Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα - αν κ λίγο αργά... Από το πρωί που σηκώθηκα έκανα σιγά σιγά κάτι δουλίτσες κ μετά ετοιμάστηκα κ πήγα στο ΙΚΑ να πληρωθώ κάτι τελευταίες εξετάσεις που έκανα (χθες). Μετά ήρθε ο αντρούλης με το γιο κ πήγαμε (πάλι εδώ δίπλα) στο Σούπερ-μάρκετ. Γέμισα το καρότσι λες κ θα έρθει πόλεμος... :silly: :silly: :silly: :silly: Δεν θέλω το σπίτι να είναι άδειο...(που ποτέ δεν είναι) κ να τρέχουν οι δικοί μου να ψωνίσουν κιόλας... Θα έχουν το πήγαινελα στο νοσοκομείο και το μικρό στο σπίτι... να έχουν να ψωνίσουν κιόλας ... ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ. Γυρίσαμε σπίτι κ αισθάνομαι κομμάτια... :S:S εκτός αυτού από χθες έχω κάτι καούρες άλλο πράγμα λέμε... :blink::blink::blink: Θέλω να βάλω το μικρό για ύπνο για να χαλαρώσω κ γω λιγάκι... Φιλάκια.

Αααααααααααα δεν σας είπα... χθες που πήγα στο διαβητολογικό με ζύγισαν κ έφτασα τα 98 κιλά. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Απαπαπαπαπαααααααααα δίαιτα που θα παίσει μετά...

Και όντως Κατρίνα μου, μάλλον από κούραση θα ναι οι πόνοι στο γοφό κ το πρήξιμο στα ποδαράκια μου... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

DIOSA έγραψε:

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου... θα έρθει και το δικό μου μωράκι... που θα πάει!!! :P:P:P

Πάντως τα νοσοκομεία σας εκεί καμία σχέση με το νοσοκομείο που ήμουν εγώ... ο άντρας μου 11 μέρες δίπλα μου κοιμόταν σε πολυθρόνα-κρεβάτι και είμασταν και σε 4κλινο... παράξενο αυτό να μην αφήνουν τους άντρες δίπλα στις γυναίκες τους αν είναι και άλλες στο δωμάτιο...

Επίσης και κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση, αν έχω καταλάβει καλά πληρώνετε λεφτά και στο δημόσιο νοσοκομείο?

γιελιζ μου δεν αφηνουν αντρα επειδη εχεις συνεχεια το μωρο και η καθε μια θελει να θηλαζει και δεν ειναι υποχρεωμενη να το κανει μπροστα σε 2-3 ασχετους αντρες ;) λογικο ειναι!

οσο για τα δωματια πληρωνεις απο τρικλινο και περα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

στο Αττικο ειχε κ αντρες συνοδους δεν τους λεγανε τιποτα αλλα κ να αφησουν ειναι ταλαιπωρια στην καρεκλα....

σουιτες θα εχει σιγουρα κενες αλλα θελουν 1000Ε θα παει μια φιλη μου.... :blink::blink::blink::blink::blink::blink:

για το ελενα λες για τις σουιτες????

αν εννοεις τα lux δωματια εγω τετοιο θελω αλλα δεν εχει παντα ελευθερο...

στην καισαρικη θα μου ερθει τα μισα λεφτα, θα παρω πισω τα μισα απο το ικα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

DIOSA έγραψε:

γιελιζ μου δεν αφηνουν αντρα επειδη εχεις συνεχεια το μωρο και η καθε μια θελει να θηλαζει και δεν ειναι υποχρεωμενη να το κανει μπροστα σε 2-3 ασχετους αντρες ;) λογικο ειναι!

οσο για τα δωματια πληρωνεις απο τρικλινο και περα...[/quote:2htswq5m]

Ναι αλλά έχει και κουρτίνες πάνω απο τα κρεβάτια... όποια θέλει την τραβάει και κάνει τη δουλειά της... που μου φαίνεται πιο λογικό... γιατί δεν έχουν όλες οι γυναίκες μια γυναίκα πρόθυμη να κάτσει μαζί τους... (κάποιες ζουν μακριά απο τη μαμά τους και το μόνο άτομο που έχουν είναι ο σύζυγος...) Στο νοσοκομείο που ήμουν αυτό το σύστημα είχανε... τραβούσαν την κουρτίνα και τέλος!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα πάλι!!!Δεν τη παλεύω με τα μαθήματα :ohmy: Καλά που το γραφείο μου είναι κάτω από το σπίτι. ;)

Ετοιμάζεστε όλες σιγά σιγά ε?Τυχερούλες....

Βάσω (wendy)πότε γυρίζει ο δικός σου?Εμένα 3-9 και εχω ΠΗΤ 13-9.Ελπίζω να αντέξω.Αυριο που εχω ραντεβού θα δούμε πως είμαι.

Ο καρδιοτοκογράφος τι ακριβώς μετράει?Εγω κάθε φορά που πάω μετράει τους χτύπους της μικρής και κάνει dopler.

Οσο για τα δωμάτια θα πάω και εγω σε μονόκλινο.Οσο κοινωνική και να είμαι εκείνες τις μέρες θέλω να έχω διπλα μου μόνο τον άντρα μου. :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου κανει φοβερη εντυπωση που σκεφτομαι οτι ειναι λιγες ωρες ακομη που τα νιωθω μεσα μου!!!!!!!!!!

μετα θα εχω μια αδεια κοιλια και μια γεματη αγκαλια!!! φοβερο :woohoo:

οσο για το βραδυ στο μαιευτηριο αφου γεννησω, να σας πω την αληθεια δεν θελω τον αντρα μου :blush:

προτιμω την αδελφη μου η τη μαμα μου :blush: βεβαια εμενα ειναι δυο τα μωρα και θεωρω οτι ο αντρας μου δεν θα μπορεσει να βοηθησει οσο θα χρειαστει :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική όπως νιώθει κανείς.Σίγουρα οι μανούλες ξέρουν πολλά περισσότερα από τους άντρες μας και θα νίωθεις ποιο σίγουρη.Ασε που θα έχεις κα 2 μωράκια.

Εγω του άντρα μου του έχω πολύ εμπιστοσύνη γιατί είναι λίγο ψείρας. :laugh: :laugh:

Χώρια που και να μην τον ήθελα μαζί μου σιγά να μην έφευγε.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Βασιλική όπως νιώθει κανείς.Σίγουρα οι μανούλες ξέρουν πολλά περισσότερα από τους άντρες μας και θα νίωθεις ποιο σίγουρη.Ασε που θα έχεις κα 2 μωράκια.

Εγω του άντρα μου του έχω πολύ εμπιστοσύνη γιατί είναι λίγο ψείρας. :laugh: :laugh:

Χώρια που και να μην τον ήθελα μαζί μου σιγά να μην έφευγε.... :)

μωρε κι εμενα γκρινιαζει οτι θελει να μεινει εκεινος αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν θα τα καταφερει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με 2 μωράκια που θα θέλουν ταυτόχρονα φαΐ άλλαγμα κλπ ούτε εγώ θα τα κατάφερνα!!! :laugh: :laugh:

Στο σπίτι τα έχεις πάρει όλα διπλά ε?Που θα κοιμούνται στην αρχή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου, επιτελους εφτασε η ωρα!!! Λιγες μονο ωρες σε χωριζουν απο τα μικρα σου αγγελουδια! Με το καλο κοπελα μου να τα υποδεχτεις στην αγκαλιτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

soupitsa έγραψε:

Σουπίτσα ούτε εγώ μπήκα καρδιοτοκογράφο ούτε έχω "φάει χέρι". Λες να έχουμε τον ίδιο γιατρό?? ΠΟυ θα γεννήσεις με το καλό???[/quote:14virjvv]

Καλημερα Γιουλακι μου..τωρα ειδα οτι εισαι κι εσυ μεσα!

αυτο το μηνυμα το εστειλα πριν αρκετη ωρα ..αλλα με πεταξε εξω! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΚΙΚΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ..

ΞΕΡΩ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΜΗ ΤΟΥ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΧΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΦΕΔΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΣΟ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΑΠΟΚΛΙΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΛΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟ.ΚΙ ΕΓΩ ΤWEETY ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΥΡΝΑΕΙ 30 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΒΙΑΣΤΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως αφου υπαρχουν κουρτινες....τι προβλημα υπαρχει...

ναι Βασιλικη για το lux λεω..κ εμενα με καλυπτει το ικα κ θα δωσω την διαφορα αλλα για το lux η διαφορα ειναι 1000Ε οχι 150-170 που ειναι στο απλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

οντως αφου υπαρχουν κουρτινες....τι προβλημα υπαρχει...

ναι Βασιλικη για το lux λεω..κ εμενα με καλυπτει το ικα κ θα δωσω την διαφορα αλλα για το lux η διαφορα ειναι 1000Ε οχι 150-170 που ειναι στο απλο...

Αααααχ, Ντορα μου, ας εδινα και εγω 1000 ευρω και να ημουνα και σε λουξ! Εγω υπολογιζω γυρω στα 2000 και σε τρικλινο παρακαλω! Βλεπετε, ειναι ο γιατρος μου εκει και εκει παω αναγκαστικα. Απο την αρχη ημουν στο διλλημα να αλλαξω γιατρο λογω του κοστους αλλα επειδη μεσολαβει και κατι αλλο, τελικα επελεξα να εχω τον ιδιο. Τωρα, αξιζει, δεν αξιζει, εγινε και πλεον δεν αλλαζει. Αλλα ειναι πολλα τα λεφτα Αρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MHΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΣΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΟΥΣ?

ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΩΡΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΕΞΩ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑ ΤΩΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω κοριτσακια μου τον αντρουλι μου θελω διπλα μου αν κ ξερω οτι ειμαστε κ οι δυο απειροι κ η μαμα θα ηταν πιο χρησιμη δεν θελω ομως θα μας δειξουν οι μαιες αν κ εγω κατι ξερω απο τα ανιψια μου κ ο αντρας μου απο την ξαδερφουλα του κ την αλλαζε κ την ταιζε...οποτε θα τα καταφερουμε.... ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγκυ και αννουλα σας ευχαριστω πολυ!!!!!!

σταυρουλα θα βαλω την μια κουνια στο δωματιο μας και το πρωτο διμηνο θα κοιμουνται μαζι μας...

θα την στησει ο αντρας μου τωρα που θα λειπω γιατι με την κοιλια που εχω αν την στηναμε απο πριν δεν χωραγα να περναω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ντορα μου ο γιατρος μου μου ειπε οτι το λουξ ειναι 900 ευρω περιπου και επειδη θα κανω καισαρικη θα μου ερθει 450 περιπου ;)

με το μονοκλινο για καισαρικη η διαφορα ειναι 100 ευρω...

απλα επειδη στις 13 του μηνα που πηγα για υπερηχο πηγε η μαμα μου να δει αν εχουν ψυγειακι και της ειπε η νοσοκομα οτι δεν υπηρχε κανενα αδειο :blink::(:(:(:(:(:(

επισης τα δωματια στο ελενα δεν εχουν κουρτινες

συμπεθερουλα να κλεισω ενα ολοκληρο δικλινο να ερθεις κι εσυ απο αυριο????? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

WENDY έγραψε:

¨Αστα να πάνε. Στην αρχή νομίζα ότι είχα ζάχαρο (άλλα ευτυχώς οι μετρήσεις ήταν σούπερ)και για αυτό ο μπέμπαρος ήταν μεγαλούτσικος από την αρχή.

Μετά βέβαια έμαθα ότι εγώ γεννήθηκα 3800 κα ο άντρας μου 4200. Έτσι λύθηκε το μυστήριο. Ο γιατρουδάκος μου πάντως είναι κουλ.... Μου ξαναείπε ότι έχω την υποδομή να τον γεννήσω φυσιολογικά και έτσι προχωράμε ακάθεκτη.... :silly: :silly: :silly: :silly:[/quote:35hr7uyx]

aaxxoyy mvlee...allo ena ..zoympoyrloydiko nini!!

Γιουλη μου ετσι μου ειπε κι εμενα..αν εμενα μεχρι 40 εβδομαδων πανω απο 4 κιλα θα γινοταν.φαντασου 35 εβδομαδων ο καλος μου ηταν ηδη 3500 κιλα! :woohoo: :woohoo: οι φουσκιτσες μας!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω ρε κορίτσια αλλά μου έχει κολλήσει οτι θα γεννήσω το Σαββατοκύριακο 4/5-9.

Οι τιμές που λέτε είναι μόνο για το νοσοκομείο?Ο γιατρός πόσα θα πάρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

μαγκυ και αννουλα σας ευχαριστω πολυ!!!!!!

σταυρουλα θα βαλω την μια κουνια στο δωματιο μας και το πρωτο διμηνο θα κοιμουνται μαζι μας...

θα την στησει ο αντρας μου τωρα που θα λειπω γιατι με την κοιλια που εχω αν την στηναμε απο πριν δεν χωραγα να περναω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ντορα μου ο γιατρος μου μου ειπε οτι το λουξ ειναι 900 ευρω περιπου και επειδη θα κανω καισαρικη θα μου ερθει 450 περιπου ;)

με το μονοκλινο για καισαρικη η διαφορα ειναι 100 ευρω...

απλα επειδη στις 13 του μηνα που πηγα για υπερηχο πηγε η μαμα μου να δει αν εχουν ψυγειακι και της ειπε η νοσοκομα οτι δεν υπηρχε κανενα αδειο :blink::(:(:(:(:(:(

επισης τα δωματια στο ελενα δεν εχουν κουρτινες

συμπεθερουλα να κλεισω ενα ολοκληρο δικλινο να ερθεις κι εσυ απο αυριο????? :woohoo:

ναιι ναι θα κατασκηνωσω εκει...Θα σπαστω παααρα πολυ ομωςς..αν δε βρουμε δωματια!!Η με σενα ή με καμμια!!!! :angry:

τελικα καισαρικη με επισκληριδιο ποσο κοστιζει?εχει διαφορα απο την ολικη ναρκωση?

αα και ο καλος μου γιατρος φυσικα για αλλη μια φορα οταν τον ρωτησαμε ..για..χρηματικο..ειπε..αφηστε το αυτο..ειναι το τελευταιο που θα σκεφτειτε..!!ακομη και τον αναισθησιολογο τον αναλαμβανει εκεινος..εμεις δεν εχουμε καμμια δουλεια με αυτον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

μαγκυ και αννουλα σας ευχαριστω πολυ!!!!!!

σταυρουλα θα βαλω την μια κουνια στο δωματιο μας και το πρωτο διμηνο θα κοιμουνται μαζι μας...

θα την στησει ο αντρας μου τωρα που θα λειπω γιατι με την κοιλια που εχω αν την στηναμε απο πριν δεν χωραγα να περναω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ντορα μου ο γιατρος μου μου ειπε οτι το λουξ ειναι 900 ευρω περιπου και επειδη θα κανω καισαρικη θα μου ερθει 450 περιπου ;)

με το μονοκλινο για καισαρικη η διαφορα ειναι 100 ευρω...

απλα επειδη στις 13 του μηνα που πηγα για υπερηχο πηγε η μαμα μου να δει αν εχουν ψυγειακι και της ειπε η νοσοκομα οτι δεν υπηρχε κανενα αδειο :blink::(:(:(:(:(:(

επισης τα δωματια στο ελενα δεν εχουν κουρτινες

συμπεθερουλα να κλεισω ενα ολοκληρο δικλινο να ερθεις κι εσυ απο αυριο????? :woohoo:

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

πλακα κανεις??????

κ αμα θελω να θυλασω θα τους βγαζω ολους εξω????

η καθε τρεις κ λιγο οποια κοπελα θελει να θυλασει θα βγαζει τους δικους μου εξω????δεν γινετε αυτο ρε γαμωτο το καθε μωρο θα εχει την δικη του ωρα κ ο θυλασμος κραταει κανενα μισαωρο...εγω δεν θελω κανεναν εκτος απο τον αντρα μου την αδερφη μου η την μαμα μεσα οταν θυλαζω ντρεπομαι :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush: τι θα κανω θα βγαζω ολους τους συνοδους εξω???? :huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh: θα με βρισουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΛΛΟΝ ΖΗΤΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΒΑΝ. ΕΓΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΑΜΨΙΑ ΣΥΧΝΑ ΠΝΙΓΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΠΤΩΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal έγραψε:

ΜΑΛΛΟΝ ΖΗΤΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΒΑΝ. ΕΓΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΑΜΨΙΑ ΣΥΧΝΑ ΠΝΙΓΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΠΤΩΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

κ εγω το εχω αυτο....σχεδον καθε μερα το παθαινω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...