Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Επεστρεψα κι εγω στα πατρια εδαφη, περασα υπεροχα και τωρα ειδα οτι το θεμα μας γεμισε και ανοιξαμε καινουργιο! Μπραβο μας!!!

Dreamgirl πολυ χαρηκα με τα νεα σου! Να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη κουκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Γι αυτο δεν απαντουσα τοση ωρα!!!!!

Τα μαθηματκα μου ειναι σε επιπεδο δημοτικου(?) και βγαλε :blush: οποτε συγκρατηθηκα για να μην πεταξω κανενα βατραχι!!!

Αφου βγαλατε ακρη με τα εκατοστα και τα χιλιοστα σας βγαζω το καπελο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nutella έγραψε:

Γεια σας κοριτσια! Επεστρεψα κι εγω στα πατρια εδαφη, περασα υπεροχα και τωρα ειδα οτι το θεμα μας γεμισε και ανοιξαμε καινουργιο! Μπραβο μας!!!

Dreamgirl πολυ χαρηκα με τα νεα σου! Να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη κουκλα μου!

Ελα ρε Νουτελλα!!!

Ειδες το ανοιξαμε και το Νο2 !!!! Μα τι γλωσσοκοπανες ειμαστε :laugh: !!!

Πως περασατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

όχι όχι, 28.5 mm είναι 2.85 εκατοστά (δηλαδή σχεδόν 3). Απλώς μετακινείς την υποδιαστολή :laugh: :laugh:

Αρα τώρα είσαι πάνω από 3 εκατοστά ίσως και 4!!!

ααα! και εγω μετρουσα μια μια τις γραμμουλες στη μεζουρα...λάθος...

χεχχε..μη με κοροιδευεται εντάτσι????

thank you samanthaki!

ναι, οποτε αντε να ναι τωρα 3 και κατι το μπαρμπαδι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηταν φανταστικα lolli μου! Τωρα πισω στη ρουτινα. Θα παω την αλλη βδομαδα για αιματολογικες. Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να μην κουρασα το μωρακι μου. Διαβαζα τωρα σε διπλανο τοπικ για γεννες και αρχισα να τρομοκρατουμαι παλι. Υπαρχει καμια αλλη που φοβαται? Αποκλειεται οσο εγω :woohoo: Τελος παντων, ειναι νωρις ακομη.... μη σας βαζω σε τετοιες σκεψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε ΝΟΥΤ μεχρι την γεννα εχουμε δροοοοοοοοοοοοοοοοομο μπροστα μας!!!

Ασε που θες δεν θες θα γεννησεις :laugh: :laugh: :laugh: :P:P ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Νομιζω πως οταν θα ερθει εκεινη η ωρα θα βρουμε ολες τεραστιο κουραγιο και θαρρος!

Εμενα παντως θα μου τα παρουν με καισαρικη (πρωτα ο Θεος)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω καισαρικη ηθελα και θελω εξ αρχης. Το ειπα στο γιατρο και μου ειπε ειναι νωρις, θα δουμε στην πορεια. Οπως και να χει οπως λες θες δε θες θα γεννησεις! Ως τοτε μακαρι να εξοικιωθουμε (μπα....). Αντε να μη σας αγχωνω, ας πουμε κατι πιο ευχαριστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είμαι τόσο μα τοσο σιγουρη οτι οσο θα περναει ο καιρος- οτι φοβο κα ινα εχουμε για τη γεννα θα εξαφανιστει.

εινια τετοια η λαχταρα να γεννησεις το/τα μωρακι-α σου που το μονο που σε νοιαζει εινια να πανε ολα καλά για εκεινο/α.

εχω μια φιλη που γεννησε με φυσιολογικο τοκετο κα ιμου λεει οτι τωρα να την εβαζες κα ιπαλι μεσα να γεννησει τρεχοντας θα πηγαινε- τόσο ωραια εμπειρία...νομιζω οτι εχει δικιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπορω να καταλαβω γιατι κατα καποιο τροπο "κατακρινεται" η καισαρικη σε περιπτωσεις που ολα ειναι καλα...

Νομιζω πως η καθε μια οριζει το σωμα της και το "διαθετει" οπως θελει.

Η σημαντικο για μενα ειναι να ερθει στον κοσμο μια ζωη κ οχι ο δρομος που θα ακολουθησει...

Κι εγω ηθελα καισαρικη (πολυ πριν μεινω εγκυος)κ ευτυχως λογω διδυμων θα την κανω.Δε μου αρεσουν τα απροοπτα και τα απρογραμματιστα,με αγχωνουν κ νιωθω αβολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Κουκιδα μου, τι να πω... :(

Ευχομαι σε ολες ο,τι καλυτερο, γερα μωρακια και ευκολη γεννα. Ως τοτε οντως εχουμε καιρο μπροστα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι θεμα επισκληρίδιου μηπως Λολι? γιαυτό? αλλα και στον φυσικο τοκετο σου κανουν νομιζω.

η καθε μια γυναικα κανει το καλυτερο για το μωρο της! αν θες να γεννησεις με καισαρικη ειναι το πιο ευκολο- εξαλλου και για τον γιατρο ειναι πιο ευκολο- απλα θα εχεις τα πονακια μετα την επεμβαση.

εγω κοριτσια θελω να γεννησω κανονικά. μετα τον πονο που τραβηξα με την υστεροσαλπιγγογραφια- τίποτα δεν με φοβίζει! εκει παρεμπιπτόντως ειχα λιποθυμήσει ! ! ! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ συμφωνώ, σιγά σιγά έρχονται όλα αυτά.

Και εγώ φοβόμουν πάρα πολύ πριν μείνω έγκυος για το πως θα είναι και τώρα νοιώθω φυσιολογικά και πιστεύω βήμα βήμα και μήνα με τον μήνα θα προχωράμε όλο και περισσότερο και θα πλησιάζουμε στον τελικό στόχο :):)

Νομίζω ότι θα έρθει φυσιολογικά, άλλωστε δεν θα ξυπνήσουμε μια μέρα με μια κοιλιά στον 9ο μήνα και θα μας πούνε περάστε να γεννήσετε αλλά θα έχει προχωρήσει σταδιακά αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa ελα ντε, λες να ξυπνησουμε αυριο και να μαστε για ...γεννα???χαχα

εχω αρχισει και εχω περιεργεια οχι τοσο αν θα ειναι αγορι κοριτσι- αλλα αν και κατα ποσο θα μας μοιάζει το κουκιδάκι μας!

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Κουκιδακι μου,δεν ειναι θεμα επισκληριδιου!

Ειναι θεμα προσωπικης μου αποψης...

Οι περισσοτεροι κοιταμε την ευκολια κ την ανεση μας γενικοτερα και αφου μπορω να το εχω και στο τοκετο γιατι οχι?

Οκ η καισαρικη δεν παυει να ειναι μια κοιλιακη επεμβαση με οσα συνεπαγονται...αλλα ειναι επιλογη ΜΟΥ.

Οπως και ο φυσιολογικος τοκετος (που προς Θεου δεν κατακρινω)ειναι επιλογη κ αναγκη καποιας αλλης πχ δικης σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

ναι ετσι ειναι οπως τα λες- γιατι όμως τόσο βρε Λολι- σου είπε κανεις τιποτα για την επιλογη σου?? μην ακους- εσυ αποφασιζεις!

οχι κανεις δε μου ειπε τιποτα...

φουντωσα....φουντωσα.... :blink::blink::blink::blink:

καλε τσαντιστηκα!!!!! (παει χαζεψα) :silly: :silly: :silly:

τι να πω....? να τα ριξω στις ορμονες....? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παντως τα ειπα κ ξελαφρωσα!!!! (α καλα!!! ειμαι του γιατρου τελειως!!!) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Koukida έγραψε:

οχι κανεις δε μου ειπε τιποτα...

φουντωσα....φουντωσα.... :blink::blink::blink::blink:

καλε τσαντιστηκα!!!!! (παει χαζεψα) :silly: :silly: :silly:

τι να πω....? να τα ριξω στις ορμονες....? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παντως τα ειπα κ ξελαφρωσα!!!! (α καλα!!! ειμαι του γιατρου τελειως!!!) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:[/quote:d1g8pyyh]

ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ.... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα!!ουυυυ! ηρεμα κάλμα! μην συγχύζεσαι στην κατάσταση σου!!

εγω πονοκεφάλιασα- όλη μερα μπροστα στο πισι, φλωμωσα στα χαζοπαιχνιδα στο ΦΒ.... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα μορτισσες!!! (καλε πως γραφεται???) :blink:

τι κανουτεεεεεεεεε???????

ειπα να ερθω σε σας γιατι στη εξωσωμα το διαλυσαμε το μαγαζι...διακοπτουν ολες!!! Τα καθαρματακια!!!! :P

τελικα μπορει να ειμαι κι εγω φουσκωκοιλιτσα...γιατι τα πηρα τα κιλακια μου τον ιουλιο και ολα στην κοιλια ρε γμτ!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω μαθαινω μπελι ντανς....εμ τετοια κοιλια που εφτιαξα

μου παει!!! :laugh: :laugh:

παιδια σημερα κανει ζεστη...ναι ναι αληθεια σας λεω!!!! :laugh:

να παρω εκεινο το τρυφτιρι για την κοιλια και για κωλαρακια

που δειχνει στην τιβι??? λετε να κανει δουλεια?εκεινο που δονει

τα παχη ρε σεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιτρινωπη μου φατσουλίτσα.............

Εχασα κατι κιλάκια, ευτυχως που τα βρηκες γιατι τα θέλω πίσω.......

Παντως Γιωτακι μη στεναχωριεσαι εγω εχω ξαναδηλωσει πως γερο θελω να ειναι το παιδι και ας μου το πάρουν και απο το στομα.....χιχιχι

Και να σου πω και εγω φαν της καισαρικής ειμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...