Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ3


Recommended Posts

Καλημερα σας κοριτσια :)

Χτες πηγα στο νοσοκομειο να δω την ξαδερφη μου που γεννησε και εκανα κι εγω ενα υπερηχο..... Βεβαια ο γιατρουλης μαλλον αρχηζει και τα παιρνει λιγο μαζι μου, γιατι την ωρα που το βλεπαμε(ευτυχως το βλεπαμε αυτη τη φορα), επειδη δε κουναγε χερακια και ποδαρακια οπως την αλλη φορα και ενω μου ειχε πει οτι το εμβρυο ειναι μια χαρα, του κανω την εξης χαζη ερωτηση ¨γιατρε η καρδουλα του χτυπαει¨? ¨Πως δε χτυπαει¨ μου λεει ¨νατη δε τη βλεπεις, με αμφισβητεις¨? Μονο τα κλαματα που δεν εβαλα..... Το αστειο ειναι οτι ειχα παρει και την κορη μου μαζι να το δει κι αυτη και τι μου λεει το σκατουλι! Μαμα θα σου βγαλουν το μωρακι σου τωρα? Κι εκει που ειχα βουρκωσει με ποιανουν νευρικα γελια, αααχ αυτες οι ορμονες τι μου κανουν :blink::S:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?Εγω απο τις 6.30 που εφυγε ο αντρας μου για δουλειαστριφογυριζα στο κρεβατι δεν μπορουσα να κοιμηθω...πολυ ζεστη.....

Λενακι πολυ χαρηκα για τις εξετασεις σου που βγηκαν τοσο καλες θα περιμενουμε την πεμπτη να μας τα πεις και αναλυτικα.Το καρπουζακι και εμεις το καταβροχθιζουμε δεν προλαβαινω να την ταιζω την μικρη.

Ματα μου ικα ε???και εμεις απο του χρονου εκει θα ειμαστε με τους καινουριους νομους.Θα φαμε ταλαιπωρια με το κουταλι..

breeze καλως να τους δεχτεις τους συγγενεις απο το Αμερικα καλα να περασετε.

Ιωαννα μου δεν εχω ξανακουσει κατι για στιγμα για να ειμαι ειληκρινης δεν ξερω καν τι ειναι...ελπιζω παντως ολα να πανε καλα..θετικη σκεψη..

βιβιβο δεν παιζεσαι και συ και οι ορμονες σου αλλα η ερωτηση της μικρης σου...το κατι αλλο.ολα καλα ειναι χαλαρωσε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Τι κανετε;Εγω σημερα ψυχολογικα ειμαι καλυτερα!Καναμε την εξεταση για το στιγμα και τωρα απαντηση την Παρασκευη και βλεπουμε...!

Ειρηνακι με βοηθησες πολυ με αυτα που μου ειπες γιατι απλα συνειδητοποιησα οτι και οι δυο να το εχουμε εγω παλι δεν θα αλλαζα κατι στην μεχρι τωρα ζωη μου!Και τον αντρουλη μου θα παντρευομουνα γιατι τον λατρευω και για παιδακι θα δοκιμαζα απλα με λιγο υψηλοτερο ρισκο αποτυχιας οποτε.....θα το ξεπερασουμε και αυτο!Σε ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες με ηρεμησες πολυ!

Αλεξανδρα κι εγω υποφερω με την ζεστη ...το καλο ειναι οτι οταν φουσκωσουμε πολυ θα εχει δροσια και θα ειναι καλυτερα ;)

bibibo αναρωτιεμαι αν εχεις τοσο ανχος τωρα στο πρωτο τι εκανες;;;Συγκατοικουσες με τον γιατρο σου; :P Ηρεμησε και απολαυσε το!Οσο για την μικρη σου ειναι πολυ καλο που ανυπομονει....δεν θα σου κανει και ζηλιες οταν ερθει το μπεμπε!

Μαρακι με το μαλακο με τις επισκεψεις σου και εσυ,μην τρελλαινεσαι στις δουλειες βαλε τους και αυτους να σε βοηθανε λιγο αφου ειναι και καλοι ανθρωποι ;)

Πολλα φιλια και καλημερες σε ολες τις γκαστρουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κουκλίτσα!

Έτσι … θετική σκέψη!

Και τις πιθανότητες να βάλεις κάτω … είναι με το μέρος σου!!!

Τώρα γιατί οι γιατροί δε μας βάζουν να ψαχνόμαστε παρά μόνο μετά την εγκυμοσύνη … άλλο θέμα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Αχ!!!!Βρε Λενακι μου γελασα!!!!! :P:P:P Και χαρηκα τοοοοοοσο που ολα ειναι καλα!!!!! :silly: :silly: :silly: Κι εμεις το καρπουζακι το τσακιζουμε!!!!!! ;)

Εγω μολις ξαπλωσα σκεφτηκα τη Δεσποινιω μας...... :dry::dry: Που εισαι γλυκια μου;Ολα καλα;;;;; :dry::dry:

Ιωαννα εγω ειχα κανει την εξεταση πριν την εγκυμοσυνη....Γιατι δε ρωτησες το γιατρο σου, τι πρεπει να κανεις αν εχει και ο αντρας σου;;;; :dry::dry: Και οπως λεει και η Ειρηνουλα μας "θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!!!!"

Αλεξανδρα υπομονη ζεστη ειναι θα περασει!!!! ;):P:P

Πολλα πολλα πολλα φιλακια σε ολες!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε δυο μερες εχω να μπω κ δε σας προλαβαινω ξεχασα τι διαβασα!

Κοριτσια σας ταλαιπωρουν αυπνιες; εμενα ναι ευτυχως το πρωι κανονικα δε νυσταζω. Καλα που μπηκα 4ο κ σταματησαν οι ναυτιες.

Kalli το ειδες κοριτσακι ειχε ανοιχτα ποδαρακια ;εμενα κοιμοταν στην αυχενικη οποτε τωρα αρχες Αυγουστου θα το δουμε.

Ειρηνη ουτε κ εγω ειδα τις φοτο δεν εμφανιζονται γιατι

Οσο για στιγμα εκανα πριν εγκυμοσυνη μαζι με ορμονικες οταν ψαχτηκα

φιλακια σε ολες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ μου δε σε ξεχασα απο το πρωι ψαχνω να βρω την εξεταση για να σου γραψω τα αποτελεσματα μου και δεν την βρισκω πουθενα .ισως την κρατησε η γιατρος μου .βρε κοριτσια απο τοτε που εμαθα οτι ειμαι εγκυος εχω ξεκουτιανει εντελως δεν θυμαμαι τιποτα :blush: :silly: :silly: παντως θυμαμαι που ελεγε οτι δεν εγινε ηλεκτροφορηση .......θα ξαναψαξω παντως ιωαννα μου και αν την βρω θα σου γραψω ...αν και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι ενταξει με τον αντρουλη σου .κοριτσακια μου γλυκα πολλα φιλακια :kiss::kiss::kiss: και ευχαριστω που με νιαζεστε ευτυχως δεν κουραζομαι πολυ με τους επισκεπτες μας :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες γκαστρουλες μου!!!!!!!!!

Τι κανετε?

Εχω να μπω λιγες μερες και εχετε γεμισει και το Νο3.

Τι πολυλογια ειναι αυτη!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια η αληθεια ειναι οτι δε θυμαμαι να σχολιασω και πολλα.

Ρεββεκα με το καλο να δεχθεις την οικογενεια σου.

Λενακι ελπιζω να ανακουφιστηκες με τα αποτελεσματα!!!!!!!!

Εγω δεν εκανα ξανα συσπασεις,σταματησα και το μαγνησιο,

αλλα φοβαμαι πολυ βρε κοριτσια.

Καθε φορα που νιωθω κατι στην κοιλια μου,σκεφτομαι

"Ωχ παλι θα με πιασουν συσπασεις"

Τελικα δε θα μπορεσω να ηρεμησω,ειχαμε ενα προβλημα να αγχωνομαστε,

τωρα θα εχουμε κι αλλο.

Οι συσπασεις ειναι σαν πολυ εντονος πονος περιοδου,σχεδον αφορητος

και νιωθεις την κοιλια σου να πετρωνει και να μαζευεται σε ενα σημειο.Αν ειναι μεγαλη η κοιλια αλλαζει τελειως σχημα.

Ολες οι υπολοιπες μπορειτε να μου δωσετε ο,τι χρωμα καρτα θελετε. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε δεσποινακι και ανυσηχησα θα σε επερνα τηλ αλλα μετα σκαιυτηκα οτι θα χρεωθεις και συ!!!!

χαιρομαι που ολα πανε καλα!!!! :kiss::kiss:

αχ κοριτσια εφτιαξα μουσακα!!!!ανυπομονω να κρυωσει :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε Δεσποινακι...να μην ξανανιωσεις αλλες συσπασεις....τουλαχισον οχι μεχρι την ωρα που θα ειναι καλοδεχουμενες...δηλαδη την ωρα του τοκετου.Παει και το μαγνησιο...ωραια....

Κατι ακουσα για μουσακα????στειλτε κανα κομματι και κατα δω ρε κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια?καλα μου ειστε?εγω οχι κ τοσο.ειμαι ανχωμενη με την αυχενικη κ ακομα να βγει το παππ α ρε γαμωτο..βρε κοριτσια ειμαι στα 24 με αυχενικη 2.3 ειχε καμια αλη τετοιο νουμερο?απο ποιο ποσο κ πανω ειναι ανησυχητικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακιααααα!!! :)

Πως ειστε σημερα;;

Δεσποινακι μου αντε και ανησυχησαμε!!!! Πολυ χαιρομαι που σταματησαν οι συσπασεις!! Το μαγνησιο ομως δεν πρεπει να το περνεις προληπτικα;; Μην ξαναχαθεις..Μας ελειψες!!

Καλλιτσα μου ΤΕΛΕΙΑ!!!! Τζαμπα ανησυχουσαμε και οι 2 μας!!

Ειδες,ολα καλα πηγαν!! Ποτε θα ξαναπας γιατρο;;

Ρεββεκακι μουσακα ε;;;Προσεχε μην σου πεσει βαρυς! Θα σου ελεγα να μου στειλεις αλλα δεν μου αρεσει!! :P

Μαρακι αυτη την φαση με το φαι την περασα και εγω! Τωρα ηρεμησα καπως.Οχι οτι δεν τρωω ακομα οτι να ναι αλλα το μετριαζω! :) Π.χ. πριν λιγο ξυπνησα και εχω φαει ηδη την 3 φετα με Νουττελα! :laugh: Δεν φταιω εγω το νινι το ζητησε! :laugh: :P

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα! Θα επανελθω πιο μετα!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρτε μουσακα παρτεεεεε!!!!!

καλλιτσα μου μπραβο ολα πανε καλα!!!

να ρωτησω μαγνησιο δεν περνετε ουτως η αλλως????εμενα στις βιταμινες που μου εδωσε εχει μεσα μαγνησιο και περνω καθε μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

Αχ μολις με πηρανε απο το ιατρειο κ μου πανε οτι βγηκαν παΡα πολυ καλες οι απαντησεις μου.κοριτσια ηρεμησα αρκετα!

Μπράβο!!!!!!!!!!!!

Όλα καλά λοιπόν!!!!!!!!!

Αχ πότε θα με πάρουν και για τις δικές μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρεμησα πολυ κοριτσια.ειχα ανχωθει παρα πολυ αλα δοξα το θεο ολα καλα.τωρα ραντεβου στην γιατρο μου εχω την αλλη πεμπτη κ αγωνιω να δω ξανα την κοριτσαρα μου!!βρε ρεβεκακι μας βαζεις φωτιες με το μουσακα σου ειναι το αγαπημενο μου φαγητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna123456 έγραψε:

Καλημερα κοριτσακια!Τι κανετε;Εγω σημερα ψυχολογικα ειμαι καλυτερα!Καναμε την εξεταση για το στιγμα και τωρα απαντηση την Παρασκευη και βλεπουμε...!

Ειρηνακι με βοηθησες πολυ με αυτα που μου ειπες γιατι απλα συνειδητοποιησα οτι και οι δυο να το εχουμε εγω παλι δεν θα αλλαζα κατι στην μεχρι τωρα ζωη μου!Και τον αντρουλη μου θα παντρευομουνα γιατι τον λατρευω και για παιδακι θα δοκιμαζα απλα με λιγο υψηλοτερο ρισκο αποτυχιας οποτε.....θα το ξεπερασουμε και αυτο!Σε ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες με ηρεμησες πολυ!

Αλεξανδρα κι εγω υποφερω με την ζεστη ...το καλο ειναι οτι οταν φουσκωσουμε πολυ θα εχει δροσια και θα ειναι καλυτερα ;)

bibibo αναρωτιεμαι αν εχεις τοσο ανχος τωρα στο πρωτο τι εκανες;;;Συγκατοικουσες με τον γιατρο σου; :P Ηρεμησε και απολαυσε το!Οσο για την μικρη σου ειναι πολυ καλο που ανυπομονει....δεν θα σου κανει και ζηλιες οταν ερθει το μπεμπε!

Μαρακι με το μαλακο με τις επισκεψεις σου και εσυ,μην τρελλαινεσαι στις δουλειες βαλε τους και αυτους να σε βοηθανε λιγο αφου ειναι και καλοι ανθρωποι ;)

Πολλα φιλια και καλημερες σε ολες τις γκαστρουλες

Καλημερα κοριτσια :)

Ιωαννα μου δε μπορω να το εξηγησω αυτο το συναισθημα που νιωθω, ειναι φοβος? Ειναι αγχος? Ειναι λαχταρα να το βλεπω καθε μερα για να το πιστεψω, δε ξερω. Μπορει να ειναι και ολα μαζι. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη παρολο που δουλευα, ευτυχως εξαωρο αλλα ημουν και τις 6 ωρες ορθια ημουν στον κοσμο μου. Δεν ειχα καθολου αγχος, ισως επειδη δεν ηξερα και πολλα, δεν μου περνουσε απ΄ το μυαλο οτι υπαρχει περιπτωση αποβολης. Την δευτερη φορα που εμεινα εγκυος ειχα χαρει τοσο πολλη, αλλα δε κρατησε για πολλη 11 εβδομαδων απεβαλλα, στην εβδομαδα που ειμαι τωρα δηλαδη. Καταλαβαινετε λοιπον οτι πρεπει να αρχισω να φουσκωνω για να ηρεμησω και παλι πιστευω οτι αν δε το παρω στην αγκαλια μου δε θα το πιστεψω........ Υπομονη μεχρι την αλλη βδομαδα που θα παω για την αυχενικη. Μη με παρεξηγητε βρε κοριτσια που σκεφτομαι χαζα μερικες φορες, νομιζω οτι με καταλαβαινετε ετσι? Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα είχα καιρό να μπώ και βλέπω νέα πρόσωπα , καλές εξελίξεις , έτσι να είναι όλα μέχρι το τέλος. Εγώ πήγα ξανά στις 12 εβδομάδες για να δούμε το μωρό επειδή στην αυχενική δεν φαινόταν στο ένα το ρινικό οστό , αλλά τελικά όλα καλά , ήταν και στα δύο ορατό , στο ένα η αυχενική ήταν 1,80 και στο άλλο 1,70 και είμαι 32 ετών , τώρα ανυπομονώ να πάω 11/8 να ξαναδώ τα παιδάκια μου. Αυτά από εμένα, σας κούρασα ? Εσείς τι κάνετε? όλες καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Καλημέρα τσούπρες :kiss::kiss:

Σήμερα σέρνομαι μιας και ξύπνησα απ τις 6 το πρωί. Από χθες έχει φωτιά η Σάμος και απ τις 6 ξεκίνησαν τα ελικόπτερα να σβήνουν πάλι. Ευτυχώς την έθεσαν υπό έλεγχο αλλά κάηκαν πάλι αρκετά στρέμματα πευκοδάσους :(

Ένα μεγάλο γιατί κάθε φορά αμέλεια εμπρησμός γιατί???

FANIKO όλα καλά τελικά και με το άλλο μωράκι τέλεια λοιπόν!!!!

bibibo μου όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου θα φουσκώσει η κοιλίτσα και θα ηρεμήσεις. Και μην αγχώνεσαι εμείς είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας. Όλες λίγο πολύ έχουμε τις ίδιες αγωνίες είναι φυσιολογικό.

Κάλλη μου μπράβο τέλεια!! σου έφυγε το βάρος της papp a.

Ρεββέκα μου μουσακά δεν θα πάρω μιας και τον έφτιαξα την Κυριακή και το μετάνιωσα :S έφαγα σα βόδι :blush: και το αποτέλεσμα με πέθαναν οι καούρες :x θα σκεφτώ αν θα τον ξαναφτιάξω φέτος. Μου αρέσει τόσο πολύ που είναι αδύνατον να του αντισταθώ.

Φιλιά πολλά σε όλα τα κορίτσια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα το πρωί για τις φωτιές και στεναχωρήθηκα πολύ!

Λίγα νησιά έχουμε με πράσινο … πάει και αυτό …

Κρίμα!

Για την ακρίβεια δε σε πείραξε ο μουσακάς αλλά τα τηγανητά που περιείχε!

Την επόμενη φορά κάνε τα στο γρίλ!

Θα είναι και πιο νόστιμος και πολύ πιο ελαφρύς!!!

Πήρα στο Μητέρα για να ρωτήσω σχετικά με την Παπ Α και μου είπαν πως κανονικά βγαίνει την επόμενη μέρα αλλά έχει η γιατρός άδεια οπότε ίσως βγει απόψε οπότε … καλό αύριο…

Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρινάκι μου και εγώ ψητά στο γκρίλ τα βάζω τα λαχανικά και ο κιμάς χωρίς πολλά λάδια και σάλτσες αλλά παρόλα αυτά με πείραξε. Το στομάχι μου δεν είναι και στα καλύτερα του με την εγκυμοσύνη γι αυτό. Λίγα φαγητά πλέον δεν με ενοχλούν.

Με το καλό να πάρεις και τα δικά σου αποτελέσματα. Που σίγουρα θα είναι καλά :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ αλήθεια;;;

Και εγώ θέλω πρώτο και καλύτερο φαγητό που θα ζητήσω από την μαμά μου να είναι μουσακάς … αλλά βλέπω τελικά να με πειράζει …

Δε μπορώ όμως και να αντισταθώ … θα φάω λίγο και ας ελπίσουμε …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...