φαγητου κ προσωπικου

οσο για ξυρισμα και γω καθρεφτακι..αν και μην ανησυχειτε για οσες δεν μπορειτε πριν μας βαλουν να γεννησουμε μας πανε σε ενα χωρο οπου γινεται "καλλωπισμος" δηλ. ξυρισμα και κλισμα..

βρεχει και μου αρεσειιιιι :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa μου περαστικα κοριτσακι..αυτο με τη μαστιτιδα πριν τη γεννα πρωτη φορα το ακουω..δεν πειραζει το μωρακι η αντιβιωση παντως...

που εκανες καρδιοτοκογραφημα και ποσο πηγε? ειναι νακανω και γω γιατι ειχα αυξημενη πιεση την πεμπτη κ φοβηθηκε γιατρος..

φωτογραφια θελω να βαλω μολις ερθει κ η κουνια μας..λογικα μες τη βδομαδα..

αχ πεφτουν κατι κεραυνοι..θα γεννησω απο το φοβο μου :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maniama αντε με το καλό κοπέλα μου.Μακάρι να ξέραμε και εμείς ποια θα ναι η μερα που θα γεννήσουμε..

Λενίτσα περαστικά σου και μην ανησυχείς..

Miria δεν θα θελα με τίποτα να ξαναπεράσω ότι πέρασα.Σε ποια εβδ είσαι? Κουράγιο σε λίγο καιρό θα ξεμπερδέψεις!!!

Αχ πόσο μου έλειψε η βροχή! :wave::yawn:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΟΤΙ Η ΝΤΟΡΑ ΜΑΣ ΓΕΝΝΗΣΕ.ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΥΧΕΣ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΑΛΛΗ ΝΤΟΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη ούτε "παράθεση" δε μπορούμε να κάνουμε ή μου φαίνεται;;

Mamounaki καρδιοτοκογράφημα κάνω σε κάθε ραντεβού με τον γιατρό μου από τα μισά του 8ου μήνα. Έχει το μηχάνημα στο ιατρείο του κ δεν πληρώνω καθόλου ούτως ή άλλως κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τις επισκέψεις. Είναι όλα μέσα στην αμοιβή του στο τέλος. Αλήθεια πόσο είναι οι αμοιβές των γιατρών σας;;;

Ευτυχώς πυρετό δεν ξαναέκανα κ το στήθος σιγά σιγά πονάει λιγότερο. Μακάρι να τη σταματήσω νωρίτερα την αντιβίωση... :?

Ωραία μέρα πάντως, επιτέλους λίγη βροχούλα ό,τι πρέπει μετά την καλοκαιρινή ταλαιπωρία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΜΑΘΟΥΜΕ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΘΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΝΤΟΡΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...