Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

κοριτσακια μου θα σας θεσω τον προβληματισμο μου :unsure:

σχετικα με καροτσακι διδυμων και αφου το εψαξα αρκετα, κατεληξα οτι αυτο που ειναι για νεογεννητα και χωραει στο αυτοκινητο ειναι της maclaren.

το θεμα ειναι οτι περυσι το νοεμβριο η εταιρια ανακαλεσε πισω τα καροτσια της λογω 12 περιστατικων ακρωτηριασμου δακτυλων των παιδιων την ωρα που εκελεινε το καροτσι :(

βεβαια ειναι λιγο σπανιο να χωσει τα χερακια του εκει οταν το κλεινεις και υποτειθεται οτι η εταιρια τα πηρε πισω και αλλαξε κατι στο μηχανισμο αλλα επειδη ζουμε στην ελλαδα δεν ξερω κατα ποσο οι εδω εμποροι τα επεστρεψαν.... :blink::huh:

ποια ειναι η γνωμη σας??? :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

kalimera koritsakia!!!!kaloriziko to 14!!!!ade gt poli teleytea moy tyxeni to 13 :evil::evil::evil: kai den maresi!!!!!! den nomizw 8a gemisoume mexri tin alli tetarti kai to 14.....opote 8a exoyme genituria kai edw...alla as ksekinisune ta koritsakia :):) na i karamelitsa mas kanei tin diskoli!!!! :):)

egw apo sampoyan,afroluto kai tlp.gia to mwraki den exw parei kati :( ma den nomizw oti xriazete apo tin arxi arxi B) kai meta 8a ta parw apo to farmakeio.

xtes pira tis exetaseis toy mina-kai se poles eitan anevazmenes i times :blink::blink: ..tis pigame sto giatro simera kai tora me pira tlf.kai moy eipe oti eine poli kales apla logo engymosinis anevenune :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΒΑΣΩ ΤΩΡΑ.

ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΚΛΑΡΕΝ ΜΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΕ Η ΤΡΙΧΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΠΟ ΤΑ 10 ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΤΑ 8 ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΛΑΡΕΝ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΟΤΙ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΛΑΡΕΝΙΚΕΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΥΧΤΥΚΟΥΛΕΣ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΩ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΣΕΖΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γμτ προσπαθώ πολλή ώρα τώρα να σας γράψω και δεν...

Νυχτικάκια έχει στα Mothercare για αυτό που θέλουμε. Ρόμπα εγώ ομολογώ ότι πήρα μία άθλια από το Hondos και όταν την είδε ο άντρας μου με έκραζε :blush:

Αναστασία μου, θα δουν αν έχει κατέβει; Οι περισσότερες μάλλον έχουμε το ίδιο θέμα, αλλά... αναγκαίο κακό! Λογικά δεν θα πονάει βρε.

Βασιλική, δικό σου θέμα είναι αν αισθάνεσαι άνετα με αυτό ή όχι, αλλά απλώς -για να θέτουμε τα πράγματα στις σωστές τους διαστάσεις (γιατί τα βλέπω και στη δουλειά μου και τσαντίζομαι)- κατά καιρούς βγαίνουν διάφορα τέτοια και οδηγούν σε πανικούς και υστερίες. Πάντα άλλωστε δεν υπάρχει μια πιθανότητα να γίνει κάτι άσχημο, με οποιοδήποτε καρότσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

καλημερα κοριτσακια μου!!!

καλοριζικο το 14!!!

δεν προλαβα να διαβασω το τελος του 13...σας γραφω και επανερχομαι..

δεν ηξερα οτι δεν κανει να βαζουμε κρεμουλες στις θηλες.εγω βαζω μετα απο καθε ντουζ μια φαρμακευτικη.λετε να εχω προκαλεσει προβλημα?

για τα ρουχαλακια,εμεις εχουμε παρει απο 0-3 κοντομανικα,μακρυμανικα,4-6 το ιδιο.απο ολα εχουμε παρει.

αχ σημερα εχω εναν φοβο..το πρωι μου ειπε ο αντρυλης μου οτι θα παμε στο νοσοκομειο να με ελεγξει ενας γυναικολογος απο κατω..ποναει αυτο ε??εχω θεμα με το πιπι..δεν μπορω το πασπατεμα καθολουυυ!!!παω να σας διαβασω και επανερχομαι :kiss:

δεν ποναει το ''πειραγμα''απλα ειναι ενοχλητικο :unsure: ,και γω δεν θελω με τιποτα να με πειραζουν ''κατω'',εχω μια ευαισθησια :( ,μπορω να πω πως το σκεφτομαι πολυ οσο πλησιαζει ο καιρος :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα και εγω!!!με το καλό το 14!!ελπίζω να έχουμε κανένα μπεμπάκι σε αυτό!!κορίτσια εγω πήρα ρουχαλάκια 0-3 κοντομάνικα για τον πρώτο μήνα και μόνο κανένα 2 μακρυμάνικα.Θα δω πόσο θα γεννηθει το μωρό και τι ανάπτυξη θα έχει και μετά θα πάρω..Χώρια οτι όλα τα ρουχα στα μαγαζια είναι καλοκαιρινα!!

Και εγω προβληματίζομαι τι να πάρω για το μαιευτήριο. Νυχτικιά δεν έχω βάλει ποτέ μου και δε μου αρέσει. Πιστεύω οτι θα νιώθω λιγο άβολα. από την άλλη τα πιτζαμάκια θα είναι πρακτικά στο ανέβασμα κατέβασμα?

Κορίτσια η εξέταση απο κάτω για μένα είναι εφιάλτης.Είναι υποχρεωτική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Επέστρεψα και εγω!!!με το καλό το 14!!ελπίζω να έχουμε κανένα μπεμπάκι σε αυτό!!κορίτσια εγω πήρα ρουχαλάκια 0-3 κοντομάνικα για τον πρώτο μήνα και μόνο κανένα 2 μακρυμάνικα.Θα δω πόσο θα γεννηθει το μωρό και τι ανάπτυξη θα έχει και μετά θα πάρω..Χώρια οτι όλα τα ρουχα στα μαγαζια είναι καλοκαιρινα!!

Και εγω προβληματίζομαι τι να πάρω για το μαιευτήριο. Νυχτικιά δεν έχω βάλει ποτέ μου και δε μου αρέσει. Πιστεύω οτι θα νιώθω λιγο άβολα. από την άλλη τα πιτζαμάκια θα είναι πρακτικά στο ανέβασμα κατέβασμα?

Κορίτσια η εξέταση απο κάτω για μένα είναι εφιάλτης.Είναι υποχρεωτική?

πως αλλιως θα ελεγχει ο γιατρος ή η μαια την διαστολη;δυστυχως ειναι απαραιτητο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γεια, με γεια και το 14, καλα γεννητουρια να εχουμε!

Βλεπω ολες ετοιμαζεστε σιγα σιγα με ρουχαλακια κλπ, εγω εκτος απο καποια ελαχιστα που του πηρα (ετσι γιατι μου αρεσαν, δεν τα ειχα αναγκη!) τα εχω οοοοοολα απο τον Γιωργο και φορεμενα ελαχιστα, σαν καινουρια ειναι...και ακομα καλυτερα γιατι τα εχω αγαπησεια τα ρουχακια αυτα, μου θυμιζουν Γιωργακη...

Αυριο εχω και εγω ραντεβου με τον γιατρο, λετε να μου βαλει και χερι? :blink:

Το mothercare εχει πολυ ωραια νυχτικακια και να πω οτι τα βρεφικα ρουχαλακια του ειναι αρκετα μεγαλα σε μεγεθος, μπορουν να φορεθουν και λιγο μετα την ηλικια που αναγραφεται πανω. Εγω την προηγουμενη εβδομαδα πηρα απο εκει λιγα ρουχαλακια των παιδιων και σουτιεν θηλασμου για εμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι χαρουμενη την πεμπτη παω στο λητω να παραγγειλω την κουνια του μπεμπακου μου...

μου ειχε πει ο πεθερος μου οτι θα μου την κανει δωρο κ περιμενα πως κ πως να με παρει τηλ να μου πει ποτε θα παμε κ με πηρε... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τελικα θα παρω μια λευκη που ειδα στο λητω κ μου αρεσε πουθενα αλλου δεν ειδα καποια που να μου αρεσει...ξερετε ποσο καιρο κανουν να την φερουν στο σπιτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας και με γειά το Νο 14... δεν ξέρω τι παθαίνει το φόρουμ αυτές τις μέρες αλλά εμένα μου έσπασε τα νεύρα απο χθές...χθές δεν μπορούσα να μπώ καθόλου... και σήμερα που κατάφερα επιτέλους να μπώ δεν μπορώ με καμία κυβέρνηση να διαβάσω τι έχετε γράψει στα προηγούμενα..οπότε δεν γράφω για την κάθε μία ξεχωριστά γιατί πολύ απλά δεν μπόρεα να διαβάσω τα νέα σας...και αυτά που σας έγραψα μέχρι να τα υποβάλω με πέταξε 2 φορές (ελπίζω να μην υπάρξει και τρίτη) :angry::angry:

Εύχομαι να είστε όοοολες καλά!!!! Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε κι εμείς. Τελικά η μέρα δδεν εξελίχθηκε τόσο δροσερά όσο ξεκίνησε :(

Ειχα πάει στο Hondos για κανένα νυχτικάκι και κανένα ρουχαλάκι για την μπουμπού γιατί της έχω πάρει κυρίως αυτά τα φορμάκια που φοριούνται ως εσώρουχα ή στον ύπνο. Νουμεράκια κι εγώ 0-3 πήρα. Λοιπόν, όπως έλεγα, στο Hondos έχει πέσει ακρίδα!!!!Ένα νυχτικάκι πήρα και ένα σετάκι για την μικρή. Και δεν υπήρχε τίποτα άλλο!!! Καλέ τι κρίση είναι αυτή; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις πριν λίγο άπλωνα το σεντόνι μου και έπεσε η τάση του ρεύματος και χάθηκαν όλα :angry::angry: και ξανά απότ ην αρχή τώρα....

Φτάσαμε και στο 14, άντε και χαρμόσυνες αναγγελίες από εδώ και πέρα!

Με το καλό όσα κορίτσια έχουν προγραμματισμένο τοκετό και υπομονή σε όλες εμάς τις υπόλοιπες!

Χάθηκα λιγάκι αλλά πονάει συνέχεια η μέση μου, πιάνομαι συνέχεια και δεν μπορώ να είμαι καθιστή για πολύ, προσπάθησα όμως να διαβάσω όλα τα νέα σας και σας σκέφτομαι συνέχεια!

Να ευχηθώ στην Κατρίνα Χρόνια Πολλά για επέτειο και σύζυγο :kiss:

Kuo μου αρέσει πολύ αυτό που γράφει το τικεράκι σου :laugh: :laugh: :blush:

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στον γιατρό, όλα καλά και φυσιολογικά! Η μπουμπούκα μου έφτασε τα 2473gr, ο πλακούντας είναι grade 0 προς 1 και η περιτύλιξη που είδαμε είναι απλή είπε ο γιατρός μια φορά γύρω στο λαιμάκι της. Έδωσα και δείγμα για την εξέταση του β-αιμολυτικού στρεπτόκοκκου και το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα.

Επόμενο ραντεβού την Πέμπτη το πρωί και κάθε εβδομάδα από εδώ και πέρα μέχρι να γεννήσω.

Την Δευτέρα το κοριτσάκι μου η Έλλη μου είχε γεννέθλια, 2 χρονών έγινε το μπουμπουκάκι μου!!! Την κοιτάζω και βλέπω πλέον παιδάκι, έφυγε εκείνο το πολύ μπεμπέ. Η γλυκούλα μου :) Την Κυριακή που έμπαινα και στον μήνα μου (ναι ναι άρχισε η αντίστροφη μέτρηση επιτέλους!!!) της έκανα το πάρτυ της. Ήταν πολύ ωραία, το ευχαριστήθηκε με την ψυχή της. Και εγώ το ίδιο που την καμάρωνα και της τα ετοίμασα όλα (το βράδυ όταν τελειώσαμε περιττό να σας πω ότι σερνόμουνα, όλα πονούσαν και ειδικά τα πόδια μου αλλά χαλάλι της). Θα σας βάλω και φώτο από την τούρτα μας (από τα χεράκια μου) για να σας γλυκάνω και λιγάκι ;) Του χρόνου θα τις τα κάνω μαζί τα γεννέθλια μιας και θα έχουν περίπου (ούτε ?) μήνα διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι ήρθα κορίτσια!Τα μισά από αυτά που θα γράψω,τα έγραψα το μεσημέρι και στο τέλος με πέταξε έξω. :angry:

Wendy,αν εννοείς ήδη περιποίησης για εσένα στο μαιευτήριο εγώ και στην προηγούμενη γέννα και τώρα τα ίδια.Δηλαδή,σαμπουάν,αφρόλουτρο,κρέμα προσώπου και σώματος,οδοντόκρεμα και οδοντόβουρτσα,σερβιέτες,βούρτσα,κοκαλάκια.Μπορεί να σας φανεί αστείο με τις κρέμες προσώπου και σώματος,όμως στην πρώτη γέννα δεν έβαζα όσο ήμουν στο μαιευτήριο και αφυδατώθηκε το δέρμα μου και ξεφλούδιζε.Αν εννοείς για το μωρό για το σπίτι σαμπουαν-αφρόλουτρο,ενυδατική κρεμούλα,φυσιολογικό ορό και κρεμα συγκάματος.

Ελπιδάκι,θα πήγαινα κι εγώ στα χόντος,αλλά τελικά δεν πήγα.Πήγα σε ένα εδώ στην περιοχή μου στην Πετρούπολη και είχε 50% από την πρώτη ημέρα.Πάρα πολύ ωραία και πάρα πολύ καλές τιμές.Νομίζω είναι αλυσίδα καταστημάτων,Isabelle τα λένε.Πήρα και μία ρομπίτσα μακριά,δεν είχε άλλο σχέδιο,την οποία θα μου την κοντύνει η μαμά μου.

Σταυρούλα,έχεις δίκιο είναι πιο εύχρηστα για την περίσταση τα νυχτικάκια,όμως με τα πιτζαμάκια νιώθεις μεγαλύτερη σιγουριά.Τουλάχιστον εγώ.Έχω πάρει και κάτι σορτσάκια-εσώρουχα να τα φοράω πάνω από το εσώρουχο το κανονικό,για να είναι πιο σταθερό και να μην φουσκώνει από πίσω.

Βασιλικούλα,θα συμφωνήσω με την Kuo πολλές φορές φτάνουν στην υπερβολή.Βέβαια,κι εγώ στη θέση σου έτσι θα αντιδρούσα και θα αγχωνόμουν.Γι' αυτό καλύτερα να το ψάξεις για να είσαι πιο ήρεμη και πιο σίγουρη.

Rozi,μια χαρά με τις εξετάσεις.Αφού στο είπε κι ο γιατρός δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς.

Ντοράκι,στο Μπουρνάζι οδός Υπάτης 51 νομίζω είναι ένα με είδη μπεμπε, το Motherbaby!Έχει πολύ ωραία πράγματα και οικονομικά.Εχει και στο ιντερνετ φωτογραφίες αν θες να δεις.

Μαρία μου, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου.Να το δεις όπως επιθυμείς.

Όσο για την εξέταση από κατώ καλύτερα να μη φοβόμαστε.Απ' ότι θυμαμαι καποια την είχε κάνει και είχε πει πως δεν είναι απολύτως τίποτα.Εκτός απο αυτό δεν την κάνουν όλοι οι γιατροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου, είμαι ασυγχώρητη, να τον χαίρεσαι τον καλό σου. Από χθες το είχα στο μυαλό μου και σήμερα το ξέχασα :blush:

Μαρία, κι εσύ να χαίρεσαι την μικρή σου. Άντε και του χρόνου διπλό το πάρτι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου να τα εκατοστησει η κουκλιτσα σου και με το καλο και να ερθει και το μωρακι σου!!!!!

κατρινα να χαιρεσαι τον αντρα σου!!! τελικα μαλλον θα σε προλαβω κουκλα ;)

κατερινα και κατερινα :P:P κι εγω θεωρω οτι εχει μια δοση υπερβολης αλλα οσο να πεις με προβληματισε....

κανω διαλειμα απο το σιδερωμα της προικας μας :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε και εμεις!

μετα κοπων και βασανων σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι τπτ σχεδον..θα γραψω οτι μου ερχεται.

Βασιλικη ο αντρας μου ειναι κατα των αρωματων γενικα.μπορει να δημιουργηθουν σοβαρα προβληματα αλλεργιας στο μωρο.

Ροζη μου με το καλο κοπελα μου!!

Κατερινα(κυο) ναι για να δει αν κατεβηκε πηγαμε. :blink:

μαρια να χαιρεσαι την κορουλα σου!!μπραβο για τ'αποτελεσματα σας!μεγαλωσε το καμαρι σας!

εμεις πηραμε ολα τα μεγεθη απο ρουχαλακια,κοντομανικα και μακρυμανικα.

γυρισαμε απο τη βασανιστικη εξεταση..ουφ!πολυ ζορι ρε κοριτσια..εγω προσωπικα πονεσα σημερα αν και δεν επιασε τον σακο.ο τραχηλος μου εχει μαλακωσει και εχει κοντυνει ειπε(καλο αυτο).δεν εχω καθολου διαστολη.την αλλη εβδομαδα που θα ειμαι 39 και κατι εβδομαδα θα ξαναπαμε και θα μου πειραξει τον σακο με το δαχτυλο του για να βοηθησει την κατασταση.αυτο μου ειπε ποναει πιο πολυ απο το σημερινο.ω ρε τι τραβαμε!μας ειπε οτι δεν με βλεπει να φτανω ως τη 42 εβδομαδα..(τι ενθαρρυντικο :blink: ),θα γεννησω στην ωρα μου μαλλον λεει.μας συνεστησε πολυ σεξ!ολα ειναι οκ,αμνιακο,πλακουντας,μητρα,τραχηλος,μωρο.με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου να χαιρεσαι την Ελλη σου,να ειναι γερη και ευτυχισμενη ...

Foufou ευχαριστω πολυ για την απαντηση ησουν κατατοπιστικοτατη!! :)

Αννα εσυ εγραψες οτι πηγες στα hondos και δεν ειχε τιποτα?????κι εγω εκει ηθελα να παω να παρω κανενα νυχτικακι-πυζαμακι..ακυρο οποτε .. :dry:

οσες μενετε θεσσαλονικη και θελετε παιδικα ρουχαλακια,να πατε να ριξετε μια ματια σε ενα καταστημα μεσα στα carrefour( ανατολικα)dp-mamma λεγεται εναι γαλλικο, πηγα χθες και μου αρεσαν πολυ τα ρουχαλακια που εχει ( ευτυχως ειχε και ποικιλια! )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

γυρισαμε και εμεις!

μετα κοπων και βασανων σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι τπτ σχεδον..θα γραψω οτι μου ερχεται.

Βασιλικη ο αντρας μου ειναι κατα των αρωματων γενικα.μπορει να δημιουργηθουν σοβαρα προβληματα αλλεργιας στο μωρο.

Ροζη μου με το καλο κοπελα μου!!

Κατερινα(κυο) ναι για να δει αν κατεβηκε πηγαμε. :blink:

μαρια να χαιρεσαι την κορουλα σου!!μπραβο για τ'αποτελεσματα σας!μεγαλωσε το καμαρι σας!

εμεις πηραμε ολα τα μεγεθη απο ρουχαλακια,κοντομανικα και μακρυμανικα.

γυρισαμε απο τη βασανιστικη εξεταση..ουφ!πολυ ζορι ρε κοριτσια..εγω προσωπικα πονεσα σημερα αν και δεν επιασε τον σακο.ο τραχηλος μου εχει μαλακωσει και εχει κοντυνει ειπε(καλο αυτο).δεν εχω καθολου διαστολη.την αλλη εβδομαδα που θα ειμαι 39 και κατι εβδομαδα θα ξαναπαμε και θα μου πειραξει τον σακο με το δαχτυλο του για να βοηθησει την κατασταση.αυτο μου ειπε ποναει πιο πολυ απο το σημερινο.ω ρε τι τραβαμε!μας ειπε οτι δεν με βλεπει να φτανω ως τη 42 εβδομαδα..(τι ενθαρρυντικο :blink: ),θα γεννησω στην ωρα μου μαλλον λεει.μας συνεστησε πολυ σεξ!ολα ειναι οκ,αμνιακο,πλακουντας,μητρα,τραχηλος,μωρο.με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας κοριτσια!

ειναι ζορι πραγματι ,πρεπει να εισαι οσο το δυνατον πιο χαλαρη,θα μου πεις πως;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...