Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ3


Recommended Posts

:) Χαιρετώ όλα τα γκαστρούλικα κοριτσάκια!!!

Πως είστε σήμερα? Εγώ πήρα σήμερα τα αποτελέσματα του holder πιέσεως που μου έβαλαν πριν λίγο καιρό μιας και έχω το σύνδρομο της λευκής μπλούζας αν το έχετε ακουστά. Δηλαδή ενώ μετράω την πίεση μου στο σπίτι και είναι φυσιολογική όταν πάω σε γιατρό άσχετα τι χρώμα μπλούζα φοράει δηλ και το μαγιό του να φοράει :P εγώ θα χτυπήσω 18 πίεση!!!! :S Το είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και το έχω και τώρα έτσι μου βάλανε το μηχάνημα που μετράει την πίεση ανά 15 λεπτά για ένα 24 ωρο και σήμερα πήρα τα αποτελέσματα και είναι φυσιολογικότατη 11 μεγάλη και 8 μικρή έτσι ο γιατρός δεν μου παίρνει πια πίεση στο ιατρείο τη μετράω μόνη μου σπίτι και τον ενημερώνω γιατί όποτε και να μου την πάρει είναι πλασματική. Κατά τα άλλα χθες είχα πολλά φτερουγίσματα χαμηλά στη κοιλίτσα μου σχεδόν όλη μέρα λέτε να είναι το ζουζούνι μου?

Ειρηνάκι μου σκέτο κουκλί το μωρουλίνι σας!!! Εμένα δεν φαίνεται έτσι είναι πολύ πιο θολό. Πρέπει να έχει φοβερό μηχάνημα ο γιατρός σου.

Ρεββέκα μου τέλεια με τις εξετάσεις σου μπράβο!!!άντε να περνάνε οι μερούλες να τα δούμε και στο β επιπέδου!! Με το καλό να δεχθείς τους δικούς σου. Όσο για τα τυράκια έχω και εγώ την ίδια απορία γιατί και εγώ τα καταβροχθίζω μετά μανίας. Λογικά πρέπει να γίνονται με παστεριωμένο γάλα δε νομίζω να χουμε πρόβλημα. Αν γνωρίζει κάποια κάτι ας μας ενημερώσει.

Καλό απόγευμα σε όλα τα κορίτσια και πολλά φιλιά να μου προσέχετε!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια!!

Τρωω συνεχεια φρυγανιες για τις αναγουλες και θα παρω κιλα απο αυτες!!! :P:P

ΕΙΡΗΝΗ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ!!!!!ΤΙ ΚΟΥΚΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ :):):):):) ΚΑΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!!ΑΧ ΕΧΩ ΣΥΓΚΙΝΗΘΕΙ .....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ :) ΠΙΠΙΛΑΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΤΟΥ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!

κοριτσια βαλτε και οι υπολοιπες φωτογραφιες !!!Ανυπομονω να κανω και την δικη μου αυχενικη.... :laugh:

:kiss::kiss::kiss: σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!!!!

Τον υπέρηχο τον έκανα στο Μητέρα Κρήτης σε ειδικό τμήμα όπου κάνουν μόνο τα Α και Β επιπέδου από ότι κατάλαβα.

Μου έκαναν κοιλιακό και μετά κολπικό.

Τεράστια διαφορά ο κοιλιακός με τον κολπικό σε εικόνα!

Τα 2 συγκεκριμένα στιγμιότυπα είναι από κολπικό.

Marielen πρώτη φορά ακούω αυτό το σύνδρομο… πάλι καλά που υπάρχει και αυτό το σύστημα παρακολούθησης…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου..τωρα γυρισα απο τον υπερηχο που ειχα παει,,,ολοκληρο μωρο εγινε η καρδουλα μου κ ειναι ενα υγιεστατο ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!μου βρηκε λιγο αυξυμενη την αυχενικη 2.3 γραφει αλλα μου πε οτι ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλεσια,τωρα τεταρτη θα παρω τα αποτελεσματα του παππ α κ ευχομαι κ κεινη να ναι ολα καλα!!!!!τα οργανα ολα ειναι μαι χαρουλα κ ειμαστε 58,8 mm κ μηκος μοιρου εχουμε 7,6mm.....ρινικο οστο απεικονιζεται φυσιολογικα κ αμνιακο υγρο φυσιολογικο,,,,,κατα αλλα ολα καλα θελβ να ελπιζω..α τα αποτελεσματα γραφουν 1:688 για τρισωμια 21 1:5724 για τρισωμια 18 κ 1:28458 για τρισωμια 13 πως σας φαινονται βρε κοριτσια!!εχω πολυ αγωνια μεχρι να ερεθι η τεταρτη να παρω τα αποτελεσματα του παππ α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν έχω μαζί μου τις τιμές να σου πω…

Μην αγχώνεσαι πάντως… αφού είναι μέσα στα όρια όλα καλά θα είναι και στην ΠΑΠ-Α.

Κοριτσάκι εεεε… ΤΕΛΕΙΑ!!! με σιγουριά στο είπε;;;

Να το γράψω στη λίστα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν βρε Μαριαλενα μου τι αγχος ειναι αυτο με την πιεση σου;;;; :woohoo: :woohoo: Τωρα ελπιζω να ηρεμησεις!!!! :kiss:

Ιωαννα εκτος απο φριγανιτσες δοκιμασε και τα ξινα!!! ;)

Καλλη μου μην αγχωνεσαι,αφου ειναι μεσα στα φυσιολογικα!!! ;) Καλα ειναι σιγουρος ο γιατρος σου απο τωρα;;;;; :dry: Μπραβο!!!!Με το καλο η κουκλιτσα σου λοιπον!!!! :P:P

Ειρηνη μου σου κανουν ακομα κολπικο;;;;; :dry::dry::dry: Εμενα δε μου εκανε καθολου κολπικο απο την αρχη.....και δε χρειαζεται μια χαρα φωτο μου βγαζει κι απο πανω!!!!! ;):P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς το παρον κοριτσακι μου πε ηταν με ανοιχτα ποδια κ κουνιοτανε σαν τρελο.,ειμαι λιγο ανχωμενη με το 2.3 που μου βγηκε κ εχω αγωνια μεχΡι να βγουν τα αποτελεσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ 2 ΜΕΡΕς ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΑς ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ .ΚΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΕΛΕΙΑ Η ΦΩΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΑΣ . ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΓΙΟΓΚΑ ΒΡΗΚΑ 2 ΚΕΝΤΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ .ΜΑΡΙΕΛΕΝ ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΡΕΙς ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ. ΚΑΛΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙΟΛΛΑς ΤΟ ΦΥΛΛΟ ?ΜΠΡΑΒΟ .ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΩς ΟΙ ΤΙΜΕς ΣΟΥ .ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΡΟΧΘΕς Η ΓΙΑΤΡΟς ΓΙΑ ΤΟΞΩΠΛΑΣΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ .ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΑΛΦΑ ΤΕΣΤ ΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΥΤΟ ?ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙς .ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕς . :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

2082364xuq4ta6vs5.gif

Σήμερα σηκώθηκα πρωί πρωί μιας και πήγα στο ΙΚΑ της περιοχής μου να πάρω νούμερο για τον παθολόγο για να μου γράψει τις εξετάσεις μηνός.

Θα πάω κατά τις 12 πάλι μιας και τότε ξεκινάει το ιατρείο του. Αχ αυτές οι εξετάσεις κάθε μήνα τι ταλαιπωρία!!!!! αλλά χαλάλι. Απόψε είδα στον ύπνο μου ότι είχα γεννήσει και ότι τα ράμματα της καισαρικής δεν με ενοχλούσαν καθόλου σα να μην είχα κάνει. Απ το άγχος μου μάλλον.

Κάλλη μην αγχώνεσαι για τις εξετάσεις σου θα δεις μια χαρούλα θα είναι η μέτρηση της αυχενικής είναι μέσα στα όρια. Κοριτσάκι ε? άντε να δω και εγώ αρχές Αυγούστου τι είναι έχω αγωνία!!!

Μάτα μου η αλήθεια είναι πως είμαι ήρεμη γενικώς μόλις πάω στο γιατρό φουντώνω :blink:

Μια γλυκιά καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Τι κανετε;Εγω πηρα τις εξετασεις του προγεννητικου χθες και ηταν γενικως μια χαρα εκτος απο το στιγμα που δεν εχουν μια ξεκεθαρη εικονα για το αν εχω η οχι οποτε μαλλον θα κανω μοριακο ελενχο...οτι και αν ειναι αυτο!Τοξοπλασμα ειμαι αρνητικη και εγω οποτε με προσοχη γατακια λαχανικα χωματα κτλ...και το αλλο το κουλο εχω πολυ ανεβασμενο σιδηρο οποτε δεν θα ξεκινησω ακομα χιχι μαλλον παρατρωω κρεας :P

Marielen εχει και ο πεθερος μοθ το ιδιο συνδρομο με εσενα και γι αυτο τον λογο δεν μπορει να κανει αιμοδοσια ποτε μιας και του βρισκουν παντα αυξημενη πιεση και τοτε δεν επιτρεπεται!Ολες εχουμε τα ψυχολογικα μας δεν ειναι τι ποτα σπουδαιο :)

Καλλη μου και εγω πιστευω πως ολα οκ θα ειναι μην αγχωνεσαι αφου ειναι στα φυσιολογικα ορια!Αντε αυριο ειναι και Τεταρτη οποτε θα σου φυγουν ολες οι εννοιες! :kiss:

Ματα τι εννοεις να δοκιμασω ξινα για τις αναγουλες;Να στιβω λιγο λεμονακι ας πουμε;Δεν το εχω δοκιμασει αλλα αν ειναι ετσι το προτιμω απο τις φρυγανιες......δεν τρωω γλυκα καθολου δεν τρωω το βραδυ και θα τα ακουσω απο τον γιατρο μου για τα κιλα απο τις ΑΝΟΣΤΕΣ κιολας φρυγανιες :laugh: :laugh: Εχω βαλει ενα κιλακι και αναρωτιεμαι ειναι δικο μου ή ειναι λογικο με το μεγαλωμα τησ μητρας κτλ;;;

Μαρακι στο τοξοπλασμα βγηκες θετικη;Νομιζω πως ειναι καλο να εχεις αντισωματα δεν εχεις φοβο να κολλησεις τωρα την επαναληψη ισως να την ζηταει για επιβεβαιωση!

Σε ολες τις γκαστρουλες μια μεγαλη ΚΑΛΗΜΕΡΑ και :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss:

Εχθές είχαμε κόσμο στο σπίτι γιατί είχε πολύ ωραία βραδιά και ψήσαμε.

Ωραία τα περάσαμε! :)

Η πλάκα είχε που οι μισοί ήξεραν για την εγκυμοσύνη, άλλοι ήξεραν και έκαναν ότι δεν ήξεραν και άλλοι δεν είχαν ιδέα…

Πέτυχα τρελά βλέμματα αμηχανίας και έκπληξης όταν η κουμπάρα μου πετούσε κάτι «άντε και καλή λευτεριά», «να διαλέξει πρώτα η έγκυος μπριζολάκι» κ.α.

Είχε πολύ πλάκα…. Χιχι :laugh: :laugh: :laugh:

Ματίνα μου κοιλιακό μου κάνει ο γιατρός μου αν και έχω κάτι ινομυώματα που έχουν θρονιαστεί και εμποδίζουν την εικόνα.

Αλλά στην αυχενική δεν έφταιξε αυτό.

Το έχουν σύστημα.

Όταν με ετοίμασαν μου έδωσαν την ρομπίτσα και μου είπαν να γδυθώ από την μέση και κάτω οπότε … ήταν οργανωμένο το έγκλημα … χιχι ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: από το Σάββατο νιώθω έναν πόνο στο στέρνο που απλώνεται στο στήθος και καμιά φορά μου κόβει και την ανάσα.

Μία εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι πως μεγαλώνοντας η μήτρα πιέζει όλα τα όργανα προς τα πάνω…

Εσείς έχετε νιώσει κάτι τέτοιο;

Έχετε ιδέα τι μπορεί να είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια :)

δεσποινακι που χαθηκες???ολα καλα???

καλλι μου ολα καλα ειναι και το ξερεις μην μου ανχωνεσε.

ειρηνακι ειναι νωρις ακομα να πιεζεσε στο στερνο,κανας νευροπονος βρε η απο την ζεστη,ειναι και το στηθος που τραβαει τωρα.

αλαξε το τικερακι μου σημερα :woohoo:

εγω κοριτσια πολυ νυστα μα παρα πολυ!!!!

ασε που πονουσα απο την γιογκα στους μυς στο ποπο ποδια!!!μην τρομαζετε εσεις που θα πατε ετσι ειναι την πρωτη μερα!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φρεσκογκαστρουλιτσες μου!!!!τι κανετε???Ελειπα 2 μερουλες και απο χθες σας διαβαζω δεν σας προλαβαινω....Λοιπον να σχολιασω οτι θυμαμαι και αν ξεχασω καμια....δεκτη η κιτρινη καρτα :laugh: :laugh:

Elena καλε εσεις μεγαλωσατε πολυ 3 ολοκληρα εκατοστα ???μπραβο....με το καλο και η αυχενικη σου,αναμενουμε καλα αποτελεσματα.

Rebbeka Γιογκα εεε??/τελεια καλο ξεπιασιμο ειναι οι πρωτες μερες οπως ειπες θα στρωσεις σε καμια βδομαδα και δε θα καταλαβαινεις τιποτα περα απο ευεξια και ηρεμια..Με το καλο να δεχτεις την οικογενεια σου...φανταζομαι την χαρα σου...καλα να περασετε.

Marielen με το καλο η αμνιο ,ολα να σου πανε καλα.θα περιμενουμε τις τιμες που σιγουρα θα ειναι πολυ καλες..

Bibibo η μεση πως παει??περισσοτερη ξεκουραση και ολα θα πανε καλα και αφου και το μωρακι σου ειναι καλα μην αγχωνεσαι και ηρεμησε ασε τον εαυτο σου να απολαυσει την εγκυμοσυνη,διωξε καθε κακη σκεψη,μην βασανιζεσαι.

Kalli5 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ εεε???μπραβο μπραβοθα εχεις και μια βοηθο στο νοικοκυριο σου.και μπραβο για τα αποτελεσματα των εξετασεων σου πολυ καλα...

Filaki υπομονη με τις ορμονες και εγω ετσι ημουν στη πρωτη μου εγκυμοσυνη με το παραμικρο κλαμμα ,νευρα,χαλια χαλια,ο αντρας μου τροπαιο χρειαζοταν,αλλατι να κανουμε δεν φταιμε εμις οι καταραμενες οι ορμονες..

Aggeliki27 με το καλο και σε σενα η αυχενικη.Οσο για την επισκληριδιο κοιτα εγω την πρωτη τη γεννησα φυσιολογικα και δεν το μετανιωνω γιατι εζησα καταστασεις που δεν συγκρινονται και ενιωσα πραγματα που δε θα τα ξαναενιωθα.Απο κει και περα ομως το δευτερο και γεννησα με επισκληριδιο και μαλλον και το τριτο.Βλεπεις και στα δυο πηγα με προκληση που ειναι πιο δυσκολα.οσο για τον αντρα σου μεχρι να πεις κυμινο θα εχει γυρισει.κκουραγιο.

Ιωαννα μου αχ αυτες οι αναγουλες και μενα με ταλαιπωρουν..τι να κανουμε????υπομονη..Εμενα προσωπικα με βοηθανε τα ξυνα και οτιδηποτε κρυο η και παγωμενο.Χθες πχ που ημουν καπως εκοψα λαχανο για σαλατα εριξα και μπολικο μπαλσαμικο...και ηρεμησα.Το βραδυ εφαγα λιγο παγωτο και λιγο ζελε..ααα και πολυ κρυο νερο..

Δεσποινακι πως εισαι?το σκυλακι σας?εσυ?εισαι καλυτερα?

Ειρηνουλα σε ευχαριστουμε που μας θυμηθηκες.Περιπετειωδης η εκδρομουλα σου αλλα θα εχεις να λες κατι και στα εγγονια σου...καλα ε η φωτο τελεια....εγω ειχα το προφιλ και το εκανα μεγενθυση και το εχω στο σαλονι και τις δυο τους...

Αχ κοριτσια ελπιζω να μην ξεχασα καμια και αν το εκανα ...ειπαμε κιτρινη καρτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!! :)

Τι κανετε;;;;

Πολυ χαιρομαι που οι εξετασεις σας βγηκαν τελειες!!! Μακαρι και εγω την Πεμπτη να ακουσου ευχαριστα νεα.Με εχει φαει η αγωνια.

Ειρηνακι τι ομορφουλη μπεμπακι ειναι αυτο!!! :woohoo: Επαθα πλακα!! Πολυ συγκινηθηκα μολις το ειδα.Ειχε και χερακι στο στομα μωρε.

Αυτο με τον πονο και εγω το νιωθω πολυ συχνα,ειδικα οταν ξαπλωνω αλλα δεν δινω σημασια.Λεει απο την εγκυμοσυνη θα ειναι και το αφηνω ετσι!

Καλλη μου καταλαβαινω την αγωνια σου και εγω στην ιδια φαση ειμαι αλλα ολα θα πανε καλα και για τις 2 μας! Κοριτσακι ε;; Τι καλα!! Ολο γυναικεια βρακια στην απλωστρα!! :P

Αλεξανδρα κιτρινι καρτααααα!! :P:P Με ξεχασες!!! :P Σε πειραζω βεβαια!! :):kiss::kiss:

Μαρι ελεν το εχω ακουστα αυτο το συνδρομο.το εχει και η πεθερα μου και για ενα διαστημα επερνε και τζαμπα χαπια για να κατεβασει την πιεση! Τουλαχιστον ξερεις τι εχεις και μπορεις να το μετριασεις απο εδω και περα.

Ρεββεκακι,Δεσποινακι,Ελενα,Αγγελικη,Φιλιω και σε οσες ξεχασα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Θα επανελθω αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου … ησύχασα κάπως.

Αν και σήμερα είμαι καλύτερα και δε με έχει πιάσει… ίσως και όλη η ζέστη που έφαγα … με χτύπησε κατακέφαλα και κατάκαρδα… χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κουκλίτσες!!!!!!!!!

χθες είχαμε πάει με τον άντρα μου σε ένα παιδικό πάρτυ. Είχε μπουφέ, catering και έφαγα λίγο παραπάνω μάλλον και τούρτα μετά και γύρισα σπίτι χάλια!! Αισθανόμουν πολύ φουσκωμένη, πονούσε η κοιλιά μου και τελικά τα έβγαλα :(:( Εκεί που είχε φτιάξει το στομάχι μου και ήμουν μια χαρά από αναγούλες και τέτοια, είπα να φάω να το ευχαριστηθώ αλλά δεν... οπότε όλα με μέτρο πλέον!!!!!

ελπίζω να είστε όλες καλά, δεν θυμάμαι να διάβασα κάτι δυσάρεστο..

Ειρηνούλα εμένα δεν μου την βγάζει την φωτό από τον υπέρηχο :(:( , δεν ξέρω γιατί.. είμαι σίγουρη ότι είναι κουκλί πάντως!!!

Δεσποινάκι όλα καλά με τις συσπάσεις?? αλήθεια πως το κατάλαβες? τι ένιωθες? Ελπίζω με το μαγνήσιο να είσαι οκ, κι εγώ παίρνω!

φιλάκια σε όλες!!!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!!!!! :kiss:

Ρεββεκακι μου χαλαρα με τη γιογκα εεεεε!!!! ;)

Ειρηνη μου να ξαπλωνεις λιγακι στην αριστερη σου πλευρα οταν σε πιανει!!! ;)

Ζωουλα, καλες και οι μασες αλλα μετα τις πληρωνουμε ακριβα...... :x:x

Μαριαλενα σε παθολογο τις γραφεις;;; :dry: οχι σε γυναικολογο;;; :dry:

ΑΑΑ!!!Εμεις ειμαστε χαλαρα εδω στο ΙΚΑ ασε που τους περισσοτερους γιατρους και νοσοκομες τους ξερω και εξυπηρετουμε σχετικα γρηγορα!!! ;)

Ιωαννα μου ξινα φρουτα να τρως, η πχ ριζακι με μπολικο λεμονι...η αν μπορεις στυψε λεμονι σε νερακι και πιες!!!! ;)

Και γω δε θυμαμαι τι αλλο διαβασα.......... :dry::dry::dry: Αλλα για να μην το ξεχασω ας ριξω μια κιτρινη στην Αλεξανδρα μας και μια στο Λενακι μας που μ'εβαλε σ'αυτες που ξεχασε!!!!! :angry: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Φιλακια πολλα σε ολες σας!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κοριτσάκια μου :kiss::kiss::kiss:

mata μου τις εξετάσεις μου τις γράφει ο γυναικολόγος και μετά για να μην τις πληρώνω έξω πάω στο γιατρό του ΙΚΑ τον παθολόγο μιας και δεν έχει το τοπικό μας ΙΚΑ γυναικολόγο και μου τις γράφει και τις κάνω έτσι δεν τις πληρώνω ;) Τελικά ξεμπέρδεψα σήμερα μου τις έγραψε και ετοίμασαν και τα χαρτιά κίνησης μιας και μου καλύπτει το ΙΚΑ τη μετακίνηση στην Αθήνα εισιτήρια κλπ για την αμνιοπαρακέντηση που θα κάνω. Κάτι είναι και αυτό.

Ειρήνη μου μάλλον νευρόπονος ή κάποιο τράβηγμα θα είναι ξεκούραση και σε δυο τρεις μερούλες θα περάσει με πιάνει συχνά τέτοιος πόνος και εκτός εγκυμοσύνης με έπιανε.

Ρεββέκα μου η πρώτη φορά έτσι πάντα είναι από πιάσιμο την δεύτερη θα είσαι καλύτερα αχ πως ζηλεύω θέλω και εγώ γιόγκα!!!! Όσο για νύστα δεν το συζητώ μια από τα ίδια δεν καλοκοιμάμαι το βράδυ και όλη μέρα κοιμάμαι όρθια :silly: :P

Αλεξάνδρα υπομονή με τις ανεγούλες μέχρι την 13 εβδομάδα κρατάνε μετά θα ηρεμήσεις.

Λενάκι άντε πλησιάζει η Πέμπτη θα έχεις και εσύ τέλεια αποτελέσματα!!!

geozouli αχ μια απ τα ίδια και εγώ χθες λιγουρεύτικα να φάω λουκουμάδες και έφτιαξα τι τους ήθελα :S όλη νύχτα υπέφερα από καούρες και δυσπεψία. Δεν το ξανακάνω με τίποτα το βράδυ μόνο ελαφριά κανένα γαλατάκι με καμιά φρυγανίτσα δεν γίνεται αλλιώς :S

Κοριτσάκια μου γλυκά καλό απόγευμα και πολλά φιλάκια!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια;;

Εμεις εδω με την μικρη τρωμε καρπουζακι!! Απιστευτο ποσο πολυ καρπουζι μπορει να φαει ενα παιδακι 21 μηνων!!! :laugh: Περασε και εμενα!

Κοριτσια βγηκαν τα αποτελεσματα της ΠΑΠ Α!!!!

ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ λεει ο γιατρος μου!! Νουμερα και λεπτομερειες δεν

μου ειπε,θα τα πουμε απο κοντα την Πεμπτη!!! Ποσο χαρουμενη και ανακουφισμενη ειμαι δεν μπορειτε να φανταστειτε!! :)

Ματα μου σορρυυυυυυυυ!! Το πιστευεις οτι σε θυμηθηκα το μεσημερι που ξαπλωσα η γαιδουρα;;; Την δεχομαι την κιτρινη καρτουλα αδιαμαρτυρητα :P Φιλακια στην ζουζουνα σου!!!

Ζωουλα μου και εγω ετσι την παταω με το φαι! Δεν μπορω να συγκρατηθω και μετα βεβαια το μετανιωνω! :S

Σας αφηνω να ετοιμαστουμε για βολτιτσα! Καλο απογευματακι σε ολες σας!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: :laugh: : ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΤΟΗΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ - :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ .ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΤΙ ΞΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΜΠΩ .ΟΛΟ ΣΤΑ ΚΛΕΦΤΑ .ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ .ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΙΘΗΣΜΕΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ .ΛΙΓΑ ΝΕΥΡΑ ΛΙΓΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΛΙΓΕΣ ΛΙΓΟΥΡΕΣ ΛΙΓΗ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΑΥΠΝΙΑ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο λενακι μου μπραβο ολα καλα!!!!!

ελπιζω να μην με παρεξηγησει εμενα καμια δεν γραφω παντα αναλυτικα σε ολες αλλα παντα σας φιλω εσας και τις κοιλιτσες σας!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!Μιλησα σημερα με τον γιατρο μου για το αποτελεσμα για το στιγμα και εχω τρελλαθει!Μου ειπε οτι το αποτελεσμα σημαινει πως μαλλον εχω το στιγμα απλα λογω εγκυμοσυνης μερικες φορεςτα αποτελεσματα ειναι παραπλανητικα!Φυσικα να σημειωσω οτι δεν μου ειχε πει 10 χρονια που με παρακολουθει πια να κανω μια εξεταση οταν δεν ημουν εγκυος!!!!Τελικα μου ειπε σε πρωτη φαση να κανει και ο αντρας μου εξεταση ετσι οστε αν δεν εχει δεν τρεχει τιποταα αν εχει και αυτος ομωσ;;;Εχει πρηστει το εντερο μου απο το αγχοσ και ποναω παντου κοιλια μεση δεν μπορω να κουνηθω!!!Αυριο θα κανει την εξεταση και αποτελεσματα την παρασκευη!εχω τρελλαθει!Κοριτσια εσεις την ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης (αυτη ειναι για το στιγμα)την κανατε πριν την εγκυμοσυνη ή κατα την διαρκεια;Αν την κανατε κατα την διαΡΚΕΙΑ μπορειτε να βαλετε τα αποτελεσματα σας να παρω μια ιδεα;Εμενα για να καταλαβετε μου βγηκε η αιμοσφαιρινη F 2.4 με φυσ τιμη μικροτερη του 2! και σαν τελικη παρατηρηση κληρονομικη παραμονη HbF

Αν ευκαιρησετε δειτε και τα δικα σας ρε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω στίγμα και το ξέρω.

Επειδή είχε ο μπαμπάς μου … η μαμά μου μας έψαξε από μικρά και τελικά έχουμε και οι 3.

Πάντα το είχα άγχος τι θα γίνει αν αγαπήσω κάποιον που θα έχει στίγμα …

Με το που γνώρισα την αγάπη μου σχεδόν αμέσως τον πήγα στο νοσοκομείο και έκανε την εξέταση οπότε ησύχασα…

Μια φίλη μου πάλι, ήταν αμφιλεγόμενο αν έχει ή δεν έχει.

Έμεινε έγκυος και πήγε Αθήνα να κάνει μια ειδική εξέταση.

Δεν εξακριβώθηκε ακριβώς γιατί έχει μια λανθάνουσα μορφή.

Τελικά όμως διαπιστώθηκε πως είχε ο άντρας της!!!

Ήταν και καλά σίγουρος πως δεν είχε … και όμως είχε.

Σήμερα έχουν 3 υγιέστατα παιδάκια.

Αυτό που θέλω να σου πω είναι πως εφόσον δεν είναι φως φανάρι αν έχεις ή δεν έχεις το στίγμα, δεν είναι και δυνατό στον οργανισμό σου για να επικρατήσει.

Και πάλι αααααααανννν έχει ο άντρας σου…

Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά!!!!

Σου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...