Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο4!


Recommended Posts

Αχ αχ Αντζι,πόσο μου λειψαν οι ιστορίες του

Ιάσωνα του θαλασσινού..... :laugh: :laugh: :laugh: Κ φαντάσου

λέει αυτό το πράγμα σε εναμιση χρόνο απο τώρα να μας το

περιγράφεις x2!!!!!!!!!!!!!!Ε ρε γλέντιααααααααααα!!!!!!!

Θα περιμένουμε εναγωνίως νέα σου...

Κορίτσια κ το Ολινάκι το χει βάλει σκοπό να με αποτρελλάνει..

Μπαίνει,βγαίνει ολομόναχη σε δωμάτια,μπάνια,μπαλκόνια,

ανοίγει τα ντουλάπια κ μου το παίζει αθώα,οτι κ καλά τα ανοίγει

για να τα κλείσει κ να χειροκροτησει... :huh: Το σπίτι μας

είναι γεμάτο περιοδικά,τουβλάκια,σουβέρ κ χταποδάκια-χελωνάκια

(αυτά τα γνωστα παιχνιδάκια της μπανιέρας),το πρωί πάτησα

ένα καβουράκι κ κόντεψα να σκοτωθώ..γέλιο η Ολίνα..

Η κεραία της ενδοεπικοινωνίας(για την οποία δώσαμε 300ευρω΄)

είναι πεντανόστιμη κ έχουμε ξεπατώσει τη μισή(τον γάιδαρο τον φάγαμε..),

α ναι,βρήκε κ την υπέροχη dior body lotion της μαμας,δυστυχώς όχι

καλά κουμπωμένη κ η μαμά βρήκε μια μοσχοβολιστή κρεβατοκάμαρα με το μισό ξύλινο πάτωμα κάτασπρο κ την Ολίνα ολόκληρη πασαλειμμένη να γλείφει τα χέρια της...... :ohmy::ohmy:

Α κ βέβαια μη τολμήσω να της κάνω παρατήρηση,χτυπάει το χέρι με νεύρο

στο τραπέζι ή κ στο πάτωμα.....Αλλα όταν έχω πλάτη..όταν γυριζω να της ζητήσω τον λόγο κάνει οτι δήθεν το χτυπάει με ρυθμό για να χορέψει..

:blink: Κοινώς??Μας πουλάει κ μας αγοράζει...

Ααααχ αχ αχ αχ......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Cesilia έγραψε:

χαχαχαχ

Οπως τα ξες ειναι ο Ταζουλης..σαρωνει τα παντα στο περασμα του...τωρα μαλλον εχουμε και δομντι και κανει μια απιστευτη γκρινια...ξυπναει γαι να γκρινιαξει και για τιποτα αλλο.

Ειδες τις φωτο που εβαλα..δενε χουν πολυ γελιο;;;;;

Φοβερη μαιμοδο-φατσα ο δικος σου... πολυ γελιο! Στα εγραψα και στο fb.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Αχ αχ Αντζι,πόσο μου λειψαν οι ιστορίες του

Ιάσωνα του θαλασσινού..... :laugh: :laugh: :laugh: Κ φαντάσου

λέει αυτό το πράγμα σε εναμιση χρόνο απο τώρα να μας το

περιγράφεις x2!!!!!!!!!!!!!!Ε ρε γλέντιααααααααααα!!!!!!!

Θα περιμένουμε εναγωνίως νέα σου...

Γλεντια δε λες τιποτα!!! Σχιζοφρενεια κανονικη... Πραγματικα δε νομιζω ομως, μια αρρωστημενη σκεψη της στιγμης ηταν. Οι πιθανοτητες με το σπιραλ ειναι το πολυ μεχρι 3%, ευκολοτερο ειναι δηλαδη να κερδισω το λαχειο...

Κορίτσια κ το Ολινάκι το χει βάλει σκοπό να με αποτρελλάνει..

Μπαίνει,βγαίνει ολομόναχη σε δωμάτια,μπάνια,μπαλκόνια,

ανοίγει τα ντουλάπια κ μου το παίζει αθώα,οτι κ καλά τα ανοίγει

για να τα κλείσει κ να χειροκροτησει... :huh: Το σπίτι μας

είναι γεμάτο περιοδικά,τουβλάκια,σουβέρ κ χταποδάκια-χελωνάκια

(αυτά τα γνωστα παιχνιδάκια της μπανιέρας),το πρωί πάτησα

ένα καβουράκι κ κόντεψα να σκοτωθώ..γέλιο η Ολίνα..

Εμεις παλι απο μανταλακι θα παμε και μαλιστα πρασινο!

Η κεραία της ενδοεπικοινωνίας(για την οποία δώσαμε 300ευρω΄)

είναι πεντανόστιμη κ έχουμε ξεπατώσει τη μισή(τον γάιδαρο τον φάγαμε..),

α ναι,βρήκε κ την υπέροχη dior body lotion της μαμας,δυστυχώς όχι

καλά κουμπωμένη κ η μαμά βρήκε μια μοσχοβολιστή κρεβατοκάμαρα με το μισό ξύλινο πάτωμα κάτασπρο κ την Ολίνα ολόκληρη πασαλειμμένη να γλείφει τα χέρια της...... :ohmy::ohmy:

Οπου dior body lotion, βαλε κολλα νηπιαγωγειου και φυτικο (ευτυχως) βαλσαμο για τα τσιμπηματα κουνουπιων... Για να δεις ποσο σε καταλαβαινω!

Α κ βέβαια μη τολμήσω να της κάνω παρατήρηση,χτυπάει το χέρι με νεύρο

στο τραπέζι ή κ στο πάτωμα.....Αλλα όταν έχω πλάτη..όταν γυριζω να της ζητήσω τον λόγο κάνει οτι δήθεν το χτυπάει με ρυθμό για να χορέψει..

:blink: Κοινώς??Μας πουλάει κ μας αγοράζει...

Ααααχ αχ αχ αχ......................

Εχετε κι εσεις νευρακια ε? Κουραγιο!!! Ο Ιασωνας μας χτυπαει και μας δαγκωνει απο πανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο βραδυ....Αντζι, λες να μας ετοιμαζεις διαδοχο του Ιασωνα; να σου πω δε θα ειναι κ ασχημα σκεψου οτι θα ξεμπερδεψεις με πανες κ μπιμπερα μια κ καλη... ;):cheer:

Συμπεθερες εσεις τι διαβαζω Ολινα κ Χριστοφορος σας εχουν τρελανει :P καλα η πιτσιρικα εξελισετε σε μεγαλη μουρη....κ ενοειτε πως μας πουλανε κ μας αγοραζουν... ;) :woohoo:

εμενα ο δικος μου πανω που ειπα πως εστρωσε μπα τα ιδια παλι, σημερα κοριτσια ορθιος απο τις 1 το μεσημερι μεχρι τις 10 το βραδυ :woohoo: μπηκε βγηκε στην περπατουρα αλωνισε ολο το σπιτι, πολυ ενεργεια αυτο το παιδι :huh: εγω βγηκα νοκ αουτ :blink: αυριο εχουμε βαπτιση σένα χωριο ενα μωρακι απο ελληνοαμερικανους γονεις κ μαλον θα ειμαστε εκει ως αργα το απογευμα....

καλο σ/κ καλες βουτιες κοριτσια μακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελικη μου κι εγω πηρα μια χαρα... :woohoo: λεω ο Ιασωνακος θα αποκτησει αδερφακι.. κι εσυ μου το χαλας!! :P:P:P:P :laugh:

Ζωηραδα στο φουλ κι εσενα ε? Ουφ.. θα μεγαλωσουν που θα παει?

Ντινουλι μου.. η Ολινα ειναι μια μικρη-μικρη αρπαχτρα που σου

κανει ναζακια, και μετα οοοοολα τα ξεχνας!! ;)

Εξερευνει το παιδι.. τι να κανει?

Θελει να ανακαλυψει τον κοσμο!!

Και φαινεται τοοοοοσο ησυχο παιδακι.. :P

Κατερινακι μου να περασετε πολυ πολυ ωραια αυριο στην βαφτιση

και να κανετε πολλες βολτες με τον μικρο.

Χρυσα μου γλυκια τι κανεις?

Υπομονη αγαπη μου με τα δοντακια..

Σκεψου ποσο δυσκολο ειναι για τα μικρακια μας να ποναν

επι ποσους μηνες καθε μερα.. :blush:

Εδω κατι μας ποναει και χαλαμε τον κοσμο.. :S

Εμεις κοριτσια περπαταμε κανονικα και με το νομο...!!! :woohoo:

Ειχαμε μια γερη πτωση το μεσημερι.. εφυγε με το κεφαλι πανω στην

πορτα και εσκασε στα πλακακια.. :(

Μα δεν περπαταει.. τρεχει λες και την κυνηγανε.. :S

Εκλαψε εκλαψε εκλαψε και μετα απο καμια ωρα κοιμηθηκε και ξυπνησε

με διαθεση για καινουργιες αταξιες..!!

Τραβηξε το καλαθι με τα απλυτα και της ηρθε στο κεφαλι (ηταν και γεματο... τρομαρα μου δεν τα εβαλα να πλυθουν..).. και παλι κλαμα..

Αυριο μπανακι-παραλια-καφεεεεεεε-τσιγαρα (το ξεκινησα παλι η γουρουνα).. 18 μηνες κομμενο το ειχα... τελος παντων.. τον τελευταιο

καιρο κανω πολλες μ@λ@κιες... :blush::blush::S:S:S:S

αλλα θα συνελθω που θα παει..!!

Φιλια σε ολες!! Να εχετε ενα υπεροχο Σ/Κ...!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια πως ειστε;;;;;

Κοιμηθηκαν ολοι κ επιτελους μονηηηηηηηηη, πηγαμε κινεζικο αποψε κ ο μικρος ξεραθηκε κανονικοτατα.....το μονο κακο ηταν οτι δεν ειχε εκει κατι να φαει κ αδειασε σχεδον το πακετο με τα μπισκοτα....ευτυχως που δεν εχουν ζαχαρη αυτα...

Φανουλα δεν θυμαμαι αν σου ειπα συγχαρητηρια για το περπατημα αντε κ καλες βολτες....οσο για τις τουμπες απο δω κ στο εξης θα γινουν ρουτινα κ γω δεν το πιστευα αλλα δυστυχως ετσι ειναι τελικα..

Αγγελικη, σοου στη θαλασσα ε;παλι καλα 4 φορες το σωσιβιο, εμας μονο 2 μπηκε κ μετα με τιποτα, γιατι δεν μπορει να κινηθει αλλα δεν διανοηθεικα να του παρω μπρατσακια τωρα με βαλες σε σκεψεις....κ επισης εισαι τυχερη που καθεται ακομη στο παρκο εγω εχω 2 μην που το μαζεψα, ηταν μονο αποθηκη παιχνιδιων....

Κ αυτο το πραγμα ρε κοριτσια με τις κρεμες αμαν, βλεπω κ τα δικα σας το εχουν κολλημα...δεν αποχωριζεται κουνουπελαια, αντηλιακες κ καθε ειδους μπουκαλακια ειλικρινα απορω τι καταλαβαινει.ΕΝ τω μεταξυ, του λεω βαλε κρεμουλα κ κανει πως αλειφεται χερια ποδια κεφαλι κ κανει ααα αααα το ευχαριστιεται πολυ....

Αχ.....υπομονη κ θα μεγαλωσουν καλα να περασετε το σαβββατοκυριακο κ καλο βραδυ σε ολες............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπουλες καλημερα!τι κανετε?καλοριζικι κ το νο 4!!!διαβαζω τρελα νεα!νινινα μου με το καλο κ ευχομαι ολα να πανε καλα!

αγγελικη τι λες τωρα!!!

κοριτσια ευχαριστω για τα λογακια σας!οπως κ να χει με καθυσηχαζουν παντα!

ο Αλεξανδρος εδω κ καιρο κανει σβουρες.απορω πως δεν ζαλιζεται!χωρευει κ ζειμπεκικο...χαχαχαμεγαλο καραγκιοζακι!αχ ποσο μου λειπεται...δεν πορω να μπαινω κ μολις βρω ευκαιρια εσας αναζητω!σας φιλω κ εσας κ τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,καλημέρα!!!

Αχ Αγγελικούλα μου,πόσο με καταλαβαίνεις...Μου άρεσε η διαυκρίνιση

όπου dior body lotion..Ξέρεις,όχι τίποτα άλλο,τόσα μπουκάλια με

γαλάκτωμα είχα,όόόχι,διάλεξε αυτό που πληρωσα 65ευρώ με έκπτωση

παρακαλώ...Τυχαίο???Δε νομίζω............. :laugh:

Νινίνα μου κ πού είσαι ακόμηηηη....

Φανούλι μου ναι,φαίνεται πολύ ήσυχη γιατι μόλις βλέπει

φωτογραφική μηχανή η σκατού στήνεται κ γελάει...Δεν υπάρχει αυτό

το μωρό..μα τόσο ψωνάρα πια,ιδια η μάνα της???? :laugh: :laugh: :laugh:

Δώρα κ Αννούλα τα πιο γλυκά φιλιά μου στέλνω με όόλη μου

την αγάπη!!!!

Αχ κοριτσάκια μου όταν έρχεται το Σάββατο είμαι τόόόσο χαρούμενη!!!

Θα κάνουμε πάλι τρελές βουτιές σήμερα κ αύριο με το τζιτζίκι μου!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: Υπέροχααααα...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια με τα ζωηρα μωρουλια!!!Ειμαστε κ εμεις πολυ ζωηρες δε λεω...αλλα νομιζω πως ο Ταζ,ο Ιασωνας κ η Ολινα συναγωνιζονται για την πρωτη θεση :woohoo: !!!!Απολαυση ειναι οι ιστοριες σας κοριτσια!!!

Ντινακι μου μεγαλο νουμερο η πριγιπεσσα σου :laugh: :laugh: !!!Με την καλη εννοια :) !!Χτυπαει το χερι καλα καλα κ μετα κανει την παπια :laugh: !!

Εμενα γενικα αρχιζει κ πεισμωνει πολυ!!!!!Αμα δε γινεται το δικο της φωναζει ,κλαιει,ξαπλωνει στα πατωματα....!!!Προσπαθω να θεσω ορια οσο μπορω για να μη μας παρει τελειως τον αερα τωρα που ειναι νωρις!!

Εχει λυσαξει κ να σκαρφαλωνει πια σε αυτους τους καναπεδες κ φοβαμαι μη μου φαει καμια ξεγυρισμενη τουμπα κ αμα την κατεβαζω ή δε την αφηνω λυσσαει!!

Εντωμεταξυ με το φαι συνεχιζουμε τα ιδια,σημερα ουτε φρουτα ηθελε ,ουτε αυγο,μονο το πρωινο γαλα ηπιε!Να δου,ε το μεσημρει...!Το απογευμα θα φαει ελαχιστα κ το βραδυ τιποτα :dry: !Θα ρεψει το πουλακι μου :( !!Ελπιζω να ειναι φαση ή να φταιει η ζεστη κ σιγα σιγανα επανελθει με ορεξη!

Φανουλα μου προσοχη τωρα που ειναι η αρχη ακομα με το περπατημα γιατι εχουν ασταθεια κ τα μικρα δεν εχουν συναισθηση των δυνατοτητων τους!Θυμαμαι οταν ξεκινησε να περπαταει ο ανηψιος μου ηθελε στο ενα χερι να κραταει ενα μπισκοτο,στο αλλο ενα βιβλιο,να προχωραει κ ταυτοχρονα να κοιταει πισω εμας ή την τν :blink: :laugh: ....κ μεταααα....γκουουουουππππ!!!!!

Δωρα μου φανταζομαι τον μικρο σου στην παραλια να αλειφεται κ να ευχαριστιεται :laugh: !!!!!Τρελλα!!!

Νινινα μου λιγο κρατησε το ονειρο ε :P ??Δε πειραζει μωρε κοριτσακι μου,υπομονη!!Σε καταλαβαινω!!Κ εγω,οταν κοιμαται μονο 1 ωρα ολη μερα βγαινω off τελειως!!Ωρες ωρες ανυπομονω να ερθει η ωρα του βραδυνου υπνου να ηρεμησω λιγο :blush: !!!

Καλα να περασετε σημερα στη βαφτιση!

Καλο μπανακι σε οσες πατε για βουτιες!!!Εμεις κ επισημα το αλλο Σαββατο θα ειμαστε παραλια :silly: :silly: !!Κ ευτυχως σημερα αδιαθετησα κ ετσι σε ολες τις διακοπες θα ειμαι free :silly: !!!

Καλο Σ/Κ σε ολες αγαπες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλούνι μου δε ξέρω αν θυμάσαι,είχα γράψει

κ εγώ οτι αρνούνταν να φαει τα ενδιάμεσα,έπινε μόνο γάλα κ έτρωγε μεσημεριανό για κάμποσες μέρες...Ωσπου,ως εκ θαύματος άρχισε να

τρώει...Ε κ εκείνη τη μέρα ήταν που έσκασε δόντι!!

Μην ανησυχείς,μπορεί να χάσει λίγο βάρος αλλα θα το ξαναβάλει

όταν συνέλθει η κουκλίτσα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mακαρι Ντινακι μου να γινει ετσι γιατι δε σου κρυβω οτι στεναχωριεμαι αλλα δε θελω κ να την πιεζω!!Ισως επειδη δε με ειχε συνηθισει ποτε σε παραξενιες σε σχεση με το φαγητο ως τωρα!!Παντως ακομα αλλο δοντι δε βλεπω!!Τωρα κοιμαται αφου εκλαψε καμποσο που προσπαθουσα να την ταισω κ δεν ηθελε!Οταν σηκωθει θα τσεκαρω τα ουλα!!

Θα περασει που θα παει... :)

Τι κανει το Ολινακι???Ετοιμαζεστε για παραλια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!

Αχ.. ρε Ντινακι... πολυ μ΄αρεσει ετσι οπως τα λες.. :kiss:

Τρελενομαι να σε διαβαζω...!!

οι περιγραφες σου με βαζουν και στηνω ολοκληρα σεναρια!!

Φαντασιοπληκτη...!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Στελλιτσα μου υπομονη αγαπη μου...

Κι εμεις εχουμε να φαμε μεσημεριανο 7 μερες και αναγκαζομαι

να της δινω γαλα.. να την αφησω να πειναει?

Ε αφου δεν το ανοιγει το στομα στο κουταλι.

Σιγα μη σκασω!! Ολη την ημερα αλεθει ψωμια-κουλουρια-κριτσινια.

Αννακι μου κι εσεις μας λειπεις.. :kiss: οποτε βρισκεις χρονο

να μας γραφεις νεα σου. Και πιοοοοοοο πολλα για τον μικρο Αλεξανδρακο.

Κοριτσια σημερα στις 8 το πρωι εβαλα μαγιουδακι και πηγα μονη μου

στην παραλια... :S:S εκανα μια βουτια ηπια και μια ελληνικουρα

και 9:30 ημουν σπιτι.. Τετοιο πρωινο ειχα χρονια να ζησω...ΤΕΛΕΙΟ!!!

Εβαλα και κοτοπουλακι με πατατουλες στο φουρνο.. και "εδιωξα" απ το

σπιτι αντρα και παιδι να κανω καμια δουλεια...

Το απογευμα παλι μπανακι-μανακι.. :laugh: ...!!!

Καλο μεσημερι σε ολες.

Φιλια πολλα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα μου εχει γινει εμμονη ιδεα και το ξερω καλα οτι το αγχος δεν προκειται να επισπευσει την πολυποθητη περιοδο... το ειχα ξανα-παθει πολυ παλιοτερα.

Απο τοτε που ειχα τοποθετησει το σπιραλ, ο κυκλος μου ειχε διαμορφωθει στις 25 μερες... Ειναι πολυ καιρο ετσι και τωρα εχω πραγματικα ανησυχησει... Σημερα ειναι η 26η μερα. Ουτε πρηξιμο, ουτε καμια ενοχληση, ουτε ενα σπυρακι, τιποτα! Διαβασα και κατι πληροφοριες που ειχε βαλει σε ενα αλλο θεμα η Cesilia που λεει για μετακινησεις του σπιραλ, εξωμητριες κυησεις...

Απο το πρωι πηγαινοερχομαι απο το ημερολογιο της κουζινας στη τουαλετα και λεω δε μπορει... 3% και θα τυχει σ' εμενα?

Ειναι πραγματικα πολυ ακαταληλη στιγμη για κατι τετοιο... Απο καθε αποψη. Ψυχολογικα δεν ειμαι πολυ καλα τον τελαυταιο καιρο. Με το Γιωργο συνεχως μαλωμενοι, εχουμε μιλησει και για χωρισμο... παλι! Απο τη σχολη, το πτυχιο μου πηρε αναβολη για τον Ιανουριο του 2011, γιατι λενε οτι τα 2 τελευταια μαθηματα που μου εμεναν, δεν μπορεσν να τα ενταξουν στο Θερινο εξαμηνο και θα τρεξουν κανονικα απο Σεπτεμβριο... Και παλευα εγω η ανοητη να προλαβω να καταθεσω την πτυχιακη μεχρι το Σεπτεμβριο... Απο καινουριο χρονο τωρα. Για τα οικονομικα τι να πω? Μεχρι ενας νοικαρης που ειχα στην Αθηνα, φευγει αφηνοντας χρεος γυρω στα 500 ευρω στην ΕΥΔΑΠ, 2 λογαριασμους της ΔΕΗ και 3 κοινοχρηστα, χωρια που δεν εχει βαλει το ενοικιο τους τελευταιους 3 μηνες. Και δεν μπορω να κανω τιποτα, αλλοδαπος βλεπεις και φευγει για την πατριδα του...

Ειμαι σε κατασταση φρικης!!! ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ!!! Ειδικα αν ειναι καμια εξωμητρια και χασω και καμια σαλπιγγα, θα μου στριψει, τελειωσε!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να αλλαξουμε θεμα και σκεψεις...

Το πιστευτε οτι ψιλοζηλευω που κοβουν εστω και για λιγο το φαγητο τα παιδακια σας? Καταλαβαινω την ανησυχια φυσικα, ιδιαιτερα οταν προκειται για λεπτουλια παιδακια, αλλα το δικο μου παμφαγο, δεν καταλαβαινει τιποτα... (81εκ υψος/12,350 κιλα βαρος), γκρινιαζει, κλαιει για τους ατιμους τραπεζιτες (ευτυχως του ενος εμφανιστηκε ολοκηρη η επιφανεια), ζεστη - ξεζεστη, η μασα, μασα... Εφαγε χτες οσα γιουβαρλακια αυγολεμονο θα ετρωγα κι εγω για να χορτασω!

Περναει διαφορες φασεις αρνησεις διαφορων τροφων, οπως ξερετε ειχε κοψει εντελως - ουτε σταγονα λεμε - το γαλα για 40 μερες, μετα το επινε αλλα μου εβγαζε την ψυχη, το ψαρι ηταν παντα προβλημα, με το γιαουρτι το κανονικο το προβειο, γκρινια... Φασεις ηταν και περασαν, πινει 2 ποτηρια γαλα τη μερα ανετα, στο ψαρι με φωτισε ο Θεος και τριβω ελαχιστο κασερι απο πανω και το καταβροχδιζει μεσα σε 15 λεπτα χωρις φτυσιματα, και το γιαουρτι με μια κουταλιτσα μελι ειναι μια χαρα... Αλλα τα πολυαγαπημενα του φρουτακια ειναι πια χαααλια...

φτυνει, γκρινιαζει, κλωτσαει, μονο το πεπονι ειναι καλο. Α! και το κοτοπουλο, χαλια κι αυτο, το μαγειρευω σε μορφη κιμα με 10 διαφορετικους τροπους αλλα χαμος γινεται... Φανταζομαι θα του περασει κι αυτη η τρελα!

Αλλο...

Παω σημερα να βαλω πλυντηριο... και βρισκω μεσα 2 μπαλακια, 5, μανταλακια, 1 μαιμουδακι και 2 πλαστικες κουταλες!!!

Οσο για βρωμιες... απαραδεκτος! Βγαζει σκουπιδια απο τον καδο και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι, προχτες ειχε παρει ενα σωβρακο του πατερα του απο τα απλυτα και το πηγαινε βολτες στο σπιτι, απο το μπαλκονι το μαζεψα, γλυφει τα παντζουρια, τα τζαμια και το πλεγμα του μπαλκονιου, επισης οποια πλαστικη καρεκλα ή ξαπλωστρα στην παραλια μοιαζει πιο βρωμικη και φυσικα συνεχιζει να προσπαθει να φαει τα αυτια του καημενου του Τζιμη του γατου...

Ξυπνησε για να καταβροχθισει το μεσημεριανο του...

Σας αφηνω για την ωρα, πολλα φιλακια σε ολες! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια καλησπέρα σας,

τι κάνουν τα απιστευτα παιδάκια μας?????

εμείς ναι περπατάμε εδώ και μία εβδομάδα περίπου. B)B)B)

πόσο σημαντικό ρόλο να παίζει η μαμά στην αναπτυξη του παιδιού, το ανακαλύπτω όλο και περισσότερο κάθε μέρα.είχα δύο βδομάδες άδεια καιτο παιδάκι μου με έπιανε καθε μέρα- και όλη μέρα- από το χεράκι και κάναμε βόλτα όλο το σπίτι-δεν ξέρω αν του το κάνε άλλος αυτό πριν (αλλά τι νακάνουμε που είμαστε αναγκασμένες να δουλεύουμε)και τελικά τα καταφέραμε!!!! :)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B) .

βέβαια πάμε σαν μεθυσμενοι αλλατο σημαντικό είναι ότι έφυγε...

Ορέστη Μακρή τον φωνάζουμε τώρα... :P:P:P

είπαμε και λεξούλες: θυμηθήκαμε το μαμά-που το χαμε ξεχάσει- μπαμπα, γειά, αγια(γιαγια), μάθαμε παλαμάκια, χαιρετάμε, καθόμαστε στο μικρό πλαστικό καρεκλάκι μας όταν μας το λέει η μαμά, δίνουμε φιλάκια στη φώτο της μαμάς κλπ,κλπ.

και όλα αυτά μέσα σε δύο εβδομάδες. είναι φοβερό το πως αναπτύσσονται,όταν έχουν ερεθίσματα...

αλλά κορίτσια μου θέλει έναν άνθρωπο συνέχεια απόπίσω του...δεν αφήνει τίποτα όρθιο. ανοίγει τα συρτάρια, βγάζει όλα τα ρούχα έξω, ότι βρίσκεται πάνω στα κρεβάτια,τραπέζια καρέκλες κλπ πρέπει να είναι οόόόλα στο πάτωμα...δε μιλάμε για τάπερ και κατσαρολικά, δε μένει τίποτα όρθιο. το πλυντήριο πιάτων αν δεν είναι ανοιχτο να παίξει,νευριάζει και το πλακώνει στις κλωτσιές.και τα πιο αγαπημένα μας είναι η τουαλέτα, τα σιφόνια, να ανοιγοκλείνει τις πόρτες-οποιουδήπτε είδους και να πλατσουρίζει όπου βρεί νερό

αγγελική μου μην αγχώνεσαι,όλα μια χαρά θα πάνε..αλλά μια ερώτηση έχω αν κατάλαβα καλά: τρίβεις κασέρι πάνω στο ψάρι ???κάνει???? νομίζω ότι δημιουργέι αλλεργίες ακόμα και στους μεγάλους, έχεις ρωτήσει παιδίατρο?????!!!! ξέρω ότι συνδυασμός αυγόκαι ψάρι ή ψάρι και τυράκι δεν γίνεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη κ μενα μου βαζει οτι βρει στο πληντυριο.τωρα μαλιστα πιανει κ τις κουταλες κ τις κρυβει εκει μεσα.κ οταν τον ρωταω που ειναι τα πραγματα αγαπη μου?σηκωνει το σκατο τους ωμους κ λεει "επε" δηλ.επεσε.τωρα που επεσε ο θεος κ η ψυχη του...ανεβαινει μονος του στο μηχανακι του κ παει μπρος πισω.ποτε θα τσακιστει δεν ξερω.εντομαξυ αρχισε κ τρεχει κ δεν τον φτανω.πυ ακουστηκε.τον βλεπει ο κοσμος κ με ρωταει 2 ειναι?κ οταν λεω 13 μηνων με κοιτανε χαμογελοντας σαν να λενε"αχ τι θα σου κανει οτυ χρονου" κ σκαω κατι γελια με το υφος τους!

Αγγελικη μου μηπως εισαι υπερβολικα αγχωμενη αδικα?ολη η κατασταση σου την εχει δσει κ βρηκες κ αυτο τωρα να σε χειροτερευει.ηρεμησε κουκλα μου κ να δεις που ολα θα πανε καλα.εγω ειχα εναν καυγα πριν 1 εβδομαδα ε τον βαλαντη κ μονο που σκοτωθηκαμε.ολο στην σρνηση ημουν μεχρι να βρουμε λυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω καλημερα κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!πηραμε κ καινουριο αμαξακι!δωσαμε το αουντι κ πηραμε τζιπ.ειναι πιο πρακτικο ειδικα οταν παμε ταξιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μουουουου!!!!!!

Βουτήξαμε άάάπειρες φορές στη θάλασσα,κατάπιαμε μερικά πετραδάκια,

φάγαμε μπόλικη άμμο,οργωσαμε όλη την παραλία περπατώντας(εννοείται

πιασμένη απο το δάχτυλο της μαμάς,του μπαμπά κ των φίλων ενίοτε),

γυρίσαμε στο σπιτάκι μας,κάναμε όλοι μαζι οικογενειακώς

μπανάκι(ήταν τέλειααααααααα :woohoo: :woohoo: ) κ κοιμηθηκαμε

κ όλοι μαζί...(αυτό είναι σχετικό όταν έχεις την Ολίνα στη μεση

διότι αυτή αφού μας έχει σακατέψει κοιμάται σαν πουλάκι κ εμάς

ο ύπνος έχει κάνει φτερά... :blink::blink: )

Αγγελικούλα μου, Αγγελικούλα μου,τι νέα απο το..κόκκινο

μέτωπο????Ελπίζω καλά νέα...Όχι οτι αν ερχόταν νινάκι θα ήταν άσχημα

νέα,αλλα μπορώ πολύ καλά να καταλάβω πως αν κ μια εγκυμοσύνη δεν

παύει ποτέ να είναι ευλογία,κάποιες συγκυρίες είναι εξαιρετικά

δύσκολες για να μπορέσεις να το χαρείς κ να το ζήσεις όπως πρέπει..

Σε διάβασα πολύ προσεκτικά κ παρόλο που δεν μπήκες σε περαιτέρω

λεπτομερειες(που εννοείται οτι δε χρειαζόταν να μπεις..) κατανοώ

οτι είσαι σε ζόρικη θέση κ κατάσταση..

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου κ να είσαι εδώ κεφάτη κ

με όλα όσα σε "βασανίζουν" τακτοποιημένα..(όσο τακτοποιημένα μπορούν

να είναι με έναν ..εντελώς άτακτο Ιάσωνα στο σπίτι!!! :laugh: )

Περιμένουμε νέα σου..

Φανούλι μου κ να φανταστείς οτι δεν περιγράφω κάθε μέρα τι

μου κάνει για να μη σας κουράζω..Δε ξέρω,είναι αυτό που λένε τελικά

οτι αν το κορίτσι σου βγει ζωηρό..Τυφλα να χουν τα αγόρια!!! :blink:

Ζαίρα μου τι καλά που περπατάτεεεεεε!!! :woohoo: :woohoo: Μπράβοο!!!

Να πω ξανά οτι θέλω κ εγώ..Βέβαια φαντάζομαι οτι αν τώρα μου κάνει

όόόλα αυτα φανταστείτε τι θα μου κάνει κ όρθια...αλλα δεν αντέχω άλλο

όλη μέρα πιασμένη απο το χέρι-πόδι-φόρεμά μου...

Αννούλι μου φιλάκια μωρό μου!!

Α ρε Κάροοοοοολ...Τωρα θα πλατσουρίζετε με την παπένια..Ποιός

σας πιάνειειειειιειειι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννούλα μου!

Να σου ζήσει ο μπουμπούκος,να τους 10000άσει...!!!!!

Καλημέρα κ σε όλα τα κοριτσάκια!!!!!!

Τι κάνετε???

Εγω δεν είμαι κ πολύ στα high μου..Περιμένω περίοδο σήμερα-αύριο

κ έχω κάτι νεύρα...άλλο πράγμα!!!! :S

Κ πονάει κ ελαφρώς η κοιλίτσα μου...

Κ θέλω κ να πάω θάλασσα πάραυτα!!

Μπήκε κ ο Αύγουστος κ μελαγχόλησα..Τελευταίος μήνας του καλοκαιριού..

αχ...δε θέλω,θέλω κ άλλοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Τι κανουν οι πανεμοπρφες μανουλες...με τα απιστευτα μωρακια...

να ξερετε οποια ανοιξει το επομενο..τα μωρακια μας θα ειναι ΑΠΑΙΧΤΑ!!!!!

χαχαχαχα

Ειμαστε αρρωστουλιδες...εχουμε διαροια και δεν τρωμε..μαλλον δοντι..αλλα δεν ξερω ποιο γιατι δεν με αφινει να δω

Αντζι...τι να πω..εμεις σφαζομαστε με τονα ντρα μου μερα παρα μερα..αλλα επειδη οπως και εσεις αγαπιομεστε τρελα..το ξεπερναμε!!!

Μουτ μουτ..θα επανελθω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαιχταααα???Ναιαιαιιαι..μ αρέσει!!!! :woohoo:

Συμπεθερούλα μου περαστικά στον κούκλο γαμπρούλη μου!!!

Εμείς πάλι ρε κορίτσια δε μαλώνουμε ποτέ..Ταιριάζουμε απίστευτα

σε όλα...Μα σε όλααα... :blush:

Το μόνο θεματάκι που μας δημιουργεί πίεση κ νεύρα ειναι τι άλλο..

Η πεθερα μου!Κ νομίζω πως όλα τα άλλα ξεπερνιούνται..αυτό πώς

να το ξεπεράσει κανείς..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aπιστευτες μανουλες καλημερα κ καλο μηνα :kiss:

χαιρομαι που διαβαζω πως ειστε ολες καλα :cheer: κ έρνατε τελεια...εμεις βεβαια δεν παμε θαλλασα αλλα εχουμε οργωσει την εδω περιοχη :P καθε μερα κ μια μινι εκδρομη ο μικρος αρχιζει κ γελαει πολυ με τα πιο μεγαλα παιδακια οταν του κανουν γκριματσες, κ ειναι ολα τα ΄λεφτα... :P πεθενω για το γελιο του :woohoo: :woohoo: :woohoo:

εν τω μεταξυ αν θελουμε να παμε καπου που μας ενδιαφερει ανοιγουμε τα ποδαρακια κ ριχνουμε κανα βημα, μαζι με τη μαμα παντα..αλιως δεν κουνιομαστε απο τις ξαπλες :P

Xρυσα περαστικα σας κοπελα μου :kiss: κ εμενα εχει μερικες μερες βαζει τη μιση πιπιλα στο στομα αλλα δοντι δε βλεπω :huh: οχι πως αφηνει να δω αλλα λεμε ;)

Αννα να τους εκατοστησει κοριτσι μου :kiss: κ εμεις στις 30 αλαξαμε μηνα :)

Κωνσταντινα τελικα ειναι μυθος μου φαινεται πως τ'αγορια ειναι πιο ζωηρα :huh: αν κρινω απο το δικο μου μερικες φορες τον ξεχνας κιολας :P

Καρολινακι μου καλες βουτιες αγαπη μου.... :kiss:

Στελλα Αγγελικουλα μακια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχως ολα ειναι μια χαρα... εχω περιοδο απο χθες το απογευμα, ποναει η κοιλια και η μεση μου αλλα το χαιρομαι οσο δεν παιρνει με το αγχος που ειχα περασει τις τελευταιες μερες!

Απο την πολλη χαρα πηγα χθες το βραδυ τον Ιασωνα σε μια ροκ συναυλια που εκαναν διπλα στη θαλασσα παιδια Γυμνασιου και Λυκειου. Το χαρηκε παρα πολυ ο μικρουλης μου... Χειροκροτουσε και χτυπαγε τα χερια σα να εχει αυτος τα ντραμς. Ειχε πολυ πλακα, δεν υπηραχαν αλλα τοσο μικρα παιδακια και ασχουλουταν ολοι μαζι του. Τον εδειξε και ενα τοπικο καναλι, που χορευε και χτυπιοτανε... Τον ειδε η μανα μου το πρωι, ενω δεν ηξερε πως ειχαμε παει εκει και της ηρθε τρελα!

Εμεινε ξυπνιος και μεσα στην καλη χαρα μεχρι τη 1 και μετα κοιμηθηκε ξαπλα στην αμμο με μαξιλαρι την κοιλια της μαμας. Καλες 2 μαζευτηκαμε, ειχε ξεχασει και τη φρικη του με το 2ο τραπεζιτη που δε λεει να εμφανιστει ολοκληρος. Σημερα ομως ξανα-πιασαμε τη γκρινια και τα κλαμματα. Κριμα...

Ο Γιωργος εχει φυγει απο το Σαββατο το μεσημερι, ειναι την Αθηνα στη μανουλα του για να σκεφτει λεει...

Εγω παλι ειμαι χαρα, μαγειρεψα απο το πρωι μελιτζανες παππουτσακια με κιμα κοτοπουλο για το μικρο αλλα φαινονται τοσο λαχταριστα που μαλλον θα ριξω λιγο αλατι και θα φαω κι εγω απο αυτα!

Cesilia, πεαρστικα στον Χριστοφορο... Αν ειναι κανενας τραπεζιτης, ειναι δυσκολη η κατασταση. Το δικο μου δεν τον εχω ξαναδει ετσι. Δεν κανει πυρετο και διαρροια αλλα μιλαμε για κολαση, ενω τα προηγουμενα 2 δοντακια τα εβαγε και το καταλαβαμε 2 μερες αργοτερα.

ANNA-ALEXANDROS, Να σου ζησει ο κουκλος και με 'γεια και καλοταξιδο το καινουριοα αυτοκινητο!

zaira, ευχομαι παντα γλυκα να ειναι τα βηματα του στη ζωη και καλα κυνηγητα!

Για το ψαρι σε συνδιασμο με αυγο λεγεται οτι υπαρχει κινδυνος δηλητιριασης και οι γιατροι λενε να το αποφευγεις στο ιδιο γευμα, 3-4 ωρες μετα το ψαρι μπορει να φαει αυγο κανονικα. Για το συνδιασμο ψαριου-γαλακτοκομικων, το εξεταζουν οι παιδιατροι μονο αν οι γονεις εχουν σοβαρες αλεργιες. Αν δεν υπαρχει τεοιο θεμα, μπορεις να δωσεις μαζι με το ψαρι και γαλα ή τυρι ή γιαουρτι αφοβα. Ρωτησα 2 διαφορετικους γι αυτο το θεμα και αν δεν κανω λαθος, το εχει απαντησει και ο κ. Τζορμπατζακης σε καποιο θεμα παλιοτερα.

mummydi, το γλεντατε κι εσεις στη θαλασσα ε? Και τρωτε και αμμο... Μια χαρα. Εισαι λιγο πεθεροπληκτη ή μου φαινεται? Υπομονη και οσο γινεται αποσταση... δεν υπαρχει αλλα φαρμακο για την ασθενεια.

ΦΑΝΗ26, γιατι βρε κουκλα το ξαναρχισες το καπνισμα? Το ειχα κοψει οσο καιρο ημουνα εγκυος και οσο θηλαζα, σχεδον 1 χρονο και το ξαναρχισα βλακωδεστατα... Τωρα θελω να το κοψω και πολυ δυσκολευομαι. Απο αναβολη σε αναβολη το παω. Τωρα ειμαι στη φαση που "θα το κοψω μολις παραδωσω και την πτυχιακη"...

Πολλα φιλια σε ολα τα αλλα κοριτσια... ninina, barbie, little-angel, σε εσας λεω!

Α! καλο μηνα ειπα? Δεν ειπα... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...