Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Κουκκίδα, όχι, ως φιλόλογος διορίστηκα εξ αρχής. Έχω τελειώσει αρχαιολογία με μεταπτυχιακό στην ιστορία της τέχνης, αλλά για κάποιο παράλογο λόγο, η αρχαιολογία, επειδή ανήκει στη φιλοσοφική σχολή, θεωρείται φιλολογία!!! Φυσικά πρόκειται για τελείως διαφορετική επιστήμη, αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα για τα υπουργεία Κύπρου και Ελλάδας. Έχω και πτυχίο και διδακτορικό θεολογίας, και είμαι και στον κατάλογο των θεολόγων, αλλά είτε φιλόλογος είμαι διορισμένη, είτε θεολόγος, το ίδιο μου κάνει, αφού η Μέση Εκπαίδευση δεν απαιτεί ιδιαίτερες επιστημονικές γνώσεις, αλλά κυρίως θηριοδαμαστικά προσόντα :P (κάτι που δε χρειάζεται στο εσπερινό, ευτυχώς!).

Ευχαριστώ για τις ευχές σου, θα γράψω νεότερα αύριο, κι ελπίζω να είναι ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άννα-Μαρία με το καλό να ακούσετε την καρδούλα αύριο και θα δεις πως θα πετάς και εσύ στα σύννεφα.

Κορίτσια μετά το χτεσινό ραντεβού με το γιατρό που ακούσαμε και τη καρδουλίτσα του μπεμπέ, ο γιατρός είπε πως θα με ξαναδει μετά από 4 εβδομάδες δηλαδή στις 6 Σεπτεμβρίου. Βρε κορίτσια σας φαίνεται λογικό? Εμένα μου φαίνεται πολύς ο καιρός. Έσάς πότε σας ξαναέκλεισε ο γιατρός ραντεβού αφού ακούσατε καρδούλα?

Εγώ θα'θελα να'χα ένα μηχάνημα υπέρηχου στο σπίτι και να βλέπω κάθε μέρα το μωράκι μου. Καλά φαντάζεστε τις γυναίκες των γυναικολόγων κα΄θε μέρα οι τυχερές θα βλέπουν το μωράκι τους.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θ.Ν.Γ.Μ μπράβο για τα πτυχία σου! πολύ ενδιαφέρουσες σπουδές έχεις κάνει!! πάνως εδω ισχύει το ανάποδο με τα Εσπερινά- ο φόβος και ο τρόμος....ειδικά σε κάτι ειδικότητες σαν την δική μου... θέλει πραγματικα να εισαι θηριοδαμαστής :laugh: :laugh:

Vasia θα λειπει ο γιατρός σου και σου ειπε να πας τότε? αν νιωθεις ότι πρέπει να πας νωριτερα, μηπως να του το ζητούσες? και εγω τωρα εχω ραντεβου στις 23 Αυγούστου- δλδ μη νομιζεις πολυ νωρίτερα αποτο δικό σου. νομιζω οτι αν ολα πηγαινουν καλα δεν εχουμε λογο να πηγαινουμε συνεχεια.

παντως γιαυτο που λες με τον υπερηχο στο σπιτι- θα το πιστεψεις οτι υπάρχει????χαχα αρρωστεια! το ειδα σε ενα αμερικανικο site λετε να παραγγείλουμε απο 1 η καθε μια?? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας. Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Όπως είχα προαίσθημα, δεν ακούσαμε τίποτα, μόνο τη δική μου καρδιά...

Είδαμε σάκο και τον "εμβρυακό πόλο" όπως τον χαρακτήρισε. Σε μία ώρα θα πάμε σε μια εξειδικευμένη υπερηχογράφο, για να κάνω κι άλλο υπερηχογράφημα, μήπως ακούσουμε τίποτα...

Είμαι πάρα πολύ απογοητευμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Γειά σας. Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Όπως είχα προαίσθημα, δεν ακούσαμε τίποτα, μόνο τη δική μου καρδιά...

Είδαμε σάκο και τον "εμβρυακό πόλο" όπως τον χαρακτήρισε. Σε μία ώρα θα πάμε σε μια εξειδικευμένη υπερηχογράφο, για να κάνω κι άλλο υπερηχογράφημα, μήπως ακούσουμε τίποτα...

Είμαι πάρα πολύ απογοητευμένη...

Θελω να γινω μαμα,μην απογοητευεσαι!!!!!!Μεγαλο ρολο παιζουν και τα μηχανιματα του καθενα!!!!Ειμαι 1000% σιγουρη οτι σε μια ωριτσα θα τα ακουσεις οοοολα!!!!! ;);););)

ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙΣ!!!!!!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!

Αααααα καλημερα καλε δεν ειπα!!!!!'

ΚΑΛΗΜΕΡΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόλλι, αυτή είναι η μόνη μου ελπίδα, ότι φταίει το μηχάνημα... Αλλά πάλι, άμα έφταιγε το μηχάνημα, τότε καμία έγκυος δε θα άκουγε καρδιά... Ξέρω γω; Μου έκανε και κολπικό υπέρηχο, και πάλι δεν ακούσαμε τίποτα... Έχω πέσει πάρα πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Γειά σας. Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Όπως είχα προαίσθημα, δεν ακούσαμε τίποτα, μόνο τη δική μου καρδιά...

Είδαμε σάκο και τον "εμβρυακό πόλο" όπως τον χαρακτήρισε. Σε μία ώρα θα πάμε σε μια εξειδικευμένη υπερηχογράφο, για να κάνω κι άλλο υπερηχογράφημα, μήπως ακούσουμε τίποτα...

Είμαι πάρα πολύ απογοητευμένη...

Μην προτρέχεις Άννα-Μαρία μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη μου απογοητεύεσαι……………………

Μπορεί το μηχάνημά του να μην είναι καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα φανεί στο άλλο μηχάνημα…… της άλλης γιατρού……………….

Θα είναι εκεί το μικράκι σου & θα σε χαιρετάει!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλα θα πάνε καλά……….. ναι πουλάκι μου??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου μη το βάζεις κάτω!!!

Και εμένα στον υπέρηχο που πήγαμε να ακούσουμε καρδιά μου βρήκαν βραδυκαρδία και αρρυθμία!!!

Μόνο 1-10% αν συνεχιστεί η κύηση.

Μου κόπηκαν τα γόνατα και έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου.

Ο γιατρός μου έλεγε να μη τα βάλω ακόμα κάτω γιατί μπορεί να καθυστέρησε να ξεκινήσει η καρδιακή λειτουργία.

Έβαλα όοοοολα μου τα δυνατά προσευχόμουν και σκεφτόμουν θετικά για 5 μέρες μέχρι να ξαναπάω για υπέρηχο και εκεί … έγινε το θαύμα!!!

Σε παρακαλώ να σκεφτεσαι θετικά!

Μια φίλη μου της είπαν πως δεν άκουγαν καθόλου καρδιακή λειτουργία και είπαν στις μαίες να την ετοιμάσουν.

Πήρε της τσάντα της και έφυγε σαν τρελή.

Άλλαξε γιατρό.

Ξέρεις σε ποια εβδομάδα ξεκίνησε η καρδιακή λειτουργία;;;

Στην 12η

Τώρα έχει μια κοράκλα όοοολα τα λεφτά!

Όλα καλά θα πάνε.

Πίστεψε το!

Αν δε το πιστέψεις εσύ ποιος θα το κάνει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, μακάρι ρε κορίτσια... Εντάξει, και τίποτα να μην ακούσουμε, δε θα με πάει κατευθείαν για απόξεση... Σίγουρα θα περιμένουμε καμιά βδομάδα τουλάχιστον... Αλλά ποιος αντέχει μια βδομάδα; Θα είμαι και μόνη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Λόλλι, αυτή είναι η μόνη μου ελπίδα, ότι φταίει το μηχάνημα... Αλλά πάλι, άμα έφταιγε το μηχάνημα, τότε καμία έγκυος δε θα άκουγε καρδιά... Ξέρω γω; Μου έκανε και κολπικό υπέρηχο, και πάλι δεν ακούσαμε τίποτα... Έχω πέσει πάρα πολύ...

Μπορει το μηχανιμα να μην ειναι τοοοοσο ευαισθητο κ να μην "επιασε" τον ηχο!!!Στον δικο μου υπερηχο ειχαν την ενταση στο τερμα,το 1 εμβρυο το ακουσαμε καμπανα και το αλλο στο βαθος!!!!!

Μην ανησυχεις σε παρακαλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Άντε, μακάρι ρε κορίτσια... Εντάξει, και τίποτα να μην ακούσουμε, δε θα με πάει κατευθείαν για απόξεση... Σίγουρα θα περιμένουμε καμιά βδομάδα τουλάχιστον... Αλλά ποιος αντέχει μια βδομάδα; Θα είμαι και μόνη μου...

Ρε πουλάκι μου...........

Θα σε μαλώσω τώρα.................

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το μικρό σου είναι εκεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άντε κοριτσάρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς από την αρχή ήμουν απαισιόδοξη και μάλιστα, μου είχε καρφωθεί ότι είναι παλίνδρομη. Τώρα βλέπω τις ανησυχίες μου να επιβεβαιώνονται, παρ' όλο που τόσο καιρό προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι όλα πάνε καλά...

Μακάρι να έχω καλά νέα σε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πες μου που εισαι,να ερθω για να σε ταρακουνησω!!!!!!!!!!!!!

Παρε τα πανω σου σε παρακαλω!!!!! Θα πας για υπερηχο με τετοια ψυχολογια;;;;ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ

Τσαμπα αγχωνεσαι κοριτσαρα μου!!!!!!!

Ολα θα ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα-Μαρία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνελθε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηρέμησε βρε κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τσάμπα τρελαίνεσαι στο άγχος....................................

Τρελαίνεις και το σποράκι σου καλό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΞΥΠΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να γινω μαμά κορίτσι μου καλή επιτυχία, νομιζω ότι η Irene Valadia μας έχει καλύψει όλες με το δικό της παράδειγμα και της φίλης της. Με το καλό θα περιμενουμε τα ευχαριστα νέα σου. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς και πάλι δεν ακούσαμε καρδούλα. Η υπερηχογράφος είδε σάκο, έμβρυο και ένα σάκο από τον οποίο τρέφεται το έμβρυο πριν σχηματιστεί ο πλακούντας. Είπε ότι το έμβρυο είναι περίπου 5 εβδομάδων, αντί για εφτά, σχεδόν οκτώ που κανονικά θα έπρεπε.

Είπε ότι μπορεί να έχει γίνει αργά η σύλληψη, ότι μπορεί να είναι αργή κύηση, ή ότι μπορεί και να έχει σταματήσει η κύηση στις 5 εβδομάδες.

Μας είπε ότι αξίζει τον κόπο να περιμένουμε ακόμα μια βδομάδα, γιατί μπορεί η καρδιακή λειτουργία να αρχίσει αύριο-μεθαύριο, αλλά δε θέλει να μας δώσει πολλές ελπίδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν βρε κορίτσι μου, εύχομαι να πάρει τα πάνω του απο δω και πέρα- αν ηταν ο γιατρος θα στο ξέκοβε κατευθείαν-

συμβαίνει και γιαυτο σου ειπε να περιμενεις-

τι να σου ευχηθώ, σου στελνω όλη μου την αγάπη και θα παρακαλώ για σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και έχεις ελπίδες ακόμα!

Εσύ θα δώσεις δύναμη στο μωράκι σου να ξεκινά να χτυπά η καρδούλα του με την θετική σου σκέψη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το ξέκοψε κανένας από τους δύο γιατρούς, γιατί δεν έχω ούτε αποκόλληση, ούτε αίμα, ούτε κάποιο άλλο ανησυχητικό σύμπτωμα. Παρ' όλα αυτά, όμως, βλέπω τους φόβους μου να επιβεβαιώνονται. Από την αρχή ήμουν απαισιόδοξη, γι' αυτό και δεν ήθελα να το πούμε. Αντί γι' αυτό, το είπαμε σε κάποιους συγγενείς και φίλους, αυτοί το είπαν παραπέρα, και τώρα το ξέρει όλος ο κόσμος.

Μου είπαν ότι, επειδή έχω άστατη περίοδο, η σύλληψη μπορεί να έγινε πιο αργά. Όμως, τελευταία φορά το κάναμε ή 28 ή 30 Ιουνίου. Πώς είναι δυνατόν το έμβρυο να είναι κατά δύο εβδομάδες μικρότερο;

Μου φαίνεται θα πρέπει να το πάρω απόφαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη, δυστυχώς δεν πιστεύω σε θετικές σκέψεις και τα παρόμοια. Αν το μωρό είναι νεκρό, δεν πρόκειται να το αναστήσει η θετική μου σκέψη.

Θα ξέρουμε σίγουρα την Τρίτη. Ο άντρας μου πάει Μυτιλήνη την Πέμπτη που μας έρχεται για το γάμο του ενός αδελφού του και τη βάφτιση του παιδιού του άλλου αδελφού. Θα μείνω μόνη μου, με τους γονείς μου δηλαδή, που για μένα είναι ακόμα χειρότερο. Αν χρειαστεί να κάνω απόξεση, θα είμαι μόνη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω για μένα ότι είμαι μανιάτικο αγύριστο κεφάλι αλλά εσύ είσαι χειρότερη!

Εδώ σου λέω η φίλη μου άκουσε καρδία στην 12η εβδομάδα!!!

Τι κερδίζεις με το να είσαι απαισιόδοξη;;;

Και δε σου μιλάω εκ του ασφαλούς!

Τα έχω περάσει ακριβώς τα ίδια.

Δε λέω πως στην αρχή δε σοκαρίστηκα.

Αλλά το έβαλα πείσμα και πίστεψα σε αυτό το μωρό με όλη τη δύναμη της ψυχής μου!

Εύχομαι όλα να πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Θα είναι δύσκολη η αναμονή αλλά κάτι μου λέει πως θα σε δικαιώσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

......................................

Ενα πραγμα θα σου πω και τιποτε αλλο.....

Τιποτα δεν εχει χαθει...πες στον αντρα σου να αναψει ενα κερακι στον Αγ.Ραφαηλ μιας και θα ειναι στην Μυτιληνη.

:):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Να πιστευεις στις ευχαριστες ανατροπες! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι ρε κορίτσια, αλλά Ειρήνη, εσύ κάτι είχες ακούσει τέλος πάντων. Εμείς τίποτα. Και το μωρό είναι κατά δύο εβδομάδες μικρότερο απ' όσο θα έπρεπε να είναι...

Λόλλι, απογοητεύτηκα τόσο πολύ, που σκέφτομαι να του πω, αν πάει Μυτιλήνη και με αφήσει μόνη μου, να χωρίσουμε. Καλά, οκ, σε λίγο που θα σκεφτώ πιο ψύχραιμα θα μου περάσει. Λες να κάνει ο άγιος Ραφαήλ το θαύμα του; Και να μας βγει κανένας Ραφαήλ ή καμιά Ραφαέλλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...