Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

Εγώ εδώ και πολύ καιρό δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς a/c. Μια φορά το δοκίμασα, ξύπνησα για να πάω τουαλέτα και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ! Τελικά λέω κάτσε να ανάψω το a/c και μετά από λίγο με πήρε ο ύπνος!

Σήμερα είπανε ότι θα φτάσει τους 38 βαθμούς! Κουράγιο κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια και γω έχω ζαλιστεί να ψάχνω στο internet σχετικά με την διακόσμηση και έχω καταμπερδευτεί...Λέω να ξεκινήσω απο τους τοίχους...εσείς τί τους κάνατε; Τους ζωγραφίσατε, τους βάλατε ταπεταρία, ή απλά τους χρωματίσατε; Δώστε καμιά ιδέα να ξεκολλήσω... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena μου εμείς θα βάζουμε ένα τοίχο γαλάζιο, οι άλλοι είναι ζαχαρι και θα βάλω μια μπορντουρα στη μέση. Παρόλο που είχα δει πολυ ωραία πράγματα ήταν λίγο ακριβά οπότε λέω αν έρθει μετά κοριτσάκι και ούτως η άλλωστε θα τα έχω μαζί θα πρέπει να τα αλλάξω όλα, οπότε τώρα δεν μου στοιχίζει πολυ. Ασε που γενικά βαριεμαι κι εύκολα τα πράγματα!! Αν θές να πάρεις καμία ιδέα σε ταπετσαρια μπές www.dorkofikis.gr και www. Girgiris.gr και www.decofun.com! Καλο ψάξιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo apogeuma koritsakia ti kanete apoti blepo eiste oles kala kai xerome lena mou emeis to domatio tis mpempoulas kaname tous 2 tixous apalo roz kai ston allon tixo balame xarti to miso einai fou3ia kai to allo roz kai stin mesi mpoltoura me kardioules....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧ ΝΕΥΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ.ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΜΕ ΜΕΣΩ ΝΕΤ ΚΑΡΟΤΣΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΆ.ΕΜΕΙΣ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΤΗΣ JUNIORS ΚΑΙ ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΟΛΟΙΔΙΟ ΑΛΛΑ Η ΜΑΡΚΑ ΛΕΕΙ GIANNINIO!!!ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΑΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.ΞΑΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΣ 5 Κ 30!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε?απ'ότι βλέπω είστε όλες καλά και αρχίσατε τα ψώνια!!Χάθηκα τόσες μέρες γιατί είχαμε πολλές δουλειές με το καινούριο σπίτι.Επιτέλους τελειώσαμε όμως,μπήκε και το internet οπότε θα ξαναγίνω τακτική στην παρέα σας ;);) .Διάβασα αυτά που λέτε για τις συσπάσεις και με διαφώτισαν πολύ.Για να πω την αλήθεια δεν είχα καταλάβει ότι έτσι είναι οι συσπάσεις,νόμιζα πως ήταν το μωρό απλά.Το νιώθω και εγώ αυτό το πέτρωμα στην κοιλιά,συνήθως όταν κουράζομαι ή περπατάω γρήγορα.Τη Δευτέρα που μας έρχεται έχω ραντεβού στο γιατρό οπότε καλού κακού θα τον ρωτήσω...Πάω να διαβάσω και τα υπόλοιπα νέα σας και θα τα πούμε. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miria έγραψε:

eri mou irema kali mou an exei gini lathos tha sto ala3oun einai upoxreomeni na to kanoun ;) perimenoume nea sou

πηραμε τηλ στο καταστημα και μας ειπαν οτι ειναι της εταιριας.ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΣΤΟ ΝΕΤ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ H GIANNINO ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗ JUNIOR.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΩΡΑΙΟ ΓΕΡΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΑΠΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ!!!ΛΕΕΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΛΕΕΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΣΤΩΜΑΤΑΚΙΑ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΤΕ?

ΤΖΙΤΖΙΚΑΚΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΠΑΛΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρη μου αυτό ήθελα να σου γράψω για τις μάρκες και μου κολλούσε :angry::angry: !Αν κατάλαβα καλά παρήγγειλες από το site του Ναρλή, έτσι δεν είναι?Εμείς από εκεί πήραμε μια μπανιέρα/αλλαξιέρα που ενώ λέει junior's στον κατάλογο, πάνω γράφει giannino.Είχα ρωτήσει τον υπάλληλο πάντως και μου είπε ακριβώς αυτό,ότι είναι της εταιρείας.

Για την καλαθούνα ξέρω πως τον πρώτο καιρό είναι μια χαρά,μιας και τα νεογέννητα θέλουν να είναι λίγο "στριμωγμένα" για να νιώθουν ασφάλεια.Τόσες και τόσες μαμάδες κοιμίζουν τα μωρά τους εκεί και δεν έχω ξανακούσει κάτι για το στρώμα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΖΙΤΖΙΚΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ.ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΠΑΝΤΩΣ.ΕΣΥ ΠΟΣΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzitzikaki έγραψε:

Α είμαστε λίγο μεγαλύτερες εμείς :P:P Είμαι 31 εβδομάδων,από Φλώρινα και το κανονικό μου όνομα είναι Ιωάννα :kiss::kiss:

Ε ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΟΛΙΣ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΧΑΛΚΙΔΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzitzikaki έγραψε:

Κοντοχωριανές είμαστε δηλαδή!Αν επιτρέπεται γιατί μόλις μπεις στο μήνα σου?Θα κάνεις καισαρική?

ΝΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΚΟΝΔΥΛΩΜΑΤΩΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΠΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε Έρη!Πλησιάζει ο καιρός που θα κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!Απίστευτο μου φαίνεται!Από ψώνια πως τα πάτε?Εμείς έχουμε πάρει μερικά πραγματάκια ήδη και μέσα στον Αύγουστο λέω να ολοκληρώσω τις αγορές ώστε μετά να έχω χρόνο να τα πλύνω,να τα τακτοποιήσω κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!Tzitzikaki καλως μας ήρθες και πάλι!!!Εγώ νευριασα γιατι μου ειπε η μαια να περιμενω για αγορες και μετα το doppler, γκρρ!!!Και που θα τα βρω καλή μου μετα τοσα πολλά λεφτα για να αγορασω ολα αυτα που πρεπει???Εχω γίνει που εχω γινει φοβιτσιαρα, εγω που ουτε ηξερα πριν τι σημαινει γιατρος,τωρα ολο προσευχομαι να ειναι καλα το μωρουλι μας...Πολλά φιλάκια σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey μην σε αγχώνει κανένας!Μια χαρά θα είναι τα μωρούλια μας!Άν θέλεις να ψωνίσεις γιατί να μην το κάνεις?Άλλωστε δρα και αγχολυτικά το shopping therapy πες στη μαία σου! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα!!! welcome back τζιτζικακι! ερη μου αν σε ανυσηχει το θεμα καλαθουνας υπαρχουν ειδικα στρωματακια που μπαινουν στα πορτ μπεμπε, οποτε ενα τετοιο θα σε βολεψει! και δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα! δηλαδη δεν κανουν καν πανω απο 40 ευρω αν θυμαμαι καλα!

stacey για πιο λογο να μην πας για ψωνια???? εκτος του οπως ειπε η ιωαννα δρα αγχωλυτικα το shopping therapy, εχει και πολυ τρεξιμο!!!! και ψαξιμο...ολο και κατι δεν θα βρισκεις και μετα εχεις και το πλυσιμο, το σιδερωμα!!!!!πιστεψε με ειναι πολυ ευχαριστη κουραση αλλα με την κοιλια στο στομα θα ταλαιπωρηθεις πολυ!!!!!!

εγω κοριτσια σημερα ψωνισα και τα τελευταια... η βαλιτσα του μαιετηριου εμεινε και το καροτσακι που ακομα δεν εχουμε καταληξει!!!!

φιλακια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalispera... eri mou eutixos lithike to thema me to karotsi kaloriziko kai na kanete voltes poles :lol: oso gia tin kalathouna kai ego 3ero oti einai kalitera na einai stin kalathouna niothoune perisoteri asfalia kai mpori na metakinite kai pio eukola...

Stacey giati na min kaneis ta psonia sou kale einai krima na xasis kai kapia pragmata stis ekptosis tha kourastis perisotero na ta paris ola mazi meta :huh: opote niosis esi sigouri arxise B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ.Η ΝΥΧΤΑ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΗΜΕΡΑ...ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ!!ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ...ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΙ ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ.ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΗΞΕΡΕ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ??

STACEY ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟ DOOPLER ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κοριτσάκια και μπεμπάκια καλημερα!!! B)

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Λένα να ξεκινήσω με εσένα. Εμείς το έχουμε βάψει λιλά με λαχανί και πήγα στο jumbo και πήρα κάτι αυτοκόλλητα τοίχου με λουλουδάκια και νεραϊδούλες και θα τα κολλήσω και αυτά στον τοίχο! Τα επιπλάκια μας είναι λευκά. Πάντως από αυτοκόλλητα τοίχου το jumbo έχει αρκετές επιλογές και οικονομικές, αν θες πήγαινε να ρίξεις καμιά ματιά!

Μιρια το δωματιάκι σας ακούγεται τέλειο!! Θα είναι το κατάλληλο για μια πριγκίπισσα!

Stacey και εγώ συμφωνώ με τις υπόλοιπες κοπέλες! Γιατί να μη ξεκινήσεις τα ψώνια σου? Κανένα πρόβλημα δεν έχεις οπότε δεν υπάρχει λόγος! Να το ευχαριστηθείς όσο μπορείς! Είναι απίστευτο συνάισθημα να ψωνίζεις για το μωράκι σου! Σε γεμίζει χαρά! :P

Έρη μου καλορίζικο το καροτσάκι σας!! Καλές βολτούλες! Όσο για την καλαθούνα και εγώ δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο! Αν δεν ήταν κατάλληλα γι' αυτή την περίοδο γιατί τότε να τα βγάζουν οι εταιρείες? Δεν νομίζω ότι κάτι τέτοιο ισχύει! Πάντως μην αγχώνεσαι με το θέμα ότι δε ξέρεις από μωρά. Σιγά σιγά εσύ θα μάθεις το μωρό και εκείνο εσένα! Όλα θα πάνε καλά! Κορίτσια σας αγχώνει καθόλου η ώρα της γέννας? Εγώ ελπίζω να μη σκιστώ πολύ! Με αγχώνει λίγο, αλλά πιο πολύ το με αγχώνει το θέμα του θηλασμού! Μακάρι όλα να πάνε καλά!

Ιωάννα καλώς ήρθες!! Καλορίζικο το καινούργιο σας σπιτάκι! Εμένα με λένε Βαρβάρα.

Ανλού ή όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει θυμίστε μου γιατί την Πέμπτη θα πάω στο ΙΚΑ για να πάρω το επίδομα εκτός από το χαρτί που έχει υπογράψει ο εργοδότης και τα ένσημα των δύο τελευταίων ετών τι άλλο χρειάζεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεερα!!!!

μπαρμπι μου θα σου βγαλουν μια κατασταση ενσημων εκει στο ικα και θα φτιαξεις και μια υπευθυνη δηλωση οτι δεν θα εργαστεις κατα το χρονικο διαστημα που θα σου πουν, και εμενα μου ζητησαν και λογαριασμο απο δεη η οτε απο την διευθυνση κατοικιας μου που εχουν δηλωμενη!Δεν χρειαζεσαι κατι αλλο....αντε αυριο πληρωνεσαι!!!!!καλοφαγωτα!!!!!εγω θα παω την τεταρτη!!!!!

οσο για το θεμα της γεννας εχθες το βραδυ με επιασε κριση πανικου....δεν μπορεσα να κοιμηθω καθολου καλα απο το αγχος μου!!!!καταρχην αυτο που λεει η ερη...δεν ξερω και γω τιποτα απο παιδια, εχω δει να ταιζουν, να αλλαζουν και να τα κανουν μπανιο αλλα ποτε δεν τα εκανα εγω! ο μπεμπης μου θα ναι το πρωτο μωρο που θα κρατησω στην ουσια στα χερια μου....και το αγχος ειναι τεραστιο!!!ξερετε συνεχεια σκεφτομαι αν θα μαι καλη μητερα και αν θα τα καταφερω!!!! αααααααααααααχ...

τωρα για την ωρα της γεννας απο την μια τρεμω στην ιδεα και απο την αλλη ανυπομωνω! αναρωτιεμαι πραγματικα για το πως θα ναι η ωρα τοκετου, ο πονος και γενικα πως θα καταφερει να ανοιξει ...ξερετε τοσο ωσε να βγει το μπεμπακι!!!Πιστευω οτι οσο περνανε οι μερες θα το σκεφτομαστε ολες περισσοτερο και θεωρω οτι ειναι φυσιολογικο!!!!

ετσι δεν ειναι????τουλαχιστον εχουμε η μια την αλλη να τα συζηταμε!!!!!

εσυ μπαρμπι μου δεν εχεις σημερα το ντοπλερ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα σας!!!Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λογια γιατι με εριξε η μαια χθες!Ολο με μαλωνει ο αντρας μου γιατι ειμαι αγχωμενη και τωρα που ξεθαρεψα και πηρα μερικα ρουχαλακια και τα υλικα για να φτιαξουμε το δωματιο του μπεμπη η μαια με στεναχωρησε!Και φυσικα ξερετε οτι με τις φοβερες ορμονες μας να κανουνε παρτυ εκλαψα!!!Τελοσπαντων σημερα ειμαι καλυτερα αλλα σκαωωωωω, πολύ ζεστη και γι' αυτο θα φυγω από την δουλεια!!!Θα τα πουμε το απογευμα!Καλή συνεχεια σε ολες!!!Και να μην ακουτε εμενα, εσεις να ψωνιζετε και σιγα σιγα να βαζουμε φωτο από τα δωματια των μπεμπακιών μας!!!(φοβερη λεξη, ε???)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πιάσουμε και το θεμα της γεννας και του μετα με το μωρο στο σπίτι θα σαλταρωωω!!!!Οταν εμαθα οτι ειμαι εγγυος, ενω το ηθελα, το προσπαθουσαμε τοσο καιρο, επαθα σοκ και ειπα οτι εγω ειμαι ανευθυνη να ειμαι μαμα, οτι μπορει να περασουμε με τον αντρουλη μου και ολο το σαββατοκυριακο ξαπλα χωρις να κανουμε τιποτα και αλλα τετοια!!!Το μονο που με χαροποιεί ειναι οτι οι φίλες μου που δεν κανουν οι ορμονες τους παρτυ, οπως ειπα παραπανω, μου λενε οτι θα γινω πολυ τρελλη μαμα!!!Είδομεν!!Οσον αφορα την περιποιηση του μωρου παιρνω κουραγιο απο την κουμπαρα μου η οποια πριν κοιμοταν σαν το βοδι και μετα ξυπνουσε με το κιχ και οτι σε μια εβδομαδα το εκανε το μωρο αεροπλανικα κατω απο τον νιπτηρα!!!Μια χαρα θα πανε ολα, θα δειτε, θα ειμαστε εδω και θα τα λεμε!!!Εμενα πάντως δεν ξερω για εσας η εγκυμοσυνη ειναι οτι πιο δυσκολο εχω κανει στη ζωη μου!!Μια φιλη μου λεει παιδια οσα θες τις εγκυμοσυνες δεν μπορω!Πολύ περιορισμος!Για να κανω ενα μπανιο πρεπει να ελεγχθει από τον αντρα μου, γιατι σας ειπα μονο εκεινος ξερει τωρα το σωστο(!!!), η θερμοκρασία του νερου κι αν ειναι καθαρα και μετα να με αφησει να μπω!Με επιασε η πολυλογια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...