Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Ευχαριστώ Crazy. Καληνύχτα και όνειρα γλυκά.

Ελενάκι όντως ότι προλάβουμε τώρα μετά όλα τα λεφτά και ο χρόνος θα είναι αφιερωμένα στα μωρά μας και με μεγάλη μας χαρά εννοείται ε;

Ευάκι καλά κάνετε εφόσον έχετε ευκαιρία τώρα. Να μας βάλεις φωτογραφίες όταν καταλήξεις ε;

Κορίτσια μου λέω να πάω να ξαπλώσω γιατί οι πατούσες μου καίνε απ' το περπάτημα.

Σας καληνυχτώ λοιπόν! Φιλάκια πολλά, τα λέμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εύη μήπως να πηγαίναμε κι εμείς για ύπνο;;; να ηρεμήσουν και τα μπεμπάκια μας! ειδικά σήμερα το δικό μου τράβηξε αρκετό άγχος από το πρωί και ένιωσε και τη συγκινηση μετά... για αυτό μάλλον δεν είχε ησυχία και όλο κλότσαγε! :P

Τα ψιλολόγια δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ λίγα, ειδικά αφού το δεύτερο είναι διαφορετικού φύλου, έχεις κι εσύ αρκετά να πάρεις. Αυτές οι αγορές όμως είναι διασκέδαση! αν βρισκαμε και κάποιον να μας γεμίζει κάθε μέρα το πορτοφόλι θα ήταν ακόμη καλύτερα! Είναι και τα πράγματα για την κλινική έχεις δίκιο, αλλά εντάξει αργούν πολύ ακόμα.

Καλό βράδυ λοιπόν και καλές αγορές αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai malon einai wra gia upno giati aurio tha kourastw arketa, otan tha to paizw epistaths kai tha tous trexw edw mesa :laugh: :laugh: O antras mou me ton kouniado mou tha vafoun :laugh: :laugh: Oso gia ta lefta einai ponemenei istoria, thn xina me ta xrusa auga pios thn exei??? Mporw na thn danistw gia ligo??? :blush::blush: Kalhnuxta kouklitses, na mou prosexeis to koritsi mas :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!

Ξενυχτάτε όλη νύχτα στα internet και το πρωί δεν έχετε σηκωμό?

Εμένα η κόρη με ξύπνησε από τις 6 με κλωτσιές και κωλοτούμπες. Λέτε να είναι έτσι πρωινή και όταν γεννηθεί? Καήκαμε. Τα ξενυχτια δεν με πειράζουν αλλά το πρωινό ξύπνημα δεν το αντέχω :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα kataifaki syropiasto!

Μάλλον μόνο εμείς έχουμε ξυπνήσει.. αν και εμείς αργήσαμε να κοιμηθούμε, ξυπνήσαμε νωρίς γιατί το βράδυ πάθαμε για 2η φορά κράμπα και τώρα υποφέρω - μάλλον επειδή κοιμάμαι συνέχεια απο την μια πλευρά και πέφτω πάντα πτωμα απο την κούραση. Τώρα λιώνω λιγο στον καναπέ μήπως μου περάσουν λιγο. Ξέρει καμία τι πρέπει να κάνω για να μου ηρεμήσουν λιγο τα πόδια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kouklitses....Upno,pios koimatai???? Exw sikothei apo noris alla den prolava na mpw na pw mia kalhmera...Kataifaki kala tha kaneis na koimase twra pou mporeis giati meta tha pesei polu ksenuxti ektos kai an tha exeis to paidi thavma pou tha koimate olo to vradi kai otan leme olo to vradi mhn fantasteis kseniasia 6-7 wres seri an koimate tha eisai euxaristimenh........Eugenia mou magnisio perneis??? voithaei stis krampes, distixos einai kai auto apo ta kala ths egkumoshnhs.. Emena me vohthaei na sikonw ta podia psila otan mou simvenei kai pros theou mhn sfiggese giati xiroterevei, an exeis kapion na sou to kinisei apala gia na ksemplokarei kai ligaki apalo masaz isos na se anakoufize..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ εδώ! Έχω σηκωθεί νωρίς γιατί είχα το νού μου στις δουλειές που είχα να κάνω και δεν ήθελα να με πιάσει η ζέστη. Τώρα κανω ένα διάλειμμα.

Κataifaki πιθανόν να είναι έτσι πρωϊνή η κορούλα σου και όταν γεννηθεί όπότε χουζούρεψε τώρα όσο μπορείς. Εμένα πάλι όλο το βράδυ δεν την καταλαβαίνω να κουνιέται. Μακάρι να είναι υπναρού.

Ευγενία μου κρύα ντουζ μπορείς να κάνεις για τα πόδια σου. Ρώτησα την γιατρό μου γιατί με ενοχλούν κι εμένα. Αυτό που ξεχνάω να την ρωτήσω όμως είναι κάτι άλλο. Μου είχε πει μια τώρα στις διακοπές τις προηγούμενες αισθητικός που έκανε και βελονισμό ότι αν βάλουμε σε μια λεκάνη με κρύο νερό μια ασπιρίνη και βάλουμε τα πόδια μας μέσα ανακουφίζονται πολύ. Το έκανε η μητέρα μου και ένοιωθε πολύ ξεκούραστα τα πόδια της. Δεν το έχω κάνει γιατί δεν ξέρω αν επηρεάζει σε κάτι η ασπιρίνη. Θα την ρωτήσω όμως και θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μαγνήσιο το ξέρω και εγώ ότι βοηθάει πολύ για τις κράμπες, αλλά και εγώ που παίρνω πάλι έχω πολλές στον ύπνο μου. Δηλαδή αν δεν έπερνα τί θα γινόταν???? :dry::dry:

Όσο για το ξενύχτι διάβαζα στο φόρουμ είμαι μαμά, μία κοπέλα που έλεγε ότι το νεογέννητό της δεν κοιμόταν παραπάνω από 4-5 ώρες :blink::blink: ενώ θα πρέπει να κοιμούνται 18-20 ώρες. Τις έλεγαν τα άλλα κορίτσια ότι τα δικά τους ήταν μαμ κακά και νάνι. Το πήρα απόφαση λοιπόν ότι και η δική μου κορούλα δεν θα την ταλαιπωρεί τη μανούλα. Θα ξυπνάει για μαμ και κακά και μετά θα πέφτει για νάνι. Λέω εγώ τώρα :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!!! Τι καλημέρα δηλαδή... μεσημέριασε!! :P :p :laugh:

Κορίτσια, κι εγώ είχα αρχίσει να'χω κάτι κραμπούλες και πετρώματα στην κοιλιά και το ειπα στο γιατρό και μου ξεκίνησε trofocard (μαγνήσιο δηλαδή). Μου'χει πει να πίνω 2-3 την ημέρα. Το θέμα είναι ότι από τη στιγμή που έχεις πιει ασβέστιο ή έχεις φάει κάτι που έχει ασβέστιο (γάλα κλπ), πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 3 ώρες για να πιεις το μαγνήσιο, γιατί αλλιώς δρα το ένα ανταγωνιστικά στο άλλο. Μ' άλλα λόγια προφανώς δεν απορροφούνται σωστά.. Το γράφει μέσα στο φυλλάδιο, το ρώτησα και στο φαρμακοποιό. Οπότε, προσέξτε το κι εσείς... ;)

Πάντως βοηθάει αρκετά (τουλάχιστον μέχρι στιγμής..).

Επίσης, μια παράπλευρη δράση ξέρετε ποια είναι;;

Βοηθάει πολύ στο γνωστό "θέμα" της τουαλέτας!! ;) ;) :woohoo: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα !!!!!!!!!!!

Ουφ τι ζεστη!!!!

Καλε Ευη μην αγχωνεσαι ρε συ για την καμπυλη.Οπως ειπε και η Ρουλα στο μικροβιολογο θα πας. Ο γιατρος μπορει να στη γραψει μετα και να συννεοηθεις με το μικροβιολογο σου για τα λεφτά.

Οσο για τον υπνο......Πονεμενη ιστορια.Ο γιος μου απο 20 ημερων κοιμοταν ελαχιστα, ειχαμε και μαραθωνιους θηλασμους, ημουνα και μονη μου αστα.Πολυ δύσκολα.Ειναι 16 μηνων και ακομη ξυπναει τα βράδυα. :S:S:S:S:S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Γεια σας και απο μενα !!!!!!!!!!!

Ουφ τι ζεστη!!!!

Καλε Ευη μην αγχωνεσαι ρε συ για την καμπυλη.Οπως ειπε και η Ρουλα στο μικροβιολογο θα πας. Ο γιατρος μπορει να στη γραψει μετα και να συννεοηθεις με το μικροβιολογο σου για τα λεφτά.

Οσο για τον υπνο......Πονεμενη ιστορια.Ο γιος μου απο 20 ημερων κοιμοταν ελαχιστα, ειχαμε και μαραθωνιους θηλασμους, ημουνα και μονη μου αστα.Πολυ δύσκολα.Ειναι 16 μηνων και ακομη ξυπναει τα βράδυα. :S:S:S:S:S:S:S:S[/quote

Ετσι έτσι Παναγιώτα. Δίνε θάρρος σε εμάς τις πρωτομάνες να συνεχίσουμε με θετική σκέψη :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ :blush::blush: συγγνωμη μωρε καταϊφακι μου.

Δεν ειναι ολα τα παιδακια ετσι.

Το δικο σου θα ειναι ησυχο.Μαμ ,κακα και νανι. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala an einai kai polu isixa den exei plaka vre koritsia,na mhn katalaveis pos exeis kai mwro mesa sto spiti?? na exeis na les istories otan megalosoun....Egw ayto pou euxome na glitosoume einai tous kolikous koritsia,ekei ta vlepeis ola kai an sinexizonte kai polh kairo asta na pane einai, ta vlepeis na sparazoun apo to klama kai lioneis den ksereis ti na kaneis gia na ta parigoriseis :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καταϊφάκι μου εκτός από πολύ όμορφο λόγω γονιδίων (η μαμά είναι κουκλάρα :woohoo: :woohoo: ) θα είναι και υπόδειγμα καλής συμπεριφοράς :P:P:P .

Είμαι λίγο του γιατρού ή φαίνετε? :S:S Μην με παρεξηγήτε γιατί ήμουν πολλές μέρες στις μαύρες μου και σήμερα έχω κέφια και λέω μπούρδες :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ρε συ καταϊφάκι, τι θυμήθηκα;;; :P :p

Το Κοσμικόν... έχει ένα τέλειο.. ΤΕΛΕΙΟ!! καταϊφογαλακτομπούρεκο!!! Σλουρπ!!!! Γαλακτομπούρεκο δηλαδή που αντί για φύλλο το'χουν φτιάξει με καταΐφι!!! Delivery κάνουν άραγε;;; :P :p :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ρε συ καταϊφάκι, τι θυμήθηκα;;; :P :p

Το Κοσμικόν... έχει ένα τέλειο.. ΤΕΛΕΙΟ!! καταϊφογαλακτομπούρεκο!!! Σλουρπ!!!! Γαλακτομπούρεκο δηλαδή που αντί για φύλλο το'χουν φτιάξει με καταΐφι!!! Delivery κάνουν άραγε;;; :P :p :laugh: :laugh: :laugh:

αχ αχ και ξανα αχ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Μια χαρά τα νέα όλων. Αντε να αυξάνονται και οι κόρες γιατί έχουμε γεμίσει γιους στο παρεάκι μας.

Μία απορία έχω. Ρε Ειρήνη δεν έχω αντίρηση η κόρη σου να πάρει την κόρη μου, είμαι πολύ ανοιχτόμυαλη γενικώς, αλλά οι μπαμπάδες τί θα πουν?????? :dry::dry::S:S :silly: :silly:

εγω δεν εχω προβλημα....και ο μπαμπας μας θα το επερνε πιο light,απο το να εβλεπε τον γιο του με τον γιο σου!!!!! :woohoo: :woohoo:

να σου πω ομως κατι????δεν αντιλεγω οτι η κορη σου εχει καλα γονιδια και θα ειναι απο σπιτι.....αλλα για τον μικρο μου γιο θα ειναι καπως μεγαλουτσικη ...δεν νομιζεις?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...