Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Ρηνιώ, που είσαι εσύ χαμένη;;;; άχου τρελαίνομαι για μωράκια με χοντρά μπουτάκια! γουτσου-γουτσου! πόσο βάρος σου είπε ότι έχει; εμένα ήταν την προηγούμενη εβδομάδα 828 γρ. Την Τρίτη μπαίνουμε στον 7ο Ειρηνάκι! άντε να περνούν οι ημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρούλα και εγώ ενδιαφέρομαι αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσω να έρθω τελικά - μένω αρκετά μακρυά και μόνο αν είναι οι μέρες που δεν δουλεύει το απόγευμα ο άνδρας μου θα καταφέρω να έρθω - φοβάμαι να οδηγάω μακρινές αποστάσεις.

Εγώ σήμερα τρέλανα κόσμο με το φαγητό μου (πέρνω και τρώω στην δουλειά απο το σπίτι) - έφτιαξα στήθος κοτόπουλος με πιπεριές και ντομάτα στην κατσαρόλα και έγινε σούπερ! Μαζί με μια χωριάτικη και τους τρέλανα στις μυρωδιές :laugh: :laugh:

Έχουμε μάλλον όλες παραπάνω υγρά - ο γιατρός μου μου είχε πει οτι είναι φυσιολογικό αρκεί να μην έχουμε φαγούρα και μυρίζουν ψαρίλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

H ώρα η καλή για τον αδελφό σου Ειρηνάκι!!! :)

Να μας βάλεις φωτογραφία με το καινουριο σου φόρεμα!!! Κούκλα θα'σαι!!!

καταρχας με εβγαλε επιτελους φωτογραφια το Σαββατο,αλλα δεν ξερω να την βαλω,ασε που θελω να σας βαλω και μια με τον γλυκο μου ξανθο σγουρομαλη γαλανοματη γιο μου!!!!!

δεν μου τον ζυγησε τον μπεμπουλι ,αλλα μου ειπε οτι ειναι γυρω 1000γρ!!! απο ψωνια εχω τρελαθει,φαντασου να μην ειχα κιολας απο τον Παναη μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω ότι είναι φυσιολογικά τα υγρά.. απλώς αυτό που με απασχολεί (αγχώνει) είναι το πως θα καταλάβω αν είναι αμνιακά υγρά.. :dry::huh::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη πόσο είναι ο μικρός? Στρουμπουλός - για τσίμπιμα θα είναι κατευθείαν!Εμένα στην 26η εβδομάδα και 3 ημερών ήταν 780gr. Τώρα πρέπει να κοντεύουμε το κιλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Ειρήνη πόσο είναι ο μικρός? Στρουμπουλός - για τσίμπιμα θα είναι κατευθείαν!Εμένα στην 26η εβδομάδα και 3 ημερών ήταν 780gr. Τώρα πρέπει να κοντεύουμε το κιλό.

σας ειπα οτι εχω καλοθρεμενα και ωραια αγορια....και απο σπιτι!!!!!!!δεν πιστευω να ειναι 1000 στο περιπου μου το ειπε!!!!παντως ο παναης μου ,ο οποιος γεννηθηκε 3470 γρ,,σε ολους τους υπερηχους που κανω τωρα στον μπεμπη....ηταν μικροτερος!!!!τωρα μου τον βγαζουν στο 95% της καμπυλης και στο υψος και στο βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Το ξέρω ότι είναι φυσιολογικά τα υγρά.. απλώς αυτό που με απασχολεί (αγχώνει) είναι το πως θα καταλάβω αν είναι αμνιακά υγρά.. :dry::huh::unsure:

Αχ έλα Ρουλιτσα, μη μου βάζεις κι άλλες ιδέες!! γιατι να είναι αμνιακά υγρά, μια χαρά είμαστε και έτσι θα συνεχίζουμε! (πω πω, τι αέρας αισιοδοξίας είμαι σήμερα;;;;;; :laugh: :laugh: ). Φαντάζομαι ότι, αν ήταν αμνιακά, θα ήταν αρκετά πιό ρευστά και θα υπήρχε και μια σχετικά συνεχή ροή, έτσι δεν είναι; Ευγενία ευτυχώς δεν μυρίζουν, αλλά μερικές φορές μια σχετική φαγούρα την έχω... περνάει όμως, π.χ. μπορεί να μου συμβει όταν γυρίζω σπίτι από το γραφείο, και μόλις βγω από το ντουζ να μου περάσει.

Βρε κορίτσια, εσείς που με καταλαβαίνετε, τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει καινούριο άγχος!! βλέπω την κοιλίτσα μου έτσι που έχει φουσκώσει, βλέπω και τη μικρή μου να πηγαίνει πέρα δώθε, και όλο αυτό μου έχει δημιουργήσει ένα φόβο μην χτυπήσω κάπου την κοιλιά μου, μην σκοντάψω και πέσω, ακόμα και στο δρόμο αν δω παιδακια να παίζουν και ειδικά με μπάλα, την αγκαλιάζω και με τα δύο χέρια! έχετε κι εσείς αυτό το φόβο ή παραλογίζομαι και είμαι υπερβολική;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, ότι πρέπει να προσέχουμε να μην πέσουμε κλπ κλπ, εντάξει.. πρέπει! Ειδικά όσο αυξάνει το βάρος μας και μετατοπίζεται το κέντρο βάρους μας, τείνουμε να'χουμε μια αστάθεια, γι'αυτό και θέλει προσοχή... αλλά οκ, ψυχραιμία!!! ;)

Όσον αφορά τη φαγούρα, πρόσεξέ το μην είναι αρχή για μύκητες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Κοίτα, ότι πρέπει να προσέχουμε να μην πέσουμε κλπ κλπ, εντάξει.. πρέπει! Ειδικά όσο αυξάνει το βάρος μας και μετατοπίζεται το κέντρο βάρους μας, τείνουμε να'χουμε μια αστάθεια, γι'αυτό και θέλει προσοχή... αλλά οκ, ψυχραιμία!!! ;)

Όσον αφορά τη φαγούρα, πρόσεξέ το μην είναι αρχή για μύκητες..

ναι φιλεναδα ,ειδικα εσυ με τα τοσα κιλα που πηρες...προσεξε μην μετατοπιστει το κεντρο βαρους σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

Crazy έγραψε:

ναι φιλεναδα ,ειδικα εσυ με τα τοσα κιλα που πηρες...προσεξε μην μετατοπιστει το κεντρο βαρους σου!!!!![/quote:3pc5feh0]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα είχα κάνει εξέταση κολπικού υγρού πριν 1 μήνα και ήταν όλα οκ... ελπίζω να μην έχει αλλάξει κάτι! Βέβαια πρέπει να σας πω κάτι γιατί δεν ξέρω αν το γνωρίζετε, οι εξετάσεις κολπικού υγρού που κάνουμε κατά την εγκυμοσύνη δεν είναι 100% ακριβής, είναι πολύ λιγότερο, καθώς το δείγμα κανονικά πρέπει να ληφθεί από τον τράχηλο αλλά επειδή απαγορεύεται τέτοια λήψη το δείγμα λαμβάνεται από μπροστά μπροστά. Αλλά δεν γίνεται και αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα και καλο μηνα!!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλά!!!

Νομιζω οτι τα πολλα υγρα ειναι φυσιολογικα αλλα ρωτα και τον γιατρο που θα σου κανει υπερηχο.

Να σας ρωτησω και κατι νοικοκυριστικο;Εγω τα πιο πολλα πραγματα τα εχω απο τον Νικολα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι πρεπει να τα ξαναπλύνω;;; :huh::huh: Τα εχω πλυμμενα και σιδερωμενα μεσα στα συρταρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!καλα ειστε?ολες λιγο πολυ κατι εχουμε που μας απασχολει ;);) εγω σημερα το πρωι εκανα την καμπυλη ζαχαρου κ γενικες αιματος κ ουρων..το πρωι θα παρω τα αποτελεσμτα αλλα στην τελευταια ληψη που μου εκανε ειχαν βγει οι δυο πρωτες απαντησεις απο το μηχανημα κ ηταν καλες,μεσα στο οριο,αυριο θα ξερω για ολα τα αλλα..δεν μου πηρε πολλα χρηματα ευτυχως...65 ευρω..ρουλα κ εγω εχω ενιοτε υγρα,ποτε λιγα ποτε ποιο πολλα..ο γιατρος μου ειχε πει αν δεν εχουν μυρωδια δεν υπαρχει προβλημα...ειρηνακι καλα στεφανα στον αδερφο σου...εγω την ακουω καθε μερα με τα κιλα μου κ πρεπει οπωσδηποτε να μην βαλω αλλα δεν μπορω αλλη γκρινια κ απο τον γιατρο κ απο τον αντρα μου..ελεος..8 εχω παρει οχι 18 :angry::angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το κέντρο βάρος σίγουρα έχει μετατοπιστεί - μέχρι στιγμής έχω την πιο μεγάλη κοιλούμπα :woohoo: :woohoo: !!!

asterias μην σκας - και εγώ στην ίδια κατηγορία είμαι - τελευταία μέτρηση πριν 4-5 μέρες +8 kgr. Ο άντρας μου και ο γιατρός μου πάλι καλά δεν μου λένε τίποτα!! Η αιματολόγος μου μου την λέει συνέχεια (είναι δεν είναι 40 kgr)!! Χοντρή θα με έλεγε και πριν!!!

Βέβαια μόλις γεννήσω - ξέρω ότι ο άντρας μου (και εγώ) θα θέλει να τα χάσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Τι κάνετε φουσκωμένες κοιλιές? Εφτιαξε το μαμυ και αρχίσατε πάλι την πολυλογία????

Καλό μήνα και καλό φθινόπωρο σε όλες! Καλά αποτελέσματα να πέρνουμε πάντα.

Πυρετός αγορών βλέπω. Αφήστε να πάρει τίποτα και καμιά άλλη που γεννάει αργότερα :P:P:P

Φιλάκια σε όοοοολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsares, pollh xerome pou ksanapiasame doulia 2 meres twra mou lipsate :( Kai egw exw arketa ugra kai eixa apo thn arxh sxedon apla twra einai pio diafana kai ligo pio refsta, oso gia to amniako ugro "an" htan malon tha to katalavenes giati emena otan mou espasan ta nera sthn proth mou xriastike kapia stigmh na valw servieta alios tha ginomoun mouskema oxi vevea pos etrexan potamia alla sigoura tha vrexotan to esorouxo sou...Sta kila kai egw eimai + 7,5 kai kratieme gia na mhn faw gluka kai pagota alla me exei piasei mia mania kai trow fistikia twra.....Enina enas akomi logos pou mou aresoun ta ΛΗΤΟ einai pos exoun meletisei to pragma kai exoun kanei toualetes meros gia na thilaseis an xriastei kai exoun kathizmata gia na ksekourazomaste...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ξέρω αν σας ρώτησα - έγραφα και έσβηνα συνέχεια. Τι εσώρουχα θα πάρετε στα μωράκια σας? Με μακρύ μανίκι ή κοντό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου,αν τα εχεις καιρο στο συρταρι,νομιζω ενα πλυσιματακι θα το χρειαζονται!!!!

Ευγενια εγω στον Παναη ειχα παρει και με κοντο και με μακρυ,αλλα αυτα με το μακρυ δεν με βολεψαν,γιατι θεωρω υπερβολη μεσα στο σπιτι οπου υπαρχει θερμανση να φοραει το μωρο 2 μακρυμανικα ρουχα!!!εξαλλου μην ξεχνατε οτι τα βρεφη δεν εχουν θερμορυθμινση και με την πολυ ζεστη μπορει να ανεβασουν πυρετο!!!!

αντε ποτε θα παμε ολες για καφε?????ειναι ιδανικα,ουτε ζεστη ουτε κρυο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enina έγραψε:

Ρούλα είχα κάνει εξέταση κολπικού υγρού πριν 1 μήνα και ήταν όλα οκ... ελπίζω να μην έχει αλλάξει κάτι! Βέβαια πρέπει να σας πω κάτι γιατί δεν ξέρω αν το γνωρίζετε, οι εξετάσεις κολπικού υγρού που κάνουμε κατά την εγκυμοσύνη δεν είναι 100% ακριβής, είναι πολύ λιγότερο, καθώς το δείγμα κανονικά πρέπει να ληφθεί από τον τράχηλο αλλά επειδή απαγορεύεται τέτοια λήψη το δείγμα λαμβάνεται από μπροστά μπροστά. Αλλά δεν γίνεται και αλλιώς!

Εμένα δε μου'χει ζητήσει να κάνω τέτοια εξέταση.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw eugenia den eixa oute ena me makri maniki, eixa kormakia me rantoula kai kontomanika outos h alos mesa sto spiti exei zesth kai otan vgename eksw tis forousa sinithos kormaki amaniko makrimaniko mplouzaki kai kamia zaketoula apo pano, an eixe polu kruo eixame kai olosomh formoula pou thn evaza mesa...Sta mwra na kserete pos den prepei na kitame xeria podia alla piso sthn plati h sto stithos gia na doume an zestenonte kai h polu zesth mporei na einai epikindinh gia ta vrefoi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας τι μου κανετε φουσκοκοιλιτσες????

πριν λιγο γυρησα απο τον γιατρο...ο μπεμπαρος μας ειναι αψογος..2κιλακια σχεδον...με ανοιχτα ματακια να μας κοιταει και να μας χαμογελαει καταπινοντας απο το υγρο του σακου η χασμουριοτανε...αψογος ο γιος μου λεμε... :P:P:P:P:P:P:P:P:P

επομενο ραντεβου στις 27 του μηνα οπου και θα αρχισουμε πλεον να συζηταμε για την διαδικασια του τοκετου...παναγια μου εφτασε η ωρα...κομπος το στομαχι μου απο το αγχος.... :blink::blink::blink::blink:

ο γιατρος παντως ειναι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος κιλα δεν εχω παρει ειμαι στα 9 η πιεση αψογη ζαχαρο μια χαρα ο μπεμπης μεγαλωνει φυσιολογικοτατα αρα ολα κυλουν ομαλα..ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και μεχρι τελους... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...