Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Τα νευρα μου...

6 φορές με πέταξε...Και έγραφα τοσα πράγματα...γκρρρρρ... :angry:

Κατερινακι μου η νυφούλα μας είναι θεααα!!!Στο ξαναλέω!!!

Ελπιδάκι κουκλίτσα η μικρούλα σου!!!

Χρύσα μου να σου ζήσει το μικρούλι σου...Ξέρω πως είναι να πηγαίνεις σπίτι χωρίς το μωρό σου...Το έζησα κι εγώ για 1 μέρα με το μωρό μας...Το κράτησαν μια μέρα μέσα για να του κάνουν εξετάσεις επειδή εχω υποθυρεοειδισμό, για να ελέγξουν μην τυχόν το έχει κληρονομησει και το αγοράκι μου...Εκλαψα τοοοσο πολύ κι αυτό γιατί μου κακοφάνηκε που πήγα σπίτι χωρίς το μικράκι μου...Ευτυχώς είναι υγιέστατο το αγοράκι μου!!!

Κατρινάκι μου, Λαμπρινή μου, Ντόρα μου :kiss::kiss::kiss:

Σε όλες τις φιλεναδίτσες που γέννησαν, να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!!Γερά και καλότυχα να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες τις κουκλίτσες (μικρές - μεγάλες, και βέβαια τους κούκλους) της παρεϊτσας... μας. Κορίτσια σηκώθηκα στις 6 και σιγά σιγά ετοιμάζομαι για να φύγω. Απλά μπήκα για την καθιερωμένη ΚΑΛΗΜΕΡΑ μου και θα τα πούμε σύντομα. Να είστε όλες καλά. Φιλάκια σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!Τι στο καλό έχει πάθει αυτό το mammy,δε λέει να ξεκολλήσει.

Λαμπρινούλα με το καλό κοπέλα μου!Περιμένουμε νέα σου! :kiss::kiss::kiss:

Κατρίνα μου,με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας και καλή λοχεία :kiss::kiss::kiss:

Εγώ πριν λίγο γύρισα,είχα καρδιοτοκογράφημα!Δόξα τω Θεω όλα καλά!Μόλις ξάπλωσα μετά από λίγο ξύπνησε το ζουζούνι μου! :blink: :silly: :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα,

βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω τα νέα μου.

δυστυχώς δεν πρόλαβα να διαβάσω τίποτα οπότε δεν μπορώ να ανφερθώ και σε καμιά σας.

εύχομαι να είστε όλες καλά και να κρατάτε τα μπεμπάκια σας ήδη στην αγκαλίτσα σας.

Εμείς επιστρέψαμε το Σάββατο από την κλινική και η ζωή μας είναι ένα όνειρο!!! γεννήσαμε την Τετάρτη ακριβώς στις 18.15!!! έγιναν όλα τόσο γρήγορα ευτυχώς!!!

Τελικά εχουμε κοριτσάκι,το οποίο μας έχει πάρει τα μυαλά! είνια τρέλα, την θηλάζω αποκλειστικά από το πρώτο 5λεπτο της ζωής της!!!

Δεν είναι εύκολο αλλά την παλεύω. Είναι μια κουκλίτσα,μία φραουλίτσα δεν χορταίνω να μιλάω γι αυτήν.

Εύχομαι σύντομα να μπορέσω να σας ξαναγράψω.

πολλά :kiss: σε όλες

Υ.Γ.; τελικά κατάφερα να γεννήσω στο 19 :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέκλα, τι γρήγορη γέννα και τι καλά που καταφέρνεις να θηλάσεις αποκλειστικά τη μικρούλα σου!

Κατρίνα μου, ελπίζω να πέσει γρήγορα ο ίκτερος και να πάτε σπίτι σας να χορτάσεις τον κούκλο.

Βασούλα, δεν ήξερα ότι και το δικό σου αγοράκι το είχανε κρατήσει στο νοσοκομείο-το καημενούλι...

Γελιζάκι, είσαι πολύ εντυπωσιακή!!! (είδα τις φώτος σου στο fb)

Το mummy έχει γίνει τόσο μα τόσο αργό που μου έχει σπάσει τα νεύρα. Θέλω να γράψω και επειδή κάνει δέκα ώρες να φορτώσει μετά μου φεύγει η όρεξη...

Ήπια ρίγανη, έφαγα ανανά, κάνω σεξ, ανεβοκατεβαίνω 4 φορές την ημέρα όλα τα σκαλιά της πολυκατοικίας, τρώω καυτερά, περπατάω 2 χιλιόμετρα κάθε απόγευμα (κοινώς έχω κάνει τα πάντα που έχω διαβάσει) και... ακόμα τίποτα από συμπτώματα :silly: Κάποιος είναι πολύ πεισματάρης μου φαίνεται :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τι πράγμα είναι αυτό ρε παιδιά από χθες; Δεν υπάρχει που δεν υπάρχει και πολύς χρόνος... όσο μένει τον περνάμε προσπαθώντας να μπούμε :dry:

Καταρχάς Βασιλικούλα, καλώς μας ήρθες και πάλι! Καλώς μας ήρθατε μάλλον :kiss: Να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου :) Να είναι πάντα το ίδιο ζωηρά όσο μέσα στην κοιλίτσα, να σε κάνουν πολύ ευτυχισμένη :kiss:

Θέκλα μας, να σου ζήσει η μπεμπούλα που σας αιφνιδίασε (αν και... μάλλον το περίμενες εσύ, αφού άνοιξες το 19 :P )! Γιατί "καρπουζίτσα" αλήθεια; Είναι τσίμπι τσίμπι μαγουλίτσα; :woohoo:

Από το Λαμπρούκο μας δεν είχαμε κανένα νέο ε; Όλα καλά θα πήγαν, είμαι σίγουρη!

Κατερινοφουφού, όλα σούπερ ε; Άντε έρχεται κι εσένα η ώρα σου! Με το καλό!

Κατερινοσουπίτσα, εσένα σε βλέπω περίπτωση καραμελίτσας έτσι όπως πας :laugh: Πλάκα κάνω ε... Κοίτα να δεις, ολόκληρο σίριαλ με τις συσπάσεις και τώρα δε λέει να έρθει ο Γιωργάκης :blink: Θα έρθει όμως, στο χέρι του είναι;

Συμπεθερούλα μου, δε μας το είχες πει ότι σας είχαν κρατήσει :( Τέλος καλό όλα καλά όμως. Έφυγες με έναν κούκλο! Σίγουρα και της Χρύσας μας η γοργονίτσα μια χαρά θα τα πάει!

Γελίζ, είσαι μια κούκλα!

Παιδιά δε θυμάμαι τίποτε άλλο, σόρι. Είμαι με μια ώρα ύπνο. Κυριολεκτικά, όχι μ@λ@κίες :huh: Λοιπόν, σας φιλώ για τώρα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααα!!!!!!!!!!!καλα πολυ κολλαει το μαμμυ...θυλαζουμε και μεις αποκλειστικα,Θεκλα μου να σου ζησει η μπουμπουκα και απο δω!!!ο μπομπιρας τρωει και κοιματε!!!οι θηλες μου αρχισαν να ψιλοπονανε,δεν το φανταζομαουν οτι θα ''επιανε''τοσο δυνατα ενα νεογεννητο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ :woohoo:

ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΜΠΙΡΑΚΙ ΜΟΥ??

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΙΔΕΡΟ :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Τι κάνετε?Χαθήκαμε 2 μέρες αλλά το mammy είχε πρόβλημα και δεν άνοιγε καμία σελίδα.

Να πω στα κοριτσια που γεννήσανε να χαίρονται τα παιδάκια τους και καλή λοχεία από δω και πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που συμβαίνει αυτό,2 σελίδες μόνο σε 1 μέρα! :laugh:

Τι μου κάνετε κοριτσάκια μου? Ελπίζω όλες καλά να είστε και τα μωράκια σας!

Χρύσα μου να σου ζήσει η γοργονίτσα σου! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας,όλα καλά θα πάνε! :kiss:

Κατρινάκι μου όλο λέω θα σε πάρω τηλ κι όλο κάτι γίνεται και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα! Αλλά που θα πάει! Δώσε ένα φιλί στον κούκλο από την Φραουλίτσα μου!

Σουπίτσα πεισματάκια από τώρα σου κάνει το αντράκι???

Αχχχ τι έχεις να πάθεις αργότερα!!! :P

Κυο καημένο μου,σε καταλαβαίνω απόλυτα,κουτουλάς στους τοίχους,ε?

Εχθές ως από θαύμα κοιμήθηκε 12.30 με 5.15 το πρωί!!! :woohoo:

Μαννούλα μας!!! Τέλος καλό όλα καλά!! Να σου ζήσει ο όμορφος αγάπη!!! :kiss::kiss::kiss:

Μπέλλα μου μπράβο σας για τον θηλασμό! Πίστεψε με θα χειροτερέψουν οι θηλές,εγώ έκλαιγα απ΄τον πόνο κάποια στιγμή.Πάρε οπωσδήποτε να έχεις ειδικές αλοιφές,έχω δοκιμάσει medela k Avene,καλές και οι 2! Α!και για σύγκαμα sudocreme,είναι θεραπευτική κυρίως.

Βασιλική :kiss::kiss: και στα 2 ζουζούνια! Να σε κρατούν πάντα τόσο γλυκά απασχολημένη!

Λαμπρινή τώρα μάλλον θα κρατάς ήδη την κορούλα σου αγκαλίτσα! Να σου ζήσει!!!

Γελίζακι σε βρήκα τελικά στο φείς μέσω των κοριτσιών! :kiss::kiss::kiss:

Αναστασία μας που είσαι εξαφανισμένη?Ολη μέρα κάτω απ'τον απορροφητήρα την βγαζεις καλό μου??? :P

Σε όποια δεν αναφέρθηκα στέλνω πολλά πολλά :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: !

Εμείς όλα καλά,η Καρπουζοφραουλίτσα είναι αρκετά ήσυχη μπορώ να πώ,δεν κλαίει εύκολα,μόνο όταν έχει κάποια ανάγκη λιγάκι.Τώρα μάθαμε και την βόλτα με το καρότσι και...ποιός μας πιάνει! Σήμερα πήγαμε γλυκά και δώρο στον μπαμπά μας που γιόρταζει και χάρηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα... Γέννησε η Λαμπρινή!! Στις 1:45 έναν κορίτσαρο 3650gr (το είδα στο FB)

Να σας ζήσει Λαμπρινούλα!!! Πάντα γερό και ευτυχισμένο να είναι!! Σας εύχομαι τα καλύτερα!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Κοριτσάκια μου 2 μέρες τώρα το mammy μας έβγαλε τη ψυχή!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Σας φιλώ όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou glika ti mou kanete? mou leipsate polu :dry:

alla sinexws koutoulaw apo ti nysta vlepete thilazoume kai meis apokleistika, kseno mono an paristate anagki opws simera pou eleipa athina :dry:

ax! to fasolaki mas vasanizei ligo ti nyxta alla einai toso ma toso kalo kai gliko :) klaiei mono ama peinaei i ama thelei na tin allaksoume :) polles fores ksipnaei kai kathete kai koita giro giro

exw xazepsei me ti kori mou :):):)

labrinoula mou glikia na sou zisei to koritsaki sou, na einai panta gero kai eutixismeno sti zwi tis kai na tin kamarwsete opws epithimite :):):)

yelizaki mou kalo eisai toso glikia :) kai na sou pw oti exeis polu zesto vlema, pragma pou kanei tous allous pou akoma kai na mi se kseroun se simpathoun :):):)

xrysa mou kali mi stenaxwriesai ola perastika tha einai kai sintoma tha exete to gorgonaki spiti sas kai tha eiste olo agkalitses :kiss::kiss::kiss:

mpella mou eida to gio kouklaki einai, na sas zisei kali mou :):):)

annoula kai thekla mou na sas zisoun kai sas ta mikrakia sas kai apo dw :kiss::kiss::kiss:

koritsia mou olo kai kapoia ksexnaw alla...mou exei meinei kai katholou mialo :blush::blink:

sas filw oles glika :kiss::kiss::kiss:

ps. kserei kana koritsi na mou pei an epitrepete i xrisi amigdalelaiou sto thilasmo??????????????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου :kiss::kiss:

Ένα έχω να σας πω!! με κάνετε και :blush::blush::blush:

Σε λίγο θα αρχίσω να σας χρεώνω για να με βλέπετε!! :P:P:P

Και εσείς είστε όλες γλύκες και κούκλες!! χαίρομαι πολύ που επιτέλους έχω και την εικόνα σας στο μυαλό μου όταν σας διαβάζω...είναι πιο ολοκληρωμένο...

Αγγελικούλα ξέρω απο γνωστές μου ότι έβαζαν ελαιόλαδο στο στήθος...για αμυγδαλέλαιο δεν είμαι σίγουρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaa kalhspera!!kataφera,... nomizw dhl.. kai μπηκα!το μαμμυ καταλαβα αναβαθμιζεται..ωραια εβδομαδα βρηκε..κριμα..θα ησασταν η παρεα μου εδω!δυστυχως δεν μπορω να διαβασω καμμια προηγουμενη σελιδα..

ευτυχως καποιες σας βρισκω μεσω φεισμπουκ..για να ευχηθω η να σας ευχαριστησω!

ειμαι..καλα..εγω..(ψυχολογικα ...σκατα...)Ο γλυκουλης μου ειναι στις λαμπες..ευτυχως επεσε σε 8 ωρες απο 18,5 στο 16,6.

ελπιζω μεχρι Τεταρτη το αντρακι μου να εχει αναρρωσει και να παμε σπιτακι μας!!αυριο παλι εδω θα ειμαι..κοντα του!παω καθε 3 ωρες για θηλασμο..αλλα αποτι καταλαβα το στουμπωνουν..και μετα απο μενα δε τρωει σχεδον τιποτα!το στηθος πετρωνει και ειμαι λη μερα με πετσετες στο στηθος..και προσπαθω να το βγαζω με μαλαξεις στο νιπτηρα!ειναι κατι τυπισες εκει μεσα γιαπολλες κλωτσιες ομως!ετσι κιμο κοπει το γαλα...θα τις φαω! :angry: ειμαι πααρα πολυ στεναχωρημενη..και ματωνει η καρδια μου που βλεπω το μικρουλη μου εκει με γυαλακια..να ψηνεται στη λαμπα..και ολα τα υπολιπα μωρακια τα βλεπω κα λυπαμαι!Ειναι κι ενα μαυρουλι κοριτσακι 6 μηνωων,ψυχουλα παρατημενο μαζιμε κατι αλλα απο γονεις..τα οποια θα πανε σε ιδρυμα καποια στιγμη....πολυ λυπαμαι να τα βλεπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

koritsiaaa kalhspera!!kataφera,... nomizw dhl.. kai μπηκα!το μαμμυ καταλαβα αναβαθμιζεται..ωραια εβδομαδα βρηκε..κριμα..θα ησασταν η παρεα μου εδω!δυστυχως δεν μπορω να διαβασω καμμια προηγουμενη σελιδα..

ευτυχως καποιες σας βρισκω μεσω φεισμπουκ..για να ευχηθω η να σας ευχαριστησω!

ειμαι..καλα..εγω..(ψυχολογικα ...σκατα...)Ο γλυκουλης μου ειναι στις λαμπες..ευτυχως επεσε σε 8 ωρες απο 18,5 στο 16,6.

ελπιζω μεχρι Τεταρτη το αντρακι μου να εχει αναρρωσει και να παμε σπιτακι μας!!αυριο παλι εδω θα ειμαι..κοντα του!παω καθε 3 ωρες για θηλασμο..αλλα αποτι καταλαβα το στουμπωνουν..και μετα απο μενα δε τρωει σχεδον τιποτα!το στηθος πετρωνει και ειμαι λη μερα με πετσετες στο στηθος..και προσπαθω να το βγαζω με μαλαξεις στο νιπτηρα!ειναι κατι τυπισες εκει μεσα γιαπολλες κλωτσιες ομως!ετσι κιμο κοπει το γαλα...θα τις φαω! :angry: ειμαι πααρα πολυ στεναχωρημενη..και ματωνει η καρδια μου που βλεπω το μικρουλη μου εκει με γυαλακια..να ψηνεται στη λαμπα..και ολα τα υπολιπα μωρακια τα βλεπω κα λυπαμαι!Ειναι κι ενα μαυρουλι κοριτσακι 6 μηνωων,ψυχουλα παρατημενο μαζιμε κατι αλλα απο γονεις..τα οποια θα πανε σε ιδρυμα καποια στιγμη....πολυ λυπαμαι να τα βλεπω!

ola kala tha pane mpes online face einai k h annoyla k h anastasia

thilastro giati den xreisimopoieis????na min petrwnei????krima gia ta ninakia poioi goneis ta kanoyne auta???? :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να το δημοσιεύσω το μνμ...2 μέρες τώρα δεν μπορούσα να μπω με τπτ....και γενικώς δεν είναι και πολύ καλά η ψυσολογία μου, αλλά δεν θέλω να σας στεναχωρώ με τα δικά μου..ευτυχώς είναι καλά ο μπεμπούλης μου!!!

να ευχηθώ σε όλα τα κοριτσάκια μας να τους ζήσουν!!!πάντα γερά και τυχερά να είναι όλα τα μωράκια!!!!

και ελπίζω να φτιάξει γρήγορα το mammy και να τα ξαναλέμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα ..

βρηκε μερα να γινει η αναβαθμιση του site !!!

ουτε εγω ειμαι στα καλυτερα μου αυτες τις μερες ..δεν εγινε κατι απλα εχω πεσει ψυχολογικα ..να ευχηθω σε οσα κοριτσακια γεννησαν Κατρινα ,Βασιλικη, θεκλα ,Μπελλα,Χρυσα να σας ζησουν τα μωρακια σας να ειναι παντα γερα και σε εσας καλη λοχεια ...

Χθες πηγα στον γιατρο μου ..δεν ξερω αν θυμαστε αλλα θα γεννησω με προκληση ...το ραντεβου μου ειναι ΑΥΡΙΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!! Οποτε για καποιες μερες θα λειπω μην ανησυχησετε,να ξερετε οτι θα γενναω !!!!!

σε 4 μερουλες θα ειμαι παλι κοντα σας με ενα ακομη μωρακι στην παρεα ..

ελπιζω ολα να πανε καλα για ολες μας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ WENDOULA ΜΟΥ ΚΙ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΕΥΧΟΜΑΙ

ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΚΑΛΟΑΡΕΣΤΗΚΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕ ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ!!!! :lol:

ΕΓΩ 36 ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑΜΕ 2816 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΨΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ!

ΚΑΤΡΙΝΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΙΓΚΙΠΑΚΟ ΣΟΥ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ ΣΑΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα μου τι εγινε??? ανεβασε ικτερο ο μικρουλης και εισαι ακομη μεσα??? δεν προλαβα μωρε να διαβασω....

θα συνελθει γρηγορα και θα γυρισετε κι εσεις στο σπιτακι σας!!!

περαστικα στον μικρουλη και φιλια πολλα :kiss::kiss::kiss:

ασε , οσο για το θαλαμο με τα μωρα.... κι εγω οταν πηγαινα στη μικρουλα μου εφευγα σκασμενη.... απορω πως αγκαταλειπουν τα αγκελουδια τους!!!

βασουλα μου με το καλο καουκλα μου!!!!

να εχεις γρηγορα στην αγκαλια σου το μωρακι σου κι εσυ!!!!

ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!!! :kiss::kiss::kiss:

θεκλα, χρυσα, αννουλα και μπελλα μου να σας ζησουν!!!!

παντα υγεια και τυχη στα ζουζουνακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου για τις ευχες σας ....

ουυυυυφ να μην αγχωνομαι Βασουλα μου πως ????

πες μου εναν τροπο .....

ελπιζω τουλαχιστον να γεννησω γρηγορα ....

Κατρινουλα μου σου ευχομαι να φυγεις απο το μαιευτηριο με τον μπεμπη αγκαλια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,θα γράψω λίγα για να μη με πετάξει πάλι!

Να μας ζήσουν τα καινούργια μωράκια της παρέας!

Wendoula,με το καλό κοπέλα μου και χωρίς να ταλαιπωρηθείς καθόλου!

Κατρίνα μου,ηρέμησε κοριτσάκι μου και όλα θα πάνε καλά.Όσο για το θηλασμό πάτα και λίγο πόδι.Δε θα πετάς το γάλα σου εσύ.Αυτό με το θήλαστρο είναι πολύ καλή ιδέα για να το φυλάς κιόλας.

Φιλάκια κούκλες,πάω για κούρεμα.Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.(Εάν δηλαδή μας αφήσει το mammy). :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτο,ξαναμπήκε!

Ελπίζω να είστε όλες καλά.Γέννησε καμία άραγε;

Εγώ νεάκια:Πήγα σήμερα στο γιατρό,η μπουμπού μου είναι περίπου 3150,εγώ παραμένω στα +10,απέχει το κεφαλάκι της 2 εκατοστά απο τον τράχηλο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: και γενικά έχει κατέβει πάρα πολύ.Έκανα κολπικό υπέρηχω αλλά ευτυχώς δεν πόνεσα καθόλου(στον οποίο είδαμε και το κεφαλάκι της),γιατί ήταν έξω έξω,πολύ καλός ο γιατρούλης μου.Μου είπε να περπατάω αρκετά και να είμαι stand by!Ευτυχώς,εχθές έφτιαξα νυχάκια χεράκια ποδαράκια.Στα χέρια δεν τα έβαψα,μόνο στα πόδια αλλά και πάλι μου είπε ότι στον τοκετό θα τα ξεβάψω.Επίσης,κουρεύτηκα να καθαρίσει το μαλλάκι κι έκανα κι ένα ωραίο ίσιωμα,σήμερα πήγα στην αισθητικούλα μου κι έκανα την αποτρίχωσή μου,το σπίτι μου το έχω κάνει γενική μέχρι αηδίας,βαλίτσα έχω έτοιμη,καλαθούνα έχω έτοιμη,άρα είμαι έτοιμη :P:P:P:P:P:P:P:P .Απλά περιμένω!Αχ,τώρα ανυπομονώ!!!!!! :):):):):):)

Σόρυ για το μεγάλο ποστ αλλά είχα απο εχθές να γράψω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foufou μουουυοουουουουουουουουυου :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

επιτελους μπηκα στο μαμμυ... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μου λειψατε ολες...

μια χαρα τα νεακια σου Κατερινακι μου κ εγω αυριο τελειωνω με τα μαθηματα θα κανω κ υπερυχο να δω τον μπεμπακο μου κ θα μου πει ποτε να κοψω τα φαρμακα...ηδη εχω αρχισει να ανχωνομαι με πιανουν κατι περιεργα πονακια κ λεω συνεχεια ωχ ηρθε η ωρα..αλλα δεν ηρθε ακομα... :blink::blink::blink::blink::blink: εχω κουραστει κ απο το περα δωθε 3 μερες στο ελενα για τα κολο μαθηματα κ κανω απο εχτες συνεχεια συσπασεις σημερα με το που γυρισαμε γυρω στις μια επεσα για νανι κ σηκωθηκα 5 το απογευμα κ καπως εχουν ηρεμησει τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστεύω έγραφα έγραφα και στο τέλος με πέταξε! :angry::angry:

Κι εμένα μου λείψατε.Μια παρεούλα είχαμε κι εμείς και μας τη στερήσανε.

Μην αγχώνεσαι,κοριτσάκι μου!Στο μήνα σου δεν είσαι άλλωστε;Βαλιτσούλα έχεις ετοιμάσει;Ξερεις τι;Το φιλοσόφησα.Γιατί να αγχωνόμαστε;Μόλις γεννήσουμε θα είμαστε μέσα στο άγχος με τα μπεμπάκια,άρα ας είμαστε ήρεμες τώρα που μπορούμε.Δεν είναι τίποτα απολύτως,θα το δεις κι εσύ.Όλα είναι μια ιδέα.Εγώ εχθές ξύπνησα 4μισι τα ξημερώματα και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ,έτσι διάβαζα ένα βιβλίο σχετικά με μπεμπάκια,το οποίο σκοπεύω να εφαρμόσω και σε αυτή την κορούλα μου και αναπτερώθηκε το ηθικό μου.Μη μου στεναχωριέσαι καθόλου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...