Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

an-n έγραψε:

γεια σας κοριτσακια και απο εμας!βλεπω πολυ κινητικοτητα υπαρχει!!!

ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σας λογακια!!!!!

Κατερινακι(κυο)σημερα τη βγαλαμε καλα απο κολικους αλλα απο ξενυχτι και γκρινια αλλο πραγμα.ειχε κοιμηθει ολη την ημερα και το βραδυ στις 2 την επιασε μια αναποδια,αλλο πραμα!τρελαθηκαμε!

εγω εν τω μεταξυ ειχα βγει με το μωρο εξω(αναγκαστικα) και σηκωσα το θεορατο καροτσι μας απο τον 2ο οροφο που μενουμε μεχρι την εισοδο(δεν εχει ανσασερ η πολυκατοικια,ειναι πολυ μικρα τα σκαλακια και δεν σε κουραζουν) και μ'επιασε απο χθες ενας πονος κατω στο πιπι :blush: και δεν μπορουσα την καημενη μου να την κανω βολτιτσες μεσα στο σπιτι και ετσι η γκρινια το κλαμμα +το παραπονο πρωταγωνιστησαν!απο τις 4+ τα χαραματα οπου και την πηρε ο υπνος κοιμηθηκε σερι ως τις 10:30(εγω την ξυπνησα).πρωτη φορα μας το εκανε αυτο.δεν ξυπνησε η πειναλιτσα μου για μαμ.εχασε ενα γευμα αλλα οκ!μας αφησε να κανουμε νανι.το Αλκμηνακι τι κανει?ειναι ακομα ανησυχη?

Βασιλικη μου τι παθατε μωρε κοπελιτσα μου?τρομαξα και μονο που το ακουσα.ελπιζω να ηταν και η τελευταια φορα που το επαθε αυτο.

Αννουλα μου περιμενω αποτελεσματα απο την επισκεψη σας!

Κατρινακι ολα μαζι επεσαν ε?

κατι διαβασα για πεθερες..εγω εχω την καλυτερη πεθερα του κοσμου!ειναι αψογη!μ'αγαπαει σαν παιδι της.στις 23/8 εχουμε επετειο γαμου και μας εστειλε καρτα απο τωρα και μεσα ειχε και αλλη μια καρτουλα για την μπεμπουλα μας.θα ερθει και στη σουηδια να μας βοηθησει.βεβαια εγω δεν θα την αφησω να κανει τπτ γιατι θελω να ευχαριστηθει την μπεμπουλα.οσο για βοηθεια Χρυσα μου..εμεις ειαμστε εντελως μονοι μας εδω.ο αντρουλης μου,η καραμελιτσα μου κ γω.βοηθεια εδω που ειμαστε δεν εχουμε απο κανεναν.δεν με πειραζει ομως!δοξα τω Θεω τα καταφερνουμε!

οσο για τις φιλες....ειχα μια πολυ πολυ πολυ πολυ καλη φιλη η οποια αποδειχθηκε φιδι κολοβο..ειχαμε παρεξηγηθει για ενα θεμα και ενω ημουν εγκυος ουρλιαζε+με ειρωνευοταν και μου προκαλουσε συγχιση.αν ηταν σε αλλη χρονικη περιοδο δεν θα μ'ενοιαζε.τεσπα..βλεπω οτι ολες εχουμε και απο ενα μικρο παραπονακι..

σημερα πηγαμε στη μαια!!!!!μας ζυγισε και ειμαστε 3730 γρ και 54,5εκατοτα.ειμαστε μολις 16 ημερων και βαλαμε 150 γρ σε μια εβδομαδα και ψηλωσαμε κατα 1,5 εκ.να και μια φωτο σημερινη της καραμελιτσας μου.μωλε μου!θησαυρε μου!παλι νανι κανει.. P8200618.JPG

αχχχ...μωλεεε ενα παιδι...που κοιμαται..γατουλι.. :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατρινα έγραψε:

κοριτσια σημερα ρωτησα κοπελες στο κομμωτηριο και ειπε μια που εχει μωρο ..1 ετους οτι της εδινε ενα σιροπι για κολικους..και της ειχε πει οκ ο παιδιατρος!!!ισχυει κατι τετοιο?ξερετε?

Ξέρω ότι υπάρχουν κάτι σταγονίτσες που τους δίνουν όταν το πρόβλημα είναι πάρα πολύ έντονο και δεν γίνετε τίποτα με τα υπόλοιπα (μασαζάκι στην κοιλίτσα, τσαγάκι μάραθο και κάτι ακόμα που δεν θυμάμαι :blush: )

Καλησπέρα σας είπα ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Μαρακι μου χαιρομαι που ολα εινια καλα με το νινι σου και που επειστρεψατε επιτελους σπιτακι σας!!μπραβο κοπελα μου!!μωλε εγω το μωρο μου το φιλαω συνεχεια!πανω απο 70 φορες την ημερα..της κανω κακο????ο αντρας μου δεν μου εχει πει να μην τη φιλαω..

Εγώ απλά ξέρω ότι στα χεράκια δεν κάνει να τα φιλάμε γιατί τα βάζουν στο στοματάκι τους και στο πρόσωπο είναι τόσο ευαιστητούλια μου μπορεί να βγάλουν σπυράκια και κοκκινίλες :huh: ο άντρας σου τι λέει επ' αυτού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ >>>ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ>>>ΧΑΧΑΧΑΧΑΑ..γελασα παλι!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

http://http://www.youtube.com/watch?v=_lYEHDbDVEI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχ, Θεκλα θα σε μαλωσω...παλι μας το γυρνατε εκει???

Εγω ομως εχω να πωωωωωω!!!

Μολις γυρισαμε απο το γιατρο! Το μωρουλινι μου ειναι 3.648 γρ! :woohoo: Εχει βολευτει για τα καλα εκει μεσα! Απο διαστολη τιποτα! Ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν γεννησω μεχρι και την αλλη Παρασκευη που κλεινω τον 9ο, θα μπουμε Σαββατο με προκληση γιατι και το μωρο πλεον ουτε να κουνηθει εκει μεσα δεν μπορει, ειναι μεγαλουτσικος! Το αργοτερο δηλαδη Σαββατο θα τον εχω, οτι και να γινει! Πωωωωππωω απιστευτο μου φαινεται ρε κοριτσια!! Δεν το πιστευω οτι απο το επομενο Σαββατο μεγαλωνει η οικογενεια μας και επιτελους θα δω αυτο το πλασματακι που τοοοοσο καιρο περιμενα! Τα συναισθηματα ειναι ακριβως οπως την πρωτη φορα, καθολου λιγοτερα ή μειωμενα! Σταματαω γιατι μαλλον γινομαι μελο!

Στα δικα σας τωρα.

Καραμελομανουλα μου κριμα που ταλαιπωρειται το ζαχαρωτουλι σου!Λες να γκρινιαζει επειδη θελει τον καλο της? Υπομονη πες της να κανει το πολυ μια εβδομαδα ακομα! Εσυ μωρε πονας κοριτσακι μου?Κουραγιο καλη μου, θα περασει, αυριο πιστευω θα εισαι καλυτερα! Μια χαρα μεγαλωνει και αναπτυσσεται η νυφουλα μου, ειδα και σημερινη φωτο και πηρα τη δοση μου και εγω!Φιλακια πολλα πολλα στη νυφουλα μου!Κατα προτιμηση στα πατουσακια! :kiss:

Μαρακι τι κανουν εσενα οι μπουλουκες σου? Ειναι καλυτερα η Ελλη? Φιλακια να τους δωσεις και εσυ! :kiss:

Κατρινακι, Σταυρουλα και Θεκλα πολλα πολλα φιλακια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

αχ Αννουλα..αντρας ολοκληρος κι ο δικος σου!!την Παρασκευη ειπες..?

μαζι θα γεννησουμε βρε..!!

Λες Κατρινα μου? :woohoo: Δυο απο τα αντρακια του κλαμπ μας γεννημενα την ιδια μερα? Τελεια!!! Πωπωπωωπω...δεν θα προλαβαινουν να μοιραζουν ευχες τα κοριτσια μας απο εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε αννουλα το εκλεισες κι εσυ το ραντεβου σου ;)

μια χαρα!!!! με το καλο!!!

κατρινα αλλαξες??? :P:P:P:P

παρασκευη σε βολευει τελικα????

ντορα θελω να πιστευω οτι θα με κρατησει τη δευτερα οποτε αν ερθεις τη ν αλλη εβδομαδα εκει θα ειμαι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

Σε λιγο θα εχω στα χερια μου το νεο μου κινητο τηλεφωνο!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Συσκευη θα αλλαξεις μονο ετσι? Το νουμερο θα ειναι το ιδιο? Για να ξερω...Καλοριζικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

Μαράκι, Κατρίνα :kiss::kiss::kiss::kiss:

δεν έχω κάτι να πω, απλά μου άρεσε ο αριθμός της σελίδας αυτής :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

εσυ θεκλα εισαι ακομη επιρρεασμενη απο τα χθεσινα η ειναι η ιδεα μου????? :huh::huh::huh:

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα :woohoo: Δεν είναι "μεγαλούτσικος", είναι μεγάαααλος, χεχαχεχ το γλυκούλι, ολόκληρο παιδάκι θα βγει! Μπράβο ρε συ, πολύ καλά νέα. Εσένα τι σου λέει το ένστικτο; Θα σπάσουν τα νερά μέχρι τότε;

Αναστασία μου, πρόσεχε βρε. Δεν υπήρχε κανείς να σε βοηθήσει; Όσο για τις γκρινίτσες κι αυτά, πολύ λογικό ακούγεται. Κι εδώ το ίδιο συμβαίνει. Βαράει 1-2 κρισάρες την ημέρα (σφίγγεται, κλαίει με αναφιλητά κ.λπ.) και μετά λιώωωωωνει στον ύπνο ή αυτό που λες: κοιμάται όλη μέρα και μετά βρυκολακιάζει. Αν το καλοσκεφτούμε πάντως, υπάρχει μια κάποια συνέπεια σε όλο αυτό :P Σιγά σιγά θα στρώσει :)

Μεγάλωσε η καραμελίτσα πολύ ε! Γλυκούλα, φουλ στα ροζ και η δικιά σου χαχαχαχ (και η Αλκμήνη :blush: )!

Κατερίνα, με γεια! Τι κινητό;

Τα δικά μας νέα είναι ότι από σήμερα θα κοιμάται στο δωμάτιό της μάλλον, για να είναι πιο δροσερά! Τη βάλαμε δοκιμαστικά στο κρεβατάκι της κι έλιωσε στον ύπνο! Παλεύω να βάλω φωτό, αλλά κάτι παίζει με το iPhone :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι, τα κατάφερα. Γιούπι...

Η μπέμπα στο κρεβατάκι της... Εκεί που λέγαμε αααα, τι μικρό κρεβατάκι, τη βάλαμε μέσα και... χάθηκε το μπεμπίνι μου!

kounia.jpg

Και η μπέμπα με τη μαμά της που αντί να την ταΐζει, προσπαθεί να την βγάλει φωτογραφία :blush: Η μικρή όπως βλέπετε διαμαρτύρεται!

gkrinitsa.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουακι μου γλυκο, τι κανεις? Καιρο εχουμε να τα πουμε! Πως πηγε η βολτιτσα σας στον Μαραθωνα? Περασε καλα η μπουμπου? Με το θηλασμο τι εκανες τελικα?Με τους κολικους πως τα πατε εσεις? Ξεκολλησε καθολου το μυαλο σου απο... :whistle::whistle::whistle: (Ειχα σημειωσε απο πριν τις ερωτησεις για να σου τις κανω μαζεμενες)

Απο σημερα στο δικο της δωματιο η Αλκμηνουλα? Ε, βεβαια, ολοκληρος κοριτσαρος εγινε, που θα φερνει τον Νεκταριο? ;) Καλα ε, πανω που θα σου ελεγα να βαλεις μια φωτο της!!!

Ααααχ, ασε, το ενστικτο της μανας λεει οτι θα τη φαμε και αυτην την εβδομαδα (και ο μπουλουκος μου θα τσιμηπησει κανενα γραμμαριακι ακομα...πως θα τον βγαλω?) Μακαρι βεβαια να πεφτω εξω...θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

CrazyMummy έγραψε:

εσυ θεκλα εισαι ακομη επιρρεασμενη απο τα χθεσινα η ειναι η ιδεα μου????? :huh::huh::huh:

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P[/quote:2w6itmip]

τι σου είναι η στέρηση :S:S:S:S:S:S

Κατερίνα θα σε μαλώσω, στην 2η φωτό φαίνεται να καταπιέζεται το καημένο, δεν ντρέπεσαι καθόλου???? :ohmy::ohmy::ohmy:

Μα τι μάνα είσαι εσύ??? :blink::blink:

ΑΚΑΡΔΗ ΜΑΝΑ :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχουυυυυυ τοοοοοο! Κουακι, ειναι οντως σαν γατουλι το Αλκμηνακι! Μια κουκλιτσα ειναι, μια ζωγραφια!

Νιααααααααουυυυυυυ!!!! :silly: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου αντε με το καλο το αντρακι σου...τυχερηηηηηηηηηηηη

κ εγω θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω κουραστηκα κ εχω βαρεθει μονη μου ενω οταν γεννησω θα εχω τους αντρες μου.... :):):):):):)

κ για δουλεια να παει ο αντρας μου παλι θα εχω το αντρακι junior δεν θα προλαβαινω να βαρεθω :blink::blink::blink::blink: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κατρινα μου μεγεια...

Βασιλικουλα μου εννοειτε πως θα ερθω αν σε κρατησει μου στελνεις μνμ κ Τριτη η Τεταρτη που θα παω στο ελενα θα ερθω να δω τα δυο σε ενα... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

εχω στις 30 Αυγουστου μαθηματα ανωδυνου στο ελενα ποιος παει βρε γαμωτο 4 μερες σερι 9-11 το πρωι.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

πως θα την παλεψω με την ζεστη???

το αλλο ειναι οτι ανχωνομαι γιατι την τεταρτη μπαινω στον μηνα μου θα προλαβω να κανω τα μαθηματα???κ αν δεν προλαβω?εγω δεν γενναω χωρις τον αντρα μου...γαμω το δημοσιο μου μεσα.... :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Και ναι, τα κατάφερα. Γιούπι...

Η μπέμπα στο κρεβατάκι της... Εκεί που λέγαμε αααα, τι μικρό κρεβατάκι, τη βάλαμε μέσα και... χάθηκε το μπεμπίνι μου!

kounia.jpg

Και η μπέμπα με τη μαμά της που αντί να την ταΐζει, προσπαθεί να την βγάλει φωτογραφία :blush: Η μικρή όπως βλέπετε διαμαρτύρεται!

gkrinitsa.jpg

κουκλιτσες κ οι δυο....φτου φτου φτου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπεροχες οι φωτο Κατερινακι!!εχεις κανει επεξεργασια?η ετυχε?το κουκλακι μας μεγαλωσε αλλα και παλι μια σταλιτσα φαινεται..χιχιχι..και τσαμπουκας ε? :P:P

δεν πιστευω τη Δευτερα να μου πει ..ελα αυριο να γεννησουμε!οποτε το βλεπω για Παρασκευη-Δευτερα!παει η Πανσεληνος! :S

το νεο μου κινητο ειναι το sony ericsson Aino!!o Ηλιας ηθελε με την επιδοτηση να παρω i phone..αλλα ετσι πηραμε με 590..και οι δυο νεα κινητα!Ημουν πολυ δικαιη ετσι?? :unsure:

Ντορακι τι επαθες καλο μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...