Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια,σημερα ειναι η μεγαλη μερα!!!!

Σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση....θα τα πουμε προς το μεσημερι!!!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!!!

τυχερουλα μην ανησυχεις καθολου,αν ο γιατρος σου ειπε ετσι σιγουρα τα πραγματα δεν ειναι σοβαρα,συνηθως οι γιατροι ειναι υπερβολικοι.εγω προσωπικα το εχω ακουσει πολλες φορες να το λενε στις β'επιπεδου σε πολλες κοπελες,ειναι κατι πολυ συνηθισμενο οπως λεει και ο γιατρος σου!

μαμα παναη περιμενουμε νεα σου,ολα θα πανε καλα!μακαρι να ειχα κι εγω τι β'επιπεδου σημερα να ησυχαζα!θα μαθεις και το φυλο σημερα ε??

crazy ο φρονημιτης ειναι το ιδιο πρισμενος σημερα δεν εγινε χειροτερα..αλλα λεω να μην το ρισκαρω και να κλεισω κανενα ραντεβου σε οδοντιατρο.

κοριτσια χθες το βραδυ ενιωσα το μωρακι επιτελους μετα απο καμποσες μερες!ειχα παει στα γεννεθλια του ανηψιου μου και εφαγα τουρτιτσα,μαλλον του αρεσε πολυ,γιατι μολις γυρισαμε του εδωσε και καταλαβε.οχι μονο αυτο εδωσε και τη πιο δυνατη του κλοτσια την ωρα ο μπαμπας του ειχε το χερι στη κοιλια και τον αφησε αναυδο!!!ξυπναγα μεσα στο βραδυ και τον ενιωθα να τριγυριζει στη κοιλια μου!μπορει να κοιμηθηκε για μια δυο μερες σερι αλλα μετα εκανε υπερωριες!

οσο για τις ορμονες κοριτσια κι εμενα ειναι μερικες μερες που με παιρνει πολυ απο κατω κι εχουμε κλαματα και τετοια,ολα μεσα στο προγραμμα ειναι!

αν δε κανω λαθος αυριο περιμενουμε νεα και απο τη μαριακαπ ε?

εvi πως εισαι σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες.

Καλη επιτυχία Ειρήνη!! Όλα καλά θα πάνε και θα μας έρθεις με ένα τεράστιο χαμόγελο το μεσημέρι.

Τυχερούλα περίμενε να κάνεις την Β' επιπέδου και να ακούσεις τι έχει να σου πει ο ειδικός - οι γιατροί μας δεν έχουν την ίδια εμπειρία με αυτούς που την κάνουν. Όλα καλά θα είναι!! θα το δείς.

Κατερίνα να πας να δεις τον φρονημίτη - αλλά για αγωγή πρώτα θα μιλήσεις με τον γιατρό σου και μετά θα πάρεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ειρηνακι χρονια πολλα οτι επιθυμεις και ολα τελεια θα ειναι σημερα στην β επιπεδου...μην ανησυχεις!

Τυχερουλα εφοσον ο γιατρος σου ειπε να μην ανησυχεις,μην φοβασαι δεν θα ειναι τιποτα.

Ειρηνακι περιμενουμε νεα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

χθες το βραδυ γυρισα απο το χωριο της μητερας μου (εντος Αττικης-Βιλια αν γνωριζετε το χωριο),γιατι εχω το καθιερωμενο ραντεβου με τον γιατρο μου..

στις 5/8 εκανα την Β επιπεδου,ολα καλα ειναι και το μωρακι μας ειναι γερο,23 εκατοστα και 400 γραμμαρια περιπου..

ευχομαι σε ολες τις κοπελες που περιμενουν την πολυποθυτη ημερομηνια να εχουν καλα αποτελεσματα στην Β επιπεδου..

το μωρακι την ημερα μαλλον κοιμαται,αλλα κατα τις 12μμ αλωνιζει στα χωραφια του...σημερα το πρωι κανοντας την ενεση,ειδα την κοιλια μου να κουνιεται και τρελλαθηκα!! χθες ζυγιστηκα και ειδα οτι σε ενα μηνα πηρα ενα κιλο,συνολικα μεχρι στιγμης εχω παρει 5 κιλα...μαλλον δε με βλεπω καλα μεχρι το τελος!!!

αντε να δουμε τι θα μας πει σημερα ο γιατρος!

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου!

Κάποιο από τα κορίτσια θέλει ξύλο αλλά επειδή είναι και η γιορτή της σήμερα θα την γλιτώσει και θα της ευχηθώ απλώς Χρόνια Πολλά!!!

Τυχερούλα όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου. Μην αγχώνεσε καθόλου. Αν υπήρχε πρόβλημα θα είχε αγχωθεί ο γιατρούλης σου. Θετικές σκέψεις.

Κατερίνα πήγαινε κοριτσάκι μου να δεις το δόντι σου, γιατί αν χειροτερέψει μετά μπορεί να χρειαστεί πιο δυνατή αγωγή. Τώρα μπορείς να το προλάβεις. Καλό κουράγιο.

Φιλάκια σε όλες και περιμένουμε νέα από το Ειρηνάκι το μεσημέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merula έγραψε:

καλησπέρα εγκυούλες.έκανα σήμερα την Β επιπέδου και όλα καλά ευτυχώς :laugh: ταλαιπωρήθηκα λιγάκι βέβαια,απο τις 09 το πρωί μέχρι τις 14.30 έμπαινα συνέχεια μέσα για να αλλάζει θέση το μωράκι μου,όλα καλά πάντως.

Ειρήνη -μαμα παναή η σειρά σου αύριο καλά αποτελέσματα,μην αγχώνεσαι .

φιλάκια συνεχίζω τις διακοπούλες μου :woohoo:

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!! :cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinax έγραψε:

κοριτσια καλημερα!

χθες το βραδυ γυρισα απο το χωριο της μητερας μου (εντος Αττικης-Βιλια αν γνωριζετε το χωριο),γιατι εχω το καθιερωμενο ραντεβου με τον γιατρο μου..

στις 5/8 εκανα την Β επιπεδου,ολα καλα ειναι και το μωρακι μας ειναι γερο,23 εκατοστα και 400 γραμμαρια περιπου..

ευχομαι σε ολες τις κοπελες που περιμενουν την πολυποθυτη ημερομηνια να εχουν καλα αποτελεσματα στην Β επιπεδου..

το μωρακι την ημερα μαλλον κοιμαται,αλλα κατα τις 12μμ αλωνιζει στα χωραφια του...σημερα το πρωι κανοντας την ενεση,ειδα την κοιλια μου να κουνιεται και τρελλαθηκα!! χθες ζυγιστηκα και ειδα οτι σε ενα μηνα πηρα ενα κιλο,συνολικα μεχρι στιγμης εχω παρει 5 κιλα...μαλλον δε με βλεπω καλα μεχρι το τελος!!!

αντε να δουμε τι θα μας πει σημερα ο γιατρος!

φιλια σε ολες!!

ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ---ΜΠΡΑΒΟ !!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ! :cheer: ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ--

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! :kiss::kiss:

Merula και Marinax συγχαρητήρια, με το καλό να έρθουν! Ρηνιώ, αναμένουμε τα δικά σου ευχάριστα νεάκια, ελπίζω να μη μας ξεχάσεις!

Τυχερούλα λογική είναι η ανησυχία σου αλλά προσπάθησε να ηρεμησεις, αφού ο γιατρός σου ήταν καθησυχαστικός όλα θα πάνε καλά!

Βρε κορίτσια, το Ναταλάκι που είναι;;; έχω ανησυχήσει, είχε πει ότι θα λείψει και το έχασα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer: συγχαρητηρια σε ολες για τις β επιπεδου μια χαρα νεακια ολες μπραβο σας...σημερα ειναι η ειρηνη εεε???αντε να πανε ολα καλα και μαζι της να εχουμε να γιορταζουμε...

λοιπον να σας πω τα δικα μου???χθες ειχα ραντεβου στον γιατρο να δουμε τον πριγκιπα μου ο οποιος κοριτσια ειναι γιγαντοτεραστιος που λεει και ο αλεφαντος :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: 1200 ολοκληρα γραμμαρια...τελειος ο μπεμπαρος μου ειπε ειναι στα ανωτατα ορια η καρδουλα του χτυπουσε σαν τρελη και κοριτσια ειναι ενας κουκλος...με τελεια χαρακτηριστικα εντονες γωνιες τεραστια ματια και δυο ζουμερες χειλαρες που θα κανουν καθε θυλικο να σερνεται πισω του... ;););););) ειμαι λιγο χαζομαμα εεεε???τι να κανω και εγω η ερμη?πρωτομανα ειμαι να μην σας ζαλιζω????πηγαμε και για λιγα ψωνια που λεει ο λογος γιατι νομιζω πως πηρα πααααραααα πολλαααα πανακια σελτεδακια σαλιαρες πιπιλες μπουκαλια και ενα σωρο ψιλολογια ...φτιαχνω την προικα μας κοριτσια σιγα σιγα καθομαι και τα πλυνω να σιδερωθουν κι ολας γιατι θελω τους επομενους μηνες να ασχολειθω με μενα και λιγο με την μετακομοιση...αχ βαχ λιγο εμεινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια στα κοριτσια που κανανε τη β επιπεδου.απο στιγμη σε στιμη θα μας ενημερωσει και η ρηνιω.κοριτσια γιορταζουν οι ειρηνες σημερα??

μαρινακι τα πραγματακια που παραγγειλες απο το babyspace-chico σου ηρθανε?εμενα και στα 2 μου ειπαν οτι θα κανουν μηνα και βαλε... :-(

mariakrhth τι ωραια που φτιαχνεις τη προικα του μπεμπε σου!!!ανυπομονω κι εγω μετα τη β επιπεδου να αρχισω.καλα να'ναι το μωρακι μου μονο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και απο μενα μεγαλωνουν οι κοιλιτσες σιγα σιγα.Εγω βλεπω τα ρουχακια για 9μηνα και τρελενομαι κρατιεμαι με νυχια και με δοντια.Σημερα μπηκαμε στο εβδομο

Να στε ολες καλα και να σας κλωτσανε πολυ τα μωρουδελια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaKrhth δεν μας ζαλιζεις καθόλου! τι γλυκιά περιγραφή του γιού σου! είσαι όσο χαζομαμά όσο πρέπει, όπως όλες μας! με το καλο να ερθει στον κόσμο λοιπόν και να σέρνονται οι κρητικοπούλες στα πόδια του!

Ινα γιατί κρατιέσαι;;;; όρμα και ψώνισε όσα ρουχαλάκια βαστάει η τσέπη σου! τι καλά που μπηκες στον έβδομο! όλα καλά από εδώ και πέρα, δεν υπάρχει λόγος άγχους και απλά θα ευχαριστιέσαι τους τελευταίους μήνες εγκυμοσύνης (εκτός από το βάρος.... :dry: )

Κατερινάκι καλά που μου το θύμισες με την Chicco, ήθελα κι εγώ να σας ρωτήσω! εμένα μου ήρθε ήδη ο φάκελος, αλλά κάποια από την πολυκατοικία τον είχε ανοίξει :angry::angry: . Μέσα στο φάκελο βρήκα μόνο ενημερωτικά περί εγκυμοσύνης και θηλασμου (οκ χρήσιμα, δεν λέω), αλλά δειγματάκια δεν είχε... μου τα έκλεψαν ή δεν στέλνουν τελικά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενινα μου εκει που καναμε τη παραγγελια λεει αποστολη εντυπων και δειγματων.αρα σιγουρα εχει και δειγματα.παντως και αυτη απο τη πολυκατοικια σου τι θρασσος!!! :angry::dry::dry:

εμενα δε μου ηρθαν ακομα.απο το babyspace παρηγγειλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Από το babyspace είχα παραγγείλει πριν από πολύ καιρό και τελικά μου τα έστειλαν με κούριερ πριν 15 μέρες περίπου. Πρέπει να έκαναν τουλάχιστον 2 μήνες να μου τα στείλουν!!

Στην Chicco νομίζω έστειλα κι εγώ στοιχεία, αλλά δεν έχει έρθει κάτι. Είναι και Αύγουστος, μην το ξεχνάμε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina_85 έγραψε:

ενινα μου εκει που καναμε τη παραγγελια λεει αποστολη εντυπων και δειγματων.αρα σιγουρα εχει και δειγματα.παντως και αυτη απο τη πολυκατοικια σου τι θρασσος!!! :angry::dry::dry:

εμενα δε μου ηρθαν ακομα.απο το babyspace παρηγγειλες?

Ναι ρε γαμωτο, πολύ θράσσος! το θυμάμαι ότι έλεγε και δειγματάκια αλλά ήθελα να το τσεκάρω με κάποια που τα έλαβε. Και η πλάκα είναι ότι στην πολυκατοικία μόνο άλλη μία είναι έγκυος, τι κάνει νιάου νιάου....

Από το babyspace δεν παρήγγειλα ακόμη οπότε δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά από την Chicco λογικά πρέπει να σου έρθουν όπου να 'ναι, κι εγώ δεν περίμενα να μου τα στειλουν τόσο άμεσα! Εκτός αν έχεις κι εσύ καμιά μυστήρια στην πολυκατοικία... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε τα παρηγγειλες ενινα?εγω πριν μια βδομαδα.ετσι απλα για να εχς το νου μου ποτε θα ερθουν.θα σε ενημερωσω παντως τι μου στειλανε να ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχε από ένα πακέτο στα εξής:

- Babylino για νεογέννητο

- Babycare μωρομάντηλα για νεογέννητο

- σερβιέτες Everyday

- βαμβάκι (κανονικό, αυτό που το κόβεις κομμάτια)

Και κάτι διαφημιστικά, κουπόνια έκπτωσης κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, θα βάλετε αυτοκόλλητα ή ταπετσαρία στα παιδικά δωμάτια;;

Έχω δει μερικά sites - έχω πάθει πλάκα!!!

http://showroom.girgiris.gr/main.php?g2 ... &g2_page=1 (έχει πάρα πολλά σχέδια)

http://www.mywall.gr/wallpapers-childroom (πανάκριβες όμως..)

http://www.cosycorner.gr/ (τέλεια αυτοκόλλητα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, νομίζω ότι τα έλαβα μέσα σε 1 εβδομάδα. Αν θυμάμαι καλά μπήκα στο site την ίδια μέρα που μας το είπε η Μαρίνα. Ναι πες μου αν το θυμηθείς μόλις τα λάβεις, να μου φύγει η περιέργεια!

Crazy μια χαρά το πακετάκι! χρήσιμα και τα κουπονάκια

Ρηνιώώώώώ! άσε τα μαγαζιά με τα ρουχαλάκια και έλα να μας ανακοινώσεις τα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το βαλιτσάκι μου το έδωσε ο γιατρός μου και επίσης σε μια τελευταία επίσκεψη στο ΙΑΣΩ μου έδωσαν μια σακούλα με διάφορα δείγματα. Μου έδωσε και η κουμπάρα μου κάποιες πάνες και που είχε απο την μικρή της την μπουμπού και για την πρώτες δύο μέρες έχω ήδη πράγματα!!! χα χα χα.

Έχουν και κρεμούλες και ορούς αλλά μην φανταστείτε τίποτα το ιδιαίτερο.

Εμείς σήμερα λέμε να πάμε με τον μπαμπά στα ΗΡΑ για να καταλήξουμε στα επιπλάκια, καροτσάκια του μικρού μας θεού...

Mariakrhth έτσι νιώθουμε όλες για τα μωράκια μας - το έχουμε χάσει εντελώς!!Εγώ προσπαθώ απο τους υπέρηχους που έχω κάνει μέχρι τώρα να δω σε ποιον μοιάζει!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Κορίτσια, θα βάλετε αυτοκόλλητα ή ταπετσαρία στα παιδικά δωμάτια;;

Έχω δει μερικά sites - έχω πάθει πλάκα!!!

http://showroom.girgiris.gr/main.php?g2 ... &g2_page=1 (έχει πάρα πολλά σχέδια)

http://www.mywall.gr/wallpapers-childroom (πανάκριβες όμως..)

http://www.cosycorner.gr/ (τέλεια αυτοκόλλητα!)

Το τελευταίο site το ανακάλυψα κι εγώ το Σ/Κ, όντως πολύ καλό! και όχι μόνο για αυτοκόλλητα, έχει γενικά ωραία πραγματάκια και καλές τιμές νομίζω! τα άλλα δύο δεν τα έχω δει, θα μπω όμως γιατί κι εμείς μάλλον σε αυτοκόλλητα θα καταλήξουμε! Ευχαριστούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...