Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες & Μωράκια Μαϊου 2010! (ΠΑΝΜΑΪΑΚΟΣ Νο 7!!)


Recommended Posts

zoumpalou έγραψε:

Επισεις νομιζω οτι στις μανουλες που θηλαζουν καθιστερουν περισσοτερο.

Ποσο να καθυστερησουν?? Η περιοδος με εχει ξεχασει, θα καθυστερησουν και τα ματια αστα να πανε!!! Αφου εχει εκπτωσεις τωρα πηγαινε να δεις δεν χανεις τιποτα.

Και εγω της δινω οχι καθε μερα χαμομηλακι για να αλλαζει λιγο στη γευση και να ξεδιψαει. Γιαυτο τωρα θα της παρω το κιντερτε ετσι για αλλαγη. Και η δικια μου το βαρελακι το 6μηνων φοραμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 845
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμεις τα κλεισαμε ολα γυρω στις 15 ιουλιου

γιατι τον αυγουστο ειναι ολα κλειστα

και αν χειαζοταν κατι παρεγγελια θα χαμε προβλημα μεχρι να ερθει

εσυ αν ψαξεις μεσα στον αυγουστο και παραγγελια να χρειαστει

την κανετε αρχες σεπτεμβρη και θα ερθει

μια εβδομαδα με δεκα μερες κανουν κανονικα

αλλα εμεις ειμαστε αρχες σεπτμβρη δεν μπορουσα να ρισκαρω!!!! :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου εγω σας χαιρετω προς το παρον γιατι θελω να κανω μπανιο το μικρακι μου και να παλεψω αλλη μια φορα με το γαλα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΤΡΩΜΕ ΑΝΑ 4 ΩΡΕΣ ΔΗΛ 7-11-3-7-11 ΝΑΝΙ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 150 ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ Κ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ 7 ΜΕΖΟΥΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 220-230 ΓΑΛΑΤΑΚΙ.Ε ΠΕΡΙΤΟ ΝΑ ΠΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΛΑΙΜΑΡΓΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tώρα που μπήκα φεύγετε όλες!!! :lol:

Εμένα έχει καστανά μάτια από τη μέρα που γεννήθηκε..Διάβασα ότι τα μάτια τους έχουν περιθώριο να αλλάξουν χρώμα από 4 μηνών μέχρι ενός χρόνου..Εμένα βγήκε μελαχρινούλης, και παρακάλαγα να πάρει τα μάτια του πατέρα μου,καταγάλανα,αλλά δε μου κανε τη χάρη..!!

Θέμα για βάφτιση δε βρήκαμε ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α εμενα η περιοδος δεν με εχει ξεχασει καθολου στις 35 μερες λοχειας μου ηρθε και μετα απο 1 μηνα μου ξαναρθε μια χαρα αντε παλι καθε μηνα ποναλακια στην κοιλια και πονοκεφαλο!!!1 :angry::angry::angry:

στελιτσα και εμεις τρωμε ανα 4 ωρες 6-10-14-18-22 και το αλλαζει μετα το παει 5-9-13-17-21 και αλλαγη σε 4-8-12-16-20-24 και μετα παλι 6 και τα λοιπα ενδιαμεσα του μεσημεριανου πινουμε τσαι τωρα απο ποσοτητες αναλογα τα κεφια περιπου 1000 γρ νομιζω ισως και λιγο παραπανω

μαζι με το τσαι 1200 πανηγυρικα χχαχαχαχααχαχ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο γλυκακι εκλεισα εκλερακια ;);)

σε κουτακια διαφορα looney toons miki maous kao for ever friends

ουπς κοριτσακια ο μικρος μου ξεκινησε κλαμα εδω τριγυρω θα μαι

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak έγραψε:

ΑΧ ΘΑΛΕΙΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΣΚΟΥΡΙΝΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΑΑΛ Κ ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΣΤΑΝΑ!!! ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΟΙ3ΓΑΛΑΝΑ.Ε ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΟΙΑΣΕΙ! ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!

elenatsak,καταρχήν έχεις ένα πανέμορφο μωράκι, σου εύχομαι να σου ζήσει!(Ήθελα να σου το πω από την πρώτη στιγμή που είδα τη φωτό με τον Gummy bear)

Τώρα για το χρώμα, δυστυχώς πρέπει να περιμένουμε. Γενικά το χρώμα σταθεροποιείται στον 6ο μήνα. Του ανηψιού μου έγιναν από μπλε, λαδιά μετά τον πρώτο χρόνο.

Της ανηψιάς μου ήταν γκρι, όλοι έλεγαν θα γίνουν καστανά, εκεινης παρέμειναν γκρι (είχε ο παππούς μας) και είναι 6 χρονών (ε, δε νομίζω ν΄αλλάξουν)

Το άλλο μου το ανηψάκι, γεννήθηκε με γκρι, αλλά στον 5ο-6ο μηνα έγιναν καστανά.

Ο γιος μου έχει γκριζοπράσινα (3 1/2 μηνών). Πιστεύω όμως ότι αν και η μητέρα μου έχει πράσινα μάτια και ο άντρας μου και το σόι του γαλάνά (Γερμανοί γαρ) τελικά θα γίνουν μελιά τα μάτια του σαν τα δικά μου..

Υπομονή κα θα μάθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπη μουυυυ!!!Μαρακι τι κουκλι ειναι αυτο σαν λουκουμακι να σου ζησει καλα και τα λακακια στα μαγουλακια ειναι αλλο πραμα.

Θαλεια δεν μιλας σοβαρα οτι πεινετε 1000-1200γρ. :ohmy::ohmy::ohmy: εμεις παλευουμε να φτασουμε τα 700γρ :blush: και κανουμε 5 γευματα 7-11-3-7-11 και τωρα τελευταια σκεφτομαι να του τα κανω 6-10-2-6-10 δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα αυτο το παιδι νυσταζει πολυ και οταν τον βαλω να κοιμηθει δυσκολευεται,τουλαχιστον του εχω κοψει το νανι νανι στα χερια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστώ Στέλλα μου!!

Να σας πω και εγώ ότι έχει τώρα 2 μέρες που πεινάει συνέχεια!!! Το θηλάζω και δεν ξέρω πόσο πίνει, αλλά συνέχεια θέλει γαλατάκι..και άμα αργήσω 2 λεπτά να τον πιάσω, κλαίει σε σημείο να κοκκινίζει και να χάνει την ανάσα του..Δεν ξέρω γιατί..Μήπως προσπαθεί να αυξήσει το γάλα μου? Μου φαίνεται περίεργο..πιο πριν δεν ήταν έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaxar όμορφο μωράκι έχεις κι εσύ. Και με πολύ όμορφα μάτια (ό,τι χρώμα και να κάνει)!

Τώρα γι ατο γάλα, αν θέλει κι άλλο θα το καταλάβεις από το βάρος του (θα σου πουν και όσες ξέρουν καλύτερα). Μη βιαστείς να δώσεις συμπλήρωμα (φιλικά στο λέω γιατί την πάτησα , ελπίζω να μην παρεξηγηθώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξυπνησαμε και εφαγε το μωρακι μου. Νομιζω πως καθε παιδι λαμβανει τη τροφη διαφορετικα. Εγω θηλαζω αλλα το βραδυ που ειναι με το μπαμπα της τη μια πινει 200μλ και κοιμαται και την αλλη 400μλ και ζηταει κι'αλλο. Παω να την αλλαξω τη χεσμενη και ξαναμανα αρμεγμα μηπως παλι εχει ορεξουλα για τσαλιμια στο μπαμπα της.

Μαρακι μου τι κουκλος ειναι αυτος? Με τα λακακια του και τις τεραστιες ματαρες! Να σου ζησει κοπελαρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια......Με το καλό το νέο μας ποστ!!!!!!!

Εγώ δεν έχω ιδέα πόσο τρώει.....μάλλον 70μλ κάθε φορά.....και δεν έχουμε ωράριο γιατί κάθε 1,5-2 ώρες θέλει βυζί.......

Και το βράδυ τραγωδία κοιμάμαι πάνω μου που ξυπνάει κάθε 2 ώρες.......Τι να κάνω?????

Αύριο έχουμε το 1ο μας εμβόλιο και θα ρωτήσω το γιατρό......Δεν αντέχω άλλο.....Και όλο το απόγευμα κλάμα........Εμένα πάντα έτσι κλαίει κοκκινίζει και δεν παίρνει ανάσα.......Απελπίστηκα.....

Και μας είναι γκρίζα τα ματάκια αλλά μάλλον θα γίνουν καφέ.......

Μαράκι κούκλος είναι!!!!!!!Να σου ζήσει.

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΡΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΛΑΚΑΚΙΑ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ :kiss::kiss::kiss: ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΤΑΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΣΤΑΝΕΣ ΑΛΛΑ ΦΕΝΕΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΦΕΒΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΠΟΝΗΡΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ!!

VIVIANKA ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ?ΓΙΑ ΣΥΣΤΗΣΟΥ! Κ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΟΣ!

ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΗΜΕΡΑ????????????

ΣΤΕΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ Κ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΤΑΤΟΣ!! ΕΜΕΝΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΠΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10000ΓΡ.

ΜΑΡΙΝΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΧΟΡΤΕΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ>? ΓΙΑ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ(ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia kaloriziko to 7 mas emeis eimaste mia xara an exeresoume ligo tin gkrinia twra teleutea kolikous pleon dn exoume alla exoume polla aeria koritsia ginete xamos kokkinizei mikroula mou klaiei iremei k pali apo tin arxi apo ipno eimaste mia xara oli mera zitima na koimithei kana 2 20lepta klefta alla to bradi seri mexri to prwi 8 9 wra ftou ftou se liges meres tha kanoume k to prwto embolio na doume apo douleia eimaste foul enas xamos.auta ta nea mas tha ta xanapoume sintoma filakia sta kouklakia sas... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena να ξανασυστηθώ ;)

Είμαι μαμά του Απριλίου και με λένε Βιβή. Είχα ξαναέρθει στον Πανμαϊακό παλαιότερα, γιατί έγραφαν σε μας η alexdim, το katerinaki84 από τη Γερμανία και η yolle, τότε που έγραφα πολύ κι εγώ ως εγκυούλα και μάλιστα είχαμε γεννήσει κοντά με τη yolle (ήταν κι εγώ να γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ, αλλά τελικά γέννησα στο ΑΤΤΙΚΟ).Τον τελευταίο καιρό έτρεχα με το μωράκι μου και χάθηκα από το διαδίκτυο, αλλά περνώντας από τις Απριλιάτικες μανούλες (από τις οποίες πολλές δε τις βλέπω πια), ήρθα κι εδώ να δω τί κάνουν τα κοριτσάκια που τότε ακόμα δεν είχαν γεννήσει... και από ό,τι βλέπω, είστε όλες μια χαρά!

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ο μικρούλης μου στη φωτό είναι πολύ μικρουλάκι ακόμη, τώρα έχει μεγαλώσει πολύ κι έχει αλλάξει (άλλη φάτσα πλέον)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΗΚΑ ΒΙΒΗ ΑΛΛΑ ΕΙΔΕΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ Κ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ Κ ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΝΕΑ ΦΑΤΣΑ ΣΕ ΦΟΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ χάρηκα Έλενα (δώσε ένα γλυκό φιλάκι στο ζουζουνίτσο σου από μένα- προβλέπω να κάψει καρδιές όταν μεγαλώσει).

Αυτός είναι ο μικρούλης μου σε πρόσφατη φωτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...