Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΤΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΑΣ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΥΟΣ?


Recommended Posts

lipon.eniotha ponous periodou kai eixa stenaxorithei pou phsteua oti tha mou erthei h periodos.den mou hrthe omos thn kathorismenh mera .o antras mou htan sigouros oti den tha mou erxotane kai mou to elege.ekana sto mpanio test thn prwth mera kathisterishs kai htan sto saloni kai perimene.kapia stigmh emfanizete h roz grammh kai den pisteuw sta matia mou htan kai ligo axnh.fonaksa panikoblith kai me akatalabistikes lekseis na mou ferei tis odigies na tis ksanadiabasw :laugh: kitoysame kai oi duo san xazoi to test kai tis odigies pou legane roz grammh eguos.h gramoula oso pigene kai fenotane ksekathara.den mporousame na arthosoume sosth protash kai to prwto pou me rwthse htan an htan 100% sigouro to test kai meta mou eipai to theiko"to iksera oti eixa kanei kalh douleia sto eipa egw"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 171
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

lipon.eniotha ponous periodou kai eixa stenaxorithei pou phsteua oti tha mou erthei h periodos.den mou hrthe omos thn kathorismenh mera .o antras mou htan sigouros oti den tha mou erxotane kai mou to elege.ekana sto mpanio test thn prwth mera kathisterishs kai htan sto saloni kai perimene.kapia stigmh emfanizete h roz grammh kai den pisteuw sta matia mou htan kai ligo axnh.fonaksa panikoblith kai me akatalabistikes lekseis na mou ferei tis odigies na tis ksanadiabasw :laugh: kitoysame kai oi duo san xazoi to test kai tis odigies pou legane roz grammh eguos.h gramoula oso pigene kai fenotane ksekathara.den mporousame na arthosoume sosth protash kai to prwto pou me rwthse htan an htan 100% sigouro to test kai meta mou eipai to theiko"to iksera oti eixa kanei kalh douleia sto eipa egw"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηταν 6 αυγουστου 2007 το προηγουμενο βραδυ δουλευα νυχτα οποτε

το πρωι γυρισα και ημουν τοσο κουρασμενη που το μονο που σκεφτομουν

ηταν το κρεβατι μου αλλα ειχα ενα περιεργο συναισθημα, ενιωθα οτι κατι

θα γινει περιμενα να αδιαθετησω στις 8 αυγουστου εκει που ημουν ξαπλωμενη

σκεφτομουν το ενδεχομενο της εγκυμοσυμης αλλα απο τηναλλη ελεγα σιγα

μην μας κατσει αμεσως! αποφασιζω να κανω ενα ξεχασμενο τεστ που ειχα,

το κανω και ισα που εγινε ροζ η γραμη, μπα λεω λαθος θα ειναι ,

θα εχει χαλασει απο την πολυκαιρια, δεν μπορουσα να κοιμηθω ,

παω βρισκω φαρμακειο και παιρνω αλλο 2πλο, και σε αυτα αχνη η γραμουλα,

ειχα νευριασει με τις γραμμουλες, παω και παιρνω αλλο

που στο θετικο θα εδειχνε + γιατι με μπερδευαν οι γραμουλες! βγηκε +

δεν ηξερα τι να κανω.... ο αντρας μου στην δουλεια, τον παιρνω τηλεφωνο

και του λεω "θα γινεις μπαμπας" μου εκλεισε το τηλεφωνο! μετα απο λιγο

με παιρνει τηλ και μου λεει " ειμαι πολυ καρπερος ο ατιμος" και

μου κλεινει το τηλεφωνο παλι σε 2 λεπτα με ξαναπαιρνει και μου λεει

" δηλαδη το παιδι θα γεννηθει απριλιο ? "σαν τον ιδιο. το βραδυ ηρθε

με μια αγκαλια λουλουδια και ενα τεστ εγκυμοσυνης στο χερι ηθελε λεει

να το δει να γινεται + αφου ηταν μεσα μαζι μου στην τουαλετα! η ωρα ηταν 10

επρεπε να παω για δουλεια παλι νυχτα , με πηγε και μετα απο 3 ωρες

μου εφερε κρεπα γιατι μπορει να μου μυρισε λεει.

το πιο ωραιο ηταν στην δουλεια... παω και αλλαζα βαρδια σε μια κοπελα

που δεν τον πολυσυμπαθουσα και αφου μπαινω μεσα χωρις να μου πει καλησπερα

η να με ενημερωσει, μου λεει με υφος...... καλα πηρες αδεια και ξεκουραστικες

τωρα θα δουλεψεις χωρις ρεπο.... παω κοιταω το προγραμμα

οντως μου το ειχαν αλλαξει καιι δεν θα ειχα ρεπο ενω εκεινη

θα ειχε κανονικα 2 και αφου τα εχω παρει με το υφος της ,

της λεω μαλλον εγω θα κανω 2 η και παραπανω ρεπο και εσυ κανενα

γιατι ειμαι εγκυος κι αν παρω ασθενεια δεν θα παρετε ουτε αδεια, η αντιδραση?

εφυγε χωρις καληνυχτα, δουλευα μεχρι που μπηκα στο μηνα μου , γεννησα

και δεν μου ευχηθηκε ποτε για το μωρο! ! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηταν 6 αυγουστου 2007 το προηγουμενο βραδυ δουλευα νυχτα οποτε

το πρωι γυρισα και ημουν τοσο κουρασμενη που το μονο που σκεφτομουν

ηταν το κρεβατι μου αλλα ειχα ενα περιεργο συναισθημα, ενιωθα οτι κατι

θα γινει περιμενα να αδιαθετησω στις 8 αυγουστου εκει που ημουν ξαπλωμενη

σκεφτομουν το ενδεχομενο της εγκυμοσυμης αλλα απο τηναλλη ελεγα σιγα

μην μας κατσει αμεσως! αποφασιζω να κανω ενα ξεχασμενο τεστ που ειχα,

το κανω και ισα που εγινε ροζ η γραμη, μπα λεω λαθος θα ειναι ,

θα εχει χαλασει απο την πολυκαιρια, δεν μπορουσα να κοιμηθω ,

παω βρισκω φαρμακειο και παιρνω αλλο 2πλο, και σε αυτα αχνη η γραμουλα,

ειχα νευριασει με τις γραμμουλες, παω και παιρνω αλλο

που στο θετικο θα εδειχνε + γιατι με μπερδευαν οι γραμουλες! βγηκε +

δεν ηξερα τι να κανω.... ο αντρας μου στην δουλεια, τον παιρνω τηλεφωνο

και του λεω "θα γινεις μπαμπας" μου εκλεισε το τηλεφωνο! μετα απο λιγο

με παιρνει τηλ και μου λεει " ειμαι πολυ καρπερος ο ατιμος" και

μου κλεινει το τηλεφωνο παλι σε 2 λεπτα με ξαναπαιρνει και μου λεει

" δηλαδη το παιδι θα γεννηθει απριλιο ? "σαν τον ιδιο. το βραδυ ηρθε

με μια αγκαλια λουλουδια και ενα τεστ εγκυμοσυνης στο χερι ηθελε λεει

να το δει να γινεται + αφου ηταν μεσα μαζι μου στην τουαλετα! η ωρα ηταν 10

επρεπε να παω για δουλεια παλι νυχτα , με πηγε και μετα απο 3 ωρες

μου εφερε κρεπα γιατι μπορει να μου μυρισε λεει.

το πιο ωραιο ηταν στην δουλεια... παω και αλλαζα βαρδια σε μια κοπελα

που δεν τον πολυσυμπαθουσα και αφου μπαινω μεσα χωρις να μου πει καλησπερα

η να με ενημερωσει, μου λεει με υφος...... καλα πηρες αδεια και ξεκουραστικες

τωρα θα δουλεψεις χωρις ρεπο.... παω κοιταω το προγραμμα

οντως μου το ειχαν αλλαξει καιι δεν θα ειχα ρεπο ενω εκεινη

θα ειχε κανονικα 2 και αφου τα εχω παρει με το υφος της ,

της λεω μαλλον εγω θα κανω 2 η και παραπανω ρεπο και εσυ κανενα

γιατι ειμαι εγκυος κι αν παρω ασθενεια δεν θα παρετε ουτε αδεια, η αντιδραση?

εφυγε χωρις καληνυχτα, δουλευα μεχρι που μπηκα στο μηνα μου , γεννησα

και δεν μου ευχηθηκε ποτε για το μωρο! ! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια φοβερές οι ιστορίες σας. Έχω βουρκώσει εκατό φορές!!!

Εμείς δεν προσπαθούσαμε για παιδί γιατί παντρευτήκαμε τον Σεπτέμβριο 2007 και θέλαμε να περιμένουμε λίγο. Είχαμε υπολογίσει όμως χωρίς τον ''Ξενοδόχο'' (τη μπουμπού μας)!

Στις 18/2/08 την ημέρα με τα πολλά χιόνια στην Αθήνα, όπως ήταν αναμενόμενο δεν πήγε κανείς από τους δυο μας δουλειά. Εγώ είχα μόλις δύο μέρες καθυστέρηση, κάτι το οποίο δεν μου συμβαίνει ποτέ. Αφήστε που μία φορά είχαμε κάνει την ''πιτσικουλιά'' μας, δεν φαντάστηκα ότι θα είμαστε τόσο γόνιμοι! Βγαίνω λοιπόν έξω με τα χιονοπέδιλα (μιλάμε για πολύ χιόνι) και πάω μέχρι το φαρμακείο όπου για καλή μου τύχη ήταν ανοιχτό. Αγοράζω το τεστ και πάω σπίτι. Λέω του άντρα μου ότι πάω να κάνω το τεστ έτσι για να μου φύγει η ιδέα. Μόλις είδα την γραμμούλα να φαίνεται κόντεψα να το καταπιώ από τον πανικό μου. Πάω στο σαλόνι και με απειλιτικότατο ύφος του λέω "εγώ άυριο θα πάω στο γήπεδο ο κόσμος να χαλάσει"! (Ξέχασα να αναφέρω ότι είμαι φανατική Ολυμπιακός και πηγαίνω πολύ τακτικά στο γήπεδο, και την επόμενη μέρα θα γινόταν ένας πολύ σημαντικός αγώνας και είχα κλείσει εισητηρία 1 μήνα νωρίτερα)! Και συνεχίζω "αααα και είμαι έγγυος". Πανικός! Καθόταν στο καναπέ και με κοιτούσε σαν χάνος! Κι εγώ στο πάσο της κουζίνας επίσης σαν χάνος! Μας έπιασαν τα γέλια, τα κλάμματα, δεν ξέραμε τι να κάνουμε. Τελικά πήγαμε μαζί στο φαρμακείο και πήραμε άλλα δύο τεστ. Το σκορ; 3-1. Το ένα που έδειξε αρνητικό ήταν το predictor (δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σ'αυτή τη μάρκα πλέον). Τι να κάναμε; Τα 3 θετικά και το 1 αρνητικό! Να χαρούμε; Φεύγουμε αμέσως για μικροβιολογικό εργαστήριο όπου έκανα χοριακή, αλλά λόγω έλειψης προσωπικού (λόγω καιρού) τα αποτελέσματα θα έβγαιναν την επόμενη μέρα! Άντε πάλι αγωνία!

Τελικά την επόμενη μέρα, πήγα να πάρω τα αποτελέσματα και μόλις είδα ότι ήταν θετικό άρχισα να κλαίω μέσα στο ασανσερ σαν παιδί! Μπαίνω στο αυτοκίνητο, κοιτάω τον άντρα μου και του λέω "θα κάνουμε μωράκι"! Αυτό ήταν. Τόσο κλάμα δεν έχουμε ρίξει ποτέ! Αλλά και τόσο γέλιο! Είναι τόσο περίεργα υπέροχο συναίσθημα!!!!

Συγνώμη για την μακροσκελή ιστορία μου!!!

Εύχομαι σε όσες δεν το έχουν ζήσει να το ζήσουν, αλλά και σε όσες επιθυμούν να το ζήσουν ξανά!!!

Φιλιά

Γιώτα

(ΥΓ. τελικά στο γήπεδο πήγα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια φοβερές οι ιστορίες σας. Έχω βουρκώσει εκατό φορές!!!

Εμείς δεν προσπαθούσαμε για παιδί γιατί παντρευτήκαμε τον Σεπτέμβριο 2007 και θέλαμε να περιμένουμε λίγο. Είχαμε υπολογίσει όμως χωρίς τον ''Ξενοδόχο'' (τη μπουμπού μας)!

Στις 18/2/08 την ημέρα με τα πολλά χιόνια στην Αθήνα, όπως ήταν αναμενόμενο δεν πήγε κανείς από τους δυο μας δουλειά. Εγώ είχα μόλις δύο μέρες καθυστέρηση, κάτι το οποίο δεν μου συμβαίνει ποτέ. Αφήστε που μία φορά είχαμε κάνει την ''πιτσικουλιά'' μας, δεν φαντάστηκα ότι θα είμαστε τόσο γόνιμοι! Βγαίνω λοιπόν έξω με τα χιονοπέδιλα (μιλάμε για πολύ χιόνι) και πάω μέχρι το φαρμακείο όπου για καλή μου τύχη ήταν ανοιχτό. Αγοράζω το τεστ και πάω σπίτι. Λέω του άντρα μου ότι πάω να κάνω το τεστ έτσι για να μου φύγει η ιδέα. Μόλις είδα την γραμμούλα να φαίνεται κόντεψα να το καταπιώ από τον πανικό μου. Πάω στο σαλόνι και με απειλιτικότατο ύφος του λέω "εγώ άυριο θα πάω στο γήπεδο ο κόσμος να χαλάσει"! (Ξέχασα να αναφέρω ότι είμαι φανατική Ολυμπιακός και πηγαίνω πολύ τακτικά στο γήπεδο, και την επόμενη μέρα θα γινόταν ένας πολύ σημαντικός αγώνας και είχα κλείσει εισητηρία 1 μήνα νωρίτερα)! Και συνεχίζω "αααα και είμαι έγγυος". Πανικός! Καθόταν στο καναπέ και με κοιτούσε σαν χάνος! Κι εγώ στο πάσο της κουζίνας επίσης σαν χάνος! Μας έπιασαν τα γέλια, τα κλάμματα, δεν ξέραμε τι να κάνουμε. Τελικά πήγαμε μαζί στο φαρμακείο και πήραμε άλλα δύο τεστ. Το σκορ; 3-1. Το ένα που έδειξε αρνητικό ήταν το predictor (δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σ'αυτή τη μάρκα πλέον). Τι να κάναμε; Τα 3 θετικά και το 1 αρνητικό! Να χαρούμε; Φεύγουμε αμέσως για μικροβιολογικό εργαστήριο όπου έκανα χοριακή, αλλά λόγω έλειψης προσωπικού (λόγω καιρού) τα αποτελέσματα θα έβγαιναν την επόμενη μέρα! Άντε πάλι αγωνία!

Τελικά την επόμενη μέρα, πήγα να πάρω τα αποτελέσματα και μόλις είδα ότι ήταν θετικό άρχισα να κλαίω μέσα στο ασανσερ σαν παιδί! Μπαίνω στο αυτοκίνητο, κοιτάω τον άντρα μου και του λέω "θα κάνουμε μωράκι"! Αυτό ήταν. Τόσο κλάμα δεν έχουμε ρίξει ποτέ! Αλλά και τόσο γέλιο! Είναι τόσο περίεργα υπέροχο συναίσθημα!!!!

Συγνώμη για την μακροσκελή ιστορία μου!!!

Εύχομαι σε όσες δεν το έχουν ζήσει να το ζήσουν, αλλά και σε όσες επιθυμούν να το ζήσουν ξανά!!!

Φιλιά

Γιώτα

(ΥΓ. τελικά στο γήπεδο πήγα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia k go prin meino egkios skeftomouna pos tha tou to po ,na mas meinei aksexasto k tetoia..

k molis eixa 2 meres kathisterisei to katalaba amesos giati eixa stathero kiklo k tou leo tha kano test .

pao sto mpanio kaytos perimene sto saloni..

de iksera pos na tou to po..sa xazi skeftomouna...

k tou skao ena xamogelo k tou leo.. ante tha se kano patera...

k fotistike to prosopo tou..

etsi mou bgeike etsi egine..allios pantos to fantazomouna...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia k go prin meino egkios skeftomouna pos tha tou to po ,na mas meinei aksexasto k tetoia..

k molis eixa 2 meres kathisterisei to katalaba amesos giati eixa stathero kiklo k tou leo tha kano test .

pao sto mpanio kaytos perimene sto saloni..

de iksera pos na tou to po..sa xazi skeftomouna...

k tou skao ena xamogelo k tou leo.. ante tha se kano patera...

k fotistike to prosopo tou..

etsi mou bgeike etsi egine..allios pantos to fantazomouna...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ 14/2/2008,ΣΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΣΕ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ

ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΑΛΑΡΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ !@#*##%

ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΙΔΙΑΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ.

ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ,ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΛΙΠΟΘΥΜΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ 14/2/2008,ΣΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΣΕ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ

ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΑΛΑΡΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ !@#*##%

ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΙΔΙΑΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ.

ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ,ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΛΙΠΟΘΥΜΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ωραιο θεμα!!!!!

με μια συναδελφο στην δουλεια πανω κατω εχουμε την ιδια μερα περιοδο

οταν λοιπον εγινε η σθλληψη τι να σας πω ειχα αυτην την αισθηση οτι ημουν εγκυος.

πηγα και πηρα το τεστ χωρις να πω σε κανεναν τιποτα

επρεπε να περιμενω να αδιαθετισει η φιλη μου και μετα θα εκανα το τεστ

περναει λοιπον 1 βδομαδα απο την ημερα που επρεπ να αδιαθετησω και εχω συκωθει 5 τα χαραματα για να το κανω πρωι πρωι.........

ο αντρας μου ο κακομοιρης επρεπε να φυγει για την δουλεια και γω ημουν στο μπανιο και δεν εβγαινα μεχρι να δω το αποτελεσμα.

λιγο πριν ο κοκομοιρης τα κανει.....................επανω του χα χα χα χα

βγαινω και του λεω...................αφου πρωτα τον αφησα να παει στο μπανιο, μην σκασει κιολλας............. ,

αγαπη τα χριστουγεννα τι δωρο θες?

μου λεει ειναι λιγο μακρυα τα χριστουγεννα αν και εχω εσενα και γελαγε

τοτε του λεω και γω

θα φτιαξεις το δεντρο εσυ στο σπιτι και θα βαλεις και μια μικρη καλτσουλα στο τζακι..............

ωστε οταν γυρισουμε απο το μαιευτηριο με το μπεμπακι μας να ναι ολα ετοιμα

εκλαψε...............σχεδον ειναι και αντρας παντως σιγουρα δακρυσεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ωραιο θεμα!!!!!

με μια συναδελφο στην δουλεια πανω κατω εχουμε την ιδια μερα περιοδο

οταν λοιπον εγινε η σθλληψη τι να σας πω ειχα αυτην την αισθηση οτι ημουν εγκυος.

πηγα και πηρα το τεστ χωρις να πω σε κανεναν τιποτα

επρεπε να περιμενω να αδιαθετισει η φιλη μου και μετα θα εκανα το τεστ

περναει λοιπον 1 βδομαδα απο την ημερα που επρεπ να αδιαθετησω και εχω συκωθει 5 τα χαραματα για να το κανω πρωι πρωι.........

ο αντρας μου ο κακομοιρης επρεπε να φυγει για την δουλεια και γω ημουν στο μπανιο και δεν εβγαινα μεχρι να δω το αποτελεσμα.

λιγο πριν ο κοκομοιρης τα κανει.....................επανω του χα χα χα χα

βγαινω και του λεω...................αφου πρωτα τον αφησα να παει στο μπανιο, μην σκασει κιολλας............. ,

αγαπη τα χριστουγεννα τι δωρο θες?

μου λεει ειναι λιγο μακρυα τα χριστουγεννα αν και εχω εσενα και γελαγε

τοτε του λεω και γω

θα φτιαξεις το δεντρο εσυ στο σπιτι και θα βαλεις και μια μικρη καλτσουλα στο τζακι..............

ωστε οταν γυρισουμε απο το μαιευτηριο με το μπεμπακι μας να ναι ολα ετοιμα

εκλαψε...............σχεδον ειναι και αντρας παντως σιγουρα δακρυσεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχχ... ποσο θελω και εγω να ερθει η δικη μ σειρα να ανακοινωσω στον αντρα μ κατι τετοιο.. ωραιες στιγμες κοριτσια... να στε καλα και να χαιρεστε τα μωρα σας!! συγκινηθηκα!! ευχομαι οσες περιμενουμε να ερθει συντομα και η δικη μας σειρα!!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχχ... ποσο θελω και εγω να ερθει η δικη μ σειρα να ανακοινωσω στον αντρα μ κατι τετοιο.. ωραιες στιγμες κοριτσια... να στε καλα και να χαιρεστε τα μωρα σας!! συγκινηθηκα!! ευχομαι οσες περιμενουμε να ερθει συντομα και η δικη μας σειρα!!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήταν 1η Αυγούστου του 2008! Στις 30-8 παντρευόμασταν! Είχα μια μέρα καθυστέρηση, αλλά γενικά ο κύκλοας μου δεν ήταν και πολύ σταθερός! Κάνω λοιπόν τεστ εκείνη την ημέρα και βγαίνει αρνητικό! Ψιλοαπογοητεύτηκα, αλλά λέω, δεν πειράζει! Τουλάχιστον θα ευχαριστηθώ το γάμο μου! Περνάνε 2 μέρες κι ενώ είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου, τίποτα! 3 Αυγούστου, ημέρα Κυριακή, λέω ας κάνω ένα ακόμα τεστ που μου είχε απομείνει! Το κάνω βγαίνει +, αλλά ήταν πολύ αχνό! Έπαθα σοκ! Έψαχνα σαν τρελή να βρω φαρμακείο, καθώς ήταν όλα κλειστά! Τελικά βρίσκω και αγοράζω άλλα 3 τεστ! Ο αντρούλης μου ήταν στη δουλειά!Κάνω το 2ο, το οποίο φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι θετικό, κάνω κι το τριτο και αυτό θετικό! Πέταξα από την χαρά μου! Παίρνω τον αντούλη μου τηλ και με τρεμάμενη φωνή του λέω ότι είμαι έγκυος! Δεν μπορούσε να το πιστέψει! Μου έλεγε να πάω στη δουλειά του να του δείξω το τεστ! Φυσικά δεν πήγα, άλλα ότασν το βράδυ γύρισε σπίτι, κάναμε μαζί το τελευταίο και ήταν πάλι θετικό! Με αγκάλιαζε, με φιλούσε και μου έλεγε ότι θα κάνουμε νινί! Ωστόσο, είπαμε να πάμε την επομένη να κάνουμε τη χοριακή για να είμαστε σίγουροι!Πήγαμε πρωί πρωί μαζί και μας είπαν ότι στις 7 το απόγευμα μπορούμε να πάμε να πάρουμε τα αποτελέσματα! Οι ώρες δεν περνούσαν με τίποτα, εγλω έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά και πήγα μόνη μου να τα πάρω! Τελικά ήμουν όντως έγκυος! Του τηλεφωνώ και του λέω "Αγάπη μου, τελικά θα γίνεις μπαμπάς!" και τον ακούω να κλαίει και παράλληλα να φωνάζει στους φίλους του "Μ..... θα γίνω μπαμπάς!" Αυτό ήταν! Από τότε έχουμε τρελαθεί και οι δύο! Περιμένουμε πώς και πώς να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας την κορούλα μας!Πώς θα περάσει ο καιρός μέχρι τον Απρίλη;....:dry::dry:

Το μόνο αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι δεν ευχαριστήθηκα, όσο θα ήθελα το γάμο μας, καθώς ήμουν πολύύύύ προσεκτική!

Αυτά!Συγγνώμη που σας κούρασα!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήταν 1η Αυγούστου του 2008! Στις 30-8 παντρευόμασταν! Είχα μια μέρα καθυστέρηση, αλλά γενικά ο κύκλοας μου δεν ήταν και πολύ σταθερός! Κάνω λοιπόν τεστ εκείνη την ημέρα και βγαίνει αρνητικό! Ψιλοαπογοητεύτηκα, αλλά λέω, δεν πειράζει! Τουλάχιστον θα ευχαριστηθώ το γάμο μου! Περνάνε 2 μέρες κι ενώ είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου, τίποτα! 3 Αυγούστου, ημέρα Κυριακή, λέω ας κάνω ένα ακόμα τεστ που μου είχε απομείνει! Το κάνω βγαίνει +, αλλά ήταν πολύ αχνό! Έπαθα σοκ! Έψαχνα σαν τρελή να βρω φαρμακείο, καθώς ήταν όλα κλειστά! Τελικά βρίσκω και αγοράζω άλλα 3 τεστ! Ο αντρούλης μου ήταν στη δουλειά!Κάνω το 2ο, το οποίο φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι θετικό, κάνω κι το τριτο και αυτό θετικό! Πέταξα από την χαρά μου! Παίρνω τον αντούλη μου τηλ και με τρεμάμενη φωνή του λέω ότι είμαι έγκυος! Δεν μπορούσε να το πιστέψει! Μου έλεγε να πάω στη δουλειά του να του δείξω το τεστ! Φυσικά δεν πήγα, άλλα ότασν το βράδυ γύρισε σπίτι, κάναμε μαζί το τελευταίο και ήταν πάλι θετικό! Με αγκάλιαζε, με φιλούσε και μου έλεγε ότι θα κάνουμε νινί! Ωστόσο, είπαμε να πάμε την επομένη να κάνουμε τη χοριακή για να είμαστε σίγουροι!Πήγαμε πρωί πρωί μαζί και μας είπαν ότι στις 7 το απόγευμα μπορούμε να πάμε να πάρουμε τα αποτελέσματα! Οι ώρες δεν περνούσαν με τίποτα, εγλω έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά και πήγα μόνη μου να τα πάρω! Τελικά ήμουν όντως έγκυος! Του τηλεφωνώ και του λέω "Αγάπη μου, τελικά θα γίνεις μπαμπάς!" και τον ακούω να κλαίει και παράλληλα να φωνάζει στους φίλους του "Μ..... θα γίνω μπαμπάς!" Αυτό ήταν! Από τότε έχουμε τρελαθεί και οι δύο! Περιμένουμε πώς και πώς να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας την κορούλα μας!Πώς θα περάσει ο καιρός μέχρι τον Απρίλη;....:dry::dry:

Το μόνο αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι δεν ευχαριστήθηκα, όσο θα ήθελα το γάμο μας, καθώς ήμουν πολύύύύ προσεκτική!

Αυτά!Συγγνώμη που σας κούρασα!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ τι ωραια...mpempoula να ζησετε κιολας αγαπημενοι να ειστε και με το καλο να ερθει και το νινακι σας...φιλια:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ τι ωραια...mpempoula να ζησετε κιολας αγαπημενοι να ειστε και με το καλο να ερθει και το νινακι σας...φιλια:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ημουν στην πολη μου και αυτοσ στο νησι που δουλευει.τοτε δεν ειχαμε καν σκεφτει για γαμο.οταν εκανα μονη μου το τεστ και βγηκε θετικο τον πηρα κατευθειαν τηλ.ειχα τρελαθει απο χαρα εκεινη τη στιγμη. εκεινοσ χαρηκε και μετα απο ενα μηνα παντρευτηκαμε¨!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ημουν στην πολη μου και αυτοσ στο νησι που δουλευει.τοτε δεν ειχαμε καν σκεφτει για γαμο.οταν εκανα μονη μου το τεστ και βγηκε θετικο τον πηρα κατευθειαν τηλ.ειχα τρελαθει απο χαρα εκεινη τη στιγμη. εκεινοσ χαρηκε και μετα απο ενα μηνα παντρευτηκαμε¨!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
    • Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 
    • 12 κορμάκια πήρα. 10 0-3 και 2 newborn.    φορμάκια πήρα 5 κοντομάνικα Και 10 μακρυμάνικο.   Τωρα δεν ξερω. Πρεπει να παρω κι Αλλα newborn; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...