Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΘΕΜΑ!!


cris

Recommended Posts

Kalimera paidia!!thelw na rotisw kati giati anisixw parapoli....

prin apo kana 2 bdomades eixa ourolimoksi...rotaw to giatro mou kia mou dineimia antibiosi pou gia pan endexomeno den tha epireaze kapoia egkymosini...

kai na pou i egkimosini proekipse!

kai ekana pali kalliergia ourwn na dw an to mikrobio efyge(tin antibiwsi tin pira mia bdomada) kai to mikrobio einai akoma EKEI!!!

eimai stin 5h bdomada kyisis kai anisixw parapoli!!ti tha ginei twra??pali antibiwsi tha parw???kai an epireastei to embryo???einai ztin arxi tis dimiourgias toy kai einia poli eyaisthito ayto to diastima....

lete na simbei kati kako???poli fobamai...peste kati re koritsia eseis pou eixate kati paromio....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cris μου συγχαρητηρια κατάρχην να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη γλυκια μου... :silly:

Θα σου πω την προσωπικη μου εμπειρια .

Οταν αρχισαμε ελευθερα με τον συζυγο τον πρωτο μηνα μου ηρθε η περιοδος ,μολις τελειωσα ειχα κατι μικροενοχλησεις ,πραγματικα ομως δεν εδωσα μεγαλη σημασια αυτο ηταν ομως ουρολοιμωξη .Εκανα την εξεταση αιματος και το αντιβιογραμμα και πηρα αντιβιωση πολυ δυνατη γιατι το ειχα αμελησει.Μολις τελειωσε η αντιβιωση ,συνηδητοποιησα οτι ημουν εγκυος εκανα μεγαλη γκαφα ,γιατι ενω επαιρνα την αντιβιωση δεν μου ειπε κανενας να κοψω τις επαφες για παν ενδεχομενο εγκυμοσυνης ουτε η γιατρος μου.Τρελαθηκα σοκ , μου συνεστησε ενας φιλος μου γιατρος να παρω εκεινη την ωρα τηλ στο τηλ που ειχε η αντιβιωση πισω και να ζητησω το τμημα εγκυμοσυνης.Πηρα μου εκαναν πολλες ερωτησεις και με διαβεβαιωσαν μετα απο πολυ κουβεντα οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Δεν μου αρκουσε ομως πηρα τηλ τη γιατρο μου ,δεν ειχα ουτε δεκα μερες καθυστερηση και της ειπα να παω να με δει.Πηγα και μου συστησε μιας και ειχα παει ,να κανω ενα προγεννετικο ελεγχο και μια εξεταση για την ουρολοιμωξη.

Το μικροβιο της ουρολοιμωξης ευτυχως ειχε φυγει ,αλλα την ουρολοιμωξη μου την ειχε προκαλεσει το ουρεοπλασμα ,το οποιο φανηκε στον προγεννετικο ελεγχο.

Πηρα και αλλα αντιβιωση λιγο βεβαια πιο ηπια λογω εξελισομενης εγκυμοσυνης.

Το αγχος μου τρελο ,(μα γιατρε ολες αυτες οι αντιβιωσεις δεν επηρεαζουν το μωρο?)(Σιγουρα το ιδανικο θα ηταν να μην παρεις κανενα φαρμακο ,αλλα οταν υπαρχει κινδυνος μου ειπε απο καποιο αιτιο εξωγενες ,δεν θα προσπαθησεις να το καταπολεμησεις ,απο το να το αφησεις να σου παρει το μωρο.?)

Λοιπον ειμαι στα μεσα του ογδοου μηνα απο εκεινη την πρωτη αντιβιωση εχω παρει αλλες 4 φορες το παιδακι μου Δοξα το Θεο ειναι υγιέστατο και περιμενω πως και πως να το παρω στην αγκαλιτσα μου.

Τωρα βεβαια ο γιατρος σου θα σε κατατοπησει καλυτερα εχε του εμπιστοσυνη και ολα θα εξελιχθουν καλως.

Ελπιζω να σε καθυσηχασα λιγο.....

Σε φιλω γλυκα καλο υπολοιπο και να χαϊδευεις την κοιλιτσα σου !!!!

Τα μωρα καταλαβαινουν τα παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cris μου συγχαρητηρια κατάρχην να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη γλυκια μου... :silly:

Θα σου πω την προσωπικη μου εμπειρια .

Οταν αρχισαμε ελευθερα με τον συζυγο τον πρωτο μηνα μου ηρθε η περιοδος ,μολις τελειωσα ειχα κατι μικροενοχλησεις ,πραγματικα ομως δεν εδωσα μεγαλη σημασια αυτο ηταν ομως ουρολοιμωξη .Εκανα την εξεταση αιματος και το αντιβιογραμμα και πηρα αντιβιωση πολυ δυνατη γιατι το ειχα αμελησει.Μολις τελειωσε η αντιβιωση ,συνηδητοποιησα οτι ημουν εγκυος εκανα μεγαλη γκαφα ,γιατι ενω επαιρνα την αντιβιωση δεν μου ειπε κανενας να κοψω τις επαφες για παν ενδεχομενο εγκυμοσυνης ουτε η γιατρος μου.Τρελαθηκα σοκ , μου συνεστησε ενας φιλος μου γιατρος να παρω εκεινη την ωρα τηλ στο τηλ που ειχε η αντιβιωση πισω και να ζητησω το τμημα εγκυμοσυνης.Πηρα μου εκαναν πολλες ερωτησεις και με διαβεβαιωσαν μετα απο πολυ κουβεντα οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Δεν μου αρκουσε ομως πηρα τηλ τη γιατρο μου ,δεν ειχα ουτε δεκα μερες καθυστερηση και της ειπα να παω να με δει.Πηγα και μου συστησε μιας και ειχα παει ,να κανω ενα προγεννετικο ελεγχο και μια εξεταση για την ουρολοιμωξη.

Το μικροβιο της ουρολοιμωξης ευτυχως ειχε φυγει ,αλλα την ουρολοιμωξη μου την ειχε προκαλεσει το ουρεοπλασμα ,το οποιο φανηκε στον προγεννετικο ελεγχο.

Πηρα και αλλα αντιβιωση λιγο βεβαια πιο ηπια λογω εξελισομενης εγκυμοσυνης.

Το αγχος μου τρελο ,(μα γιατρε ολες αυτες οι αντιβιωσεις δεν επηρεαζουν το μωρο?)(Σιγουρα το ιδανικο θα ηταν να μην παρεις κανενα φαρμακο ,αλλα οταν υπαρχει κινδυνος μου ειπε απο καποιο αιτιο εξωγενες ,δεν θα προσπαθησεις να το καταπολεμησεις ,απο το να το αφησεις να σου παρει το μωρο.?)

Λοιπον ειμαι στα μεσα του ογδοου μηνα απο εκεινη την πρωτη αντιβιωση εχω παρει αλλες 4 φορες το παιδακι μου Δοξα το Θεο ειναι υγιέστατο και περιμενω πως και πως να το παρω στην αγκαλιτσα μου.

Τωρα βεβαια ο γιατρος σου θα σε κατατοπησει καλυτερα εχε του εμπιστοσυνη και ολα θα εξελιχθουν καλως.

Ελπιζω να σε καθυσηχασα λιγο.....

Σε φιλω γλυκα καλο υπολοιπο και να χαϊδευεις την κοιλιτσα σου !!!!

Τα μωρα καταλαβαινουν τα παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax me sygkinises parapoli....an kai i koilitsa mou akoma mesa exei ena sporo kai den feneta tipote,tin xaideyw...:blush:

einai i prwti egkymosini kai anisixw parapoli...ola einai kainouria...ola einai agnosta...ouroloimoksi den eixa kollisei POTE!!!

ksafnika twwwwraaa???gamwto diladi....:blink: :blink: :angry: :angry:

kai ksereis oso psaxnese sto internet toso trellenesai me ayta pou diabazeis oti borei na simboun.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax me sygkinises parapoli....an kai i koilitsa mou akoma mesa exei ena sporo kai den feneta tipote,tin xaideyw...:blush:

einai i prwti egkymosini kai anisixw parapoli...ola einai kainouria...ola einai agnosta...ouroloimoksi den eixa kollisei POTE!!!

ksafnika twwwwraaa???gamwto diladi....:blink: :blink: :angry: :angry:

kai ksereis oso psaxnese sto internet toso trellenesai me ayta pou diabazeis oti borei na simboun.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalh mou cris,mh stenaxwriesai ola 8a pane kala arkei

na syzhtas me to giatro sou.exw perasei k egw thn ourwlhmo3h

th diarkeia ths kyhshs otan hmoyn ston 4o alla phra antiviwsh

k mou perase.de 3erw na sou pw tpt gia to mikrovio.to kalytero

pou exeis na kaneis einai na akous tis symvoules MONO tou giatrou

sou.einai lepto to 8ema.ola kala 8a pane

filakia k na mas enhmerwseis gia otidhpote neotero.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalh mou cris,mh stenaxwriesai ola 8a pane kala arkei

na syzhtas me to giatro sou.exw perasei k egw thn ourwlhmo3h

th diarkeia ths kyhshs otan hmoyn ston 4o alla phra antiviwsh

k mou perase.de 3erw na sou pw tpt gia to mikrovio.to kalytero

pou exeis na kaneis einai na akous tis symvoules MONO tou giatrou

sou.einai lepto to 8ema.ola kala 8a pane

filakia k na mas enhmerwseis gia otidhpote neotero.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...