Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιδι στο υπνοδωματιο


Recommended Posts

Την Κυριακη της Παναγιας ειχα ξυπνησει και εκανα τις πρωινες μου δουλιτσες ενω το μωρακι μου το ειχα πανω στο κρεββατι μας Καποια στιγμη ο καλος μου φωναζει φερε τη σκουπα και παρε το μωρο απο εδω Πηγαινω ψυχραιμα και τον ρωταω αν ειναι κατσαριδα σαρανταποδαρουσα και αλλοι συνιθισμενοι επισκεπτες μας και μου απανταει φιδι

Η αληθεια ειναι οτι φρικαρα κοκαλωσα με το μωρο στα χερια Ηταν περιπου 60-80 ποντους και δεν ηταν οχια σιγουρα Πιαστηκε πολυ ευκολα χωρις να σηκωθει να επιτεθει

Τωρα βεβαια καλυτερα φιδι παρα ποντικι

Αλλα παλι φιδι μεσα στο σπιτι διπλα απο το ρηλαξ του μωρου ειναι καπως

Εχουμε παντου σιτες καμια τρυπα στο σπιτι και τωρα με τη φρικη που εφαγα κλεινω τα σιφωνια και το καπακι της τουαλετας(μπορει να ηταν νεροφιδο)

Παντως εφετος η κατασταση ειναι τραγικη απο τα μυρμηγκια τις σαρανταποδαρουσες και ολα τα ζωυφια Δεν υπαρχει λυση οικολογικη

ΘΑ βαλω θειαφι για τα φιδια φιδοσκοινο και του χρονου θα κανω σιγουρα απεντομωση Βρισκω μυρμηγκια πανω στο μωρο (σιγουρα θα εχει φαει καποια) :P:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζομαι τρομάρα που πήρες :ohmy:

Ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω, ανατριχιάζω και μόνο στην ιδέα ;)

Σε εξοχικό ήσασταν ή σε μόνιμη κατοικία?

Η μικρούλα σου τι κάνει, όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω,πίκρα,φαντάζομαι είσαι σε `χωριό κ γιαυτό κ η σχετική ψυχραιμία!Η μικρή καλά είναι φαντάζομαι τη τρομέρα τη μεγάλη εσυ την επαθες!!Κάνε ο,τι μπορείς,εχεις κ τις σήτες!Ναι,φέτος το ζουζουνικό είναι σε έξαρση! Από του χρόνου σίγουρα απεντόμωση απλά δες πότε κ πώς γιατί το ζουζούνι θα αρχίσει να περπατάει!Υπομονή κ πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ειχα βρει πριν 3 μηνες ενα φιδακι μισο μετρο μεσα στο σπιτι οχι στο δωματιο του μωρου στην εισοδο του σπιτιου

το πηρα με μια σκουπα και το πεταξα; προς τα χορτα μερια 15 μετρα μακρια απο το σπιτι και δεν μας ξαναεπισκεφτηκε προφανως βρεθηκε τυχαια κλεισμενο η κατι το κυνησε το βραδυ και το ειδαμε κλεισμενο κουλουριασμενο μεσα

εκτοτε δεν εχει εμφανιστιστει ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΑ ΖΩΗΦΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΩ ΣΕ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΕΝΤΟΜΩΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΕ ΝΥΧΤΕΡΙΔΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΝΑΙ 11 Η ΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ Σ/Κ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΜΠΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΥΧΤΕΡΙΔΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Σ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΒΑΖΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΟΙ ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κ μονο που το ειπες ανατριχιασα :unsure: ευτηχως ηταν ο αντρας σου εγω να πω την αμαρτια μου θα τα εχανα... :unsure: τωρα απο εντομα περυσι μετα τη γεννα ηταν το σπιτι γεματο μυρμηγκια κανανε παρελαση..... :ohmy: φετος παλι εχουμε ψυλλους δεν ξερω αν τα γνωριζετε; κατι εντομα που δυστηχως δεν πιανονται :angry:

το μωρο εχει σπυρακια κ τελικα ανακαλυψαμε πως φταινε αυτα :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ για πεσ μου για τους ψιλλους πριν μια ωρα γυρισαμε απο γιατρο και μας ειπε μηπως εχει καπου ψιλους γιατι φουντωσε στην πλατουλα απο σπυρακια....πως το καταλαβαινεις και τι κανεις για να φυγουν????

εγω εχω φοβερη φοβια με φιδια και νυχτεριδες...σιχαμερα απαισια οντα....κακομουτσουνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις θα παμε στο δικο μας σπιτι στην εξοχη σε κανα μηνα περιπου και το σκεφτομαι πολυ κοριτσια εμενα δε μαρεσουν οι γατες (συγνωμη κιολας αλλα δε θελω εκει που τα κανει η γατα να κυλιεται το μωρο)....και δε ξερω τι να κανω βασικα θα στρωσω πετρα στην αυλη και θα βαλω και γω φιδοσκοινο αλλα ενταξυ και καμια γατουλα μαλλον θα υπαρχει!!!!υποψιν τα φιδια τρυπωνουν πολυ στα κουφωματα και αναμεσα στις πορτες σιτες το χω ακουσει πολλες φορες..αλλα μονο η οχια δαγκωνει και εχει δηλητηριο τα αλλα οχι...αχ παναγια μου φυλαγε!!!!!καλε φετος οντως πηξαμε στο μυρμηγκι.....χτες ο δικος μου ανακαλυψε λκι φωλια και σε χρονο μηδεν ανεβαιναν πανω του μυρμηγκια τρεχατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula έγραψε:

Φαντάζομαι τρομάρα που πήρες :ohmy:

Ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω, ανατριχιάζω και μόνο στην ιδέα ;)

Σε εξοχικό ήσασταν ή σε μόνιμη κατοικία?

Η μικρούλα σου τι κάνει, όλα καλά?

Τα τελευταια χρονια το εξοχικο μας εγινε η μονιμη κατοικια ευτυχως το σπιτι ειναι πολυ μικρο και τα εχω ψαξει ολα

Η φρικη μου ειναι οτι εχει γεννησει αυγα και νομιζω οτι θα δω και αλλα φιδια Εψαχνα το βιολογικο κυκλο των φιδιων Που λετε η οχια δεν ειναι το μονο δηλξτηριωδες υπαρχουν και αλλα στην Ελλαδα αλλα με ασθενες δηλητηριο για τον ανθρωπο

Το μωρο ειναι καλα αλλα εχει κολικους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι...θελει πολυ προσοχη τωρα....εγω ειχα βρει στην αυλη μικρο σκορπιο.... :S:S:S

antroula,μια φιλη μου μου εχει μεγαλο προβλημα αλλεργιας με τους ψιλους.καθε χρονο κανει απεντομοση προληπτικα....οι ψιλοι δυστυχως,δεν φαινονται αλλα το καταλαβαινεις απο τα τσιμπηματα... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟ ΠΟ ΦΡΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗ! ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ! ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΝΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΩΡΟ.... ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΦΤΑΝΑΝ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω,πω φίδι! Ανατριχιαστικό!!

Κορίτσια για τους ψύλλους υπάρχει ειδική σκόνη (ρωτήστε κάποιο γεωπόνο)με την οποία ψεκάζεις στα ύποπτα σημεία. Εάν έχετα σκυλάκι είναι πολύ πιθανόν αυτό να τους έφερε. Επίσης να τινάζετε καλά τα στρωματάκια που κοιμούνται τα μωρά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy::ohmy::ohmy:

Μάλλον υπάρχουν χόρτα άκοπα τριγύρω...

Επίσης το φίδι μυρίζει το γάλα!!!Είναι πασίγνωστο!

Και σ'εμάς παίζουν σαύρες, ζουζούνια αν και σίτες και δε ραντίζω λόγω σκυλίτσας!

Βάλε θειάφι γύρω από το σπίτι σε γωνίες πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...