Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera ki apo emena koritsia!!!!!!!!!!!!1

maria kai elpida me to kalo na erthoun ta mwrakia sas ante na pernoun ki alloi seira.....

kyo(katerinaki)emena mou dhmhourgithikan apo tin ergumoninh 2 oinomiwmata,rwtisa ki egw tin giatro mias kai tha kanw kaisariki kai tha eimai eidei anoixti na mou ta vgalei ki ekeina ekeinei tin stigmi tis gennas alla emena mou eipe oti einai polu mikra kai den axizei na asxoleithoume....

koritsia exthes teleiwsa me to kariografima kai tin kardiologikh exetasi kai etsi twra eimai panetoimh gia pan endexomeno tis gorgonitsas... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

καλημερααα!!!αν και ξυπνησα στις 0900 τωρα καταφερα να κατσω!ολο και κατι κανω με τοσα πραγματα που φεραμε απο το χωριο!ρουχα τροφιμα..

καταρχην ..να ευχηθω τα κοριτσακια μας Ελπιδα και Μαρακι να εχεουν μια τελεια γεννα και με το καλο να αγκαλιασουν τα μωρουλια τους!Καλη λευτερια κοριτσουδια μου!!!

who's Next??.............Aggelike?

Θεκλα..καλα αποτελεσματα να εχετε..για να δουμε τι θα σας πει ο Ντοκ σημερα?

ποιος ειπε οτι βαριεται??χμχμχμ..δε σας πιστευω! :blink::blink:

τι λετε εδω?για ραγαδες?..εγω εχω κανει στο πισινο στους γοφους..και λιγες στο στηθος!αλλα η κοιλια ..τιποτα!! :S:S

Χρυσα..τα διδυμα τι διαφορα ηλικιας εχουν απο το μωρακι?

Έχουν διαφορά σχεδόν 8 χρόνια. Έλεγα ότι είχα κλεισει σαν μαμά μετά τα δίδυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, με το γάλα δεν προσπάθησα ιδιαίτερα. Δεν την πιέζω να φάει. τα 120 τα πίνει όταν την αφήνω στο 4ωρο.

Η δικιά σου πόσο πίνει? Δεν ξέρω αν είναι σωστά τα στοιχεία, πάντως στο κουτί με το γάλα, έχει ένα πίνακα για το πόσο πρέπει να πίνουν τα μωρά ανάλογα με το βάρος τους. Η δικιά μου έχει περάσει τα 3 κιλά, άρα αυξήθηκαν και οι αναγκες για φαγητό. Μην αγχώνεσαι πάντως. Εφόσον παίρνει βάρος όλα είναι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε λιγες μερες θα μπορουμε ολες να συμμετεχουμε πιο ενεργα στις αποριες περι θηλασμου ,ταισματος ,κολικων..!!πολυ χαιρομαι..χιχιχι

Χρυσα..τελικα δεν ειμαι η μονη που η κορη μου θα εχει 10 χρονια διαφορα!ανκουφιση κι αυτο!τα μικρα..τι λενε?το περιμενουν πως και πως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες κ μελουσες μανουλιτσες....

ολες καλα βλεπω αντε κ με δυο νινακια ακομα στην παρεα σημερα...

εγω ειμαι καλυτερα παλι καλα σηκωθηκα κ λιγο κ ολα καλα....

τωρα ετοιμαζονται τα μακαρονακια μου γιαμι γιαμι....

κυο μου ποναει το νινακι σου εεε????

κατι με χαμομηλι δεν κανουν σε αυτες τις περιπτωσεις???? :dry::dry::dry:

παω για μαμ τα λεμε μετα.... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

σε λιγες μερες θα μπορουμε ολες να συμμετεχουμε πιο ενεργα στις αποριες περι θηλασμου ,ταισματος ,κολικων..!!πολυ χαιρομαι..χιχιχι

Χρυσα..τελικα δεν ειμαι η μονη που η κορη μου θα εχει 10 χρονια διαφορα!ανκουφιση κι αυτο!τα μικρα..τι λενε?το περιμενουν πως και πως?

Ξετρελλάθηκαν! Ο Ορφέας βέβαια περίμενε ότι θα είναι ξύπνια όλη μέρα για να παίζουν και απογοητεύτηκε. Ελπίζω να κρατήσουν αυτή τη στάση και όταν θα μεγαλώσει λίγο η μπέμπα! εσύ που έχεις και κόρη ακόμα καλύτερα. Θα μπορεί να βοηθάει κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πω κάτι που μπορεί να σας φανεί παράλογο, αλλά εγώ το έκανα στα δίδυμα και πραγματικά ήταν σωτήριο.

όταν πήρα τα παιδιά από την εντατική, ο παιδίατρος που τα παρακολουθούσε μαζί με όλες τις οδηγίες, με συμβουλεψε, όταν πλένω τα μωρά, να τα στεγνώνω με το πιστολάκι των μαλλιών στην περιοχή της πάνας. Κι έτσι έκανα. Έβαζα το χέρι μου μπροστά με ανοιχτή τη παλάμη και το πιστολάκι στο χαμηλό και τα στέγνωνα. Το αποτέλεσμα ήταν να μην μου συγκαούν ούτε μία φορά. Δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω καμία κρέμα. Κάτι άλλο όμως που πρόσεξα ήταν ότι βοήθησε και στους κολικούς. Τους ζέσταινα την κοιλίτσα κι αμέσως σταματούσαν. Με τη μπέμπα δεν το έχω κάνει γιατί είναι καλοκαίρι. Αλλά δεν ξεκίνησαν ακόμα οι κολικοί.

Τώρα, όποια θέλει το δοκιμάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετω τη παρεουλα μας!

με το καλο κ οι επομενες κοπελιτσες!!βρε ποσα μπεμπεκια θα γεμισει ο τοπος κ αυτο το μηνα!!!

μη με αγχωνετε βρε κοριτσα μεε τα παχια!τοσο χαλια ειναι πια,η απλα ησασταν πριν τσιλιβιθρονια κ βλεπετε τη διαφορα???

kuo μου μη μου πεις οτι εχεις θεμα!συγχαρητηρια που βρισκεις παντα χρονο κ μπαινεις!εχει πονακια η μπεμπεκα θου??? :blush:;)να σου πω,αν επιμεινεις με το θηλαστρο μπας κ αυξηθει η ποσοτητα λογω προσφορας ζητησης λες να βγει τιποτα?

να σε ρωτησω κατι,πηρα τον ασκο απο το ΙΙΒΕΑ αλλα για γυλαξη ομφαλιου λωρου θελουν 1200 ευρω αρα μονο το αιμα ειναι δωρεαν!εσεις που πηγατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και πάλι και ευχαριστώ για τη συμπαράσταση :unsure: Η παιδίατρος είπε επί λέξη "ακόμη δεν έχεις δει τίποτε"... Πρότεινε κίντερτε ή χαμομήλι που είπε και η Ντόρα μας, γαλατάκι μανούλας και άπειρες αγκαλίτσες. Τώρα αν γίνουν δραματικά τα πράγματα... θα δοκιμάσω αυτό που είπε η Χρύσα (madre), αν και... το εφαρμόσατε καλοκαίρι; Ήδη λιώνουν αυτά τα μικρούλια!

Χρύσα, με το καλό! Ετοιμοπόλεμη :) Δεν ήξερα πως τα ινομυώματα μπορούν να δημιουργηθούν κατά την εγκυμοσύνη! Σου είπε μήπως σου τα βγάλει στη γέννα; Γιατί όταν κατά τη γέννα τον ρώτησα αν πρέπει να βγει, κατάλαβε να βγει εκείνη τη στιγμή και μου είπε κατηγορηματικά όχι, δεν ξέρω γιατί.

Χρύσα madre, thank you! Πίνει 60-80 (συν ό,τι παίρνει από στήθος) κάθε περίπου 3 ώρες...

Μητσάκο :kiss: Αυτό με τον ομφάλιο λώρο είναι άλλο πράγμα. Τα φυλάς για δική σας χρήση αποκλειστικά και δεν έχει κανείς άλλος πρόσβαση. Αυτό με το αίμα είναι η δωρεά που λέμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα για λιγο να σας διαβασω για να μην μενω πισω ...

η υπνηλια που εχω σημερα ειναι αλλο πραγμα !!!!σερνομαι ....

διαβασα κατι που εγραφε η Κατερινα-Κuo για ενα ινομυωμα...

και επειδη το εχω ψαξει πολυ το θεμα ( βλεπετε εχω κι απο αυτο!)

ηθελα λοιπον κατερινακι να σου γραψω οτι..στο ινομυωμα παιζει ρολο

το μεγεθος και το σημειο που βρισκεται ..για παραδειγμα το δικο μου ειναι 5mm πολυ μικρο και εξω απο την μητρα ..καλο ειναι οταν ξαναπας στον γυναικολογο σου να τον ρωτησεις αυτα τα δυο ..εγχειρηση δυσκολα προτεινουν και σε ελαχιστες περιπτωσεις ( πολυ μεγαλα ινομυωματα) ..πιστευω οτι ο γιατρος σου σου ειπε να το βγαλεις σε 20 χρονια επειδη ειναι μικρο και τα αφαιρουν σχεδον παντα στην κλημακτιριο αφου η γυναικα εχει περασει την αναπαραγωγικη της ηλικια!

ελπιζω να σε καλυψα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, ξαναγυρισα! Και ειμαι πτωμα.....

Τρεξιμο απο το πρωι..τραπεζα, κεπ και ΙΙΒΕΑ για ενημερωση και να παρουμε τον ασκο. Τελικα καταληξαμε εκει, και μετα την ενημερωση που μας εγινε, νιωθω ακομα πιο σιγουρη και πως πηραμε την σωστη αποφαση. Ποιες απο εσας που θα κανουν την δωρεα θα κρατησουν και τον λωρο για προσωπικη χρηση?

Οσον αφορα τους κολικους, επειδη ο Γιωργος υπεφερε εντονα, η παιδιατρος μας συνεστησε λιγο κιντερτε ή χαμομηλακι της milupa, μασαζακι στην κοιλιτσα και ζεστες κομπρεσουλες οταν ποναει. Ουτε ειδικο γαλα, ουτε αλλο φαρμακο. Καπως τον ηρεμουσαν ολα αυτα. Περασαν απο μονοι τους.

Νεακια σας δεν διαβασα, οταν με το καλο μπορεσω. Παω να ξαπλωσω, δεν με κρατανε τα ποδια μου. Κανενα νεο απο Ελπιδακι και Μαρια ειχαμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις τελείωσα να διαβάζω τα νέα σας!!

Αναστασία, η καραμελίτσα σας είναι κούκλα! Αυτά τα ροδοκόκκινα μαγουλάκια είναι για ζούληγμα!

Μαρία και Ελπίδα με το καλό εύχομαι! Γρήγορα και χωρίς πόνο!

Kuo, δε χορταίνω να βλέπω τη φώτο του προφίλ σου!Φοβερό το Αλκμηνάκι!Ο Ασάντ πώς αντέδρασε? Την κοιτάει με μισό μάτι ή ζήλεια που έχασε την αποκλειστικότητα στα χάδια του?

Κατρινάκι, μας έλειψες!!!!!Τη φώτο με τους κοιλιακούς την είχα ξαναδεί αλλά δεν είχα καταλάβει ότι ήταν δική σου η κοιλιά :blink: . Νόμιζα ότι έβαλες κάτι ωραίους κοιλιακούς που βρήκες στο ίντερνετ (όπως βάζαμε τα τεκνά ένα πράγμα και χαζεύαμε!). Βρε τρελοκομείο, τι κορμάρα είχες??? Εγώ είμαι στα +19, άρα με βλέπω σίγουρα να ξεπερνώ τα 20 μέχρι τη γέννα. Πάντως μετά θα το βάλω και εγώ στόχο. Σαν την Κατρίνα δε νομίζω ποτέ να γίνω, αλλά θα είναι για μένα ένα καλό κίνητρο! Μπορεί να γίνει η e-γυμνάστριά και e-διατροφολόγος μας :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΒΡΕ..KAI H mITSI EINAI EΔΩ??ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΕΔΩ..ΚΑΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 15 ΜΕΡΕΣ..ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΚΑΙΡΟ!Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΣΤΕ?

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ..ΣΟΥΠΙΤΣΑ!!ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΧΤΕΣ??ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ..ΝΑ ΜΠΕΙΣ..ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ!!ΛΟΙΠΟΝ..?ΤΙ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας γράψω και τα νέα μας: από εχθές το βράδυ είμαι χάλια. Μου έρχεται αναγούλα, τάση λιποθυμίας, το πρωί έκανα εμετό,έχω πονάκια περιόδου, δεν μπορώ να φάω τίποτα και τα κόκκαλα της λεκάνης κάνουν κρατς κρατς.

Με είδε ο γιατρός εχθές το απόγευμα και είναι ευχαριστημένος. Ο μικρός δεν αναπτύσσεται με γρήγορους ρυθμούς. Στην αρχή το βάρος του ήταν πολύ πάνω από το μέσο όρο, στις δύο προηγούμενες επισκέψεις ήταν ακριβώς στο μέσο όρο και τώρα έμεινε λίγο πίσω, αλλά δεν τον ανησυχεί το γιατρό. Η θέση του δεν είναι πολύ απογοητευτική, γιατί είναι εγκάρσια (δε είναι ισχυακά που θα ήταν το δύσκολο), κινείται ακόμα αρκετά άνετα (στην πισινάρα του) και άρα έχει πιθανότητες να γυρίσει και θα τον περιμένουμε (έτσι και μείνει εκεί που είναι θα τον σφάξω!!). Τον ρώτησα αν μπορεί να αφήσει το λώρο αρκετή ώρα για να πάρει το μωρό τα βλαστικά κύτταρα και μου είπε "οχι" :( . Ότι υπάρχει κίνδυνος και τώρα πια δεν το ρισκάρουν και δεν το κάνουν...(εγώ έχω διαβάσει ότι στο εξωτερικό μια χαρά γίνεται, αλλά... τι να πω?). Και έτσι θα τα δωρίσουμε και εμείς τα βλαστοκύτταρα. Τι ηλίθιοι πάντως που δε βοηθάνε λίγο στη διαδικασία (π.χ. να συλλέγουν οι ίδιο το σάκο).

Α... έφυγα τα πράγματα του μωρού από την Ιταλία, γιούχουυυ :woohoo: (την παραγγελία την είχα κάνει 26 Ιουνίου και έφυγαν εχθές αφού τους είπα ότι θα την ακυρώσω και θα κινηθώ νομικά). Μόνο τη βάση isofix δεν θα στείλουν που δεν είναι διαθέσιμη, αλλά σε 1,2,5 βδομάδες θα έρθει και αυτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ..ΣΟΥΠΙΤΣΑ!!ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΧΤΕΣ??ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ..ΝΑ ΜΠΕΙΣ../quote]

Σόρρυ Κατρινάκι μου αλλά ένοιωθα ότι σβήνω. Καθόμουν στο κρεβάτι και έλεγα σε λίγο θα είμαι καλύτερα και θα σηκωθώ και δεν τα κατάφερα :( . Και σήμερα με το ζόρι κάθομαι στην καρέκλα. Πριν λίγο πήγα στο ΙΚΑ να μου γράψουν το τελευταίο κατεβατό εξετάσεων και κόντευα να πέσω κάτω και εκεί. Άσχετο: Στο ικα πήρε σύνταξη ο ουρολόγος και ήρθε ένα θεότεκνο στη θέση του. Πρέπει να είναι ο πιο ωραίος (ελκυστικός τελωσπάντων) γιατρός που έχω δει :blush: Λέτε να βρω κανέναν θείο να τον πάω για εξετάσεις προστάτη???! Τι λέω μεσημεριάτικα ετοιμόγεννη γυναίκα :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou perastikoulia sou :kiss::kiss::kiss::kiss:

ax! esas o mikros exei pisina kai mena i dikia mou me to zori exei kanoniko ugro :dry::(

ti mas kanoun mwre i psixoules mas :dry:

kuoula mou pws ta eide ta inomiwmata??? fainontai mono ama kanei kapoios kaisariki i kai ston ft????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo, και εγώ είχα/έχω ινομυώματα και το ένα μάλιστα είναι σεβαστού μεγέθους. Δημιουργούν πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μόνο λόγω θέσης του πλακούντα σε σχέση με αυτά. Καλό είναι να κάνεις πρώτα όσα kuakia θέλεις και μετά να τα βγάλεις (αν έχουν μεγαλώσει). Εμένα στην αρχή ήταν επιφυλακτικός λόγο του μεγάλου ινομυώματος (μου είχε μιλήσει ακόμα και για καισαρική λόγω αυτού), αλλά στην εγκυμοσύνη δε μεγάλωσε καθόλου όπως φοβόταν και τώρα είναι καθησυχαστικός. Δεν είναι τίποτα πάντως, οι περισσότερες έχουν έστω και μικρά, μην ανησυχείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μονο αιμα θα κανω δωρεα.για την ιδιωτικη φυλαξη λωρου ειπαμε οχι.παρολα αυτα με ενδιαφερει κ η δικη σας αποφαση!ποιες θα κανουν ιδιωτικη φυλαξη?

κατρινακι,ειμαστε λιγο απολολωτα,αλλα ποτε δε ξεχναμε την οικογενεια μαμυλαντ!!ο μπεης εινα 2700 κ ανακουφιστηκα λιγο γιατι αργουσε να παρει.ασε που το σαββατο δεν τον ακουγα οτι κ να εκανα.ημουν στο γκαζι κ πηρα το γιατρο να το πω.μουπε να παω στο νοσοκομειο.ηρθε κ ολη η παρεα στο ελενα(βρηκΑ κ ενα θειο μου σεκιουριτα που με προωθησε)κ ο μπεμπης κουνιοταν λεει,αλλα εγω δε το καταλαβαινα.ισα ρε!!!

πντως απο εκει που δεν ηξερα πως να ρεγουλαρω τις συσπασεις το βλεπω να τον τρωω το μηνα!

καπου πετυχα μια λιστα που ελεγε κ ποτε αφιχθησαν τα μπαμπακια της παρεας!ειναι μια καλη στατιστικη για το ποσες φαγαμε κ τον 9ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα, εσένα σου πέρασαν οι αναγούλες? Πόσο καιρό τις είχες? Λένε ότι είναι σύμπτωμα του τρίτου τριμήνου αλλά εκτός από σένα δεν έχω ακούσει άλλη κοπέλα να το έχει :S Ελπίζω να μην είμαι έτσι μέχρι τέλους :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

kuo, και εγώ είχα/έχω ινομυώματα και το ένα μάλιστα είναι σεβαστού μεγέθους. Δημιουργούν πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μόνο λόγω θέσης του πλακούντα σε σχέση με αυτά. Καλό είναι να κάνεις πρώτα όσα kuakia θέλεις και μετά να τα βγάλεις (αν έχουν μεγαλώσει). Εμένα στην αρχή ήταν επιφυλακτικός λόγο του μεγάλου ινομυώματος (μου είχε μιλήσει ακόμα και για καισαρική λόγω αυτού), αλλά στην εγκυμοσύνη δε μεγάλωσε καθόλου όπως φοβόταν και τώρα είναι καθησυχαστικός. Δεν είναι τίποτα πάντως, οι περισσότερες έχουν έστω και μικρά, μην ανησυχείς...

οσο kuakia θες!μαρεσει!κ επισης μαρεσει που το kuaki μας θελει νωρις το 2ο.εγω εχω 5 χρονια διαφορα με την αδερφη μου κ τη συστηνω ανεπιφυλαχτα.θελω να απεχουν λιγο,αλλα οτι θελει ο θΕΟς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και πάλι! Έπεσε ο αφαλός χιχιχι :)

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας σχετικά με τα ινομυώματα (και τους κολικούς). Μέχρι να μου πει ότι έχω, δεν ήξερα καν τι είναι :blush: Αγγελικούλα, μου είπε ότι... το έπιασε :woohoo: άρα μάλλον με καισαρική το βλέπουν αν τύχει.

Αννούλα, δωρεά τελικά ε; Κι εμείς το ίδιο κάναμε και έχω τη συνείδησή μου καθαρή. Από εκεί και πέρα, όλες και όλοι ευχόμαστε να μη χρειαστεί ποτέ και με κανένα τρόπο να διαπιστώσουμε κατά πόσο η επιλογή που κάναμε ήταν η σωστή.

Κατερινοσουπίτσα, ενθαρρυντικά τα νέα σας πέρα από τις αναγούλες :unsure: Λες ο νεαρός να το πάρει απόφαση; Πάντως έχει λίγο καιρό ακόμη μπροστά του :) Πολύ κουφό μου φαίνεται που έχει κάτσει οριζόντια! Να τον ρωτήσεις πώς στο καλό βολευόταν όταν τον δεις :P Για το άλλο ιδέα δεν έχω, αλλά αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου, σίγουρα αυτό που σου λέει είναι προτιμότερο από το να διακινδυνεύσετε έστω και σε πολύ πολύ μικρό βαθμό! Τα σπάω με το θεογκόμενο ουρολόγο. Πες του "βγάλτε μου τον καθετήρα σας παρακαλώ"! Θα σε ερωτευτεί κεραυνοβόλα :P:P

Όσο για τον Άσαντ, πονεμένη ιστορία (ήθελα να σου την πω κι όλο το ξεχνούσα). Την ημέρα που επιστρέψαμε, πάμε με την μπέμπα στο δωμάτιο να ρίξουμε ένα υπνάκι... Ο Άσαντ όλο μύριζε την ατμόσφαιρα κι όλο περιτριγύριζε το πορτ μπεμπέ. Κάποια στιγμή όπως λαγοκοιμόμουν λοιπόν, ανοίγω μισό μάτι και τι βλέπω; Τον κύριο να έχει ανέβει στο κρεβάτι μου και να ετοιμάζεται να πηδήξει στο πορτ μπεμπέ :ohmy::ohmy::ohmy: Κατερινάκι, πες με άκαρδη και κακούργα, αλλά το ίδιο κιόλας βράδυ ο γάτος πήγε στο σπίτι της πεθεράς μου (που επιμένει να τον λέει Χασάν) κι εκεί θα μείνει για τουλάχιστον ένα χρόνο. Και δεν έχω καθόλου τύψεις γι' αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...