Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

καλημέρα!!!!

σήμερα θα πάω στη γιατρό να δω το αντράκι μου!!! :woohoo: :silly: :woohoo:

ανυπομονώ,έχω 3 εβδομάδες να τον δω επειδή έλειπε με άδεια η γιατρός μου...δεν κρατιέμαι!!! :silly: :silly:

Αγγελικούλα μου γυρίσατε σπιτάκι σας!!!

να σου ζήσει και πάλι κοπέλα μου!!! :):)

οτι καλύτερο σας εύχομαι και περιμένουμε αναλυτικά την εμπειρία σου μόλις μπορέσεις!!! ;);)

Κατρινάκι 2 μερούλες έμειναν... :woohoo: :woohoo:

θα κρατήσεις τον μπεμπούλη σου αγκαλιά σε 2 μέρες!!!σε ζηλεύω!!!

και θα είσαι και μαζί με τη Βασιλική μας!!! :):)

βρε Φωττεινή μου πάλι την πάτησες και έπεσες;;;πωπω ελπίζω να μην είναι τπτ..να σου πω πάρε τουλάχιστον ένα τηλ τον γιατρό σου να του το πεις και σου λέει αυτός τι θα κάνεις... :kiss::kiss:

Βασούλα μου να ξεκουράζεσαι φουλ αυτές τις μέρες..μην κάνεις τπτ...μπορεί να τα καταφέρεις και να κρατηθεί ο μπεμπάκος μέχρι να γυρίσει ο γιατρός σου..

Νανά :woohoo: :woohoo:

γέννησες κοπέλα μου;;;

να σου ζήσει ο μπεμπούλης!!!πάντα γερό και καλότυχο να είναι στη ζωούλα του!!! :):)

περιμένουμα αναλυτική περιγραφή!!! :kiss::kiss:

Θέκλα μου άντε ήρθε και η σειρά σου!!!

τελικά θα το προλάβεις μάλλον και θα γεννήσεις στο 19!!! :laugh: :laugh:

άντε βρε κοριτσάκι με το καλό πλησιάζουν οι μέρες!!! :woohoo: :woohoo:

θα είμαστε γεμάτες μωράκια αυτή την εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmera......an kai koimaste alla de peirazei meta me ta bebekia sas tha eistai apo noris ksipnies.....apo tis 11 to proi eimouna sto elenas...gennhsa 4kai 15 to apogeyma...den ktalaba tipota giati ekana olikh narkosh me kaisarikh...apla fobhthika gia ton bebh mou mh pathei tipota giati thelne na ton baloune sta proora...eytyxos ola kala..kai go synhltha eykola apo th narkosh..h tomh oute kan fenete...hdh apo thn paraskeyh perpataga...tora ponao ligaki alla einai fysiologiko....den exo katholou koilitsa....snif snif...tha mou leipsei alla exo agkalia ton theo mou...thilasa apo thn proth mera alla xreiasthke kai symplhroma...apo to nosokomeio exo mia kalh empeiria..den exo parapono...den yphrxe monoklino kai mphka diklyno...atyxh eimouna sth sygktatoiko pou eixa alla telos panton....ti allo????

:silly: :silly: :silly: eimai trellh me to moro....aroosth na po?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna80 έγραψε:

kalhmera......an kai koimaste alla de peirazei meta me ta bebekia sas tha eistai apo noris ksipnies.....apo tis 11 to proi eimouna sto elenas...gennhsa 4kai 15 to apogeyma...den ktalaba tipota giati ekana olikh narkosh me kaisarikh...apla fobhthika gia ton bebh mou mh pathei tipota giati thelne na ton baloune sta proora...eytyxos ola kala..kai go synhltha eykola apo th narkosh..h tomh oute kan fenete...hdh apo thn paraskeyh perpataga...tora ponao ligaki alla einai fysiologiko....den exo katholou koilitsa....snif snif...tha mou leipsei alla exo agkalia ton theo mou...thilasa apo thn proth mera alla xreiasthke kai symplhroma...apo to nosokomeio exo mia kalh empeiria..den exo parapono...den yphrxe monoklino kai mphka diklyno...atyxh eimouna sth sygktatoiko pou eixa alla telos panton....ti allo????

:silly: :silly: :silly: eimai trellh me to moro....aroosth na po?

Νανά μου χάθηκες κι ανησυχήσαμε βρε.

Αχού να χαίρεσαι το παλικάρι σου!!! να τον καμαρώσεις όπως εσύ επιθυμείς!!! καλή λοχεία να έχεις :kiss::kiss:

αλήθεια ποια μέρα γέννησες να σε βάλω και στην λίστα?

ήταν προγραμματισμένο ή απλά έτυχε να γεννήσεις με καισαρική???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάρες μου!Τι κάνετε;Ξυπνήσατεεεεεεεεε;;;;;;;;;;Εγώ έχω ξυπνήσει από τις 6μισι.Έδωσα γάλα στη μουσουδίτσα μου,χουζούρεψα καμια ώρα,σηκώθηκα,έκανα μπάνιο,έβαλα τις κρέμες μου,έπλυνα τα μπιμπερό της ζουζούνας μου και τώρα περιμένω να ξυπνήσει.Σήμερα έχει έρθει και η κοπέλα για να κάνουμε το μισό σπίτι γενική και μεθαύριο το άλλο μισό.

Νανά,να σου ζήσει ο παίδαρος.Τώρα είσαι κι εσύ μια ευτυχισμένη μανούλα!Τέλεια!!!!

Βασούλα,με ποιο σκεπτικό έφυγε ο γιατρός σου;Δεν είμαστε καλά.Μην αγχώνεσαι θα περιμένει ο μπέμπης σου.Δε θα αγχώσει τη μανούλα.

Θέκλα,αντε κοριτσάκι μου να γεννήσεις κι εσύ να πάρεις το αγγελούδι σου αγκαλιά!Τι ωραία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,μου τι κανετε?

Νανα να σου ζησει ο μπεμπης, γερος και τυχερος να ειναι στη ζωη του!

Θεκλα και εσυ Παρασκευη? Αντε λιγες μερες εμειναν ακομα!

Θεη μου εσυ θα πας να δεις το αγορακι σου σημερα? 3 εβδομαδες ε? Φανταζομαι ποσο θα σου εχει λειψει...

Βασουλα πες του μπεμπη σου να κρατηθει λιγο ακομα. Μην ειναι και βιαστικος!

Με εμενα ρε κοριτσια, τι θα γινει? Θα γεννησω ποτε? Εχει ξεχαστει ο μπεμπουλης μου εκει μεσα? Τοσο καλα περναει που δεν θελει να βγει? Εχω απελπιστει πλεον. Δεν μπορω αλλοοοοοοοοο...δεν αντεχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Με εμενα ρε κοριτσια, τι θα γινει? Θα γεννησω ποτε? Εχει ξεχαστει ο μπεμπουλης μου εκει μεσα? Τοσο καλα περναει που δεν θελει να βγει? Εχω απελπιστει πλεον. Δεν μπορω αλλοοοοοοοοο...δεν αντεχω...

Aννούλα μου έχεις απελπιστεί ε;;; :P:P

έλα λίγες μέρες σου έμειναν!!!!κάνε λίγη υπομονή!!! ;);)

αλλά να μου πεις δεν κρατιέμαι εγώ που τώρα μπήκα στο μήνα μου, εσύ που κοντεύεις να τον φας θα κρατηθείς;;; :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!

νανα να σου σου ζησει ο κουκλος!!!

παντα υγεια και τυχη στη ζωη του!!!

δηλαδη εσυ πηγες για απλο υπερηχο και σε κρατησαν εε???

παντως εσκασα που ειπες οτι δεν ειχε μονοκλινο...

κατρινα τα βλεπεις??? θα φαμε φολα!!! δεν μας βλεπω να τα λεμε στον 5ο :(

θεκλα και βασουλα με το καλο κι εσεις να παρετε τα μπεμπακια σας αγκαλιτσα!! :woohoo:

οπως καταλαβαινετε εγω στην αναμονη ειμαι...

ελπιζω αυριο τετοια ωρα να τα εχω αγκαλιτσα :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια!!!

Δεν διάβασα τι έχετε γράψει!! (είναι και πολλά!!!) Με γειά το Νο 19!!!

Πέρασα να σας πω ένα γειά!!! και με ένα πόνο σε όσες θα γεννήσουν αυτές τις μέρες...

Εμένα θα μου επιτρέψετε να τα πω λίγο με τις άλλες μου φιλενάδες που λείπανε σε διακοπές και γυρίσανε σήμερα... :P:P

Θα σας διαβάζω όσο προλαβαίνω!!! Φιλάκια και να είστε όλες καλά!!!!

ΑΑΑ να σας αφιερώσω και ένα τραγουδάκι!!! ( το αγαπημένο μου!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα, πες μας, πώς είναι ο κούκλος σου?? Γράψε μας καμία λεπτομέρεια...

Αννούλα, άρχισα και εγώ να απελπίζομαι, φαντάζομαι εσύ που περιμένεις και περισσότερο :S . Έχεις βρει καμία συνταγή για επίστευση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου.Τι κάνετε?

Εγω ξυπνησα το πρωι μετα από ενα δύσκολο βράδυ(δε μπορώ να βολευτώ με τίποτα :angry: )και πήγα να κάνω εξετάσεις αίματος. Βέβαια με την ευκαιρία πήρα και ένα φορεματάκι για τη μπεμπούλα μου και έριξα και ένα κουρεματάκι γιατί που καιρός μετά για κομμωτήρια.

Κατι διάβασα για πρήξιμο...Εγώ έχω μεταμορφωθεί.Αν μπορέσω θα βγω φωτογραφία μετά.Δε μπορώ να κάνω την παλάμη μου μπουνιά.Καμία ευλυγισία στα δάχτυλα.Και στο πρόσωπο είμαι σαν να εκλαιγα μια εβδομάδα. :laugh:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα εγκυουλες και μανουλες .... :)

οπως καταλαβαινετε ειμαι ακομα εδω και ελπιζω να μεινω μεχρι την επομενη βδομαδα ..... ;)

Νανα να χαιρεσαι το αγορακι σου να ειναι παντα γερο και σε εσενα καλη λοχεια ...

Μαννουλα μου θυμιζεις την Αναστασια μας,ηθελε τοοοοσο πολυ να γεννησει

αλλα η καραμελιτσα τιιιιποτα ..μια απο τα ιδια και ο γαμπρος!!!ευχομαι συντομα να αλλαξει γνωμη και να βγει :woohoo: :woohoo:

Κατερινακι μου εσυ ψαχνεις τροπους να γεννησεις κι εγω να το καθυστερησω ... :laugh: :laugh:

κοριτσια θελω να μου πειτε για κατι την γνωμη σας ..απο την στιγμη που μπηκα στον μηνα μου ,δεν επρεπε ο γιατρος μου να ειναι εδω ? :dry:

επισης εφυγε στο εξωτερικο και δεν ειχα ιδεα ...

χθες στον καρδιοτοκογραφο ειχα συσπασεις αλλα δεν μπορω να καταλαβω μεχρι ποσο πηγανε :dry::dry: απλα εκει που δειχνει το χαρτι τις συσπασεις παει πανω κατω αλλα οχι ανα 10 λεπτο πανω απο 15'...ειμαι

λιγο ασχετη για αυτο ρωταω :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου.Τι κάνετε?

Εγω ξυπνησα το πρωι μετα από ενα δύσκολο βράδυ(δε μπορώ να βολευτώ με τίποτα :angry: )και πήγα να κάνω εξετάσεις αίματος. Βέβαια με την ευκαιρία πήρα και ένα φορεματάκι για τη μπεμπούλα μου και έριξα και ένα κουρεματάκι γιατί που καιρός μετά για κομμωτήρια.

Κατι διάβασα για πρήξιμο...Εγώ έχω μεταμορφωθεί.Αν μπορέσω θα βγω φωτογραφία μετά.Δε μπορώ να κάνω την παλάμη μου μπουνιά.Καμία ευλυγισία στα δάχτυλα.Και στο πρόσωπο είμαι σαν να εκλαιγα μια εβδομάδα. :laugh:

:kiss::kiss::kiss:

Σταυρουλα μου καλημερα ..

η μεταμορφωση η αλλιως παραμορφωση εγινε με το που μπηκα στον 9ο!!!

για την κοιλια ας μην μιλησω ....εχει γινει σιγουρα διπλασια απο οτι ηταν μεσα σε λιγες βδομαδες ...

θεμα με τον υπνο δεν εχω ιδιαιτερο ευτυχως κοιμαμαι 8-10 ωρες συνηθως.. τα δαχτυλακια μου μουδιαζουν στον υπνο και δεν μπορω να τα κουνησω καθολου ...στο προσωπο τωρα χμμμμμμμμμμμ δεν ειμαι σαν να εκλαιγα μια βδομαδα αλλα εχω κανει μαγουλα!!!!! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Βάσω.Τα κορίτσια που έχουν κάνει θα ξέρουν να σου απαντήσουν.Εμένα δε μου έχει πει καν να παω στον καρδιοτοκογράφο.

Αυριο έχω ραντεβού μαζί του κα θα τον ρωτήσω αν πρέπει να κάνω..Την Πεμπτη φεύγει και γυρίζει την άλλη Παρασκευή. :angry: Ελπίζω να μη γεννήσω μέχρι τότε.Καλά τι τους έπιασε όλους και φεύγουν?

Ουφ έχω τώρα 2 ώρες μάθημα.Πόσο βαριέμαι....Δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου...Τα λέμε μετά. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Καλημέρα Βάσω.Τα κορίτσια που έχουν κάνει θα ξέρουν να σου απαντήσουν.Εμένα δε μου έχει πει καν να παω στον καρδιοτοκογράφο.

Αυριο έχω ραντεβού μαζί του κα θα τον ρωτήσω αν πρέπει να κάνω..Την Πεμπτη φεύγει και γυρίζει την άλλη Παρασκευή. :angry: Ελπίζω να μη γεννήσω μέχρι τότε.Καλά τι τους έπιασε όλους και φεύγουν?

Ουφ έχω τώρα 2 ώρες μάθημα.Πόσο βαριέμαι....Δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου...Τα λέμε μετά. :kiss:

Καλο μαθημα Σταυρουλα μου ..

νομιζα μονο ο δικος μου γιατρος ηταν γαιδουρι ..τελικα υπαρχουν πολλα!!!καλα που μας αφηνουν ετοιμογεννες γυναικες??? :angry: :angry:

ρωτησε για καρδιοτοκο γιατι νομιζω οτι μετα την 35 βδομαδες πρεπει να κανεις ..μετρανε τις συπσασεις και τους χτυπους του εμβρυου ...

ελπιζω κι εγω να μην γεννησεις και να μην γεννησω μεχρι να επιστερψουν απο τα ταξιδακια τους οι γιατροι μας! :angry::angry:

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα και βασουλα μου, ειναι μεγαλο ξενερωμα να λειπου οι γιατροι, ειδικα σε αυτη τη φαση....

μονο η ανασφαλεια και το αγχος που σου δημιουργειται....

τι να πεις!!! βλεπεις κι αυτοι προσπαθουν να τα βολεψουν να φυγουν αναμεσα στους τοκετους ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendaki!!!!

Εγώ ρώτησα για τον καρδιοκοτογράφο και μου είπε ότι δεν θα κάνω, κατευθείαν στο μαιευτήριο...(το ίδιο μου είπε και για το περίφημο χέρι) Μα, είναι λογικό?? :blink: Υπάρχει άλλη κοπέλα που να μην έχει μπει στον καρδιοτοκογράφο πριν γεννήσει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

σταυρουλα και βασουλα μου, ειναι μεγαλο ξενερωμα να λειπου οι γιατροι, ειδικα σε αυτη τη φαση....

μονο η ανασφαλεια και το αγχος που σου δημιουργειται....

τι να πεις!!! βλεπεις κι αυτοι προσπαθουν να τα βολεψουν να φυγουν αναμεσα στους τοκετους ;)

μηπως ομως θα επρεπε να τα βολεψουν για να ΜΗΝ φυγουν αναμεσα στους τοκετους ...???????

απο ανασφαλεια και αγχος Βασουλα αλλο τιποτα,μετραω τις μερες μεχρι την αλλη βδομαδα ,που θα πανε θα περσουν ...

εσενα μια μερουλα σου εμεινε ε????πως αισθανεσαι ??? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Έγραψα ολόκληρο κατεβατό αλλά από βλακεία μου τα έσβησα.

Άντε πάλι από την αρχή λίγο πιο περιληπτικά..

Αγγελική και Νανά να σας ζήσουν τα αγγελούδια και καλή λοχία...... Θέλουμε την ιστορία σας το συντομότερο ώστε να μαθαίνουμε και εμείς που ετοιμαζόμαστε.... Πολύ συγκινήθηκα και πάλι με τα γεννητούρια..... :silly: :silly: :silly: :silly:

Κατρίν μου τι νέα είναι αυτά???? Θα κάνεις καισαρική ή πρόκληση?? Ελπίζω να είναι όλα καλά και σε βάζει ο γιατρός σου 2 εβδομάδες νωρίτερα! Εμένα είναι πολύ αυστηρός στο θέμα αυτό αλλά μετά τα δικά μου νέα... Άντε με το καλό.... και με έναν πόνο...

Κορίτσια προσοχή στις τούμπες........! :S:S:S Και εγώ 2 φορές παραλίγο να την πατήσω αλλά την γλίτωσα στο τσακ. Μία χαρά προστασία έχουν τα μωράκια σας..

Βασούλα μου και εσύ ετοιμάζεσαι??? Δηλαδή αν δούμε ότι δεν μπαίνεις μία μέρα θα καταλάβουμε ;);) Με ένα πόνο σου εύχομαι αν δεν σε προλάβουμε !! Που θα γεννήσεις?? Σόρρυ αλλά κόλλησα :S:S

Καλά ο γιατρός σου είναι απαράδεκτος. Όφειλε να σε ενημερώσει... Τώρα είναι λίγο αργά..

Κορίτσια σήμερα δεν γεννάει το Χρυσανθεμάκι??

Σουπίτσα κουράγιο!! Είμαστε μαζί στην τελική ευθεία....

Σε λίγο με υπόλοιπα σχόλια και νέα...

Φιλιά :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...