Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης!!!


Eleftheria29

Recommended Posts

Καλημέρα, θέλω τη βοήθεια σας, εχω 2 μέρες καθυστέρηση - με πολύ σταθερό κύκλο!- εκάνα εχθές το τεστ predictor και σήμερα το first step και τα δύο αρνητικά. Υπάρχει καμία ελπίδα να είναι λάθος?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ eleftheria ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ β- χοριακή Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ.

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ!! ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ Σ' ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ

ΜΑΚΑΡΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΘΕΤΙΚΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ελευθερια.Καταρχην ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγγυος.Σε οτι αφορα τα τεστ που ανεφερες το μεν πρωτο ειναι απο τα πλεον αναξιοπιστα της αγορας και το δευτερο δεν το εχω ξανακουσει κ δεν εχω αποψη.Το καλυτερο θα ηταν ειτε να κανεις μια χωριακη να βεβαιωθεις ειτε να περιμενεις λιγες μερες ακομα μηπως κ η συλληψη εγινε αργα κ δεν εχει αυξηθει ακομα η ορμονη.Παντως το να εχει γινει λαθος ειναι πολυ πιθανο.Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elefteria και εγω σου εύχομαι να είσαι έγκυος!

Συμφωνώ με την Bella για το predictor. To self clear είναι αρκετά αξιοπιστο - απο τη δική μου εμπειρία- οπότε σου προτείνω να κάνεις αυτό. Φυσικά η χοριακή είναι η καλύτερη λύση.

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με 2 μέρες καθυστέρηση΄είχα 2 τεστ αρνητικά. Την 4 η μέρα έδειξε θετικό. Καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω εμπιστοσύνη στα τεστ - το ίδιο και ο γιατρός μου. Βέβαια για πιο σίγουρα αποτελέσματα είναι να κάνεις την Β-χοριακή που σου είπε και η nikoleta09, με την οποία βλέπεις και αν η ενδεχόμενη εγκυμοσύνη

πάει καλά. θα έρθει πολύ σύντομα - άγχος μην έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ! τι καλά που έκανα και σας έγραψα!! με εχει φάει η αγωνία και δεν καταλαβαίνω και τι γίνεται, οχι τίποτα άλλο!!!!εχω όλα τα συμπτώματα και τίποτα!!!η β χοριακή μπορεί να δείξει απο τόσο νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dreamgirl, εχω τα συμπτώματα της περιόδου πρησμένο στήθος, πρησμένη κοιλιά αλλα όχι σε φοβερό βαθμό. Το μόνο περίεργο εχω κάτι τραβήγματα στην κοιλία αλλα οχι πολύ χαμηλά όπως βλέπω οτι γράφουν αλλες κοπέλες. ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΡΕΛΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η β-χοριακή δείχνει κατευθείαν - θα σου πρότεινα πάντως να μην έχεις τόσο άγχος και να κάνεις υπομονή 2-3 μέρες ακόμα.. Δεν θα σου προσφέρει τίποτα απολύτως!! Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία μου, πάνω απ'όλα ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!! Και αν είσαι έγκυος και αγχώνεσαι έτσι χειρότερα θα είναι. Παρόλα αυτά σε καταλαβαίνω, οι περισσότερες από εμας νοιώθαμε κάπως έτσι όταν ήμασταν σε αναμονή. Για να ηρεμήσεις κάπως σου λέω ότι εγώ στις πρώτες μέρες καθηστέρισης είχα κάνει τεστ (δεν θυμάμαι ποιο) και βγήκε αρνητικό μετά από 1 εβδομάδα και κάτι έκανα δεύτερο (της ίδιας μάρκας) και βγήκε θετικό. Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και κάνε πάλι. Ή καλύτερα κάνε β χοριακή αυτή είναι σίγουρη 100%!!! Προς το παρόν προσπάθησε λίγο να βγάλεις από το μυαλό σου αυτή τη σκέψη, πήγαινε για κανένα μπανάκι, κανένα καφεδάκι, βόλτα στα μαγαζία... Φιλιά πολλά και σου εύχομαι να έχεις στην κοιλίτσα σου ένα μικρόυλι νινάκι ;) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνω β χοριακή, δεν μπορω να περάσει όλο το σαββατοκύριακο και να το σκέφτομαι..αφήστε που είμαι και στο γραφείο μόνη μου λόγω ημερών!!!χάλια!!ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα 2 τεστ clear blue...Και τα 2 αρνητικά...Προχθες πήγα για χοριακή και ήταν θετική...Περιμένω το 2ο παιδάκι μου....Προφανώς έγινε αργά η σύλληψη..

Περίμενε μερικές ημέρες ακόμα και μην πεις στον κόπο να κάνεις άλλο τεστ..Να πας κατευθείαν για χοριακή που είναι 100% αξιόπιστη....

Καλά αποτελέσματα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleftheria29 έγραψε:

Dreamgirl, εχω τα συμπτώματα της περιόδου πρησμένο στήθος, πρησμένη κοιλιά αλλα όχι σε φοβερό βαθμό. Το μόνο περίεργο εχω κάτι τραβήγματα στην κοιλία αλλα οχι πολύ χαμηλά όπως βλέπω οτι γράφουν αλλες κοπέλες. ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΡΕΛΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ!!!

Στο εύχομαι να είσαι κοπέλα μου μέσα από την καρδιά μου :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou prwta apo ola 8a sou euxi8w na eisai egkuos!!egw eixa kanei stis 5 meres ka8usterisis 1 clear blue k ena self clear kai ta duo mou vgikan arnitika k tin epomeni mera ksanaekana clear blue k itan axno 8etiko! i kaluteri lusi einai i xoriaki pantws gt ta test einai asta na pane! ante k me polu upsili xoriaki!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...