Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Den einai kati to spoudew mhn fantasteis, etsi opos ta leei h eugenia einai. Enas uperixos einai opos tous alous apla gia ligo vazoun kai ton enxromo kai mporoun na doun poso kala aimatonete o plakountas poso kalh roh exei ston loro kai kai sthn kardoula tou mwrou, an ola einai kala shmenei pos trefete kai to mwro opos prepei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ENINA, ΞΕΡΩ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΦΟΥΣΤΑΝΑΚΙΑ, ΖΑΚΕΤΟΥΛΕΣ, ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΟΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ.......... ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΞΩ; ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΩ ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ. ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw pantos den prokite na katsw mesa 40 meres, den tha anteksw tha pathoun ta nevra mou...Apo twra kanw sxedia gia to pou tha pigenw molis gennisw...Eutixos exoume ena arketa makri monopati konta sto spiti mou pou o kozmos pigenei kai kanei tzoking kai perpatima, ekei lew na kanoume tous peripatous mas me to karotsi gia na pernoume ton aera mas Kai fisika ta psonia mas ta kathimerina, alla lew na tirisw to 40 hmero gia episkepsois apo 3ous ektos apo polu kontinous siggenois....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ, ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΤΩΜΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΟΜΑΙ.

ΛΕΩ ΝΑ ΦΕΥΓΩ ΤΩΡΑ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΚ.

ΚΑΛΟ ΣΚ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμ, ανοίξατε βλέπω το θέμα του σαραντισμού..... τι να πω, κι εγώ δεν ξερω τι θα κάνω αλλά δεν νομίζω να μεινω μέσα 40 μέρες. Αν ήταν άλλη περίοδος ίσως και να το έκανα, αλλά τα Χριστούγεννα τα λατρεύω και θα ήθελα πολύ να πάω έστω και μια βόλτα με το μωράκι μου! μετά, ειναι και οικογενειακή γιορτή! κάθε χρόνο τα Χριστούγεννα μαζευόμαστε στη μητέρα μου και ανοίγουμε τα δώρα που μας έφερε "ο Αγιος Βασίλης" :D ! (λόγω του ότι η μητέρα μου μεγάλωσε στον καναδά, ο Αγιος εκεί έρχεται Χριστούγεννα και όχι πρωτοχρονιά όπως εδώ, και έτσι μεγάλωσα κι εγώ!). Ανοίγουμε λοιπον τα δωράκια μας και μετά καθόμαστε όλοι μαζί στο τραπέζι και τρώμε γαλοπούλα! και φέτος θα υπάρχει ανάμεσά μας και ένα μικρό μωράκι, τα πρώτα της Χριστούγεννα! δεν μπορώ να τα φανταστώ διαφορετικά! οπότε έστω και την ημερα των Χριστουγέννων, θα βγούμε να πάμε στη μάνα μου, δεν υπάρχει περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σίγουρα θα πάρω την μισή ευχή και θα βγω λίγο έξω - για τον μικρό δεν το νομίζω... Θα είναι πολύ νωρίς και θα έχει αρκετό κρύο για να βγει. Εγώ κάθε χρόνο κάνω ρεβεγιόν στο σπίτι μου γιατί γιορτάζω 24/12. Φέτος μάλλον δεν θα κάνουμε τπτ ιδιαίτερο για τους άλλους - μόνο σε πολύ πολύ δικούς μας ανθρώπους και πολύ απλά πράγματα.. Αλλά φέτος θα είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα της ζωής μου.. 8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw Enina mou etsi exw megalosei kai o agios vasilis erxete panta ta xristougena kai o antras mou an kai tou ksenizei kapos auto to exei apodextei, vevea emeis den kanoume dwra anametaksh mas alla xerome polu na vlepw thn korh mou na anigei ta dika ths dwrakia pou thn nuxta kathe xrono vazoume kato apo to dentro mazi me ena potiri gala kai mpiskota gia ton agio vasili. Kathe xrono grafoume grama kai thn pigenei o antras mou sto taxidromio na to stilei, fetos leei tha grapsei kai gia ton aderfo ths mias kai autos den mporei akomi :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Εύη τι μου θύμισες... κι εγώ το ίδιο έκανα όταν ημουν μικρή, ετοίμαζα το ποτήρι με το γάλα και τα μπισκοτάκια πριν πέσω για ύπνο! εμάς όμως ο "Αγιος" ήθελε και ένα ποτηράκι λικέρ και ετοίμαζα κι από αυτό! :lol::lol: ! Τα ίδια έθιμα θέλω να μεταδώσω και στα παιδιά μου, ο άντρας μου δεν νομίζω να έχει πρόβλημα γιατί τόσα χρόνια που είμαστε μαζί το έχει συνηθίσει κι αυτός!

Πολύ γλυκό που σκέφτηκε η κόρη σου να γράψει γράμμα και για τον μπέμπη!

Ευγενία εγώ δεν φοβάμαι να βγάλω και το μωρό έξω, όχι κάθε μέρα βέβαια. Πιό πολύ φοβάμαι αυτούς που μπορει να θέλουν να έρθουν επίσκεψη, μήπως μεταφέρουν μικρόβια και ιώσεις. Χωρίς το μωρό δεν σκέφτομαι να βγω ούτως ή άλλως οπότε αν βγούμε θα βγούμε μαζί, αλλιώς μέσα και οι δύο (εκτός από τα Χριστούγεννα είπαμε! :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μόλις 40ντήσει θα αρχίσουμε τις εξόδους - αλλά πριν το φοβάμαι λίγο. Από ότι έχω καταλάβει αυτές τις 40 μέρες δεν μπορείς να πας και πουθενά γιατί σε τρέχει συνέχεια το μπεμπέ. Δεν θα έχουμε χρόνο δηλαδή για να βγούμε έξω και όχι τόσο ότι θα αρρωστήσει το μωρό. Θα πάω στην μάνα μου σίγουρα - μια πόρτα μας χωρίζει!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως έτσι είναι Ευγενία, και να θέλουμε δεν θα προλαβαίνουμε!! όχι μόνο 40 μέρες βέβαια, για περισσότερο θα μας τρεχουν αλλά ας είναι γερά και θα τη βρούμε την άκρη! ε αφού είναι μια πόρτα η μάνα σου, άνετα μπορείτε να πηγαίνετε! ευτυχώς κι εμένα δεν είναι πολύ μακριά, 3-4 τετράγωνα από το σπίτι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φουσκιτσες!αν και ειστε πολυλογουδες καθομαι καθε φορα και διαβαζω ανεληπως τα νεακια σας!μαρακι ολα καλα προχωραμε μπροστα εισαι στη τελικη ευθεια!!!μανουλες που ειδατε τα μωρακια σας πολυ χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!ευη μου επειδη απο χθες ειμαι πολυ καλα δεν πηρα το γιατρο μου.σιγουρα ομως χρειαζεσαι ιατρικη συμβουλη,δε μπορει να μη δεχτει να σου μιλησει...δε πρεπει να το αφησεις γιατι ο οργανισμος αφτδατωνεται πολυ με την διαρροια,φαντασου εγω για μια μερα ειχα μονο και ημουν ενα ερειπιο απο την εξαντληση!μην αγχωνεσαι θα το δεις το μπεμπακι σου την επομενη βδομαδα και θα ειναι τελειο!αναστασια μου τι δωματιο ωραιο ειναι αυτο??ειναι πραγματικα υπεροχο!!

κοριτσια εγω δεν εχω νεακια ο μπεμπης μου φαινεται να ειναι μια χαρα..αν κρινω απο τα κλοτσιδακια του συνεχεια!τελευταια εχω την αισθηση οτι ο καιρος δεν περναει!!!απο τη μια θελω να δω τον μπεμπη μου και απο την αλλη δεν θελω να τον αποχωριστω απο τη κοιλιτσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...καλα απο οτι διαβαζω ειστε εσεις κ τα μωρακια σας..μπραβο...εγω καλα ειμαι κ περιμενω με αγωνια να ερθει η παρασκευη να κανω το ντοπλερ.κ αν προλαβουμε την ιδια μερα μετα το γιατρο μιας κ εχει ρεπο ο αντρας μου να παμε στο μωρουδοκοσμο να δουμε τι εχει μιας κ τοσες κοπελες λενε τα καλυτερα για αυτο το καταστημα..δεν εχω κανει ουτε μια αγορα ουτε για εμενα ουτε κ για την μικρη..λεω απο τον μηνα αυτο να ξεκινησω σιγα σιγα..οσο για την μπεμπα μια δεν την αισθανομαι καθολου κ μια κοβει βολτες πολυ ανησυχη..κ εμενα μου φαινεται οτι τωρα δεν περνα ο καιρος με τιποτα..βασικα ακομη δεν εχω συνηδητοποιησει οτι σε 10 εβδομαδες θα γινω μανουλα...ισως τωρα που θα αρχισω να οργανωνομαι...φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το δωμάτιο. Χαιρομαι που σας άρεσε!

Τώρα έκατσα από δουλίτσες και νιώθω λες και είμαι 100 κιλά.

Για το 40ήμερο να σας πω κι εγώ δεν θέλω πολύ κόσμο γιατί φοβάμαι τις ιώσεις αλλά στους κοντινούς σου ανθρώπους μπορείς να τους πεις μην έρχεσαι; Πως να τους το πεις... Για βολτίτσα το βρίσκω λιγότερο επικύνδινο. Τι να πω; Θα δείξει. Θα συμβουλευτώ και τον παιδίατρο. Αλήθεια πότε κάνουνε το πρώτο τους εμβόλιο και τι καλύπτει αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν μου τις ανοιγει,μου βγαζει απο κατω κατι σαν κλειδι...δεν πειραζει φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ ομορφο κ ρομαντικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφουλες

σημερα ειναι ο γαμος της Ναταλιτσας?????αν ναι εχεις τις καλυτερες ευχες μου κοριτσακι μου να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου και με το καλο η μπεμπα!!!τα χαλασε λιγο ο καιρος Σ Κ για τετοιες εκδηλωσεις .

Αναστασια....ουτε εγω μπορω να δω το δωματιο... :((

ειμαι λιγο αρρωστουλα με κολλησε ο μικρος μου,ελπιζω να μην κανω πυρετουλι.

φιλακια ,καλα να περασετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αληθεια παντρευεται η Ναταλια σημερα?Τα καλυτερα σου ευχομαι κοριτσακι!

Ειρηνακι περαστικουλια σας!!!

Εμεις τα ιδια ...περιμενω να ετοιμαστουνε οι αντρες μηπως παμε για κανα καφεδακι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κι απο μένα. Καλό Σ/Κ να έχουμε.

Εύχομαι στην Ναταλία μας να περάσει υπέροχα σήμερα κι όλα να πάνε τέλεια.

Ειρηνάκι κρυώσε ο μικρός σου και σε κόλλησε; περαστικά σας. Προσέξτε πολύ για να σας περάσει γρήγορα.

Θα το βάλω πάλι το δωμάτιο φωτο σε λίγες μέρες που θα έρθουν και τα επιπλάκια κι έτσι θα το δείτε και ολοκληρωμένο.

Ελισα μου κι εμείς για καφέ θα πάμε σε λίγο. Πειμένω να τελειώσει την γυμναστική του ο άντρας μου και να ετοιμαστούμε.

Εχω βγάλει αγριογούρουνο να ξεπαγώνει για να φτιάξω για το μεσημέρι. Να το βάλω με πατατούλες στην γάστρα; Για ρίξτε καμια ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...H Natali pantrevete 27 Oktomvriou oxi shmera, kapia stigmh to eixe grapsei sto fb..

Kai egw pedeftika gia na dw tis fwtografies sou Anastasia, prota mou tis apothikefse san arxio kai meta tis ida apo ekei....

Eirini perastika sas, na xerese kai to neonimfo zevgari, pos perasate??? Vale kamia fwtografia na se doume....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXX pos sas zilevw pou tha pate voltoula se ligo, emena o antras mou doulevei s/k kai tha eimaste spiti me thn mikrh.Einai kai o kairos etimos gia vroxh...Shmera Pantrevete kai mia defterh ksadefh mou alla den tha paw giati einai sto Kilkis kai den vasizome na paw monh mou,polu tha to ithela vevea tha einai ola ta prota mou ksaderfia ekei kai sigoura tha pernousame telia :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω μεσα :( ο αντρας μου δουλευει κ εμενα ΣΚ 12ωρα δυστηχως...επισης δε μπορω να περπατησω ουτε 300 μετρα πλεον...εκει που περπατουσα 2-3 ωρες σερι τωρα στα 200-300 μετρα μου βγαινει η γλωσσα κ λαχανιαζω.μου κοβονται τα ποδια κ ζαλιζομαι... :( στα αλλα 2 παιδια δεν ειχα τετοιο προβλημα ποτε.αυτη τη φορα ολα μαζεμενα μου ηρθαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοιλιτσες μου ομορφες και στρογγυλες τι κανετε???σχεδια για τα χριστουγεννα???τι τελεια που θα ειναι φετος και τα δικα μας χριστουγεννα ανυπομονω...εμεις θα εχουμε σαραντησει οποτε θα παμε ανημερα χριστουγεννων στον μπαμπα μου που γιορταζει κι ολας οσο για την παραμονη της πρωτοχρονιας δεν ξερω τι θα κανουμε για μενα το ιδανικο θα ηταν να ημασταν οι τρεις μας αν και το βλεπω χλωμο παντως για φετος δεν εχω σκοπο να τα κανω στο καινουριο σπιτι του χρονου να ειναι και πιο μεγαλος ο μπεμπης..

σημερα ειναι τελεια ξυπνησαμε με μια τρελη μπορα και παρολο που εχει ζεστουλα ο καιρος ειναι μουντος με μπολικα συννεφακια και ελπιζω να το κρατησει ετσι...αντε ανυπομονω να μπει για τα καλα ο χειμωνας...

την δευτερα εχω ραντεβου θα δω τον μπουμπουκο μου και θα κανουμε και την πρωτη κουβεντα για την γεννα βλεπετε τελειωσε ο καιρος για μενα σε μια βδομαδα ακριβως μπαινω στον μηνα μου :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω αρρωστουλα......οβερ!!!

παρολ αυτα δεν σταματαω.....κανω δουλιτσες!!!!

καλα η ναταλια παντρευεται σε 1 μηνα και εχει χαθει απο τωρα????????

ευουλα ο γαμος ηταν τελειος...οπως και εγω :oops::oops::oops::oops::lol:

θελω να μου βαλει ο Βαγγος φωτο να δειτε αλλα βαριεται!!!!!θα προσπαθησω ομως

αυριο εχω να παω σε βαπτιση....το θελω πολυ αλλα που κουραγιο να ετοιμαστωωωωωω,θα παω ομως εκτος απροοπτου!!!!

θελω και εγω βολτουλαααααα

Αναστασια,αγριογουρουνο ε ????σε 10 " ειμαι εκει....μην προβληματιζεσαι το τρωω οπως να ναι!!!

απο κιλα ειμαι στα 5,5 εχω ανοδικη πορεια..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...