Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ 13 ΛΕΜΕ!!!


Recommended Posts

ας ξαναπροσπαθησω.

και δειτςε λιγο πως παταει με λυγισμενα δαχτυλα στις μυτες οταν ειναι ορθια. οχι παντα. ενω ο Σπυρος παταει κανονικα. τα δικα σς το κανουν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντε και μια κοινη που βγαλαμε την Κυριακη μολις ηρθαμε απο την εκκλησια. καλα το πως τους αρεσει να τους βγαζεις φωτο!!! τα ψωνια! οταν σταματαω φωναζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες...

τι μου κανετε???/

τωρα με τη δουλεια δεν πολυμπαινω...

σημερα μαθαμε οτι η κουνιαδα μου ειναι εγκυος...

εχω καταχαρει...

αντε γιατι προσπαθουσανε απο τον νοεμβρη..

το ριρη ειναι μια χαρα...

εφτιαξε και προγραμμα υπνου..

θα κοιμηθει απο 9:30 μεχρι 9

μετα απο 1 μεχρι 3 το μεσημερι...

βαγκμαν κουκλια ειναι και τα 2... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τους χαίρεσαι Βαγκ!!!

Κουκλάκια είναι!!!

Νομίζω οτι με τη Μαριάννα είστε ίδιες!!!

Γιατί της φορούσες καλτσούκλες στην εκκλησία;

Δεν έσκασε το μωρό;

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ κουκλια να τα χαιρεσαι....Ελενη κριμα που δεν συναντηθηκαμε και μαζι...μπραβο για την μικρη σου και για την κουνιαδα σου...πολυ ωραιο μου βγηκε το τσιζκεικ και η πορτοκαλαδα...τωρα θα φτιαξω και καρμποναρα...αντε ελατε να σας κανω το τραπεζι....ο μικρος τωρα ειναι στο μπανακι του και παιζει με το νερο....δεν θελει να βγαινει εξω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ τελεια ειναι τα μικρα σου..ειδικα στη φωτο που ειναι μαζι κ γελανε θες να τα κανεις μια χαψια!!!!!εμενα η δικη μου ολο στις μυτες ειναι...αλλα γενικα πιανεται απο καναπεδες,καρεκλες,κ οτι επιλο βρει κ προχωραει σαν τον καβουρα στα πλαγια!!!κ στεκεται αρκετη ωρα μονη της χωρις χερια...αντε να δω ποτε θα κανει το πρωτο βημα!!!θα κατουρηθω απο τη χαρα μου!!!

ελενη μια χαρα ο υπνος σας...επανηλθατε κανονικα...πως παει η παλλινδρομηση???ειναι καλυτερα???αντε μωρε το καημενο ταλαιπωρειται τοσο καιρο με τους εμετους...

σουζαν μου ανοιξες την ορεξη...στειλε τπτ κ απο δω..

νανουκα που εισαι σημερα???

χρυσουλα??

χαρααααα...εσυ μαλλον δουλευεις ακομα...

σωσω παλι για μπανιο πηγες??????

ντομ???

συμπεθερα κ εσυ παλι μπανιο κανεις?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα τους φοραω καλτσες στην εκκλησια γιατι ια παπουτσι ουτε λογος! να δω οταν χειμωνιασει πως θα τα συνηθισουνε...

με ηρθε και η επιταγη απο τον ΟΠΑΔ για τα λεφτα της γεννας!!! μετα απο 10μηνες!!! και λειψά! μου δινουνε 1000Ε ενω για γεννα διδυμων ειναι 1500Ε. τους αλητες! αυριο θα παει ο αντρας μου απο κει με το νομο στο χερι να τους τον τριψει στα μουτρα!

Σουζαν εγω θα κανω το Σαββατο τσιζκέικ για τη γιορτη της Μαριας-Αννας μου!!! πρωτη φορα που θα γιορτασουμε και εμεις! μαζι με τη μαμα και την μικρη κορη της αδερφης μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μας!

καλέ στο 12 σας αφησα στο 13 σας βρίσκω..χαχαχαχ

τι κάνετε?

και τι δεν είπατε πάλι

σας διάβασα, δε θυμάμαι και πολλά

Βαγκ τέλεια τα μικρά, φατσούλες!

να σου ζήσουν!!

Ντομ 600ε ε?

και γω όταν βάπτιζα τη μεγάλη μου 500ε το είχα πάρει το φόρεμά μου..

ενα φανταστικό φέρεμα, μπλε οινοπνευματί

απο τότε δεν το εχω ξαναφορέσει βέβαια.. :(

την Κυριακή γιορτάζει κιόλας η μεγάλη μου

θα της κάνω τούρτα..

αύριο θα πάμε να της ψωνίσουμς δωράκι

δεν μου έχουν μείνει και πολλά ακόμα για τη βάπτιση

λίγα πράγματα

μετά το δεκαπενταύγουστο θα τα κάνω

Καλυψώ χαίρομαι που πέρασες καλά!

σου έλειψε η σκατούλα ε?

είδες πως είναι..

αχ άλλες έγνοιες τώρα..

παιδιά ο μεγάλος μου κάνει πολλά βηματάκια!

απίστευτο..

ανοιγει και τα χέρια και φεύγει..

ο μικρός φοβάται ακόμα..

σε λίγο θα φάνε κρεμούλα..

τα δικά σας τρώνε τραχανά?

τα δικά μου τρελαίνονται!

έφτιαξε η μαμά μου με σταρένιο αλεύρι!

τέλειος!

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας ρωτησω για κατι που σκεφτηκα τα χαραματα 5παρα-6παρα που κουνουσα να κοιμηθει-τάισα-ξανακουνουσα να κοιμηθει ο Σπυρος...

απο τοτε που αρχησε να ξυπναει τετοιες ωρες και να μην ξανακοιμαται, αναγκαστηκα τον ταϊζουμε και εμαθε μαλλον... γιατι δυσκολο να πειναει αφου το τελευταιο γαλα το πινουνε κατα τις 22:30.

ο Σπυρος το τελευταιο 2μηνο πινει μονο 150-180μλ και η Μαριαννα 200-270.

να του δινω αντι το almiron2, το almiron goognight;;; αφου δεν πινει ποσοτητα, ας ειναι πιο χορταστηκο.

το ειχα δει στο σουπερμαρκετ και τωρα το θυμηθηκα! μπηκα στο σάιτ τους και ειδα. ειναι το γαλα εμπλουτισμενο με ρυζαλευρο και αμυλο για να τα κραταει πιο χορτατα τη νυχτα.

θα ρψτησω και τη γιατρο σε κανενα 10ημερο που θα παμε, αλλα ξερετε οτι δινω πολυ βαση στη γνωμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ, αν και δεν ξέρω πολλά από γάλατα... καλή μου φαίνεται η ιδέα!!!

Να κοιμηθείς κι εσύ λίγο...

Αρχίσανε οι πρώτες γιορτούλες ε;

Τέλεια!!!

Βαγκ, κι εγώ το σκέφτομαι αυτό για τα παπούτσια το χειμώνα...

Έτσι όπως μάθανε να είναι ελεύθερα τα ποδαράκια...

Μπράβο στον Παυλάκο!!!

Περπάτησε κανονικά δηλαδή...

Ο δικός μου άρχισε να τεμπελιάζει με το περπάτημα...

Όταν τον κρατάμε να κάνει βηματάκια, νευριάζει και σηκώνει τα πόδια του...

Αλλά, από χθες μας μιλάει και κουνάει και τα χέρια του!!!

Καλυψούλα, 2 φορές σε 1 μέρα;

Ρεκόρ!!!

Πόσο σε ζήλεψα όταν περιέγραφες το ξέγνοιαστο ΣΚ σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...Καλυψω σου στελνω....εγω κοριτσια παντα δοκιμαζω τα γλυκα που φτιαχνω αλλα δεν τα τρωω...δεν μου αρεσουν καθολου τα γλυκα αλλα ο αντρας μου τα τρωει...εγω μονο οταν με πιασει υπογλυκαιμια..αλλα τα φαγητα τα ξεσκιζω...χιχιχιχι...ειδικα την καρμποναρα ειναι αγαπημενη μου..μαρκατ 10000000000000000 μπραβο στον Παυλακο σου..εσεις προτιματε τα γλυκα η τα φαγητα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς προτιμάμε... τα πάντα!!!

χαχαχα!!!

δεν κάνουμε διακρύσεις...

Λοιπόν, κορίτσια!!!

Αγοράστε kellog' s rice krispies!!!

Μπορούν να ασχολούνται πολύ ώρα!!

Είχε πολύ καιρό που τα είχα αγοράσει αλλά πνιγότανε...

Σήμερα, είπα να ξαναδοκιμάσω και ήταν μια χαρά!!!

Ασχολιότανε 1/2 ώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια κελογκσ καλε νανα;;για το παιδι;;;πλακα κανεις;μαλλον δε ξερω ποια ειναι,ε;;

πηγαμε τυμπακι βαγκ ακους;;

δε καναμε μπανιο..καλα περασαμε..φαγαμε μακαριονια του σκασμου..

σουζαν πως γινεται η πορτοκαλαδα;;οπως η λεμοναδα μηπως;;βαζεις ζαχαρη και χυμο πορτοκαλιου και βραζεις;;

καλα βαγκ και γαμω οι φωτο..

ακους εκει καλτσες.πως και δε τους φορεσες χιονοπεδιλα..

μαρκατ..1 χαρα εισαι..μπραβο..

καλυψω δε πηγες καλε με το παιδι καμπιγκ;;

μονοι σας πηγατε;;

δε θα πατε και πελοπονησο;;

τι εχω χασει..

και εσεις οι τουριστριες να μπαινετα πιο συχνα..

αντε γιατι το παραχεσατε..

και εμενα στις μυτες..αλλα αυτο που χρησιμοποιει ο σπυρος δε το θελει..

δε ξερει τι να το κανει..αφου δεν ξερει ισσοροπια ρε παιδια..

πηρα καροτο να κανω γλυκο του κουταλιου 1 στιγμη..θα σας πω αν βγει καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ, είναι απλοί κόκοι ρυζιού.

Δεν είναι ειδικά για μωρά, αλλά τα έδινε και η κουνιάδα μου...

Βοηθάνε και στο να μάθει το μωρό να πιάνει με τα δαχτυλάκια του.

Ενθουσιάστηκε σας λέω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω οχι ακριβως βαζεις 2 κουπες νερο με 1 κιλο ζαχαρη και λιγες φλουδες πορτοκαλιου χωρις το ασπρο...τα βραζεις μεχρι να γινει σιροπι το βγαζεις απο την φωτια μετα προσθετεις 4 κουπες χυμο πορτοκαλι..το αφηνεις να κρυωσει και μετα το βαζεις σε γυαλινα μπουκαλια δυο μπουκαλια μεγαλα θελει το βαζεις στο ψυγειο και αμα θελεις να πιεις βαζεις 2 δαχτυλα χυμο και το υπολοιπο νερο...μπορεις να το χρησιμοποιησεις και ως σπιτικη φαντα αντι νερο να βαλεις σοδα..δοκιμασε και ελπιζω να σ'αρεσει...θα τα πουμε πιο μετα παμε μια βολτιτσα στην γειτονια.. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααααα

μπηκα να σας γραψω. αλλα ειναι πολυ δυσκολο, γιατι ο γιος μου μου τραβαει τα μαλλια.

παω να τον κοιμησω και ερχομαι μετα.

γιατι σε λιγο θα ειμαι χωρις μαλλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Καλησπερα κοριτσια!!!! Σημερα πηγα στο μαγαζι γιατι ο Γιαννης μου ειχε δουλεια στο εργαστηριο.Η μικρη με την πεθερα μου κ η μεγαλη για μπανιο με την κουνιαδα μου κ εγω μετα απο παρα πολυ καιρο μονη ολο το πρωινο στο μαγαζι μεχρη το μεσημερι αργα ...βρηκα κ φαι ετοιμο!

Καφεδακι χωρις ανχος κ παρεα με τα αλλα παιδια που εχουν δυπλα μαγαζια ,κ εκανα κ σουπερ εισπραξη!Πλακα, πλακα αυτο με ανεβασε ψυχικα,αλλαξε η διαδεση μου!Ειχα ρουτινιαση....

Vag τι παιδακια ειναι αυτα ? να σου ζησουνε! τυχερουλα εχεις δυο μουριτσες για φιλιμα να μην ξερεις απο που να αρχισης τις αγκαλιτσες!

Εμας η μικρη ειναι στην φαση που στεκετε αρκετη ωρα ορθια αλλα μεχρη εκει ,τωρα κοιματε θα σηκωθει για γαλα κατα της 6 το πρωι :S

ψηνω τυροπιτακια κ πινω κρυο γαλα μαζι με την μεγαλη μου κ βλεπουμε Ντενης ο τρομερος :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας...τελικα εμας μας καλεσε η γειτνισσ.α..αχ εινα ιπαρα πολυ καλη οικογενειακως..πολυ γελιο..ειχε ο καβαλιωτης ο αντρας γενεθλια,πηραν και τουρτα..και πηγαμε με τη μικρη..ενω νυσταζε και 1 τεταρτο και τελικα κατσαμε 1,3 ωρα..περασαμε καλα..

11 παρα κοιμηηκε η σκατιαρα..

και ...εγω εφαγα 1 κομματαρα τουρτα παγωτο το μοσχαρι..

οκ σουζαν..πολυπλοκη μου φαινετια αλλα θα την κανω ισως καποια στιγμη..

αλεκα εσεις ειχατε δουλεια η μονο αυτοι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξανα ηρθα

ειμαι κομματια, σε λιγο θα παω για υπνο, το απογευμα ειχα παει για καφε με μια φιλη μου,ειχα να βγω απο οταν ημουν εγκυος, πολυ το χαρηκα, ο μπεμπακος εμεινε με τον μπαμπα του. λεω να το ξανα κανω χαχαχαχαχα

καλε γεωργια τουρταααααααα θελω και εγω.

αλεκα 1 τυροπιτακια; στειλε και σε μενα χαχαχαχαχα

μη μιλατε για φαγητα και γλυκα πειναω.

καλε τη παιχνιδι ειναι αυτο με της λεξεις; μαρακι να αρχισουμε τα ζακυνθινα; τη λες;

αντε παω για υπνο τα λεμε αυριο. φιλακια και ονειρα γλυκα :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην θεση σου θα ετρωγα κ δευτερο κομματι !!!! Εμεις δουλεψαμε σημερα καλητερα απο ολους!χαμος!μηπως να παω κ αυριο???

Σημερα ειδα κ Ρεμο απο κοντα..εχθες πηγε σε ενα μαγαζι με παρεα κ αρπαξε το μικροφωνο κ το ξημεροσε εγινε χαμος λενε!

Παω να δω τι θελει αυτο το παιδι :angry: (μαρακι)κ ερχομαι ,εαν δεν σας βρω ονειρα γλυκα (σαν την τουρτα Σωσω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια σαν να με χαλασε η τουρτα..νιωθω..καπως περιεργα..πειναω δε το λες..σα να εχει ταχυπαλμια το στομαχι μου..υπερενταση..δε ξερω..δε μπορω και να κοιμηθω..

βασικα με ψιλο αγχωνει που νομιζω οτι περιμενω περιοδο και δεν ερχεται..η μαλακια ειναι οτι εχω σταματησει να μετραω και να γραφω ποτε εχω περιοδο..

και νομιζα οτι θα μου ρθει πριν3 μρες..αλλα δεν ηρθε..αλλα δεν εχω και ιδεα ποτε ειχα τελευταια φορα..δεν εχω να ανγχωνομαι ειλικρινα αλλα ...που ειναι η ατιμη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να δεις που αυριο θα ερθει! το καλοκαιρι παντα ,με θαλασσες κ ζεστες αλλαζει λιγο το συστημα!Εαν δεν ειναι αυτο θα ειναι ενα νινακι ακομα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα δε σχολιαζω την τελευταια προταση..τεσπα..

α ερθει η ρημαδα που θα αει..αντε να ξανα πας στο μαγαζι..και καλες δουλειες και παλι..

πηρες τις φωτο μου καλε;;στειλε και συ καμια!!

καλο βραδυ:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...