Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Δε λέω το ότι ακούσαμε κάτι ήταν κάτι αλλά η βραδυκαρδία είχε 10% να συνεχίσει και η αρρυθμία 1%

Μιλάμε για θαύμα!

Ή με την ψυχρή λογική πως ο υπέρηχος έπεσε ακριβώς την στιγμή που ξεκινούσε η καρδιακή λειτουργία και έψαχνε τον ρυθμό της…

Εγώ είχα να με βασανίζει και η λέξη «έκτρωση» να σκεφτομαι για εγχειρήσεις και μεταμοσχεύσεις γιατί τέτοια απόφαση αποκλείεται να την έπαιρνα.

Πιστεύω πως σίγουρα έχεις περισσότερες πιθανότητες από το 10% γιατί μπορεί η σύλληψη να έγινε αργά.

Και μπορεί οι επαφές να ήταν πιο νωρίς και όμως και πάλι μπορεί να άργησε η εμφύτευση.

Κάνε την προσευχούλα σου!

Θα την κάνουμε και εμείς!

Άλλωστε είναι το μόνο που μπορούμε να κάνουμε.

Γενηθήτω το θέλημά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Μακάρι ρε κορίτσια, αλλά Ειρήνη, εσύ κάτι είχες ακούσει τέλος πάντων. Εμείς τίποτα. Και το μωρό είναι κατά δύο εβδομάδες μικρότερο απ' όσο θα έπρεπε να είναι...

Λόλλι, απογοητεύτηκα τόσο πολύ, που σκέφτομαι να του πω, αν πάει Μυτιλήνη και με αφήσει μόνη μου, να χωρίσουμε. Καλά, οκ, σε λίγο που θα σκεφτώ πιο ψύχραιμα θα μου περάσει. Λες να κάνει ο άγιος Ραφαήλ το θαύμα του; Και να μας βγει κανένας Ραφαήλ ή καμιά Ραφαέλλα;

Βαλε τις σκεψεις σου σε μια σειρα κ μην παρασυρεσαι απο τα συναισθηματα σου! Αν δεν θες να μεινεις μονη σου,μιλα στον αντρα σου ηρεμα και νομιζω θα σε καταλαβει!

Κανε μια προσευχουλα στον Αγιο Ραφαηλ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, και να με καταλάβει, δε νομίζω να μην πάει.

Δεν αντέχω να μείνω με τους γονείς μου. Δεν μπορώ αυτή τη συμπεριφορά οίκτου από μέρους τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι και να μη σε νοιαζει τι θα πει ο κόσμος που το έχεις πει...και εγώ είμαι έτσι 'μυστικοπαθής' αλλά πιστεύω ότι είναι λάθος. Καλύτερα ο κόσμος να νομίζει ότι δεν είσαι 'τέλεια' γιατί τότε θα υπάρχει πολύ ζήλια στο πρόσωπό σου.

δώσε λίγο χρόνο ακόμη. έχω ακούσει πάρα πολλές γυναίκες που τους είπαν ότι το μωρό είναι εξωμήτριο, μη βιώσιμο κλπ και τελικά έκαναν λάθος οι γιατροί. Και μάλιστα μία φίλη μου που της έτυχε κάτι τέτοιο ήταν γιατρός γυναικολόγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να γινω μαμα εγω δεν ξερω πραγματικα τι να σου πω ρε κοπελα μου..να πανε ολα καλα αν δεν βγει η τελιωτικη αποφαση του γιατρου μην το αφηνεις να σε παρει απο κατω...Η ψυχολογια σου παιζει πολυ σημαντικο ρολο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ψυχολογία μου είναι χάλια, φυσικά. Το θέμα είναι ότι αγχωνόμουν και έλεγα άντε ν' ακούσω καρδούλα να ησυχάσω, και μου συμβαίνει αυτό τώρα...

Μακάρι να είναι όπως τα λέτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε φιλεναδες να σας απασχολησω λιγο...?

Σημερα απο το πρωι εχω πονους περιοδου (ξερετε,το γνωστο μουδιασμα χαμηλα στο κεντρο της κοιλιας) υγρα και τετοια δεν εχω.....Μετρησα τις μερες και σαν σημερα θα μου ερχοταν περιοδος.Δεν υποφερω...πιο πολυ φοβαμαι...

Λετε να ειναι απο αυτο?

Να τηλ στον γιατρο ή να περιμενω μεχρι αυριο που εχω ραντεβου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop απο ότι γνωρίζω από την μητέρα μου που έχει κάνει 3 παιδιά (+ μία αποβολή), η ημέρα και οι ημέρες του μήνα που θα ερχόταν η περίοδός σου είναι και αυτή που θα πρέπει να προσέχεις πιο πολύ καθώς ο οργανισμός μπορεί να μπερδευτεί λόγω του ότι είναι συνηθισμένος στην έμμηνο ρύση.

πρόσεχε λίγο παραπάνω!!

Εγώ βέβαια έχω αυτά τα πονάκια που λες συχνά πυκνά και δεν έχω κλείσει τον δεύτερο μήνα και φοβάμαι και εγώ... αλλά πιστεύω ότι είναι φυσιολογικά. Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο και τον γιατρό σου?

στην δεύτερη εγκυμοσύνη μας θα είμαστε πιο σίγουρες :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα-Μαρία μην μου στεναχωριέσαι πρέπει να σκέφτεσαι θετικά. Το ξέρω πως είναι πάρα πολύ δύσκολο αλλά αυτή τη στιγμή χρειάζεσαι θετική ενέργεια. Περίμενε άλλη μια βδομάδα και η Παναγίτσα μπορεί να κάνει το θαύμα της.

Lolli είχα και εγώ τέτοια πονάκια και ο γιατρός μου είπε πως είναι φυσιολογικό εκείνες τις μέρες να νιώθουμε σαν πόνους περιόδου. Πάντως αν συνεχίσεις να ανυσηχείς πάρε τηλ το γιατρό σου, γι'αυτό τους πληρώνουμε άλλωστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά ελπίζω όλα να πάνε καλά κ να ξέρεις ότι ο άγιος Ραφάηλ θα είναι στο πλάι σου! η καρδιακή λειτουργία μπορεί να γίνει αντιληπτή κ την 8η εβδομάδα, αλλά όπως διάβασες απο την αγαπητή φιλενάδα IreneValadia μέχρι και 12η εβδομάδα έφθασε η άλλη κοπέλα!

Καταλαβαίνω τα συναισθήματά σου, γιατί κι εγώ έχω πάντα μια τάση να σκέφτομαι το πιο αρνητικό (μάλλον ως άμυνα), όμως μη φτάνουμε στο άλλο άκρο... σίγουρα δεν είναι ευχάριστο να είσαι στην "αναμονή" και μάλιστα χωρίς το σύντροφό σου, σκέψου όμως και λίγο θετικά :)

οι γιατροί καμιά φορά τα λένε κ κάπως ψυχρά κ ωμά, ενώ στην ουσία η φύση κάνει τη δουλειά της,όπως αυτή ξέρει.κάθε οργανισμός διαφέρει άλλωστε, οποτε αν η σύλληψη έγινε πιο αργά, τότε ίσως να δικαιολογείται κ η ανάπτυξη που έχει το εμβρυάκι.διότι, άλλο επαφή και άλλο σύλληψη! η συλληψη μπορεί να γίνει και 5 μέρες ΜΕΤΑ την επαφή.

Κοριτσάκι μου, όλα να πάνε καλά κ να μην κάνεις άσχημες σκέψεις! καμιά φορά με το να τις κάνουμε, προκαλούμε εμείς το αρνητικό.σ'το λέω γιατί το έπαθα πριν από 2 εβδομάδες! τσίμπησε τον ανιψιό μου ένα μυστηριο έντομο κ πήγε νοσοκομείο να το ελέγξει (ευτυχώς όλα οκ) κ όλο έλεγα:"πω,πω, μη μου κάτσει καμια τετοια φάση!".Και τελικά ξέρεις τι συνέβη? Φυσικά κ με τσίμπησε, πήγα μάλιστα νοσοκομείο κ το επιστέγασμα όλων είναι ότι πήρα κ αντιβίωση!!!

sorry για το μεγάλο μήνυμα, θέλω όμως να σου δείξω ότι έχει κ η θετική σκέψη τη σημασία της! Κανένας δεν θα σου συμπεριφερθεί με οίκτο, γιατί δεν θα το επιτρέψεις εσύ η ίδια. φαντάζομαι και οι γονείς σου, το ενδιαφέρον τους θέλουν να δείξουν.

Εύχομαι η ευλογία του αγίου Ραφαήλ, Νικολάου και της αγίας Ειρήνης να είναι κοντά σε εσένα και το σποράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolli μην ανησυχείς! έχω διαβάσει ότι στις μέρες περιόδου είναι δικαιολογημένα τέτοια πονάκια.άσε που διάβαζα χτες στο google ότι η μήτρα μας τώρα είσαι σαν πορτοκάλι και όσο να πεις, όλο κ ανοίγει η καημενούλα...ε, δεν θα είναι φυσιολογικά κάποια τραβήγματα κ κάποια πονάκια???

πάρε και τον γιατρό να σου φύγει η έννοια! μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λολλι εγω θα έλεγα ότι παιζει ρολο που εχεις 2 σακους να μεγαλωνουν εξισου σχεδον μεσα στη μητρα σου- αρα λογικό μου φαινεται να σε τραβαει αφου θα πρεπει να μεγαλωσει πιο γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου μιλησα με τον γιατρο.....

Μου ειπε πως δεν εχει σχεση με την περιοδο που θα ερχοταν....

μου ξαναρχισε τα utrogestan (3 τη μερα),ξαπλα και ξεκουραση....

Μου ειπε οτι ειναι απο κουραση....εγω ολη μερα ή ειμαι καθηστη ή ξαπλα :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας τι μου κανετε???Lolli ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα μεχρι την 6-7η εβδομαδα και εγω και ο γιατρος ειπε οτι δεν φταιει η περιοδος αλλα η μητρα που συσπαται και μεγαλωνει με αποτελεσμα πονοι σαν της περιοδου..Εμενα με χτυπουσαν και στη μεση οι πονοι μου ειχε δωσει τα ultrogestan και μολις σταματησαν οι πονοι μου ειπε να τα κοψω...Δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα μετα πο αυτο αρχισα το jogging και η μεση μου δεν με ποναει αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ όλες για τα μηνύματά σας!

Κάθισα και υπολόγισα λίγο τις μέρες, και άνετα θα μπορούσε να γίνει η σύλληψη αργότερα. Δηλαδή, ο γιατρός υπολόγισε ότι είμαι 7 εβδομάδων, και αύριο-μεθαύριο θα έμπαινα στην 8η. Αυτό, όμως, έγινε με βάση την ημερομηνία τελευταίας περιόδου, και όχι φυσικά την ημέρα σύλληψης. Οπότε, η σύλληψη θα μπορούσε να είχε γίνει και αργότερα. Οπότε, όταν μια έγκυος είναι 7 εβδομάδων, το μωρό είναι 5 εβδομάδων.

Η ακτινολόγος στη γνωμάτευσή της έβαλε ότι το μωρό είναι 5 εβδομάδων και 5 ημερών, κάτι που άνετα μπορεί να εμπίπτει στις γόνιμες μέρες μου.

Η ακτινολόγος μου είπε ότι αυτό συμβαίνει πάρα πολύ συχνά, κι ότι, μια που έχω άστατο κύκλο, οι πιθανότητες να έγινε η σύλληψη πιο αργά είναι μεγαλύτερες. Απλά, η γυναίκα μας είπε ότι δε θέλει να μας δώσει πολλές ελπίδες, για να μη γίνει μετά το κακό και απογοητευτούμε περισσότερο.

Και οι δύο γιατροί δεν απέκλεισαν τίποτα. Απλά το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε...!

Λόλλι, το καλό που σου θέλω κυρία μου, μείνε ξάπλα και μην κουνιέσαι!!!!! Μου έδωσες και ιδέα, που απ' όσο βλέπω την υποστηρίζουν και άλλα κορίτσια. Αφού θα πάει που θα πάει ο άχρηστος στη Μυτιλήνη, θα κάνει κι ένα τάμα στον άγιο Ραφαήλ, μήπως μας βοηθήσει!

Σόρι για το τεράστιο ποστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Άννα-Μαρία έτσι σε θέλω αισιόδοξη και θα δεις την επόμενη βδομάδα θα ακούσεις την καρδουλίτσα του μωρό σου. Μόνο θετικές σκέψεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Θέλω να γινω μαμα' μπράβο αυτά ειναι πολυ ενθαρρυντικά νέα!

θα δεις που όλα θα πανε καλά και θα ακουσεις την καρδουλα του σπορίδιου!!

και γω τωρα μιλουσα με το γιατρο.

μην ξεχναμε ότι οι γιατροι πάντα- όσο καλά και να πηγαινει μια εγκυμοσυνη ειναι επιφυλακτικοι! εμενα μου είπε οτι καθε βδομαδα που περνα καθε εγκυμοσυνη είναι και ενα βημα παραπέρα...και νομιζω ειπε το αυτονοητο!

αντε κοπέλα μου όλη μερα σε σκεφτομαι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

buenas tardes embarazaditas !!!

τι βλέπω εδώ... καλέ! Αννα Μαρία !!! μην τα βάζεις καλέ με τον αντρούλη σου!! :):)

ΟΤΙ πιό τέλειο σας συνέβη, να μπορέσει ο ενας από τους δυό να παει στους Αγιους Ραφαήλ (που οτι ζητήσεις το κάνει γρήγορα !!!), Αγιο Νικόλαο και Αγία Ειρήνη και φυσικά... στον ΤΑΞΙΑΡΧΗ στη Λέσβο!!!

ειλικρινά πιστεύω -παρ ολο που και εγώ αγχώνομαι παρα πολύ- οτι οπως ξεκινήσαμε ετσι και θα συνεχίσουμε ολες μαζί ! ολες !

lolli ... chill out... και γω εχω σκυλοβαρεθεί στο καθισιό...

koukidoula μου !! σε βρήκα και σε εκανα add !!! love ya!

rania sexouala που είσαι !!!;;;;

teshaki !!! φιλάκια !!!

φιλιά σε ΟΛΑ τα κοριτσούδια !!!

georgia, vasia, nena, samantha, dolfin, demie ! :kiss::kiss:

εγώ προσωπικά είμαι σε κατάσταση ΘΕΛΩ-ΤΩΡΑ-ΔΙΑΚΟΠΕΣ !!!

δεν παει αλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τη συμπαράσταση. Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη, προτιμώ να μην ενθουσιάζομαι για να μην απογοητευτώ πάλι...

Το σημερινό ήταν κυρίως η επιβεβαίωση των φόβων μου.

Ευτυχώς δεν έχω αποκόλληση, ο τράχηλος είναι κλειστός και δεν έχω καθόλου αίμα, οπότε φαινομενικά δεν υπάρχει πρόβλημα

Μακάρι ν' ακούσω καρδούλα την ερχόμενη εβδομάδα, αλλά θέλω να είμαι προετοιμασμένη για όλα και κυρίως για τα χειρότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα φουσκωκοιλιδάκια!!!

Άννα Μαρία να ξέρεις σε σκεφτόμαστε και στο τέλος θα γίνει το θαύμα!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Τι κανετε φουσκοκοικιλτσες?

Εγω εχω υπαρξει και καλυτερα! :(

Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα λιγο....γιατι ειλικρινα σας μιλαω ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ολη μερα.Μονο ενα φαι βαζω,ουτε καν το κρεβατι δεν στρωνω κ τις δουλειες του σπιτιου μου τις κανει μια κοπελα γιατι η μαμα μου ειναι στην Αθηνα! :(

Ολη μερα ειμαι καναπε-καρεκλα-τουαλετα.....σημερα δεν ποναω καθολου...εχω και ραντεβου το μεσημερι με τον γιατρο που θα με παρακολουθει εδω...αντε να δουμε!

Φοβηθηκα παρα πολυ....και (κλασσικα) αρχισαν οι μαλακ..νες σκεψεις!!!

ANYWAY.....θα μου περασει! :)

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!χτες περασα πολυ δυσκολα,ολο εμετους,ξελιγωθηκα.βγηκαμε για ενα καφεδακι το βραδυ και την εβγαλα συνεχεια στην τουαλετα.ασε που δεν τρωω φαγητο.μονο μπανανες,τυροπιτα το πρωι και ψωμι.ολα τα αλλα με ανακατευουν νομιζω...ευκαιρια να μην παρω αλλα κιλα!

σημερα ξυπνησα αρκετα καλα,μονο 2 φορες αναγουλα.σε καμια ωριτσα θα φυγω για δουλεια,ελπιζω να ειμαι καλα.χτες ζοριστηκα παρα πολυ στη δουλεια.ποσο σας ζηλευω που δεν δουλευετε!!ελειπε και η κοπελα που εχω και σηκωνα και λεκανες πεντικιουρ και γενικα γινεται της ποπης αυτες τις μερες...

θελω να γινω μαμα,ολα θα πανε καλα,θα δεις.μονο μην αγχωνεσαι και ολα θα τα φτιαξει ο θεουλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...