Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενας γλυκός γλυκός κόσμος!!!


Recommended Posts

Βασικά το τραγούδι δεν ταιριάζει τόσο , καθώς από αλλού ξεκίνησα κ αλλού κατέληξα τελικά.Αλλά η ουσία είναι μία. Ηθελα στην αρχή να πω,πως μπορούμε να γίνουμε πολύ σημαντικοί για τα αγαπημένα μας προσωπα, τα οποία θεωρούμε δεδομένα κ δεν τους δείχνουμε την αγάπη μας πάντα αλλά κ να εξυμνήσω τους ανθρώπους που τα δίνουν όλα για τα άτομα που αγαπάνε ειδικά στις δύσκολες στιγμές κ εκεί είναι το σημαντικότερο. Όμως μετά ήθελα να τονίσω πως δεν αποτελούμαστε μόνο από τα αγπημένα μας ατομα αλλά κ από άγνωστα στα οποία επίσης μπορούμε να φερθούμε όμορφα κ να μην μας ξεχάσουν ποτέ. Ετσι..τα είπα όλα μαζι. Εχουμε τόσο πολλή δύναμη μέσα μας κ όμως χρεισημοποιούμε ελάχιστη ενεκα της ευκολίας κ της καλοπέρασης μας. Αν ξέραμε πόση δύναμη΄εχουμε..θα τρομάζαμε! Πιστέψτε σε σας,φτιάξτε τον κόσμο που ονειρεύεστε! Κ μην θυμώνετε με εκείνους που είναι πικροι και σας σνομπάρουν. Ισως δεν γνώρισαν την αγάπη που γνωρίσατε εσείς κ ευκαιρία να τους δείξετε τι θα πει.Σαφώς κ υπάρχει το ενδεχόμενο να σας χλευάσουν ε και;Τι είχατε τι χάσατε; Τουλάχιστον πήρε ένα δείγμα του τι θα πει καλός άνθρωπος. Κ ίσως αργότερα το ξανασκεφτεί!!Δεν πειράζει..Εσείς γι αυτό το λίγο διάστημα που ήρθατε στη ζωή θα κάνετε το πιο όμορφο πράγμα που έχουν όλοι οι ζωντανοί όργανισμοί να αγαπούν! Ας μηνγεμίζουμε την καρδιά μας με πίκρα ενώ μπορούμε να την γεμίσουμε με κάτι καλύτερο κ πιο υγειινό!!Αγαπη...(τι με έπιασε σήμερα;;;Μαλλον έχω περίσσεια κ είπα να σας δώσω λίγη!!χαχαχα:) )Να είστε πάντα ευτυχισμένες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά το τραγούδι δεν ταιριάζει τόσο , καθώς από αλλού ξεκίνησα κ αλλού κατέληξα τελικά.Αλλά η ουσία είναι μία. Ηθελα στην αρχή να πω,πως μπορούμε να γίνουμε πολύ σημαντικοί για τα αγαπημένα μας προσωπα, τα οποία θεωρούμε δεδομένα κ δεν τους δείχνουμε την αγάπη μας πάντα αλλά κ να εξυμνήσω τους ανθρώπους που τα δίνουν όλα για τα άτομα που αγαπάνε ειδικά στις δύσκολες στιγμές κ εκεί είναι το σημαντικότερο. Όμως μετά ήθελα να τονίσω πως δεν αποτελούμαστε μόνο από τα αγπημένα μας ατομα αλλά κ από άγνωστα στα οποία επίσης μπορούμε να φερθούμε όμορφα κ να μην μας ξεχάσουν ποτέ. Ετσι..τα είπα όλα μαζι. Εχουμε τόσο πολλή δύναμη μέσα μας κ όμως χρεισημοποιούμε ελάχιστη ενεκα της ευκολίας κ της καλοπέρασης μας. Αν ξέραμε πόση δύναμη΄εχουμε..θα τρομάζαμε! Πιστέψτε σε σας,φτιάξτε τον κόσμο που ονειρεύεστε! Κ μην θυμώνετε με εκείνους που είναι πικροι και σας σνομπάρουν. Ισως δεν γνώρισαν την αγάπη που γνωρίσατε εσείς κ ευκαιρία να τους δείξετε τι θα πει.Σαφώς κ υπάρχει το ενδεχόμενο να σας χλευάσουν ε και;Τι είχατε τι χάσατε; Τουλάχιστον πήρε ένα δείγμα του τι θα πει καλός άνθρωπος. Κ ίσως αργότερα το ξανασκεφτεί!!Δεν πειράζει..Εσείς γι αυτό το λίγο διάστημα που ήρθατε στη ζωή θα κάνετε το πιο όμορφο πράγμα που έχουν όλοι οι ζωντανοί όργανισμοί να αγαπούν! Ας μηνγεμίζουμε την καρδιά μας με πίκρα ενώ μπορούμε να την γεμίσουμε με κάτι καλύτερο κ πιο υγειινό!!Αγαπη...(τι με έπιασε σήμερα;;;Μαλλον έχω περίσσεια κ είπα να σας δώσω λίγη!!χαχαχα:) )Να είστε πάντα ευτυχισμένες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rousot έγραψε:

Καλημερα Φανουλα!!!

Πραγματικα τα λογια σου πρεπει να σκεφτομαστε καθε φορα που παμε να βγουμε εκτος εαυτου.Δυστυχως εγω ειμαι λιγο ευεξαπτο ατομο αλλα παντα εκ των υστερων συνειδητοποιω πως αν ειχα αντιδρασει πιο ηρεμα ολα θα ηταν καλυτερα πρωτα για μενα,επειτα για την οικογενεια μου και τελος για τον οποιοδηποτε τριτο με τον οποιο ετυχε να εκνευριστω.Το προσπαθω...καποιες φορες το πετυχαινω και νοιωθω πραγματικα περηφανη, αλλα αλλες φορες -δεν ξερω γιατι- αν και ξερω πως δεν βγαινει τιποτα με τον εκνευρισμο, δεν μπορω να διατηρησω την ψυχραιμια μου.

Επι τη ευκαιρια,να σου ζησει και ο μπεμπουλης σου,ο οποιος αν δεν κανω λαθος εχει λιγες ημερες διαφορα με την μπουμπουκα μου (ΕΙΡΗΝΗ πλεον)που γεννηθηκε στις 29/03/2008.Φιλακια ,κοριτσακι!!!

Εμείς γεννηθήκαμε Πρωταπριλια! Να τηνχαίρεσαι κ εσύ την Ειρηνούλα σου!!Φιλια!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rousot έγραψε:

Καλημερα Φανουλα!!!

Πραγματικα τα λογια σου πρεπει να σκεφτομαστε καθε φορα που παμε να βγουμε εκτος εαυτου.Δυστυχως εγω ειμαι λιγο ευεξαπτο ατομο αλλα παντα εκ των υστερων συνειδητοποιω πως αν ειχα αντιδρασει πιο ηρεμα ολα θα ηταν καλυτερα πρωτα για μενα,επειτα για την οικογενεια μου και τελος για τον οποιοδηποτε τριτο με τον οποιο ετυχε να εκνευριστω.Το προσπαθω...καποιες φορες το πετυχαινω και νοιωθω πραγματικα περηφανη, αλλα αλλες φορες -δεν ξερω γιατι- αν και ξερω πως δεν βγαινει τιποτα με τον εκνευρισμο, δεν μπορω να διατηρησω την ψυχραιμια μου.

Επι τη ευκαιρια,να σου ζησει και ο μπεμπουλης σου,ο οποιος αν δεν κανω λαθος εχει λιγες ημερες διαφορα με την μπουμπουκα μου (ΕΙΡΗΝΗ πλεον)που γεννηθηκε στις 29/03/2008.Φιλακια ,κοριτσακι!!!

Εμείς γεννηθήκαμε Πρωταπριλια! Να τηνχαίρεσαι κ εσύ την Ειρηνούλα σου!!Φιλια!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΑΝΟΥΛΑ! ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΣΟ ΑΣΚΟΠΟ ΗΤΑΝ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΚΑΥΓΑ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΑΝΟΥΛΑ! ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΣΟ ΑΣΚΟΠΟ ΗΤΑΝ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΚΑΥΓΑ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου, σου γράφω καθώς το ακούω και έχει γαληνέψει η ψυχή μου ………………σε ευχαριστώ που το έβαλες ……έτσι απλά

Αφιερωμένο στον άντρα μου και στο παιδί μου …….because I love you

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου, σου γράφω καθώς το ακούω και έχει γαληνέψει η ψυχή μου ………………σε ευχαριστώ που το έβαλες ……έτσι απλά

Αφιερωμένο στον άντρα μου και στο παιδί μου …….because I love you

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΤΗΣ ΣΕΛΙΝ ΝΤΙΟΝ. ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙ Η ΜΟΥΣΣΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΨΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΤΗΣ ΣΕΛΙΝ ΝΤΙΟΝ. ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙ Η ΜΟΥΣΣΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΨΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki μου, ποσο δικιο εχεις...:)

ολοι λενε πως κοσμος ομορφος, αγγελικα πλασμενος δεν υπαρχει...

ποσο δικιο εχεις... ολα απο εμας ξεκινανε...;)

εγω θελω να σας αφιερωσω το αγαπημενο μου "what a wonderful world" του Louis Armstrong... αισθανομαι τοσο υπεροχα οποτε ακουω αυτο το τραγουδι... σαν να ομορφαινει αυτοματα ο κοσμος γυρω μου...

http://www.youtube.com/watch?v=vnRqYMTpXHc

(θα προσπαθησω να το ανεβασω, αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερω:blush: )

http://www.youtube.com/watch?v=c5IIXeR5 ... re=related

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki μου, ποσο δικιο εχεις...:)

ολοι λενε πως κοσμος ομορφος, αγγελικα πλασμενος δεν υπαρχει...

ποσο δικιο εχεις... ολα απο εμας ξεκινανε...;)

εγω θελω να σας αφιερωσω το αγαπημενο μου "what a wonderful world" του Louis Armstrong... αισθανομαι τοσο υπεροχα οποτε ακουω αυτο το τραγουδι... σαν να ομορφαινει αυτοματα ο κοσμος γυρω μου...

http://www.youtube.com/watch?v=vnRqYMTpXHc

(θα προσπαθησω να το ανεβασω, αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερω:blush: )

http://www.youtube.com/watch?v=c5IIXeR5 ... re=related

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pragmati polu wraio tragoudi...pisteuw oti enas an8rpwpos pou exei oti po8ei sti zwi (ws pros tin agapi, oxi lefta)duskola na pligwsei kapoion allo. Otan eisai xortasmenos apo agapi dineis mpoliki, otan omws sou leipei..tote pligwneis k tous upoloipous gia na ais8an8eis kalutera. Krima pou oi perissoteroi an8rwpoi pikrainoun tous gurw tous. Auto simainei oti einai arketos o kosmos pou den exei zisei agapi. As ti dwsoume sta paidia mas toulaxiston k as elpisoume i nea genia na einai pio agapisiariki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pragmati polu wraio tragoudi...pisteuw oti enas an8rpwpos pou exei oti po8ei sti zwi (ws pros tin agapi, oxi lefta)duskola na pligwsei kapoion allo. Otan eisai xortasmenos apo agapi dineis mpoliki, otan omws sou leipei..tote pligwneis k tous upoloipous gia na ais8an8eis kalutera. Krima pou oi perissoteroi an8rwpoi pikrainoun tous gurw tous. Auto simainei oti einai arketos o kosmos pou den exei zisei agapi. As ti dwsoume sta paidia mas toulaxiston k as elpisoume i nea genia na einai pio agapisiariki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...