Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

ασε που κατι να παει στραβα,θα πρεπει να με στειλουν Ιπποκρατειο,τιποτα δεν εχουν εδω,ουτε για τα νεογνα,λες και ειμαστε σε κανενα ξεχασμενο χωριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

an-n έγραψε:

madre έγραψε:

μαντρε με το καλο το νινι σου και ολα να πανε καλα ευχομαι!!!ειναι το 1ο σου?τι περιμενεις?κοριτσακι?αγορακι?να μην κανεις ολικη αναισθησια.ολα τ'αλλα καντα!με το καλοοο και παλιιι!![/quote:3cfouv7a]

εμενα βρε κοριτσια παντως ο γιατρος μου επιμενει να κανω ολικη :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και στις υπόλοιπες!

Κατερινάκι φουφού, με το καλό να δείτε κι εσείς το μπεμπάκι σας! Όσο πλησιάζει ο καιρός, θα έχουμε όλο και πιο συχνά ραντεβού, άρα όλο και πιο πολλά νεάκια :) Σήμερα έχουμε 6 εγώ, 7 η Άννα, 8 εσύ :laugh: :laugh:

Ρόζη, μία εβδομάδα :woohoo: :woohoo: Ήρθε η ώρα! Με το καλό! Πώς αισθάνεσαι; (κλασική ηλίθια δημοσιογραφική ερώτηση χεχεχ)

Μήτση μου, περαστικά σου! Ελπίζω να 'σαι ψιλοξάπλα ε :P Εμείς τριπλό πήραμε της Inglesina. Τώρα αν είναι βολικό... σε λίγο θα ξέρουμε! Εσύ έχεις δει κάποιο που να σου κάνει κλικ;

Μπέλλα, όλα καλά θα πάνε τώρα όμως, ναι; :kiss:

Μαράκι, ντροπή σου :P Αν και προτιμώ τα pacotinia :woohoo:, όλα τα... βρακουλίνια είναι κόλαση :evil: Με το Παπαγεωργίου δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Θεωρείται η καλύτερη περίπτωση, αλλά δεν κάνουν πολλούς τοκετούς;

Αναστασία μου, υπομονή. Μπορεί να σε προϊδεάζει για πόνο αλλά να μη σου φανεί, ξέρω γω; :dry: Έτσι κι αλλιώς είσαι τόσο κοντά πλέον που σε λίγα 24ωρα όλα αυτά θα ανήκουν στην "προ καραμελίτσας" ζωή ;) Όσο για το τι λέμε εδώ, δεν τα θυμάμαι όλα. Έχω ανοιχτές δύο καρτέλες όμως, μία για να διαβάζω και μία για να γράφω :P

Γεια σου Χρύσα μάδρε και με το καλό το μπεμπάκι σου! Γιατί όμως να κάνεις ΚΑΙ μέθη;

Πολύ ξενερωτικά αυτά που γράφετε για τα ιδιωτικά. Κορίτσια, ειλικρινά πριν μείνω έγκυος δεν είχα ιδέα τι παίζει. Σιγά σιγά μαθαίνοντάς τα έλεγα στερνή μου γνώση... αλλά πάει, τώρα κόλλησα με αυτό το γιατρό και το Μητέρα :unsure:

Επίσης, πού είναι η σουπίτσα μας οέο;

Υ.Γ.: Πολλά πονάκια περιόδου σήμερα σε συνδυασμό με σκληρή κοιλιά. Περίοδος δε νομίζω να μου έρθει (...), οπότε να υποθέσω ότι μπορεί να είναι και συσπάσεις αυτά; Από χθες το βράδυ παίρνω "μηνύματα" μου φαίνεται :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

KORITSAΡΕΣ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΒΛΕΠΩ ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΤΟ 14?? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΕΦΥΓΕ ΤΟ 13 ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ !ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΟΛΛΑΑ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ!ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΜΠΩ...ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΤΡΕΧΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ!ΜΕΤΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΕΦΤΑΣΕ Η ΧΑΡΗ ΜΟΥ !!ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ..ΕΙΧΑ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΟΡΤΑΖΕ Ο ΛΙΑΚΟΣ ΜΟΥ! :):)

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΙΚΑ ΨΩΝΙΑ..ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!

ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ..ΚΑΙ ΣΕΡΝΕΤΑΙ! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αγόρασα καρότσι στην Αθήνα, δεν είναι ούτε Perego ούτε Chiccο. άλλωστε το θεωρώ περιττό έξοδο να δώσω 700 ευρώ για ενα καρότσι. είναι παρόμοιο με το Carello, και η μάρκα του είναι JCollections. περιλαμβάνει το καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου, πορτ μπεμπέ, ποδόσακο, και τσάντα για τα πράγματα του μωρού. Η τιμή του??? Μόλις 300 ευρώ. Είναι αρκετά σταθερό και γερό και πιστεύω ότι τη δουλειά του θα την κάνει τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Χρυσα! Καλωσηρθες και με το καλο η μοναχοκορη σου! Να χαιρεσαι ολα σου τα παιδακια!Ευχομαι να πανε ολα καλα στην καισαρικη, αλλα δεν ξερω να σου απαντησω σχετικα, γιατι εγω γεννησασ με φτ.

Μιτσι και εμεις πολυκαροτσι εχουμε, της CAM δεν ξερω αν την γνωριζετε, αλλα ειναι πολυ καλο και με εχει βολεψει πολυ (και τον Γιωργο το ιδιο! :P )

Κουακο μου και εσυ ραντεβου σημερα? Ουααουυυυ...θα εχουμε νεα να λεμε το βραδακι! Σε εσενα βεβαια θα ειναι απο τα τελευταια...Α, και πες της μπουμπους, να μην παιρνει πρωτοβουλιες απο μονη της, σε 10 μερουλες ακριβως ειναι η επισημη εξοδος της!

Αναστασακι υπομονη με την εξεταση, μπορει τελικα και να μην πονεσεις τοοσο πολυ πια, μην το σκεφτεσαι, ασε που θα παρεις και μια γευση τοκετου και θα ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Υ.Γ.: Πολλά πονάκια περιόδου σήμερα σε συνδυασμό με σκληρή κοιλιά. Περίοδος δε νομίζω να μου έρθει (...), οπότε να υποθέσω ότι μπορεί να είναι και συσπάσεις αυτά; Από χθες το βράδυ παίρνω "μηνύματα" μου φαίνεται :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Υ.Γ.: Πολλά πονάκια περιόδου σήμερα σε συνδυασμό με σκληρή κοιλιά. Περίοδος δε νομίζω να μου έρθει (...), οπότε να υποθέσω ότι μπορεί να είναι και συσπάσεις αυτά; Από χθες το βράδυ παίρνω "μηνύματα" μου φαίνεται :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Υ.Γ.: Πολλά πονάκια περιόδου σήμερα σε συνδυασμό με σκληρή κοιλιά. Περίοδος δε νομίζω να μου έρθει (...), οπότε να υποθέσω ότι μπορεί να είναι και συσπάσεις αυτά; Από χθες το βράδυ παίρνω "μηνύματα" μου φαίνεται :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα(φουφου),ωραια!με το καλο λοιπον να δεις το μπεμπακι σου!

βρε Μπελλα μου τι περασες???πωπω!καλα κανεις και προτιμας ιδιωτικη κλινικη..τι ακριβως ειναι αυτο που παρηγγειλες?

Αννα μπραβο κοπελα μου!χαιρομαι πολυ που ειναι καλα το θεμα με τα ραμματακια σου!

μαντρε ετσι ειναι με τους ελευθερους επαγγελματιες δυστυχως!ευχομαι ολα να σου πανε καλα!και να χαιρεσαι τα διδυμακια σου!

Βασιλικη μου ο αντρας μου ειναι γιατρος και πραγματικα εχει δει πολλα απο την ολικη αναισθησια.εδω στη Σουηδια απαγορευεται δια ροπαλου.μονο σε εξαιρετικα ιδιαιτερη περιπτωση τη συστηνουν.γιατι να κανεις ολικη?δεν υπαρχει λογος νομιζω.πολλοι γιατροι το εχουν συστημα να κανουν ολικη.

Κατερινακι(κυο μου), καλη φαση αυτο με τις 2 ανοιχτες σελιδες..χιχι..και εγω θα το κανω για να μην ξεχναω καμια..οσο για τα πονακια ειναι απολυτα φυσιολογικα και πρεπει να τα εχεις τωρα προς το τελος.τι καλα!πλησιαζει η ωρα!

Κατρινακι επιτελους!λυθηκε η απορια!!!ο αντρας σου γιορταζε!!!χαχαχα!!να τον χαιρεσαι και παλι!!!να εινια γερος και με το καλο το 4ο μελος της οικογενειας !!!!!

αντε βρε κοριτσια να γεννησουμε να ηρεμησουμε.σημερα το πρωι σηκωθηκα και ελεγα δεν θελω αλλο..θελω να γεννησω..πονουσα τοοσ πολυ οταν γυριζα πλευρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα οσο και να πονεσω στην εξεταση δεν θα ειναι σαν τους πονους του τοκετου,σωστα?οποτε χαλαρουιτααα!!!!χαχαχαχαχα!!!

6 ωριτσες σου εμειναν για να δεις το νινι σου!!!!!!

εμεις εχθες την ειδαμε ξανα..μαζι με την εξεταση μας εκανε και εναν υπερηχο!!!!!την αλλη εβδομαδα παλι θα τη δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

kuo28 έγραψε:

Υ.Γ.: Πολλά πονάκια περιόδου σήμερα σε συνδυασμό με σκληρή κοιλιά. Περίοδος δε νομίζω να μου έρθει (...), οπότε να υποθέσω ότι μπορεί να είναι και συσπάσεις αυτά; Από χθες το βράδυ παίρνω "μηνύματα" μου φαίνεται :dry:

katerinaki -mia apo ta idia!!!8a mas prolavei?....8a ton prolavume ? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπέλλα με γεια σας, φαίνεται πανέμορφο :) Κι εμείς έχουμε πάρει, αλλά δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσουμε.

Άννα, σιδερένια! Να είναι η τελευταία ταλαιπωρία αυτή!

Κατρινάκι, να τον χαίρεσαι και πάλι. Περάσατε καλά; Καλά ψώνια!

Άννα μου :kiss:

Χθες "κατάφερα" να πετύχω επιτέλους τη μικρή να κουνιέται και την έγραψα, χιχιχι. Ελπίζω να φαίνεται :blush:

http://www.youtube.com/watch?v=Oyd-Fv4lDAI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι εχει γινει αυτες τις μερες με το μαμμυ??????? :angry:

εχει καταντησει πολυ εκνευριστικο!!!

η θα μας πεταει εξω η που θα με πεταει απο μελος και με εχει σαν επισκεπτη!!!!!!

μα ειναι να παιζει με τα νευρα μας στην κατασταση μας????????????? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

μαρσιπος ring sling ειναι swsth_topothetisi_neogennitou.jpg

αα καταλαβα!δεν ειναι σαν να ειναι ορθιο και απλα στηριζει τα ποδαρακια του στις εσοχες.αυτο ναι ειναι οκ!δεν επηρεαζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

μα τι εχει γινει αυτες τις μερες με το μαμμυ??????? :angry:

εχει καταντησει πολυ εκνευριστικο!!!

η θα μας πεταει εξω η που θα με πεταει απο μελος και με εχει σαν επισκεπτη!!!!!!

μα ειναι να παιζει με τα νευρα μας στην κατασταση μας????????????? :S

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πες τα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Μπέλλα με γεια σας, φαίνεται πανέμορφο :) Κι εμείς έχουμε πάρει, αλλά δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσουμε.

Άννα, σιδερένια! Να είναι η τελευταία ταλαιπωρία αυτή!

Κατρινάκι, να τον χαίρεσαι και πάλι. Περάσατε καλά; Καλά ψώνια!

Άννα μου :kiss:

Χθες "κατάφερα" να πετύχω επιτέλους τη μικρή να κουνιέται και την έγραψα, χιχιχι. Ελπίζω να φαίνεται :blush:

http://www.youtube.com/watch?v=Oyd-Fv4lDAI

τ ε λ ε ι ο ! ! ! ! ! ! !

καταπληκτικο ειναι :woohoo: :woohoo: :woohoo:

εμενα δεν εχουν χωρο να κινηθουν τοσο πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας αφηνω λιγο..παω να στρωσω τραπεζι ..ηρθε το αντρακι μου να φαει !τα λεμε σε λιγακι!!!!ματσσσσσσσσσσσσσσ σε ολες!!!!και οσες φατε τωρα καλη ορεξη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα και εγώ...Τι κάνετε μανουλίτσες?ετοιμάζεστε οι πιο πολλές!

Κορίτσια και εγω ήμουν υπερ του δημοσιου νοσοκομείου αν η εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική αλλα στο νοσοκομείο της πόλης μου δεν υπάρχει μαιευτήρας εδώ και ένα χρόνο :(

2010 και πρέπει να τρέχεις σε αλλο νομό.Αλίμονο αν κάποιος δεν έχει χρήματα για ιδιωτικο...τι να πω!!τραγικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι εγκυος και μαια, δουλεψα και μεχρι προσφατα στο παπαγεωργιου, η αληθεια λοιπον ειναι πως 1.το ποσοστο καισαρικης ειναι πανω απο 70% γιατι οι γιατροι βαριουνται να περιμενου 2. τις καισαρικες τις κανουν μονο και αποκλειστικα οι ειδικευομενοι κατω απο επιβλεπση μονο αν εχεις πληρωσει η θα πληρωσεις τον ειδικο, οταν μπαινει το σεντονι μπροστα σου τα εργαλεια τα παιρνει ο μαθητης!!! 3. οι περισοτεροι αναισθησιολογοι δεν ξερουν καλη επισκληριδιο με αποτελεσμα λεσ οι λεχωνες να εχουν πονοκεφαλο για μηνεσ μετα. 4. σε ποσοστο πανω απο 30% οι τομες απο τισ καισαρικες παθαινουν μολυνση γιατι κυκλοφορουν περιεργα μικροβια στο νοσοκομειο λογω τισ εντατικης ποθ ειναι κατω απο την αιθουσα τοκετου!!!! 5. τα ραμματα και τα υλικα της αιθουσας ειναι κινεζικα λογω περικοπων! 6. μαιες ειδικευομενοι και οι περισοτεροι απο τουσ μεγαλους γιατρους (καθηγητες) δεν εχουν ιδεα απο τις καινουργιεσ τεχνικεσ γεννας και κυριως δεν εκπαιδευονται ποτα να διαβαζουν το καρδιοτοκογραφημα που ειναι το μονο εργαλειο για την παρακολουθηση του εμβρυου στη γεννα!!!!! στη θεσσαλονικη μονο 5-10 γιατροι το ξερουν καλα επειδη κανανε την ειδικοτητα σε αγγλια γερμανια.. 7. οτι και να συμβει απο λαθος γιατρου η οχι μεσα εκει ακρη δεν θα βγαλετε ποτε γιατι τα καλυπτουν ολα οι γιατροι με την διοικηση του νοσοκομειου.... τα ιδια και χειροτερα ισχειουν και για το ιπποκρατειο

γιαυτο και εγω τωρα στην δευτερη γεννα θα παω στην βιοκλινικη και θα παρω το πακετο της 1 η 2 ημερων.

ΚΑΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΗΞΕΡΑ...ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΜΑΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...