Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανουλες που τα παιδακια τους θα πανε 1η δημοτικου


KA1

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια

βανια μου ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις. φαινεται φιλοτιμο παιδι και θα βρει την σειρα του. κατα την γνωμη μου καλα κανει η δασκαλα και δεν τον πιεζει πολυ για να μπει και αυτος σε ενα ρυθμο και να μην σταματισει να προσπαθει. σιγα σιγα για να μην τον κομπλαρει.

ναι ναι κατερινα μου το σαββατο εχουμε το παρτυ του δημητρη στα goody's. αυτο ειναι το ευκολο. το επομενο που ειναι της σκατουλας μου εκει θα εχει λιγο τρεξιμο.

θα βγαλω φωτος και θα σας δειξω.

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 295
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα πηραμε πολυ καλα στην ορθογραφια και αυτο γιατι επρεπε να γραψει να ενα πανι και ο Σταυρος εγραψε να ενα π ξεχασε το υπολοιπο και μου λεει μαμα η κυρια δνε ειχε ηλιο ο ηλιος ειαι το αριστα το εξηγησ αοι δνε εηταν οτι δνε ειχε αλλα δνε επρεπε να παρει ηλιο επειδη ειχε ξεχασει καποια γραμματακια και θα ηταν αδικο για τα αλλα παιδακια που τα ειχαν γραει ολα .δεν ξερω αν το καταλαβε αλλα εμενα μου φτανει η προσπαθεια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

εμεις σημερα καναμε μονο δυο ωρες και μετα πηγανε εκκλησια γιατι σαν σημερα εγινε η απελευθερωση της Αιανης οπου και παει σχολειο και ειχανε γιορτουλα και καταθεση στεφανιων και για αυριο εχουμε μονο το με ορθογραφια

βανια μου ειδες που αρχισε να τα καταφερνει μην τον πιεζεις και ενθαρρυνε τον οσο μπορεις και θα δεις οτι θα τα παει ολο και πιο καλα

αλεκα μου περιμενουμε φωτο καλες ετοιμασιες!!!

πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gea sas manoules, exw kairo na sas grapsw alla mpenw sinexia kai diavazw ta nea sas..

Exete arxisei kai mpenete se ena rithmo me to sxolio vlepw. H dikia mou arxizei kai diskolevete twra pou arxisame na diavazoume apo ekso kai olo mperdevei ta gramata alla eftixos einai arketa perifanh gia na paei sto sxolio adiavasth opote prospathei...

Kata ta alla exw arxisei kai proetimazome gia ton erxomo tou mpempi, exthes kaname kapies agores me ta prota rouxalakia kai ta aparetita shmera evala ena plintirio alla mafton ton paliokairo anaggastika ta aplonw mesa. Londino exoume katantisei pia :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules..

Shmera ekana mia gkafa kai stenoxorithika proiniatika :( Malon den eixa valei to ksipnitiri kai me ksipnise o petheros mou me to thirotilefono sths 07:50, sikothika kai aron aron to kaimeno to paidaki mou me thn tsimpla sto mati to estila sto sxolio :oops::oops: Ipie ena gala sto orthio kai ths edosa ligo psomaki me marmelada sto xeri, thn lipithika ponese h kardia mou, to kaimeno na plironei ta dika mou lathoi :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια εμεις σημερα ηταν να αμε εκδρομη αλλα δυτσυχως λογω αιρου αναβληθηκε και κανανε κανονικα μαθημα μας ειχαν προειδοποιησει να εχουν διαβασει και να ειναι με τις τσαντες αν πηγαιναν θα παιρναμε τι τσαντες πισω .Απογοητευτηκαν αλλα ενταξει θα πανε την αλλη εβδομαδα.

Αυτος βασικα ηθελε να παει εκδρομη να γλιτωσει την ορθογραφια :lol: αλλα τελικα την γλυτωσε τον πηραν την ωρα της ορθογραφιας και πηγε στη ταξη της εναξης στην οποια κανουν δουλιτσα μαλιστα μου εδωσαν και μια αιτηση να υπογραψω οτι δεχομαι να παει στο τμημα ενταξης του εδωσαν και δουλιτσα στο σπιτι .

Καλα χτες ειχε πολλη πλακα πηρε στην ορθογραφια πολυ καλα και η εικονα ειναι η σταγονα ης βροχης αυτος μαθημενος τους ηλιους που του εβαζε μου λεει :μαμα μουεβαλε η κυρια σταγονα επειδη της τελειωσε οηλιος .... χαχαχα πολη πλακα .Αντε να δουμε τωρα του λεω να γραψει αλαλ αυτς βαριε και εγω δνε το πιεζω τον αφηνω να παιρνει πρωτοβουλιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα

εμεις τα ιδια χθες ειχαμε Α,να ενα παπι με ενα πανι,πιστευω να το γραψει καλα σημερα ορθογραφια,και ο δικος μου ευη μπερδευεται λιγο με τα γραμματα και ζοριζεται λιγο αλλα δεν τον πιεζω που θα παει θα στρωσουνε μωρε σιγα σιγα,μην κατηγορεις τον εαυτο σου για το ξυπνητηρι αυτο μπορει να συμβει στον καθενα και οσο ναναι ο οργανισμος σου ειναι εξαντλημενος και απο την εγκυμοσυνη λογικο ειναι ,κοντευεις ε; με το καλο να ερθει η ωρα που θα κρατησεις το μωρακι σου μαρεσει πολυ αυτη η στιγμη που πας για ψωνια και ετοιμαζεις τα πραγαμτακια του τρελαινομαι

βανια μου ειδες οτι δεν θελει πολυ πιεση θα συνιθισουν μωρε και θα τα καταφερουν μια χαρα και δεν θα το πιστευουμε οτι θα μπορουν να διαβασουν,ολοι μου λενε ως τα χριστουγεννα θα διαβαζει μια χαρα και μου φαινεται περιεργο ακομα

πολλα φιλια κοριτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules...Twra tha vgw ligaki apo to thema mas alla exw mperdeftei kai thelw na rotisw mipos kamia sas eixe analogh empiria ...

Opos idi kserete exei ftasei o kairos na gennuthei o mpempis mou alla thn teleftea fora pou piga ston giatro mou eipe pos einai tiligmenos sto laimo me ton omfalio loro kai isos tha htan kalitera an telika paraminei tiligmenos na kanoume kesarikh :cry::cry: Egw den thelw katholou kai to kserei o giatros mou pos eimai kata ths kesarikhs giafto nomizw pos den mou to protine eftheos alla exw arxisei kai provlimatizome...Lete na riskarw fisiologiko toketo kai opou mas vgalei h na "endosw" telika kai na pame katefthian sthn kesarikh?????

Sas exei tixei esas kati tetio, kapio apo ta mwrakia sas na htan tiligmenw?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου ο πρωτος μου ηταν τυλιγμενος στο λαιμο δυο φορες αλλα ο γιατρος μου δεν μου προτεινε καν να κανω καισαρικη απλα οταν μπηκα στον μηνα μου πηγαινα καθε βδομαδα για καρδιοτοκογραφημα και ειχα το μυαλο μου να τον ακουω κατα την διαρκεια της μερας συνεχεια και γεννησα μια χαρα φυσιολογικοτατα και πηρα και ολο το μηνα μου,τωρα τι να σου πω ο γιατρος σου ξερει καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΗ ΜΟΥ,ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΕΝΤΑΞΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΚΗΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ , ΕΧΕΤΕ ΤΟΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ .

ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ , ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ .ΕΧΕΙ ΖΟΡΙΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Η ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ!ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΟΣΟ ΑΝΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΕΣ ΣΤΑ 2 ΤΜΗΜΑΤΑ ΣΥΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΥΣΥΧΑ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΧΩΡΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σημερα την ορθογραφια μας την γραψαμε ολοσωστη αλλα επειδη δν εειχε προλαβει να γραψει ολη την ημερομηνια του εβαλε πολυ καλα δν εμε πειραξε καθολου μου αρκει που την εγραψε ολοσωστα . Για τη Δευτερα εχουμε και αντιγαφη και ορθογραφια να γραψουν τη φραση :να το παπι με το πανι , και μια φωτοτυπια πιστευω οτι ειναι καλα .Κοιταξτε να δειτε εγω πιστευω οτι και η υπερβολικη εργασια δεν κανει καλο επειδη σημασια εχει τα παιδια να πρωχωρανε βημα βημα το να εχουν 2-3 φωτοτυπιες αλλα το παιδι να μην εχει κατανοησει τις συλλαβες θελει προγραμμα .Οσο για τις κοτρες των τμηματων αυτο το εχουν σχεδον ολα τα σχολεια γιατι το ενα εχει πολλα να μαθουν ενω το αλλο οχι ενα ειναι σιγορο μεχρι α Χριστουγεννα θα εχουν δειξει και οι εκπαιδευτικοι ποσο καλη δουεια κανουν δε φτανει ενας δασκλαος να ειναι καλος ανθρωπος καιμε κατανοηση αλλα να μαθαινει και στα παιδια επισης ποσο προχωραει ενα τμημα εξαρτατε και απο την ποιοτητα των παιδιων οταν μεσα σ εενα τμημα υπαρχουν 2-3 παιδακια τα οποια ειναι επιθετικα -ανυπακουα σιγουρα δυσχερενεται ο ρολος της δασκαλας .Στο αλλο τμημα εχουν 4 παιδακια με απρεπεη συμπεριφορα βριζουν χτυπανε μαλιστα το ενα πηρε ενα ψαλιδι και εκοψε τη μπλουζα του αλλου και οι υπολοιοι γονεις κανουν παραοα στη δασκαλα η οποια ειπε :σηκωνω τα χερια ψηλα γιατι εδω που τα λενε η κοπελα ειναι για να μαθει γραμματα και τροπους στα παιδια αλλα τα συγκεκριμενα θελουν θηριοδαμαστη αυτη πρεπει να της κοψουν και επιδομα ανθυγειηνης εργασιας . Και οταν δεν εχεις διπλα σου τους γονεις και μαλιστα η συγκεκριμενη επειδη εβαλε τιμωρια ενα απο τα παιδακια αυτα στο τοιχο ο πατερας πηγε και της εκανε καταγγελια στο πειθαρχικο .Απο την αλλη εμας γινετε χαμος και στο ολοημερο ευτυχως το Σταυρο δεν τον αφηνω εκει ενα παιδακι αυτο το εχουμε στο δικο μας τμημα πηρε τη πορτοκαλαδα και την ερειξε στη σουπα ενος αλλονου καιξερετε τη γινεε 2 δασκαλες καλουνται να κρατησουν 40 παιδια θεωρω οτι ειναι δυσκολο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορω να καταλαβω τι προσπαθουν να κανουν σε ορισμενα σχολεια μπια μου.

evi μου με το καλο να παρεις στην αγγαλιτσα σου το νινακι σου.

και τα δυο μου παιδακια τα εφερα στον κοσμο με καισαρικη για διαφορετικους λογους το καθενα.

στην μικρη ενας απο αυτους ηταν και το οτι ηταν τυλιγμενη. εκανα και εγω καρδιοτοκογραφο καθε βδομαδα απο τον 8ο αλλα κυριως λογω του οτι ηταν μικρουλα σε μεγεθος.

αν εκανα και τριτο δεν θα χα προβλημα να παω με καισαρικη. αλλωστε ο γιατρος μου ειναι ο νονος μου και δεν υπηρχε θεμα να το κανε για ευκολια του. στην μικρη και για τον λωρο ηταν ανενδοτος, να μην διακινδυνεψουμε κανενος την υγεια.

ο μεγαλος απο τον 7ο ηταν γυρισμενος στο πλαι, εφαγα 8 ωρες αναμονης με πονους δεν γυρνουσε οποτε πηγαμε με καισαρικη.

και τις δυο φορες δεν πονουσα πολυ, σε μιση μερα σηκωθηκα και ειδικα η μικρη που δεν αρχισαμε για φυσιολογικο δεν ηταν καθολου ταλαιπωρημενη.

σημερα ο ερωτας μου ο μεγαλος, ο δημητρος μου γινεται 6 χρονων :ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxx sas euxaristw polu koritsia pou mirastikate mazi mou tis empiries sas h alithia einai pos tremw sthn idea ths kesarikhs alla den tha diakindineva me tpt thn ugeia tou paidiou mou, ektos pou einai tiligmenos einai kai girizmenos me ta moutra pros ta pano opote exoume kai alh diskolia gia fisiologiko toketo, thn Trhth pou tha paw ston giatro tha apofasisoume ti tha ginei telika....

Sto sxolio mas twra eixame ena atixima thn Paraskeuh, ena protaki epese kai espase to xeri tou hrthe asthenoforo kai h daskales etrexan panikovlites apo oti mou eipe h mikrh...Den kserw pos egine alla emena autes oi palioskales pou exoume sto proavlio den maresoun katholou :( Oso gia ta mathimata exoun arxisei kai mas fortonoun arketa mporw na pw kai anarotieme pos tha thn diavazw otan erthei kai o mpempis kai den tha exw toso xrono elefthero, eimai psiloanxomenh :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες καλησπερα

αλεκα μου να χαιρεσαι το παληκαρακι σου να ειναι γερο και ευτυχισμενο να τον δεις οπως επιθυμεις κοπελα

μου

ευη μου να μην σκεφτεσαι οτι θα κανεις καισαρικη μονο να ειναι καλα το μωρακι σου κι εσυ και ολα καλα θα πανε,με το καλο να γεννησεις και θα διαβαζει η μικρη μην αγχωνεσαι θα βρισκεις χρονο,κριμα το καημενο το παιδακι

βανια μου ειδες οτι χωρις πιεση τα καταφερνει μια χαρα;θα δεις ολα καλα θα πανε και θα γινουν αστερια τα πρωτακια μας,και εγω ειμαι κατα του ολοημερου για το δημοτικο δεν μου αρεσει καθολου

αυτα απο μενα κουκλες πολλα φιλια τα λεμε παλι μακιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΟΔΟ!ΕΥΗ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΔΙΚΑ!ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!ΑΛΛΩΣΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΕ ΠΙΟ ΟΡΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΙΚΡΗ ΜΑΜΑ! ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΕ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΙ!

ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΡΜΩΞΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ!ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ,ΟΛΑ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΘΕΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 5 ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΜΕ,ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ !ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΙΚΡΑ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΛΙΓΟ.ΕΝΩ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΤΙΣ ΞΕΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕ ΛΙΓΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα . Εμεις τα παμε καλα Στην ορθογραφια βελτιωθηκαμε και παιρνουμε αριστα και Α στην αντιγραφη αναλογα την ορεξη του και τα γραμματα που κανει υπαρχουν μερες που παιρνει Αριστα και αλλες πολυ καλα . Στην αριθμιτικη εχουν γραψει με χρι το 4 στο τετραδιο αλλα στο βιβλιο εως το 5 εχουν κανει καποιες ασκησεις ,

. Στη γλωσσα ειμαστε στο Αα συγκεκριμενα στο αντιο θαλασσα χτες επρεπε να διαβασει :Αρη Μαρινα ελατε.Παμε

Α α μαμα ελα .

Τα πηγε πολυ καλα το καλο ειναι οτι το συλλαβιζει και δεν το παπαγαλιζει εκανε την αρχη παπαγαλια λεει το Αρη και το Μαρινα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

βανια στην γλωσσα μαζι ειμαστε σημερα ειχαν αντιγραφη και ορθογραφια Τιτινα,παλατι ,αλατι και μεχρι στιγμης και ο δικος μου παιρνει συνεχεια Α,στα μαθηματικα εχουμε προχωρησει πολυ ειναι στο μεγαλυτερο και μικροτερο(<,>)και τα πηγε πολυ καλα,ειδες που αγχωνοσουνα μια χαρα τα παει ο σταυρος σουσημερα μου ειπε ο αντρς μου ενα περιστατικο που ειχαν στην δουλεια του και συγχηστηκα,δουλευει σε κεντρο υγειας ειναι οδηγος ασθενοφορου συγκεκριμενα και χθες τους πηγαν ενα παιδακι της Α δημοτικου οπου το ειχαν αφησει στο ολοημερο και καποια μεγαλυτερα παιδια το χτυπησαν και του ξεκολλησαν το αυτι του και ηταν μεσα στα αιματα και το πηγαν για ραμματα,για ακομη μια φορα οι δασκαλοι που ηταν ; αδιαφορια τελειως,θα σκωτοθουνε και αντε να βρεις το δικιο σου κριμα το καημενο πολυ στεναχωρηθηκα,ο Θεος να τα φυλαει ειναι τελικα

αυτα απο μενα πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α !καλα στο ολοημερο και οχι μονο ανευθυνοι τελειως και η πλακα ειναι οτιτις περισσοτερες φορες ριχνουν την ευθυνη στυς γονεις αν το παιδι σου εχει χτυπησει ενα αλλο παιδι φτες εσυ επειδη επρεπε να αφησεις τη δουλεια σου και να εισαι εκει απικο για αν το προσεχεις :evil: και αν παλι το παιδι σου ειναι το χτυπημενο παλι εσυ φταις γιατι επρεπε να εισαι παλι εκει να του δειξεις πως να αποφευγει να τον χτυπανε . Αν ειναι ετσι δνε μπορω να καταλαβω σε τι ειναι υπευθυνες οι δασκαλες ; ναι σιγουρα τα καθηκοντα του καθε γονεα ειναι να καθοδηγεις το παιδι σου να ειναι ευγενικο- να μην επιθετικο να μην ειναι εγωιστης να μην ειναι ειρωνας αλλα απο εκει και περα καποια πραγματακια τα μαθαινουν μεσα απο το σχολειο . Τωρα ηλαδη τη θα πουν στη μαμα αυτη που τησ πηγαν το παιδι τη με κομμενο αυτι ; Αυριο τα πανε εκδρομη στο planet στο χαλανδρι αθλητικες εγκαταστασεις . Σημερα ο Σταυρος δεν εγραψε ορθογραφια βαριοταν :roll: του τα εχωσα τον εβαλα και γραφει για την Παρασκευη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

και εμεις καπου εκει ειμαστε αλλα ακομα ορθογραφια δεν τους εχει βαλει.

σημερα και την δευτερα τους τρελανε στις λεξεις γα εξασκηση εκτος των αλλων.

συγκεκριμενα σημερα ειχαν 28 λεξεις και 7 προτασεις.

τον λυπηθηκα και τον εβαλα μονο να τις διαβασει 2 φορες και μετα να γραψει μονο λιγες.

το δικο μας προβλημα ειναι οι τονοι.

ενω διαβαζει και γραφει απο περισυ τους τονους.... οχι μονο τους καταπινει αλλα τους βαζει και λαθος πολλες φορες.

αυριο θα πανε εκπαιδευτικη εκδρομουλα, θα κανουν και λιγο μαθημα ομως.

evi μου πως πας? τι σου ειπε ο γιατρος?

απαραδεχτοι οι δασκαλοι του ολοημερου κατερινα μου

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο αλλα....

κοριτσια για πεστε καμια ιδεα για μενου του παρτυ της μικρης μου.το σαββατο γινεται 1ος το κοριτσακι μου

θα κανω :

-τουρτα σολωμου(αλμυρη εννοειται)

-σουβλακια(ξυλακια) με κεφτεδακια και πατατοκροκετες

_σουβλακια με λουκανικακια και κασερι

-μπριοσακια με ζαμπον ή καπνιστη μπριζολα και κασερακι

- κοτοπιτα με τυρια και μπεσαμελ

-ντοματα+μοτσαρελα (φετες) με μπαλσαμικο

-μαρουλοσπανακοσαλατα με σουσαμι, παρμεζανα και μπαλσαμομελομουσταρδα σως και λιγα ντοματινια

και θελω κατι ακομα

αλλα οχι σε ζυμαρικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules..

Emeis apo exthes eimaste arostoules, kai lew arostoules giati exei kolisei kai emena. Den thn estila sxolio exthes alla oute kai shmera giati exthes mou ekane ligaki pireto kai den exw kamia oreksh na krevatothei...

Emeis exoume ftasei sto vivlio ths glosas sthn selida 32, o kurios me to kapelo kai exthes eixame tis analoges leksois gia orthografia. Sta mathimatika exthes enanan praksois me to 9...Den kserw an etsi prepei na einai alla emena mou fenete oti proxorane polu grigora kai den prolavenoun ta kaimena na ta empedosoun, xriazete na afierosoume wres kathe mera me diakopes vevea alla sinexia prepei na diavazoume kai exei kourastei..

Katerina auto to peristatiko pou periegrapses einai tromero, dld poso to xtipisan to kaimeno to paidaki gia na ksekolisei to autaki tou??? Kai tosh wra den tous stamatise kaneis, ti sto kalo kanoun ekei pera???

Egw tha eixa ginei eksalh :evil::evil: kai tha apetousa sinantish me tous gonois ton paidion auton giati gnomh mou einai pos teties simperifores ksekinoun panta apo to spiti alla kai oi daskaloi tha eixan akousei merika peripihmena...

Aleka mou to menou sou einai telio, an theleis na prostheseis kati giati den kaneis mia wraia krua patatosalata h na gemiseis krepes alla h patatosalata einai pio efkolh kai mporeis na kaneis megales posotites, exw mia polu kalh sintagh an theleis pes mou.. Thn tourta solomou pos thn kaneis??? Kanw kai egw alla me garides kai kavourosalata kai exei ektimithei polu se kathe mpoufe pou thn vgazw...

To mpempaki mas einai kala leei o giatros, akomi einai tiligmenos alla tha pame gia fisiologiko toketo kai tha doume pou tha mas vgalei..Elpizw na mhn xriasth h kaisarikh kai na mporesw na girisw sto spiti mou meta apo 2 24wra opos thelw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας

αλεκα μου και μενα το μενου σου μου ακουγεται πολυ καλο,αν και ειναι αρκετα αυτα που εγραψες μπορεις να κανεις κλαμπ σαντουιτσ ή σνιτσελακια κοτοπουλου ή πατατοσαλατα που ειπε και η ευη ή και κοτοσαλατα εχω μια ωραια συνταγη,οταν μπορεσεις θελω την συνταγη απο την αλμυρη τουρτα σου και απο τα μπριος,καλη σου επιτυχια σε οτι και αν κανεις παντως,περιμενουμε φωτο

ευη μου ασε και εγω τα πηρα μολις μου το ειπε ο αντρας μου, το τραβουσαν το αυτι κατι μεγαλυτερα παιδια μου ειπε και οι δασκαλοι αφαντοι τι να πεις,χαιρομαι που ειναι ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου ,μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα ως το τελος

σημερα και εμεις κανανε το χελιδονι και ειχαν αντιγραφη και ορθογραφια Τι εχει; και μια φωτοτυπια στη γλωσσα,και ο δικος μου ακομα τα μπερδευει λιγο τα γραμματα αντε να δουμε ποτε θα τα εμπεδωσει και θα διαβαζει κανονικα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi μου καταρχας περαστικα σας. για πες την πατατοσαλατα. καλο ακουγεται.σε ευχαριστω και σενα κατερινα.το σκεφτομαι γενικως

και την αλμυρη τουρτα και την συνταγη των μπριος μου την ειπε η Ισμηνη απο το αλλο ποστ που μπαινω.

για την τουρτα χρειαζομαστε:

-200 γρ καπνιστο σολωμο περιπου

-600 γρ φιλαδελφια

-3 κουταλιες ανηθο

- 2 κουταλακια πολυχρωμο πρασινο πιπερι

-αλατο πιπερο

-χυμο λεμονιου

και μια μεγαλη συσκ.ψωμι τοστ χωρις κορα

βαζουμε 4φετες και 2 μισα κομματια για να κανουμε ενα παραλληλογραμμο

αλοιφουμε με μιγμα απο 100γρ σολωμο,200 φιλαδελφια 1κουταλια χυμο λεμονιου(ανακατεμενα στο μιξερ)

βαζουμε αλλη μια στωση ψωμι και το αλοιφουμε με μιγμα απο 200γρ φιλαδ.,3 κουταλιες ανηθο,1/2κου/κι χ.λεμονιου και αλατοπιπερο(παλι στο μιξερ)

βαζουμε μια στρωση ακομα ψωμι και το αλοιφουμε με μιγμα απο 200 γρ φιλαδ.2 κουταλακια πλυχρωμο πιπερι.το διακοσμουμε με ρολακια σολωμου

τα μπριος το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleka egw thn patatosalata thn kanw me to mati pou lene alla tha sou pw ta sistatika kai kane osh theleis meta...

Vrazmenes patates se kivakia (tis kovw otan einai akomi zestes gia na traviksoun mesa apo thn saltsa)

aggouraki toursi se mikra tetragonakia

ena kokino kremidi mikro pali se mikra tetragonakia

kokkina fasolia se konserva

*Saltsa

200 g straggisto giaourti

200 gramaria magioneza

1-2 koutalies ths soupas moustarda

alati

piperi

kamia fora vazw kai maintano psilokomeno kamia fora vazw anitho analogos me ti tha to fame....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...