Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

LabriniB έγραψε:

LabriniB έγραψε:

από την παραγωγή...

DSC04602.jpg

στην κατανάλωση...

DSC04605.jpg[/quote:ug4onmtu]

ενα εχω να πω....

ντροπη να μας κανεις τετοια καψονια!!!!! :(:blush::blush::blush::blush:

η τουλαχιστον φερε μου το ενα πιατο :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

LabriniB έγραψε:

LabriniB έγραψε:

από την παραγωγή...

DSC04602.jpg

στην κατανάλωση...

DSC04605.jpg[/quote:1aiwg46p]

Μμμμμ...αριστερα μελι και κανελα, δεξια σοκολατα! Επειδη δεν ειμαι τωρα για προβληματισμους και διλληματα, λεω να τιμησω και τα 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι εχετε παθει σημερα????

η μια μας βαζει γκομενους...

η αλλη την πισινα...

τωρα λουκουμαδες με μελια και μερεντα...

ελεος!!!

ποσα να αντεξω :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

LabriniB έγραψε:

από την παραγωγή...

DSC04602.jpg

στην κατανάλωση...

DSC04605.jpg[/quote:22zagpts]

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Mmmmmmiammm miammm...egw tsakisa NIRVANA chocolate..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάρες ο Σώτος μου είναι διατεθειμένος να φτιάξει μια λεκάνη λουκουμάδες κ να τις προσφέρει με ότι θέλει η κάθε μία μας... Όλες ευπρόσδεκτες !!! Κανονίζετε αυτό. Είχα καιρό να φάω... η αλήθεια είναι !!! ήταν γιαμι γιαμι γιαμι τέλειες............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ που πήγατε όλες ? ? ?

Αν και γω σε 10 λεπτάκια την κάνω για ΑΝΤ-1... κ θα τα πούμε αργότερα.

Ααααααα κ οι λουκουμάδες σερβίρονται κ με παγωτόοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισααααααααααα!!!

Πήρα τις εξετάσεις μου και... βαρβάτη ουρολοίμωξη η καημένη η σουπίτσα :( Τώρα θα πάρω αντιβίωση, αύριο θα κάνω υπέρηχο νεφρών και... βλέπουμε! Εχθές εντωμεταξύ είχα πεθάνει στο τσούξιμο και νόμιζα ότι το μωρό πιέζει με τα χεράκια του την κύστη και γι'αυτό πονάω τόσο :S Λέτε να είναι η μοίρα μου να πάω στον ουρολόγο???? Μα, πείτε μου, είναι τυχαίο με το που τον είδα να ανέβουν κατακόρυφα τα πυοσφαίριά μου???

Από θέση πάμε καλά. Το κεφαλάκι επιτέλους είναι προς τα κάτω αλλά κουνιέται ακόμα και δεν έχει εμπεδοθεί (η πισινάρα του δεν έχει μικρύνει καθόλου!). Το μόνο κακό είναι ότι δεν αναπτύσσεται ικανοποιητικά :( . Το βάρος του έπεσε κάτω από το μέσο όρο και τις τελευταίες δύο βδομάδες έχει πάρει λίγα γραμμάρια μόνο. Σήμερα τον έβγαλε ο υπέρηχος 2860 (δεν είναι λίγα αλλά σκεφτείτε ότι πριν ένα μήνα ήταν κάτι παραπάνω από 2500γρ. Και αύριο εκτός από τον υπέρηχο νεφρών θα πάω και για doppler...

Χρύσα, τι μαγουλάκια όμορφα έχει το μωράκι σου??!!Για τσίμπημα όλη την ώρα!

Κuo, το Αλκμηνάκι αφρατεύει και μεγαλώνει μέρα με τη μέρα!!!

Λαμπρινή, πολύ όμορφο το δωματιάκι σας! Με το καλό! Ο Σώτος θησαυρός με τους λουκουμάδες!Φαίνονται πολύ γιάμι γιάμι... Προτιμώ με σοκολάτα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Labrini μου με εβαλες στην μπριζα κ εφτιαξα κ εγω μερες το σκεφτομουνα κ ολο το απεφευγα αλλα σημερα μετα απο τις φωτο δεν αντεξα περιμενω να φουσκωσει κ να ξεκινησω το τηγανησμα.... :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

δεν εχω μερεντα ομως :(:(:(:(:(

δεν πειραζει κ το μελι καλο ειναι....

οσο για το pool boy αν τον ειχα εγω στην πισινα μου θα ημουνα η πρωτη εγκυος που θα εμενε εγκυος..... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωωωωωχ Σουπιτσα μου τι επαθες και εσυ! Ξερω απο ουρολοιμωξη, ειχα παθει το καλοκαιρι και ειχα τρελαθει στο τσουξιμο...Περαστικουλια σου βρε κοριτσακι μου. Απο μονη σου πηγες να κανεις εξετασεις ή σου τις συνεστησε ο γιατρος σου? Τα κιλα του μπεμπουλη σου ειναι μια χαρα, δεν ειναι λιγα, εξαλλου και ο υπερηχος στο περιπου δειχνει. Αντε, καλα αποτελεσματα αυριο και φρονιμα στον ουρολογο, ετσι? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Απο μονη σου πηγες να κανεις εξετασεις ή σου τις συνεστησε ο γιατρος σου? Αντε, καλα αποτελεσματα αυριο και φρονιμα στον ουρολογο, ετσι? ;)

Στην προηγούμενη εξέταση ούρων είχαν βγει 4-6 πυοσφαίρια και ο γιατρός μου είπε ότι δεν φαίνεται να είναι κάτι αλλά για καλό και για κακό να ξανακάνω σε 10 μέρες εξέταση. Έκανα και τα πυοσφαίρια είχαν πάει 35-40 :( Όσο για τον ουρολόγο... δεν εγγυόμαι :P Εξάλλου βλέπω ότι σε όλες μας έχει γυαλίσει το μάτι :P Εγώ η καημενούλα κάθε φορά που αρχίζω να κάνω σεξ, κάτι γίνεται και ο γιατρός μας το απαγορεύει :angry: Τώρα πάνω που είχα δει άσπρη μέρα μου είπε ότι λόγω ουρολοίμωξης τίποτα μέχρι να γεννήσω :blink: Ααααααααααααααααααααααααααα...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλι μου οντως πολυ καιρο εχουμε να τα πουμε! :kiss: οι τροφες που απαγορευονται κατα τη διαρκεια του θηλασμου ειναι:η πολυ καφεινη,τα αναψυκτικα,τα μπαχαρικα,τα οσπρια,τα λαχανικα που προκαλουν αερια,φρουτα οπως το πορτοκαλι,το μηλο και το αχλαδι.ολα αυτα ειναι υποκειμενικα για την ενδειξη κολικων.το 10% των μωρων εμφανιζουν.φυσικα απαγορευεται το τσιγαρο +το ποτο

Συμπεθερουλα μου ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση :kiss: !ελπιζω αυριο που θα τη θηλασω παλι να μην εχουμε παρατραγουδα.ως τωρα εχω πεταξει 840 μλ :( το ειπα στον αντρα μου και μ'εκραξε.μου λεει τι θα γινει τωρα?θα μετρας ποσα πετας?ο καημενος στεναχωριεται αλλα θελω να ξερω και τι βγαζω..να μη ξερω??? :dry: πως κυλαει η εγκυμοσυνη σου?δεν σ'εχω ρωτησει καθολου.. :blush: (ντλοπη κακια συμπεθερα)

Λαμπρινη μου μεγεια μεγεια τα πραγματακια σας!!με το καλο να βαλετε μεσα το νινι σας!!καλα εε....με σκοτωσεςςςςς!!!!εγω ποτε δεν ετρωγα γλυκα..τι εχω παθει ρε κοριτσια??????εχω φρικαρει..μονο γλυκα θελω να τρωω.. οι ηδη μανουλες απο προηγουμενες εγκυμοσυνες μπορουν να με διαφωτισουν αν αυτη η ορεξη για γλυκα οφειλεται στον θηλασμο????πωπω!!αυτοι οι λουκουμαδες με τη μερεντα με αποτελειωσαν!!θα παθω καμια ζημια σας λεωωωωωωωω!!

Ντορακι σε ζηλευω.....και γω θελω να κανωωωωωωωωωωωωωωωωω!!! :(:(:(

Κατρινα μονο οι εγκυουλες ειναι ευπροσδεκτες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινοσουπιτσα μου λυπαμαι για την ουρολοιμωξη.δεν εχω παθει ποτε για να ξερω πως ειναι αλλα λογικα πρεπει να τσουζει..λιγη υπομονη κοπελα μου και θα περασει!αντε πλησιαζει και η ωρα για το νινι σου και θα ηρεμησεις μια και καλη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα αυτό το blog:

http://koilitsadotcom.wordpress.com/2010/08/13/365/

και πολύ συγκινήθηκα που γράφει στο μωράκι της (περιττό να σας πω ότι έχω ρίξει ΤΟ κλάμα).

Θα ήθελα και εγώ να του γράφω ενώ είναι στην κοιλίτσα. Το είπα στον άντρα μου και μου απάντησε ότι σιγά να μην τον ενδιαφέρει τι σκεφτόταν η μαμά του όταν ήταν αγέννητος :unsure: . Αν η μαμά μου κρατούσε ένα τέτοιο ημερολόγιο θα ένοιωθα πολύ τυχερή και κατασυγκινημένη! Αχ, άτιμες ορμόνες!!!!

Γιουλάκι, πολύ χαίρομαι που επέστρεψες!!!

Η Wendy είναι καλά? έχει μπει έστω και για λίγο??

Για την επιστροφή στη δουλειά που λέγατε, εγώ επιστρέφω 1η Οκτωβρίου :silly: για 10 ώρες την εβδομάδα και από 1η Μαρτίου φουλ ωράριο. Θα τον κρατάει η μαμά μου κάποιες μέρες και κάποιες άλλες η αδελφή μου. Δεν μου αρέσει που θα τον αφήσω τόσο μικρούλη, αλλά δε γίνεται και αλλιώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κατρινα έγραψε:

Εγκρινουμε, εγκρινουμε, αρκει βεβαια να μην τον κρατησεις για παρτη σου! Αλλωστε ολοι οι καλοι χωρανε, ετσι δεν λενε? :P

Γιουλη μου αρεσει πολυ το Πετρος. Μονο εμεις οι δυο τελικα θα κλεισουμε ολο τον 9ο?[/quote:2bx2jigw]

Επειδή στο γραφείο του άντρα μου έει αφόρητη ζέστη (δεν έχουμε αρ κοντίσιον στο δωμάτιο αυτό) εξαφανίζομαι που και που για να πάρω δόσεις δροσιάς στο σαλόνι κάτω από το Α/Κ.

Αννούλα έτσι φαίνεται. Περίεργο είναι βέβαια αλλά όντως και όλες οι γνωστές μου στο περιβάλλον μου είτε με καισαρική είτε με πρόκληση πριν να συμπληρώσουν τον 9ο γεννάνε. Ο γιατρός μου είναι τελείος εναντίων. Μάλιστα εμέμσος πλην σαφώς μας είπε ότι πολλές καισαρικές γίνονται χωρίς ουσιαστικό λόγο. Είτε επειδή το θέλει η εγκυμονούσα είτε επειδή το θέλει ο γιατρός για δικούς του λόγους.... :(

Σε ευχαριστώ για το όνομα. Εμένα μου είναι λίγο αδιάφορο να πω την αλήθεια. Ευτυχώς έχω πολύ καλό πεθερό και δεν κάνω κακούς συνηρμούς :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου γλυκο!!! Σε καταλαβαινω μωρε, να εχεις τοοοοοοσο πολυ γαλα και να αναγκαζεσαι να το πετας!Κριμα ειναι οντως, και μαλιστα απο τη στιγμη που αλλες μανουλες προσπαθουνε τοσο πολυ και με το ζορι βγαζουν λιγα γραμμαριακια...Αυριο ολα θα ειναι πολυ καλυτερα, θα το δεις! Μπραβο σου που το παλευεις, εισαι πολυ αξια μανουλα! Η εγκυμοσυνη μου καλα παει, την Παρασκευη εχω ραντεβου με το γιατρο, να δω τι θα μου πει. Εγω πλεον ανυπομονω να γεννησω, κουραστηκα... :( Ελπιζω να εμεινε λιγο ακομα..

Σουπιτσα αυτο το τιποταααααααααααααα για μενα ειναι απλα η καθημερινοτητα μου! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη, και μένα μου αρέσει το Πέτρος! Και αφού είναι του πεθερού που είναι ο.κ., τότε μια χαρά... Εμείς το είχαμε αποφασίσει από την αρχή να το πάμε λίγο παραδοσιακά, και είχαμε συμφωνήσει ότι το πρώτο το βγάζει ο άντρας μου όπως θέλει (παππού, γιαγιά ή άσχετο) και το δεύτερο εγώ. Για το Γιώργος (που θα το βγάλουμε εμείς) δεν τρελαίνομαι αλλά... τουλάχιστον δεν είναι και κακόηχο ή εντελώς περίεργο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Γύρισααααααααααα!!!

Πήρα τις εξετάσεις μου και... βαρβάτη ουρολοίμωξη η καημένη η σουπίτσα :( Τώρα θα πάρω αντιβίωση, αύριο θα κάνω υπέρηχο νεφρών και... βλέπουμε! Εχθές εντωμεταξύ είχα πεθάνει στο τσούξιμο και νόμιζα ότι το μωρό πιέζει με τα χεράκια του την κύστη και γι'αυτό πονάω τόσο :S Λέτε να είναι η μοίρα μου να πάω στον ουρολόγο???? Μα, πείτε μου, είναι τυχαίο με το που τον είδα να ανέβουν κατακόρυφα τα πυοσφαίριά μου???

Από θέση πάμε καλά. Το κεφαλάκι επιτέλους είναι προς τα κάτω αλλά κουνιέται ακόμα και δεν έχει εμπεδοθεί (η πισινάρα του δεν έχει μικρύνει καθόλου!). Το μόνο κακό είναι ότι δεν αναπτύσσεται ικανοποιητικά :( . Το βάρος του έπεσε κάτω από το μέσο όρο και τις τελευταίες δύο βδομάδες έχει πάρει λίγα γραμμάρια μόνο. Σήμερα τον έβγαλε ο υπέρηχος 2860 (δεν είναι λίγα αλλά σκεφτείτε ότι πριν ένα μήνα ήταν κάτι παραπάνω από 2500γρ. Και αύριο εκτός από τον υπέρηχο νεφρών θα πάω και για doppler...

Χρύσα, τι μαγουλάκια όμορφα έχει το μωράκι σου??!!Για τσίμπημα όλη την ώρα!

Κuo, το Αλκμηνάκι αφρατεύει και μεγαλώνει μέρα με τη μέρα!!!

Λαμπρινή, πολύ όμορφο το δωματιάκι σας! Με το καλό! Ο Σώτος θησαυρός με τους λουκουμάδες!Φαίνονται πολύ γιάμι γιάμι... Προτιμώ με σοκολάτα :P

Κουράγιο Σουπίτσα με την ουρολοίμωξη. Και εγώ 2 φορές είχα στην εγκυμοσύνη... Λίγα χαπάκια ειναι και παπαλα...

Άντε να πάρει θέση το ατιμούλικο. Μάλλον επειδή είναι τόσο ζωηρό χάνει πολλές θερμίδες :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σου έδωσε κάποια εξήγηση ο γιατρός σου ή περιμένει το doppler??

Μην στεναχωριέσαι πάντως αφού είναι ζωηρούτσικος είναι όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Γιούλη, και μένα μου αρέσει το Πέτρος! Και αφού είναι του πεθερού που είναι ο.κ., τότε μια χαρά... Εμείς το είχαμε αποφασίσει από την αρχή να το πάμε λίγο παραδοσιακά, και είχαμε συμφωνήσει ότι το πρώτο το βγάζει ο άντρας μου όπως θέλει (παππού, γιαγιά ή άσχετο) και το δεύτερο εγώ. Για το Γιώργος (που θα το βγάλουμε εμείς) δεν τρελαίνομαι αλλά... τουλάχιστον δεν είναι και κακόηχο ή εντελώς περίεργο...

Ε, σουπιτσα, οχι και δεν τρελαινεσαι για το Γιωργος! Παρακαλω πολυ! Γιωργος ειναι ο ενας απο τους τρεις αντρες της ζωης μου! (Πλακιτσα σου κανω για το ονομα, μην παρεξηγησεις... :silly: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου καλη σ'ευχαριστω πολυ για τα γλυκα σου λογακια!γενικα θεωρω πολυ δυσκολο πραγμα τον θηλασμο και χαιρομαι που ως τωρα τα εχω καταφερει(με εξαιρεση τη γκαφα που εκανα και εφαγα τα γλυκακια εχθες και τους χυμους).αυτο συζητουσα με τον Νικο μου εχθες.του ελεγα ποσο δυσκολο ηταν για μενα να θηλασω γιατι 1ον δεν εχω υπομονη με το στηθος.νιωθω λες και με βαζεις στην πριζα και τιναζομαι οταν το αγγιζει καποιος εστω και καταλαθος. :ohmy: πονουσα παρα πολυ απο την αρχη.λογω ελλειψης γνωσεων τεχνικης το καραμελακι μου μου πληγωσε τις θηλες(εκει να δεις πονο) και ειχα φρικαρει.δαγκωνομουν καθε φορα που την εβαζα στο στηθος.ακομα κ τωρα στην αρχη τρελαινομαι στον πονο αλλα μετα συνηθιζω.βεβαια να ομολογησω οτι εγω το μονο που εκανα ηταν υπομονη!τα συγχαρητηρια τα αξιζουν οι μαιες για την επιμονη,υπομονη+θεληση να μου δειξουν 5 πραγματα.καθε φορα που ξυπνουσε η μπεμπα μου το βραδυ οταν ειμασταν ακομα στην κλινικη ερχοταν μεσα μια μαια να με βοηθησει να τη θηλασω!νιωθω πολυ τυχερη που γεννησα στη σουηδια την μπεμπα μου γι'αυτον τον λογο.δεν ξερω τι συνεχεια θα εχω αλλα νιωθω καλα που 2 εβδομαδες τρωει μονο απο μενα.(εκτος απο σημερα :(:( ) ευχαριστω πολυ και παλι Αννουλα μου!!!!!

υπομονη κοριτσακι μου!σε καταλαβαινω απολυτα!!!!!!ελπιζω να μην ακολουθησεις τα χναρια μας!!! :huh: θα περιμενω νεα σας!!θα σε κοιταξει και απο κατω??

το Πετρος αρεσει και σε μενα σαν ονομα!!!εμεις την καραμελιτσα μου θα την βγαλουμε πρωτα ο Θεος Άρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

[

Αννούλα έτσι φαίνεται. Περίεργο είναι βέβαια αλλά όντως και όλες οι γνωστές μου στο περιβάλλον μου είτε με καισαρική είτε με πρόκληση πριν να συμπληρώσουν τον 9ο γεννάνε. Ο γιατρός μου είναι τελείος εναντίων. Μάλιστα εμέμσος πλην σαφώς μας είπε ότι πολλές καισαρικές γίνονται χωρίς ουσιαστικό λόγο. Είτε επειδή το θέλει η εγκυμονούσα είτε επειδή το θέλει ο γιατρός για δικούς του λόγους.... :(

Γιουλη μηπως εχουμε τον ιδιο γιατρο? Γιατι ειναι σπανιο φαινομενο κατι τετοιο. Εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη σχεδον ικετευα τον γιατρο μου να με βαλει με τεχνητους γιατι δεν αντεχα αλλο, απο ζεστη, βαρος, κουραση κλπ. ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ! (Και τελικα πολυ καλα εκανε).Τελικα γεννησα 40+1 μονο και μονο επειδη μου εσπασαν τα νερα, αλλιως θα με αφηνε να συμπληρωσω και την 41 εβδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, τώρα διάβασα την περιπέτεια με το γάλα... Πω πω...Τελικά πρέπει να προσέχουμε πολύ τη διατροφή μας στο θηλασμό, δεν περίμενα ότι έχει τόσο μεγάλη επίπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...