Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Γεια σου,σουπίτσα μου!Ούτε εμένα μου έχει βάλει χέρι.Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα και δεν το ανέφερε καν.Άντε ετοίμασε βαλιτσούλα,να μην αγχωθείς τελευταία στιγμή. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ουτε εγω εχω φαει χερι παραλιγο να φαω στο αττικο αλλα την γλιτωσα λετε να το φαω την Πεμπτη???? :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Φουφου μου ο αντρας μου ειναι με το μερος μου κ τον φρεναρο κιολας μην τσακωθει εγω αυτην δεν εμπιστευομαι θα λεει μαλακιες στον μπεμπη οταν μεγαλωσει στανταρ κ ετσι κ μαθω την εκατσε...εκτος αυτο θα το κακομαθει στανταρ η κορη της ειναι φουλ κακομαθημενο ειναι 18 κ ζηλευει την 8 χρονη ξαδερφη της....οταν ηταν μωρο η ξαδερφη της της τραβαγε χαστουκια στα καλα καθουμενα κ η πεθερα μου αντι να τις βαλει ενα χαστουκι να της φυγει το κεφαλι της ελεγε Βαγγελιο μηηηηηηη πας καλα... :angry::angry::angry::angry::angry:

τις κοπανας κ τις δυο η οχι???

μια ζωη ζηλευε το μωρο αν ειναι δυνατον ετσι ομως την μεγαλωσε...

ο αντρας μου παλι καλα δεν ειναι ετσι....

φαντασου να κανει κατι τετοιο στο δικο μου μωρο... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

ηρθε το τελος τους μετα...

Γελιζ μου κ να θελω να κανω οτι δεν υπαρχουν δεν γινετε κανουν αισθητη την παρουσια τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α,καλά μιλάμε για περιπτωσάρα.Κοίταξε να δεις εάν πέσει κάτι στην αντιληψή σου αυτή θα χάσει και όχι εσύ.Πολύ απλά δε θα ξαναδεί το εγγόνι της.Κάτι τέτοια χουνέρια θέλουν μου φαίνεται για να καταλάβουν.Να σου πω πρόσεχε λίγο την κουνιάδα σου,γιατί αν μου λες ότι ζηλεύει το 8χρονο,ο μπέμπαρος θα είναι το επόμενο "θύμα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκαθάρισε τους ότι στο δικό σου παιδί κουμάντο κάνεις εσύ!!! Απο την αρχή όμως!!! Εγώ έτσι κάνω αν αρχίσουν και μου λένε τίποτα χαζά το κόβω με τη μία ανοιχτά και ξεκάθαρα!! μετά δεν έχει δικαιολογίες και δεν μπορεί να συνεχίσει να το λέει... όπως πχ στην αρχή που είχαμε παντρευτεί με έπρηζε για παιδί, πότε θα κάνουμε κτλ και εγώ απο ευγένια έλεγα θα δούμε...όποτε έρθει...και άλλα τέτοια... αλλά όταν κατάλαβα ότι δεν θα το κόψει της είπα " σε 6 χρόνια θα κάνουμε παιδί, να ξέρεις να μη με ξαναρωτήσεις!!" και αυτό ήτανε!!! Τέρμα οι ερωτήσεις!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως.Έχει δίκιο η Γιελίζ.Κάποιες φορές πρέπει να τους τα κόβεις μαχαίρι,να τα λες έξω από τα δόντια ,γιατί αλλιώς είσαι για το ψυχιατρείο. :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου,εγώ πάω να ξαπλώσω να ξεκουραστώ!Θα τα πούμε αύριο γλυκό μου παρεάκι.Εύχομαι σε όλες μια ήρεμη και χαλαρωτική νύχτα :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Όντως.Έχει δίκιο η Γιελίζ.Κάποιες φορές πρέπει να τους τα κόβεις μαχαίρι,να τα λες έξω από τα δόντια ,γιατί αλλιώς είσαι για το ψυχιατρείο. :huh:

Έτσι είναι...δεν θα αφήσεις να σε τρελλάνουν!!! Απλά να καταλάβουν ότι όταν λες κάτι τελείωσε..είναι νόμος!!! και εμένα μη νομίζεις μου πήρε καιρό να τα κάνω όλα αυτά! Αλλά έμαθα... μετά απο 7 χρόνια γάμου έχω γίνει εξπέρ!! :woohoo: :woohoo:

Μόνο να σου πω και κάτι ακόμα (το έκανα και εγώ στην αρχή και τελικά ήταν λάθος) μην τα λές στον άντρα σου!! Η καλύτερη δουλειά είναι να την αντιμετωπίζεις στα ίσα εσύ η ίδια... θα το εκτιμήσει και ο άντρας σου!! Γιατί όσο και να μας υποστηρίζουν δεν παύει να είναι μάνα τους!!

Και εμένα η μάνα μου ώρες ώρες μου σπάει τα νεύρα...και της φωνάζω καμιά φορά!! Αλλά θα με πείραζε πάρα πολύ αν έλεγε κάτι κακό σε εμένα ο άντρας μου για τη μάνα μου... και ας ήξερα ότι έχει και δίκιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Α,αυτό με τις αγκαλιές που είπες μην την αφήνεις και καλά για να μην κακομάθει το μωρό και θέλει συνέχεια αγκαλιά.Εγώ το έχω ξεκαθαρίσει από τώρα.

Πω πω, έχεις απόλυτο δίκαιο!! Ειδικά στο θέμα αυτό όλοι έχουν άποψη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνυχτα φουφουκα! Αυριο παλι στο γνωστο μερος!(Θα ειμαι και εγω εδω!!!)

Γελιζ μου τι κανεις κοριτσακι μου εσυ? Ολα καλα? Χαιρομαι που μπαινεις και αν μπορεις και πιο συχνα! Καλα ξηγηθηκες, μπραβο σου!

Ντορα εσυ εχεις καει και απο πεθερα και απο κουνιαδα ε? Ευτυχως που ο καλος σου ειναι με το μερος σου, εισαι τυχερη σε αυτο. Οσο για τις αλλες δυο, οπως σου ειπανε και τα κοριτσια, βαλε ορια και μαλιστα απο τωρα, μην σου παρουν τον αερα και ειδικα με το μωρο. Καλα τα καλαμποκια?

Σουπιτσα ποτε περιμενεις να ετοιμασεις βαλιτσα? Βεβαια αν εχεις τα καλα τα δικα μου, ε, τοτε...φεεεεεεετααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εχω υπολογισει ολα εχουνε να πεσουνε ακυρα τρελα...ελεγε η κουνιαδα μου στην πεθερα μου δεν πιστευω να πηγενω να παρω τον μπεμπη να τον παω βολτα κ να μην μου το δινουν κ τις λεει η πεθερα μου γιατι καλε να μην στο δινουν κ ηρθε ολο χαρη κ μας το ελεγε κ απανταω εγω ναι αμε θα το παιρνει οταν μεγαλωσει τωρα που θα ειναι μωρο δεν παιζει δεν ειναι σκυλακι να το βγαζει βολτα παιδι ειναι :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: για να καταλαβετε μπορει να ειναι 18 αλλα εχει μυαλα 12 χρονου οποτε δεν παιζει να τον παιρνει...

καληνυχτα Φουφου μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Καληνυχτα φουφουκα! Αυριο παλι στο γνωστο μερος!(Θα ειμαι και εγω εδω!!!)

Γελιζ μου τι κανεις κοριτσακι μου εσυ? Ολα καλα? Χαιρομαι που μπαινεις και αν μπορεις και πιο συχνα! Καλα ξηγηθηκες, μπραβο σου!

Ντορα εσυ εχεις καει και απο πεθερα και απο κουνιαδα ε? Ευτυχως που ο καλος σου ειναι με το μερος σου, εισαι τυχερη σε αυτο. Οσο για τις αλλες δυο, οπως σου ειπανε και τα κοριτσια, βαλε ορια και μαλιστα απο τωρα, μην σου παρουν τον αερα και ειδικα με το μωρο. Καλα τα καλαμποκια?

Σουπιτσα ποτε περιμενεις να ετοιμασεις βαλιτσα? Βεβαια αν εχεις τα καλα τα δικα μου, ε, τοτε...φεεεεεεετααααααααα!!!

Καλά είμαι Αννούλα μου... εδώ... λέμε για τις πεθερές!! :):) Προσπαθώ να μπαίνω όποτε μπορώ... αλλά με όσα γίνανε τελευταία είμαι μια εδώ και μία εκεί... αλλά δεν έμεινε πολύ 3/09 που ξεκινάω δουλειά θα μπω σε πρόγραμμα... και θα είμαι πιο τακτική!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφιές μου. Ελπίζω όλες να είστε πολύ πολύ καλά.

Είδα στη λίστα της Θέκλας μας ότι γέννησε η Κατερινο-nanna; Να σου ζήσει ο μπέμπαρος! Να είστε πάντοτε ευτυχισμένοι οι τρεις σας και να γίνετε ακόμη περισσότεροι :)

Κοριτσάρες, το ομολογώ χωρίς ντροπές: δεν έχω διαβάσει τίποτα. Κάθε φορά που κάθομαι να σας διαβάσω κάτι γίνεται και τελικά η μέρα τελειώνει πριν το καταλάβω. Επιστρέφω δουλειά το Νοέμβριο και ήδη ξέρω ότι θα κυλήσει τόσο γρήγορα ο χρόνος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαννουλα μια χαρα τα καλαμποκακια...νοστημοτατα

οσο για πεθερα κ κουνιαδα τοσα χρονια εχω ακουσει κ εχω μαθει για εμενα τα χειροτερα κ δεν εχω μιλησει για τον αντρα μου σεβαστηκα το οτι παιρνει το μερος μου κ δεν ηθελα να τον στεναχωρησω οποτε εκανα οτι δεν ξερω τιποτα κ την παπια...αλλα ειπα στον αντρα μου για εμενα δεν με νοιαζει ας πουνε οτι θελουνε αλλα για το μωρο δεν σηκωνω κουβεντα...οπως ουτε κ αυτος....κ μου ειπε οτι με ενοχλει να το λεω κατευθειαν κ να τους το κοβω... ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορακι μου πως μπερδευτηκα ετσι???νομιζα πως ειδα οτι εισαι 36 εβδομαδα...αχ τα προβληματα δεν σταματανε εδω..στην εγκυμοσυνη ειχαμε το αλτσχαιμερ και τωρα αλλα.κοριτσια τον πρωτο καιρο μετα τη γεννα μου μιλουσε ο Νικος μου και δεν ακουγα.του ελεγα συνεχεια οριστε?τι ειπες?και μου ελεγε τι εχεις παθει?θα επανελθεις?απ'οτι φαινεται συνεχιζονται!!!καλα πολυ γελασα με το πλυντηριο :woohoo: :woohoo: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τι να κανω??πες μου!κλαιει ασταματητα και αν την αφησω που το δοκιμασα κ αυτο τρεμει το κατω χειλακι της απο το πολυ κλαμμα.δεν μου παει η καρδια πλεον να την αφηνω. :(

Αννουλα μουυυ!!!και συ γεννας!!!δεν σε ξεχασαμε λε!!τα χναρια μας ακολουθειτε ε??ε πως??να εχουν κοινες εμπειριες τα μαναρακια μας!!αντε να γεννησεις να δουμε τον γαμπρουλακο μας!του εχεις πει περιμενουμε πως κ πως την αφιξη του ε?Ντορακι..φανταρος ?φανταρος!δεν εχουμε προβλημα! :lol::lol:

αχ τι αλλο γραψατε??πωω!εχω σοβαρο προβλημα.. :dry:

εχθες ειχαμε επετειο γαμου και πηγαμε με τη μπεμπα στην καβα πηραμε ενα κρασακι και μια τουρτιτσα.ηπιε στην υγεια μας ο Νικος μου και εφαγε το γλυκακι του ενω εγω η καημενη εβλεπα.δεν κανει να τρωω γλυκα για τους κολικους και κρασακι ενω κανει δεν ηθελα να πιω επειδη θηλαζω.ωχ ξυπνησε η καραμελιτσα μου κ πρεπει να τη θηλασω..προβλεπονται ξενυχτια παλι...ουφ!ελπιζω να ξαναμπω.. :kiss::kiss::kiss::kiss: σε ολες ως τοτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είπα να κάτσω κ γω στο παρεάκι σας... αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω... ΌΛΟ το απόγευμα έχω πονάκια κ δεν τα μπορώ. Με πήρε κ ο γιατρός μου τηλ κ μου είπε αν συνεχίσουν κ αύριο, Πέμπτη πρωί να πάω στο νοσοκομείο για εξέταση κ καρδιοτοκογράφο. Αν βέβαια οι πόνοι είναι έντονοι αύριο... με βλέπω να τρέχω. Δεν μπορώ ούτε στην καρέκλα, ούτε στον καναπέ, ούτε στο κρεβάτι να κάτσω... δεν με χωράει ο τόπος !!! Αν την βγάλω καθαρή μέχρι Παρασκευή που έρχεται ο γιατρός μου θα μαι πολύ ευτυχισμένη... Πάω να δω τι θα κάνω γιατί δεν την παλεύω... Φιλάκια σε όλες κ αύριο τα νεότερα .... Όνειρα γλυκά !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Μαννουλα μια χαρα τα καλαμποκακια...νοστημοτατα

οσο για πεθερα κ κουνιαδα τοσα χρονια εχω ακουσει κ εχω μαθει για εμενα τα χειροτερα κ δεν εχω μιλησει για τον αντρα μου σεβαστηκα το οτι παιρνει το μερος μου κ δεν ηθελα να τον στεναχωρησω οποτε εκανα οτι δεν ξερω τιποτα κ την παπια...αλλα ειπα στον αντρα μου για εμενα δεν με νοιαζει ας πουνε οτι θελουνε αλλα για το μωρο δεν σηκωνω κουβεντα...οπως ουτε κ αυτος....κ μου ειπε οτι με ενοχλει να το λεω κατευθειαν κ να τους το κοβω... ;);););)

ΣΩΣΤΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

κλαιει ασταματητα και αν την αφησω που το δοκιμασα κ αυτο τρεμει το κατω χειλακι της απο το πολυ κλαμμα.δεν μου παει η καρδια πλεον να την αφηνω. :(

Διάβασα σήμερα στο What To Expect The First Year (πολύ καλό, παρεμπιπτόντως) ότι αυτό είναι άλλη μια ένδειξη ανωριμότητας του νευρικού τους συστήματος κι όχι... αναφιλητά για να μας τουμπάρουν, όπως νόμιζα. Όταν το κάνουν αυτό όμως τα άτιμα... κι εγώ λυγίζω.

Γελιζάκο, κανονικά επιστρέφω. Δεν έχουμε μειωμένα και τέτοια. Είδα κι εσύ επιστρέφεις όπου να 'ναι. Καλό κουράγιο να ευχηθώ ή είναι κάτι που θέλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Γελιζάκο, κανονικά επιστρέφω. Δεν έχουμε μειωμένα και τέτοια. Είδα κι εσύ επιστρέφεις όπου να 'ναι. Καλό κουράγιο να ευχηθώ ή είναι κάτι που θέλεις;

Ε τότε Κατερινάκι μου μέχρι τον Νοέμβριο κοίτα να το χαρείς!!!

Τώρα πια ΝΑΙ το θέλω... για να μπώ σε πρόγραμμα λίγο... και βέβαια για να περάσει και ο καιρός και να έρθει ο Οκτώβρης μια ώρα νωρίτερα ;);)

Κοριτσάκια μου γλυκά και εγώ θα σας αφήσω σιγά σιγά γιατί έχω ταξίδι το πρωί για να πάω στον αντρούλη μου... θα τα πούμε αν δεν σέρνεται η σύνδεση μου αλλιώς άμα βγώ στο λιμάνι καμιά βόλτα και πιάσω το καλό το σήμα :P:P

Καληνύχτα + Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

kuo28 έγραψε:

Ε τότε Κατερινάκι μου μέχρι τον Νοέμβριο κοίτα να το χαρείς!!!

Τώρα πια ΝΑΙ το θέλω... για να μπώ σε πρόγραμμα λίγο... και βέβαια για να περάσει και ο καιρός και να έρθει ο Οκτώβρης μια ώρα νωρίτερα ;);)

Κοριτσάκια μου γλυκά και εγώ θα σας αφήσω σιγά σιγά γιατί έχω ταξίδι το πρωί για να πάω στον αντρούλη μου... θα τα πούμε αν δεν σέρνεται η σύνδεση μου αλλιώς άμα βγώ στο λιμάνι καμιά βόλτα και πιάσω το καλό το σήμα :P:P

Καληνύχτα + Φιλάκια!!!!![/quote:21zxs6vy]

Ο Οκτώβριος εδώ δίπλα είναι καλό μου, σε περιμένει :kiss: Καλό ταξίδι να έχεις και ελπίζω να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου.

Λαμπρινή, μακάρι να εξελιχθούν τα πράγματα ακριβώς όπως θέλεις. Προς το παρόν... καλή ξεκούραση!

Καληνύχτα κι από εμάς. Αύριο θα προλάβω να σας διαβάσω; Να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα(κυο) ενδιαφερουσα θεωρια.. :) αχ αντε να μεγαλωσουν λιγο να μας λενε γιατι κλαινε και να μπορουμε να τα βοηθαμε πιο αμεσα.

Γιελιζ μου!!! :kiss::kiss::kiss:

πως εισαι????σε χασαμε!καλο δρομο αυριο!!!!

Κατερινοφουφου και Κατερινοσουπιτσα πως ειστε???

το καμαρι μου εχει αναλαβει την μπουμπουκα μου για 20 λεπτα ακομα.και μετα εγω :blink::blink: με περιμενει δυσκολο βραδυ παλι!!

Βασουλα εσυ πως τα πας με το μωρακι σου???κοιμαστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Συγνωμη κιολας Αναστασια αλλα αμα ηρεμουσε με το πλυντηριο τι θα κανατε θα πλενατε ολη μερα??? :blink::blink::blink::blink::blink: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

A re Ntoraki otan exeis kefia pragmatika dineis resta!Den yparxeis apla!

Vassiliki sou euxomai ola na pane TELEIA!!!Erxontai ta mpempakiaaaaa!!!

Tha epanelthw na sxoliasw k ta ypoloipa!

Elpizw na eiste oles kala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!

καλέ που είστε όλες σήμερα;;;

εχθές πήγαμε στη γιατρό να δούμε το αντράκι μας!!! :):)

3 κιλά έχει φτάσει!!! :woohoo: :woohoo:

δόξα το Θεό όλα έιναι μια χαρά!!!ο μικρός έχει ακόμα περιθώριο για να κατέβει και άλλο οπότε η γιατρός μου είπε οτι πιθανόν και να τον φάω όλο το μήνα μου.. :blink:

και εγώ ανυπομονώ να γεννήσω!!!!

την άλλη εβδομάδα έχω καρδιοτοκογράφο..αυτά τα νέα μου!!!

άντε ξυπνήστε να κουσκουσάρουμε!!!

να ευχηθώ και στη Βασιλική μας να πάνε όλα καλά σήμερα και με το καλό να κρατήσει τα αγγελούδια της αγκαλίτσα!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...