Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

κουραγιο βρε Ζετουλα ..

Δεν θηλασα και δεν ξερω την ολη κατασταση αλλα φανταζομαι οτι με δυο μωρα θα ειναι ιδιαιτερα δυσκολα ...

Καλα ειδα την υπογραφη σου με τους μπεμπηδες κ την μπουμπου σου , φοβερα ζουζουνια :lol:

Ιδιαιτερα ο ενας μπεμπης στη φωτο ειναι πολυ .. χουχουλιαρικος , για πολλα γουτσου γουτσου στα μαγουλακια , ο αλλος μου φαινεται πιο σοβαρος ισως ?

Και η μικρη , λουλουδακι ..

Πως το επαθες βρε παιδι μου αυτο με το κλειδωμα ? ψυχοφθορο στα σιγουρα ..Αυτα παθαινω και γω ωρες ωρες οταν ειμαι στο τρεξιμο αλλα πως να μην εισαι με τρια παιδια ..

Εμενα τωρα τα ..Τζιμπραγα μου ( = στα κρητικα σημαινει διδυμα ) εχουν παει βολτιτσα στο παρκο της γειτονιας με την μαμα μου και εμεινα με την Αριαδνη που οσο να το κανεις θελει κ αυτη το χρονο της ..Θα παμε τωρα να κανουμε παιχνιδακια μεχρι να ερθουν και οι αλλες ζουζουνες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ε βεβαια θελει κ αυτη χρονο φυσικο ειναι. Παιξε μαζι της οσο προλαβαινεις για να μην ζηλευει κανενα απ ολα.

Εγω βρηκα το κολπο χιχι ο ενας οπως φαινεται κ απο την φωτο ειναι πιο μπουλουκακος κ τωρα το απογευμα για να κανω δουλειες τους εβαλα στο παρκο κ ετσι απο το πολύ κουνημα που εκανε ο μπουλουκος σε χερια ποδια καταφερε να κοιμησει τον αδερφο του κ τωρα ετοιμαζεται κ αυτος χιχι.

Ασε αυτο με το κλειδωμα ηταν απιστευτο εβαλα το ενα κλειδι στο καθισμα το πρωι που μου ειχε παρει η μεγαλη τα μυαλα κ το ξεχασα κ το μεσημερι πηγα να βγαλω κατι απο το πορτ μπαγκαζ κ αφησα το δευτερο κλειδι ακριβως στην ραφη κ ετσι κλεινοντας το καπο κλειστικε μεσα κ πατηθηκε το κουμπι κ ετσι κλειδωσε αυτοματα με τα δυο κλειδια μεσα. Αλλα επειδη ειμαι πολυ επιμονη κ με επιασε εγκεφαλικο πηρα ενα συρμα απο την οικοδομη κ το περασα απο την ραφη κ το εφερα κοντα κ μετα το εκανα γαντσο κ το γυρισα κ με ενα τεραστιο κατσαβιδι του αντρα μου το οποιο το εχωσα κ αυτο απο την χαραμαδα στο καπο πατησα με χιλια ζορια το κουμπι του ξεκλειδωματος κ ανοιξε. Την ωρα που ξεκλειδωσε βεβαια σαπισα στο κλαμα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρη Ζετα!!! ποιος σου τα εμαθα αυτα τα κολπα;;;;

εγω απλα απο το ενα μπαλκονι στο αλλο περασα οταν την προηγουμενη βδομαδα πηγαινα τα ρουχα κατω στο στεγνωτηριο και πηρα τα κλειδια της μαμας μου αντι τα δικα μας!!! και τα μωρα μεσα να κλαινε!! ευτυχως ειχα ανοιχτη τη μπαλκονοπορτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη μου λετε για κλειδωματα να χαρειτε ....σκιαζομαι..

Παιδια ειχαμε παει στο Ταλος πλαζα ενα μερος εδω στο Ηρακλειο στυλ πολυκαταστημα αλλα μην φανταστειτε σπουδαια πραγματα , για καφε παντως ειναι τελειο..Αυτο οταν η Σοφια κ η Νικη ηταν τριων μηνων στο καροτσι τοτε αντε λεμε ας τις βγαλουμε για καφε ..Παρκαραμε στο δευτερο υπογειο του συγκροτηματος και ανεβηκαμε ..Περασαμε σουπερ τα παιδακια απο νωρις της βολτας οπως καταλαβαινετε δεν εκαναν ουτε κιχ μονο κοιταζαν δεξια κ αριστερα τον κοσμο.Στο κατεβασμα για να παρουμε το αμαξι μας κλειστηκαμε 45λεπτα στο ασανσερ στο τριτο υπογειο παρακαλω... Φανταστειτε λοιπον μια Ευα που μια μικρη κλειστοφοβικη ταση την εχει , να προσπαθει να το καταπολεμησει , τα παιδια να σκουζουν , τον Νικο να βριζει @@!+*& κτλ .Οποτε τα κλειδωματα πασης φυσεως τα τρεμω ...

βρε vag , βαλε μας καμια φωτο να δουμε και τα δικα σου ζουζουνακια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε Ευα!!! στο -3;;; σας φανταζομαι!!!

οσο για φωτο...

εχω 3 μερες που προσπαθω... αλλα τιποτα!!! :-?

ουτε αβαταρ μπορω να βαλω!! ~x(

γραφει οτι δε βρησκει το κειμενο!!! :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κουκλακια ειναι αυτα καλέεεεεεεε? να σου ζήσουν ειναι τελεια ειναι δυο αγγελουδια.

Αχ κοριτσακι δεν νομιζω οτι θα αντεχα κ εγω κλειδωμενη στο ασανσερ με μικροπαιδια κ αντρα να βριζει θα χα φρικαρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε vag, τι ωραια ζουζουνακια ειναι αυτα , φτου φτου σας ! Λοιπον τοθ μικρου σου γυαλιζει το ματι του καλα ελεγες εσυ οτι ειναι πιο σκληρο καρυδι, η μπουμπου σου ειναι πολυ φατσουλα ομως ... :P Μοιαζουν πολυ νομιζω ..Οι δικες μου ειναι η μερα με την νυχτα η μια ξανθια η αλλη μελαχροινη Μπορω να πω οτι η Αριαδνη σαν μωρο ειναι φτυστη με την μεσαια μου , αυτες νομιζω θα περνανε μελλοντικα για διδυμες ..

οσο για το εικονα , πηγαινε στον πινακα ελεγχου μελους μετα προφιλ .Θα σου βγαζει επεξεργασια αβαταρ κ υπογραφη .Κατω σου δινει επιλογες κ εχει τρια κουτακια τσεκαρισμενα , ξετσεκαρισε τα κ μετα περνα την .

Καληνυχτα κοριτσια παω να ταισω την Αριαδνη κ να την πεσω σιγα σιγα , τα λεμε αυριο που γιορταζει και το Σοφουλι μου χιχι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

και επαναλλαμβανω, γιατι δεν ξερω ποιο θα δεις πρωτο Ευα...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΣΟΦΑΚΙ ΣΟΥ!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!

και τα δικα μου καλε δεν πολυμοιαζουν... ο Σπυρος ειναι ανοιχτοχρωμος με μπλε ματια και η Μαριαννα σταρενια (για να μην πω μαυροτσουκαλο, επιδη ειναι κορη μου) με καστανα ματια σαν ελιτσες. σε κατι γκριματσες μοιαζουν. παντως "το ματι το τρελο" του Σπυρου το καταλαβατε, ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξανα ευχαριστω καλη μου και ξανα να σου ευχηθω να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου ! Δεν ξερω εμενα μου φανηκε οτι εμοιαζαν μεταξυ τους , ισως τα χρωματα τους να ειναι διαφορετικα αλλα νομιζω εχουν χαρακτηριστικα κοινα ..Λοιπον τον Σπυρετο σου τον θελουμε για γαμπρουδακι μας αρεσει πολυ τον εδειξα στην Αριαδνη και χτυπουσε χερακια :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικος σας ο γαμπρος!!!

προς το παρον ειναι τσαμπουκαλεμενος, αλλα θα τον στρωσω! που θα παει!

δε θ' αφησω να ταλαιπωρει τη νυφουλα μου!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε για τις ευχες , οτι επιθυμειτε και σεις !! :P

Ειμαι πτωμα σημερα , η Αριαδνη μου εκανε τρελα νουμερα το απογευμα κοιμηθηκε συνολικα ενα 45λεπτο ολη μερα ..Ισως ειναι απο το εμβολιο που καναμε το πρωι δεν ξερω καλου κακου ντεπονακι πηρε , για να δουμε τι βραδυ θα περασουμε παλι σημερα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ..

μ'αρεσει που στην προηγουμενη δημοσιευση εγραφα να δουμε τι βραδυ θα περασουμε παλι ..χμ υπεροχο ... :?:shock: Η Αριαδνη απο δυο - τρεις φορες και η μεσαια μας κορη η Νικη απο 4 ...Συνολο ξυπνηματων 7...Κουνουπιδι ειμαι σημερις :shock::shock:(-|

Καλα για την Αριαδνη ειναι πλεον τροπος ζωης αλλα η αλλη τι να πω δεν ξερω , υπερενταση ειχε μαλλον , ας ελπισουμε οτι δεν θα ξαναθυμηθει τα παλια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα αν διαβασεις τις πρωτες σελιδες θα δεις οτι αυτο ειναι πταισμα...

εξ ου και το "καταρρεω..."

μη μας βλεπεις τωρα τελευταια που κοιμομαστε και ειμαστε φρεσκαδουρες και πηραμε τα πανω μας... καποτε... καθε μερα το ματι του τρελου απο νυστα ειχαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κάνετε? χθες ειχαμε παει βολτουλα οικογενειακως κ γι αυτο δεν ειδα τα νεα σας καθολου. Σημερα ειχαμε ψιλογκρινουλα μιας κ οι μπεμπηδες μου δεν κανουν καθε μερα κακα κ σημερα ηταν η μερα που εκαναν κ οι δυο κ τωρα εχουν ηρεμισει κ κοιμουνται. Παντως χθες βραδυ οενας με ψιλοχορεψε στο ταψί μιας κ λειπαμε απο το σπιτι ολο το απογευμα κ γυρισαμε 10 η ώρα κ μετα τους εβαλα αλλα αυτος κοιμοταν πολύ το απογευμα κ ετσι το βραδυ ξυπναγε καθε λιγο κ γκλαουνιζε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμας ..

δεν ειμαι στα καλα μου , αδιαθετησα σημερα , νιωθω 150 κιλα και θελω να φαω παστα ....Ειναι και η μπουλουκα στα νυχτερινα της φορτε απο χτες το βραδυ , τρομαζω στην ιδεα του τι νυχτα θα περασω σημερα γιατι ειλικρινα δεν εχω κουραγιο για πολλα πολλα .. (-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα την...... τη μικρη!!! τους εβαλα για μεσημεριανο υπνο, ο Σπυρος κατ'ευθειαν κοιμηθηκε, η μικρη επαιζε, μετα αρχισε να ριχνει κατω τις πιπιλες για να κανει θορυβο! τον ξυπνησε, αρχισε να φωναζει παλι με νευρα, ενω η κυρια εχεσε και οταν την αλλαξα την επεσε για υπνο!!! και ο αλλος ακομα φωναζει!!!

παντως το βραδυ κοιμηθικαν σχεδον 12 ωρες!!! και αλλα 45' στις 10 το πρωι. μην ειμαι και αχαρηστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κοριτσια

ερωτηξη

εσας ειχε κανενα απο το διδυμα εξαρτηση;

εμενα ο μεγαλος το εχει χ...σει το θεμα

θελει να τον εχω ολη την ωρα αγκαλια και να μην ακουμπαω το μικρο καν

ουρλιαζει κλαιει και οδυρεται :evil:

αν πως να του το κοψω γιατι εχουμε αρχισει και λαλαμε και με αυτη την κατασταση πλεον

ουτε τουαλετα δεν μπορουμε να παμε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !

marker, ετσι οπως το λες δεν ειχαμε κατι τετοιο παρα μονο οταν ηταν θεμα αρρωστιας η δοντιου οχι ομως επι μονιμου βασεως ...Ισα ισα οταν ερχεται η μια στην αγκαλια μου τσουπ θα φωναξει και την αλλη για να κανουν και εκει παρεα ..Ισως εμενα ειναι κολλημενες και οι δυο πανω μου τι να πω..Απο μωρα ομως αντιδρουσαν ετσι..Μηπως εσενα εχει κανενα ποναλακι και θελει παρηγορια , μηπως το αδερφακι του αθελα του το χτυπησε , η μηπως ειναι απλα μαμακιας ? Εσενα το κανει αυτο συνεχεια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μας...

εγω εχω πλεον ενα με 2 ξυπνηματα μονο αλλα η παιδιατρος μου ειπε να μην της δινω γαλα πολυ νωρις το βραδυ(πχ 3 με 4 που θελει αυτη να πιει το πρωινο γαλα της!!!!) κ να της δινω χαμονηλι γτ δεν ειναι πια μωρακι!!!οποτε την παλεψα 3 βραδια με χαμομηλι κ φυσικα επρεπε να περασει καμια ωρα για να καταλαβει οτι δεν εχει φαι κ να κοιμηθει..αλλα ευτυχως χτες ξυπνησε στις 6 για γαλα οποτε την ταισα...

μακαρι να συνεχισουμε ετσι...

κοριτσια ελπιζω κ εσεις να κοψετε τα πολλα πολλα ξυπνηματα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου kalypso τι κανετε ?

εμεις ειμαστε στα νυχτερινα μας φορτε αυτον τον καιρο παλι ..Το θεμα με το γαλα στην μεση της νυχτας το εκοψε ευτυχως χρησημοποιωντας το νερο αλλα παρολα αυτα παλι ξυπναει ..Το πρωινο της γαλα το πινει 0530-0600 και τις περισσοτερες φορες αν ειμαστε τυχερη κοιμαται σχεδον αμεσως μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...