Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια, εγώ σήμερα πήγα στην θάλασσα. Δεν άντεξα άλλο στην ζέστη...δεν κολύμπησα πολύ, βράχηκα, άλλαξα μαγιο και καθησα κάτω από την ομπρέλα.

Με το τσιγάρο πώς τα πάτε? Ώρες ώρες 'πεθαίνω' για ένα τσιγάρο...Ευτυχώς ο άντρας μου δεν καπνίζει και δεν έχω τον πειρασμό μέσα στο σπίτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εια σας κοριτσάκια τι κάνετε ,απ οτι βλέπω ευτυχώς όλες μας καλά.

Εγω ήρθα χθες απο διακοπές και ξαναφεύγω αύριο .

Σημερα πηγα στο γιατρο μου στην Αθήνα ο οποίος μου είπε οτι όλα ειναι καλά,και οταν του ειπα

''δεν θα ακούσουμε την καρδιά? “( ειμαι 7 εβδομαδων),μου είπε οχι από τώρα γιατι είναι νωρις και δεν κάνει καλο στο έμβρυο (μάλλον βαριόταν) τι να πω.Την περασμένη εβδομάδα που εκαν υπέρηχο σε ακτινολόγο στις διακοπές μου ειπε περισσότερα..Ισως πρέπει να αλλάξω γιατρό γιατί με εκνευρίζει. Ούτε τον υπέρηχο δεν μου έδωσε ,έπρεπε να το ζητήσω.

Κατα τ αλλα έκανα κανονικά τα μπάνια μου.

Πήρα ήδη 2,5 κιλα τα νευραααααα μου :angry::angry:

κοριτσια τα μαλλια σας πεφτουν?

Φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Φραουλίνο :)

Ωραία είσαι εσύ με τις διακοπές σου!!! Που πήγες? Πώς πέρασες???

Δεν φοβάσαι καθόλου? Εμείς τις ακυρώσαμε!!

Η γνώμη είναι να αλλάξεις γιατρό, ειδικά άμα βαριέται.... Εγώ έχω αλλάξει ήδη τον γιατρό μου γιατί ξέχασε να μου γράψει κάποια φάρμακα ενώ στην αρχή της συνάντησής μας μου είχε πει να τα πάρω...Δεν ξέρω δεν τον εμπιστεύτηκα μετά από αυτό ξανά. Δεν είναι κακός γιατρός απλώς δεν θέλω να το ρισκάρω να ξεχάσει και άλλα πράγματα...

Anyway!!!

φιλιά πολλά σε όλες και καλή συνέχεια!!!!

ΥΓ: Άννα Μαρία διάβασες τι είπε για την καρδιά ο γιατρός της Φραουλίνο? Και εσύ ήσουν πολύ πιο νωρίς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίνο και μια άλλη κοπελια ειπε σημερα ότι ο γιατρος της αποφευγει να ακουσουν την καρδια γιατι ειναι πολυ νωρις για το εμβρυο.

i don't know!

παντως αυτό το θεμα με τους γιατρους ειναι άλλο πραγμα...απο τον καθενα θα ακουσεις άλλα ντ'αλλων...

δεν ξερω τι να πω ρε κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα το διάβασα και δεν μπορείς να φανταστείς πόση ανακούφιση ένιωσα!!!

Κουκίδα, ποια κοπέλα είπε αυτό για το νωρίς;;;

Αχ ρε κορίτσια, σας ευχαριστώ που με σκέφτεστε!!!

Κανένα νέο απ' τη Γεωργία είχαμε;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! Γελασα πολυ με το βρακοτσεκαρισμα, δεν ειμαι μονο εγω τρελη τελικα! Χεχε! Περιττο να πω οτι μου ανοιξατε την ορεξη τωρα με τοσα φαγητα που διαβασα, τι τονους, τι λαδερα... Σκεφτομαι να κανω κανενα ρυζακι ελαφρυ αλλα μαλλον θα το ριξω σε φρουτοσαλατα γιατι βραδυ ανακατευομαι πολυ. Χτες δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου απο τις αναγουλες. Λοιπον θα λειψω για λιγες μερες απο την παρεα σας, φευγω για διακοπουλες Παρισι και ελπιζω να ειμαι καλα για να το απολαυσω... Ευχομαι οσες δεν ακουσαν ακομα καρδουλα μεχρι να γυρισω να εχουν ακουσει και να μας πουν τα ευχαριστα. Φιλακια πολλα και προσοχη με τα σπορακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κάνω βρε κορίτσια δεν μπορούσα να κάτσω Αθηνα.

Η αλήθεια είναι οτι μέχρι να δω ότι είναι ενδομήτριο πήγα σε νησί με νοσοκομείο και γιατρούς (Σαμο) ,η αλήθεια ειναι οτι εκεί μου έδωσαν περισσότερες πληροφορίες για την εγκυμοσύνη μου.Τωρα θα παμε Σεριφο (εκει ανησυχώ γιατί δεν εχει τίποτα απο γιατρούς ) θεωρώ όμως οτι αν ειναι κάπως καλα τα πράγματα και με λίγη προσοχή ολα γίνονται .Αν είναι να σου τύχει ..............θα σου τύχει(εξω απο εμάς) .

Η αλήθεια ειναι οτι πίνω και κανένα κρασάκι ,και κανένα καφεδάκι ,χωρίς υπερβολές ,.εδω που τα λεμε γιατι οι γιαγιάδες μας τα πρόσεχαν ολα αυτά,και έβγαζαν και πιο γερά παιδιά.Εμεις ζουμε μεσα στη υστερία

filiaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νουτέλλα, θέλω κι εγώ Παρίσι. Δεν παίζω!!!! Εμείς είχαμε πει να πηγαίναμε περιήγηση της Ιταλίας, λίγο αλητοτουρισμό, με τον αδελφό μου που έχει μάστερ σ' αυτά, αλλά αναγκαστήκαμε να το ακυρώσουμε επειδή αγοράσαμε σπίτι και μείναμε απένταροι! Του χρόνου πρώτα ο Θεός, αν γεννηθεί και το παιδάκι μας, θα πάμε Μυτιλήνη, να γνωρίσω και τα ανήψια μου και να προσκυνήσουμε και στον άγιο Ραφαήλ!

Φραουλίνο, εγώ πίνω ένα νες κάθε πρωί, δε νομίζω ότι θα το βλάψει το παιδί. Οι πιο πολλοί γιατροί λένε μέχρι έναν καφέ τη μέρα. Αλλά σκέφτομαι να τον κάνω ελληνικό που είναι πιο ελαφρύς. Κρασάκια και τέτοια όχι, έτσι κι αλλιώς δε μ' αρέσουν.

Συμφωνώ ότι είναι άμα σου τύχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά ... λύσαξα με ολα αυτά τα φαγιά που περιγράφετε !!! γι αυτό θα χτυπήσω χταποδάκι ξυδάτο να ξε-λυσάξω... χιχιχιχι

εγώ σας χαιρετώ για 15 μερούλες ! επιτέλους ΔΙΑΚΟΠΕΣ !

καλά... οχι τίποτα το ιδιαίτερο, μεχρι το Αγρίνιο θα πάμε, θα αράξουμε με τους γονείς και τα αδέλφια του Φώτη... τέλεια θα περάσουμε!

εχουν πολύ χαβαλέ !

αλήθεια... πού είναι η γεωργίτσα;

και γω ανησυχώ που δεν μας έγραψε ακόμα...!!

λοιπόν! σας φιλώ ! καλή μας συνέχεια εύχομαι σε ΟΛΕΣ και θα τα πούμε τέλος Αυγούστου !!!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλες διακοπέεεεες! τυχερά μου κορίτσάκια φραουλινο και Μαράκι που θα πάτε εκδρομούλα !!

μπραβο θα σας κανει καλό πιστεύω! :)

Θα.Γινω.Μαμα αυτό το έγραψε μια κοπέλα σημερα (σε ενα άλλο φορουμ) απο Ολλανδία. εκει λεει δεν ακουν την καρδια γιατι κάνει κακο στο εμβρυο σαυτο το σταδιο :dry:

who knows...

Εγω Φραουλίνι καφέ έπινα 4 την μερα- και δεν μιλάω για ελληνικό, Εσπρεσσακια του Dogwe Egberts χτυπούσα ημερισίως(στιγμιαίος ειναι σαν το nescafe) μιλάμε για μανια με τον καφε!!!

αλλα απο την ημέρα της εμβρυομεταφορας δλδ..24 Ιουνίου- έχω πιεί μόνο 2 καφέδες.

ξαφνικά δεν μου κάνει αισθηση. το ίδιο και το τσιγαρο...

Αλλά την έκανα την βρωμιά μου βραδυάτικα!! ΕΦΑΓΑ GOODY"S :P:P

(ε πως..να μην σας πω το βραδυνό μενου??? :laugh: :laugh: )

λέω να σας πω και καληνυχτα, ας δω καμια 2-3 επεισόδια CSILV..

και μετα νανι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ για βράδι έφαγα ένα πιάτο με πιλάφι με λαχανικά + γιαούρτι και πατάτες φούρνου + φέτα (ένα πιάτο όλα αυτά, έτσι, όχι δύο πιάτα!). Μετά πήγα σε μια φίλη μου και τρώγανε και έφαγα και μισό πιάτο πληγούρι με γιαούρτι! Τουλάχιστον ήταν όλα υγιεινά. Μετά έφαγα και τρία κομμάτια καρπούζι, και τώρα ήπια και ένα μεγάλο ποτήρι γάλα με σιρόπι τριαντάφυλλο (κλασικό κυπριακό ρόφημα!!!).

Από τη Γεωργία κανένα νέο;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ζουζουνες!!!!

Καλα να περασετε εσεις που πατε διακοπες και προσεχτικα ε??? ;););)

Εγω τους καφεδες τους εκοψα...στο τσιγαρο ζοριζομαι ελεεινα....θα κανω το πρωι ενα και το βραδυ που ερχεται ο αντρας μου απο την δουλεια θα του αναψω εγω ενα δυο τσιγαρα :blush::blush: (θα παρω δηλ 1-2 τζουρες) :blush: .Ειναι τραγικο....εχω πιασει τον εαυτο μου να ψαχνει απεγνωσμενα για κανενα ξεχασμενο τσιγαρο μεσα σε τσαντες και συρταρια!!!!

Δεν εχω και καμια αναγουλα να με βοηθησει να το σταματησω τελειως....

Τωρα τον εστειλα σουπερ μαρκετ και μετα θα ερθει και θα καθαρισει το σπιτι...εμ..δεν ηθελε να φωναξω την κοπελα που μας βοηθαει :P:P

Απο την Γεωργια κανενα νεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Εγώ πριν από λίγο κατάφερα και σηκώθηκα! Ξύπνησα το πρωί αλλά ήμουν πολύ εξαντήμένη και πεινούσα πάρα πολύ, οπότε ήπια ένα γαλάτάκι και ξανακοιμήθηκα. Όποτε πεινάω πολύ και δεν είναι η ώρα μου για φαγητό πίνω ένα γαλατάκι και νοιώθω πολύ καλύτερα!

Lollipop που λες για το τσιγάρο και εγώ όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος έκανα 1 τσιγάρο την ημέρα άντε 2 το πολύ μέχρι που σκέφτηκα: τι αυτό θα κάνω όλη την εγκυμοσύνη μου? Θα είμαι 'σκλάβα' του ενός τσιγάρου και θα ανησυχώ αν θα κάνω κακό στο μωρό μου???

Και τα πέταξα όλα και τώρα εδώ και 10 μέρες δεν το έχω βάλει στο στόμα μου.

Δυσκολεύομαι αρκετά και ώρες ώρες μου λείπει πάρα πολύ.

Αλλά το καλό είναι ότι ο άντρας μου το έχει κόψει εδώ και χρόνια οπότε δεν έχω από ποιον να ζητήσω μέσα στο σπίτι. Πάντως πιστεύω ότι ένα τσιγάρο μια στο τόσο δεν βλάπτει απλώς είναι ακόμη πιο δύσκολο αυτό από το να το κόψεις τελείως γιατί με το 1 την ημέρα συντηρείς τον εθισμό...

Σήμερα είχα μια ελαφριά ρινοραγία. Σας έχει συμβεί? Διάβασα ότι είναι συνηθισμένο απλώς πίστευα ότι συμβαίνει αργότερα στην εγκυμοσύνη. Να ανησυχησω??

xxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

ε, λοιπον η σημερινη μερα ειναι η πιο ζεστή σολο το καλοκαιρι μεχρι τωρα. φυσαει καυτος αερας!!!και στον τοπο σας ετσι χαλια ειναι κοριτσια?

και ρε γ@μωτο ξυπνησα απο κατι χρατς-χρουτς σδτην κουζινα στις 6 παρά το πρωι...και σηκωνομαι και ξαφνικά παιρναει 'κυρία' απο μπροστά μου μια....γάτα...!!!! την άτιμη την κακούργα, που τα μυρισε τα Goody's στον παγκο και μπηκε με τοσο θράσος μεσα στο σπιτι?? και το άλλο το ερμο το λαγωνικό ο σκύλος μου ροχαλιζε ευτυχισμένος στο υπνοδωμάτιο- στην κυριολεξια!!το λαγωνικό της πλάκας!!!χαχα :laugh:

το θεμα ειναι ότι πρεπει να απολυμανουμε την κουζινα και τον διαδρομο φυσικά, γιατι είπαμε για τις γάτες.... :dry:

Εγω δεν το σκεφτομαι το τσιγαρο- κα ιεγω πιστευω Λολλι οτι πρεπει να το παρεις απόφαση ωστε να σταματησεις να συντηρεις απλά την συνηθεια- και την ψυχικη σου καταπίεση. παρατα το μωρε- δεν σου προσφερει τπτ.

την εξεταση που ελεγες την εκανες στο σκυλάκι σου τελικα?

ο γιατρός μου χθες μου είπε να παψω να ψαχνομαι (για τα χλαμυδια και τα αλλα που ρωτουσα χθες) και να μην σκεφτομαι τπτ.

Σαμανθαμήπως η ρινοραγια απλά συνεβει, και δεν ειναι τπτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida εκανα αιματολογικες στην σκυλιτσα μου (γενικη αιματος και για τοξοπλασμα κτλ),βγηκαν τα αποτελεσματα και ειναι ολα καθαρα.

Σαμανθα ειχες και πριν την εγκυμοσυνη ρινοραγιες? Μπορει να ειναι και ο συνδυασμος εγκυμοσυνης-ζεστης. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι! Τι κάνετε; Εγώ έφαγα μια τεράαααστια στραπατσάδα (3 ντομάτες, 3 αβγά και μία πράσινη πιπεριά) με σαλάτα μαρούλι. Έσκασα, νόμιζα ότι θα κάνω εμετό, αλλά τώρα ξαναπείνασα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω.. σκορποχώρι είμαστε έτσι??χα! εγω είμαι πτωμα. πηγαμε στον πεθερο μου να φαμε ψαράκια(επειδη τα ζητησα-χεχε) και μετα πηγα μαζι με τον αντρα μου μαρκετ...κουραστηκα..και αυτη η ζεστη οχι, δεν παλευεται!!καλυτερα μεσα! :pinch::pinch:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκίδα, εντελώς σκορποχώρι σήμερα! Καλά, αύριο που είναι και Δεκαπενταύγουστος φαντάζομαι!!! Θα βαράμε μύγες!!!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια; (όσα κορίτσια είναι εδώ). Εμένα με έπιασαν πάλι οι απαισιοδοξίες μου και αγχώνομαι ότι το έμβρυο είναι νεκρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια και εγώ πλήτω μέσα στο σπίτι...δεν μπορώ να φάω γιατί φουσκώνω, δεν μπορώ να καπνίσω, να πιω, να κάνω...σεξ ;)

δεν μπορώ να πάω βόλτα γιατί έχει πάρα πολύ ζέστη!!! Λείπουν και όλοι οι φίλοι -φιλες...

Θέλει πολυυυυ υπομονή η εγκυμοσύνη ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας σκοτωσω!!!το μονο που διαβαζω ειναι για φαγητα...ξερασα πριν λιγο που τα διαβαζα,λιγο γαλα ειχα πιει και το μεσημερι 3 πηρουνιες ρυζι με ελαχιστο χταποδι.και χτες τα ιδια...ζαλαδα τρελη,τρελη ομως...

τωρα πρπει να φτιαξω παστιτσιο(το αγαπημενο μου) για αυριο που θα παμε στα πεθερικα μου,αλλα και μονο με την ιδεα νομιζω πως θα τα βγαλω..τι να κανω?τρεφομαι μονο με 1 τυροπιτα το πρωι,ενα τοστ το μεσημερι,ενα το βραδυ και καμια μπανανα η σπανια λιγο γαλα στο ενδιαμεσο..και τα κιλα εκει...μισο καταφερα να χασω απο τα 1,5 που ειχα παρει στην αρχη...

νιωθω αρρωστη,δεν μπορω να παω πουθενα περα απο τη δουλεια,ζαλιζομαι,θελω μονιμως εμετο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι,δεν το συζηταω..ουτε θα αλλαζα τπτ.οσο σκεφτομαι ποσο ειχα παιδευτει για να μας ερθει το μπεμπεκι μας,θα ημουν πολυ γαιδουρα να παραπονιεμαι.αλλα θα προτιμουσα να ημουν καλυτερα,να το απολαμβανα..τωρα το μονο που σκεφτομαι περα απο το να μην κουραζομαι στη δουλεια,ειναι τι θα φαω για να μη με πειραξει και να κανω και καλο στο μπεμπεκι και ποτε θα μπορω στη δουλεια να παω για εμετο χωρις να ακουγομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα. Γινω. Μαμα. ΕΕΕΕΕΕΕΕΠ ! να εισαι αισιόδοξη για το σποράκι σου!! φυσικά έχεις αγωνία αλλα αν σκεφτεσαι αρνητικα- μονο κακο κανεις ρε κοριτσακι..

:kiss::kiss:

Σαμανθακουράγιο..με τη βαρεμαρα....όλες τα ίδια είμαστε!!

Ρανια κοπέλα μου μακάρι να σταματησουν οι εμετοι σου γιατι πρεπει να τραφεις και λίγο παραπάνω απο τοστ και μπανάνες.

εγω ενας λόγος που έτρεμα μην έχω αναγούλες ηταν γιατι παιρνω τόσα χαπια- που αν ηταν να τα βγαζω, τι θα γινόταν μετα????ευχομαι να μην με πιασουν... :side:

αυριο τι θα κάνετε??

την προγεστερονη μεχρι ποτε θα την παίρνετε? σας ειπε ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...