Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

anastasia mou glikia na sas zisei koritsaki mou oti kalitero gia to karamelaki sas :kiss::kiss::kiss::kiss:

koritsia mou egw feugw gia athina paw sto nosokomeio na me doun giati i mpempa mou einai polu isixi :dry:

mporei akoma kai simera na mou kanoun proklisi, ama mporesw tha mpw argotera apo athina na sas grapsw filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπηκα για λιγο ...

να ευχηθω στην Αναστασια μας να της ζησει η μικρουλα πριγκιπισσα...

Μπορει να αργησε,αλλα ειμαι σιγουρη οτι τελικα αξιζε τον κοπο ...

η ζωη σας να ειναι παντα γλυκια και ομορφη οπως αυτη η μερα που ειδατε για πρωτη φορα η μια την αλλη ... :kiss: :kiss: :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

anastasia mou glikia na sas zisei koritsaki mou oti kalitero gia to karamelaki sas :kiss::kiss::kiss::kiss:

koritsia mou egw feugw gia athina paw sto nosokomeio na me doun giati i mpempa mou einai polu isixi :dry:

mporei akoma kai simera na mou kanoun proklisi, ama mporesw tha mpw argotera apo athina na sas grapsw filia se oles

Aγγελικουλα μου τωρα το διαβασα ...:ohmy:

Ειμαι σιγουρη οτι ολα ειναι καλα ..

σημερα μπορει δηλαδη να γεννησεις το κοριτσακι σου ???? :woohoo:

καλη και ευκολη γεννα να εχεις κοριτσακι μου σε περιπτωση που

ερθει σημερα .......

θα περιμενουμε νεα σου ..πες σε παρακαλω καποιον

να μας ενημερωσει..... πολλα πολλα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική τι άλλο να πώ παρα μόνο ΟΛΑ καλά & σύντομα!

crazymammy απ'ότι φαίνεται η Αγγελική μου παίρνει τη σειρά :laugh: :laugh: εγώ θα πάω κυρία την Παρασκευή στις 08:30 δε νομίζω να έχω απρόοπτα, στην 1εγκυμοσύνη είχα θέμα,αλλά τότε δε με ξέρατε! :)

Δε θυμάμαι τι άλλο ήθελα να γράψω :(

Α!για τα βλαστοκύτταρα,αποφασίσαμε να τα κάνουμε δωρεά αυτή τη φορά ,να κάνουμε μια Χριστιανική πράξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz έγραψε:

soupitsa έγραψε:

Κατερινα,πολυ ενδιαφερον αυτο.Εγω δεν θα φυλαξω βλαστοκυτταρα,τουλαχιστον σε αυτον τον τοκετο κ νομιζω αξιζει να το ψαξω αυτο που λες :huh: αν εχεις κ αλλες πληροφοριες πες μας πλιζ ;)[/quote:11g8eua7]

Η διαδικασία αυτή είναι σίγουρα οφέλιμη αλλά λένε ότι δύσκολα ο γιατρός το κάνει... Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν έχω ρωτήσει το γιατρό μου, στη μαία το είπα και με ενθάρρυνε στην απόφασή μου και είπε να τον ρωτήσω... Αν δεν συμφωνήσει (φαντάζομαι θα μου πει τους λόγους), θα τα δωρίσουμε και εμείς. Θα προσπαθήσω έτσι κι αλλιώς να πάμε να πάρουμε το σάκο συλλογής μπας και γίνει καισαρική...

Και εγώ σήμερα είμαι με πολύ συχνές συσπάσεις... Αυτές τις μέρες παίρνω μια μικρή δόση yutopar και μαγνήσια και πάλι έχω πάρα πολλές και δυνατές... Τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,γλυκές μανούλες!Έχω να μπω από το πρωί και γεμισαμε με νέα.

Καταρχήν Αναστασία μου να σου ζήσει η μπουμπούκα σου!Είμαι σίγουρη πως νιώθεις δικαιωμένη κρατώντας τη στην αγκαλίτσα σου και σκέφτεσαι ότι άξιζε τον κόπο όλη η ταλαιπωρία.

Γεωργία,καλωσήρθες και με το καλό και εσύ να κρατήσεις αγκαλίτσα το παιδάκι σου!

Stacey,κατά το ήμισυ ανήκεις και σε εμάς σε περίπτωση που γεννήσεις το Σεπτέμβρη :P Με το καλό και να μας γράφεις πιο συχνά.

Μπέλλα μου,όλα καλά θα είναι.Κάνε εσύ ό,τι πρέπει και μην ανησυχείς καθόλου.Η Παναγίτσα να είναι κοντά σου!

Ντοράκι,εύχομαι να είσαι καλύτερα και αύριο να βγεις με το καλό να γυρίσεις σπιτάκι σου.

Αγγελικούλα,μην αγχώνεσαι καθόλου!Μου φαίνεται ότι η ζουζούνα σου σου κάνει ναζάκια και αυτό είναι όλο.Αν τελικά γεννήσεις,εύχομαι με έναν πόνο κοπέλα μου.

Σήμερα έκανα καρδιοτοκογράφημα και doppler.Η μπεμπούλα μου είναι 2304,όλα φυσιολογικά δόξα το Θεώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα να πω; Καλημέρα να πω; Έτσι που έχουμε γίνει... Στις έντεκα έπεσα για ύπνο και να τα αποτελέσματα :( Μία και μισή και το μάτι γαρίδα :blink::blink::blink:

Αγγελική μου, τι απρόσμενη εξέλιξη είναι αυτή. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοριτσάκι μου. Λες να ηρθε κι εσένα η ώρα σου; Αν ναι, με κανένα πόνο που λέει και η Αναστασία.

Κατερινα (Φουφού), όλα καλά και με τα δικά σας αποτελέσματα! Μπράβο σας :)

Μαρία μου δεν έχω ιδέα πότε γυρνάει :dry: Υποτίθεται είτε Πέμπτη είτε Παρασκευή θα ήταν εδώ για να με δει :angry: Και Αννούλα μου δεν έχω ιδέα ποιος θα με ξεγεννήσει. Λείπει και ο γιατρός της Γιούλης που τον υποκαθιστά :angry: Αν χρειαστεί να γεννήσω μέχρι τη Δευτέρα δεν έχω ιδέα τι πρόκειται να γίνει :evil::evil:

Αγγελική θα είμαι εδώ μέχρι αργά μάλλον. Αν έχεις νέα...θα περιμένουμε :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Πρωινή σήμερα διότι το άτιμο το καλαμαράκι & το γαριδοσαγανάκι με φάγανε τελικά δεν τα έφαγα! Συν τα γνωστά συμπτώματα...

Ασχετο αλλά το θερμόμετρο έξω δείχνει 25c & η ώρα είναι σχεδόν 5:30,απο την υγρασία κολλάω πάλι :angry: η tv δεν έχει τίποτα & θα δω πως θα αξιοποιήσω το χρόνο μου... τα λέμε αργότερα πάλι με νέα δικά σας :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill στο Ολύμπιο θα γεννήσεις με το καλό? Είχε γεννήσει μια γνωστή μου κ είχα πάει επίσκεψη.Πολύ καλό κ καθαρό.

Κ γω από Πάτρα είμαι αλλά λόγο δουλειάς μένουμε Πειραιά. :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοιλίτσες!!!

καταρχήν Αναστασούλα μου!!!! :woohoo: :woohoo:

επιτέλους η καραμελίτσα μας έκανε τη μεγάλη έξοδο!!! :silly: :blink: :silly:

να σας ζήσει και πάντα να είναι γερή στη ζωούλα της!!! :):)

φαντάζομαι τώρα που την κρατάς αγκαλίτσα θα έχεις ξεχάσει όλη την ταλαιπωρία!!! ;);)

Μπέλλα μου περαστικά!!!ελπίζω όλα να πάνε καλά και να αντέξει λίγο ακόμα ο μικρούλης μέχρι να μπεις στο μήνα σου...υπομονή κοριτσάκι!! ;);)

καλωσορίζω και τη Γεωργία το νέο μέλος μας!!με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου!!! :):)

ελπίζω όλα να είναι καλά και για την Ντόρα μας!!!κοριτσάκι έχεις μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα!!!όλα μια χαρά θα πάνε!!! ;);)

είδα καλά νέα και από τη Λαμπρινή με το ζάχαρο!!!μπράβο Λαμπρινή μου!!!ελπίζω να το ευχαριστήθηκες εχθές το φαγητό με το γιόκα σου!!! :laugh: :laugh:

Αννούλα συμπεθερούλα μου σας την έκανε ο γιατρός τελευτάια στιγμή;;;τι μ.....ς!!!!έλεος!!! :angry::angry:

Κατερινοφουφού ,μπράβο για τη μπεμπούλα σου!!!μεγαλώνει!!! :):)

Αγγελικούλα μου!!! :kiss::kiss::kiss:

λέτε να την κρατήσανε τελικά κορίτσια;;δεν μπήκε να μας πει τις εξελίξεις!!!

μακάρι κοριτσάκι μου να κρατάς την μικρούλα σου αγκαλιά τώρα!!!

:woohoo: :woohoo:

τζενάκι ελπίζω να συνήλθε λίγο το στομάχι σου...

sorry για το τεράστιο ποστ... :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες φουσκωτες :P:P:P Αχ τι θα γινει με αυτο τον υπνο??? Απο τις 2.30 μεχρι τις 4.30 εβλεπα τηλεοραση. οπως και αν ξαπλωσω κατι με ποναει,χωρια που συνεχεια πηγαινοερχομαι στην τουαλετα ;););)

Αγγελικη μου μακαρι κοριτσακι μου να κρατας την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα...

Ντορα μου με το καλο να γυρισεις στο σπιτακι σου κοπελα μου και μακρυα απο συγχυσεις και στεναχωριες...

Και εμενα κοριτσια μια απο τα ιδια η γιατρος μου. Λειπει διοτι ο μπαμαπας της ειναι βαρυα αρρωστος και δεν ξερουμε ποτε θα ερθει. Την Τεταρτη θα μιλησω με την αντικαταστατρια της..

Καλημερα Θεη μου :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερόυδια!!!!Τι μου κάνετε?Εχτες εδώ έριξε μια μπόρα με αποτέλεσμα να δροσίσει και έτσι έκανα έναν ύπνο.......

Αναστασία μου τι διαβάζω?Εκανε επιτέλους έξοδο η καραμελίτσα?να σου ζήσει !!!!Παντα γερή και ευτυχισμένη!!!Τελικά αξιζε η αναμονή ε? :) Βάλε με την πρώτη ευκαιρία φωτογραφία της να τη δούμε :kiss::kiss:

Μπέλλα καλή ξεκούραση κορίτσι μου.Ολα θα πάνε καλά.Υπομονή καμιά βδομάδα που θα μπεις στο μήνα σου και μετά δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα. :kiss:

Georgia καλώς ήρθες.Με το καλό να το μωράκι σου!!

Ελπίδα με γεια τα πραγματα .Πόλύ ωραία!!!!

Ντοράκι χαιρομαι που όλα πήγαν καλά και θα βγεις να πας στο σπίτι σου.

Αγγελική αν γεννήσεις σήμερα με έναν πόνο σου εύχομαι :kiss:

Εχτές πήγαμε στο γιατρό να δούμε την μπουμπουκα μας.2400 πήγε το καμάρι μας.Πλακούντας ακόμα στο 0 τράχηλος οκ.(με τον υπέρηχο τον είδαμε,γλίτωσα το χέρι προς το παρόν). ;) Εκανα και Doppler,όπως καθε φορά και όλα είναι φυσιολογικά.

Α!!!!!Πήγα και στην κλινική,είδα τα δωμάτια και πήρα τιμές :woohoo: :woohoo:

Κατερίνα foufou χαίρομαι που και οι δικές σας οι εξετάσεις πήγαν καλά. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μου τέλεια τα νεά σου!!!μεγαλώνει και εσένα η μπουμπού σου!!!

ελπίζω να σου είπαν νορμάλ τιμές στην κλινική...

τυχερούλα με τη μπόρα!!μακάρι να έριχνε και εδώ μία να γλυτώναμε από τη ζέστη!!!

Έλενα μου μια από τα ίδια σχεδόν κάθε βράδυ...δεν βολεύομαι πουθενά από τα χέρια μου με αποτέλεσμα να σηκώνομαι και να περιδιαβαίνω μέσα στο σπίτι σαν την τρελή...ευτυχώς μόνο εχθές δεν σηκώθηκα παρά μόνο για τσισάκια...2-3 φορές που ξύπνησα έμεινα στο κρεββάτι και ευτυχώς με ξαναπήρε ο ύπνος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια οι τιμές που μου έδωσε είναι ψιλονορμάλ αλλά είναι μια σχετικα μικρή κλινική στην επαρχία.Εγω νευριάζω που ενώ πληρώνω κάθε μήνα υγειονομική περίθαλψη δεν έχω δημόσιο νοσοκομείο να γεννήσω :angry:

Ελενα μου καλημέρα.Τι μου κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Αναστασια μου να σας ζησει και απο δω!!!επιτελους το αποφασισε και βγηκε!!χαχαχαχα!εμεις προσπαθουμε να κανουμε τον δικο μας να αλλαξει γνωμη και να μεινει!εχω παλι κατι ψηλες,εχθες ειδα και λιγο καφετι αλλα προφανως ειναι απο το ''ψαχουλεμα''.....το σιχαινομαι γαμωτο,ειδικα οταν οτραχηλος ειναι σκληρος ποναει.....οσο ημουν κλινικη ηρθαν 3 κοπελες,και οι 3 καισαρικη εκαναν!!εγω γυρνουσα με τον φαρμακο για αναβολη τοκετου και κεινες με την προκληση!!!!αλλα τελικα και των 3 τα ζουζουνια δεν ηθελαν να βγουν!!!!ειδικα η μια ηταν 18 ωρες εκει και δεν γινοταν τιποτα,η καημενη ειχε εξαντληθει εντελως..απο την μια γελουσα και απο την αλλη μου ερχοταν να κλαψω...αλλη να προσπαθουν να το κρατησουν μεσα και αλλοι να τα παρακαλανε να βγουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπέλλα καλημέρα ο γιατρός σου τι είπε ?Πόσες μέρες τουλάχιστον πρέπει να περιμένετε?

Το αίμα από την εξέταση θα είναι.Ξάπλα τώρα εσύ.Μην κάνεις απολύτως τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλάκι μου καλημέρα!!!ελπίζω σήμερα να αισθάνεσαι καλύτερα!!!!

τελικά τι σου είπαν οι γιατροί;;;θα τον κρατήσουμε μέσα τον μικρούλη με τα φάρμακα;;τώρα είσαι σπίτι σου έτσι;;

τελικά όλα τα μωράκια κάνουν οτι θέλουν!!!!χαχα

αλλά δεν βγαίνουν με τπτ και άλλα βιάζονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααα!

Τελικα με ματιασα! Εκει που ελεγα οτι κοιμαμαι μια χαρα το βραδυ, τωρα ειναι...το χειροτερο μου!Δεν βολευομαι με τιποτα και πουθενα, ποναει φρικτα η μεση μου και ξυπναω καθε 2-3 ωρες για τουαλετα, για νερο για...οτι μπορειτε να φανταστειτε!Το εχετε ακουσει το καινουριο τραγουδι του Μακροπουλου ''Δυσκολη νυχτα''? Μαλλον για εμενα (ή καλυτερα εμας) το τραγουδαει, αφιερωμενο αποκλειστικα!!! :woohoo: :blink::S

Ελενα και Αννα βλεπω και εσεις μια απο τα ιδια τραβατε!Συμπασχουμε! :S

Αγγελικουλα τι εγινε? Δεν μπηκες να μας ενημερωσεις! Μηπως κρατας αγκαλιτσα το ζουζουνι σου? Μολις μπορεσεις πες μας! :silly:

Κατερινοφουφου και Σταυρουλα μια χαρα οι μπεμπουλες σας! :)

Εμεις αυριο εχουμε ραντεβου με το γιατρο, να δουμε τι θα μας πει και που εχει φτασει σε βαρος το αντρακι-θρεφταρακι μου! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα καλυτερα παντως σε ακουω εγω σημερα, μακαρι να δεις και αλλη βελτιωση! Και πολλη πολλη ξεκουραση, οτι εκανες, εκανες! Τα υπολοιπα αν εχουν μεινει, μπορον να γινουν και μετα τον τοκετο, δεν χαθηκε ο κοσμος, το μωρακι να βγει καλα. Αυτο προεχει! Συνεχιζεις με το yotopar ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου δεν μπορει να ξερει η γιατρος αν θα με πιασουν τα φαρμακα!αλλος αποφασιζει!!7 Αυγουστου μπενω στον μηνα μου καλα θα ειναι μεχρι 10 να κατσει ο βιαστικος!ειναι και πολυ ψηλα ακομη ομως,αν με ξαναπιασουν οι συσπασεις μαλλον για καισαρικη με βλεπω γιατι δεν θελει να το ταλαιπωρησει κιολας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...