Μετάβαση σε περιεχόμενο

η πρωην καλυτερη μου φιλη ..


Recommended Posts

αχ βρε κοριτσια

ετσι νιωθω και γω ..οπως το εγραψες tesh μου..Μεχρι τωρα τα εβαζα με τον εαυτο μου γιατι δινομουν παντα στους ανθρωπους για να με πατησουν εν τελει ..Ισως παραειμαι συναισθηματικη οπως λεει ο αντρας μου αλλα οταν ελεγα η καλυτερη μου φιλη το εννουσα , προφανως δεν συνεβαινε το αντιθετο..

Σαν την φιλη της Θέλω να γίνω μαμά!, που ενω εκεινη χρειαζοταν την συμπαρασταση της αυτη το επαιζε Bebe Lilie (..τι ειναι το χιονι , τι ειναι η βροχη ..) μιλωντας της για γκομενους ...

τι να πω πια , εχει αρχισει και με τρομαζει το μυαλο των ανθρωπων ..Εχεις καποιον διπλα σου για τοσα πολλα χρονια , και τελικα σου ειναι αγνωστος δεν τον ξερεις καθολου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΠΡΩΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΙΛΗ!!ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΦΙΛΙΑ!!!ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ!!ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΘΙΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!!ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΑΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΑΝ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!ΜΟΝΟ Ο ΥΠΝΟΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΕΡΧΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΣΑΥΤΗ!!ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ...ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ!!ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ ΣΕ ΘΕΜΑ ΦΙΛΙΑΣ!!!ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΖΙ!!ΖΗΣΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ!!ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΡΧΙΣΑΝ Ν'ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΣΧΟΛΗ..ΕΓΩ ΕΠΙΑΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΗ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ!!ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΤΑ ΑΠΑΡΕΤΗΤΑ!!ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΕΓΩ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ!!ΗΡΘΕ ΜΕ ΒΟΗΘΗΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑ ΤΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΝΕΝΑ!!Ο ΓΑΜΟΣ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ 2 ΝΑΙ ΝΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ!!ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΔΕ!!ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΥΧΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΕΒΡΙΣΚΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!ΠΑΙΡΝΩ ΝΑ ΤΙΣ ΤΩ ΠΩ!!!Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΕΝΑΣ ΠΑΓΟΣ!!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΩ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΙΝΩ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΞΕΝΗΣ ΚΟΠΕΛΑ ΟΧΙ ΤΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣ!!!ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΕΙΜΑΙ!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ!!ΠΑΝΤΑ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΤΥΧΑΙΝΕ ΚΑΙ....ΚΛΕΙΝΑΜΕ ΝΕΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!!!ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ!!ΧΑΘΗΚΑ ΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ!!ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΝ 6ο ΓΙΟΡΤΑΖΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΥ ΕΥΧΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ!!ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΟ!!ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΩΣΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ!!!ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ!!ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΥΤΕΥΜΕΝΗ!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΥΧΑΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ!!!ΔΩΣΑΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΕΤΥΧΕ!!!ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝ!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!ΕΙΝΑΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!!ΘΑ ΤΗΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ!!ΔΕΝ ΣΥΓΧΩΡΩ ΟΜΩΣ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω οτι θα παρουμε ποτε σαφεις απαντησεις. εγω οσες φορες ζητησα εξηγησεις βρηκα κ τον μπελα μου ή επαιρνα την απόλυτη αδιαφορία. ποτε ομως την αληθεια κ τον ειλικρινη λογο που φερονταν "καπως". οι ανθρωποι αλλαζουν κοριτσια,απτην μια στιγμη στην αλλη γινεσαι ξενος με τον αλλο. το ιδιο κ μ ε συγγενεις που μεγαλωσαμε μαζι,αναμνησεις 25 χρονων + και ξαφνικα κατι αλλαζει την ζωη σου κ βλεπεις οτι αυτοι πουεπρεπε να χαρουν δεν χαιρονται,οτι οταν μιλας μαζι τους σου μεταφερουν μια παγωμαρα κ αρνητικη ενεργεια...τι τους θες τετοιους ανθρωπους κοντα σου?μακριαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς τα φαινόμενα απατούν, και πρέπει να περάσουμε κάτι πολύ κακό για να ανακαλύψουμε ποιοι πραγματικά είναι οι φίλοι μας. Για μένα ήταν μια αποβολή, για άλλες κάτι άλλο.

Όπως, βέβαια, και ποιοι είναι οι συγγενείς μας, αλλά τουλάχιστον αυτούς δεν τους διαλέγουμε.

Να μην πω, βέβαια, για τις στρατιές των δήθεν φιλενάδων που μας θυμούνται μόνο όταν θέλουν κάποια εξυπηρέτηση, δηλαδή όταν θέλουν να μας εκμεταλλευτούν, ή όταν θέλουν να μας καλέσουν σε κάποιο πάρτι τους για να δείξουν ότι έχουν κόσμο ή να τους πάμε δώρο.

Εγώ τυπικές σχέσεις με όλες πλέον. Δε γίνεται η καλύτερή μου φίλη, που κάνουμε κολλητή παρέα από το 95, να μου στείλει ένα μήνυμα χτες το πρωί με ευχές, και μια μαθήτριά μου που τη γνώρισα πέρσι το Σεπτέμβρη, να μου έχει στείλει από χτες οκτώ μηνύματα! Τυπικές σχέσεις με όλους και όλες, κι όταν έρθουν να μου ζητήσουν χάρη ή αρρωστήσουν ή κάνουν πάρτι, μπορούν να μη με υπολογίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι στη φυση του ανθρωπου να απογοητεύεται και να απογοητεύει-

αλλιως δεν θα ειχαμε όλες απο ενα τσουλαζιστον παραδειγμα φιλιας που ξεφτισε απο την μια ή και τις 2 πλευρες για οποιοδηποτε ή κα ιγια κανενα λογο....

εγω αποδεχομαι τον περίγυρό μου- και δεν σκάω (πιά) για το αν νοιαζονται πραγματικά ή όχι- έχω την οικογένειά μου και τον άντρα μου που μ'αγαπάνε.

οι άλλοι...ας δωσουν ότι έχουν, τα ίδια θα λάβουν και απο μενα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυναίκες!!!

Φιλία αγνή και αληθινή μεταξύ γυναικών;;;

Έχουμε αναπτύξει και παλαιότερα παρόμοιο θέμα!

Συνεχίζω ακράδαντα να θεωρώ ότι μόνο επίπλαστη θα είναι μία τέτοια φιλία ή πολύ-πολύ σπάνια...

Για ν'αναπτυχθεί πρέπει να είναι αμφότερες εξίσου ώριμες και άνευ κόμπλεξ, απωθημένων και συναφή...

Η φιλία που είναι πραγματική υπάρχει σε χαρές και λύπες και είναι χωρίς ανταπόδωση, όχι μία φιλία του στυλ δούναι και λαβείν...

Εγώ πάντως πάντοτε είχα και έχω πολλές γνωστές θα έλεγα...

Ακόμη και φίλες μου, δυστυχώς στο πέρασμα του χρόνου γκρεμίστηκε...

Ο καλύτερός μου φίλος-φίλος ήταν άντρας, πανταχού και πάντοτε για εμένα...από την πλευρά του ωστόσο καλλιεργήθηκε άλλους είδους ''φιλία''...άλλο θέμα αυτό...

Οι άντρες ναι δημιουργούν φιλίες, ωστόσο παραμένει ο ανταγωνισμός...

Αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινέστατοι και να μην εθελοτυφλούμε ο καλύτερος και σταθερότερος φίλος μας είναι μόνο ο εαυτός μας...ή ο σκύλος μας!!!

Ακραία η άποψή μου αλλά έχω τόσα πολλά παραδείγματα, όχι απόλυτα προσωπικά...

Είμαστε γνωστοί, περισσότεροι γνωστοί και φίλοι μέχρι αποδείξεως του εναντίον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...