Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

παντως βρε κοριτσια θεωρω οτι αν θες να αποφυγεις τα κερατιατικα που σου παιρνουν στα ιδιωτικα αλλα και την εκει αμοιβη του γιατρου...

μπορεις να βρεις εναν γιατρο που να εμπιστευεσαι σε καποιο δημοσιο!!!!

εχει πολλους αξιολογους γιατρους!

κι εμενα δε λεω το θελει το χαρτζηλικι του αλλα καμμια σχεση με το τι θα εδινα σε ιδιωτη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Μπελλα που θα γεννησεις?

Φερνουνε ενα σωρο πραγματα, απο σερβιετες και εσωρουχα μιας χρησης μεχρι και μωρομαντηλα και αντισηπτικο για τα χερια και κρεμα για τις θηλες! ΟΛΑ αυτα τα βρηκα ηδη ετοιμα πριν καν με πανε στο δωματιο μου και χωρις καν να με ρωτησουν! :angry::angry::angry:

Το αστειο ειναι οτι στην αρχη δεν μου ειχαν φερει εσωρουχα μιας χρησης και μου ειπε μια αλλη κοπελα να τα ζητησω, αφου ετσι και αλλιως θα μου τα χρεωναν!Ε, και τα ζητησα! Εννοειται οτι οταν εφυγα δεν αφησα τιποτα πισω μου, αφου τα ειχα ηδη πληρωμενα!

οταν λετε τα εχουν ηδη χρεωσει εννοειται οτι σου τα εχουν ηδη στο πακετο που συμφωνηθηκε ετσι???

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΠΗΡΑΤΕ???ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη ποσο δικιο εχεις και ποσο τυχερη εισαι!!! Και απο θεμα οικονομικο, αλλα και το οτι θα εχεις συνεχως μαζι σου τα διδυμομωρακια σου! ;):)

Μακαρι να ηταν και ο δικος μου γιατρος σε δημοσιο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου εγω εχω πολυ ασχημη εμπειρια απο το δημοσιο και δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...δεν αντεχω ψιχολογικα ουτε απο εξω να περασω...δεν μπορω...το ξερω οτι ετυχε,αλλα ακομα δεν μπορω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ροζι δηλαδη σε μια εβδομαδα θα κρατας αγκαλιτσα το μωρακι σου? Φοβερο! Με το καλο ευχομαι, καλη λευτερια!

eyxaristw!!!akwma den mporw na to pistepsw san oniro moy fenete!! :):) mono otan dw to pringipa moy 8a ton pistepsw!!!!!!!

vasiliki simfono mazi soy!kalitera apo ta leyta 8a parw kati gia to mwro moy(den einai kai liga)allo poy kai se dimosio 8a dwsoyme kati tis(fakelaki enow)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα! :)

βλεπω πρωινες πρωινες!!!εγω σηκωθηκα πριν κανα 40 λεπτο αλλα μεχρι να σας διαβασω και να φαω πρωινο περασε η ωρα..

Αννουλα με το καλο να δειτε το μπεμπακι σας!και αλλη μια κοπελα θα το δει αλλα δεν θυμαμαι ποια ειναι...η Κατερινα(φουφου) μηπως?

Κατερινακι(κυο), μακαρι!εχεις και εσυ εξεταση ε?δεν θα σε πιασει απο κατω αν κανεις καισαρικη.απο κατω σε πιανουν μονο γι'αυτες που γεννανε φυσιλογικα γιατι θελουν να δουν αν εχει μαλακωσει,κοντυνει+ανοιξει ο τραχηλος.μην ανησυχεις.η εξεταση ηταν φρικη...ξερεις πως το σκεφτομαι την επομενη εβδομαδα που θα παω παλι αλλα αυτη τη φορα θα πιασει τον σακο και θα με πονεσει πιο πολυ..μου το ειπε κιολας..εχεις προβλημα?ντοινγκ!!ε ναιιι αλλα θελω και το κοριτσακι μου αγκαλια του λεω οποτε..ας παει στα κομματια η παλιοεξεταση.

μωρε κατι ηθελα να πω για αλλες 2-3 κοπελες αλλα δνε θυμαμαι..βρε Κυο πως τα καταφερνεις να γραφεις για ολες χωρις να ξεχνας?

οσο για την μπεμπε λιλη την αχωνευτη δειτε εδω:http://troktiko.blogspot.com/2010/06/video-video.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω Βασιλικη οτι θα μπορουσα να βρω εναν γιατρο καλο σε δημοσιο, αλλα τον γιατρο μου τον ξερω και με ξερει σχεδον 15 χρονια, απο κοριτσακι. Του εχω απολυτη εμπιστοσυνη και τον ρωταω οτι θελω, χωρις να ντρεπομαι! Δικοπο μαχαιρι η αποφαση...

Μπελλα η ασχημη εμπειρια παντου μπορει να συμβει ειτε σε ιδιωτικο ειτε σε δημοσιο, αλλα αν ψυχολογικα αισθανεσαι καλυτερα εσυ να γεννησεις σε ιδιωτικο, εγω μαζι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Βασιλικη ποσο δικιο εχεις και ποσο τυχερη εισαι!!! Και απο θεμα οικονομικο, αλλα και το οτι θα εχεις συνεχως μαζι σου τα διδυμομωρακια σου! ;):)

Μακαρι να ηταν και ο δικος μου γιατρος σε δημοσιο... :(

αυτος δεν ηταν ο γιατρος μου παλιοτερα ;) γι αυτο και σου εγραψα τα παραπανω...

ο γιατρος μου ηταν στο λητω αλλα οταν ανελαβε την αδελφη μου πριν 8 χρονια στο πρωτο της παιδι, στον 8ο την πηγαινε για καισαρικη λογω υποτειθεμενου διαβητη κυησεως και τοτε πηγε στο ελενα στον γιατρο αυτο και γεννησε φυσιοιλογικοτατα και τα δυο της παιδακια, χωρις να εχει βεβαια διαβητη ;)

ετσι κι εγω οταν εμεινα εγκυος πηγα σε αυτον!! περασα και απο 2-3 αλλους αλλα τελικα συμπερανα οτι ειναι το καλυτερο...

εχει καποια μειονεκτηματα αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρόζι μου με το καλό!

Μίτσι,τι πρόβλημα έχεις κοπέλα μου;Δε βρίσκεις καρότσι;Εγώ έχω από την άλλη μου την κόρη.Ρώτα ό,τι θες.

Αναστασία μου,εγώ δεν κοντεύω.Απ'όσο ξέρω τουλάχιστον :laugh: :laugh: :laugh: Σήμερα θα πάω στο γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσι μου εγω δυστυχως και να θελω να σε βοηθησω σχετικα με το καροτσι δεν εχω ιδεα τι παιζει στην Ελλαδα.να σου βαλω μια φωτο να δεις το δικο μας καροτσι αλλα μηπως δεν σε βοηθησει γιατι απο αλλες φωτος που εχω δει απο αλλα κοριτσια δεν μοιαζουν και πολυ.εχω ακουσει πως της πεγκ περεγκο ειναι καλα αν σε βοηθαει αυτο και επισης μη προτιμησεις με τπτ τα 3ροδα.δεν ειναι καθολου σταθερα και υπαρχει κινδυνος με μια αποτομη κινηση του μωρου προς καποια πλευρα να σου πεσει κατω.

Μπελλα μου το μαρσιπο δεν συστηνεται και πολυ.γνωμη του αντρα μου ως παιδιατρος..εγω ενα πραγμα ονειρευομουν οταν ελεγα πως θα κανω παιδι να παρω μαρσιπο.ελα ομως που μπορει να προκαλσει ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβληματα στο σωματακι του παιδιου.και φυσικα ξεκινανε ολα απο τη σπονδυλικη στηλη και τη σταση που εχει αυτη καθως χρησιμοπποιουν οι γονεις το μαρσιπο.και ο γιατρος του φορουμ επισης λεει οτι αντεδεικνυται!

Κατερινα(φουφου) εξεταση με τον γιατρο δεν ειπες οτι εχεις?εκτος της απςλειας μνηνης που εχω ,εχω και παραισθησεις? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες. Με λένε Χρύσα και είμαι από Άρτα. Επιτέλους τελείωσα με τη δουλειά μου και έχω λίγο χρόνο να σερφάρω στο ιντερνετ!! Σε 8 μέρες βέβαια έχω προγραμματισμένη καισαρική,οπότε, δεν είναι και αρκετός ο χρόνος για να ξεκουραστώ. Ήθελα να σας ρωτήσω, αν έχει κάνει καμία σας καισαρική με επισκληρίδιο και μέθη παράλληλα. Κοντεύουν οι μέρες, και μόνο που το σκέφτομαι αγχώνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Βασιλικη μου εγω εχω πολυ ασχημη εμπειρια απο το δημοσιο και δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...δεν αντεχω ψιχολογικα ουτε απο εξω να περασω...δεν μπορω...το ξερω οτι ετυχε,αλλα ακομα δεν μπορω..

μπελλα μου δεν εχω διαβασει την ιστορια σου για να ειμαι ειλικρινης :blush:

δεν αντεχω τωρα να διαβαζω στεναχωρα πραγματα γιατι οι ορμονες μου με εχουν κανει πολυ κλαψιαρα... και επιρρεαζομαι... :unsure:

σιγουρα αν περασες μια σχημη εμεπειρια εκει σου εχει μεινει.. αλλα ειναι μονο το νοσοκομειο?? δεν παιζει ρολο και ο γιατρος???

ειχες καλο γιατρο εκει???

βεβαια φανταζομαι οτι τα νοσοκομεια στην επαρχια πιθανον να εχουν και αλλο εξοπλισμο.. παντως οτι και να πεις εχεις δικιο....

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

καλημέρα σε όλες. Με λένε Χρύσα και είμαι από Άρτα. Επιτέλους τελείωσα με τη δουλειά μου και έχω λίγο χρόνο να σερφάρω στο ιντερνετ!! Σε 8 μέρες βέβαια έχω προγραμματισμένη καισαρική,οπότε, δεν είναι και αρκετός ο χρόνος για να ξεκουραστώ. Ήθελα να σας ρωτήσω, αν έχει κάνει καμία σας καισαρική με επισκληρίδιο και μέθη παράλληλα. Κοντεύουν οι μέρες, και μόνο που το σκέφτομαι αγχώνομαι.

μαντρε με το καλο το νινι σου και ολα να πανε καλα ευχομαι!!!ειναι το 1ο σου?τι περιμενεις?κοριτσακι?αγορακι?να μην κανεις ολικη αναισθησια.ολα τ'αλλα καντα!με το καλοοο και παλιιι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,Αναστασία μου!Ραντεβου με το γιατρό έχω.Τι να κάνουμε;Οι συνέπειες τις εγκυμοσύνης! :laugh: :laugh: :laugh:

Χρύσα μου,καλως ήρθες και με το καλό να έρθει το μωράκι σου στον κόσμο.Δούλευες μέχρι τώρα;Χαρά στο κουράγιο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Ρόζι μου με το καλό!

Μίτσι,τι πρόβλημα έχεις κοπέλα μου;Δε βρίσκεις καρότσι;Εγώ έχω από την άλλη μου την κόρη.Ρώτα ό,τι θες.

Αναστασία μου,εγώ δεν κοντεύω.Απ'όσο ξέρω τουλάχιστον :laugh: :laugh: :laugh: Σήμερα θα πάω στο γιατρό.

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΤΟ ΤΡΙΠΛΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ 2 ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΡΕΜΑΛΙΑ ΤΟΥς ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ,ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΔΕΙΞΩ.ΑΣΕ ΟΜΩς ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΧΡΕΩΣΩ..ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΤΙς ΑΓΟΡΕς ΜΠΑς Κ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 450 ΥΕΡΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ring sling δεν δημιουργουν κανενα προβλημα,εξαλλου δεν θα ειναι με τις ωρες εκει,ειναι σαν να το κρατας αγκαλιτσα!Βασιλικη δεν το λεω για να διαβασετε την ιστορια μου,προς θεου,και δεν θελω..το νοσοκομειο ειναι εντελως σκατα,με παρατησαν μονη μεσα στον θαλαμο,καμια μαια δεν ηταν διπλα μου,και επρεπε μονη μου να ξερω ποτε θα κατεβει το μωρο...πρωτη γεννα αντε να ξερεις πως και τι,ευτυχως μου χε πει η μαμα μου πως οταν αισθανεσαι πως σου ερχονται κακα ειναι το μωρο που εχει κατεβει,και μολις το ενιωσα η μαμα μου εψαχνε τον γιατρο για να ρθει...ασε μιλαμε για πολυ αθλιους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσάκια μου. Αν και πολύ πρωινή σήμερα (από τις έξι στο πόδι) δεν κατάφερα να μπω νωρίτερα. Είχαμε πάει το πρωί στο νοσοκομείο για να με εξετάσει ο χειρουργός που μου έκανε την επέμβαση. Όλα καλά λέει, η αντίδραση είναι φυσιολογική και να μην ανησυχώ για τον τοκετό, τα ράμματα δεν κινδυνεύουν. Οοοουυυυφφφφ

Βασούλα (Wendy), στο Cosmos δεν πήγα. Μόνο που βλέπω τα αυτοκίνητα απ'έξω με πιάνει πανικός.

Αννούλα μου με το καλό να δείτε σήμερα το ζουζουνάκι σας.

Μπέλλα μου, η ψυχολογία μας είναι πολύ σημαντική σε τέτοιες φάσεις. Οπότε, ότι θέλεις και όπως το θέλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ. είναι το τρίτο μου. πριν 8 χρόνια έκανα δίδυμα αγόρια και τώρα πάω για την κόρη!!! τότε είχα κάνει ολική νάρκωση και ξέρω πως είναι, γι αυτό άλλωστε και προσπαθώ να την αποφύγω. αλλά και η ιδέα της ένεσης στη μέση μου, δεν με ενθουσιάζει!!! τώρα, όσον αφορά τη δουλειά, αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας, δυστυχώς δεν έχεις και πολλές επιλογές. 1η Σεπτέμβρη, πριν καλά καλά σαραντήσω, θα επιστρέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...