Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας

ειχαμε γεματη μερα σημερα και ελπιζω να μην μου βγει σε ξινο την νυχτα ..Περασαμε ολη την μερα μεχρι το μεσημερι στην παραλια και ηταν τελεια αν σκεφτει κανεις τα αμετρητα χτεσινα ξυπνηματα της μπουλουκας..Ναι ξεκινησαμε απ'την αρχη , αυτη την φορα στριγγλιζει δυνατα και μας εχει τρελανει ...Αυριο θα παω να παρω το Κοιμησου παιδι μου που ελεγε η Αγγελικη γιατι δεν παει αλλο .Δυστηχως ο καλος μου δεν το βρηκε λεει χτες ..Καλυτερα να το ψαξω εγω λοιπον ..

Το μικρο μου δεν ηθελε με τιποτα να κοιμηθει για μεσημερι και την αφησα να κλαψει κοριτσια , με πονο ψυχης αλλα την αφησα να κλαψει ..Δεν ειχε τιποτα , αλλαγμενη ταισμενη νυσταγμενη ..Λογικα με το που την εβαζα στο κρεβατι της θα γυρναγε στο πλαι οπως κανει παντα και θα κοιμοταν ..Αυτη τιναζε χερια ποδια εκσφενδονιζε τον ροζ κουνελο οπου εβρισκε και ηταν μεσ τα νευρα και την υπερενταση ..Παρολα αυτα κοιμηθηκε μιση ωρα μετα ..

Δεν ξερω αν εκανα καλα αλλα δεν αντεχα αλλο ..Τωρα βεβαια το εχω μετανιωσει και σιγουρα το διαισθανεται το φασολακι μου κλαψ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!!!we are back!!!

τι εγινε μαμα ευα,ακομα ταλαιπωρια με το μωρακι??παντως οι φωτος ειναι τελειες!!!εχουν ολα τα παιδακια σου απιστευτες φατσουλες!!!!

οσο για το οτι την αφησες να κλαιει...το ειχα κανει μια φορα κ εγω οταν ηταν ακομα πιο μωρακι αλλα δεν αντεξα να το ξανακανω.....

εμεις ξυπναμε μια φορα ενδιαμεσα για πιπιλα κ μετα για γαλα πολυ πολυ νωρις!!!!5 ηωρα μπορει κ λιγο νωριτερα...αλλα τι να κανω,αν δεν την ταισω δεν ξανακοιμαται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

τελικα μου βγηκε σε ξινο χτες την νυχτα ...η μπουλουκα ειχε ολονυχτια , αυτο με την πιπιλα θα μας πεθανει τελικα .. :unsure: Οποτε της εφευγε ειχαμε κλαματα ημουν ανα μιση ωρα αυτη την φορα στο ποδι απο τις 0230 μεχρι της 0530 περιπου που εφαγε το πρωινο της ..Κουρελι και παλι δηλαδη..

kalypso, καλως ηρθατε :) περασατε καλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ταλαιπωρες μανουλες κ εγω αποψε δεινοπαθησα

αυτο με την πιπιλα ειναι απιστευτο αφου σκεφτομαι να του βαλω μαλακο λαστιχακι γιατι δεν αντεχω απο τις 4,30 με 6,30 ο ενας μπεμπης με σηκωνε καθε δυο λεπτα ημαρτοννννν

παω να παραγγειλω τοβιβλιο για να μην παω σε μοναστηρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

z, οπως τα λες και μεις ...Ενω ειναι τυφλα για υπνο ξυπνουσε με το παραμικρο γυρισμα , υπερενταση..Εμενα εχει κοψει και τους μικρους υπνακους εκει καπου στις 10-11 εδω κ δυο μηνες περιπου μονο αν την παω καπου με το καροτσι να νανουριστει αλλιως δεν δειχνει να νυσταζει ..

Πηγα να το βρω το βιβλιο αλλα δυστηχως το συνοικειακο βιβλιοπωλειο δεν το εχει μαλλον πρεπει να κατεβω κεντρο στον Ελευθερουδακη ..Απο Πεμπτη πλεον που θα πηγαινουν οι σουσουδες παιδικο..

Ζetoyla, το μεγαλο σου παει παιδικο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

οχι δεν παει παιδικο η μικρη μου ειναι δυο χρονών κ θα παει του χρονου

μου ειπε κ η παιδιατρος να μην την βάλω γιατι δεν θα της προσφερει τιποτα φετος αλλα θα κουβαλαει κ τις ιωσεις στα μωρα οποτε ακυρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου vag

κοριτσια ειμαι στα προθυρα νευρικης κρισης δεν το αντεχω αλλο ολο αυτο ...Ιδιαιτερα σημερα το μεσημερι μια κλαιω μια γελαω ..Ουτε στις διδυμες δεν τα ειχα δει τοσο σκουρα ειλικρινα

:unsure:

Εβαλα τις μεγαλες για υπνο και μετα απο δυο ωρες κουβεντας μεταξυ τους και αφου εσκισαν σε εκατομυρια κομματακια τα παραμυθια που ειχαν η καθεμια για να διαβαζουν στο κρεβατι τους ξεραθηκαν..Το πως ειναι το δωματιο τους ..φανταστειτε ..Με το που τις ξυπνησω στις πεντε κ τεταρτο θα τους δωσω απο μια σακουλα στην καθεμια και δεν θα βγουν στο σαλονι αν δεν τα μαζεψουν..

Η μπουλουκα , που παρεπιπτωντος θα την βγαλουμε Αριαδνη , δεν ξερω αν το εχω αναφερει μεχρι τωρα , ειναι το τεταρτο μεσημερι σερι που απο τις δυο που την εβαλα για υπνο και μεχρι πριν λιγο ειχε ξυπνησει μετρημενες 7 φορες ...Δεν μπορω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Συμπάσχω και γω! Το μωρό μου είναι 8 μηνών και από τις 2 και μετά ξυπνάει συνέχεια τυν νύχτα. Γάλα πίνει μόνο δικό μου, δοκίμασα κάποια στιγμή να του δώσω και ξένο μπας και κοιμηθεί, αλλά δεν το ήθελε.

Από τα ξενύχτια δεν άντεξα (δουλεύω κανονικά εδώ και μήνες) και τον φέρνω πια στο κρεββάτι μας για να κοιμάται. Ξυπνάει και πάλι, αλλά όπως κοιμόμαστε μαζί, τον βάζω στο στήθος και ξανακοιμάται σχετικά σύντομα.

Με αυτό το σύστημα, ξεκουράζομαι κάπως... Όμως φοβάμαι ότι δεν κάνω σωστά που τον παίρνω στο κρεββάτι μου.

Καμιά ιδέα - συμβουλή;

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου dididi

ταλαιπωρημενη αυπνη μανουλα και συ ..Και γω νομιζω οτι ισως το οτι το κοιμιζεις στο κρεβατι σου ειναι λιγακι δυσκολο να το κοψεις σαν συνηθεια μετα ..Εμεις προβλημα σ'αυτο δεν εχουμε ..Το να μεινουμε κοιμισμενες ειναι το θεμα ..Ας τα να πανε , ο γιατρος τι σου λεει για αυτο? Εμενα το μονο που μου ειπε ηταν να της δωσω στο τελευταιο γευμα της δηλ μεσανυχτα πλεον μεσα στο γαλα μια κρεμα της Νουνου κοιμαμαι κ μεγαλωνω την λενε , αλλα κ παλι τζιφος ..Οπως επισης το οτι η μπουλουκα εχει ταμπεραμεντο..Ακους ταμπεραμεντο 7 μηνων βρεφος ... :angry:

Μια λυση που ψαχνουμε τον τελευταιο καιρο αν διαβασες τις προηγουμενες σελιδες ειναι ενα βιβλιο εκμαθησης συνηθειων υπνου για τα παιδια , το Κοιμησου παιδι μου .Μας το προτεινε μια αλλη πρωην καταρεουσα μανουλα η Αγγελικη .Το ψαχνω και γω αυτες τις μερες , η vag απ'οτι ειδα το προμηθευτηκε κιολας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kοριτσια σας αφηνω παω να ξυπνησω τις λουλουδιτσες ..Θα τα ξαναπουμε πιο βραδυ αν καταφερω να μπω γιατι μου κανει κ εμενα παλαβα σημερα ..Η αναβαθμηση μαλλον φταιει..

Καλο απογευμα σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια ο ενας μπεμπης δεν μου κοιμαται καθολου. Για να κοιμηθει την ημερα μου βγαζει το λαδι. Οκ το μεσημερι μου κοιμαται αλλα το πρωι κ το απογευμα δεν μ αφηνει σε χλωρο κλαρί για να κανω μια δουλεια ειναι απιστευτο με κουραζει πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα

η μικρη μου εχει μυξακια αλλα κανενα αλλο συμπτωμα κρυολογηματος ..Τι ειναι παλι αυτο ..Καθε φορα που βλεπω μυξακια με πιανει τρομος εχει περασει κ βρογχειωλιτιδα οταν ηταν 10 ημερων οποτε τρεμω ..Οπως καταλαβαινετε δεν εχω κλεισει ματι... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθε το βιβλιο αλλα λιγο που διαβασα μεχρι ωρας δεν μου λεει κατι καινουριο κλαψ ελπιζω να εχει παρακατω κατι

κοιμηθηκαμε 10-3-6.30.9.45

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έυα γεια σου,

είμαι μαμά ενός κοριτσιού 2,5 χρονών.

Δεν είχα ανάλογη εμπειρία γιατί εμένα κοιμόταν όλη νύχτα από 40 ημερών περίπου. Αλλά σκέφτηκα να σου που μια ιδέα που την εφαρμόζω και εγώ μερικές φορές. Εμένα είναι δύκολη στον βραδυνό ύπνο από την άποψη ότι δεν θέλει να κοιμάται αργά αλλά έχει δίκιο γιατί κοιμάται πολύ το μεσημέρι. Anyway όταν φτάνει από λίγο-λίγο να κοιμάται 1 το βράδυ κάνω το εξής: παίρνω μια βαθιά ανάσα και δεν την βάζω για ύπνο το μεσημέρι και έτσι το βράδυ πέφτει ξέρη για ύπνο νωρίς έχει κοιμηθεί και 9,30 μέχρι 10 το πρωί. Μήπως θα πρέπει να ελλατώσεις τον ύπνο την ημέρα?? Μπορείς να το κάνεις για μία ημέρα και να δεις πως θα πάει. Ή μην την βάζεις πολλές φορές για ύπνο όλη ημέρα παρά μόνο μεσημέρι.

Μπορεί να είναι μια λύση.

:) :) :):)

Ελπίζω να πάνε όλα καλά...... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ....

ξερω οτι το εχω πει πολλες φορες σ'αυτο το θεμα αλλα ειμαι ρακος ..Απο την Τριτη η Αριαδνη ειναι με το αερολιν , φυσιολογικο ορο κτλ παραμασχαλα ..Εχει δισπνοια και δεν κοιμαται Θα μου πειτε τι πρωτοτυπο , οταν λεω δεν κοιμαται εννοω καθολου , ελαχιστα δεκαλεπτα αντε εικοσαλεπτα για να μην εξαντληθει..Τι να κανω ομως το μπουλουκακι μου περναει δυσκολα και ειμαι διπλα του ..Κατα την διαρκεια της ημερας εχουμε καινουργια φαση με τις μεγαλες που αρνουνται να κοιμηθουν για μεσημερι ..Παρολα αυτα εχουν την ωρα ξεκουρασης οπως πριν στο δωματιο τους , στο κρεββατι τους .

Ζετουλα , το διαβασες το βιβλιο , τι λεει ? Και η Vag το ειχε αγορασει επισης κ την χασαμε ..Λες να τα καταφερε με τα ζουζουνια της ?

ΑΝΔΡΙΑΝΑ, ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες , αν δεν την βαλω για υπνο εστω κ για ενα μισαωρο εχω την αισθηση οτι θα με δειρει.. :S Ισως ειναι ακομα μικρουλα αλλα σιγουρα αν δυσκολευτω κ αλλο μελλοντικα κατι αναλογο θα πραξω ..

Τωρα ευελπιστω να βγουμε απο την φαση της αδιαθεσιας για να δω τι καταλοιπα θα μας αφησει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ευα περαστικα...την εχουμε περασει κ εμεις αυτη τη φαση με βρογχιολιτιδα κ ηταν πολυ δυσκολα...ελαχιστος υπνος κ ολη τη μερα επρεπε να της βαζω ορο,να τραβαω μιξες κ να κανουμε εισπνοες με 3 διαφορετικα φαρμακα..δεν καθοταν με τπτ κ σπαραζε στο κλαμα..της εκανα κεφαλοκλειδωμα για να τα καταφερουμε!!!!!!

αλλα περασε καποια στιγμη...

εμενα πλεον ξυπναει μια φορα αλλα εδω κ 3 μερες δε θελει να πιει ουτε σταγονα γαλα!!!μονο νερο πινει κ ξανακοιμαται...

μαλλον βαρεθηκε..η ειναι τα δοντακια της!!!δεν ξερω...

το βιβλιο που λετε το ειχε παρει μια φιλη..απο οτι μου ειπε ειναι για γονεις με γερα νευρα...αφηνεις το μωρο να κλαιει κ απλα πηγαινεις κ το καθησυχαζεις,καθε βραδυ υποτιθεται οτι μειωνεται η ωρα που κλαιει μεχρι την 7η μερα που υποτιθεται οτι κοιμαται μονο του...

δεν ξερω αν κανει δουλεια παντως θελει υπομονη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου kalypso

νιωθω ρακος ρε γμτ! Δεν μπορω να ανταπεξελθω πια κ αυτο μου σπαει τα νευρα ..

Οσο για το γαλα που λες φαση ειναι μαλλον , ολα το περνανε , και οι μεγαλες μου καποια στιγμη το περασαν αλλα ηταν ευτυχως για μια με δυο εβδομαδες και κατοπιν επεστρεψαν δριμυτερες ..θα της ξαναερθει θα δεις ..

Δεν ξερω για το βιβλιο , δεν ξερω αν θα τα ξανακαταφερω να αφησω την μπεμπα να κλαιει χωρις να μην κλαιω κ γω παραλληλα ..Μια φορα το εκανα κ αυτο πριν λιγες μερες ειχε αποτελεσμα βεβαια αλλα το κοστος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια , ειδικά εσυ Μαμα Ευα , διαβαστε και αυτα τα αρθρα . Νομιζω θα σας βοηθήσουν πολυ , ισως οχι στο να κοιμουντε τα μωρα ολο το βράδυ αλλα στο να ξεκαθαρισετε καποια πραγματα μεσα σας .

Μωρά και ταπεραμεντο (για σενα Μαμα Ευα , σε νιωθω γιατι και γω εχω τετοιο παιδακι )

http://www.pediatros-thes.gr/index.php? ... &Itemid=38

Ελεγχομενο κλαμα : Ειναι ασφαλές ? (πρεπει μονες σας να κρινετε αν ειναι ασφαλες για το ΔΙΚΟ ΣΑΣ παιδι )

http://www.pediatros-thes.gr/index.php? ... Itemid=155

Βρεφη , στρες και μια μαμα που δεν ανταποκρινεται .

http://www.pediatros-thes.gr/index.php? ... Itemid=170

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου LaLa :)

ευχαριστω για τις πληροφοριες μπαινω αμεσως να τις δω ..

Να'σαι καλα , με το δικο σου ταμπεραμεντοζικο νινι τι γινεται, κοιμαται τα βραδια, ειναι συνεργασιμο λιγακι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία τα λένε ο Στέλιος κ η Δώρα ;)

Ας παραθέσω κι εγώ ένα άρθρο του bbc:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/educ ... 636950.stm

Είναι στα αγγλικά...το "ζουμί" είναι πως όταν αφήνεις ένα μωρό να κλαίει χωρίς να ανταποκρίνεσαι τα επίπεδα της ορμόνης κορτιζόλης αυξάνονται (όπως λέει και το τελευταίο άρθρο που παρέθεσε η Λάλα) και η ορμόνη αυτή σε υψηλά επίπεδα είναι τοξική για τον εγκέφαλο.

Για το "Κοιμήσου παιδί μου" που συζητάτε έχει γίνει μεγάλη κουβέντα στο πάρεντς. Από ότι κατάλαβα προτείνει μια τέτοια "cry it out" μέθοδο. Υπάρχει κι ένα άλλο βιβλίο "The no cry sleep solution", μόνο στα αγγλικά δυστυχώς, που είναι πιο φιλικό προς τα μωρά.

Σκεφτόμουν κι εγώ να το πάρω (το τελευταίο) αλλά τελικά αποφάσισα απλώς να ακολουθήσω το ένστικτό μου που μου λέει να παίρνω αγκαλίτσα το μωρό μου κάθε φορά που κλαίει. Εδώ και 3 μήνες κοιμόμαστε αγκαλιά με το δικό μου ταμπεραμεντάκι -μια τα δοντάκια, μια το άγχος αποχωρισμού, πεταγόταν ανά μισή με μία ώρα κι έκλαιγε- και από τότε που το πήρα απόφαση να της ικανοποιήσω την ανάγκη της να με έχει δίπλα της είμαστε κι οι δυο πολύ πιο ήρεμες!

Άντε και καλούς ύπνους σε όλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl το διαβασα καλη μου το αρθρο..Τελικα οι αποψεις ειναι ακραιες αλλοι λενε ασ το να κλαιει αλλοι οτι δεν ειναι καλο ..Τι να πω πια ..Εγω μια φορα το εκανα , εκλαψε για μιση ωρα κ ενιωσα σαν εγκληματιας .Η Αριαδνη συνηλθε με το που την αγκαλιασα , εγω ομως ? :(

Το πηρα αποφαση λοιπον οτι δεν θα το ξανακανω , να πληγωσω το παιδι μου ετσι προτιμω να πεθανω..Θα βρεθει τροπος , σιγουρα υπαρχει τροπος απλα δεν τον εχω βρει ακομα ..Θα τον βρω που θα μου παει..Μεχρι τοτε ο καφες να'ναι καλα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι τιμωρια σημερα Θεε μου. Εχω μαγαζί με παπουτσια κ δουλευω εγω με την μαμα μου αλλα οπως καταλαβαινετε τωρα δεν παω πολύ αλλα μιας κ η μαμα μου ελειπε αναγκαστικα να παω σημερα με 3 παιδια για βαρδια. Εκτος των αλλων φτιαχνουμε το σπιτι μας διπλα απο αυτο που μενουμε τωρα κ εχουμε μαστορους. Αφου λοιπον ξεμπερδεψα με μαγειρεμα μαστορους κ ψιλοδουλειες στο σπιτι επρεπε να παω στο μαγαζί μεχρι τις δυο οποτε κ ηρθα σπιτι μου. Ε λοιπον δεν μου φτανει ηκουραση μου ο ενας μπεμπης οτι κ να εκανα δεν εκλεινε ματι. ΠΕρασε το ρημαδομεσημερο χωρις να με αφησει να ανασανω κ παμε το απογευμα παλι στο μαγαζι κ συνεχιζεται η γκρινια μεχρι τις 8,30 που κλεισαμε κ ηρθαμε παλι σπιτι μας κ ξαναεφαγε κ τον επλυνα κ τον αλλαξα κ κατελληξε να σταματησει τωρα τις 11 ηώρα. Μα ΠΟΣΟ να αντεξω πειτε μου? ξεπατωμενη στην κουραση ολη μερα με 3 παιδια να θηλαζω δουλειες σκατα ειμαι τωρα ρακος κ δεν μπορω να κοιμηθω απο την υπερενταση. Αισθανομαι πολύ χαλια κ απο την μια μου ερχεται να κλαιω κ απο την αλλη δεν ξερω τι να κανω. Επισης η μαμα μου δεν θα μπορεσει να παει στο μαγαζι για δυο μερες ακομα οποτε το προγραμμα αυτο θα συνεχιστει. Το σπιτι μου θελει ολο μαζεμμα κ ετσι το πρωι πρεπει να σηκωθω απο το χαραμα να βαλω πλυντηριο να σκουπισω να σφουγγαρισω να μαγειρεψω να μαζεψω ρουχα να φτιαξω κολατσιο για τους μαστορους να ετοιμασω κ τα 3 παιδια κ φτου κ απο την αρχη μαγαζί.

Σας τρελανα αλλα ειμαι να σκασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...