Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

Γειά σας κούκλες!! Απο το πρωί με έχει πετάξει 50 φορές!! :angry::angry::angry: Είναι που είναι αργή η σύνδεση μου τώρα έχω και το mammy να με πετάει κάθε τόσο!!

Όσες έχουν ραντεβού με γιατρό εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!

Kuo μου ναι ανταμώσαμε με τον αντρούλη μου!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! :P:P το βιντεάκι σου δεν μπόρεσα να το δώ λόγω ταχύτητας.. αλλά φαντάζομαι ότι δίνει ρεσιτάλ η κουκλίτσα σου!! :silly:

Αναστασία μου καλή όρεξη...

Κάτι λέγατε για καισαρική και ολική νάρκωση.. εμένα μου κάνανε ραχιαία που δεν έπιασε και μου κάνανε καπάκι και ολική (δεν είχαν χρόνο να περιμένουν...γιαυτό και δεν κάναν και επισκληρίδιο και προτίμησαν ραχιαία)μπορώ να πώ για την ολική ότι δεν με χάλασε καθόλου... μιά χαρά ήμουν όταν ξύπνησα... μόνο για 5 λεπτά έτρεμα τίποτα άλλο...και σε 14 ώρες σηκώθηκα και έκοβα βόλτες.. (πονούσα λίγο στην αρχή αλλά μετά οκ...) αυτάα.. πάντως όταν θα ξανακάνω λέω να κάνω επισκληρίδιο...όχι για τίποτα άλλο... απλά για να είμαι ξύπνια σε όλη τη διάρκεια..

kuo μου μήπως η soupitsa τελικά αποφάσισε να κάνει τις μίνι διακοπές που έλεγε?

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο κοριτσάκια μου...και δεν έχω τη δυνατότητα να ανοίγω 2 σελίδες... εδώ ανοίγει τη μία με το ζόρι... :angry::angry:

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλα, Κουακο, φοβερη η κορουλα σου, τι κινησουλες ειναι αυτες απιστευτες??? :woohoo: Απιθανη η μικρη σου!

Αναστασια εννοειται οτι ο πονος της εξετασης αυτης δεν συγκρινεται με τους πονους της γεννας, αλλα θα παρεις μια ιδεα (μικρη!)

Μπελλα τρομαξα και μονο που τα διαβασα ολα αυτα που γραφεις! Απιστευτο! Οχι οτι δεν τα ξερουμε, αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα και εγω!!!

Γιελιζ μου ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!!παντα με τον καλο τον λογο!!

Κατερινακι υπεροχη η κουκλιτσα σου!!!!και η δικια μου ακριβως τα ιδια κανει!πολυ ζωηρουλα σου βγηκε ε?χαχαχαχα!

Μπελλα μου με κατατρομαξες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Αναστασια εννοειται οτι ο πονος της εξετασης αυτης δεν συγκρινεται με τους πονους της γεννας, αλλα θα παρεις μια ιδεα (μικρη!)

.

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: θα περασει ομως... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιου λάικ; Χαίρομαι :) Ναι, είναι αρκετά ζωηρούλα η άτιμη! Να δούμε αν θα τα κάνει και έξω αυτά!

madre, δεν είναι ανά 10λεπτο οπότε είμαστε οκ ακόμη! Με το καλό η κορούλα σου :)

Βασιλική, πήρα το περιοδικό που λέγαμε. Δεν είναι κακό... Έχει και κάτι τηλέφωνα σε σχέση με θηλασμό, τα οποία θα σημειώσω κάπου just in case... Όσο για τις κινήσεις των μικρών σου, τι ανάγκη έχεις; Σε λίγο θα τα δεις live! :woohoo:

Μπέλλα, το δικό μας sling δεν έχει ring :P αλλά είναι της ίδιας φιλοσοφίας. Προσαρμόζεται στα στάδια ανάπτυξης. Αυτό ξέρω κι εγώ πάντως: ότι αν είναι ξαπλωτό τους πρώτους μήνες, είναι μια χαρά. Το πρόβλημα ήταν αυτοί που κρέμονται τα πόδια.

Καλά, το άρθρο... τραγικό ρε γμτ :dry: Φοβάμαι να σκεφτώ πόσα ΔΕΝ ξέρουμε.

Γελίζ μου :) Χαίρομαι που είσαι καλά και με την καλύτερη παρεούλα. Ναι, λογικά η σουπίτσα μας εγκατέλειψε τη βρωμοπόλη...

Σταυρούλα, Άννα και Αναστασία :kiss:

Πάω να δω Μαμαλάκη να περάσει η ώρα επιτέλους! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως ακριβως ετσι γινεται,σε περιπτωση λαθους δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις το δικιο σου...και αυτα στην Θεσσαλονικη,φανταστειτε τι γινεται στο Κιλκις,πας και ευχεσαι να ειναι καλη μερα!ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ!!

εφαγα στραγγιστο γιαουρτακι με σιροπι σοκολατας,ηθελα κατι γλυκο και παγωτο δεν μπορω να φαω φωναζει ο αντρας μου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Γιου λάικ; Χαίρομαι :) Ναι, είναι αρκετά ζωηρούλα η άτιμη! Να δούμε αν θα τα κάνει και έξω αυτά!

madre, δεν είναι ανά 10λεπτο οπότε είμαστε οκ ακόμη! Με το καλό η κορούλα σου :)

Βασιλική, πήρα το περιοδικό που λέγαμε. Δεν είναι κακό... Έχει και κάτι τηλέφωνα σε σχέση με θηλασμό, τα οποία θα σημειώσω κάπου just in case... Όσο για τις κινήσεις των μικρών σου, τι ανάγκη έχεις; Σε λίγο θα τα δεις live! :woohoo:

Μπέλλα, το δικό μας sling δεν έχει ring :P αλλά είναι της ίδιας φιλοσοφίας. Προσαρμόζεται στα στάδια ανάπτυξης. Αυτό ξέρω κι εγώ πάντως: ότι αν είναι ξαπλωτό τους πρώτους μήνες, είναι μια χαρά. Το πρόβλημα ήταν αυτοί που κρέμονται τα πόδια.

Καλά, το άρθρο... τραγικό ρε γμτ :dry: Φοβάμαι να σκεφτώ πόσα ΔΕΝ ξέρουμε.

Γελίζ μου :) Χαίρομαι που είσαι καλά και με την καλύτερη παρεούλα. Ναι, λογικά η σουπίτσα μας εγκατέλειψε τη βρωμοπόλη...

Σταυρούλα, Άννα και Αναστασία :kiss:

Πάω να δω Μαμαλάκη να περάσει η ώρα επιτέλους! :P

ειναι με χριτσ χρατσ;ναι ωραια και αυτα!βασικα επειδη ειμαι στον χωρο της αισθητικης,παραιατρικο επαγγελμα,και γνωριζω καλα πως λειτουργει το συστημα,παντα ημουν ψιλιασμενη μεχρι που το εζησα στο πετσι μου που λενε,ωρες ωρες λεω χιλιες φορες να ειχα αγνοια των πραγματων....

συσπασεις και γω εχω πιο συχνες εδω και 2 μερες,αλλα οχι τακτικες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας από εμάς,απ΄το σπιτάκι μας επιτέλους...Δεν άντεξα άλλο στην αθήνα,πήρα το οκ απ'τον γιατρό και έφυγα για δυο βδομάδες,μετά θα με ξαναδεί.Εως τότε απόλυτη ξεκούραση,γι'αυτό και έχω φέρει τη μάνα μου,βάλαμε το 1ο πλυντηριάκι της φραουλίτσας μου σήμερα!Και τώρα μου μαγειρεύει...

Δεν σας έχω διαβάσει γιατί δεν είμαι και στα πολύ καλά μου σήμερα,είχα ταχυπαλμίες απ'τα yutopar και παίρνω κι αντιβίωση που μου προκαλεί υπνηλία....

Σας φιλώ όμως όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou glika :)

simera exw fovero ponokefalo kai zestenomai apisteuta :angry:

elpida mou perastikoulia sou :kiss::kiss::kiss:

kuoula mou kai meis polles fores stinoume ti kamera alla mas kanei dropes i poniro les kai to katalavainei :P:P oi suspasoules pou exeis, vre les na kanei kana dou i mikri???? :):):) opws kai na xei me to kalo :kiss:

rozi mou me to kalo kopela mou kai seis, pou gennas?? sto nosokomeio tou rethymnou i ston asklipio???

mitsi mou emas mas ekanan dwro to karotsi tis perego to pliko switch polu kalo alla giro sta 800 euro :blink::S

alitheia i katerina mas i soupitsa pou einai, dikio exei i kuo exei kairo na dilwsei paron :dry:

de mou rxete kati allo twra....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυουλα κουκλα η κορακλα σου!! :):) ολο τσαχπινιες ειναι! :lol:

Μαμαλακη βλεπεις?δεν μπορω καθολου τις εκπομπες μαγειρικης δυστυχως αν και τρελαινομαι να μαγειρευω και να φτιαχνω γλυκακια..αα!θα παω να φτιαξω εναν κορμο τωρα.. :silly: :silly: μιαμμμμ!!!!

Ελπιδακι μου περαστικα σου μωρε!βρε καλα λεω εγω οτι πρεπει να γεννησουμε για να ηρεμησουμε! :huh: φαε καλα,ξαπλωσε,κοιμησου αν σου ερθει κιολας(αν και απ'οτι καταλαβα δεν θελεις και πολυ για να τον παρεις! :blink: ).πλησιαζει ο καιρος κοριτσιααααααα!!!!γεςςςςςςςςςςς!!!

Αγγελικουλα μου και εσυ δεν νιωθεις καλα σημερα?τι μερα περιεργη!η ζεστη προκαλει πονοκεφαλο.θα σε βοηθουσε ενα ντουζακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax anastasia oxi allo kormooooooooooo :blink::blink::blink::blink::blink: esas diavazw kai tora kafe vdomada fiaxnw kormo!!!!oso den pira se oli tin engymosini 8a parw tora :silly: :dry::P

aggeliki o giatros poy me parakolu8ei den einai sto nosokomeio,ksegenaei sto asklipio :( alla egw 8a genisw sto nosokomeio me allo giatro :( ti na kanume mas tyxane polla mazemena,elpyzw ola 8a pane kala!!! :(

katerina(kuo)foveri i mikri soy!!!!!emena ayta kanei sini8os otan ksaplonw na koimi8w...ekei arxizei to xoro!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι να κανω Ροζη μου???το αντρακι μου καθε βραδυ μου ζηταει γλυκακι και δεν εχω κατι να τον τραταρω..χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!με πουρακια (καπρις) την βγαζει..κριμα δεν ειναι?ετσι ειπα να φτιαξω σημερα..να τον γλυκανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε παιδια τι ειναι αυτο το πραγμα με το μαμμυ δυο μερεσ?δεν μπορω να ανοιξω ολες τις σελιδες και ουτε να παω στο προφιλ μου!με βγαζει συνεχεια στη κεντρικη σελιδα!απο τα λιγα που προλαβα να διαβασω..γιατι τελικα με κλεισαν μεσα τα μαστορια..ναι ναι τα δικα μου τα γνωστα..ηρθαν σημερα να μου φτιαξουν το ντουλαπακι του μπανιου και ακομα το φτιαχνουν!! :dry::dry::dry: περιμανα και μια συναδελφο να μου φερει τα χαρτια του εργοδοτη απο το αεροδρομιο για το ΙΚΑ να παω αυριο να πληρωθω!!ουφφ επιτελους!

εσεις βλεπω ειστε ακομα φουσκωμενες οπως σας αφησα!!!καλως να δειτε τα μωρα σας οσες εχετε ραντεβου!!νεακια το βραδυ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΠΕΤΕΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ..!!

ΧΤΕΣ ΠΗΓΑ TRES JOLIE...για νυχτικα κλπ..γινοταν της κακομοιρας..πηρα ..νυχτικουλι και ρομπιτσα σετ,και ενα σετ καπρι με φανελακι για μπιζαμακι..αλλα ειναι μαυρα..πειραζει?τα ηθελα μαυρα γιατι τα αλλα ειναι διαφανα ή διαγραφουν,ή να τυχει κανενα accident με ..αιματακι μετα το τοκετο..απο εμπειρια μιλαω!ξερω το μαυρο δεν ειναι οτι καλυτερο για το μωρακι να το βλεπει αλλα εμενα θα με βολεψει καλυτερα!Οι φιλες μου με κραξανε..!να παω να τα αλλαξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια..γιατι το κανετε αυτο με τα γλυκα??? :(:(

τωρα μου ηρθε λιγουρα για γλυκο του κουταλιου..συκαλακι!!χμχμχμχ..

εχω μπλοκαρει και δεν ξερω τι χρειαζομαι να αγορασω..εκεινη η λιστα υπαρχει πουθενα/????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες μου...απο οτι διαβασα ολες καλα...

χρυσα μου καλως ηρθες με το καλο το νινακι σου....

ροζι μου εισαι τυχερουλα λιγες μερες μεινανε...με το καλο κουκλιτσα μου....μπηκα κ το πρωι κ την ωρα που σας διαβαζα σφιχτηκε το στομαχι μου ζαλιστηκα κ μου ερχοταν να λυποθημησω παρατησα το pc κ πηγα γρηγορα στο κρεβατι ξαπλωσα κ αναψα το aircool κ σηκωθηκα οταν ηρθε ο αντρας μου γιατι ημουνα μονη μου...φαγαμε κ εκατσα να σας διαβασω θα παω παλι να ξαπλωσω λιγακι κ θα τα πουμε πιο μετα...φιλακια πολλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα τελικα τα μαθηματα θα τα κανω στο ελενα 20 αυγουστου με 24...4 μαθηματα ανωδυνου απο 2 ωρες γιατι αμα περιμενω απο το ικα θα γεννησω πρωτα κ μετα θα με παρουν τηλ εδω κ ενα μηνα τους εχω παρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω χθες και σημερα πλενω και σιδερωνω τα προικια με το κλιματιστικο στο φουλ αλλα και παλι σταματησα .. δεν τελειωσα... κουραζομαι να ειμαι πολυ ωρα καθιστη.... ζοριζουν τα πραγματα :blush: δεν πλευεται και η ζεστη...

ντορα κανουν και στο ελενα μαθηματα ανωδυνου τοκετου???

δεν το ηξερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινακι ακομα με τα μαστορια παιδευεστε ε?υπομονη μωρε!!!

ειμαστε στον ποστο μας οπως πολυ σωστα καταλαβες!μεγεια τα νυχτικακια!!σκεφτηκες πρακτικα στο χρωμα!χαχαχαχα!ποια λιστα λες?για το τι χρειαζομαστε στην κλικινη?παρε ενα δειγμα:

Βαλιτσα μαιευτηριου για την μανουλα!

-νυχτικα με κουμπια μπροστα

-παντοφλες

-ρομπα

-εσωρουχα

-σουτιεν θηλασμου

-επιθεματα στηθους

-πετσετες μπανιου για το σωμα

-πετσετες προσωπου

-σαπουνι σωματος + Octenisan(για την ευαισθητη περιοχη, μιας και θα εχουμε και ραφες, ειτε απο καισαρικη, ειτε απο φυσιολογικη γεννα)

-σαμπουαν μαλλιων

-χτενια-βουρτσα μαλλιων

-πιστολακι μαλλιων

-οδοντοκρεμα+οδοντοβρουτσα

-cleenex

-σερβιετες γεννας

-κρεμα για τις θηλες

-liposan για τα χειλη

-καλλυντικα για να ειμαστε ομορφες μανουλες στις φωτο!

Βαλιτσα μαιευτηριου για το μωρακι!

-εσωτερικα με μακρυ μανικι

-πανες

-πετσετες μπανιου

-κουβερτα χοντρη

-γαντακια

-καπελλακι

ολα τα υπολοιπα τα εχει η κλινικη...εκτος αν γεννησεις σε δημοσιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,καλές μου!Δεν μπορώ ούτε να γράψω κορίτσια.Οι αντοχές μου έχουν πέσει κατακόρυφα.Πονάω αφάνταστα στα κόκκαλα,δεν μπορώ να περπατήσω.Καλά,δε λέμε για τον ύπνο.5 λεπτά κάνω μέχρι να γυρίσω πλευρό.Οπότε ξαγρυπνώ.Μέχρι να με ξαναπάρει ο ύπνος θέλω να γυρίσω πάλι πλευρό και πάει λέγοντας.Κουράστηκαααααααα!

Συγνώμη,που δεν αναφέρομαι σε καμμία. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου ευχαριστω..στο Ελενας θα γεννησω ..οποτε..τι γινεται?

οσο για το μωρο εδω θα εχει τοση ζεστη...δεν νομιζω να χρειαζομαι κατι απο αυτα για το μωρακι :blink::blink:

Κατερινακι(fou fou)κουραγιο ..τι αλλο?>εγω ποναω αλλα συνεχιζω DURACELL

μονο τις σκαλες δεν παλευω πια!Για να ανεβω στο 3ο που μενω..αστα υποφερω!πιο πολυ με κουραζει το βαρος παρα οτι αλλο..

δυστυχως δεν εχω ασανσερ!! :(:(:(:(:(:(:(

για τα μαθηματα στο Ελενα..μας ελεγε η νανα!!

Βασιλικη σιδερωνεις??να κατι που δεν κανω μεε τιιιποταααααα!!!

Ντορα καλα εκανες..και ξαπλωσες ..Να σου πηγεε ε?

τωρα φευγω για ΙΚΕΑ!παμε να δουμε κι εκει τα στρωματα!μεχρι να καταληξουμε!

το ντουλαπι στο μπανιο..αν και εκει κατι ψιλοατελειες..ετοιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα μου ρωτησα και δινουν σιγουρα γαλα και παμπερς για το μπεμπε.αυτα μου ειπαν οτι δινουν τα δημοσια.καλα ψωνια!!και εμεις παμε για περπατημα τωρα!!!εφτιαξα και τον κορμο και μολις ερθουμε θα τον τσακισουμε!!!χιχιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες. Προσπάθησα λίγο να κοιμηθώ το μεσημέρι, αλλά αν και είχα ανοιχτό το κλιματιστικό δεν τα κατάφερα. Ανυπόφορη αυτή η ζέστη. Κι αυτή η κοιλιά δεν βολεύεται πουθενά!! Δεν ξέρω για εσας, αλλά εγώ από τον 5ο μήνα κοιμάμαι στον καναπέ καθιστή, λόγω καούρας... χάλια χάλια. Να περάσουν οι μέρες να γεννήσω μήπως και κοιμηθώ σαν άνθρωπος.

Foufou σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εμένα πονάει η λεκάνη μου τρομερά. Δεν μπορώ πλέον να περπατήσω καθόλου. Οπότε και για σιδέρωμα κορίτσια ούτε λόγος!!!

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε, τι φορμάκια φοράμε στο νεογέννητο?

Εγώ τα ψώνισα λίγο νωρίς γιατί είχα πάει Αθήνα, και τα περισσότερα έχουν μανικάκι 3/4. Μήπως έκανα κουταμάρα? Αλλά θυμόμουν από τα πρώτα μου ότι τα μωρά έχουν υποθερμία. Τώρα βέβαια με τέτοια ζέστη σκέφτομαι ότι μάλλον θα πάνε χαμένα. Επίσης, τί κρέμα παίρνετε για τις θηλές και για ποιο λόγο? Εμένα ο γιατρός δεν μου είπε κάτι σχετικό και δεν έχω προετοιμαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...